Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-06, 00:08   #1
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273

Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe


Zastanowiłam się właśnie nad tym, które ze stosowanych w kosmetyce substancji przeciwstarzeniowych faktycznie działa? Czego szukać w gotowych produktach lub czego używać do produkcji wlasnych formuł?

Najbardziej popularnym składnikiem jest HA, ale nie wiem czy faktycznie warto wierzyć w jego fenomen
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 20:23   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Zastanowiłam się właśnie nad tym, które ze stosowanych w kosmetyce substancji przeciwstarzeniowych faktycznie działa? Czego szukać w gotowych produktach lub czego używać do produkcji wlasnych formuł?

Najbardziej popularnym składnikiem jest HA, ale nie wiem czy faktycznie warto wierzyć w jego fenomen
raczej bardziej bym postawiła na retinol, nie wiem czy ha tak super działa przeciwstarzeniowo napewno w duzym stoniu ale nie wiem czy wybitnie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 09:06   #3
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Antyoksydanty czyli wit A C i E - i to nie tylko w kosmetykach Przede wszystkim w jedzeniu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 14:32   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Zastanowiłam się właśnie nad tym, które ze stosowanych w kosmetyce substancji przeciwstarzeniowych faktycznie działa? Czego szukać w gotowych produktach lub czego używać do produkcji wlasnych formuł?

Najbardziej popularnym składnikiem jest HA, ale nie wiem czy faktycznie warto wierzyć w jego fenomen

HA to raczej jako nawilżacz a nie stricte przeciwstarzeniowo. Najczęściej jednak wymienia się kwasy i retinoidy, potem ewentualnie Q10, peptydy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 19:41   #5
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Stosuję wit A ale nie retinol tylko atrederm 0,025% raz na tydzień i efekty są bardzo widoczne, zmarszczki się spłyciły i generalnie ich nie widać, jednak najbardziej widać poprawę jędrności skóry- jest taka jaką mialam 15 lat temu. Dwa sezony smarowania artre. Latem stosuję peeling i tonik kwasu migdałowego.
Do kremów stosuję: elastynę, żel hialuronowy potrójny, wyciąg z aloesu zatężony, niacynamid,witaminy all in one, i ostatnio koenzym q10(ma udowodnione działanie podobnie jak kwasy i witamina a).
Kiedyś robiłam kremy z liposomami ale trafiłam na jakiś angielski artykół udowadniajacy, że rozpadają się na powierzchni twarzy i nie wnikają w głąb.
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 20:09   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez nandadevir Pokaż wiadomość
Stosuję wit A ale nie retinol tylko atrederm 0,025% raz na tydzień i efekty są bardzo widoczne, zmarszczki się spłyciły i generalnie ich nie widać, jednak najbardziej widać poprawę jędrności skóry- jest taka jaką mialam 15 lat temu. Dwa sezony smarowania artre. Latem stosuję peeling i tonik kwasu migdałowego.
Do kremów stosuję: elastynę, żel hialuronowy potrójny, wyciąg z aloesu zatężony, niacynamid,witaminy all in one, i ostatnio koenzym q10(ma udowodnione działanie podobnie jak kwasy i witamina a).
Kiedyś robiłam kremy z liposomami ale trafiłam na jakiś angielski artykół udowadniajacy, że rozpadają się na powierzchni twarzy i nie wnikają w głąb.

Zazdroszczę U mnie prawie roczne smarowanie się Zorakiem nie dało żadnych efektów, w tym okresie pojawiły mi się bruzdy wokół ust i już mi takie pozostały. Jesienią miałam ochotę kupić sobie zachwalany RetiSes SesDermy, ale nie wiem, czy to ma sens, skoro preparat na receptę nic w tej mierze nie zdziałał.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 12:41   #7
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Dla mnie najskuteczniejszy jest kwas retinowy - Artre na twarz a pod oczy Locacid lub słabszy ale też skuteczny retinol , połączone z peptydami oraz witaminą C w formie kwasu, niacynamidem, adenozyną

Zauważyłam, że w po 40-tce wyjątkowo ważne jest silne nawilżanie i łagodzenie podrażnień, zwłaszcza w trakcie kuracji retinolem czy retionidami – kwas hialuronowy to podstawa, do tego kwas laktobionowy i glukonolakton z pantenolem, kwas glicyryzynowy itp


