Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy! - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: postinor
zażywałam i zadziałał 26 50,98%
zażywałam i nie zadziałał 2 3,92%
nie zażywałam 23 45,10%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-01, 15:35   #2941
suzyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 248
EllaOne - recepta?

Cześć dziewczyny. Orientujecie się jak jest teraz z tabletką 'po'? Czy można ją jeszcze dostać bez recepty?
suzyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 15:46   #2942
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 310
Dot.: EllaOne - recepta?

Chyba już nie :/
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 16:43   #2943
201707171618
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 158
Dot.: EllaOne - recepta?

Czy receptę na tę tabletkę może wypisać lek. rodzinny czy tylko ginekolog.?
201707171618 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 17:17   #2944
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: EllaOne - recepta?

Na internetowej stornie pewnej apteki EllaOne jest bez recepty.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 14:33   #2945
tabletka_edu_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: EllaOne - recepta?

Cytat:
Napisane przez petit2 Pokaż wiadomość
Czy receptę na tę tabletkę może wypisać lek. rodzinny czy tylko ginekolog.?
Tabletki są nadal dostępne w aptece bez recepty dla osób powyżej 15 roku życia.
Zmiana nie została jeszcze wprowadzona w życie, więc recepty jeszcze nie obowiązują.
W aptece dostępna jest też drugi rodzaj tabletek antykoncepcji awaryjnej i one są wyłącznie na receptę.
Receptę może wypisać dowolny lekarz.
tabletka_edu_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 13:24   #2946
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: EllaOne - recepta?

Cytat:
Napisane przez tabletka_edu_pl Pokaż wiadomość
W aptece dostępna jest też drugi rodzaj tabletek antykoncepcji awaryjnej i one są wyłącznie na receptę.
które tabletki są na receptę?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 14:02   #2947
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: EllaOne - recepta?

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
które tabletki są na receptę?
Postinor-duo.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-29, 07:28   #2948
malinowybudyn00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 119
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Mam pytanie dotyczące Escapelle.
Zarzyłam ją w poniedziałek po 40 h od potencjalnego zagrożenia, 3 dni po miesiączce.
Naczytałam się w internecie, że po tej tabletce można przytyć. Kiedyś już brałam ją i nie pamiętam jak to było.
Na chwilę obecną mam mdłości i czuję się spuchnięta jak przed miesiączką, delikatny ból podbrzusza jest również.
Jak to jest z tym tyciem, powiedzcie mi proszę z własnego doświadczenia. Czy faktycznie się tyle i jeśli tak to po jakim czasie wszystko wraca do normy czy jest to tylko zwykły mit?
malinowybudyn00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 07:38   #2949
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malinowybudyn00 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące Escapelle.
Zarzyłam ją w poniedziałek po 40 h od potencjalnego zagrożenia, 3 dni po miesiączce.
Naczytałam się w internecie, że po tej tabletce można przytyć. Kiedyś już brałam ją i nie pamiętam jak to było.
Na chwilę obecną mam mdłości i czuję się spuchnięta jak przed miesiączką, delikatny ból podbrzusza jest również.
Jak to jest z tym tyciem, powiedzcie mi proszę z własnego doświadczenia. Czy faktycznie się tyle i jeśli tak to po jakim czasie wszystko wraca do normy czy jest to tylko zwykły mit?
10 kg dożywotnio. Nie da się tego zrzucić ani dietą, ani ćwiczeniami.


To interesujące, że spośród wielu potencjalnych skutków ubocznych można się zaniepokoić najbardziej bzdurnym
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 07:49   #2950
malinowybudyn00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 119
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
10 kg dożywotnio. Nie da się tego zrzucić ani dietą, ani ćwiczeniami.


To interesujące, że spośród wielu potencjalnych skutków ubocznych można się zaniepokoić najbardziej bzdurnym
Myślę, że można darować sobie niepotrzebne docinki.

Po prostu czytałam o escapelle i zastanowiło mnie jak to jest możliwe i czy jest to rzeczywiście prawda. To, jak się czuję teraz mnie nie niepokoi bo wiem, że tak może być. Zastanawiam się nad tym, co przeczytałam, ile w tym prawdy.
malinowybudyn00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 07:53   #2951
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malinowybudyn00 Pokaż wiadomość
Myślę, że można darować sobie niepotrzebne docinki.

