Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-21, 11:55   #3571
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Adus_ Pokaż wiadomość
włosów nie farbowałam . Czym więc wg Ciebie jestem?
piszesz że masz złote przebłyski, brązowe włosy z jasnymi refleksami. to mi nie pasuje na zime. przeczytaj ta charakterysyke i zobacz czy zima pasuje lub może inny
lub może coś źle określiłaś

Edytowane przez bez_sensowna
Czas edycji: 2010-09-21 o 13:51
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 14:38   #3572
dentystka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 38
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny, pomożecie? Ja jakos nie moge okreslic swojego typu

1. Opalam się szybko, odcień od razu taki przykurzony, szary. I to jest u mnie bardzo charakterystyczne.

2. Kolor oczu - ciemne, z jeszcze ciemniejszą obwódką, jak się dobrze przypatrzec to sa plamki na tęczówce, choc trudno dostrzegalne ze względu na ciemny kolor teczowki. Oprawa oczu jasna (niestety), brwi dosyc rzadkie. Bialkowki niebieskawe, duzy kontrast z teczowka.


3. Piegi - brak.


4. Cera - trudno mi określić czy ciepla, czy zeimista. Policzki blade, zadnych rumiencow. Moze lekko zoltawa... na pewno nie alabastrowa, nie rownomierna


5. Naturalny kolor włosów - raczej ciemne, z brązowymi przeblyskami


6. Kolor ust blady, rozowy, moze nawet nieco sinawy, obwodki jasne, zatarte, niewyrazny kontur


7. dobrze wygladam w blekicie, chabrowym granacie, makowej czerwieni, brazach; kiepsko w czerni, szarosci, zolci
dentystka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 15:17   #3573
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dentystka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomożecie? Ja jakos nie moge okreslic swojego typu

1. Opalam się szybko, odcień od razu taki przykurzony, szary. I to jest u mnie bardzo charakterystyczne.

2. Kolor oczu - ciemne, z jeszcze ciemniejszą obwódką, jak się dobrze przypatrzec to sa plamki na tęczówce, choc trudno dostrzegalne ze względu na ciemny kolor teczowki. Oprawa oczu jasna (niestety), brwi dosyc rzadkie. Bialkowki niebieskawe, duzy kontrast z teczowka.


3. Piegi - brak.


4. Cera - trudno mi określić czy ciepla, czy zeimista. Policzki blade, zadnych rumiencow. Moze lekko zoltawa... na pewno nie alabastrowa, nie rownomierna


5. Naturalny kolor włosów - raczej ciemne, z brązowymi przeblyskami


6. Kolor ust blady, rozowy, moze nawet nieco sinawy, obwodki jasne, zatarte, niewyrazny kontur


7. dobrze wygladam w blekicie, chabrowym granacie, makowej czerwieni, brazach; kiepsko w czerni, szarosci, zolci
sprecyzuj bardziej swój wygląd - oczy brazowe czy piwne (jasnobrązowe), włosy (czarne, brazowe, jasno brazowe). Ciemne to nie okreslenie.
Na pewno jesteś typem chłodnym
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 15:59   #3574
dentystka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 38
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

oczy zdecydowanie ciemnobrązowe (ani nie piwne, ani nie wpadające w zieleń) natomiast włosy jasny brąz
dentystka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 17:11   #3575
Claudette1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam dziewczynki
Bardzo proszę o poradę, jakim typem jestem.

1. Jak się opalasz- bardzo łatwo ulegam oparzeniu.

2. Kolor oczu- jasnozielony z ciemną oprawą.

3 Piegi - Brak.

4. Cera- bardzo blada, w zimie biała.

5. Naturalny kolor włosów- ciemny, ciepły brąz

6. Kolor ust- ciemne, koralowe

7. W jakich kolorach dobrze się czujesz, a w które źle podkreślają twoją
urodę.- Bardzo dobrze czuję się w kolorach nasyconych. Czerwień, róż, fiolet, czerń, błękit. Źle w łososiowym, brzoskwiniowym, brązowym.
Claudette1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 18:12   #3576
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dentystka Pokaż wiadomość
oczy zdecydowanie ciemnobrązowe (ani nie piwne, ani nie wpadające w zieleń) natomiast włosy jasny brąz
Jesteś latem. Co do włosów pewnie podałaś źle - "raczej ciemne, z brązowymi przebłyskami" myślę że to nie był przebłysk tylko taki kolor włosów
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 19:17   #3577
Savanna
Przyczajenie
 
