Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-04, 22:28   #181
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Normalnie bierz tak jak powinnaś brać i nie patrz na plamienie.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 23:19   #182
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Normalnie bierz tak jak powinnaś brać i nie patrz na plamienie.
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 19:48   #183
romantyczkaola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 5
Tabletki antykoncepcyjne

Wczoraj zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej. Biorę ja o godzinie 18. Dzisiaj tez chciałam wziąć tabletkę ale przed 19 i zorientowałam się ze nie połknęłam tabletki wczoraj. W rezultacie lyknelam dwie po 19 dzisiaj. Czy to jest dobre zachowanie czy lepiej zacząć brać tabletki od początku?

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Dodam ze to drugi tydzień przyjmowania tabletek
romantyczkaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 22:05   #184
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
Hej. Dziś o 22 powinnam przyjąć ostatnia tabletkę z opakowania. Jednak w ciągu dnia nastąpiło małe plamienie. Tzn... Wczoraj przyjęłam lek na infekcje. Miałam czarne plamienie po nim. Dziś w tym czarnym zauważyłam trochę krwi. Nie wiem czy to już "miesiączka" a jeśli tak to jakie jest postępowanie
Czy mimo to przyjąć ta tabletkę i liczyć 7 dni "bez tabletek" od jutra?
Czy antykoncepcja jest w porządku skoro tabletki "nie utrzymaly" okresu ostatniego dnia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przede wszystkim sprawdź (w ulotce lub na stronie BIL), czy lek który przyjęłaś nie wpływa na antykoncepcję.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez romantyczkaola Pokaż wiadomość
Wczoraj zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej. Biorę ja o godzinie 18. Dzisiaj tez chciałam wziąć tabletkę ale przed 19 i zorientowałam się ze nie połknęłam tabletki wczoraj. W rezultacie lyknelam dwie po 19 dzisiaj. Czy to jest dobre zachowanie czy lepiej zacząć brać tabletki od początku?

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Dodam ze to drugi tydzień przyjmowania tabletek
Jeśli to drugi tydzień, to jest to najmniej ryzykowny tydzień i nie powinno to wpłynąć na skuteczność antykoncepcji. Długo już przyjmujesz tabletki?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 00:35   #185
Seterka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 9
Tabletki antykoncepcyjne Jeanine - co teraz?

Witam wszystkich,

mam pewien problem albo i nie ..


Od paru miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne Jeanine. W piątek powinnam zażyć ostatnią 21 tabletkę, ale parę dni temu przez moje niedopatrzenie zamiast jednej zażyłam dwie tabletki, ponieważ myślałam, że dzień wcześniej zapomniałam o tabletce i z tego powodu kolejnego dnia zażyłam dwie tabletki na raz! Dwa dni później zauważyłam, że stan moich tabletek jest taki, że w czwartek zażyję ostatnią, a nie w piątek tak jak zawsze i w tym momencie dotarło do mnie co zrobiłam, eh. Ale na szczęście nie mam żadnej pominiętej tabletki, tylko po prostu skończę blister w 20 dniu.

I teraz pytanie do Was Moje Drogie, czy po tych 20 dniach zrobić normalnie 7dniową przerwę i po niej otworzyć nowe opakowanie, czy od razu po skończeniu tego je otworzyć? Z góry bardzo dziękuję każdej za odpowiedź
Seterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 07:53   #186
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez romantyczkaola Pokaż wiadomość
Wczoraj zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej. Biorę ja o godzinie 18. Dzisiaj tez chciałam wziąć tabletkę ale przed 19 i zorientowałam się ze nie połknęłam tabletki wczoraj. W rezultacie lyknelam dwie po 19 dzisiaj. Czy to jest dobre zachowanie czy lepiej zacząć brać tabletki od początku?