Oczywiście stosuję więcej składników np. ekstrakty roślinne, ale wymienione powyżej są najskuteczniejsze w walce z moimi zmarszczkami (właściwie to nie mam już zmarszczek ) a ich działanie jest poparte rzetlnymi badaniami
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 13:47   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Dla mnie najskuteczniejszy jest kwas retinowy - Artre na twarz a pod oczy Locacid lub słabszy ale też skuteczny retinol , połączone z peptydami oraz witaminą C w formie kwasu, niacynamidem, adenozyną

Zauważyłam, że w po 40-tce wyjątkowo ważne jest silne nawilżanie i łagodzenie podrażnień, zwłaszcza w trakcie kuracji retinolem czy retionidami – kwas hialuronowy to podstawa, do tego kwas laktobionowy i glukonolakton z pantenolem, kwas glicyryzynowy itp


Oczywiście stosuję więcej składników np. ekstrakty roślinne, ale wymienione powyżej są najskuteczniejsze w walce z moimi zmarszczkami (właściwie to nie mam już zmarszczek ) a ich działanie jest poparte rzetlnymi badaniami
No właśnie z wiekiem sprawa się komplikuje, bo cera może nabyć nowe przypadłości, a stare problem wcale niekoniecznie mijają. Dochodzą nie tylko zmarszczki, na dodatek na przykład cera tłusta wcale się z upływem czasu nie przetłuszcza mniej, a i przy okazji może się zrobić wrażliwa i bardzo podatna na przesuszanie, bo tłusta wcale nie równa się nawilżona. Mi się właśnie takie kombo teraz zaczyna dziać (mam prawie 33 lata) i jeszcze nie wypracowałam sobie rozsądnej metody, żeby działać na wszystkie te dolegliwości

Geraldine, jakie ekstrakty uważasz za sprawdzone w walce ze zmarszczkami?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 19:58   #9
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No właśnie z wiekiem sprawa się komplikuje, bo cera może nabyć nowe przypadłości, a stare problem wcale niekoniecznie mijają. Dochodzą nie tylko zmarszczki, na dodatek na przykład cera tłusta wcale się z upływem czasu nie przetłuszcza mniej, a i przy okazji może się zrobić wrażliwa i bardzo podatna na przesuszanie, bo tłusta wcale nie równa się nawilżona. Mi się właśnie takie kombo teraz zaczyna dziać (mam prawie 33 lata) i jeszcze nie wypracowałam sobie rozsądnej metody, żeby działać na wszystkie te dolegliwości

Ciesz się, że nie masz cery naczynkowej i przebarwień do kompletu


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Geraldine, jakie ekstrakty uważasz za sprawdzone w walce ze zmarszczkami?
Z ekstraktami jest większy problem ponieważ ich działanie jest bardziej subtelne aczkolwiek zauważalne. Stosuję ekstrakty, które wg badań hamują działanie enzymów niszczących kolagen i kwas hialuronowy oraz działają antyoksydacyjnie: ruszczyk, kasztanowiec w komplecie z rutyną - bardzo lubię kompleks liposomowy na naczynka z Naturalissa bo ma je w składzie.
Dobre efekty widzę także po genisteinie, granacie, róży oraz sylimarynie chociaż ten ostatni to straszliwy śmierdziel Kiedyś stosowałam komórki macierzyste roślinne, ale jakoś mnie nie zachwyciły.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 20:19   #10
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Ja mam cere naczynkowa. Bardzo wrazliwa.
Uzywam tylko biochemii urody, zoracu i filtra +50 od okolo 20 lat.
Mam 47, a wszyscy mysla, ze 30 z groszami Albo sa tacy mili.
Praktycznie nie mam zadnych zmarszczek.
Skora idealnie napieta.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 20:25   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Ciesz się, że nie masz cery naczynkowej i przebarwień do kompletu
Wszystko przede mną, zwłaszcza że nie jestem w stanie zaprzyjaźnić się na dłużej z żadnym filtrem.

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Ja mam cere naczynkowa. Bardzo wrazliwa.
Uzywam tylko biochemii urody, zoracu i filtra +50 od okolo 20 lat.
Mam 47, a wszyscy mysla, ze 30 z groszami Albo sa tacy mili.
Praktycznie nie mam zadnych zmarszczek.
Skora idealnie napieta.
U mnie niestety się ten typ pielęgnacji nie sprawdził. Ciągle szukam czegoś nowego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 20:43   #12
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Ja bez filtra nie wyjde.
Testowalam rozne. Teraz mam svr koloryzujacy +50. Po prostu extra. Nie nakladam juz zadnego fluidu, bo ten pieknie kryje wszystko i super sie rozprowadza. Nie ma zadnej maski.
Na to skrobia z cynamonem.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 21:15   #13
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

[QUOTE=chimay;49696496]Wszystko przede mną, zwłaszcza że nie jestem w stanie zaprzyjaźnić się na dłużej z żadnym filtrem.