Avatar Savanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Julenka14 dziekuje za odpowiedz i za rade
bez_sensowna rowniez dziekuje
Savanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 19:27   #3578
dentystka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 38
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez bez_sensowna Pokaż wiadomość
Jesteś latem. Co do włosów pewnie podałaś źle - "raczej ciemne, z brązowymi przebłyskami" myślę że to nie był przebłysk tylko taki kolor włosów
Możliwe, ze zle okreslilam. co do wlosow i cery trudno mi jednoznacznie okreslic odcien. dziekuje
dentystka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 20:01   #3579
Faia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Zostałam pominięta więc jeszcze raz proszę o moją analizę kolorystyczną.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się na przysłowiowego raczka, jak mi skóra nie zejdzie to mam ładną brązową oplaenicnę myślę że złotawo brązową.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Jasne oczy o kolorze szarawym, niestety blisko źrenicy żółtawe plamki, wokół tęczówki wyraźna ciemniejsza (wręcz czarna) obwódka. Brwi czarne, dość gęste rzęsy – przez koleżankę opisane „jak od krowy” J

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Na twarzy brak piegów, ale mam parę pieprzyków. Piegi tylko na ramionach (mało) pewnie od słońca.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera raczej blada (jasna) różowawa.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalny ciemny blond. Zawsze do słońca rozjaśniają mi się od góry przybierając jaśniejsze tony, a od dołu wręcz brązowe – za czasów szkoły często brane za farbowane, przez różnicę odcieni. Złote połyski. Za dziecka - około 9 lat miałam blond, ściemniały z czasem.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Raczej różowy wpadający w koral.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Czuję się dobrze głównie w ciemnych kolorach – kwestia przyzwyczajenia. Lubię siebie też w białym.

Dzięki za pomoc
Faia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 20:02   #3580
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez bez_sensowna Pokaż wiadomość



misia_1 jak myślisz czy ona jest wiosną bo zaczynam miec watpliwości czy dobrze napisałam, bo przyglądając się kolorze oczu może to byc jesień



Wiosna
Skóra: Twoją skórę charakteryzuje przeźroczysta bladość o delikatnym, złocistym, brzoskwiniowym odcieniu. Często bywa lekko zaróżowiona. Jeżeli masz piegi, to mają one złote zabarwienie. Łatwo się opalasz, nawet na ciepły, ciemny brąz.
Oczy: mają zazwyczaj nieco ciemniejszą od włosów oprawę. Tęczówka oka ma odcień od niebieskiego do zielonego, rzadziej złotego brązu. Źrenica często oddzielona jest od tęczówki wyraźną obwódką w kolorze złotym lub złotobrązowym.
Włosy: jako dziecko byłaś blondynką. Teraz Twoje włosy są jasne, w słomianym, żółtawym, platynowym, miodowym odcieniu. Jeżeli masz brązowe włosy, zawsze mają ciepły, złotawy lub rudawy połysk.


Lato
Skóra: masz bladą, gładką, porcelanową cerę lub skórę dobrze ukrwioną z wyraźnie przebłyskującymi, delikatnymi naczynkami o chłodnym, różowym odcieniu. Możesz też posiadać cerę o jasnym, chłodnym oliwkowym odcieniu. Jeżeli posiadasz piegi są one zawsze szare lub szarobrunatne. Jeżeli nie masz bardzo bladej jasnej cery, dobrze się opalasz na chłodny oliwkowy kolor.
Oczy: oprawa oczu wydaje się mieć często popielaty odcień, nigdy złocisty. Masz brązowe, niebieskie lub szare oczy.
Włosy: W dzieciństwie byłaś blondynką. Z wiekiem Twoje włosy ściemniały. Jeżeli jako dziecko miałaś słomiany blond, teraz ich odcień zmienił się w popielaty. Jeżeli były popielate, teraz są brązowe. Zawsze z popielatym połyskiem.


