Zmiana koloru z blondu na orzech laskowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-17, 14:54   #1
acia_
Przyczajenie
 
Avatar acia_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4

Zmiana koloru z blondu na orzech laskowy


Naturalny kolor moich włosów to ciemny blond. Jak do tej pory malowałam włosy 3 razy, za każdym razem na odcienie blondu. Pierwszym razem był to szampon koloryzujący z Joanny i byłam zadowolona z efektu, chociaż zaniepokojona tym, że kolor nie wypłukał się po tych 28 myciach jak było napisane na opakowaniu. Zdecydowałam się na kolejne malowanie gdy stały się widoczne odrosty. Następnie kolejne dwa razy malowałam Palette Color & Gloss odcień 'Miodowy blask'. Przy pierwszym użyciu Palette nie zastosowałam zasady najpierw 15 min odrosty, następnie reszta i były one nadal trochę widoczne. Odczekałam jakieś 4-5 tygodni, w tym czasie kolor nadal się nie wypłukiwał do końca, najwyżej troszkę przybladł i ponownie użyłam tego samego odcienia. Znów odrosty nie zafarbowały się do końca ale były widoczne właściwie tylko w słońcu. Teraz od ostatniego malowania minęło jakieś 5 tygodni, kolor nadal się utrzymuje, ale odrosty są bardziej widoczne.

Stwierdziłam, że mam już dosyć blondu i kupiłam w drogerii szampon GARNIER Color&Shine odcień 'Orzech Laskowy'. I moje pytanie brzmi: czy kolor będzie równomierny jeśli nałożę mieszankę na całe włosy, czy lepiej najpierw nałożyć na odrosty, odczekać, a później na resztę? No i muszę dodać, że blond z Palette nadal się utrzymuje i nie chce się wypłukać mimo, że myję włosy codziennie, a czasem i dwa razy dziennie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Czy resztki dawnego szamponu nie przeszkodzą w zmianie koloru?

Proszę o pomoc!
acia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 08:42   #2
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: Zmiana koloru z blondu na orzech laskowy

Bo blond generalnie się NIE WYPŁUKUJE. To nie to samo co przy ciemnej farbie, farbowanie na blond rozjaśnia włosy nieodwracalnie, nie ma farb blond, ktoreby zostawiały na włosach wyłącznie blond, spłukiwalną otoczkę, wymaga to ingerencji w środek włosa. Więc nie licz, ze blond kiedykolwiek Ci sie wyplucze.
Ja położyłabym farbę najpierw na wlosy, a potem na odrost, bo odrost (wlos naturalny) złapie mocno i rownomiernie, a wcześniej farbowane włosy na blond, przykryte ciemna farba, lapia nierownomiernie i szybciej sie splukuja.
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 11:58   #3
acia_
Przyczajenie
 
Avatar acia_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Zmiana koloru z blondu na orzech laskowy

pomalowałam, wyszedł dosyć ciemny ale zbliżony do tego na opakowaniu, uff. czuje się w nim nieźle, ale chyba jednak wrócę do blondu kiedy ten się wypłucze. dzięki za odpowiedź.
acia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 14:07   #4
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Zmiana koloru z blondu na orzech laskowy

ten szampon to praktycznie jak farba tyle ze bez amoniaku, a to dlatego ze ma oxy 3% więc utlenia włos i nie zmyje sie nigdy do końca. ten orzech to pewnie 6.32? czy jakoś tak? moze wyjść ciemno. ale spierze sie, ja bym brał zamiast tego 7-średni blond
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.