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Dodam ze to drugi tydzień przyjmowania tabletek
Bardzo dobrze postąpiłaś. Dokończ opakowanie normalnie i zrób przerwę. Tylko teraz już pilnuj sprawy .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:53 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Seterka Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,

mam pewien problem albo i nie ..


Od paru miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne Jeanine. W piątek powinnam zażyć ostatnią 21 tabletkę, ale parę dni temu przez moje niedopatrzenie zamiast jednej zażyłam dwie tabletki, ponieważ myślałam, że dzień wcześniej zapomniałam o tabletce i z tego powodu kolejnego dnia zażyłam dwie tabletki na raz! Dwa dni później zauważyłam, że stan moich tabletek jest taki, że w czwartek zażyję ostatnią, a nie w piątek tak jak zawsze i w tym momencie dotarło do mnie co zrobiłam, eh. Ale na szczęście nie mam żadnej pominiętej tabletki, tylko po prostu skończę blister w 20 dniu.

I teraz pytanie do Was Moje Drogie, czy po tych 20 dniach zrobić normalnie 7dniową przerwę i po niej otworzyć nowe opakowanie, czy od razu po skończeniu tego je otworzyć? Z góry bardzo dziękuję każdej za odpowiedź
Łączenie opakowań nie ma sensu.

Możesz zrobić przerwę 7-dniową wcześniej, ale pamiętaj - nie wydłużaj jej. Zacznij opakowanie dzień wcześniej niż zaczynałaś poprzednie np. tamte zaczęłaś w piątek, te zacznij w czwartek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 19:58   #187
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne. Ginekolog nie wspominał, że powinnam je stosować w pierwszy dzień cyklu. Wczoraj zażyłam pierwszą tabletkę z całego opakowania, mimo, że nie jest to "zalecany" dzień rozpoczęcia. Mogę przyjmować je dalej mimo to bez żadnych obaw?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-16, 20:19   #188
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne. Ginekolog nie wspominał, że powinnam je stosować w pierwszy dzień cyklu. Wczoraj zażyłam pierwszą tabletkę z całego opakowania, mimo, że nie jest to "zalecany" dzień rozpoczęcia. Mogę przyjmować je dalej mimo to bez żadnych obaw?
Tak, ale zabezpieczaj się dodatkowo przez tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 20:20   #189
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Tak, ale zabezpieczaj się dodatkowo przez tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 10:06   #190
zlosnica89
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 212
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Witam drogie Panie, mam sprawę.

Przez miesiące brałam tabletki Hastine. Wyjechałam do UK i poszłam do lekarza po receptę na nowe tabsy. Przepisał mi podobne tabletki, Rigevidon, ale nie wspomniał, że przy zmianie na nie nie powinno się robić 7-dniowej przerwy. I 8 dnia cyklu zadowolona z przyzwyczajenia chcę zacząć nowe opakowanie, ale coś mnie tknęło by zajrzeć do ulotki i znajduję to:

"• Zmiana z innego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego na lek Rigevidon
Stosowanie leku Rigevidon należy rozpocząć w następnym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki
z opakowania poprzednio stosowanego środka antykoncepcyjnego. Nie należy robić przerwy
w stosowaniu tabletek między opakowaniami. Jeżeli opakowanie wcześniej stosowanego środka
antykoncepcyjnego zawierało również tabletki placebo, stosowanie leku Rigevidon należy rozpocząć
następnego dnia po zastosowaniu ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne (hormony), jednak
nie później niż w następnym dniu po zwykłej przerwie w przyjmowaniu tabletek poprzedniego
złożonego środka antykoncepcyjnego (lub po przyjęciu ostatniej tabletki placebo z poprzedniego
opakowania). W przypadku zmiany z innego złożonego środka antykoncepcyjnego w postaci systemu
terapeutycznego dopochwowego lub systemu transdermalnego, należy postępować zgodnie
z zaleceniami lekarza. "


Pyt 1. Zawaliłam sprawę? Przerwa w stosowaniu?
Pyt 2. Jeśli tak, to czy mogę zacząć brać ten Rigevidon przy następnym krwawieniu czy zrobić 2-miesięczną przerwę?
__________________

Podążasz za tłumem, czy kierujesz się własnym rozumem?


zlosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 13:18   #191
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez zlosnica89 Pokaż wiadomość
Witam drogie Panie, mam sprawę.

