Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy' - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-20, 19:10   #391
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
Malowanie - pozowanie za zdjęcia.
Może w ogóle nie warto pisac o istnieniu tego "czegoś" . Moim zdanie o wiele za dużo tego.. Rozpuszczanie nastolatek które są ładne i wierzą że za to wszystko należy im się za darmo.
W ogóle wszyscy oczekują, że wizażystki robią za darmo Fotograf... bo ona ma aparat, modelka bo jej się wszystko należy

A co do aparatów, to mój kufer (jego zawartość) więcej kosztowała niż niejeden aparat, do tego się zużywa, aparaty się tak nie zużywają Dziewczyny, jak najmniej TFP... bo potem nikt nie chce zacząć z wami pracy za kasę
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:11   #392
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak najmniej TFP... bo potem nikt nie chce zacząć z wami pracy za kasę


a przede wszystkim wizażystka maluje modelkę czyli dziewczynę która ma doświadczenie w pozowaniu i poza tą sesją zarabia na tym, jest plastyczna i ma talent. Zdjęcia robi fotograf czyli ktoś kto dysponuje studiem, lampami, potrafi zrobić dobre zdjęcie i po zapoznaniu się masz szanse żeby zrobić kiedyś z nim płatne zlecenie.
A nie biegamy z pędzelkami za ładnymi dziewczynkami i kolesiami z aparatem co chcą sobie popstrykać.
__________________


Edytowane przez Yola
Czas edycji: 2011-10-20 o 19:16
Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:16   #393
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak najmniej TFP... bo potem nikt nie chce zacząć z wami pracy za kasę
A w szkole uczyli nas wręcz przeciwnie, że pierwsze min. 3 lata to praca z free i budowanie portfolio
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:17   #394
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
A w szkole uczyli nas wręcz przeciwnie, że pierwsze min. 3 lata to praca z free i budowanie portfolio
masakra. W którym zawodzie tak jest? Nawet w zawodówkach za praktyki dają niewielkie wynagrodzenie!
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:19   #395
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
masakra. W którym zawodzie tak jest? Nawet w zawodówkach za praktyki dają niewielkie wynagrodzenie!
Jolu, pozwolisz że zapytam Cię jeszcze o coś Ile czasu przed makijażem ślubnym warto zaproponować próbę?
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:21   #396
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Jolu, pozwolisz że zapytam Cię jeszcze o coś Ile czasu przed makijażem ślubnym warto zaproponować próbę?
Jak Tobie wygodniej. Ja preferuję miesiąc - dwa tygodnie przed ślubem. Klientka niewiele się zmieni i w moim kuferku też nie będzie rewolucji. Dodatki, sukienka ustalone.
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:23   #397
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
Jak Tobie wygodniej. Ja preferuję miesiąc - dwa tygodnie przed ślubem. Klientka niewiele się zmieni i w moim kuferku też nie będzie rewolucji. Dodatki, sukienka ustalone.
Merci
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-20, 19:26   #398
panna mrau
Zakorzenienie
 
Avatar panna mrau
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 593
GG do panna mrau
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość

a przede wszystkim wizażystka maluje modelkę czyli dziewczynę która ma doświadczenie w pozowaniu i poza tą sesją zarabia na tym, jest plastyczna i ma talent. Zdjęcia robi fotograf czyli ktoś kto dysponuje studiem, lampami, potrafi zrobić dobre zdjęcie i po zapoznaniu się masz szanse żeby zrobić kiedyś z nim płatne zlecenie.
A nie biegamy z pędzelkami za ładnymi dziewczynkami i kolesiami z aparatem co chcą sobie popstrykać.
Nie no, ja wiem - sama jestem temu przeciwna, ale w momencie kiedy nie mam nic w pf albo zdjęcia są słabe to raczej nie zainteresuje taką 'pustką' dobrego fotografa. Dlatego założyłam sobie jakiś plan, kiedy się na to godzę - po to, żeby po tym czasie mieć z czym wyjść do ludzi.
Poza tym mówię - akurat ostatnie sesje organizują sama, bo mam jakieś projekty, pomysły, które chce zrealizować, a póki na tym nie zarabiam to też nie mogę zapłacić fotografowi czy modelce.
Więc jeszcze 2 miesiące i koniec z tfp, o. Przynajmniej w moim przypadku.
panna mrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:32   #399
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez panna mrau Pokaż wiadomość
Nie no, ja wiem - sama jestem temu przeciwna, ale w momencie kiedy nie mam nic w pf albo zdjęcia są słabe to raczej nie zainteresuje taką 'pustką' dobrego fotografa. Dlatego założyłam sobie jakiś plan, kiedy się na to godzę - po to, żeby po tym czasie mieć z czym wyjść do ludzi.
Z jednej strony to rozumiem, z drugiej, pisanie do dobrych fotografów i modelek nic Cię nie kosztuje nie krępuj się, taka sesja będzie 10razy bardziej rozwojowa
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:37   #400
swirrruska
Rozeznanie
 