Jesień
Skóra: jest gładka, jasna. Cera ma ciepłą barwę kości słoniowej lub intensywną, złocisto-beżową, brzoskwiniową. Masz skłonność do piegów i znamion w kolorze rudym lub złocisto-brunatnym. Źle się opalasz - słońce często powoduje zaczerwienienia skóry.
Oczy: mają barwę topazu, brązu, złotego brązu, zieleni. Możesz mieć stalowo-niebieskie lub błekitne oczy ze złotawymi, ciepłymi plamkami.
Włosy: w dzieciństwie byłaś blondynką, a z wiekiem Twoje włosy ściemniały. Mają teraz kolor od blond przez czerwony blond, kasztanowy, marchewkowy do brązowego. Twoje włosy mają zawsze ciepły, złotawy połysk.


Zima
Skóra: jeżeli jesteś typem Królewny Śnieżki masz bardzo jasną porcelanową skórę, która sprawia wrażenie transparentnej i czystej. Rzadko się rumienisz, słabo opalasz - maksymalnie na delikatny oliwkowy brąz. Jeżeli prezentujesz typ południowy Twoja skóra ma chłodny odcień oliwki. Szybko się opalasz - na intensywny oliwkowy kolor.
Oczy: mają ciemną oprawę. Ze względu na kontrast między bielą gałki ocznej i tęczówki, błyszczą intensywnym blaskiem. Tęczówka może mieć zdecydowany, czysty kolor: ciemnobrązowy, zielony, ciemnoniebieski, błękitny, orzechowy.
Włosy: jeżeli w dzieciństwie byłaś blondynką, teraz na pewno masz ciemne włosy z charakterystycznym granatowym lub popielatym połyskiem. Mogą być ciemnobrązowe, czarnobrązowe lub kruczoczarne.
czyli kim jestem wreszcie ?
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 20:21   #3581
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

To ja w końcu wiosna?
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 22:01   #3582
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

To jak naturalnie bylam wiosna i jak wlosy przefarbowalam na czarno to jakim teraz typem jestem? <mysli>
__________________
04.07.2015

[...] i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę [...]



Od jutra się uczę!
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-22, 09:59   #3583
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
czyli kim jestem wreszcie ?
Wiosna

Edytowane przez bez_sensowna
Czas edycji: 2010-09-23 o 20:53
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 14:48   #3584
blond_i
Raczkowanie
 
Avatar blond_i
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 218
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

I ja proszę o pomoc.
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się szybko. Jeśli krótko przebywam na dworze delikatny brąz, przy dłuższym przebywaniu początkowo na delikatnie czerwono, następnego dnia przechodzi do brązu. Opalenizna utrzymuje się do 2 m-cy czasem dłużej ( w zależności od intensywności opalenizny).

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu raczej zielony z tym w dzieciństwie były mocno niebieskie ( później wzrok mi się pogorszył i niebieski się "wymył"). Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, kolor ich nie jest czysty a tak jakby tonowany, ciemniejszy na zewnątrz- jaśniejszy wewnątrz. Oprawę oczu i brwi mam ciemną- taki ciemny brąz.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cerę mam jasna, jak sie rumienie to na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne wlosy mam ciemny blond, wpadający w popielaty. W dzieciństwie były jasne, później ściemniały.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta wyraźne- czerwone

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urode?

Chodzę raczej we wszystkich kolorach. Z racji tego że blondynką jestem najlepiej mi podobno w różach i odcieniach niebieskiego.
__________________
Dbam o siebie- z głową
blond_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 15:49   #3585
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej kobietki.

