Finanse i rachunkowość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-28, 19:03   #1
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój własny światek :>
Wiadomości: 35

Finanse i rachunkowość


Jestem obecnie uczennicą 3 klasy Technikum Ekonomicznego, po którym (jak zdam egzamin zawodowy oczywiście :>) będę mieć specjalność, która zwie się finanse i rachunkowość. Do wyboru studiów zostały mi jeszcze 2 lata, więc nie muszę się z tym jeszcze śpieszyć, ale zaczynam powoli o tym myśleć. A zainteresowana jestem: logistyką, inżynierią (np. środowiska, bezpieczeństwa, materiałową, co dokładnie to jeszcze nie wiem, ale sama nazwa "inżynier" tak pięknie brzmi, hihi :>), też ekonomią, ale zaczęłam się również zastanawiać nad kierunkiem finanse i rachunkowość. I tu mnie trapi pewne pytanie - czy jest sens pchać się na takie studia, skoro (jeśli zdam) będę mieć technika ekonomistę o specjalności finanse i rachunkowość i śmiało będę mogła iść do pracy, a na studiach mogliby mnie uczyć tego samego co w szkole (no dobrze, nie wszystko byłoby to samo) i byłoby stratą czasu pchać się na takie 4 letnie studia? Tak mnie tylko trapi to pytanie, bo może się mylę, może po takich studiach miałabym większe umiejętności i mogłabym więcej zarabiać w przyszłości niż po samym techniku ekonomiście :> (ciii nie chcę czytać o tym, że w dzisiejszych czasach po studiach trudno o pracę, bo ja tam się nastawiam optymistycznie, nie chcę się stresować pókim młoda xD). A może lepiej byłoby po ukończeniu szkoły i egzaminu zawodowego (i wiadomo, matury xD) pójść na studia logistyczne (lub coś w tym kierunku) i te studia byłyby może bardziej przydatne niż te finanse i rachunkowość? Wiem, wiem, mogę się mylić. Za dużo nie wiem o takich studiach, dlatego pytam :)
A Wy co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź, wytłumaczenie, pomoc itp :)

Edytowane przez nyankasia
Czas edycji: 2013-10-28 o 19:06
nyankasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 20:09   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Finanse i rachunkowość

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 21:37   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Finanse i rachunkowość

Z reguły jeśli miałbym zatrudnić kogoś po technikum ekonomicznym albo kogoś po FiR z licencjatem to raczej wybieram 2 opcje. Osobiście skończyłem technikum ekonomiczne na studia poszedłem także w tym kierunku z tym że to jest coś co mnie interesuje, bo nie wyobrażam sobie kogoś studiującego cokolwiek tylko dlatego że po tym jest praca czy wizja dużych zarobków. Czy mam łatwiej niż ci po LO? Narazie nie mam wielu przedmiotów związanych z tym co mam studiować jakieś zapychacze i ekonomia niby banał ale gdy inni siedzą nie wiedząc co to za bochomazy [mówię o krzywej popytu] ja wiem i to jest dla mnie tylko powtórka
Niby nic takiego ale z tego co mi ludzie z 2 roku mówią to teoretycznie jest łatwiej tym po takim technikum z racji jakiejś tam nabytej wiedzy.

I zapewne będzie kłótnia między ludźmi że technikum to be a Lo to fe...

PS i ten egzamin zawodowy to nie taki straszny jak wam zapewne wmawiają
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 23:21   #4
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Finanse i rachunkowość

Moim zdaniem technikum ekonomiczne nigdy nie zastąpi studiów na kierunku finanse i rachunkowość. No chyba, że Twoją ambicją jest być pomocą księgowej lub panią z okienka w banku
Brak wyższego wykształcenia z finansów i rachunkowości tak naprawdę zamknie Ci drogę do większości dużych firm.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 15:01   #5
StudyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Finanse i rachunkowość

Idź na finanse i rachunkowość, po tym można znaleźć dobry posadę np. w banku. Na SGH w Warszawie słyszałam, że jest wysoki poziom!

Pozdr.
StudyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 19:05   #6
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój własny światek :>
Wiadomości: 35
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie chcę pracować w banku. A do Warszawy mnie nie ciągnie xD Mieszkam w województwie opolskim i raczej wybrałabym Opole, ewentualnie Wrocław (ale nie chcę czytać o tym, że Wrocław jest lepszy, bo ma większe możliwości, bo ja o tym dobrze wiem xD)

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Byłabym wdzięczna gdybyście przybliżyli mi mniej więcej informacje o logistyce, czy warto studiować, jaka praca po tych studiach i czy ja jako technik ekonomista poradziłabym sobie w tym kierunku, czy jednak bardziej jest to kierunek dla technika logistyka?