Avatar swirrruska
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 670
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Coraz czesciej na "naszym max models" pojawiają się pseudo-wizazysci, jak i pseudo-fotografowie. I pozniej niestety prace są do niczego.

Spotkałam się również z sytuacją kiedy to fotograf powiedział modelce, że zdjęcia ma za darmo, ale musi zapłacić powiedzmy 150 zł za makijaż, a wizazysta o tym nic nie wiedzial... no i oczywiscie nic nie dostal.

Wiadomo, ze jest to sposob na zbudowanie swojego portfolio, jednak moim zdaniem trzeba podliczyc chocby symboliczna kwote w momencie kiedy sam fotograf/modelka się do Ciebie pierwsi odezwa z propozycją współpracy. Jeżeli jednak sami chcecie kogoś namówić na sesję ze względu na np. ciekawą urodę, to uważam, że TFP jest jak najbardziej ok.

Ja sama w tym momencie nie robie TFP, oprócz jednego fotografa, z którym współpracuje juz długi okres, a jego wyobrażnia i kreatywność zaskakuje mnie za kazdym razem!, i pewna jestem, że zdjęcia to dzieła sztuki
__________________

BLOG

o kosmetykach, makijażu i nie tylko
swirrruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:41   #401
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
a przede wszystkim wizażystka maluje modelkę czyli dziewczynę która ma doświadczenie w pozowaniu i poza tą sesją zarabia na tym, jest plastyczna i ma talent. Zdjęcia robi fotograf czyli ktoś kto dysponuje studiem, lampami, potrafi zrobić dobre zdjęcie i po zapoznaniu się masz szanse żeby zrobić kiedyś z nim płatne zlecenie.
A nie biegamy z pędzelkami za ładnymi dziewczynkami i kolesiami z aparatem co chcą sobie popstrykać.
Jolu, święte słowa

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
A w szkole uczyli nas wręcz przeciwnie, że pierwsze min. 3 lata to praca z free i budowanie portfolio
Że co A kto ma to sponsorować

Ja wiem, że na początek żeby coś mieć, to kilka TFP warto zrobić, ale ja się tak w TFP wplątałam, że potem ciężko mi było z tego wyjść... w ogóle jak pisze Yola, dobrze walczyć od początku o sesje z fotografem, a nie kolesiem który ma aparat... ja też mam i nie raz robię lepsze zdjęcia od tych kolesi

Ja sporo mam sesji TFP których nigdy ludziom nie pokarzę, bo są fatalne i do niczego się nie nadają Także nie dajcie się dziewczyny robić w bambuko i wykorzystywać Walczcie o swoje
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-20, 19:46   #402
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Że co A kto ma to sponsorować
Też byłam w szoku, bo kuferek sam się nie wyposaży
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:50   #403
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Merci
Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Jolu, święte słowa

W ogóle uważam, że rola portfolia jest przereklamowana. Zaczynałam długo zanim istniało takie możliwości i więcej mi się udało zdziałać bez tych fot co mam teraz. Szło się na spotkanie, pokazywało się co się potrafi i tyle.

