Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-17, 18:54   #2851
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Neutralny to może być opcja pod warunkiem, że uda się faktycznie otrzymać odcień neutralny. U mnie chłodne odcienie w najlepszym wypadku wychodzą neutralne, ale najczęściej ciepło. No i wypłukują się zawsze na ciepło. Póki co zadowolona jestem z mojego romansu z Colorance i przy nim zostanę. Włosy mam raczej chłodne, nie ma odrostów, siwki aż tak bardzo nie rzucają się w oczy, czyli... nie narzekam, jest dobrze
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 19:02   #2852
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Tak właśnie patrzę, że w palecie Majirel też jest 5,25 i 9,11...
Jak się okaże, że moja mieszanka Richesse tych samych odcieni wyjdzie fajnie to może od czasu do czasu zafunduję sobie taki sam, ale trwały kolorek?

Jeszcze tylko ciągle myślę czy lepiej ten 9,11 wymieszać z 5,25 czy z 5,15?

Amstafy mam jeszcze jedną fotkę tego Twojego 6,01... Tak mniej więcej wygląda właśnie. Też nim kiedyś robiłam.

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2009-11-17 o 19:09
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 19:17   #2853
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade, ja wymieszałabym 9.11 z 5.25. Masz wzmocniony popiel w dziewiątce, więc nie ma potrzeby go jeszcze dodatkowo wzmacniać przez dodatek 5.15. Zresztą 5.15 jest samo w sobie troche takie smutne, 5.25 jest moim zdaniem znacznie ładniejsze, ma "pazur", właśnie przez mieszaninę perły i mahoniu. Piękny kolor.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 19:31   #2854
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Shade, ja wymieszałabym 9.11 z 5.25. Masz wzmocniony popiel w dziewiątce, więc nie ma potrzeby go jeszcze dodatkowo wzmacniać przez dodatek 5.15. Zresztą 5.15 jest samo w sobie troche takie smutne, 5.25 jest moim zdaniem znacznie ładniejsze, ma "pazur", właśnie przez mieszaninę perły i mahoniu. Piękny kolor.
Ok ok! Przekonałaś mnie w 100%!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 19:37   #2855
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade dziękujęna tym zdjęciu 6.01 wygląda już lepiej.
Ty już chyba wszystkie możliwe warianty przerobiłaś na włosachi jak Ci wyszedł ten 6.01?dużo ciemniej niż na próbniku?bo tak myślę , że jak bym je delikatnie rozjaśniła kąpielą to może była by szansa , że tylko ten 6.01 pokryje ,ewentualnie minimalną ilość 5.12 dodam.
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 19:45   #2856
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...


Wiesz, nie mam na celu przekonywanie cię wbrew tobie Ale napisałaś, że nie chcesz koloru zbyt burego, smutnego, a sądzę, że wzmocniony popiel w dziewiątce i znów popiel w piątce to trochę za dużo... popielu Faktycznie, może wyjść zbyt buro. Natomiast 5.25 jest śliczne, szkoda tylko, że takie ciemne. No, ale od czego są mieszanki z jaśniejszymi kolorami, prawda?
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 20:00   #2857
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość

Wiesz, nie mam na celu przekonywanie cię wbrew tobie Ale napisałaś, że nie chcesz koloru zbyt burego, smutnego, a sądzę, że wzmocniony popiel w dziewiątce i znów popiel w piątce to trochę za dużo... popielu Faktycznie, może wyjść zbyt buro. Natomiast 5.25 jest śliczne, szkoda tylko, że takie ciemne. No, ale od czego są mieszanki z jaśniejszymi kolorami, prawda?
Neith prawda prawda!!

Amstafy jak pamiętam wyszedł mi ciemniej trochę, ale równomiernie. Natomiast nie był mocno zimny. No w końcu "1" jest dopiero po "0" więc raczej jak naturalny kolor wygląda niż popiel... Ale za to 5,12 jest zimniuśki
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 09:46   #2858
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