Edytowane przez nyankasia
Czas edycji: 2013-10-30 o 19:00
nyankasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 11:52   #7
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A co jest złego w projektowaniu kanalizacji? Rozumiem że czyszczenie szczotą kibli uchodzi za uwłaczające zajęcie choć żadna praca nie hańbi ale jak się projektuje instalacje na kompie to żadna różnica do czego będą służyć.
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 11:56   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Finanse i rachunkowość

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 14:30   #9
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
powiedziałabym raczej, że typowe Znam masę ludzi, która na studia szła bo "kierunek fajnie brzmi", a potem szybko rezygnowała, bo "myślałam, że to coś innego". Mam wrażenie, że wybór kierunku bez wcześniejszego zapoznania się chociażby z programem to coraz częściej norma.

BTW. genialny avatar
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 14:59   #10
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój własny światek :>
Wiadomości: 35
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja mam pytanie - czy założyłam ten wątek po to żebyście po mnie jeździli? Nie, założyłam go po to żebyście mi przybliżyli trochę wiedzy na ten temat. Tak, macie rację, nie wiedziałam co to jest inżynieria środowiska, ale czy to coś złego, że nie wiedziałam, bo ja sądzę, że nie - mam jeszcze 2 lata do wyboru studiów, to mam prawo nie wiedzieć o czym jest dany kierunek, bo nie czytałam o nim jeszcze, ponieważ, jak już wspomniałam, mam jeszcze 2 lata żeby się zaznajomić oraz nie muszę się śpieszyć... Ale dziękuję za przybliżenie mi CZYM jest inżynieria środowiska, tylko niepotrzebne te komentarze na mój temat. I koniec tematu o IŚ.

Pytałam wyżej jeszcze o logistykę i prosiłabym o jakieś głębsze informacje, kieruję się nawet bardziej do ludzi, którzy ją studiują lub studiowali - czy warto ją studiować?
nyankasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 16:39   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Finanse i rachunkowość

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-02, 10:22   #12
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój własny światek :>
Wiadomości: 35
Dot.: Finanse i rachunkowość

Dziękuję. :)
nyankasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 07:54   #13
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Finanse i rachunkowość

Ja na Twoim miejscu pewnie poszłabym w FiR na jakiejś dobrej uczelni. Myślę, że dzięki technikum faktycznie może być Ci łatwiej szybko załapać się do jakiegoś fajnego koła naukowego czy na praktyki/staż
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 16:08   #14
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
Moim zdaniem technikum ekonomiczne nigdy nie zastąpi studiów na kierunku finanse i rachunkowość. No chyba, że Twoją ambicją jest być pomocą księgowej lub panią z okienka w banku
Brak wyższego wykształcenia z finansów i rachunkowości tak naprawdę zamknie Ci drogę do większości dużych firm.
Zawsze może skończyć zaoczne
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 20:57   #15
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój własny światek :>
Wiadomości: 35
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Zawsze może skończyć zaoczne
Niee, to na pewno nie chcę : )
nyankasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 15:47   #16
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez nyankasia Pokaż wiadomość
Niee, to na pewno nie chcę : )
Ale możliwość jest jakby co
Ja tam jestem za opcją żeby licencjat robić dziennie a mgr zaocznie albo jak da radę to dziennie ale pracując.Ale co kto woli
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 15:54   #17
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez nyankasia Pokaż wiadomość
Niee, to na pewno nie chcę : )
Życie zweryfikuje

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Ale możliwość jest jakby co
Ja tam jestem za opcją żeby licencjat robić dziennie a mgr zaocznie albo jak da radę to dziennie ale pracując.Ale co kto woli
Lalibelle autorka sama zobaczy jak pójdzie na studia że dzienne to wcale nie taki prestiż a zaoczne nie taki wstyd.
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:44   #18
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój własny światek :>
Wiadomości: 35
Dot.: Finanse i rachunkowość

Nie uważam, że zaoczne to wstyd, ale po prostu wolę dzienne, każdy woli co innego
nyankasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 17:06   #19
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Finanse i rachunkowość