Zdjęcia warto mieć, ale wcale nie trzeba ich wiele. A właśnie jak pisze Kolcia - to wciąga Na tym portalu jest taki wyścig kto ma więcej, lepiej dziwniej, śmieszniej.. a czemu to służy?
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:53   #404
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

A macie może jakieś rady jak przy mniejszych kosztach wyposażyć kuferek? Bo wiadomo że nie stać mnie na razie na Chanel, Dior, MAC itd
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:58   #405
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
A macie może jakieś rady jak przy mniejszych kosztach wyposażyć kuferek? Bo wiadomo że nie stać mnie na razie na Chanel, Dior, MAC itd
Kiedyś tam, tu pisałam
Teraz mam trochę inne kosmetyki, ale na początek chyba tak jest ok tamto mi się sprawdzało
Pudry i kamuflaże Kryolan bym dodała, bo nie są drogie, a niezbędne.
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 19:59   #406
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Też mnie TFP nie przekonuje, a jakoś portfolio zrobić trzeba. Natomiast mam pytanie, ile sesji (lub makijaży, bo w sumie na jednej sesji może być ich więcej) to takie minimum? Myślałam, że zrobię dosłownie kilka TFP (4-5), do tego trochę (5-6?) zdjęć zwykłych okolicznościowych makijaży zrobionych na znajomych (mam możliwość zrobienia dość przyzwoitych jakościowo zdjęć, więc powinno to wyglądać dość porządnie) i później już spróbuję dorwać coś co się bardziej opłaca. Dobrze myślę, czy jednak trzeba więcej?

Mam też tego mojego bloga, ale nie wiem czy można go jakkolwiek "wliczać" w portfolio.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 20:07   #407
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Enn, myslę że to rozsądna ilość
Zresztą portfolio można budować powoli i ono nie musi się składać, z samych zdjęć TFP. Za swoją pracę zawsze można otrzymać wynagrodzenie, chociaż symboliczne.
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 20:11   #408
swirrruska
Rozeznanie
 
Avatar swirrruska
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 670
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Też mnie TFP nie przekonuje, a jakoś portfolio zrobić trzeba. Natomiast mam pytanie, ile sesji (lub makijaży, bo w sumie na jednej sesji może być ich więcej) to takie minimum? Myślałam, że zrobię dosłownie kilka TFP (4-5), do tego trochę (5-6?) zdjęć zwykłych okolicznościowych makijaży zrobionych na znajomych (mam możliwość zrobienia dość przyzwoitych jakościowo zdjęć, więc powinno to wyglądać dość porządnie) i później już spróbuję dorwać coś co się bardziej opłaca. Dobrze myślę, czy jednak trzeba więcej?

Mam też tego mojego bloga, ale nie wiem czy można go jakkolwiek "wliczać" w portfolio.
Powiem szczerze, ze ja nigdy nie liczylam tego w ten sposob. Budowałam portfolio na zasadzie roznorodnych technik makijażu. Chciałąm, żeby było różnorodnie i jeżeli miałam okazję zrobić coś innego to zazwyczaj się zgadzałąm. Na początek wystarczy kilka a poza tym Twój blog również pokazuje Twój talent
__________________

BLOG

o kosmetykach, makijażu i nie tylko
swirrruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 20:13   #409
panna mrau
Zakorzenienie
 
Avatar panna mrau
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 593
GG do panna mrau
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
A macie może jakieś rady jak przy mniejszych kosztach wyposażyć kuferek? Bo wiadomo że nie stać mnie na razie na Chanel, Dior, MAC itd
Mój kuferek sesyjny jest wyposażony 'po taniości' - podkład revlon colorstay 150 (przy wszystkich sesjach, które robiłam do tej pory go używałam - jeszcze nie był mi potrzebny inny kolor), jakieś dwa kobo ale są straszne, bo różowe więc muszę się ich pozbyć. Cienie - dwie większe palety Inglot (dziś mi się jeden cień pokruszył), dwie paletki Sleek, paletka coastal scents, kilka pojedynczych cieni sephory i revlon, do tego pigmenty z allegro i jakieś różnych firm (już nawet nie pamiętam). Tusz używam ten, który sama obecnie mam. Kredki Avon, Oriflame, Gosh, Inlot, Essence - co tam mi się pod rękę nawinie (ale uwielbiam kredki żelowe z avonu), usta - szminki głównie avon, revlon, błyszczyki avon lub essence. Aż wstyd to wszystko wypisywać, ale serio - latam na to TFP, więc nie chcę więcej inwestować w tej chwili.
Jak już mi się zdarzy jakaś klientka to mam poza tym jakieś pojedyncze kosmetyki MAC, Estee Lauder, YSL, kamulfaże i puder Kryolan - i wtedy głównie tym maluję (plus inglot, bo mi się naprawdę dobrze tymi cieniami ostatnio maluje).
panna mrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-20, 20:34   #410
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
Kiedyś tam, tu pisałam
Teraz mam trochę inne kosmetyki, ale na początek chyba tak jest ok tamto mi się sprawdzało
Pudry i kamuflaże Kryolan bym dodała, bo nie są drogie, a niezbędne.
Kamuflaże już kliknęłam, jako pudru używam krzemionki bo według mnie świetnie utrwala makijaż