Przez miesiące brałam tabletki Hastine. Wyjechałam do UK i poszłam do lekarza po receptę na nowe tabsy. Przepisał mi podobne tabletki, Rigevidon, ale nie wspomniał, że przy zmianie na nie nie powinno się robić 7-dniowej przerwy. I 8 dnia cyklu zadowolona z przyzwyczajenia chcę zacząć nowe opakowanie, ale coś mnie tknęło by zajrzeć do ulotki i znajduję to:

"• Zmiana z innego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego na lek Rigevidon
Stosowanie leku Rigevidon należy rozpocząć w następnym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki
z opakowania poprzednio stosowanego środka antykoncepcyjnego. Nie należy robić przerwy
w stosowaniu tabletek między opakowaniami. Jeżeli opakowanie wcześniej stosowanego środka
antykoncepcyjnego zawierało również tabletki placebo, stosowanie leku Rigevidon należy rozpocząć
następnego dnia po zastosowaniu ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne (hormony), jednak
nie później niż w następnym dniu po zwykłej przerwie w przyjmowaniu tabletek poprzedniego
złożonego środka antykoncepcyjnego (lub po przyjęciu ostatniej tabletki placebo z poprzedniego
opakowania).
W przypadku zmiany z innego złożonego środka antykoncepcyjnego w postaci systemu
terapeutycznego dopochwowego lub systemu transdermalnego, należy postępować zgodnie
z zaleceniami lekarza. "


Pyt 1. Zawaliłam sprawę? Przerwa w stosowaniu?
Pyt 2. Jeśli tak, to czy mogę zacząć brać ten Rigevidon przy następnym krwawieniu czy zrobić 2-miesięczną przerwę?
Ja myślę, że ten fragment jest kluczowy - jak widzisz ulotka dopuszcza takie rozwiązanie.
Jeśli to są tabletki o podobnym składzie (głównie ilości hormonów), to spokojnie moglaś zrobić przerwę.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-09, 20:30   #192
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dziewczyny, to możliwe że po tabletach mam strasznie widoczne żyłki na ciele? Może trochę głupio to brzmi ale od jakiegoś czasu bardzo widać mi żyłki w okolicach ramion i na nogach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-10, 16:37   #193
Cioccolatina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 55
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Takie pytanie nasunęło mi się wczoraj, nie wiem czy ktoś je wcześniej zadawał. Jestem w trakcie przyjmowania tabletek placebo i wczoraj gdy ją wyciskałam, spadła mi gdzieś i już nie mogłam jej zlokalizować. A co by trzeba było zrobić jeśli byłaby to aktywna tabletka. W ulotce jest napisane, że w przypadku pominięcia tabletki przyjąć ją jak najszybciej, ale co jeśli jej fizycznie nie mamy?
Cioccolatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-10, 17:07   #194
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Cioccolatina Pokaż wiadomość
Takie pytanie nasunęło mi się wczoraj, nie wiem czy ktoś je wcześniej zadawał. Jestem w trakcie przyjmowania tabletek placebo i wczoraj gdy ją wyciskałam, spadła mi gdzieś i już nie mogłam jej zlokalizować. A co by trzeba było zrobić jeśli byłaby to aktywna tabletka. W ulotce jest napisane, że w przypadku pominięcia tabletki przyjąć ją jak najszybciej, ale co jeśli jej fizycznie nie mamy?
Jeśli fizycznie nie mamy, to znaczy że byłaby to nasza ostatnia tabletka z blistra. Wtedy można wcześniej zrobić przerwę. Czyli np. zamiast 21 dni, bierzesz tabletki przez 20 dni. Robisz normalnie 7 dni przerwy i zaczynasz kolejny blister (dzień rozpoczęcia wypadnie o 1 dzień wcześniej niż zawsze i tego później się już trzeba trzymać). Przez cały ten czas działanie antykoncepcyjne jest zachowane.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-10, 17:32   #195
Cioccolatina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 55
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Bez znaczenia czy byłoby to w 1, 2 czy 3 tygodniu?
Cioccolatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-10, 20:02   #196
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Cioccolatina Pokaż wiadomość
Bez znaczenia czy byłoby to w 1, 2 czy 3 tygodniu?
Tak. Tabletki, które bierzesz, mają najprawdopodobniej taki sam skład w każdej tabletce. Nie różnią się ilością hormonów. Możesz też mieć zapasowe opakowanie, z którego będziesz dobierać tabletki, ale wtedy musisz sprawdzać, do kiedy jest ważne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 10:19   #197
malinowyxsok
Raczkowanie
 
