Jak postępować na początku znajomości? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-18, 20:46   #1
arrow789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 48

Jak postępować na początku znajomości?


.

Edytowane przez arrow789
Czas edycji: 2017-09-28 o 16:22
arrow789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 21:11   #2
backtomybrain
Raczkowanie
 
Avatar backtomybrain
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: z krainy marzeń
Wiadomości: 139
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Cytat:
Napisane przez arrow789 Pokaż wiadomość
Ostatnio już któryś raz usłyszałam, że jestem zbyt niedostępna jeśli chodzi o facetów. Trochę zaskoczyły mnie te opinie, bo jedna dotyczyła nawet faceta, który mi się podobał i nie chciałam go odpychać.



Mam 21 lat i doświadczenie z facetami mam niewielkie. Od jakiegoś czasu gryzie mnie myśl jak postępować na początku znajomości. Zawsze trochę boję się, że wyjdę na desperatke, albo za wcześnie odkryje karty. I chyba przez ten strach i dużą ostrożność wychodzę na zbyt niedostępna czy nie zainteresowaną.
Próbowałaś go jakoś przyciągnąć do siebie czy tylko czekałaś na jego ruch?

A co jest złego w tym że dziewczyna pierwsza zagada do chłopaka? Mamy 2017 rok. Nie musisz mu zaraz proponować randki.
backtomybrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 21:30   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Cytat:
Napisane przez arrow789 Pokaż wiadomość
Ostatnio już któryś raz usłyszałam, że jestem zbyt niedostępna jeśli chodzi o facetów. Trochę zaskoczyły mnie te opinie, bo jedna dotyczyła nawet faceta, który mi się podobał i nie chciałam go odpychać.



Mam 21 lat i doświadczenie z facetami mam niewielkie. Od jakiegoś czasu gryzie mnie myśl jak postępować na początku znajomości. Zawsze trochę boję się, że wyjdę na desperatke, albo za wcześnie odkryje karty. I chyba przez ten strach i dużą ostrożność wychodzę na zbyt niedostępna czy nie zainteresowaną.
Nie ma żadnej złotej reguły postępowania z facetami. Zachowuj się jak chcesz.
Inna sprawa, że chyba masz jakiś spaczony sposób myślenia, skoro naprawdę gryzie cię myśl, że wyjdziesz na desperatkę. Od którego momentu zaczyna się desperatka? Facetów, którzy są dostępni, zainteresowani i "odkrywają karty" sama uważasz za desperatów?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 21:36   #4
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Cytat:
Napisane przez arrow789 Pokaż wiadomość
Ostatnio już któryś raz usłyszałam, że jestem zbyt niedostępna jeśli chodzi o facetów. Trochę zaskoczyły mnie te opinie, bo jedna dotyczyła nawet faceta, który mi się podobał i nie chciałam go odpychać.



Mam 21 lat i doświadczenie z facetami mam niewielkie. Od jakiegoś czasu gryzie mnie myśl jak postępować na początku znajomości. Zawsze trochę boję się, że wyjdę na desperatke, albo za wcześnie odkryje karty. I chyba przez ten strach i dużą ostrożność wychodzę na zbyt niedostępna czy nie zainteresowaną.
Myślę, że najgorsze co możesz zrobić, to bawić się w gry typu "nie chcę za wcześnie odkryć kart". Moim zdaniem najlepiej jest postępować naturalnie. Jeśli facet ci się podoba, powiedz mu to, zagadaj, wyślij SMSa. Nie przemyśliwuj każdego kontaktu, nie zamęczaj się, nie bój się że wyjdziesz na desperatkę. Jeśli mu się podobasz, zainteresowanie z twojej strony będzie mu miłe.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 21:40   #5
owieczka258
Raczkowanie
 
Avatar owieczka258
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 358
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Desperacja zaczyna się wtedy kiedy jesteś nachalna. Np. widzisz, że facet nie jest do końca Tobą zainteresowany,a mimo to wysyłasz dziesiątki smsów i ciągle wydzwaniasz. Dla mnie to jest desperacja. Kiedyś słyszałam historię, że mężczyzna próbował pocałować kobietę już na drugim spotkaniu. Ona powiedziała, że to za szybko dla niej. Tak czy siak skończyło się na tym, że wzięli ślub i potem mnie poczęli Także to, że będziesz okazywać zainteresowanie nie jest żadną desperacją.
__________________
Deliver me into my fate
If I'm alone I cannot hate
owieczka258 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 21:54   #6
arrow789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 48
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

.

