Jak zostać fryzjerką? - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-06, 17:30   #151
kreciczek
Raczkowanie
 
Avatar kreciczek
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 69
Dot.: Kursy Fryzjerskie - pytania!!!

sama kończyłam kurs, który trwał 4 miesiące więc może takich poszukasz...
kreciczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 16:28   #152
asiu88
Przyczajenie
 
Avatar asiu88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Midleton // Rybnik
Wiadomości: 11
Thumbs up Dot.: Jak zostać stylistą...?

hej co do stylisty.. to jest szkoła innowacyjna na której jest kierunek stylista po tej szkole dostaje sie dyplom stylisty i dwujęzyczny certyfikat.. szkoła jest w Wodzisławiu śl. ul. 1-ego maja 23b
jesli chcesz miec dyplom stylisty to zapraszam sama sie tam wybieram pozdrawiam
asiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 16:30   #153
asiu88
Przyczajenie
 
Avatar asiu88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Midleton // Rybnik
Wiadomości: 11
Thumbs up Dot.: Jak zostać stylistą...?

aha bym zapomniała szkoła jest jednoroczna wiec szybko zleci
asiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 20:53   #154
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Jak zostać stylistą...?

stylista.... duże słowo?..no tak duze!!
fryzjer stylista projektuje fryzurę, tworzy kolekcje... tym samym bierze udzial w pokazach ,szkoleniach itp
ale wiedza -to jest to co najważniejsze.... fryzjerstwo+ wizaz, dwa wazne kierunki powiązane , z którymi można tworzyć
nie ma szkoly ktora daje tytul nazwijmy to.prawnie-... tworzą sie rozne kursy akademie, nie zawsze na odpowiednim poziomie i wydaja dyplomy , niestety nawet osobom , kore nie sa po szkole fryzjerskiej,moim zdaniem - szkola fryzjerska daje podstawy teoretyczne, ktore sa bardzo ważnym elementem do tego zeby tworzyć cos w przyszłości, |(historia fryzjerstwa, stylizacja, chemia itd)
nie twierdze , ze jeżeli w kimś sie odezwie chec zostania fryzjerem , w późniejszym wieku niz 16 lat.... ze nie zostanie kim wyjątkowym w swej dziedzinie- wymarzonej ...ja np tak zdobyłam zawód, mój wymarzony i cos więcej ... wszystkie niemalże tytuły fryzjerskie, ciężka praca
ale skończyłam bardzo intensywny kurs na poczatku kariery,potem zdobyłam tytuł mistrza, cos "liznęłam: z wizażu , skończyłam technikum fryzjerskie (wcześniej chemiczne) potem juz tylko pokazy szkolenia itd, udzial w tworzeniu ksiazek fryzjerskich itd
wiec taka jest droga miedzy innymi do tytulu sylisty ,w pełnym tego słowa znaczeniu,
duzo pracy , udzielaj sie w pokazach, twórz kolekcje , sprobuj sil jako szkoleniowiec w dobrych firmach fryzjerskich , tam caly czas szukają mlodych zdolnych ludzi
__________________
gaga

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2008-01-30 o 23:04
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 19:38   #155
deeb
Przyczajenie
 
Avatar deeb
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Question Jak zostac fryzjerką?

gdzie zapisać się nma praktyki? co nalezy wiedziec
prosze o pomoc.
pozdrawiam i z góry dziękuje
__________________
<<<Grunt to nierobić nic na siłe i wbrew Sobie...4real!
deeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 21:49   #156
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Jak zostac fryzjerką?

chyba mozna zrobic szybki kurs albo np.zapisac sie na studium fryzjerskie ktore trwa dwa lata
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 12:55   #157
mary_jane88
Przyczajenie
 
Avatar mary_jane88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: brzesko
Wiadomości: 10
GG do mary_jane88
kariera fryzjera?!?!?!?!?!