Avatar malinowyxsok
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 102
Send a message via Skype™ to malinowyxsok
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej!
Ostatnio byłam u ginekologa. Chciałabym rozpocząć współżycie i postanowiłam od razu pójść do lekarza. Pani doktor zrobiła ze mną dokładny wywiad i zbadała. Wszystko jest ze mną w porządku, jestem zdrowa. Jedyny poważny problem jaki mam, to NADCIŚNIENIE leczone Bisocardem. Na co dzień jest w normie (110-120/70-80/60-80). Pani ginekolog zasugerowała mi tabletki YASMIN biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Kazała jednak systematycznie mierzyć ciśnienie. Po wizycie byłam w skowronkach, a potem zaczęłam czytać i w internecie na temat tych pigułek. I wczoraj stwierdziłam, że wcale nie chcę niczego brać. Przeraziły mnie wszystkie skutki uboczne, naczytałam się o konsekwencjach brania hormonów i nie wiem, czy chcę tak ingerować w organizm.
Stąd mój wpis i prośba o pomoc. Czy uważacie, że powinnam zacząć? Czy YASMIN to tabletki godne polecenia dla kogoś z dobrymi wynikami krwi? Czy warto ryzykować przy nadciśnieniu?
Oczywiście jestem też pod stałą kontrolą lekarza kardiologa.
__________________
I feel my heart start beating to my favourite song!
~ Coldplay
malinowyxsok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 10:23   #198
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez malinowyxsok Pokaż wiadomość
Hej!
Ostatnio byłam u ginekologa. Chciałabym rozpocząć współżycie i postanowiłam od razu pójść do lekarza. Pani doktor zrobiła ze mną dokładny wywiad i zbadała. Wszystko jest ze mną w porządku, jestem zdrowa. Jedyny poważny problem jaki mam, to NADCIŚNIENIE leczone Bisocardem. Na co dzień jest w normie (110-120/70-80/60-80). Pani ginekolog zasugerowała mi tabletki YASMIN biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Kazała jednak systematycznie mierzyć ciśnienie. Po wizycie byłam w skowronkach, a potem zaczęłam czytać i w internecie na temat tych pigułek. I wczoraj stwierdziłam, że wcale nie chcę niczego brać. Przeraziły mnie wszystkie skutki uboczne, naczytałam się o konsekwencjach brania hormonów i nie wiem, czy chcę tak ingerować w organizm.
Stąd mój wpis i prośba o pomoc. Czy uważacie, że powinnam zacząć? Czy YASMIN to tabletki godne polecenia dla kogoś z dobrymi wynikami krwi? Czy warto ryzykować przy nadciśnieniu?
Oczywiście jestem też pod stałą kontrolą lekarza kardiologa.
Jeśli masz wątpliwości, zapytaj dodatkowo kardiologia, czy nie widzi przeciwwskazań.