oj ale się wkurzyłam
wczoraj zakupiłam farby i wpłaciłam pieniądze, a dzisiaj pan pisze , że nie ma kolorów które wybrałam tylko ze jak je kupowałam w opisie aukcji miał po 3sztuki z każdego
podał mi listę tych które zostały ale to same mega ciepłe ,same mahonie i malinowe kasztany
napisałam że w takim razie chcę zwrot pieniędzy,
jak można wystawiać kolory których się nie ma na stanie, i jeszcze wymagać tylko płatności z góry
zobaczymy co odpisze.
a ja znów pozostaje bez farb
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 09:59   #2859
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
oj ale się wkurzyłam
wczoraj zakupiłam farby i wpłaciłam pieniądze, a dzisiaj pan pisze , że nie ma kolorów które wybrałam tylko ze jak je kupowałam w opisie aukcji miał po 3sztuki z każdego
podał mi listę tych które zostały ale to same mega ciepłe ,same mahonie i malinowe kasztany
napisałam że w takim razie chcę zwrot pieniędzy,
jak można wystawiać kolory których się nie ma na stanie, i jeszcze wymagać tylko płatności z góry
zobaczymy co odpisze.
a ja znów pozostaje bez farb
Oj przykro mi.... Chyba wykrakałam jednak... :/
Oczywiście, że musisz dostać zwrot pieniążków. I co kupisz od kogoś innego czy już Ci przeszło?
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 10:45   #2860
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

nie Shade nie wykrakałaś to sprzedawca jest niepoważny , bo wystawia na aukcji kolory których nie posiada

już sama nie wiem
póki co muszę się z tym sprzedawcą dogadać ,jak będę miała zwrot pieniędzy to zobaczę,
nie ma u mnie nigdzie w hurtowniach Richesse , dlatego nie wiem czy nie pozostanę przy welli , ale zejdę do poziomu 5 , i zmienię na bez amoniaku COLOR TOUCH.
już w akcie desperacji oglądam farby bez amoniaku sklepowe
sama nie wiem co zrobić, a tak się cieszyłam...
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 11:00   #2861
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
nie Shade nie wykrakałaś to sprzedawca jest niepoważny , bo wystawia na aukcji kolory których nie posiada

już sama nie wiem
póki co muszę się z tym sprzedawcą dogadać ,jak będę miała zwrot pieniędzy to zobaczę,
nie ma u mnie nigdzie w hurtowniach Richesse , dlatego nie wiem czy nie pozostanę przy welli , ale zejdę do poziomu 5 , i zmienię na bez amoniaku COLOR TOUCH.
już w akcie desperacji oglądam farby bez amoniaku sklepowe
sama nie wiem co zrobić, a tak się cieszyłam...
Nie nie tylko nie sklepowe! Wychodzą strasznie no i totalnie ciepło!
Na Allegro jest pełno Richessków! Coś znajdziesz. W razie czego u mnie jest sklep fryzjerski - mogę Ci kupić, tyle że będzie drożej niż w necie bo ponad 40 zł jedna farbka kosztuje...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 14:24   #2862
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

dziękuję Shade za pomoc
myślę , że może zamówię na allegro u innego sprzedawcy, ewentualnie kupię u siebie w hurtowni welle COLOR TOUCH,muszę jeszcze przetrawić na spokojnie
tych sklepowych się obawiam , bo bardzo wysuszają włosy, a i co do koloru często są niespodzianki.tak mam czasami , że jak jestem w sklepie to przeglądam palety i wtedy mnie diabeł kusi
jedno wiem , że muszę spróbować czegoś delikatnego, bez amoniaku.
poczekam jak sprawa ze sprzedawcą się wyjaśni i wtedy podejmę decyzję jaką farbę kupić.
generalnie ten 5.71 z welli nie jest zły,gdyby nie fakt , że mam zbyt ciemne końce, i wychodzi nierówno.może rozjaśnię ten poziom co mam teraz 4,71 do takiego prawdziwego 5 .
coraz bardziej zaczynają mi się podobać cieplejsze kolory,znalazłam 5,3 i jest całkiem niezły(przynajmniej na próbniku)http://www.fotosik.pl/aukcje/aukcjaP...0394a4e.html#e