Po prostu czytałam o escapelle i zastanowiło mnie jak to jest możliwe i czy jest to rzeczywiście prawda. To, jak się czuję teraz mnie nie niepokoi bo wiem, że tak może być. Zastanawiam się nad tym, co przeczytałam, ile w tym prawdy.
Wolisz przytyć przez tabletkę czy przez płód w brzuchu, którego nie chcesz?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-29, 08:17   #2952
malinowybudyn00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 119
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Wolisz przytyć przez tabletkę czy przez płód w brzuchu, którego nie chcesz?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Następna kąśliwa
Wy serio nie potraficie normalnie odpowiedzieć na pytanie?
malinowybudyn00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 08:27   #2953
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

To jest taka dawka hormonów, że jak najbardziej może zatrzymać wodę w organizmie, ale więcej w temacie tycia bym nie przewidywała.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 08:31   #2954
malinowybudyn00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 119
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
To jest taka dawka hormonów, że jak najbardziej może zatrzymać wodę w organizmie, ale więcej w temacie tycia bym nie przewidywała.
Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.
malinowybudyn00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 10:16   #2955
malinowybudyn00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 119
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Czy to możliwe, żebym dostała biegunkę (od wczoraj) po Escapelle wziętej w poniedziałek i żeby nadal mnie mdliło?
malinowybudyn00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 11:12   #2956
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Tak, to jest taka bomba hormonalna, że niektóre dziewczyny czują jej skutki przez dwa cykle.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 12:41   #2957
malinowybudyn00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 119
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Tak, to jest taka bomba hormonalna, że niektóre dziewczyny czują jej skutki przez dwa cykle.
Pare lat temu jak bralam to bylo ok a teraz szlag niech ja trafi tak sie daje we znaki
malinowybudyn00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 16:01   #2958
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Starość nie radość Organizm się zmienia i może inaczej zareagować niestety. A jeszcze mogą się pojawić czynniki dodatkowe wpływające na samopoczucie, to może zrobić podwójne kuku.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 19:25   #2959
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

to ja chyba mam szczescie do takich dawek hormonow bralam jak mialam z 25 lat i po paru latach tez i nigdy nie mialam zadnych skutko wubocznych , nawet okres w terminie
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-01, 19:48   #2960
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Każdy reaguje inaczej, podobnie jak z tabsami. Ja trafiłam w pierwsze jakie mi przepisano i biorę je od lat odpukać bez żadnych skutków ubocznych (no dobra, jak odstawiłam to mi twarz na dwa miesiące oszalała ), a dziewczyny często dopiero za fąfnastym razem trafiają w swoje, albo nie trafiają w ogóle. Tabletki "po" nie brałam nigdy, ale mam koleżanki które brały, znosiły bardzo różnie, część tak jak Ty, a część się użerała z problemami z cyklem przez kilka miesięcy.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 20:25   #2961
malinowybudyn00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 119
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Ja brałam jak miałam 20 lat,później w wieku 27 i teraz 30. Być może teraz niepotrzebnie, nie wiem,ale w tym wypadku ciąża niestety byłaby katastrofa. Już pisałam w wątku o prawdopodobieństwu ciąży, że facet doszedł,wytarł się chusteczką a po chwili na chwilę wszedł bez zabezpieczenia a ja akurat miałam dni płodne przed owulacją . Pierun wie czy dobrze to wytarł czy nie,ale nie chciałam ryzykować...

Przy poprzednich 2 było ok i nic się nie działo a teraz jest Tak,że czułam się otepiala,a od wczoraj rozstroj żołądka,do tego brzuch jak przed okresem.
malinowybudyn00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 09:19   #2962
malinowybudyn00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 119
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Witam Was ponownie
Chciałabym się z Wami podzielić moimi odczuciami po Escapelle i obawami.
Po pierwsze: od piątku (tabletka wzięta tydzień temu w poniedziałek) odczuwałam nieprzyjemny świąd i pieczenie w okolicach intymnych, które się nasilało i to bardzo.
Po drugie : Od wczoraj dostałam delikatnego krwawienia. Jest to plamienie brunatne wymieszane z krwią.
I teraz pytanie do dziewczyn, które stosowały Escapelle - jak u Was wyglądało plamienie? Było delikatne czy bardziej obfite i po jakim czasie wystąpiło? U mnie całkiem sore krwawienie po tygodniu - czy to normalne?
Po trzecie: od dzisiejszego poranka mam zawory głowy, nawet siedząc + od wczoraj bóle podbrzusza jak przy miesiączce.