Lista skutków ubocznych jest długa, ale nie jest powiedziane, że one u Ciebie wystąpią.

Ja miło wspominam okres brania tabletek i tą beztroskę, ale zdecydowałam się je odstawić głównie przez zaniżone libido.

Decyzje musisz podjąć sama. Jeśli nie ufasz kompletnie prezerwatywom, to będzie to dobre wyjście. Tabletki to bardzo dobre zabezpieczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 20:08   #199
_Samanta
Raczkowanie
 
Avatar _Samanta
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez malinowyxsok Pokaż wiadomość
Hej!
Ostatnio byłam u ginekologa. Chciałabym rozpocząć współżycie i postanowiłam od razu pójść do lekarza. Pani doktor zrobiła ze mną dokładny wywiad i zbadała. Wszystko jest ze mną w porządku, jestem zdrowa. Jedyny poważny problem jaki mam, to NADCIŚNIENIE leczone Bisocardem. Na co dzień jest w normie (110-120/70-80/60-80). Pani ginekolog zasugerowała mi tabletki YASMIN biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Kazała jednak systematycznie mierzyć ciśnienie. Po wizycie byłam w skowronkach, a potem zaczęłam czytać i w internecie na temat tych pigułek. I wczoraj stwierdziłam, że wcale nie chcę niczego brać. Przeraziły mnie wszystkie skutki uboczne, naczytałam się o konsekwencjach brania hormonów i nie wiem, czy chcę tak ingerować w organizm.
Stąd mój wpis i prośba o pomoc. Czy uważacie, że powinnam zacząć? Czy YASMIN to tabletki godne polecenia dla kogoś z dobrymi wynikami krwi? Czy warto ryzykować przy nadciśnieniu?
Oczywiście jestem też pod stałą kontrolą lekarza kardiologa.


Kochana, dopóki nie wypróbujesz to się nie dowiesz jak na Ciebie działają. Każdy organizm jest inny, ja kiedyś je brałam i czułam się na nich bardzo dobrze, żadnych skutków ubocznych nie miałam.

Napisałaś, ze dopiero zaczynasz współżycie, więc tym bardziej wszystko przemysl.

Tabletki to naprawdę duży komfort psychiczny, prezerwatywa może pęknąć, przeżyłam to na własnej skórze, na szczęście w czasach gdy tabletki PO były dostępne bez recepty.

Musisz rozważyć wszystkie za i przeciw, a przy tabletkach zawsze możesz sobie zrobić przerwę np. po 3 opakowaniach, żeby organizm odżył


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Samanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-19, 08:25   #200
malinowyxsok
Raczkowanie
 