Edytowane przez amstafy
Czas edycji: 2009-11-18 o 14:29
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 14:53   #2863
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
dziękuję Shade za pomoc
myślę , że może zamówię na allegro u innego sprzedawcy, ewentualnie kupię u siebie w hurtowni welle COLOR TOUCH,muszę jeszcze przetrawić na spokojnie
tych sklepowych się obawiam , bo bardzo wysuszają włosy, a i co do koloru często są niespodzianki.tak mam czasami , że jak jestem w sklepie to przeglądam palety i wtedy mnie diabeł kusi
jedno wiem , że muszę spróbować czegoś delikatnego, bez amoniaku.
poczekam jak sprawa ze sprzedawcą się wyjaśni i wtedy podejmę decyzję jaką farbę kupić.
generalnie ten 5.71 z welli nie jest zły,gdyby nie fakt , że mam zbyt ciemne końce, i wychodzi nierówno.może rozjaśnię ten poziom co mam teraz 4,71 do takiego prawdziwego 5 .
coraz bardziej zaczynają mi się podobać cieplejsze kolory,znalazłam 5,3 i jest całkiem niezły(przynajmniej na próbniku)http://www.fotosik.pl/aukcje/aukcjaP...0394a4e.html#e
Aaaa!! Piękna i wyraźna paleta!!!! Super!! Czyli to jest Color Touch w tym linku???? Jakie piękne zimne czerwienie!! Ale nie, nie, nie! Zapomnieć o czerwieniach!!
Natomiast 7/71 albo 7/75.... Mmmmm.........
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 15:26   #2864
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade to jest paleta KOLESTON, a podobno te same kolorki są w COLOR TOUCH.
czyli póki co zostanę przy 5.71 z 3%, bo poziom 6 jest zbyt jasny, a nie chcę ich bardzo katować rozjaśnianiem.no chyba , że pomieszam 5 z 6
7.71 i 7.75 też są śliczne , ale ja o takich jasnych mogę zapomnieć
poza tym ten 7.75 ma czerwoną poświatę,chyba ,tak na zdjęciu mi miga
plus tych farb w moim przypadku jest taki , że nie wychodzą dużo ciemniej niż na palecie,
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 16:11   #2865
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

jestem załamana ;/ maam takie brzydkie rude kudły!
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 17:08   #2866
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Emilko już wklejam!
Richesse to jest bardziej szampon koloryzujący.... Bardzo łagodna farbka - utleniacz max 3%. A ja robię nawet na 1,9%! To jest farbka tonująca! Nią nie rozjaśnisz nic. I pokrywa ok. 50% siwków.

Co do Gencjany... Słyszałam, że jest lepsza od fioletowych płukanek, bo nie wysusza włosków.

Używałam Richesse 5,12 - faktycznie jest zimny, ale mega ciemny!!!!
aha, to jak sie farbuje 3 % to kolor trzyma krocej??
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 17:22   #2867
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
aha, to jak sie farbuje 3 % to kolor trzyma krocej??

Tak , bo kolor wnika płycej w strukturę włosa i się szybciej wypłukuje.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 17:26   #2868
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ha, widzę, że Koleston ma zupełnie inną numerację farb. Dobrze wiedzieć, bo ja znam siódemkę jako odcień metaliczny/zielony, a tu siódemka z pewnością metaliczna nie jest.
Emilia1, nie wiem czy generalnie farby na 3% wodzie trzymają się słabiej, ale np. Majirel u mnie tak, jest mniej trwały, niż na 6%. No ale Majirel właściwie stosować się powinno wyłącznie z wodą 6%, tak została ta farba zaprojektowana. Przy 3% prawdopodbnie barwnik w mieszance nie jest w stanie się całkowicie rozwinąć do finalnego odcienia. No i oczywiście przy wodzie tak słabej, jak 3% rozjaśnienie jest możliwe wyłącznie o jeden ton, jeśli potrzebne jest większe rozjaśnienie LUB pokrycie włósów siwych, stosuje się wody od 6% wzwyż.
Mini, może walnij jakiś chłodny toner na włosy, żeby choć trochę uspokoić tę rudość? Ja też nie mogę zdzierżyć rudości na głowie i zawsze na gwałt walę na włosy cokolwiek znajdę u siebie w półce, co zgasiłoby tę rudość, w której jest mi wybitnie nie do twarzy.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 18:15   #2869
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Ha, widzę, że Koleston ma zupełnie inną numerację farb. Dobrze wiedzieć, bo ja znam siódemkę jako odcień metaliczny/zielony, a tu siódemka z pewnością metaliczna nie jest.
No raczej, 7 w kolestonie to brąz
zieleń to 2 , z tym ze tam jest chyba jeden odcień który ja posiada na poziomie 9 czy 10 lub jest mixton 0.82 (niebiesko-zielony)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 19:10   #2870
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