Ja jestem na zaocznym FiR, a wybralam ten tryb dlatego, ze po prostu nie dostalabym sie na dzienne, mialam rozszerzona mature z zupelnie innych przedmiotow, trafilam na te studia pod wplywem impulsu i przypadku Ale jak sie dostaniesz, to jasne, ze idz na dzienne, przynajmniej opłaty Ci odpadną. Ja tam wychodze z założenia, że wolę studiować zaocznie FiR, niż dziennie biologię chociażby.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2013-11-08 o 17:10
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-23, 08:55   #20
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Finanse i rachunkowość

ja też studiuje finanse i rachunkowość zaocznie. nigdy nie myślałam o dziennych. Chciałam iść do pracy , ale perspektyw brak. Teraz rozważam przeprowadzkę do innego miasta
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 14:00   #21
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez nyankasia Pokaż wiadomość
I tu mnie trapi pewne pytanie - czy jest sens pchać się na takie studia, skoro (jeśli zdam) będę mieć technika ekonomistę o specjalności finanse i rachunkowość i śmiało będę mogła iść do pracy, a na studiach mogliby mnie uczyć tego samego co w szkole (no dobrze, nie wszystko byłoby to samo) i byłoby stratą czasu pchać się na takie 4 letnie studia?
To samo na studiach co w technikum... Nie, tak to nie wygląda. Ja po licencjacie zastanawiałam się czy iść na magisterkę bo nie byłam pewna czy to ma sens. Dobrze, że poszłam. Nauczyłam się wielu nowych rzeczy. Prawda jest taka, że im dłużej się uczysz, tym więcej poznajesz szczegółów. Tobie może się wydawać, że coś wiesz na temat rachunkowości i finansów bo masz technikum. Mi się wydawało, że coś wiem bo miałam licencjat. W czerwcu tego roku skończyłam magisterkę i dzisiaj mogłabym Ci wymienić masę rzeczy, których chciałabym się nauczyć bo na studiach nie było czasu.

Co do ludzi po technikum na studiach, to ja też takich miałam w grupie i muszę powiedzieć, że wcale sobie lepiej nie radzili. Krzywa popytu... Ludzie, przecież to podstawy podstaw. To nawet nie wymaga nauki. Problemy zaczynają się kiedy do zadań z finansów trzeba obliczać całki, a do innych przedmiotów ryć w dziesiątkach ustaw żeby znaleźć jakiś kretyński przepis. Wierz mi, że na tym etapie twoja wiedza wyniesiona z technikum nic już nie będzie znaczyć.
__________________
Nawet pomyślny wiatr nie sprzyja temu kto nie ma określonego celu.
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 01:49   #22
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez magnoliaa Pokaż wiadomość
Co do ludzi po technikum na studiach, to ja też takich miałam w grupie i muszę powiedzieć, że wcale sobie lepiej nie radzili. Krzywa popytu... Ludzie, przecież to podstawy podstaw. To nawet nie wymaga nauki. Problemy zaczynają się kiedy do zadań z finansów trzeba obliczać całki, a do innych przedmiotów ryć w dziesiątkach ustaw żeby znaleźć jakiś kretyński przepis. Wierz mi, że na tym etapie twoja wiedza wyniesiona z technikum nic już nie będzie znaczyć.
Zgadzam się to że ktoś jest po technikum nie oznacza że będzie wszystko wiedział, ale muszę też dodać że choćby i podstawy głupie bo głupie definicje popytu podaży dla niektórych ode mnie były nie do zrozumienia dla mnie to była akurat powtórka . Tak między technikum ekonomicznym a licencjatem jest niebo a ziemia sam mimo że miałem w ekonomie wymagającą nauczycielkę dowiedziałem się wielu nowych ciekawych rzeczy które po prostu nie było czasu na omówienie czy nie było w programie.

Dodam tak jeszcze że patrząc na tych ludzi z mojego kierunku to połowa jest na tym chyba z przypadku albo dla samego studiowania. Trochę to smutne że ludzie robią studia zajmują innym miejsce którzy by bardziej z tego skorzystali tylko dla samej ideii studiowania...
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 15:22   #23
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój własny światek :>
Wiadomości: 35
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez magnoliaa Pokaż wiadomość
To samo na studiach co w technikum... Nie, tak to nie wygląda. Ja po licencjacie zastanawiałam się czy iść na magisterkę bo nie byłam pewna czy to ma sens. Dobrze, że poszłam. Nauczyłam się wielu nowych rzeczy. Prawda jest taka, że im dłużej się uczysz, tym więcej poznajesz szczegółów. Tobie może się wydawać, że coś wiesz na temat rachunkowości i finansów bo masz technikum. Mi się wydawało, że coś wiem bo miałam licencjat. W czerwcu tego roku skończyłam magisterkę i dzisiaj mogłabym Ci wymienić masę rzeczy, których chciałabym się nauczyć bo na studiach nie było czasu.