Avatar malinowyxsok
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 102
Send a message via Skype™ to malinowyxsok
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dzięki serdeczne dziewczyny za odpowiedzi!
Miałam na szczęście po wizycie u lekarza aż tydzień na przemyślenie sprawy i się zdecydowałam (po małym kryzysie, zapewne spowodowanym okropnym PMS).
Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę i czuję się znakomicie. Może to efekt placebo, a może znak, że to faktycznie dobrze dobrane tabletki
__________________
I feel my heart start beating to my favourite song!
~ Coldplay
malinowyxsok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-09, 09:18   #201
monczis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej
Zmieniam tabletki z Ovulastan na Elin. Ginekolog powiedział mi, że najlepiej jakbym wzięła pierwszą tabletkę Elinu zaraz po zakończeniu Ovulastanu, tzn. bez 7 dniowej przerwy, ewentualnie w 1 dzień miesiączki. Niestety właśnie zorientowałam się, że jeśli wezmę bez 7 dniowej przerwy to następny okres dostanę akurat podczas mojego wyjazdu na wakacje ...
W ulotce jest niby napisane: "przyjmowanie preparatu najlepiej rozpocząć w dniu po przyjęciu ostatniej tabletki aktywnej (zawierającej substancję czynną) uprzednio stosowanego złożonego, doustnego środka antykoncepcyjnego, ale najpóźniej w dniu po zakończeniu zwykłej przerwy w przyjmowaniu poprzednich tabletek lub po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej placebo uprzednio stosowanego złożonego, doustnego środka antykoncepcyjnego". Więc według tego chyba dozwolone jest zrobienie tej zwykłej 7 dniowej przerwy, jednak ginekolog o tym nawet nie wspomniał, a ja trochę się boję, że nie zostanie zachowana odpowiednia ochrona antykoncepcji. I tu pytanie, myślicie, że mogę zrobić tą 7 dniową przerwę, czy lepiej nie kombinować i brać od razu, tak jak powiedział lekarz?
monczis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-09, 09:53   #202
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez monczis Pokaż wiadomość
Hej
Zmieniam tabletki z Ovulastan na Elin. Ginekolog powiedział mi, że najlepiej jakbym wzięła pierwszą tabletkę Elinu zaraz po zakończeniu Ovulastanu, tzn. bez 7 dniowej przerwy, ewentualnie w 1 dzień miesiączki. Niestety właśnie zorientowałam się, że jeśli wezmę bez 7 dniowej przerwy to następny okres dostanę akurat podczas mojego wyjazdu na wakacje ...
W ulotce jest niby napisane: "przyjmowanie preparatu najlepiej rozpocząć w dniu po przyjęciu ostatniej tabletki aktywnej (zawierającej substancję czynną) uprzednio stosowanego złożonego, doustnego środka antykoncepcyjnego, ale najpóźniej w dniu po zakończeniu zwykłej przerwy w przyjmowaniu poprzednich tabletek lub po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej placebo uprzednio stosowanego złożonego, doustnego środka antykoncepcyjnego". Więc według tego chyba dozwolone jest zrobienie tej zwykłej 7 dniowej przerwy, jednak ginekolog o tym nawet nie wspomniał, a ja trochę się boję, że nie zostanie zachowana odpowiednia ochrona antykoncepcji. I tu pytanie, myślicie, że mogę zrobić tą 7 dniową przerwę, czy lepiej nie kombinować i brać od razu, tak jak powiedział lekarz?
Ja bym zrobiła 7 dniową przerwę tak jak pozwala ulotka.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-09, 13:39   #203
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez monczis Pokaż wiadomość
Hej
Zmieniam tabletki z Ovulastan na Elin. Ginekolog powiedział mi, że najlepiej jakbym wzięła pierwszą tabletkę Elinu zaraz po zakończeniu Ovulastanu, tzn. bez 7 dniowej przerwy, ewentualnie w 1 dzień miesiączki. Niestety właśnie zorientowałam się, że jeśli wezmę bez 7 dniowej przerwy to następny okres dostanę akurat podczas mojego wyjazdu na wakacje ...
W ulotce jest niby napisane: "przyjmowanie preparatu najlepiej rozpocząć w dniu po przyjęciu ostatniej tabletki aktywnej (zawierającej substancję czynną) uprzednio stosowanego złożonego, doustnego środka antykoncepcyjnego, ale najpóźniej w dniu po zakończeniu zwykłej przerwy w przyjmowaniu poprzednich tabletek lub po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej placebo uprzednio stosowanego złożonego, doustnego środka antykoncepcyjnego". Więc według tego chyba dozwolone jest zrobienie tej zwykłej 7 dniowej przerwy, jednak ginekolog o tym nawet nie wspomniał, a ja trochę się boję, że nie zostanie zachowana odpowiednia ochrona antykoncepcji. I tu pytanie, myślicie, że mogę zrobić tą 7 dniową przerwę, czy lepiej nie kombinować i brać od razu, tak jak powiedział lekarz?
Zmieniasz ze słabszych na mocniejsze. Możesz śmiało zrobić przerwę 7 dni i brać nowe tabletki.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 11:51   #204
_Samanta
Raczkowanie
 