Witam;0 Mam pytanie do fryzjerów pracujących w zawodzie,doświadczonych i cieszących się swoją pracą.Jestem uczennicą technikum fryzjerskiego w tarnowie .praktyki mam raz w tygodniu w salonie o b.dobrej renomie i dodatkowo co druga sobote.jestem obecnie w 3 klasie ,za rok matura i egzamin zawodowy,ktory mam zamiar zdać pomyślniei kiedy mysle o koncu edukacji zaczyna pojawiać się problem...i co dalej?!?!?!?! Uwielbiam fryzjerstwo i uwazam ,ze szybko się ucze.pracujące fryzjerki chwalą mnie i często też zapisują mi klientki do wykonania prostych czynnosci np.prostowanie,modelowani e,nalozenie farby czy tez kilkakrotnie o nalozenie balejazu. Co robić po szkole?! czy poszukac pracy w salonie w poblizu miejscowosci gdzie meiszkam tarnow,brzesko 60 km do krakowa. czy tez podjąć dalszą nauke? tylko gdzie ? Chciała bym studiować ,ale pod warunkiem ,ze bedzie to zwiazane z fryzjerstwem.Czy sa jakieśkierunki?czy moze powinnam przyjac sie na starz? mam mozliwosc mieszkania w krakowie ,moze tam powinnam planowac dalsza edukacje? bardzo prosze o odpowiedz fryzjerow jak wygladala ich kariera zawodowa nie chce byc zwykła ,glupia fryzjereczka,ktora zaprzestala edukacje na etapie szkoly sredniej.z gory dziekuje za odpowiedzi i pomoc.aha ! i jeszce jedno czy ktos moze orientuje sie gdzie mozna uczyc sie zawodowego jezyka angielskiego? czy jest to w ogole mozliwe?

pozdrawiam
__________________
Maja R.
mary_jane88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-28, 18:23   #158
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

bardzo prosze o odpowiedz fryzjerow jak wygladala ich kariera zawodowa nie chce byc zwykła ,glupia fryzjereczka,ktora zaprzestala edukacje na etapie szkoly sredniej.

sory...:rolleye s: bez komentarza

co za podejscie do zycia...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 18:29   #159
pani_sylwia
Raczkowanie
 
Avatar pani_sylwia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

Nie wiem płakać.czy śmiać się chyba gaga najlepiej to skomentowała,a swoją drogą 3 klasa technikum i tylko proste czynności jak prostowanie,modelowanie?? ?
pani_sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 18:37   #160
ktoss000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 81
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

mam pytanie do ciebie ,na ktorej ulicy jest to technikum??? wiem ze nie na temat ale zastanawiam sie czy isc do technikum.
ktoss000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 16:09   #161
mary_jane88
Przyczajenie
 
Avatar mary_jane88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: brzesko
Wiadomości: 10
GG do mary_jane88
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

OK.Może dla kogoś to jest śmieszne i uważa,że mam głupie podejście do życia.Mało pracuje jak na 3 klasę technikum,ale to dotycz salonu poza salonem wykonuje wszystkie pozostałe czynności.Miejsce gdzie mam praktyki poprostu ma takie zasady,.Ale jeśli podejmuję się czegoś to chcę to robić dobrze.Czy to źle?! interesuje mnie jak inni fryzjerzy pogłębiają swoją wiedzę zawodową.Co robią zaraz po ukończeniu szkoły.
A właściwej odpowiedzi nie dostałam.Może znajdzie się ktoś ,kto udzieli mi odpowiedzi,a nie wyśmieje za to,że zależy mi mi na tym co chcę robić
Do ktoss000 Szkoła mieści się na ul. Piłsudskiego 19.
__________________
Maja R.
mary_jane88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-30, 14:18   #162
ktoss000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 81
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

dziekuje za odpowiedz a dobra jest ta szkola?
ktoss000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 22:36   #163
mary_jane88
Przyczajenie
 