Powiem tak, jeśli Escapelle jest skuteczna to chwała jej za to, ale sieje spustoszenia w organiźmie i przez to co się dzieje idzie naprawdę zgłupieć, po prostu wygłupia organizm i zdrowy rozsądek.

Edytowane przez malinowybudyn00
Czas edycji: 2017-12-16 o 08:32
malinowybudyn00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 11:53   #2963
sofciaa
Zadomowienie
 
Avatar sofciaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 417
GG do sofciaa
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Nie chce tworzyć nowego wątku, tu jest zbiorczy, chociaż nie wiem czy aktywny patrząc po datach postów.

Dodam też coś od siebie, bo jestem w szoku. Mam cykle ok 31 dniowe. W nocy z 14/15 dc doszło do wpadki. Tabletkę przyjęłam 13,5h po stosunku.☠Owulacje☠miewam ok 17-18dc,wiec byłam przekonana, że tabletka zgodnie z opisem ja opóźni. 28 dc dostałam☠okres, normalne krwawienie jak zawsze trwające ok 6 dni, po czym przeszło bez żadnej przerwy w☠plamienia. Oczywiście wykonałam test dla własnego spokoju - negatywny.☠Plamienia☠są raz średnie, typowo czerwone, raz brązowe lekkie i tak trwają do dziś, czyli od początku☠okresu☠16 dni. Bardzo bolą mnie piersi, mam zawroty głowy, raz prawie zemdlałam w sklepie. Wszystko zwalałam na skutki uboczne - bo to przecież wielka bomba hormonalna. Wczoraj wystąpiły u mnie silne bóle brzucha, zrobiło mi się bardzo słabo, wzięłam no spe i przeszło, jednak coś mi nie pasowało. Naczytałam się o ryzyku☠ciąży☠pozamaciczne j przy tej tabletce, więc wykonałam wczoraj wieczorem test i jestem w szoku, bo wyszedł pozytywny. Powtórzyłam dzisiaj rano - od razu dwie krechy. Szok i niedowierzanie! Niestety jest sobota, obdzwoniłam lekarzy, nikt mnie nie przyjmie. Muszę czekać do poniedziałku. Nie mogę w to uwierzyć, nie dociera do mnie i nie uwierzę, dopóki lekarz mi tego nie potwierdzi na usg. Łudze się, że to jednak jakieś zachwianie hormonalne i ze testy wychodzą błędnie... Wszystko okaże się w poniedziałek.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
"W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć, ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu."

25.02.2011 [*] Aniołek

Co nie zabije...


17.01.2012 Córcia
sofciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 12:56   #2964
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Sofciaa i co powiedział lekarz?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 07:55   #2965
sofciaa
Zadomowienie
 
Avatar sofciaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 417
GG do sofciaa
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Sofciaa i co powiedział lekarz?
Byłam u lekarza, zlecił badanie na betę, na drugi dzień we wtorek - zrobiłam ją rano, poszłam na usg. W badaniu lekarz nie stwierdził ciąży, ale powiedział że może być za wcześnie bądź istnieje ryzyko pozamacicznej. Wyniki bety odebrałam później i szok 1315. Lekarz stwierdził, że ciąża jest bądź była na 100 %. Kazał powtórzyć betę po 48h. Powtórzyłam i wyszło 1303, więc na pewno się nie rozwijała. Dalej bałam się ciąży pozamacicznej. Plamienie dalej było i przedwczoraj się wzmocniło. Wczoraj rano to dosłownie się zaczęło lać. Tż wezwał pogotowie i w szpitalu wyszło, że nastąpiło prawdopodobnie poronienie samoistne, nie wymagałam zabiegu. Szukali ewentualnej ciąży pozamacicznej, ale nic nie widać. Betę dla swojego spokoju mam powtórzyć za 4dni.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
"W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć, ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu."