Rzeczywiście możesz mieć problem
Dla mnie filtr to podstawa pielęgancji. Kremów z filtrem używam od 14 lat, ale wciąż nie znalazłam idealnego. Ostatnio robiłam mieszankę z 3 różnych i byłam w miarę zadowolona


Czytałam gdzieś, że wewnętrzna suplementacja pewnych składników zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem UV, może to będzie dla Ciebie rozwiązaniem? A stosowałaś krem antyoksydacyjny z BU? Zawiera ekstrakt z alg, których chroni przed UVA- główną przyczyną powstawania zmarszczek (przynajmniej najbardziej nagłośnioną )
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 21:26   #14
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Do rak tez zawsze uzywam kremu z filtrem +50. Zaden krem do rak nie nawilza i nie odzywia tak dobrze.
Na dzien, oczywiscie tylko.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 21:41   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

[QUOTE=geraldine2030;49697 317]
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wszystko przede mną, zwłaszcza że nie jestem w stanie zaprzyjaźnić się na dłużej z żadnym filtrem.

Rzeczywiście możesz mieć problem
Dla mnie filtr to podstawa pielęgancji. Kremów z filtrem używam od 14 lat, ale wciąż nie znalazłam idealnego. Ostatnio robiłam mieszankę z 3 różnych i byłam w miarę zadowolona


Czytałam gdzieś, że wewnętrzna suplementacja pewnych składników zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem UV, może to będzie dla Ciebie rozwiązaniem? A stosowałaś krem antyoksydacyjny z BU? Zawiera ekstrakt z alg, których chroni przed UVA- główną przyczyną powstawania zmarszczek (przynajmniej najbardziej nagłośnioną )
Kremów raczej unikam, większość jest dla mnie za ciężka. Wyjątek robię tylko właśnie dla filtra i dla kremów kojących po kwasach. Latem jest jeszcze w miarę, jestem w stanie przetrwać te 3-4 miesiące z filtrem, ale teraz zimą mam problem. W dużym stopniu wynika to z tego, że latem filtr się ładniej układa, ciepłe światło słoneczne zmiękcza i ociepla twarz, nie widać tak mankamentów. Przy zimnym, ostrym świetle niestety wyłażą wszelkie niedociągnięcia, niezdrowy koloryt nadany przez filtr i gdzieniegdzie bielenie. Wygląda to zwyczajnie źle.

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Do rak tez zawsze uzywam kremu z filtrem +50. Zaden krem do rak nie nawilza i nie odzywia tak dobrze.
Na dzien, oczywiscie tylko.
Do rąk chcę czy nie chcę, muszę latem używać filtra, bo mam jakiś rodzaj alergii na UVB, robią mi się czerwone, swędzące krosty, początkowo pojedyńcze, potem łączą się w skupiska i potrafią tak sobie tkwić miesiąc. Zeszłego lata filtrowałam dłonie sumiennie i był spokój.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 21:53   #16
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

To kup ten SVR koryzujacy. On nie bieli.
Filtra na twarz i rece uzywam przez caly rok.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 21:55   #17
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cieszę się, że wątek się przyjął, dużo ciekawych rzeczy można się od Was sporo nauczyć


Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Ja mam cere naczynkowa. Bardzo wrazliwa.
Uzywam tylko biochemii urody, zoracu i filtra +50 od okolo 20 lat.
Mam 47, a wszyscy mysla, ze 30 z groszami Albo sa tacy mili.
Praktycznie nie mam zadnych zmarszczek.
Skora idealnie napieta.