Avatar mary_jane88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: brzesko
Wiadomości: 10
GG do mary_jane88
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

szkoła wporządku pod warunkiem,ze trafisz na pania Lidie Baut.Swietna kobieta,zna sie na rzeczy mobilizuje do nauki i pracy
__________________
Maja R.
mary_jane88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 10:13   #164
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

Mnie tam okreslenie "zwykla, glupia fryzjereczka" wcale nie zbulwersowalo. Rozumiem, co dziewczyna miala na mysli. Jesli ktos ma jakies watpliwosci powinien zajrzec do ktoregokolwiek watku na temat bledow popelnianych przez fryzjerow. Ciezko jest znalezc kogos naprawde dobrego w swoim fachu w przystepnej cenie. Uwazam, ze ambicje to bardzo duza zaleta, a nie powod do potepiania kogos. Co do balejazy itd. fakt faktem, ze wcale nie sa to latwe czynnosci, ale skoro dziewczynie ida swietnie oznaczac musi, ze jest po prostu dobra.
Powodzenia, zycze spelnienia w fachu, ktory tak lubisz i samych zadowolonych klientow
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 11:44   #165
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

a moze najprosciej-zapytaj sie w swojej szkole, jakiejs spoko nauczycielki-np tej Lidi Baut, o ktorej wspomnialas
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 15:23   #166
pani_sylwia
Raczkowanie
 
Avatar pani_sylwia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

Cytat:
Napisane przez mary_jane88 Pokaż wiadomość
OK.Może dla kogoś to jest śmieszne i uważa,że mam głupie podejście do życia.Mało pracuje jak na 3 klasę technikum,ale to dotycz salonu poza salonem wykonuje wszystkie pozostałe czynności.Miejsce gdzie mam praktyki poprostu ma takie zasady,.Ale jeśli podejmuję się czegoś to chcę to robić dobrze.Czy to źle?! interesuje mnie jak inni fryzjerzy pogłębiają swoją wiedzę zawodową.Co robią zaraz po ukończeniu szkoły.
A właściwej odpowiedzi nie dostałam.Może znajdzie się ktoś ,kto udzieli mi odpowiedzi,a nie wyśmieje za to,że zależy mi mi na tym co chcę robić
Do ktoss000 Szkoła mieści się na ul. Piłsudskiego 19.
Nie było moim zamiarem wyśmianie Cię ,po prostu tak to sformułowałaś że komentarz aż cisnął się na usta. sądzę że już któraś z nas ci podpowiedziała,zacznij od rozmowy ze swoją nauczycielką bo sama widzisz w niej pasję do tego co robi.nie wiem jak to wygląda z praktykami ,ale jeśli w tym salonie twoja rola się ogranicza tylk do podstawowych czynności to czy masz możliwość zmienić miejsce praktyk?
pani_sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 20:56   #167
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

....bardzo prosze o odpowiedz fryzjerow jak wygladala ich kariera zawodowa nie chce byc zwykła ,glupia fryzjereczka,ktora zaprzestala edukacje na etapie szkoly sredniej....

nie, nie...mi dokladnie chodzi o ta wypowiedz powyzej...
nie wiedzialam ze fyzjerka , ktora konczy kariere na etapie szkoly sredniej..jest zwykla i glupia...
nie wyobrazam sobie co mary_jane88 mysli o osobach po szkole zawodowej i nizej...
niestety , czlowieka nie mierzy sie miara wyksztalcenia...a taka jakie ma serce i rozum
nie zawsze najwybitniesze postaci i nie tylko z fryzjerstwa mialy studia czy tytuly naukowe
nie mialam juz pisac, ale widze ze mary_jane88 wizela ta wypowiedz ,nie jako zwrocenie uwagi na jej niefortunna wypowiedz, ktora ma ton obrazajacy osoby bez sredniego wyksztalcenia ..czytaj fryzjereczki , lecz jako na wysmianie sie z jej osoby czy cos w tym stylu...

