Tabletka antykoncepcyjna + biegunka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-06, 23:14   #31
majka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 59
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna + biegunka

witam
ja dziś wzięłam tabletkę o 12.40 a o 13.20 mnie przeczyściło,
nie wiedząc co zrobić wzięłam następną z opakowania bowiem obawiam się że ta pierwsza się nie wchłonęła
Ta 0 12.40 to druga tabletka z opakowania tzn drugi dzień po przerwie
Czy teraz mam za tą "zabraną" dobrać z nowego opakowania czy jak?
Proszę o poradę
majka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 18:56   #32
Elmok
Raczkowanie
 
Avatar Elmok
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 225
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna + biegunka

dziewczyny to i ja poproszę o poradę..

chyba złapałam jakaś grypę żołądkową i mam problem z biegunką. Tabletkę mam wziąć dopiero o 19 i teraz nie wiem co zrobic... Poczekać aż sytuacja się unormuje czyli przyjąć to pierwsza tabletkę troche pozniej (licze że niedługo dostarczą mi jakies leki na to) czy wziać ją o 19 normalnie ale i tak podejrzewam nie zdąży się wchłonąć i pote nastepna...

co robić?
Elmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:49   #33
d0mcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna + biegunka

kurcze mam taki problem: tabletke wziełam o 12:00, a dosłowie 20 minut później byłam w toalecie - nie biegunka, normalny stolec...czy mam wziąść druga tabletkę? czy ją wydaliłam? prosze o szybka odpowiedź...
d0mcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:00   #34
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna + biegunka

Cytat:
Napisane przez d0mcia Pokaż wiadomość
kurcze mam taki problem: tabletke wziełam o 12:00, a dosłowie 20 minut później byłam w toalecie - nie biegunka, normalny stolec...czy mam wziąść druga tabletkę? czy ją wydaliłam? prosze o szybka odpowiedź...
Nie musisz brać kolejnej. Skoro to normalny stolec, nie miałaś żadnej rewolucji w żołądku, to tabletka spokojnie przeszła układ trawienny i działa.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:12   #35
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna + biegunka

Cytat:
Napisane przez d0mcia Pokaż wiadomość
kurcze mam taki problem: tabletke wziełam o 12:00, a dosłowie 20 minut później byłam w toalecie - nie biegunka, normalny stolec...czy mam wziąść druga tabletkę? czy ją wydaliłam? prosze o szybka odpowiedź...
Przecież w 20 minut tabletka nie mogła dotrzeć do twoich jelit, tym bardziej, że piszesz o zwykłym wypróżnieniu a nie np. mega - biegunce. Spoko, wszystko jest OK i na swoim miejscu
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 20:01   #36
patycek
Rozeznanie
 
Avatar patycek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 884
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna + biegunka

Nie wiem co robić :/
od roku biorę tabletki anty madinette, dziś około 15:00 wzięłam 17 tabletkę z opakowania i po niecałej godzinie poczułam okropne kłucie w jelitach i musiałam iśc to toalety, miałam biegunkę, w sumie nawet nie wiem czy to była biegunka bo nie było to wszystko wodniste ale luźne że tak powiem i przy tym wszystkim czułam jakby mi jelita skręciło :/ Potem się juz to nie powtórzyło. No i teraz nie wiem co robić, czy brać teraz następną tabletkę z opakowania i skończyć wcześniej blister, czy jutro wziąc normalnie kolejną a po prostu zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą ??
Wczoraj kochałam się kilka razy ze swoim facetem bez zabezpieczenia

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

No niech ktoś mi odpowie bo nie wiem co robić

Edytowane przez patycek
Czas edycji: 2013-01-02 o 20:25
patycek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 22:08   #37
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna + biegunka

Cytat:
Napisane przez patycek Pokaż wiadomość
Nie wiem co robić :/
od roku biorę tabletki anty madinette, dziś około 15:00 wzięłam 17 tabletkę z opakowania i po niecałej godzinie poczułam okropne kłucie w jelitach i musiałam iśc to toalety, miałam biegunkę, w sumie nawet nie wiem czy to była biegunka bo nie było to wszystko wodniste ale luźne że tak powiem i przy tym wszystkim czułam jakby mi jelita skręciło :/ Potem się juz to nie powtórzyło. No i teraz nie wiem co robić, czy brać teraz następną tabletkę z opakowania i skończyć wcześniej blister, czy jutro wziąc normalnie kolejną a po prostu zabezpieczać się dodatkowo prezerwatywą ??
Wczoraj kochałam się kilka razy ze swoim facetem bez zabezpieczenia

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

No niech ktoś mi odpowie bo nie wiem co robić
Ja bym wzięła kolejną, dla własnej spokojności.
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 09:22   #38
meskalinka
Przyczajenie
 
Avatar meskalinka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna + biegunka

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
pozwolę sobie się podłączyć:
tabletka wchłania się w jelicie z tego co wiem, więc to, że miałam rewolucje w brzuchu w trakcie brania tabletki, a samą (silną) biegunkę dopiero po jakichś 8h (następnego dnia rano) nie ma znaczenia? chodzi mi o to, że sam fakt, że zawartość jelit była wciąż w jelitach (nawet jeśli biegunkowa) to mimo to, tabletka się wtedy wchłaniała? Dodam, że to tabletka z drugiego dnia. Boję się, że jeśli się źle wchłonęła, to mam niezabezpieczony poprzedni tydzień przerwy :/ No właśnie, jak to jest - czy żeby tydzień przerwy był bezpieczny to "wystarczy" pierwsza tabletka czy ile? (pyt. z czystej ciekawości)
Podpinam się pod to pytanie
meskalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 15:33   #39
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna + biegunka

Witajcie
Zwracam się do Was z pytaniem. Od prawie roku biorę tabletki antykoncepcyjne i pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Tabletkę z pierwszego tygodnia (dokładnie 3 ) zażyłam dokładnie o 13:30 natomiast o godzinie 15 musiałam skorzystać z toalety ( luźny stolec). Czy tabletka zdążyła się wchłonąć i antykoncepcja została zachowana? Czy brać dodatkową tabletkę?
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-07 15:33:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.