Edytowane przez arrow789
Czas edycji: 2017-09-28 o 16:24
arrow789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:01   #7
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Cytat:
Napisane przez arrow789 Pokaż wiadomość
Ostatnio już któryś raz usłyszałam, że jestem zbyt niedostępna jeśli chodzi o facetów. Trochę zaskoczyły mnie te opinie, bo jedna dotyczyła nawet faceta, który mi się podobał i nie chciałam go odpychać.



Mam 21 lat i doświadczenie z facetami mam niewielkie. Od jakiegoś czasu gryzie mnie myśl jak postępować na początku znajomości. Zawsze trochę boję się, że wyjdę na desperatke, albo za wcześnie odkryje karty. I chyba przez ten strach i dużą ostrożność wychodzę na zbyt niedostępna czy nie zainteresowaną.

No to:
- nie okazujesz zainteresowania wcale, nigdy pierwsza nie piszesz, nie proponujesz spotkań (nawet przyjacielskich), nie masz czasu często
- nie uśmiechasz się zbyt często, nie żartujesz, nie okazujesz dystansu do siebie i jesteś taka poważna przy facetach, zdawkowo odpowiadasz
- masz tzw. resting bitch face, brzmi idiotycznie, ale są takie osoby, że pierwsze wrażenie jest takie a nie inne. Ale akurat to bez problemu, usmiech i po sprawie

Jak tak robisz to możesz wyglądać na niedostępną. Ale ja Ci polecam przestać bawić sie w te gierki, 'udawanie niedostepnej' i takie tam. Po prostu, nie mozesz byc na kazde skinienie chlopaka, bo masz swoje zycie, tak, swoje plany na weekend, wyjscia z innymi ludzmi, naukę, pracę, jedziesz do rodziców czy robisz sobie peeling czy maseczke. Ale nie rozmyslaj 'czy mam mu odpisac', 'czy mam wstawic buzke czy wyjde na latwa', 'napisac czy wyjde na desperatke'? Rób co chcesz, w zgodzie ze sobą. Ale nie rezygnuj ze swojego życia dla faceta. I bądź spontaniczna po prostu, jak chcesz go zaprosić, to zaproś i tyle.

Jak zaprosisz faceta na kawę to nie wyjdziesz na desperatkę, Jezu. Po koleżeńsku, np. gadacie, a Ty 'wiesz, super się gada, ale muszę iść do x i zrobić y, ale chętnie bym z Tobą pogadała, masz czas w piątek'? albo 'w niedzielę otworzyli tę meksykańską knajpę na Mickiewicza, lubisz Taco'? Nie musisz mu się od razu oświadczać przecież, zawsze może to wyjść od koleżeńskiego wypadu na piwo.
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-18, 22:01   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Cytat:
Napisane przez arrow789 Pokaż wiadomość
Też uważam, że mam spaczony sposób myślenia. Zainteresowanych i zabiegających facetów nie odbieram za desperatów, ale jak ja miałabym okazać jawne zainteresowanie to ogarnie mnie strach, że ktoś o mnie w ten sposób pomyśli.
A jak sobie pomyśli, to co z tego?
Cytat:
Jeśli chodzi o początek znajomości,zagadanie, napisanie pierwszej to nie mam z tym problemu.
Obawy nachodzą mnie później, że chłopak pomyśli, że mi zależy na nim, że chce czegoś więcej i mnie odrzuci.
Dlaczego miałby odrzucić? Jeśli sam nie chce czegoś więcej, to im szybciej się przekonasz, tym lepiej. Jeśli go odrzuca sam fakt, że ty chcesz czegoś więcej, to i tak do ciebie nie pasował.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:02   #9
backtomybrain
Raczkowanie
 
Avatar backtomybrain
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: z krainy marzeń
Wiadomości: 139
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Cytat:
Napisane przez arrow789 Pokaż wiadomość
Też uważam, że mam spaczony sposób myślenia. Zainteresowanych i zabiegających facetów nie odbieram za desperatów, ale jak ja miałabym okazać jawne zainteresowanie to ogarnie mnie strach, że ktoś o mnie w ten sposób pomyśli.