Co do ludzi po technikum na studiach, to ja też takich miałam w grupie i muszę powiedzieć, że wcale sobie lepiej nie radzili. Krzywa popytu... Ludzie, przecież to podstawy podstaw. To nawet nie wymaga nauki. Problemy zaczynają się kiedy do zadań z finansów trzeba obliczać całki, a do innych przedmiotów ryć w dziesiątkach ustaw żeby znaleźć jakiś kretyński przepis. Wierz mi, że na tym etapie twoja wiedza wyniesiona z technikum nic już nie będzie znaczyć.
Kurczę, dałaś mi do myślenia. Chodzi o to, że obecnie idzie mi hmm no tak bardzo przeciętnie z tej rachunkowości, z niektórych materiałów miałam w zeszłym roku nawet problem. Skoro sugerujecie mi, że "technikum to pikuś, na studiach dopiero się zaczyna", to nie wiem czy bym sobie poradziła, przemyślę jeszcze co do wyboru tego kierunku.
A wolałabym iść na dzienne, bo zaoczne kosztują, a na razie, tzn. na dzień dzisiejszy nie stać mnie na takie koszty.
Chciałabym się jeszcze tylko jednego zapytać - żeby dostać się na dzienne FiR jakie muszę mieć koniecznie zdawane przedmioty na maturze? I czy może być podstawa czy musi być rozszerzona?
nyankasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 15:39   #24
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez nyankasia Pokaż wiadomość
Chciałabym się jeszcze tylko jednego zapytać - żeby dostać się na dzienne FiR jakie muszę mieć koniecznie zdawane przedmioty na maturze? I czy może być podstawa czy musi być rozszerzona?
Wszystko zależy od uczelni. Popatrz na stronach szkół wyższych, które Cię interesują i sprawdź jakie przedmioty są wymagane.
Na niektóre uczelnie bez problemu można dostać się mając kiepsko zdane podstawy, ale są też takie, gdzie bez dwóch rozszerzeń zdanych na ponad 80% nie masz czego szukać
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 16:55   #25
nyankasia
Raczkowanie
 
Avatar nyankasia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mój własny światek :>
Wiadomości: 35
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od uczelni. Popatrz na stronach szkół wyższych, które Cię interesują i sprawdź jakie przedmioty są wymagane.
Na niektóre uczelnie bez problemu można dostać się mając kiepsko zdane podstawy, ale są też takie, gdzie bez dwóch rozszerzeń zdanych na ponad 80% nie masz czego szukać
Ja raczej Opole ewentualnie Nysa, bo najbliżej. Myślałam jeszcze kiedyś o Wrocławiu, ale myślę, że to nie są moje progi :<
nyankasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 19:59   #26
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez nyankasia Pokaż wiadomość
Ja raczej Opole ewentualnie Nysa, bo najbliżej. Myślałam jeszcze kiedyś o Wrocławiu, ale myślę, że to nie są moje progi :<
Do odważnych świat należy, czemu by nie spróbować? Do stracenia masz kilkadziesiąt złotych opłaty rekrutacyjnej.

Zaskoczyła mnie opinia, że na SUM z FiR warto iść. Ja zawsze słyszałam, że to powtórka tego co na licencjacie. Może zależy od uczelni?

Nie przejmuj się tym, że na studiach nie dasz sobie rady. Tam wszystko jest też tłumaczone, poza tym nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Mogłoby być równie dobrze tak, że w szkole wszystko rozumiesz, a pójdziesz na studia i nic. Moi znajomi tak się super czuli z chemii w szkole średniej, powybierali technologie chemiczne i uczą się wszystkiego od nowa :P Także AŻ TAK się technikum nie sugeruj.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2013-11-24 o 20:01
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 23:12   #27
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Finanse i rachunkowość

Na Uniwersytety Ekonomiczne łatwo się dostać, więc celowałbym tam, najlepiej na wydział zarządzania.