No nic, na początku wybiorę trochę tańsze kosmetyki i z upływem czasu będę je wymieniać na bardziej pro i selektywne

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Cytat:
Napisane przez panna mrau Pokaż wiadomość
Mój kuferek sesyjny jest wyposażony 'po taniości' - podkład revlon colorstay 150 (przy wszystkich sesjach, które robiłam do tej pory go używałam - jeszcze nie był mi potrzebny inny kolor), jakieś dwa kobo ale są straszne, bo różowe więc muszę się ich pozbyć. Cienie - dwie większe palety Inglot (dziś mi się jeden cień pokruszył), dwie paletki Sleek, paletka coastal scents, kilka pojedynczych cieni sephory i revlon, do tego pigmenty z allegro i jakieś różnych firm (już nawet nie pamiętam). Tusz używam ten, który sama obecnie mam. Kredki Avon, Oriflame, Gosh, Inlot, Essence - co tam mi się pod rękę nawinie (ale uwielbiam kredki żelowe z avonu), usta - szminki głównie avon, revlon, błyszczyki avon lub essence. Aż wstyd to wszystko wypisywać, ale serio - latam na to TFP, więc nie chcę więcej inwestować w tej chwili.
Jak już mi się zdarzy jakaś klientka to mam poza tym jakieś pojedyncze kosmetyki MAC, Estee Lauder, YSL, kamulfaże i puder Kryolan - i wtedy głównie tym maluję (plus inglot, bo mi się naprawdę dobrze tymi cieniami ostatnio maluje).
Powiem Ci szczerze że ja właśnie do mojego normalnego kuferka chciałam zamówić jeszcze pare paletek Sleeka, bo według mnie cienie są naprawdę dobrej jakości. Do tego jakieś 3-4 NYX te większe bo też są spoko Kredki mam Avonowskie SuperShock i nie zamienię jej na inną, jak wycofają to wykupię całą partię.
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2011-10-20 o 20:29
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 20:43   #411
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez swirrruska Pokaż wiadomość
Coraz czesciej na "naszym max models" pojawiają się pseudo-wizazysci, jak i pseudo-fotografowie. I pozniej niestety prace są do niczego.

Spotkałam się również z sytuacją kiedy to fotograf powiedział modelce, że zdjęcia ma za darmo, ale musi zapłacić powiedzmy 150 zł za makijaż, a wizazysta o tym nic nie wiedzial... no i oczywiscie nic nie dostal.

Wiadomo, ze jest to sposob na zbudowanie swojego portfolio, jednak moim zdaniem trzeba podliczyc chocby symboliczna kwote w momencie kiedy sam fotograf/modelka się do Ciebie pierwsi odezwa z propozycją współpracy. Jeżeli jednak sami chcecie kogoś namówić na sesję ze względu na np. ciekawą urodę, to uważam, że TFP jest jak najbardziej ok.

Ja sama w tym momencie nie robie TFP, oprócz jednego fotografa, z którym współpracuje juz długi okres, a jego wyobrażnia i kreatywność zaskakuje mnie za kazdym razem!, i pewna jestem, że zdjęcia to dzieła sztuki
Trochę to dziwne co piszesz bo wychodzi na to że jak ktoś do Ciebie napisze (bo go zainteresują Twoje makijaże) o TFP to powinien zaproponować $ a jak Ty napiszesz do fotografa/modelki (bo podobają Ci się ich prace/uroda - przecież do kogoś kto Ci się nie widzi nie napiszesz) to powinno być za darmo

Cytat:
Napisane przez swirrruska Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, ze ja nigdy nie liczylam tego w ten sposob. Budowałam portfolio na zasadzie roznorodnych technik makijażu. Chciałąm, żeby było różnorodnie i jeżeli miałam okazję zrobić coś innego to zazwyczaj się zgadzałąm. Na początek wystarczy kilka a poza tym Twój blog również pokazuje Twój talent
Tutaj akurat się zgadzam ze wszystkim