Avatar _Samanta
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dziewczyny, czułam się dobrze ale wraca ponownie mi dziwny stan. Wiecznie mi duszno/gorąco, jestem senna i mam jakby stany lękowe. Bardzo łatwo się denerwuje np. wczoraj nie mogłam trafić kluczem w dziurkę by otworzyć drzwi od domu a było mi tak gorąco po drodze, że czułam ze muszę się położyć i gdy doszłam już do drzwi aż zaczęłaś się trząść z nerwów, że nie mogę ich otworzyć.

Pierwsze takie sytuacje zaobserwowałam biorąc pierwsze opakowanie Vines w styczniu, od 2 miesięcy mam zmienione na Regulon i w 7 dniowej przerwie czułam się dobrze, natomiast wczoraj była 3 tabletka już 3 opakowania i na ten moment czuje się strasznie ospała, ciagle się pocę i jestem taka nieprzytomna. Czy to wszystko może być winą tabletek?

Robiłam dużo badań i wszystko jest Ok.
Mam leczona od lat niedoczynnosc tarczycy i wyniki są ok (biorę Letrox rano)

Czy moje samopoczucie wskazuje na to, że tabletki w ogóle nie są dla mnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_Samanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 16:20   #205
goldengirl12
Raczkowanie
 
Avatar goldengirl12
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 41
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Witajcie moje drogie, stosowała któraś z was może tabletki belara? Będąc u ginekologa poprosiłam o to by przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, wcześniej brałam Atywię którą gin przepisał mi na uregulowanie miesiączki (nie współżyłam wtedy z mężczyzną) teraz gdy mam partnera chciałabym dodatkowego zabezpieczenia, bo prezerwatywa wiadomo, chłopak czasem gdy zakłada prezerwatywę to mu lekko więdnie, a niektórych prezerwatyw (np.wydłużających stosunek) nie może wcale używać bo już jest klops, chciałabym brać tabletki ale tyle skutków ubocznych mają a najbardziej boję się znowu przytyć, chłopak nie chce bym je brała się truła. Pytanie tylko czy będę mogła brać tabletki anty po usunięciu woreczka żółciowego? Pozdrawiam was wszystkie
goldengirl12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 09:01   #206
julik45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 17
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez goldengirl12 Pokaż wiadomość
Witajcie moje drogie, stosowała któraś z was może tabletki belara? Będąc u ginekologa poprosiłam o to by przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, wcześniej brałam Atywię którą gin przepisał mi na uregulowanie miesiączki (nie współżyłam wtedy z mężczyzną) teraz gdy mam partnera chciałabym dodatkowego zabezpieczenia, bo prezerwatywa wiadomo, chłopak czasem gdy zakłada prezerwatywę to mu lekko więdnie, a niektórych prezerwatyw (np.wydłużających stosunek) nie może wcale używać bo już jest klops, chciałabym brać tabletki ale tyle skutków ubocznych mają a najbardziej boję się znowu przytyć, chłopak nie chce bym je brała się truła. Pytanie tylko czy będę mogła brać tabletki anty po usunięciu woreczka żółciowego? Pozdrawiam was wszystkie

Hej, ja znam belarę ponieważ sama biorę te tabletki. Ja zaczęłam je brać na duże problemy z pms, a dopiero później służyły jako zabezpieczenie, kiedy podjęliśmy z chłopakiem decyzję o współżyciu. Ja do tych tabletek uwag nie mam. Jak i problemu z tyciem, ani z libido, nawet cera się poprawiła. Nie mówiąc już o bolesnych miesiączkach, bo tego już nie ma. Jeśli weźmiesz jakąkolwiek ulotkę, to w każdej będą skutki uboczne. Kwestia dobrania do organizmu, robienia badań kontrolnych. Mi te tabletki odpowiadają. Pytałaś jeszcze o sprawę usunięcia woreczka żółciowego. Kiedyś znajoma miała taką sytuację i jej lekarz nie widział przeciwwskazań. Jednak najlepiej jak jeszcze zapytasz się swojego ginekologa, tak radzę.
julik45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 11:06   #207
innaodmienna
Ruda
 
Avatar innaodmienna
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 43
GG do innaodmienna
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć dziewczyny.