A ja mam właśnie pytanie co do mixtonów. Czy któraś z dziewczyn próbowała tych z Majirel? Bo tak dumam i dumam i dochodzę do wniosku, że jeśli ktoś ma naprawdę bardzo mocno żółte lub rude włosy, to sama farba chyba nie da rady ich pokryć. No i w końcu po coś producenci produkują korektory farb. Chyba każda szanująca się firma ma w swojej ofercie korektory i wzmacniacze kolorów. Majirel ma po stronie chłodnej miksery: niebieski, fioletowy, zielony i popielaty. Czy ktoś wie, w jakich proporcjach dodaje się ich do farb? Ktoś może je stosował i może się wypowiedzieć co do efektu?
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 23:39   #2871
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
jestem załamana ;/ maam takie brzydkie rude kudły!
Coś Ty właściwie zrobiła?? Przecież miałaś ok kolor....
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 09:28   #2872
kuleczka3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

a mi przyszło wczoraj coś do głowy - paternt- co sadziecie o tym:
BY DO ROZROBIONEJ MIESZANKI FARBY - GOTOWEJ JUZ DO NAŁOZENIA NA WLOSKI - DODAĆ KROPLĘ GENCJANY LUB PŁUKANKI NIEBIEJSKIEJ_ jak wejdzie w reakcej z farba to chyba trwale ochlodzi kolor farby??????? I CO WY NA TO???????????
kuleczka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 10:26   #2873
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez kuleczka3 Pokaż wiadomość
a mi przyszło wczoraj coś do głowy - paternt- co sadziecie o tym:
BY DO ROZROBIONEJ MIESZANKI FARBY - GOTOWEJ JUZ DO NAŁOZENIA NA WLOSKI - DODAĆ KROPLĘ GENCJANY LUB PŁUKANKI NIEBIEJSKIEJ_ jak wejdzie w reakcej z farba to chyba trwale ochlodzi kolor farby??????? I CO WY NA TO???????????
nie wydaje mi się , żeby miło to sens.zdecydowanie lepiej do farby dodać mixton niebieski lub fioletowy i wtedy faktycznie trwale kolor się zmieni.
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 12:27   #2874
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

shade nic odrost juz duzo jasniejszy a rudy brr
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 14:34   #2875
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Emilia1, nie wiem czy generalnie farby na 3% wodzie trzymają się słabiej, ale np. Majirel u mnie tak, jest mniej trwały, niż na 6%. No ale Majirel właściwie stosować się powinno wyłącznie z wodą 6%, tak została ta farba zaprojektowana. Przy 3% prawdopodbnie barwnik w mieszance nie jest w stanie się całkowicie rozwinąć do finalnego odcienia. No i oczywiście przy wodzie tak słabej, jak 3% rozjaśnienie jest możliwe wyłącznie o jeden ton, jeśli potrzebne jest większe rozjaśnienie LUB pokrycie włósów siwych, stosuje się wody od 6% wzwyż.
Cytat:
Tak , bo kolor wnika płycej w strukturę włosa i się szybciej wypłukuje.
aha, rozumiem ale taka zasada dotyczy rowniez normalnych farb, tak? juz nie wiem jak to jest. mi kolezanka powiedziala ze jak ciemniejszy ma wyjsc to na 3 bedzie dluzej trzymac niz na 6 i to z 6 sie wpalsnie szybciej wyplookooje .

teraz piszecie ze 3 slabiej trzyma...


Dziewczyny dlaczego macie taki problem z odrostami?? moze trzeba faktycznie tą 6 polozyc??

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2009-11-19 o 14:38
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 15:33   #2876
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
aha, rozumiem ale taka zasada dotyczy rowniez normalnych farb, tak? juz nie wiem jak to jest. mi kolezanka powiedziala ze jak ciemniejszy ma wyjsc to na 3 bedzie dluzej trzymac niz na 6 i to z 6 sie wpalsnie szybciej wyplookooje .

teraz piszecie ze 3 slabiej trzyma...