Bardzo bym prosiła o pomoc. Wydaje mi się, że jestem Zimą, ale prosiłabym o Wasz komentarz.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się błyskawicznie, na ciepły, złotawo-brązowy odcień.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy mam brązowe z czarnym obwódkami. Brwi i rzęsy czarne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam piegów, nawet latem.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

I tu mój największy problem. Mam śniadą cerę, jakbym była wciąż opalona - dosyć często (nawet zimą) jestem "posądzana" o solarium, z którego nie korzystam. Zapomniałam dodać, że nie miewam rumieńców.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Włosy mam ciemnobrązowe, latem pojawiają się rudawo - kasztanowe refleksy.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Taki brudny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Lubię stonowane kolory - beże, brązy,szarości, biel, zgniłą () zieleń, ciemny fiolet, granat i uwielbiam czerń. Wiele osób chce mnie ubierać w czerwień, ale czuję się w niej źle.

Edytowane przez CzerwonaKokarda
Czas edycji: 2010-09-24 o 15:50
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 16:07   #3586
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez CzerwonaKokarda Pokaż wiadomość
Hej kobietki.

Bardzo bym prosiła o pomoc. Wydaje mi się, że jestem Zimą, ale prosiłabym o Wasz komentarz.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się błyskawicznie, na ciepły, złotawo-brązowy odcień.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy mam brązowe z czarnym obwódkami. Brwi i rzęsy czarne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam piegów, nawet latem.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

I tu mój największy problem. Mam śniadą cerę, jakbym była wciąż opalona - dosyć często (nawet zimą) jestem "posądzana" o solarium, z którego nie korzystam. Zapomniałam dodać, że nie miewam rumieńców.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Włosy mam ciemnobrązowe, latem pojawiają się rudawo - kasztanowe refleksy.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Taki brudny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Lubię stonowane kolory - beże, brązy,szarości, biel, zgniłą () zieleń, ciemny fiolet, granat i uwielbiam czerń. Wiele osób chce mnie ubierać w czerwień, ale czuję się w niej źle.
zima typ południowy

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez blond_i Pokaż wiadomość
I ja proszę o pomoc.
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się szybko. Jeśli krótko przebywam na dworze delikatny brąz, przy dłuższym przebywaniu początkowo na delikatnie czerwono, następnego dnia przechodzi do brązu. Opalenizna utrzymuje się do 2 m-cy czasem dłużej ( w zależności od intensywności opalenizny).

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu raczej zielony z tym w dzieciństwie były mocno niebieskie ( później wzrok mi się pogorszył i niebieski się "wymył"). Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, kolor ich nie jest czysty a tak jakby tonowany, ciemniejszy na zewnątrz- jaśniejszy wewnątrz. Oprawę oczu i brwi mam ciemną- taki ciemny brąz.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cerę mam jasna, jak sie rumienie to na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne wlosy mam ciemny blond, wpadający w popielaty. W dzieciństwie były jasne, później ściemniały.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta wyraźne- czerwone

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urode?

Chodzę raczej we wszystkich kolorach. Z racji tego że blondynką jestem najlepiej mi podobno w różach i odcieniach niebieskiego.
lato

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez migotka1010 Pokaż wiadomość
To jak naturalnie bylam wiosna i jak wlosy przefarbowalam na czarno to jakim teraz typem jestem? <mysli>
masz trochę cech ciepłych jak i chłodnych, ale zima

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Faia Pokaż wiadomość
Zostałam pominięta więc jeszcze raz proszę o moją analizę kolorystyczną.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się na przysłowiowego raczka, jak mi skóra nie zejdzie to mam ładną brązową oplaenicnę myślę że złotawo brązową.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Jasne oczy o kolorze szarawym, niestety blisko źrenicy żółtawe plamki, wokół tęczówki wyraźna ciemniejsza (wręcz czarna) obwódka. Brwi czarne, dość gęste rzęsy – przez koleżankę opisane „jak od krowy” J

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Na twarzy brak piegów, ale mam parę pieprzyków. Piegi tylko na ramionach (mało) pewnie od słońca.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera raczej blada (jasna) różowawa.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalny ciemny blond. Zawsze do słońca rozjaśniają mi się od góry przybierając jaśniejsze tony, a od dołu wręcz brązowe – za czasów szkoły często brane za farbowane, przez różnicę odcieni. Złote połyski. Za dziecka - około 9 lat miałam blond, ściemniały z czasem.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Raczej różowy wpadający w koral.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Czuję się dobrze głównie w ciemnych kolorach – kwestia przyzwyczajenia. Lubię siebie też w białym.

