A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukujących - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-20, 19:35   #181
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

a mogłabyś napisać jaki jest skład tego podkładu? Co tam dodawałaś?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 21:09   #182
Farraige
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 96
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Witaj,

Skład to (jesli chodzi o kolejnosc, musialabym dokladniej policzyc)

mica, titanium dioxide, zinc oxide, iron oxides, silica, cranberry seed oil, shea butter, lecithin, sodium hyaluronate, rosemary seed extract

Pozdrowionka
Farraige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 21:50   #183
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Farraige Pokaż wiadomość
Witaj,

Skład to (jesli chodzi o kolejnosc, musialabym dokladniej policzyc)

mica, titanium dioxide, zinc oxide, iron oxides, silica, cranberry seed oil, shea butter, lecithin, sodium hyaluronate, rosemary seed extract
Nie zapycha Cię połączenie minerałów z emolientami? Szczęściara...

A mogłabyś zdradzić, gdzie się zaopatrujesz w hialuronian sodu? Zamawiasz z zagranicy czy kupujesz w jakiejś aptece?
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-08-20 o 22:14
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 22:04   #184
Isztar01
Raczkowanie
 
Avatar Isztar01
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 184
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Farraige czy tez bym mogla wyprobowac Twoj mix ?
Isztar01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 22:58   #185
Farraige
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 96
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Oczywiście, że tak

No więc na razie lista wygląda tak:
raxa
Estella
SugaMama1988
agusia_1
unhumblee
lukrecja222
liQidream
Isztar01

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Hej Lorri,

Ale przecież żaden z owych naturalnych nawilżaczy nie jest składnikiem komedogennym... No ale wiadomo: każda cera jest inna... Ja źle się czuję nakładając wyłącznie minerały na suchą twarz - czuję, że mnie wysuszają, a mam skórę mieszaną ...

Jeśli chodzi o kwas hialurowy to zakupuję go za granicą.

Buźka :-*
Farraige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 04:31   #186
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Farraige Pokaż wiadomość
Ale przecież żaden z owych naturalnych nawilżaczy nie jest składnikiem komedogennym... No ale wiadomo: każda cera jest inna... Ja źle się czuję nakładając wyłącznie minerały na suchą twarz - czuję, że mnie wysuszają, a mam skórę mieszaną ...
Oj, polemizowałabym... Wiele osób ma problemy z masłem shea, lecytynka też może sprzyjać zapychaniu. Zresztą to nie jest nie tyle kwestia osobnych składników, co ich połaczenia. Producenci fluidów nie bez przyczyny usuwają często oleje z receptur. Mnie pigmenty z olejami zapychają potwornie, ale fakt, mam do tego wybitną skłonność.

Mam też cerę skłonną do przesuszania i pomimo świetnej pielęgnacji buntuje mi się, jeśli zbyt późno zmywam makijaż. Bardzo bym chciała móc sobie pozwolić na połączenie minerałów z emolientami, niestety tylko na powieki mogę kłaść takie mieszanki.

Blusche ma formułę ze skwalanem, próbowałaś może?
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 08:38   #187
Farraige
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 96
Hej,

Te naturalne nawilżacze zostały zastosowane w formule w naprawdę BARDZO niewielkich ilościach - nie to co krem z udziałem masła shea... One mają na celu nie tyle nawilżenie, co zapobiegnięcie przesuszeniu (w końcu to kosmetyk kolorowy, a nie krem pielęgnacyjny ) i lepsze zespolenie się ze skórą minerałowego proszku

Zrobię więc tak - wyślę 2 formuły - jedna bogatsza w emolienty, a druga tylko z odrobiną żurawiny i kwasem hialurowym i troszke zmienie skład. Nazwę je A i B i zobaczymy co komu bardziej podpasuje

A Ty Lorri nie chcesz próbki?

Jeśli chodzi o emollienty + minerały... Lumiere Flawless Finish ma skwalan w formule, zaś podkład z Lauressa ma laurynian lizyny - czy one też zapychają Ciebie?

Uściski,
Farraige

Witajcie,

Nie uwierzycie... Mój kochany młynek właśnie wyzionął ducha... Jadę do sklepu po jakiś inny sprzęt do miksowania ..Także z próbkami troszkę się sprawa przesunie... Postaram się jednak dziś jeszcze zamieszać

Buziaki,
Sylwia

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-08-21 o 20:44 Powód: post pod postem
Farraige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 13:57   #188
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Farraige Pokaż wiadomość
A Ty Lorri nie chcesz próbki?