A TAK WOGOLE mary_jane88 ... juz kiedys sie na tem temat pisalam, ale sie powtorze.. fryzjer Mistrz ,Artysta nie musi miec studiow (bo takich zreszta nie ma, i dziwie sie ze Twoja Pani nauczyciel tego Ci nie powiedziala), czasem nawet nie ma szkoly zawodowej fryzjerskiej, ale za to musi miec DAR ..To COS...ATRYZM...
i wtedy jest kims kto potrafi tworzyc, rzezbic z wlosow przepiekne kreacje i fantazyjne fryzury, czesto osiagajac sukces zywodowy i wlasny
a zeby to miec, nie wystarczy 1 dzien praktyki i technikum dla doroslych czy wiieczorowe czy nawet dzienne ...
podstawa jest szkola zawodowa fryzjerska , lata ptraktyki... wykonujac ta praktyke z zamilowaniem, a nie tylko odbebniajac godziny ..jak niestety zazwyczaj bywa...
choc bywaja tez tacy nauczyciele praktyki, ktorzy nie dopuszczaja ucznia do klienta..
powinno sie korzystac z wszelkich konkursow, kursow, pokazow w kraju i za granica
a Ty jaka masz poprzednia szkole?no chyba ze masz fryzjerska juz za soba...ale to tez dziwne by bylo wtedy ze tak malo z niej wynioslas...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 21:02   #168
Wandolina
Raczkowanie
 
Avatar Wandolina
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zadupie zwane Warszawą
Wiadomości: 174
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

Hmmm...A nie ma studiów fryzjerskich? Wiem, że są szkoły fryzjerskie, po technikum można się do nich zapisać....Są kursy, otrzymujesz papierki, zaświadczenia...
__________________
MÓJ CEL:
Zapuszczam włosy !!!!!!!
Start - 01.12.2007 Stop - 01.12.2047 ->

Edytowane przez Wandolina
Czas edycji: 2008-01-04 o 21:03 Powód: błąd ortograficzny :)
Wandolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 22:49   #169
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

hmmmm... tak, jest studium fryzjerskie..tak sie to nazywa, mozna tam sie zapisac po liceum...ale to nie sa studia, a po liceum co to moze miec wspolnego z fryzjerstwem..sorki..no troszke materialu sie pozna, w wekendy teoria...w tym matematyka..fizyka..histo ria..ale bynajmniej nie fryzjerska, lecz ta ktora poznalo sie juz w liceum, matematyke zreszta tez...a po co te przedmioty powtarzac?nie lepiej byloby trenowac i uczyc sie przedmiotow zawodowych?
chyba sie nie zmienilo nic....bo niedawno jeszcze sama uczylam w technikum i studium, i tak bylo..
pisze to otwarcie , poniewaz nie zgadzam sie i nie zgadzalam nigdy z programem, jaki byl narzucony, potem pozwolono nam nauczycielom zawodu program zawodowy co do niektorych przedmiotow napisac i tez to uczynilam,ale co z tego jak pewnie tylko w mojej szkole to sie praktykowalo..
praktyka zawodu to 2-4 godz tagodniowo..?bez podstwaw fryzjerskiej szkoly zawodowej, to wogole nie ma o czym mowic...
znowu powiem ..ja...ale tak bylo, bezplatnie dodatkowo poswiecalam czas dla uczni, ktorzy chcieli naprawde czegos sie nauczyc, ktorzy naprawde poczuli powolanie i chcieli czegos sie nauczyc
ale czesto zdarzy sie tak, ze kariere robia osoby, ktore maja powolanie i nie maja wcale szkoly fryzjerskiej, tylko wlasnie kursz, jezdza na pokazy , szkola sie u fachowcow w kraju i za granicami kraju i dodajac do tego swoj talent czyniac cuda z wlosami
takim byl moj MISTRZ JAN JATA, ukochany moj lektor, sztuki fryzjerkiej przez duze F;
wielokrotny mistry Polski, Mistrz Eropy I Wicemistrz Swiata,
jakim byl zreszta tez, moj uwielbiany Nestor fryzjerstwa Polskiego Antoni Cierplikowski,
do kariery fryzjera nie trzeba miec studiow, choc sama zaluje ze takich nie ma, bo chetnie bym je podjela, lecz trzeba miec poprostu talent i zamilowanie do sztuki fryzjerskiej ..to nie malo..ale tez nie duzo...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-05, 17:47   #170
mary_jane88
Przyczajenie
 