Dzięki za pomoc
wiosna
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 16:16   #3587
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

I ja prosiłabym Was o pomoc bo kompletnie sobie nie mogę poradzić, nawet z odpowiedzią na wszystkie pytania....
Dlatego z zał. zdjęcia, bez makijażu, w naturalnym świetle...
Co myślicie?

1. Nie lubię się opalać, więc na wiosnę pomalutku, stopniowo nabieram koloru delikatnie brązowego, jeśli poleżę na słońcu - czerwona, ale po kilku dniach delikatnie brązowieje.

2. Oczy mam nietypowe - w koło źrenic brązowo- piwne, przechodzi to w szaro-buro-zielony, dookoła tęczówki ciemnozielona obwódka.
nie wiem jaka opraw...

3. Brak piegów, bardzo dużo pieprzyków na twarzy i całym ciele.


4. Cera - nie jestem pewna, raczej zimny odcień różowawy... Rumienię się dość łatwo, raczej na czerwono - pod wpływem emocji lub temperatury.


5. Ciemny blond ze złotymi przebłyskami.

6. Usta raczej różowe ( bo pewności nie mam)

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - nie wiem i dlatego potrzebuję tej analizy....

Same widzicie, spójrzcie proszę na zdjęcia i napiszcie co sądzicie...

Edytowane przez BothSides
Czas edycji: 2010-09-24 o 16:23
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 16:30   #3588
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
I ja prosiłabym Was o pomoc bo kompletnie sobie nie mogę poradzić, nawet z odpowiedzią na wszystkie pytania....
Dlatego z zał. zdjęcia, bez makijażu, w naturalnym świetle...
Co myślicie?

1. Nie lubię się opalać, więc na wiosnę pomalutku, stopniowo nabieram koloru delikatnie brązowego, jeśli poleżę na słońcu - czerwona, ale po kilku dniach delikatnie brązowieje.

2. Oczy mam nietypowe - w koło źrenic brązowo- piwne, przechodzi to w szaro-buro-zielony, dookoła tęczówki ciemnozielona obwódka.
nie wiem jaka opraw...

3. Brak piegów, bardzo dużo pieprzyków na twarzy i całym ciele.


4. Cera - nie jestem pewna, raczej zimny odcień różowawy... Rumienię się dość łatwo, raczej na czerwono - pod wpływem emocji lub temperatury.


5. Ciemny blond ze złotymi przebłyskami.

6. Usta raczej różowe ( bo pewności nie mam)

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - nie wiem i dlatego potrzebuję tej analizy....

Same widzicie, spójrzcie proszę na zdjęcia i napiszcie co sądzicie...
wiosna
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 15:46   #3589
olaleksandraxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wwl
Wiadomości: 55
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

No to ja też chciałabym prosić o pomoc w określeniu kolorytu cery .

1. Jak się opalasz - nie opalam się prawie nigdy (nie mam nigdy okazji pójść konkretnie np. na plażę, w celu opalania się), jeżeli już, to przy okazji. Słońce łapie mnie na czerwono, szczególnie nos i okolice. Skóra opala się na bardziej przykurzony, szaro-beżowy kolor.

2. Kolor oczu - zależy od światła oczywiście :P. Raczej ciemne. Podobno piwne, ale zazwyczaj zielone z lekką domieszką brązu. Ciemne. Z cieemną obwódką koloru... Ciemnej zieleni [ale się zaciemniłam ]. Kolo tęczówki jest zdecydowanie czysty. Oprawa oczu... Rzęsy zdecydowanie ciemne. Brwi mniej intensywnie, zbliżone do koloru włosów, w świetle widać takie jakby jasno-brązowe refleksy, więc... ;d


3. Piegi - brak. Gdzieniegdzie występują pieprzyki.


4. Cera - Wydaje mi się, że taki jasny, trochę beż. Zazwyczaj w zwykłym świetle jestem wręcz blada i jakby 'przybrudzona' ;|. Mam problem z ciemnymi obwódkami oczu. Nieważne czy się wyśpię czy nie. Są ZAWSZE ;/.
Nie zauważyłam na jaki kolor się rumienię.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, złotawo-brązowe przebłyski [właśnie takie przebłyski też mam jeżeli chodzi o brwi ]


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest ciemny róż, ale taki mocno przygaszony :P.