Jeśli chodzi o emollienty + minerały... Lumiere Flawless Finish ma skwalan w formule, zaś podkład z Lauressa ma laurynian lizyny - czy one też zapychają Ciebie?
Dziękuję bardzo , preferuję jednak "suche" proszki, właśnie ze względu na zapychanie. Nawet zresztą "suche" potrafią mnie zapchać. Lauressa nie próbowałam (chyba czytałam o nim coś, co mi się nie spodobało), chociaż akurat lizyny bym się nie obawiała, a Lumiere ma za dużo miki; jestem wielbicielką mocno kryjących podkładów na bazie tlenków (Blusche FC - ideał).

Tak się domyślałam, że dajesz malutko emolientów, dla większości osób pewnie nie stanowiłoby to problemu. "Zespolenie" podkładu ze skórą można też poprawić dzięki dodatkowi stearynianów lub/i boronu.

W przyszłości będę pracować nad jakąś formułą podkładu/korektora na okolicę oczu z emolientami właśnie. Mam tylko wątpliwości czy bez konserwowania się obędzie, chociaż wyciąg z grejpfruta by się przydał.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-08-21 o 15:02
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 15:48   #189
Farraige
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 96
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Hej Lorri,

Lorri, dopóki nie dodajesz wody, a zostajesz przy olejach, na pewno nie musisz dodawać konserwantu (dla oleju wystarczy antyoksydant, no chyba że olej sam w sobie jest bogaty w antyoksydanty - dlatego lubię żurawinowy )

Zwróciłam uwagę, ze Blusche FC ma stearynian magnezu i azotek boru w składzie... Stearynian magnezu niestety uczula mnie ((

To są bardzo fajne składniki, ale ja mam taką zasadę, że nie będę uzywać żadnych składników, które nie wystepują w naturze... Lorri, popraw mnie jeśli sie mylę, ale starynian magnezu jest pozyskiwany z kwasu stearynowego (tak, ten wystepuje w naturze), a potem syntetycznie jest łączony w sól magnezową... Gdzieś czytałam, że jest tworzony poprzez dodanie wodnego roztwou chlorku magnezu do wodnego roztworu stearynianu sodu, który jest pozyskiwany z kwasu stearynowego (naturalne źródło) Podobnie jest z azotkiem boru... Nie występuje on w naturze w postaci azotku boru...

Taką po prostu mam ideę: by łączyć tylko składniki występujące w naturze (pomimo faktu iż wiem, ze większość składników - dla przykładu tlenki żelaza - są uzyskiwane syntetycznie... ale są zgodne z naturalymi ... Chociaż spotkałam się już z tlenkami żelaza pozyskiwanymi bezpośrednio z natury ))

Ale próbkę Blusche chętnie sobie zamówię i porównam

Uściski.

Z pozdrowieniami,
Farraige
Farraige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 10:46   #190
Farraige
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 96
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Witajcie,

Wykonam jeszcze mniej kryjący i trochę bardziej świetlisty podkład - dorzucę jeszcze pudry wykończeniowe - kto chce?
Farraige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 11:12   #191
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Farraige Pokaż wiadomość
Witajcie,

Wykonam jeszcze mniej kryjący i trochę bardziej świetlisty podkład - dorzucę jeszcze pudry wykończeniowe - kto chce?
ja chętnie przetestuje
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 11:26   #192
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Farraige Pokaż wiadomość
Witajcie,

Wykonam jeszcze mniej kryjący i trochę bardziej świetlisty podkład - dorzucę jeszcze pudry wykończeniowe - kto chce?
ja też chętnie spróbuję
__________________
Black is the new black.
frenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 11:33   #193
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Farraige Pokaż wiadomość
Witajcie,

Wykonam jeszcze mniej kryjący i trochę bardziej świetlisty podkład - dorzucę jeszcze pudry wykończeniowe - kto chce?
Wow super, ja chętnie przetestuję również jakiś puder wykończeniowy

Udało Ci się dokupić jakiś inny młynek? Bo rozumiem, że tamten jest już nie do naprawienia?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 12:26   #194
Farraige
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 96
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Hej

Wczoraj byłam w Media Markt, ale nic tam nie dorwałam Mąż rozkręcił stary młynek i okazało się, że cały silnik był pokryty pudrem... Młynek został wyczyszczony i ... ruszył także dziś będę mieszać

Mimo wszystko jestem w trakcie poszukiwania czegoś profesjonalszego...
Farraige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 16:09   #195
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

