Brak okresu a pierwsza wizyta u ginekologa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-07, 16:13   #1
simplyw
Przyczajenie
 
Avatar simplyw
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 11

Brak okresu a pierwsza wizyta u ginekologa.


Jutro idę na pierwszą wizytę u ginekologa z powodu braku okresu od 1,5 roku (zaburzenia odżywania). Dziś waga w normie, ale okresu nadal brak. Jak będzie wyglądała wizyta? Czy lekarz powinien zrobić mi usg? (przydałoby się, wolałabym tak, nie ważne czy byłoby to nieprzyjemne czy też nie - chciałabym wiedzieć czy wszystko jest w porządku a nie dostać od razu jakieś tabletki) Powinien dać skierowanie na badania hormonalne? Co jest ważne, co powinnam powiedzieć w wywiadzie?
simplyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 23:44   #2
anulkas1990
Raczkowanie
 
Avatar anulkas1990
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
Dot.: Brak okresu a pierwsza wizyta u ginekologa.

Ważne jest żebyś powiedziała mu czy jesteś dziewicą czy nie. On zadecyduje jak będzie Cię badać czy przez odbyt- dziewica czy też dopochwowo. Jak byłam dziewicą to badał mnie dopochwowo bo nic mnie nie bolało. Powinien Ci też zrobić USG ale to też zależne od dziewictwa albo przez powłoki brzuszne albo dopochwowo.nie jest to nieprzyjemne raczej trochę dziwne uczucie. Badania hormonalne są platne. Podejrzewam że da Ci luteinę bądź duphaston na wywołanie miesiączki. Ważne jest to jak Ci wypisze badania hormonalne to w jakim dniu cyklu masz je zrobic. 1,5 roku bez miesiączki to bardzo dużo... Nie ma bata, musi Cię zbadać ,jak nie zbada to idź do innego ginekologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.08.2009 jesteśmy razem
18.01.2011
zaręczona


22.08.2015
nasz ślub
anulkas1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 14:08   #3
simplyw
Przyczajenie
 
Avatar simplyw
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 11
Dot.: Brak okresu a pierwsza wizyta u ginekologa.

Cytat:
Napisane przez anulkas1990 Pokaż wiadomość
Ważne jest żebyś powiedziała mu czy jesteś dziewicą czy nie. On zadecyduje jak będzie Cię badać czy przez odbyt- dziewica czy też dopochwowo. Jak byłam dziewicą to badał mnie dopochwowo bo nic mnie nie bolało. Powinien Ci też zrobić USG ale to też zależne od dziewictwa albo przez powłoki brzuszne albo dopochwowo.nie jest to nieprzyjemne raczej trochę dziwne uczucie. Badania hormonalne są platne. Podejrzewam że da Ci luteinę bądź duphaston na wywołanie miesiączki. Ważne jest to jak Ci wypisze badania hormonalne to w jakim dniu cyklu masz je zrobic. 1,5 roku bez miesiączki to bardzo dużo... Nie ma bata, musi Cię zbadać ,jak nie zbada to idź do innego ginekologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czy ginekolog ma obowiązek nawet bez mojej prośby (oczywiście zgodzę się, bo to bardzo ważne) zbadać mi piersi przy tej pierwszej wizycie? A jeśli akurat by się jej zapomniało, to mogę spokojnie o to poprosić? *idę do kobietki*

Edytowane przez simplyw
Czas edycji: 2017-05-08 o 14:25
simplyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 22:51   #4
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Brak okresu a pierwsza wizyta u ginekologa.

Powinien Ci zbadać, to w końcu element wizyty, ale jak nie będzie się na to zanosić, to go po prostu poproś
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 01:05   #5
anulkas1990
Raczkowanie
 
Avatar anulkas1990
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
Dot.: Brak okresu a pierwsza wizyta u ginekologa.

Autorko wątku i jak wizyta przebiegla, bom ciekawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.08.2009 jesteśmy razem
18.01.2011
zaręczona


22.08.2015
nasz ślub
anulkas1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 19:55   #6
simplyw
Przyczajenie
 
Avatar simplyw
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 11
Dot.: Brak okresu a pierwsza wizyta u ginekologa.

Cytat:
Napisane przez anulkas1990 Pokaż wiadomość
Autorko wątku i jak wizyta przebiegla, bom ciekawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alee pozno odpisuję.
Więc, było bardzo dobrze, nie spodziewałam się że wyjdę z gabinetu ginekologa z uśmiechem. Zostałam zbadana, dostałam luteinę. Dwa dni po odstawieniu dostałam 6 dniowy okres, w 1-2 dniach był obfity. (mam nadzieję że to dobrze). Od dziś, mam brać jeszcze po jednej przez 12 dni. Trochę się boję że to się nie ureguluje, w sumie.
simplyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-01 19:55:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.