7. Nie mam zielonego pojęcia . Dlatego właśnie liczę na Waszą pomoc. Bardzo lubię nosić czarne rzeczy. W nich się czuję najlepiej. Ale wydaje mi się, że bardzo podkreślają one moje wiecznie podkrążone oczy -.-'.
Pozdrawiam!
__________________
Lepiej niż wczoraj, gorzej niż jutro.
Zapoznaj się ze smakiem życia...

Edytowane przez olaleksandraxd
Czas edycji: 2010-09-25 o 15:48
olaleksandraxd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-25, 16:35   #3590
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez olaleksandraxd Pokaż wiadomość
No to ja też chciałabym prosić o pomoc w określeniu kolorytu cery .

1. Jak się opalasz - nie opalam się prawie nigdy (nie mam nigdy okazji pójść konkretnie np. na plażę, w celu opalania się), jeżeli już, to przy okazji. Słońce łapie mnie na czerwono, szczególnie nos i okolice. Skóra opala się na bardziej przykurzony, szaro-beżowy kolor.

2. Kolor oczu - zależy od światła oczywiście :P. Raczej ciemne. Podobno piwne, ale zazwyczaj zielone z lekką domieszką brązu. Ciemne. Z cieemną obwódką koloru... Ciemnej zieleni [ale się zaciemniłam ]. Kolo tęczówki jest zdecydowanie czysty. Oprawa oczu... Rzęsy zdecydowanie ciemne. Brwi mniej intensywnie, zbliżone do koloru włosów, w świetle widać takie jakby jasno-brązowe refleksy, więc... ;d


3. Piegi - brak. Gdzieniegdzie występują pieprzyki.


4. Cera - Wydaje mi się, że taki jasny, trochę beż. Zazwyczaj w zwykłym świetle jestem wręcz blada i jakby 'przybrudzona' ;|. Mam problem z ciemnymi obwódkami oczu. Nieważne czy się wyśpię czy nie. Są ZAWSZE ;/.
Nie zauważyłam na jaki kolor się rumienię.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, złotawo-brązowe przebłyski [właśnie takie przebłyski też mam jeżeli chodzi o brwi ]


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest ciemny róż, ale taki mocno przygaszony :P.

7. Nie mam zielonego pojęcia . Dlatego właśnie liczę na Waszą pomoc. Bardzo lubię nosić czarne rzeczy. W nich się czuję najlepiej. Ale wydaje mi się, że bardzo podkreślają one moje wiecznie podkrążone oczy -.-'.
Pozdrawiam!
Według opisu - najbliżej Ci do Jesieni
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 17:06   #3591
olaleksandraxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wwl
Wiadomości: 55
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez misia_1 Pokaż wiadomość
Według opisu - najbliżej Ci do Jesieni
Ooo.. A myślałam, że zima jestem . Dziękuję bardzo za pomoc
__________________
Lepiej niż wczoraj, gorzej niż jutro.
Zapoznaj się ze smakiem życia...
olaleksandraxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 17:52   #3592
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez olaleksandraxd Pokaż wiadomość
Ooo.. A myślałam, że zima jestem . Dziękuję bardzo za pomoc
Byłabyś zimą, gdyby nie te złoto-brązowe przebłyski na włosach (zima ma włosy czarne, kruczoczarne lub ciemnobrązowe, ale bez żadnych rudości)
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 18:16   #3593
olaleksandraxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wwl
Wiadomości: 55
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A czy mogę jeszcze prosić o 'zdiagnozowanie' przyjaciółki? ;P

To jej odp :

1. Jak się opalasz - szybko, na złotawo-brązowawy kolor


2. Kolor oczu - ciemne, teczówki maja ciemna obwódke, koloru brazowo-zielonego, z plamkami.
Rzęsy grube, ciemne, długie i gęste. Brwi tak samo.