Avatar mary_jane88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: brzesko
Wiadomości: 10
GG do mary_jane88
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedz,tego oczekiwałam od początku Nigdy nie uważałam ,że osoby bez wykształcenia średniego są mniej mądrzy czy też ograniczeni w jakiś sposób,a zwłaszcza gdy chodzi o fryzjerki,bo róznimy się tym,że mają więcej godzin praktyki i mają ją płatną:P Moja mama nie ukończyła żadnej wyższej szkoły,jest po zawodówce ogrodniczej,za to ma talent do tworzenia pięknych ogrdów,tworzy piękne bukiety i ogólnie jest dobra w tym co robii w dodatku zarabia Poprostu miałam na myśli "fryzjerke" która ukończyła szkołe i myśli,że pozjadała wszystkie rozumy.Jestem osobą ambitną,poświęciłam bardzo dużo dla szkoły fryzjerskiej -jest to moje marzenie życia...jestem pracowita-środa to moj ulubiony dzień ,a w tym dniu mam praktykiPo sylwestrze muszę się pochwalić,że podczas czesania jednej z klientek bardzo się spodobało,poczym okazalo się ,że jest ona kosmetyczką i powiedziała,że będzie mnie polecać ,bo jest zachwycona Jestem ciągle zafascynowana sztuką fryzjerstwa,ale chciała bym pogłębiać ciągle tą wiedze i mam nadzieje,że będe mieć takie możliwościPozdrawiam i dziękuje wam serdecznie
__________________
Maja R.
mary_jane88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 00:36   #171
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

...nie chce byc zwykła ,glupia fryzjereczka,ktora zaprzestala edukacje na etapie szkoly sredniej.... to zdanie moze jest nieforunnne..ale to...
....Nigdy nie uważałam ,że osoby bez wykształcenia średniego są mniej mądrzy czy też ograniczeni w jakiś sposób,a zwłaszcza gdy chodzi o fryzjerki,bo róznimy się tym,że mają więcej godzin praktyki i mają ją płatną:...
tzn..???ze , w sumie fryzjerki sa czy nie sa ograniczone...bo maja praktyke platna...

sorki..hihihi
nie gniewaj sie..ale czy ty wogole czytasz co piszesz?
to czy praktyka jest platna czy nie nie wogole nic wspolnego z tym czy ktos chce sie uczyc zawodu czy nie...
mi nie placono rok...choc nie moge tego tak traktowac..ze nie placono,, pracowalam juz jako fryzjer, bo wczesniej rok juz mialam inna praktyke, ale pracowalam juz z klientkami, klientami...a potem u mojego Mistrza ...on pozwolil mi pracowac w juego salonie pod jego okiem z klientami...to byl dla mnie sukces..dziien!!!w dzien!!!!
bez zaplaty...zaplata dla mnie byla mozliwosc pracy przy kims takim jak on!!
wiec moja droga chyba nie zrozumialas do konca tego co ja pisalam..

lecz mimo wszystko, pomimo Twojego podejscia do zycia zycze Ci z calego serca, abys spelnila sie w swoich marzeniach
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 22:53   #172
mary_jane88
Przyczajenie
 