Jeśli chodzi o początek znajomości,zagadanie, napisanie pierwszej to nie mam z tym problemu.
Obawy nachodzą mnie później, że chłopak pomyśli, że mi zależy na nim, że chce czegoś więcej i mnie odrzuci.
Czemu masz taką niską samoocenę? Jeśli ty też mu się spodobasz, to raczej on będzie zabiegał o częstsze spotkania z tobą. A jeśli nie spasujecie do siebie cóż, trudno. Szukasz dalej.
backtomybrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:03   #10
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Ale czemu od razu zakładasz, że Cię odrzuci? A nawet jeśli, to co się stanie? Powie, że mu nie pasuje i koniec tematu. No straszne. Masz niską samoocenę?
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:13   #11
arrow789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 48
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

.

Edytowane przez arrow789
Czas edycji: 2017-09-28 o 16:24
arrow789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-18, 22:15   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Cytat:
Napisane przez arrow789 Pokaż wiadomość
Aż takiej niskiej nie mam, aczkolwiek bardzo wysokiej też nie. Tylko zazwyczaj u mnie każda relacja wygląda w taki schemacie: facet jest zainteresowany, pisze, chce się spotykać, ja też pisze, spotykamy się, ja też odwzajemniam: pisze, sama zaproponuje spotkanie, ale w pewnym momencie zawsze zauważam spadek zainteresowania, wiem, że może po prostu to ni był ktoś dla mnie, ale mam wrażenie, że w niektórych sytuacjach to moja wina, że byłam za bardzo skryta, nie chciałam się otworzyć, być taka bardziej przystępna i się posypało.
Masz wrażenie, że przyczyna jest właśnie taka, czy wiesz to? Faceci mówią ci dlaczego nie są zainteresowani?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:16   #13
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Cytat:
Napisane przez arrow789 Pokaż wiadomość
Aż takiej niskiej nie mam, aczkolwiek bardzo wysokiej też nie. Tylko zazwyczaj u mnie każda relacja wygląda w taki schemacie: facet jest zainteresowany, pisze, chce się spotykać, ja też pisze, spotykamy się, ja też odwzajemniam: pisze, sama zaproponuje spotkanie, ale w pewnym momencie zawsze zauważam spadek zainteresowania, wiem, że może po prostu to ni był ktoś dla mnie, ale mam wrażenie, że w niektórych sytuacjach to moja wina, że byłam za bardzo skryta, nie chciałam się otworzyć, być taka bardziej przystępna i się posypało.
A, ja myślałam, że masz problem na początku. Może tak być, że facet odbiera to jako brak zainteresowania z Twojej strony, bo wiesz, to nie jest tak, że tylko on sie ma starać, jak tak będzie to może właśnie uznać, że go nie chcesz, ale nie mówisz tego wprost. Czytałaś mój pierwszy post? Robisz coś z tych rzeczy?
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:23   #14
arrow789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 48
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

.

Edytowane przez arrow789
Czas edycji: 2017-09-28 o 16:24
arrow789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:23   #15
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Cytat:
Napisane przez arrow789 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, po prostu jest coraz rzadszy kontakt, wyraźnie widać zmiane w w stylu pisania, czy brak czasu faceta. Wtedy niejednokrotnie ja zaczynałam się bardziej starć, więcej pisać, bardziej się interesować co u niego, ale i tak zawsze było już tylko gorzej.
No więc albo rzucasz swoje życie dla niego, albo w drugą stronę, zdawkowo odpowiadasz, nigdy nic nie proponujesz, nie żartujesz, jesteś cały czas poważna, często się obrażasz. Albo faktycznie akurat tamci faceci jednak nie byli dla Ciebie. Może przybliż nam jak sie zachowujesz na poczatkowym etapie znajomosci?
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:32   #16
arrow789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 48
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

.