A czego używasz z Biochemii Urody?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 22:12   #18
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
To kup ten SVR koryzujacy. On nie bieli.
Filtra na twarz i rece uzywam przez caly rok.
Jak znajdę gdzieś próbkę, to z ciekawości przetestuję, bo bez próbki żadnego filtra już nie kupię, za dużo poleciało do kosza. Nie nastawiam się jednak na dogadanie się tego SVR z moją cera, bo nawet wśród podkładów nie było mi łatwo znaleźć odcień pasujący do chłodnej, różowej skóry, a co dopiero w przypadku kosmetyku produkowanego w jednym odcieniu - to wręcz niewykonalne. Już z Ziają się namęczyłam, była dla mnie za żółta, a prawie nikt na to nie narzeka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 22:27   #19
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Cieszę się, że wątek się przyjął, dużo ciekawych rzeczy można się od Was sporo nauczyć





A czego używasz z Biochemii Urody?
Wszystkiego prawie.
Kremy, sera, hydrolaty, olejki myjace, olejki i maslo.
No wszystko
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 22:40   #20
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Wszystkiego prawie.
Kremy, sera, hydrolaty, olejki myjace, olejki i maslo.
No wszystko

A mogłabyś opisać, jak wygląda Twoja codzienna pielęgnacja twarzy?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 23:24   #21
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
A mogłabyś opisać, jak wygląda Twoja codzienna pielęgnacja twarzy?
Rano:
Przecieram hydrolatem, nakladam serum, np. z wit. c, czekam 5 minut, nakladam filtr, wklepuje, na to skrobia z cynamonem. Koncze konturowaniem twarzy plus maskara na rzesy.
Wieczorem:
Zmywam olejkiem myjacym, nakladam, krem lub olejek jakis lub zorac lub serum migdalowe. Codziennie co innego.

I to wszystko
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 23:50   #22
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Rano:
Przecieram hydrolatem, nakladam serum, np. z wit. c, czekam 5 minut, nakladam filtr, wklepuje, na to skrobia z cynamonem. Koncze konturowaniem twarzy plus maskara na rzesy.
Wieczorem:
Zmywam olejkiem myjacym, nakladam, krem lub olejek jakis lub zorac lub serum migdalowe. Codziennie co innego.

I to wszystko
Mało tego tak naprawdę Ale to dobrze, nie obciążasz niepotrzebnie skóry. A właściwie jaki masz typ cery? U mnie niestety nie przejdzie przecieranie twarzy hydrolatem rano, zawsze muszę zmyć buzię czymś z wodą.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 02:06   #23
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Mało tego tak naprawdę Ale to dobrze, nie obciążasz niepotrzebnie skóry. A właściwie jaki masz typ cery? U mnie niestety nie przejdzie przecieranie twarzy hydrolatem rano, zawsze muszę zmyć buzię czymś z wodą.
Cere mam mieszana. Bardzo tlusta strefa T i suche policzki. Dodatkowo plytko usytuowane naczynka na policzkach. Bardzo wrazliwa.

Kleotka, i tu popelniasz blad. Basia Kwiatkowska biochemiczka, od ktorej zaczela sie przygoda z biochemia kosmetyczna nakazywala mycie twarzy jedynie jeden raz dziennie, wieczorem. Rano tylko odswiezamy.
Widze niesamowita roznice na plus od kiedy zaczelam tak robic.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 08:57   #24
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Cere mam mieszana. Bardzo tlusta strefa T i suche policzki. Dodatkowo plytko usytuowane naczynka na policzkach. Bardzo wrazliwa.

Kleotka, i tu popelniasz blad. Basia Kwiatkowska biochemiczka, od ktorej zaczela sie przygoda z biochemia kosmetyczna nakazywala mycie twarzy jedynie jeden raz dziennie, wieczorem. Rano tylko odswiezamy.
Widze niesamowita roznice na plus od kiedy zaczelam tak robic.
Ja mam również mieszaną cerę. Kiedyś próbowałam tak robić, że rano tylko tonik, ale czuje się taka niedomyta. Zwłaszcza, że teraz intensywnie złuszczam skórę i na noc stosuję raczej tłuste kremy.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 09:39   #25
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja mam również mieszaną cerę. Kiedyś próbowałam tak robić, że rano tylko tonik, ale czuje się taka niedomyta. Zwłaszcza, że teraz intensywnie złuszczam skórę i na noc stosuję raczej tłuste kremy.
Spróbuj ściereczki z mikrofibry zwilżonej tonikiem. Idealnie ściąga wszystkie suche i rolujące się skórki i inne nieczystości.Dużo lepiej niż woda, żel itd.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 10:58   #26
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Zapytam z ciekawości o sprawy techniczne: reaplikujecie filtr w ciągu dnia?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 11:06   #27
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