Avatar mary_jane88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: brzesko
Wiadomości: 10
GG do mary_jane88
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

odechciewa mi sie cokolwiek pisac,jak ktoś umie czytać wszytko "dosłownie" tam byla ironia...
pozdrawiam
__________________
Maja R.
mary_jane88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 11:50   #173
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
hmmmm... tak, jest studium fryzjerskie..tak sie to nazywa, mozna tam sie zapisac po liceum...ale to nie sa studia, a po liceum co to moze miec wspolnego z fryzjerstwem..sorki..no troszke materialu sie pozna
z calym szacunkiem gaga ale chyba masz troche przestarzale informacje... w studium fryzjerskim nie uczy sie takich przedmiotow jak matematyka, fizyka itp, naprawde nie wiem skad wzielas taki pomysl

przedmioty jaki sa wykladane to: technologia fryzjerska, materialy fryzjerskie, stylizacja + podstawy wizazu, specjalizacja oraz pracownia fryzjerska. "teorii" uczylysmy sie przez pierwsze pol roku, reszta to juz tylko zajecia w pracowni fryzjerskiej, mamy tam wiernie odtworzony salon ze wszystkimi kosmetykami, produktami sprzetem itd. tak sie sklada, ze ja ucze sie w studium policealnym fryzjerskim. skonczylam liceum ogolnoksztalcące, potem zrobilam sobie rok przerwy na zastanowienie po czym zapisalam sie wlasnie do studium. zapisujac sie w wieku 20 lat mialam wieksza swiadomosc tego co chce robic w zyciu, wieksza wiedze ogolna, lepsze podejscie do ludzi. oraz pasje. za pol roku mam egzaminy koncowe, rzadko pracujemy na glowkach za to najczesciej na wlasnych modelkach. wykladowcami sa znakomici fryzjerzy, osoby posiadajace wlasne salony, jezdzace caly czas na szkolenia, sami bedacy trenerami fryzjerow, ze swietnym podejsciem do nas jako uczniow. wszystkie osoby, ktore mam w grupie to ludzie zdecydowani pracowac w zawodzie. wszyscy staraja sie, mysla co robia i robia to dobrze. oprocz studium ja mialam i mam praktykę w dobrych salonach, bylam juz na kilku szkoleniach dodatkowych i wybieram sie wlasnie na nastepne miesieczne.

dlatego śmieszy mnie po prostu jak ktos mowi, ze osoby po studium nic nie umieja i sie nie nadaja do zawodu fryzjera... to jest zawod, w ktorym istotny jest tez dobry kontakt z klientem - osoba ktora skonczyla liceum musiala opanowac pewien zakres materialu, wiedzy, zwykle zna języki. i taka osoba ma o czym rozmawiac z klientem, nie chce uogolniac ale wiekszosc ludzi po zawodowce jakich znam nie ma za wysokiego poziomu kultury. poza tym nie uwazam, zeby zawodowki oferowaly wiekszy zakres przerabianego materialu praktycznego. poznajemy dzieki naszym nauczycielkom najnowsze trendy w modzie, pracujemy na bardzo dobrych produktach, wiekszosc grupy juz w pierwszej klasie miala wlasne narzędzia (bo slyszalam ze gdzieniegdzie maja np. grupowe nozyczki ) i przede wszystki STARAMY sie. wlasnie, ze by nadgonic czas
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 18:27   #174
mary_jane88
Przyczajenie
 
Avatar mary_jane88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: brzesko
Wiadomości: 10
GG do mary_jane88
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