No to super! a co to za młynek?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 16:41   #196
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Farraige Pokaż wiadomość
Lorri, dopóki nie dodajesz wody, a zostajesz przy olejach, na pewno nie musisz dodawać konserwantu (dla oleju wystarczy antyoksydant, no chyba że olej sam w sobie jest bogaty w antyoksydanty - dlatego lubię żurawinowy )
Ja akurat nie wykluczam dodatku wody, myślę o pantenolu, mieszanka ma być mocno kremowa.
Dobrze, że dodajesz ekstrakt rozmarynowy, tlenki metali są niekompatybilne z olejami o dużej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, powodują ich szybsze utlenianie. Bez antyoksydantu raczej ciężko by było nawet żurawince .

Cytat:
Napisane przez Farraige Pokaż wiadomość
To są bardzo fajne składniki, ale ja mam taką zasadę, że nie będę uzywać żadnych składników, które nie wystepują w naturze... Lorri, popraw mnie jeśli sie mylę, ale starynian magnezu jest pozyskiwany z kwasu stearynowego (tak, ten wystepuje w naturze), a potem syntetycznie jest łączony w sól magnezową...
Podstawowe składniki mineralnej kolorówki nie są bardziej "naturalne" niż dodatki, takie jak stearyniany. I w jednym i w drugim przypadku mamy do czynienia z produktami reakcji chemicznych, i tu i tu surowce mogą mieć pochodzenie naturalne (choć niekoniecznie, np. TiO2 pozyskuje się nie tylko z rud, ale także z syntetycznej szlaki tytanowej lub sytnetycznego rutylu). Jedne i drugie można znaleźć w certyfikowanych kosmetykach naturalnych .

Kwestia "naturalności" minerałów powraca jak boomerang, pozwoliłam sobie rozwinąć temat w wątku składnikowym:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...29&postcount=2

__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 17:16   #197
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Lori chyba zloze sie na wiatraczek jakby co, bo zamienilam google na loori w sprawie podstaw min. i nie moze Cie nie byc
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 17:27   #198
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Lori chyba zloze sie na wiatraczek jakby co, bo zamienilam google na loori w sprawie podstaw min. i nie moze Cie nie byc
Zrobimy zbiorową zbiórkę

A właśnie mam do Lorri pytanko - mam podkład z Essence, sama mika i pigmenty, mam też boron z CS świetlisty, masz jakiś pomysł sensowny na to? Ewentualnie pigmenty i tlenki z CS, same niestety słabo się trzymają powieki, myślisz, że boronem będzie lepiej? Czy nad jakimś jeszcze składnikiem powinnam pomyśleć?
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 18:23   #199
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Lori chyba zloze sie na wiatraczek jakby co, bo zamienilam google na loori w sprawie podstaw min. i nie moze Cie nie byc
Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Zrobimy zbiorową zbiórkę
Oj, dziewczyny [tutaj powinna być emotka z wielkim czerwonym pulsującym ryjkiem] . Zawsze coś chętnie wygrzebię dla Was.

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
A właśnie mam do Lorri pytanko - mam podkład z Essence, sama mika i pigmenty, mam też boron z CS świetlisty, masz jakiś pomysł sensowny na to? Ewentualnie pigmenty i tlenki z CS, same niestety słabo się trzymają powieki, myślisz, że boronem będzie lepiej? Czy nad jakimś jeszcze składnikiem powinnam pomyśleć?
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, chcesz zrobić coś na twarz z Essence czy tylko na powieki? Na twarz możesz spróbować rozświetlacz, jeśli Cię interesuje coś takiego, dosypać sporo boronu; ewentualnie świetlisty brązer też z boronem + odrobina brązowego tlenku, jeśli masz. Boron 30 pewnie ma spore drobiny, to raczej trudno będzie połączyć go ładnie z matowymi tlenkami żelaza. A masz może stearynian i jakieś miki z mocnym połyskiem?
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 20:07   #200
Farraige
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 96
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Hej Lorri,

Ja wiem, że większość tych składników tak naprawdę powstaje w laboratorium... Miałam na mysli fakt, że dla przykładu TiO2 występuje w formie naturalnej, zaś dla przykładu azotek boru (boron nitride) to związek "wymyślony" przez człowieka, który w naturze nie występuje w takiej formie... Pomimo iż to bardzo fajny składnik - mam taką zasadę, że będę stosować tylko takie składniki, które występują w naturze (aczkolwiek większość jest tworzona syntetycznie)

Pozdrawiam serdecznie,
Farraige
Farraige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 22:29   #201
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

właśnie umerdałam, tak w sumie bez pomysłu, własny rozświetlacz... Odebrałam dziś zestaw wypełniaczy z CS i na bazie tego przepisu z conservatorie pomieszałam serecite mica, titanium dioxide, białą perłową micę, Pink Ribbon EDM, Champagne EDM i Wet Sand EDM - tak na próbę... No i troszke krzemionki z rozmachu tam dorzuciłam, ale ociupinkę.