Edytowane przez arrow789
Czas edycji: 2017-09-28 o 16:23
arrow789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:36   #17
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

A ile takich przypadków miałaś? 2-3? Czy raczej kilkanaście?
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 22:50   #18
arrow789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 48
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

.

Edytowane przez arrow789
Czas edycji: 2017-09-28 o 16:23
arrow789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 06:38   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Może po prostu nie jesteś gotowana po poznawanie (w celach damsko-męskich) kogokolwiek? Na razie dałabym sobie siana z jakimiś podchodami, zalotami, skoro to wiąże się u Ciebie z takim stresem. Przemyśl sobie na spokojnie po co chcesz kogoś (w sensie faceta) poznawać, po co Ci chłopak, partner. Bo może dałaś się ponieść temu, że "wszystkie koleżanki mają, muszę mieć i ja". I za bardzo się tym przejmujesz, skupiasz na tym, a przy tym szukasz problemów w sobie, każde niepowodzenie dopisujesz do listy "moja wina".

Odróżniaj facetów pt. chciałem Cię szybko zaliczyć, a nie dałaś się = jesteś nieprzystępna, od facetów, którzy naprawdę chcieli Cię poznać, a Ty serio udawałaś przed nimi nieprzystępną, chociaż chciałaś tego samego. Odróżniaj też sytuacje, gdzie po prostu jednak facet Cię nie zainteresował na tyle, abyś chciała kontynuować znajomość. Przecież tak też może być.

Ostatni przypadek - facet, który wyjechał - wg mnie to nie Twoja wina, raczej on odwraca kota ogonem, bo mu po prostu zainteresowanie osłabło, pewnie też po prostu nie ma czasu na związek. Także nie powinnaś zaliczać tego do jakichś porażek, bo przecież ludziom nie zawsze jest ze sobą po drodze.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-19, 08:09   #20
201711301501
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 488
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Cytat:
Napisane przez arrow789 Pokaż wiadomość
Ostatnio już któryś raz usłyszałam, że jestem zbyt niedostępna jeśli chodzi o facetów. Trochę zaskoczyły mnie te opinie, bo jedna dotyczyła nawet faceta, który mi się podobał i nie chciałam go odpychać.



Mam 21 lat i doświadczenie z facetami mam niewielkie. Od jakiegoś czasu gryzie mnie myśl jak postępować na początku znajomości. Zawsze trochę boję się, że wyjdę na desperatke, albo za wcześnie odkryje karty. I chyba przez ten strach i dużą ostrożność wychodzę na zbyt niedostępna czy nie zainteresowaną.
Przywodzi mi to na myśl, że może nie otwierasz się za bar" dzo. Mimo iż uchodzisz za śmiałą i otwartą, to jeśli chodzi o okazywanie głebszych uczuć, w tym także tych kojarzonych jako negatywne, zwyczajnie stosujesz poduszkę powietrzną i nie pozwalasz się poznać bardziej? Coś jak strach, obawa przed odtrąceniem, bo pokazujesz uczucia w stylu "zalezy mi i chciłabym rozwinąć tę znajomość". Może tutaj zaczyna się problem?
201711301501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 13:45   #21
arrow789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 48
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

.

Edytowane przez arrow789
Czas edycji: 2017-09-28 o 16:23
arrow789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 20:32   #22
201710061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 74
Dot.: Jak postępować na początku znajomości?

Facetom nie wolno się narzucać. Można delikatnie dac zrozumieć pewne rzeczy. Faceci lubią konkrety a nie owijanie w bawełnę. Oni sa prości i nieskomplikowani, nie tak jak my baby....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201710061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-21 21:32:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.