Dziewczyny dlaczego macie taki problem z odrostami?? moze trzeba faktycznie tą 6 polozyc??
Mi farbki na wodzie 3% nie malują siwych włosów wcale, tylko zostawiają lekką poświatę znikającą po 3 myciu. Natomiast na 6% siwe są pokryte i farba się wypłukuje ale nie do końca. Jest odrost.
Natomiast faktem jest,że włosy mocno rozjaśnione malowane na ciemno zachowują sie różnie. Z jednych farba się zmywa błyskawicznie, inne wychodzą zielone, a jeszcze inne baaaardzo ciemne nawet jesli farbka aż tak ciemna nie była.
Mi ostatnio doradzono robienie na 4,5% wodzie, a włosy mam na poziomie 7-8. Siwe pokryte, a włosy nie za mocno przesuszone.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-11-19 o 15:34
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 18:48   #2877
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Moc oksydantu zależy od:
- poziomu, który mamy obecnie na włosach I
- poziomu, który chcemy otrzymać.
Jeśli poziom, który chcemy otrzymać, jest ten sam lub ciemniejszy od tego, co mamy obecnie na głowie, w zupełności wystarczy 3% oksydant. Jeśli chcemy odcień jaśniejszy, niż to, co obecnie mamy na głowie LUB gdy mamy dużo siwych włosów, stosuje się oksydant 6% lub więcej, w zależności od tego, o ile jaśniejszy ma być ostateczny odcień.
Natomiast nie wolno zapominać o prepigmentacji. Jeśli ktoś ma na włosach poziom np. 8 - blond, a chce zejść do poziomu 4 - brąz, to i na wodzie 3% i na wodzie 6% farba się będzie nierównomiernie wypłukiwać, jeśli nie będzie wykonana prepigmentacja przed farbowaniem, czyli najpierw dokładamy barwnik z palety naturalnych, a dopiero potem farbę finałową. I warto wiedzieć, że prepigmentację powinno się robić właściwie zawsze, gdy przyciemniamy włosy o więcej, niż 2 tony, właśnie po to, by nie mieć problemu z nierównomiernym wypłukiwaniem się farby, tudzież dziwnych efektów kolorystycznych na głowie.
Co do gencjany dodawanej do farb, to ja mam w domu malutką 5 ml buteleczkę z płynem firmy Ardell. Jest to bardzo skoncentrowana niebieska płukanka, która nazywa się Red Gold Corrector Plus i którą dodaje się do mieszanek farb oraz odżywek i szamponów w celu ochłodzenia koloru, zniesienia czerwieni czy miedzi. Skład to propylen glycol i zwykły najzwyklejszy niebieski barwnik. Gencjana, przypuszczam, dałaby ten sam efekt za znacznie mniejszą cenę, ale sprawdzi się prawdopodbnie tylko przy włosach blond. W przypadku brązowych zainwestowałabym jednak w profesjonalny, zielony lub niebieski korektor.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 20:37   #2878
inny nick
Raczkowanie
 
Avatar inny nick
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 101
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

A dokładniej o co chodzi z tą prepigmentacją??
Możesz dokładniej wyjaśnić o co chodzi??
Mnie się strasznie szybko wypłukuje farba z jasnych pasemek, czy ta prepigmentacja może w tym przypadku pomóc?
inny nick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 21:05   #2879
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Prepigmentacja jest idealna i niezbędna w przypadku rozjaśnianych pasemek farbowanych na ciemniejszy kolor. W skrócie wygląda to tak: barwnik (złoty, pomarańczowy lub czerwony) miesza się z wodą (czasem jest już gotowy w formie spreju) i nakłada na włosy dokładnie tak, jak farbę. NA TO (bez wcześniejszego spłukania) nakłada się farbę, którą chcemy mieć na włosach i dalej postępujemy, jak przy zwykłym farbowaniu. Dlaczego tak trzeba? Bo rozjaśniony włos pozbawiony jest naturalnego barwnika i KAŻDA farba będzie się błyskawicznie z niego wypłukiwać. Włos MUSI mieć choć odrobinę ciepłego pigmentu, inaczej efekta farbowania, zwłaszcza na kolory popielate, jest właściwie nie do przewidzenia. Ciepły pigment będzie stanowił bazę dla finalnego koloru. I warto wiedzieć, że każdy naturalny włos na naszej planecie, czy czarnowłosej Japonki, czy platynowej Szwedki ma ciepły pigment. U Japonki będzie to czerwony, u Szwedki żółty, u szatynki pomarańczowy, ale każdy włos ten pigment ma i jeśli jest go całkowicie pozbawiony, by dobrze włosy zafarbować, należy ten pigment dodać. To tak w skrócie
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 14:36   #2880
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

kupiłam farbe :P
dodawac gencjany?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.