Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-20, 17:05   #1
neferetete
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 114
Question

Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?


Witam
Mam pytanie do ginekologa i prośbę o rady do wizarzanek, które przechodziły przez podobne objawy.

Odczuwam pieczenie pochwy, po ok 24h po stosunku. Czasami pieczenie przeradza się w zapalenie pęcherza. Czuję również ból przy wejściu do pochwy, na początku stosunku (przy rozszerzaniu). Z tematem walcze już kilka lat.

Na przypadłość badałam się u 2 ginekologów, 1 urologa oraz 1 nefrologa. Wyniki zawsze były idelane i dostawałam laurkę za idealne zdrowie (zadnych infekcji, grzybów, bakterii, wirusów, narośli, zmian ... itp). Diagnozą zawsze był "syndrom nowy poślubnej", fizyczne podrażnienia. Zaczerwienie w tamtych okolicach, rzeczywiście jest widoczne po stosunku.

Jestem alergiczką z:
  • astmą wziewną (od ok 1 roku: Serevent, Flixotide, Aleric)
  • nieżytem nosa (mimo brania leków antyhistaminowych)
  • początkiem Atopowego Zapalenia Sktóry na twarzy (na razie tylko 2 x 5mm plamki)
Stosuje na pieczenie:
  • żel nawilżający w trakcie stosunku, baaaaardzo ostrozny stosunek (od 5 lat mężatka - dodam, że mój mąż też został przebadany).
  • globulki na odbudowę flory bakteryjnej (nawilżają i niesamowicie łagodzą)
  • okres (jakiekolwiek nawilżenie pochwy w trakcie pieczenia pomaga najlepiej, więc w trakcie obfitego krwawienia nie czuje bólu!)
  • nie używam prezerwatywy ani tabletek antykoncepcyjnych, żadnych nowych detegentów, bielizna bawałniana.
  • hipoalergiczny płyn do higieny osobistej - ale niezbyt często (żeby nie przesadzić, 2/3 dni w tygodniu) i nie zaraz po stosunku bo czuje się jeszcze bardziej "wyjałowiona".
  • czasami furagin (ziołowe typu urosept nie pomagają)
Nie pomaga:
  • picie soków żurawinowych czy cytrynowych - wręcz zaostrza!
Pytania:
  • Czy to uczucie pieczenia po stosunku może to być również skutkiem alergii lub brania sterydów?
  • Czy są jakies maści, które mogę użyć aby zniwelować pieczenie w skutek fizycznego podraznienia sluzówki?
  • Czy może to być zespół zapalenia przedsionka pochwy? Jeżeli tak, to jak moge sobie pomóc?
Słyszałam o :
  • linomagu (maści z kapsaicyną, lignokainą)
  • kwasie hialuronowym (np. Cicatridina )
  • maści chlorchinaldin
  • technikach ćwiczenia pochwy
  • jogurtach naturalnych
  • nasiadówkach np. rumiankowych
Co z wyżej wymienionych mogę wypróbować? Jeśli mogę to jak? (ad. pkt 4,5 i 6 )

Niebawem wybieram się do nowego ginekologa, dlatego wszelkie porady zamierzam oczywiście skonfrontować z lekarzem na miejscu, jedakże chciałabym mieć jakiś punkt zaczepienia. Wiedziec z waszego doświadczenia co faktycznie pomaga, a od czego lapiej trzymać się z daleka. Jednak rady kobiet, które przechodzą przez to samo jest najbardziej wartościowa
Lekażowi, za fachową podpowiedź oczywiście również, z góry, bardzo dziękuje

Pozdrawiam gorąco.
I przepraszam za niesamowicie długi post, ale może przyda się innym wizażankom, dokładne omówienie tematu
neferetete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:39   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Mam dokładnie to samo! Leczyłam grzybicę, używam żelów poślizgowych, a ból podczas stosunku przy wejściu do pochwy jest od jakiegoś czasu zawsze. I też mam atopowe zapalenie skóry. Bardzo jestem ciekawa, co to może być, bo lekarze zwykle mnie odgrzybiają i na tym sie kończy. Wydałam już majątek na globulki, antybiotyki i probiotyki.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 17:50   #3
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Piszesz, że byłaś u dwóch ginekologów, a któryś robił Ci wymaz??
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 09:22   #4
neferetete
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 114
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Hej.
Miałam rozbione kilka wymazów .. nawet wewnętrzne usg i rozmowę psychologiczną (czy naprawde chce uprawiac seks ). Mimo dobrych wyników, lekarz przepisywał mi:
- leki na grzybice,
- antybiotyki,
- leki na bakterie tlenowe i beztlenowe - np. metronidazol (nawet kiedys miałam zjeść na raz 5 tabletek - mój facet i ja!!!
- próbowałam nawet czegoś na wirusy (np. na opryszczke)
- i na zapalenie pęcherza
- no i oczywiście środki typu: TANTUM ROSA ( która miała likwidować podraznienia, a powodowała jeszcze gorsze wyjałowienie mnie)
- no i nawet leki przeciwdepresyjne ( po których czułam się szczesliwa ale nadal bolało !!!