3. Piegi - nie wystepuja


4. Cera - odcień ciemny, brzoskwiniowy, rumienie się na czerwony kolor.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, zlotawo-brazowe przeblyski.


6. Kolor ust - rozowy jasny.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w kolorze czerwonym, rozowym, zółtym i fioletowym, czarnym, zle w zielonym, niebieskim, pomarańczowym.
__________________
Lepiej niż wczoraj, gorzej niż jutro.
Zapoznaj się ze smakiem życia...

Edytowane przez olaleksandraxd
Czas edycji: 2010-09-25 o 18:21
olaleksandraxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 18:48   #3594
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

2. Kolor oczu - ciemne, teczówki maja ciemna obwódke, koloru brazowo-zielonego, z plamkami.
Rzęsy grube, ciemne, długie i gęste. Brwi tak samo.

...obwódka jest koloru brązowo-zielonego, czy tęczówka? i jakiego koloru są plamki (szarawe, błękitne, granatowe czy może brązowo- złotawe) Jakbyś mogła jeszcze dokładniej sprecyzować kol. włosów...
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 19:07   #3595
olaleksandraxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wwl
Wiadomości: 55
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Oj, już poprawiam.

tęczówka zielono-brązowa, obwódka ciemny oliwkowy, plamki ciemny brąz.
Włosy takie jak moje. Ciemny brąz, z tymi refleksami jaśniejszymi (jednak jej włosy są bardziej matowe, przebłyski są lekko widoczne).
__________________
Lepiej niż wczoraj, gorzej niż jutro.
Zapoznaj się ze smakiem życia...
olaleksandraxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 19:29   #3596
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Typ ciepły-myślę, że bliżej Twojej przyjaciółce do Wiosny niż do Jesieni... hmm, a macie możliwość załączenia zdjęć?
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 19:44   #3597
olaleksandraxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wwl
Wiadomości: 55
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez misia_1 Pokaż wiadomość
Typ ciepły-myślę, że bliżej Twojej przyjaciółce do Wiosny niż do Jesieni... hmm, a macie możliwość załączenia zdjęć?
Nas obu czy Przyjaciółki??
__________________
Lepiej niż wczoraj, gorzej niż jutro.
Zapoznaj się ze smakiem życia...
olaleksandraxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 20:07   #3598
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

To daj Was obu
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 08:33   #3599
olaleksandraxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wwl
Wiadomości: 55
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

No to jest nasze wspólne zdjęcie.... Ale staree i fryzurki już nie takie .
Ale nieważne, bo nie o to chodzi.
Tu chyba najlepiej widać to co potrzeba ;P. Kolor cery, ust, włosy itd. Jakby nie wystarczyło, to mogę poszukać jakichś oddzielnych, pozdrawiam !
__________________
Lepiej niż wczoraj, gorzej niż jutro.
Zapoznaj się ze smakiem życia...
olaleksandraxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 11:30   #3600
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Mogę prosić o Pomoc?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się bardzo ciężko. Raczej na złotawo-brązowawy kolor


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Mam ciemne brwi i rzęsy. Oczy brązowe. Jedno jaśniejsze od drugiego. Jaśniejsze ma ciemną obwódkę. Ciemne jest praktycznie jednolite - ciemno brązowe.



3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Brak piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Bardziej pod żółć dlatego denerwują mnie wszelkie podkłady bo mają zazwyczaj różowy pigment Ponadto jestem osobą nie opalającą się i filtromaniaczką dlatego jestem blada


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Brązowy. Łatwo płowieje na słońcu choć jest ciemny aczkolwiek nie za bardzo.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Różnie, trudno określić choć do beżów nie należy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w czerni, brązach -raczej jasnych, purpurze. Źle wyglądam w jasno-niebieskim i różu.

Z góry dziękuję
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.