I wyszedł mi diabelnie fajny rozświetlacz - lekki kolorek, delikatny glow z niewielkimi drobinkami

Postaram sie obfocic jutro, ale nie sądzę, by udało mi się złapać efekt.
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 09:00   #202
SugaMama1988
Zadomowienie
 
Avatar SugaMama1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
GG do SugaMama1988
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Farraige, ja jestem chętna na testowanie wszystkiego co wytworzysz bo jestem na etapie poszukiwania ideału
__________________
Alicja w krainie czarów.

SugaMama1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 21:46   #203
Farraige
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 96
Witajcie,

Przepraszam Was, że chwilowo zamilkłam.... Chciałam jeszcze trochę popracować nad formułą podkładu, a że jako moje dzieciaki to "nocne marki", zostawały już mi tylko późne wieczory na eksperymenty mieszalnicze....

Po kilku eksperymentach zdecydowałam, że znacznie bardziej wolę podkłady typu medium - full coverage, tak zwane "buildable", w przypadku których stopień krycia możemy sami "regulować" nakładając kolejne warstwy, przy czym zachowana jest wciąż naturalnośc wyglądu i kolejne warstwy nie tworzą okropnego efektu maski.... Takimi podkładami sa na przykład dla mnie podkłady Lumiere... Pomimo iż moja cera niestety jest pod wpływem hormonów i nie prezentuje się najlepiej, niezbyt dobrze czuję się w podkładach które kryją maksymalnie już przy pierwszej warstwie....

Dziś zamieszałam podkład, który ładnie i naturalnie kryje i który bardzo fajnie się prezentuje po wtarciu w nadgarstek... Ładnie się rozprowadza i jest taki kremowy w odczuciu (bardziej niż EGM CM czy Lumiere VV)....
Jutro nałożę go na twarz i porównam z EGM ...

Kolor wyszedł podobny do Lumiere VV Medium Beige... Jak tylko podkład zda jutrzejszy test na mojej twarzy i będę się czuła zadowolona, wysyłam go do wszystkich osób, które podały mi adres na PW

Uścisków cała masa,
Farraige
_________________________ _______________

Hej dziewczyny

No więc podkład przetrwał "test wytrzymałości", a dziś była u nas wyjątkowo parna, duszna i upalna pogoda... Na jednej połowie twarzy miałam EGM CM ,a na drugiej mój "wynalazek" Podkłady nałożyłam przed 10tą i dopiero przed 18ta poczułam potrzebę przymatowienia chusteczką strefy T (niestety moja cera w tym obszarze jest nieznośna). Podkład zmyłam dopiero ok 21 i wszystko wciąż było na swoim miejscu...
EGM troszkę mniej naturalnie na mnie wyglądał...
Bardzo jestem ciekawa jak podkład się spisze na Waszych cerach... Mam nadzieję, że równie dobrze...

Na mojej liście adresowej są następujące Wizażanki:
Isztar01
Estella
frenka
SugaMama1988
raxa
unhumblee
lukrecja222

Proszę napiszcie mi jakie macie cery - czy są skłonne do przetłuszczania się? Chcę dorzucić puder wykończeniowy na bazie miki i tlenków żelaza (daje fajne satynowe, aksamitne wykończenie i w charakterystyczny sposób odbija światło, tak że niweluje pory i niedoskonałości skóry) i posiadaczkom cer tłustych, mieszanych mogę dodatkowo dorzucić do pudru Silica Shells, albo jedwab i perły... Co uważacie ?