Wszystko przepisywane przez lekarza i nie pomagające w żaden sposób. Kropko, jeżeli znasz badania, które powinnam sobie powtórzyć (oprócz podstawowej cytologii oczywiście) napisz, będę wdzięczna.

To co wymieniłam w poście powyżej, jedynie pomaga. Pomaga jeszcze alkohol, czyli większe rozluznienie . Dlatego m.in. pytam o ćwiczenia tamtych miejsc.

Ponowię pytania, co wiecie o tych środkach:
linomagu (maści z kapsaicyną, lignokainą)
kwasie hialuronowym (np. Cicatridina )
maści chlorchinaldin
technikach ćwiczenia pochwy
jogurtach naturalnych
nasiadówkach np. rumiankowych

Pzdrf
neferetete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 09:34   #5
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Jogurty naturalne pomagają odbudować florę bakteryjną pochwy, są polecane przy grzybicach i stanach zapalnych. Wiele dziewczyn tutaj bierze Lacibios Femina, który jest probiotykiem. Na pewno nie zaszkodzą ani jogurty ani lacibios. Niestety, na inne Twoje pytania nie znam odpowiedzi.
Co do bólu na początku to też tak czasem miewam, akurat tym bym się nie przejmowała, gorzej z pieczeniem i zapaleniem po. A parter się przebadał?
Masz takie problemy od początku współżycia?

Poza tym przytulam, bo sama od długiego czasu męczę się z wyjątkowo uciążliwą bakterią, więc mogę sobie wyobrazić, co czujesz.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 11:50   #6
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Rany... Jeśli wymaz był ok, nic nie wyhodowano i było normalne pH i pałeczki kwasu mlekowego to ja niestety już nie wiem co dalej.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 13:41   #7
neferetete
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 114
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Hej. Dzieki za wsparcie. Facet badał się. Może potrzebuje bardziej dokładnego badania ( na wyższym poziomie szczegółowości), bo wymazy które miałam robione nie pokazywały nic.
Z resztą ostatnio brałam silne antybiotyki szerokiego spektrum działania, na bakterie w płucach, na płuca pomogł, a na dole było jeszcze gorzej Więc raczej bakterie to nie są.

Dlatego wierze lekarzon, ze to tylko podraznienia fizyczne i staram sie jakos je załagodzic.

Myslałam, ze na tym forum lekarz odpowiada na posty. Czy po prostu ma urlop czy przeliczyłam się?
neferetete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-22, 14:01   #8
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Przy antybiotyku często "napada" grzybica pochwy, badałaś się po skończeniu antybiotyku?
Lekarza na tym forum widziałam bardzo dawno. Ale za to jest tu mnóstwo dziewczyn, które mają bardzo szeroką wiedzę w babskich sprawach
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 11:30   #9
neferetete
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 114
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Niestety.. stety to nie jest grzybica to by było zbyt proste . Wg badań (a troche ich przeszłam przez dosyc spory okres czasu) jestem idelanie zdrowa. Dlatego szukam, leków/sposobów/maści na złagodzenie stanu zapalnego, który tworzy się w skutek fizycznych podrażnień.
Chyba spróbuje Lacibios Feminy, o której pisała corka_rosy, chociaż to tak naprawde kwas mlekowy, który juz stosuję. Chce też wypróbować linomag, podobno jest czesto przepisywany przez ginekologów, no i stosuje się go u niemowląt, więc raczej nie zaszkodzi.

LINOMAG
Działanie:
Wielonienasycone egzogenne kwasy tłuszczowe nazywane witaminą F, poprzez swój udział w metabolizmie lipidów są niezbędne do utrzymania prawidłowego stanu skóry. Maść można stosować zarówno do celów leczniczych, jak i leczniczo - kosmetycznych.

Wskazania:
Choroby skóry, jak nadmierna suchość skóry, wyprysk, wyprzenia, odparzenia, łuszczyca. Można stosować do codziennej pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt.