Zafirah czy możesz napisać gdzie chodzisz do szkoły lub podać adres www z góry dziękuję pozdrawiam
__________________
Maja R.
mary_jane88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 20:37   #175
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

mary_jane: Oczywiscie, ze moge. Policealne studium TEB w Gliwicach, jest tam sporo kierunków, studium fryzjerskie od niedawna zyskało markę Akademii Laurent . Tylko jeśli juz chodzisz do technikum fryzjerskiego to nie opłaca Ci sie chodzic jeszcze do studium - zawodowka, technikum i studium fryzjerskie bazuja na tym samym materiale. Za to szukaj szkoleń gdzie sie tylko da. Jeśli w Twoim miescie lub okolicy znajduje sie jakas hurtownia fryzjerska to zapytaj tam, bywa że organizują szkolenia z róznych dziedzin.
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 22:19   #176
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

Zafirah, ....podstawa jest szkola zawodowa fryzjerska , lata ptraktyki... wykonujac ta praktyke z zamilowaniem, a nie tylko odbebniajac godziny ..jak niestety zazwyczaj bywa...
choc bywaja tez tacy nauczyciele praktyki, ktorzy nie dopuszczaja ucznia do klienta..
powinno sie korzystac z wszelkich konkursow, kursow, pokazow w kraju i za granica....
nietey jak widze nie wczytalas sie dokladnie w moje wypowiedzi , no moe oprocze tego ze napisalm o przedmiotach, ktore faktycznie nie sa w studuim, ale wtechnikum...f akt pokrecilam, lecz bezwiednie
przestarzyle informacje...hmm no dwa lata temu bedac jeszcze w Polsce, bylam wykladowca w techikum oraz w studium fryzjerskim, wspomne tez ze bylam pomyslodawca aby technikum takie ..zaoczne i wieczorowe powstalo i byly to pierwsze tego typu szkoly na slasku...potem powstaly nastepne...
nasze szkola tez jako pierwsza na slasku nosila nazwe Akademii Laurenta, lecz po trzech latach, nie wywiazywania sie z obiecanych przez Akadamie warunkow(bezplatnych szkolen dla uczni pomimo reklamowania marki wella, udzialu mistrza w waznych dla szkoly uroczystosciach itp...)zerwalismy kontrakt...bylam organizatorem i pomyslodawca I miedzyszkolnych mistrzostw dla mlodiezy FANTAZJA, gdzei udzial przez piec lat!! brala najwieksza ilosc mlodych, utalentowanych i odwaznach przyszlach frazjerow ze szkol zawodowych. technikum oraz studium....ilosc uczestnikow, to od 30- 60 osob...tak!!to byly czasy...tak odlegle jak dla ciebie
widac nie za bardzo zajrzyalas w moj profil...i naprawde nie wiem co chcialas mi przekazac, ale ja szanuje kazdego czlowieka, z wykstalceniem czy bez, ktory cos chce osiagnac w zyciu..
nie powiedzialam tez ,ze kazdy sluchacz tych szkol nie bedzie mogl zostac fryzjerem, tak jak po szkole zawodowej tez nie zawsze musim byc, ale to ze nie zawsze kazdy kto tam idzie, podchodzi do tego powaznie..
''dlatego śmieszy mnie po prostu jak ktos mowi, ze osoby po studium nic nie umieja i sie nie nadaja do zawodu fryzjera... to jest zawod, w ktorym istotny jest tez dobry kontakt z klientem -osoba ktora skonczyla liceum musiala opanowac pewien zakres materialu, wiedzy, zwykle zna języki. i taka osoba ma o czym rozmawiac z klientem, nie chce uogolniac ale wiekszosc ludzi po zawodowce jakich znam nie ma za wysokiego poziomu''
a mnie smieszy , jak czesto osoby po liceum maja wyrobione zdanie o osobach po zawodowce.....zaluje , ze nie zanasz takich osob, ja zana wiele wspanialych osob, ktore znaja doskonale jezyk angieslki , niemiecki a nawet francuski...
wiesz, fryzjer ktory postanowil robic kariere zawodowa nie zawsze ma czas na to aby koniecznie konczyc technikum ...bo poswieca sie calkowicie pracy zawodowej i to, ze wybral taka droge , pozwala mu osiagac cel , ktorym sa perwsze miejsca w swiecie, czy dostanie sie do miedzynarodowach kadr fryzjerskich,
wiele moich zanajomych w kraju i za granica, prowadza swietne salony fryzjerskie...to raczej maja dobry kontakt z klientami..
itd, itd, itd....
a tak dokladnie to chodzi o to ,zeby czasem pomyslec co i kim sie pisze...
bo to tez jest podejscie do zycia,...ktore potem owocuje w pracy z klientem
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 09:49   #177
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