25.02.2011 [*] Aniołek

Co nie zabije...


17.01.2012 Córcia
sofciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-13, 15:24   #2966
sofciaa
Zadomowienie
 
Avatar sofciaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 417
GG do sofciaa
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Ku przestrodze odnośnie escapelle. Niestety skończyło się znacznie gorzej. Trafiłam do szpitala z silnym bólem brzucha - co ciekawe wydawało mi się, że to zapalenie pęcherza. Niestety... Diagnoza - ciąża pozamaciczna jajowodowa prawostronna... Pękła, nastąpiło krwawienie do otrzewnej. Nie szło nawet zrobić laparoskopii, tylko laparotomie. Straciłam prawy jajowód drugi dzień jestem już w domu i ciężko dochodzę do siebie... Mało tego po operacji zrobił się krwiak i musiałam mieć to ponownie rozchylone, żeby go ewakuować. Nigdy więcej nie wezmę escapelle... W życiu nie sądziłam, że takie poniose konsekwencje zdrowotne.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
"W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć, ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu."

25.02.2011 [*] Aniołek

Co nie zabije...


17.01.2012 Córcia
sofciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 11:07   #2967
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Dot.: Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy!

Straszna historia! Jestem w szoku i bardzo współczuję.

Mam nadzieję że to będzie lekcja dla osób które biorą bezmyślnie tabletkę "po"
__________________
31.12.2014
25.12.2017
11.08.2018
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 15:53   #2968
Rampampam1907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
skutki uboczne tabletki escapelle

Witam,

19 lipca mi i mojemu partnerowi pękła prezerwatywa, zamówiliśmy tabletkę po ‚escapella’ która wzięłam zgodnie z ulotka po ok 32h od stosunku. Czytałam opinie i o ewentualnych skutkach ubocznych ze okres się spóźnia, jednak mi tak dla odmiany po raz pierwszy od ponad pół roku zaczął się o czasie, który wyliczyła mi moja aplikacja, jednak z może jednym czy dwoma dniami przerwy menstruacja trwa już ponad dwa tygodnie. Wiem, ze te tabletki to bomba hormonalna i niby są możliwe takie rzeczy (tak powiedział mi ginekolog do którego poszłam - do mojego jestem umówiona dopiero na przyszły tydzień a zaraz oszaleje z tej niewiedzy. Któraś kiedyś tak może miała albo wie co się dzieje? Byłabym wdzięczna za jakakolwiek odpowiedz.

Pozdrawiam
Rampampam1907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 22:30   #2969
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: skutki uboczne tabletki escapelle

Cytat:
Napisane przez Rampampam1907 Pokaż wiadomość
Witam,

19 lipca mi i mojemu partnerowi pękła prezerwatywa, zamówiliśmy tabletkę po ‚escapella’ która wzięłam zgodnie z ulotka po ok 32h od stosunku. Czytałam opinie i o ewentualnych skutkach ubocznych ze okres się spóźnia, jednak mi tak dla odmiany po raz pierwszy od ponad pół roku zaczął się o czasie, który wyliczyła mi moja aplikacja, jednak z może jednym czy dwoma dniami przerwy menstruacja trwa już ponad dwa tygodnie. Wiem, ze te tabletki to bomba hormonalna i niby są możliwe takie rzeczy (tak powiedział mi ginekolog do którego poszłam - do mojego jestem umówiona dopiero na przyszły tydzień a zaraz oszaleje z tej niewiedzy. Któraś kiedyś tak może miała albo wie co się dzieje? Byłabym wdzięczna za jakakolwiek odpowiedz.

Pozdrawiam
Takie plamienia się zdarzają przy antykoncepcji awaryjnej. Jeśli masz wątpliwości, udaj się do ginekologa. W ciąży nie będziesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 07:19   #2970
Rampampam1907
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
Dot.: skutki uboczne tabletki escapelle

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Takie plamienia się zdarzają przy antykoncepcji awaryjnej. Jeśli masz wątpliwości, udaj się do ginekologa. W ciąży nie będziesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, dzięki za odpowiedz. Chociaż zastanawiam się czy nic tam złego się nie dzieje. Bo to dość obfity ‚okres’ i trwa już 16 dni zamiast tak jak normalnie ok 4
Rampampam1907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 16:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.