Zastanawiam się co powinnam zrobić, może któraś mi podpowie.



Brałam Atywie przez 4 lata. Potem zrobiłam przerwę, nie potrzebowałam antykoncepcji. Miałam rewolucję potem z brakiem miesiączki przez kilka miesięcy. Gin mi zleciła sporo badań itp. Okazało się, że mam niedoczynność. W końcu udało mi się wrócić do antykoncepcji i przyjmuję od stycznia Dionelle. Wszystko było w porządku, w poprzednim miesiącu pojawiło mi się plamienie, w połowie opakowania. Potem dwie tabletki przed końcem znowu, gin kazała mi wtedy opuscic te dwie tabletki i zrobić normalna przerwę już. Teraz zaczęłam brać kolejne opakowanie, jestem na 9 tabletce i znowu pojawia mi się leciutkie plamienie, widoczne przy oddawaniu moczu. Dzwoniąc do gin dowiedziałam się, że czasem tak się dzieje przy anty, że to normalne. Myślicie, że powinnam zmienić gin, która prowadzi mnie już od prawie 10 lat...? Zawsze jej ufalam, nigdy mnie nie zawiodła. Ale takich plamienie nie miałam nigdy w życiu i nie wiem czy się martwić czy rzeczywiście tak się często zdarza.
innaodmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 16:42   #208
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez innaodmienna Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Zastanawiam się co powinnam zrobić, może któraś mi podpowie.



Brałam Atywie przez 4 lata. Potem zrobiłam przerwę, nie potrzebowałam antykoncepcji. Miałam rewolucję potem z brakiem miesiączki przez kilka miesięcy. Gin mi zleciła sporo badań itp. Okazało się, że mam niedoczynność. W końcu udało mi się wrócić do antykoncepcji i przyjmuję od stycznia Dionelle. Wszystko było w porządku, w poprzednim miesiącu pojawiło mi się plamienie, w połowie opakowania. Potem dwie tabletki przed końcem znowu, gin kazała mi wtedy opuscic te dwie tabletki i zrobić normalna przerwę już. Teraz zaczęłam brać kolejne opakowanie, jestem na 9 tabletce i znowu pojawia mi się leciutkie plamienie, widoczne przy oddawaniu moczu. Dzwoniąc do gin dowiedziałam się, że czasem tak się dzieje przy anty, że to normalne. Myślicie, że powinnam zmienić gin, która prowadzi mnie już od prawie 10 lat...? Zawsze jej ufalam, nigdy mnie nie zawiodła. Ale takich plamienie nie miałam nigdy w życiu i nie wiem czy się martwić czy rzeczywiście tak się często zdarza.
Tak, plamienia się zdarzają przy antykoncepcji. Każdy organizm jest inny. Ty już bierzesz tabletki 5-6 miesięcy, więc teoretycznie organizm powinien się przyzwyczaić, ale każdy jest inny. Możliwe też, że pomogłaby zmiana tabletek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 12:28   #209
wonderfullife
Przyczajenie
 
Avatar wonderfullife
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 7
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Czy tabletek na uspokojenie, które wchodzą w interakcjē z tabletkami anty, nie można również brać w trakcie przerwy? W moim przypadku czterodniowej, biorę Vines
wonderfullife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-23, 13:25   #210
RedWine_15
Przyczajenie
 
Avatar RedWine_15
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 22
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Chyba można, nie słyszałam o tym żeby nie
__________________
xoxo
RedWine_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 07:08:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.