gaga... w takim razie jesli dwa lata temu wykladalas w studium fryzjerskim to zastanawiam sie w JAKIM. Bo to co napisalas o uczeniu sie przedmiotow, ktore wymienilas to naprawda bzdura.

Jesli juz piszesz o tym co i do kogo sie pisze na internecie to moze zastosuj tą radę takze do siebie - wyraznie dalas do zrozumienia, ze osoby po studium mniej umieją niz te po zawodowkach. To jest wlasnie stereotyp. Doczytaj moze dokladniej to co napisalam wczesniej odnosnie osob uczacych sie w szkolach policealnych. I dodam, że w studium, przynajmniej moim, nie jesteśmy "słuchaczami" tylko czynnie uczymy sie zawodu. Szkola zawodowa wcale nie jest podstawą, sama sobie przeczysz bo wcześniej napisałaś też, że znasz osoby, które w ogole żadnej szkoly fryzjerskiej nie skończyły... Twojego profilu nie czytałam bo nie widzialam powodu ku temu, jesli wyrazam swoje zdanie to niezaleznie od tego z kim rozmawiam bedzie takie samo - nie bede nic pisac pod publiczkę

A wracając do tematu: szkolenia, szkolenia i jeszcze raz szkolenia. Do tego praktyki oraz praca własna na koleżankach, znajomych i kim tylko sie da - czlowiek uczy sie takze na wlasnych błędach i do pewnych rzeczy dochodzi metodą wlasnie prób i błędów
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 21:05   #178
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

Zafirah, napisałam wszystko co chciałam napisać...więcej nie będę juz na ten temat sie rozwodzić, bo i tak nie widzę sensu...tłumaczenia sie również, pod publiczkę?
dobre..
i w kolko macieja to samo po raz któryś..

masz swoje zdanie ja mam swoje i pozostańmy przy tym
jeszcze trochę musi wody upłynąć , a może zrozumiesz co ja chciałam przekazać..

ale oki, powiem tylko jedno...nie dotyczy to wszystkich uczących sie , takie jest Dylo i biedzie moje zdanie i to w każdym zawodzie , co zresztą nie omieszkałam nadmienić
gdzie uczylam ?napisałam...nie?no cóż...trudno, to już tylko wspomnienie..bardzo mile zresztą....
pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w tym naprawde pięknym i prze zemnie również ukochanym zawodzie
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 20:22   #179
BlueCoffee
Przyczajenie
 
Avatar BlueCoffee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
GG do BlueCoffee
Dot.: kariera fryzjera?!?!?!?!?!

Moja ciocia jest fryzjerką (oraz właścicielką skromnego salonu) i nie pracuje w centrum Warszawy, a ma z tego tyle kasy, że może pozwolić sobie na co chce, więc polecam ten zawód.
Pozdrawiam.
BlueCoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 20:39   #180
slonko66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zostać stylistą...?

gaga- jaki przeszlas kurs? ja jestem w drugiej klasie zawodówki chciabym gdzies w zyciu dojsc ale niezabardzo wiem jak narazie uczestniczylam w targach i 1 konkursie aktywnie w reli uczestniczki w lutym ide na szkolenie artego ale chciabym isc na jakis kurs niesteym oja szefowa jest krawcowa a fryzjerki sa troche "zacofane" wiec musze sobie radzic sama prosze o jaka kolwiek pomoc jestem z Bytomia
slonko66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-17 16:15:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.