Znalazłam tez post, w którym jakaś dziewczyna pisała, że podczas stosunku smaruje się maścią chlorchinaldin i to ją zabezpiecza przed stanem zapalnym - ale niestety maść jest na recepte.

Jeżeli macie jeszcze jakies pomysły piszcie.
neferetete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 08:07   #10
ella12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 32
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Główny pomysł mam taki, że zespół zapalenia przedsionka pochwy (zespół sromowo-przedsionkowy) to polskie określenie dolegliwości związanych z vulvodynią, a dokładnie vestibulodynią (vvs).

http://www.google.pl/search?q=vulvodynia
__________________


Edytowane przez ella12
Czas edycji: 2009-05-18 o 08:09
ella12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 20:20   #11
monkasw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Witam!
Troche dawno o tym pisałyści eale jeżeli problem nie minął to przedstawie wam propozycję leczenia przez mojego ginekologa z tytułem profesora ( mam do niego zaufanie od 14 lat)
Za nawilżenie wewnątrz pochwu odpowiadaja hormony, zatem zaproponował kuracje OVESTIN globulki i krem do smarowania przez około 2 tyg.
Jesli chodzi o pieczenie po stosunku,podczas stosunku ,lub wogóle nawet wtedy kiedy nie współżyjesz to Lignocainum hydrochloricum 2% gel, oraz PROTOPIC 0,03 % na atopowe zapalenie skóry smarować obie maści 2 razy dziennie, do tego np. Zyrtec na noc, bawełniana bielizna prana w płynie do prania bielizny dziecięcej, ewentualnie prasowana, płyn do higieny intymnej do skóry wrazliwej np. z serii AA.
Nie powiem Wam o skutkach bo sama zaczynam terapię , jak sie poprawi mój stan to sie odezwę . DZiewczyny trzymam kciuki za WAS. Wiem co znaczy ten ból.
pozdrawiam
monkasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 20:36   #12
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

OVESTIN globulki na recepte


pytanie do dziewczyn ktore pisały 3 lata temu, czy znalazłyście jakiś sposób na to oprócz jechania znieczuleniowymi? jest jakaś nadzieja czy idzie się powiesić?

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

oczyiwście ja już nie mam nadzieji, ale może zdarzy się cud i znajdzie się na tym forum ktoś kto jest w stanie polecić lekarza z wrocławia który LECZY ZZP, bo jak wiemy wiekszosc lekarzy mowi że "jest pani zdrowa" i odsyła z kwitkiem

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez monkasw Pokaż wiadomość
Witam!
Troche dawno o tym pisałyści eale jeżeli problem nie minął to przedstawie wam propozycję leczenia przez mojego ginekologa z tytułem profesora ( mam do niego zaufanie od 14 lat)
Za nawilżenie wewnątrz pochwu odpowiadaja hormony, zatem zaproponował kuracje OVESTIN globulki i krem do smarowania przez około 2 tyg.
Jesli chodzi o pieczenie po stosunku,podczas stosunku ,lub wogóle nawet wtedy kiedy nie współżyjesz to Lignocainum hydrochloricum 2% gel, oraz PROTOPIC 0,03 % na atopowe zapalenie skóry smarować obie maści 2 razy dziennie, do tego np. Zyrtec na noc, bawełniana bielizna prana w płynie do prania bielizny dziecięcej, ewentualnie prasowana, płyn do higieny intymnej do skóry wrazliwej np. z serii AA.
Nie powiem Wam o skutkach bo sama zaczynam terapię , jak sie poprawi mój stan to sie odezwę . DZiewczyny trzymam kciuki za WAS. Wiem co znaczy ten ból.
pozdrawiam

także trzymam za Ciebie kciuki, daj znac czy pomoże, a jakbyś kiedyś to wyleczyła to napisz mi nawet na priva