Cytat:
Moim zdaniem technikum ekonomiczne nigdy nie zastąpi studiów na kierunku finanse i rachunkowość
Mmm ciekawe, od absolwentów słyszałem, że akurat rachunkowość jest lepiej wykładana w technikum i ludzie mieli wrażenie, że cofają się w rozwoju na tych studiach.
I tu mówię o topowych uczelniach typu UE Wrocław itp.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 00:02   #28
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Mmm ciekawe, od absolwentów słyszałem, że akurat rachunkowość jest lepiej wykładana w technikum i ludzie mieli wrażenie, że cofają się w rozwoju na tych studiach.
I tu mówię o topowych uczelniach typu UE Wrocław itp.
Ja studiowałam na UE we Wrocku Osobiście, to nie wiem jaki jest program w technikum bo sama chodziłam do LO, ale z tego, co mówiły osoby z technikum (jeśli jeszcze dobrze to pamiętam bo to dawno temu było), to oni mieli raczej tylko rachunkowość przedsiębiorstw. Takie typowe operacje zakupu/sprzedaży, sporządzenie uproszczonego sprawozdania itp. Faktycznie, kiedy mieliśmy podstawy rachunkowości na pierwszym roku, to oni już to wszystko znali, ale kiedy potem była rachunkowość budżetowa, fundacji i stowarzyszeń czy banków, to to już też było dla nich nowe (jeśli mnie pamięć nie zwodzi). Podobnie zresztą jak MSR (czy może powinnam już mówić MSSF). O finasach natomiast wiedzili tyle co ja, czyli nic
Jeśli chodzi o przydatność uzupełniającej magisterki... Fakt, pierwszy semestr to powtórka wszystkiego. Głównie z tego względu, że na II stopień odbywa się nowa rekrutacja i przychodzą ludzie z innych uczelni i po innych kierunkach, które często nie mają nic wspólnego z FIR tak jak administracja, socjologia itp. W związku z tym ten początek jest zrobiony dla nich żeby jakoś się ogarnęli. No, ale od drugiego semestru idzie się do przodu.
__________________
Nawet pomyślny wiatr nie sprzyja temu kto nie ma określonego celu.

Edytowane przez magnoliaa
Czas edycji: 2013-11-25 o 00:11
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 00:05   #29
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Na Uniwersytety Ekonomiczne łatwo się dostać, więc celowałbym tam, najlepiej na wydział zarządzania.



Mmm ciekawe, od absolwentów słyszałem, że akurat rachunkowość jest lepiej wykładana w technikum i ludzie mieli wrażenie, że cofają się w rozwoju na tych studiach.
I tu mówię o topowych uczelniach typu UE Wrocław itp.
widzisz, a ja nie znam żadnego absolwenta technikum, który dostał się na topową uczelnię. no, ale skoro twierdzisz, że absolwenci techników na UE Wrocław rzeczywiście się cofają w rozwoju to może tak jest - nie wiem, nie znam tej uczelni.

poza tym studia Finanse i Rachunkowość to nie tylko rachunkowość. w technikum raczej nie zdobywa się zbyt dużej wiedzy na temat rynków finansowych, ryzyka finansowego, finansów międzynarodowych, ekonometrii itp., a na FiRze, owszem. jak już wspomniałam wyżej - jeśli kogoś ambicją jest zaczynać karierę od bycia pomocą księgowej to nie widzę przeszkód - niech kończy technikum ekonomiczne i nie idzie studiować finansów.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 00:55   #30
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Finanse i rachunkowość

Cytat:
widzisz, a ja nie znam żadnego absolwenta technikum
A ja znam i główny problem był taki - w technikum jest zwyczajnie więcej godziny z tej rachunkowości, niż na studiach.
No chyba, że ktoś robi specjalność na rachunkowość, ale one są chyba od IV semestru dopiero.

Cytat:
w technikum raczej nie zdobywa się zbyt dużej wiedzy na temat rynków finansowych, ryzyka finansowego, finansów międzynarodowych, ekonometrii itp., a na FiRze, owszem.
Ekonometria to akurat bardziej: IiE / AG / MIESI, przy ryzyku pewnie też ( widziałem jakieś 60h zajęć średnio z tego jako osobny przedmiot, nie wiem ile jest na FiR, samych godzin z matematyki finansowej też jest więcej ).

Co do reszty to fakt, ale zauważ że rynki to szeroki temat, zresztą jak całe finanse.
W Big4 pracują przecież też normalnie ludzie po jakiś socjologiach, tak samo ogólnie traderzy zdarzają się po filozofiach itd.

Chociaż oczywiście to nadal mały % z ogółu i większość to jednak będzie: FiR / Ekonometria / AG / Ekonomia.

Chociaż ogólny wniosek pozostaje niezmienny - warto iść na FiR, nie jest to jednak koniecznością.
Często ludzie z IiE np. odbijają w typowo firowskie działki, ale to swoją drogą.

Ja miałem taką koncepcje, ale jednak informatyka & bazy danych okazały się ciekawszym rozwiązaniem.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-11-25 o 00:57
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.