no to ja mam też pytanie bo wątek jak dla mnie. Mam 40 lat, skórę suchą, zmarszczek mało ale jakieś są, nie mam przebarwień, wyprysków itp. Od wielu lat używam normalnych kremów drogeryjnych. Wygląda moja twarz całkiem nieźle, ale fajnie by było gdyby się jej stan nie pogorszył z wiekiem zbyt szybko.
Czy jak kupię sobie taki gotowy zestaw do zrobienia serum z witaminą C to będzie to sensowne? Nie jestem alergikiem, mało co mnie podrażnia.
I nie ma opcji żebym całkiem sama, od a do z, wykombinowała i stworzyła jakiś produkt z półproduktów. Dlatego chciałabym się oprzeć na gotowych już zestawach.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 11:43   #28
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
no to ja mam też pytanie bo wątek jak dla mnie. Mam 40 lat, skórę suchą, zmarszczek mało ale jakieś są, nie mam przebarwień, wyprysków itp. Od wielu lat używam normalnych kremów drogeryjnych. Wygląda moja twarz całkiem nieźle, ale fajnie by było gdyby się jej stan nie pogorszył z wiekiem zbyt szybko.
Czy jak kupię sobie taki gotowy zestaw do zrobienia serum z witaminą C to będzie to sensowne? Nie jestem alergikiem, mało co mnie podrażnia.
I nie ma opcji żebym całkiem sama, od a do z, wykombinowała i stworzyła jakiś produkt z półproduktów. Dlatego chciałabym się oprzeć na gotowych już zestawach.
Witamina C zawsze jest sensowna .Samodzielnie wykonane serum jest moim zdaniem najlepszym pomysłem z uwagi na świeżość, zawartość preparatu i jego cenę. Polecam zestawy z Biochemii urody- zestawy są łatwe do wykonania i po prostu świetne. I nic się nie marnuje, nie kupujemy zapasów produktów ale ściśle odmierzone składniki.Nie jestem pracownikiem BU ale 47 letnią stałą klientką , bardzo sobie chwalę ich produkty a serum z wit C kupuję stale i namiętnie .
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 14:04   #29
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja mam również mieszaną cerę. Kiedyś próbowałam tak robić, że rano tylko tonik, ale czuje się taka niedomyta. Zwłaszcza, że teraz intensywnie złuszczam skórę i na noc stosuję raczej tłuste kremy.
A ja to myslisz, ze jakie? Masla, olejki. Wszystko, az kapie.
I rano nie ma najmniejszego problemu. Tonik i buzia super.

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zapytam z ciekawości o sprawy techniczne: reaplikujecie filtr w ciągu dnia?
Nie. Ja mam puder sypki na twarzy (skrobia kukurydziana z cynamonem) i robie konturowanie twarzy.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Witamina C zawsze jest sensowna .Samodzielnie wykonane serum jest moim zdaniem najlepszym pomysłem z uwagi na świeżość, zawartość preparatu i jego cenę. Polecam zestawy z Biochemii urody- zestawy są łatwe do wykonania i po prostu świetne. I nic się nie marnuje, nie kupujemy zapasów produktów ale ściśle odmierzone składniki.Nie jestem pracownikiem BU ale 47 letnią stałą klientką , bardzo sobie chwalę ich produkty a serum z wit C kupuję stale i namiętnie .
Cynada, tez mam 47 lat Ale i tak nikt mi nie wierzy
Z Biochemia Urody jestem od poczatku istnienia sklepu. Wczesniej kupowalam produkty i sama mieszalam, ale wiesz ile z tym roboty... Trzeba znac ciezar wlasciwy kazdego z nich.
Teraz to 5 minut i wszystko gotowe. Rewelacja.
I filtr to podstawa. Fotostarzenie jest gorsze niz starzenie.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 14:48   #30
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Najskuteczniejsze substancje przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
A ja to myslisz, ze jakie? Masla, olejki. Wszystko, az kapie.
I rano nie ma najmniejszego problemu. Tonik i buzia super
To był dla mnie właśnie duży mankament tego typu pielęgnacji. Swego czasu rzuciłam się na te wszystkie oleje i proste, ciężkie kremy. Niestety moja tłusta cera źle na nie reaguje, zdają się ją rozpulchniać nie przynosząc żadnych pozytywów. Teoria że zwiększenie podaży rozmaitych tłuszczów ureguluje produkcję sebum u mnie się nie sprawdza, te dodatkowe tłuszcze pomieszane z sebum podbijają tylko świecenie twarzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-10 21:03:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.