czy po tym znieczulającym czujesz coś przy stosunku?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 13:26   #13
darunia1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Cytat:
Napisane przez monkasw Pokaż wiadomość
Witam!
Troche dawno o tym pisałyści eale jeżeli problem nie minął to przedstawie wam propozycję leczenia przez mojego ginekologa z tytułem profesora ( mam do niego zaufanie od 14 lat)
Za nawilżenie wewnątrz pochwu odpowiadaja hormony, zatem zaproponował kuracje OVESTIN globulki i krem do smarowania przez około 2 tyg.
Jesli chodzi o pieczenie po stosunku,podczas stosunku ,lub wogóle nawet wtedy kiedy nie współżyjesz to Lignocainum hydrochloricum 2% gel, oraz PROTOPIC 0,03 % na atopowe zapalenie skóry smarować obie maści 2 razy dziennie, do tego np. Zyrtec na noc, bawełniana bielizna prana w płynie do prania bielizny dziecięcej, ewentualnie prasowana, płyn do higieny intymnej do skóry wrazliwej np. z serii AA.
Nie powiem Wam o skutkach bo sama zaczynam terapię , jak sie poprawi mój stan to sie odezwę . DZiewczyny trzymam kciuki za WAS. Wiem co znaczy ten ból.
pozdrawiam
Witam bardzo mnie ciekawi czy pomógł ci jakos ten zestaw ja mam sam lignoceninum czy jakoś i laticort odpisz z góry dziekuje
darunia1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 21:49   #14
monkasw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Dziewczyny ten zestaw leków działa- huuura.W końcu wiem ,że mam alergie. Mój GINES jest boski. Wymaz oczywiście nic nie wykazał poza ph które wynoi u mnie 7,0. Zatem pobiegłam do sklepu po Lactacid PLUS płyn do higieny intymnej o obniżonym do 3,5 ph. Cały ten zestaw leków baaardzo mi pomogł.Ovestin zwiększył nawilżenie, Protopic działa na alergie a Lignocainum całość znieczula .Moja wiara w Pana Profesora mnie nie zawiodła. Jemu dziękuję a dziewczynom polecam wizytę u Dobrego GINESA.Minęło kilka dni a ja czuję się rewelacyjnie , już nie pamiętam kiedy byłam w takiej formie Jestem ze Szczecina w razie czego służę pomocą.
pozdrawiam
monka.sw

Edytowane przez monkasw
Czas edycji: 2011-03-06 o 21:58
monkasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 12:44   #15
nefretete000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 14
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Hejka mam pytanie walczę również od kilku miesięcy z bólem podczas stosunku oraz pieczeniem po a także z częstym oddawaniem moczu.Robiłam wymazy z pochwy na grzybicę,bakterie,chlamyd ię-i nic.....wyczytałam tutajże może być to alergia,bo faktycznie piecze mnie po myciu także.Poszłam do lekzra wypisał mi wszystkie leki o których pisałać.Pytanie dotyczy tego czy normalne jest,że po posmarowaniu maścią protopic piecze przez jakiś czas?I w jakich odstępach smarować jedną maść Lignocainę i Protopic?

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Leczę się od kilku miesięcy krocie wydałam na leki i lekarzy....i dalej nic jak te leki na alergię nie pomogą to chyba się zastrzelę,bo niedługo chłop się ze mną rozejdzie he he.
nefretete000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 14:13   #16
nefretete000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 14
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

POMOGŁO!!!!!!!!!!!!!Globu lki z estrogenu i leki na alergię i maść Protopic.....pomogło.nare szcie.DZIęKI!!!!!!!!
nefretete000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 18:50   #17
hmmm83
Przyczajenie
 
Avatar hmmm83
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie do lek: Zespół Zapalenia Przedsionka Pochwy a alergia?

Cytat:
Napisane przez monkasw Pokaż wiadomość
Dziewczyny ten zestaw leków działa- huuura.W końcu wiem ,że mam alergie. Mój GINES jest boski. Wymaz oczywiście nic nie wykazał poza ph które wynoi u mnie 7,0. Zatem pobiegłam do sklepu po Lactacid PLUS płyn do higieny intymnej o obniżonym do 3,5 ph. Cały ten zestaw leków baaardzo mi pomogł.Ovestin zwiększył nawilżenie, Protopic działa na alergie a Lignocainum całość znieczula .Moja wiara w Pana Profesora mnie nie zawiodła. Jemu dziękuję a dziewczynom polecam wizytę u Dobrego GINESA.Minęło kilka dni a ja czuję się rewelacyjnie , już nie pamiętam kiedy byłam w takiej formie Jestem ze Szczecina w razie czego służę pomocą.
pozdrawiam
monka.sw
Witam Cię serdecznie,

Wiem, że minęły wieki od Twojego wpisu na forum, ale czy podałabyś mi namiary na tego genialnego ginekologa? Również jestem ze Szczecina, mam za sobą szereg badań owocujących pięknymi wynikami, a niezdiagnozowane problemy natury kobiecej męczą mnie już bardzo długo i brakuje mi już pomysłów jak sobie z nimi poradzić.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,

Agnieszka
hmmm83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 19:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.