Uścisków cała masa,
Farraige
_________________________ _______________

Hej,

Na mojej licie wysylkowej mam 7 osób a coś mi się pomieszało i puder z jedwabiem i perłami rozsypałam tylko do 6 torebek

Takie oto próbki zmajstrowałam (muszę zaznaczyć, że to była czysta improwizacji i ich jeszcze nie próbowałam na twarzy)

- próbka A - jedwab z perłami i alantoiną podbarwiony tlenkami żelaza (omyłkowo zrobiłam 6 próbek tylko )
-próbka B - puder z krzmionką i dwutlenkiem tytanu, dający blask skórze, ale jednocześnie pochłaniający sebum
- próbka C (mój ulubieniec) satynowy puder wykończeniowy z "silica shells"
- próbka D - puder wykończeniowy z miką, lecytyną, jedwabiem i boronem

... no i oczywiście podkład

Chciałam dać również rozświetlacz, ale do końca nie jestem zadowolona z formuły - muszę nad nią popracować jeszcze
_________________________ _______________

... No wiec jako 6-tą formułę (formuła z literką E) zamieszałam puder wykończeniowy z krzemionką i calcium carbonate. Ma on bardzo aksamitną konsystencję i powinien być skuteczny w utrzymywaniu w "ryzach" cery skłonnej do przetłuszczania się. Bardzo podoba mi się jego konsystencja. Jestem ciekawa Waszych opinii.

Listy z próbkami zostały dziś do Was wysłane

Uściski
Farraige

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-08-28 o 19:40 Powód: post pod postem
Farraige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:03   #204
SugaMama1988
Zadomowienie
 
Avatar SugaMama1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
GG do SugaMama1988
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Super Farraige przepraszam,że zawsze odpisuje z opóźnieniem ale aktualnie jestem na wakacjach i mam ograniczony dostęp do netu co za tym idzie rownież do wizażu...jak tylko paczucha do mnie dotrze to zaczynam testowanie i relacjonowanie co i jak się na mnie sprawdza. Pozdrawiam serdecznie i ściskam, Alicja
__________________
Alicja w krainie czarów.


Edytowane przez SugaMama1988
Czas edycji: 2009-08-28 o 14:05
SugaMama1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 20:18   #205
unhumblee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 273
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Farraige - DZIĘKUJĘ - otrzymałam dziś przesyłkę i zrozumiałam co znaczy "podkład wtopił się w skórę".
Użyłam:
*jedwab z perłami i alantoiną - delikatnie oprószyłam twarz,
*dwie warstwy podkładu,
*satynowy puder wykończeniowy z "silica shells"
Jak będą znosiły upływ czasu i jak zniesie to moja buzia powiem, gdy zastosuję na dzień, teraz mam je na twarzy jakąś godzinę i jest super.
Pozdrawiam
unhumblee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 20:29   #206
Farraige
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 96
Question Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Dziękuję Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę z pochwały Huuurrraaaa! Ja jestem bardzo zadowolona z tego podkładu. Na mojej twarzy ten podkład wytrzymuje bez problemów cały dzień, nie gorzej niż EGM czy Lauress, a z pudrem wykończeniowym jeszcze lepiej - no i znacznie lepiej wtapia się w skórę niż inne podkłady. Bardzo dziękuję za info Mogę zrobić jakies bardziej pasujące kolorki, gdyby było trzeba Uścisków cała masa
Farraige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 22:24   #207
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Farraige Pokaż wiadomość
Dziękuję Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę z pochwały Huuurrraaaa! Ja jestem bardzo zadowolona z tego podkładu. Na mojej twarzy ten podkład wytrzymuje bez problemów cały dzień, nie gorzej niż EGM czy Lauress, a z pudrem wykończeniowym jeszcze lepiej - no i znacznie lepiej wtapia się w skórę niż inne podkłady. Bardzo dziękuję za info Mogę zrobić jakies bardziej pasujące kolorki, gdyby było trzeba Uścisków cała masa
Jakbyś spróbowała jakiegoś żółtka ukręcić byłoby wspaniale Wcześniej w końcu się do Ciebie nie zgłosiłam bo kolor nie mój był, a testy domowe zwykle są u mnie niemiarodajne, inaczej się na mnie zachowują minerały jak jestem cały dzień w domu a inaczej jak wychodzę
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 01:59   #208
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Obiecane porównanie "matowych" mik:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=300
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 07:30   #209
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Obiecane porównanie "matowych" mik:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=300
dziekuję!
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 08:25   #210
Farraige
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 96
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Hej agusia_1 - właśnie zerknęłąm do mojego składnikowego "magazynku" i z kolejnych próbek chyba nici Muszę zamówić jeden brakujący składnik, bo mam go zdecydowanie za mało i nie starczy już na kolejny mix

A które kolory z minerałów pasują Tobie np. w Lauress, Lumiere czy EGM? Mam sporo próbek bardzo wielu firm, wiec może uda mi się znaleźć porównanie...?

Edytowane przez Farraige
Czas edycji: 2009-09-01 o 09:25
Farraige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-17 11:19:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.