Co do TFP to ja teraz już raczej nie uczestniczę w takich projektach. Początkowo owszem bo chciałam nabrać praktyki i wprawy (tym bardziej że jestem samoukiem).
Chyba że trafia się interesujący mnie projekt z dobrym fotografem i ciekawą modelką i wszyscy działają TFP to mogę się zgodzić jak mam czas.
I wiem jedno jak mi się fotki/styl fotografa/modelki nie podoba to szkoda czasu bo nigdy nic fajnego z tego nie wychodzi
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 21:46   #412
swirrruska
Rozeznanie
 
Avatar swirrruska
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 670
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Trochę to dziwne co piszesz bo wychodzi na to że jak ktoś do Ciebie napisze (bo go zainteresują Twoje makijaże) o TFP to powinien zaproponować $ a jak Ty napiszesz do fotografa/modelki (bo podobają Ci się ich prace/uroda - przecież do kogoś kto Ci się nie widzi nie napiszesz) to powinno być za darmo


Tutaj akurat się zgadzam ze wszystkim


Co do TFP to ja teraz już raczej nie uczestniczę w takich projektach. Początkowo owszem bo chciałam nabrać praktyki i wprawy (tym bardziej że jestem samoukiem).
Chyba że trafia się interesujący mnie projekt z dobrym fotografem i ciekawą modelką i wszyscy działają TFP to mogę się zgodzić jak mam czas.
I wiem jedno jak mi się fotki/styl fotografa/modelki nie podoba to szkoda czasu bo nigdy nic fajnego z tego nie wychodzi
Kasiu chodzi mi o to, ze np. jak ja chce miec dana osobe w portfolio bo je urozmaici to proponuje makijaz za darmo, bo w tym momencie mi na tym zalezy. Jezeli natomiast do Ciebie pisze fotograf, to oznacza to, ze jemu zalezy na Twojej pracy.
Ostatnio mialam sesje baletowa i bardzo chcialam miec prawdziwe baletnice, wiec napisalam, razem z fotografem do dziewczyn, które wystepuja w Teatrze Wielkim i jakoś mi się nie widzi, ze mogłabym im napisac "zrobie Wam sesje - cena taka i taka", to ja sie do nich odzywam i w mi zalezy na tym projekcie, więc składam oferte darmowego makijazu, a czy im fotograf placi to juz akurat inna kwestia.

Ja nigdy nie doplace modelce za to, ze moge ja pomalowac...

A jeżeli już robię TFP to chciałabym wspolpracowac z dobrymi fotografami i modelkami, więc wole sobie ich sama wybrac (oczywiscie jezeli moje makijaze rowniez sie spodobaja i się zgodzą).
__________________

BLOG

o kosmetykach, makijażu i nie tylko

Edytowane przez swirrruska
Czas edycji: 2011-10-20 o 21:59
swirrruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 23:32   #413
Karo_J
Raczkowanie
 
Avatar Karo_J
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 164
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Wiedziałam, że o coś chciałam spytać a nie mogłam sobie przypomnieć.
I już mam - w jaki sposób (czym) zmywacie klej ze sztucznych rzęs?
Klik Podrzucam link do wyczerpującego opisu (przynajmniej tak mi się wydaje) dotyczącego używania sztucznych rzęs- gdyby coś było nie jasne- pytaj

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Kluska20 Pokaż wiadomość
Zaciekawił mnie ten magazyn i jutro chcę go kupić w Empiku(mam nadzieję,że nie został wyprzedany) i chcę Cię zapytać czy warto go kupować.Od razu zaznaczę,że nie zajmuję się profesjonalnie makijażem(jak na razie) ale chłonę jak gąbka wszelkie nowinki kosmetyczne,trendy makijażowe itd.Po prostu jest to moja pasjaBędę wdzięczna za odpowiedź.
Ja również jestem na tak jeśli chodzi o ten magazyn- brakowało tego typu publikacji- zawsze mnie to dziwiło, że np. odnośnie fryzjerstwa jest ogromna ilość periodyków natomiast makijaż moim zdaniem jest mocno niedoceniany. Jeśli wszystko się ułoży, będę malowała dla nich na stoisku na targach łódzkich- wtedy na pewno też więcej dowiem się o magazynie- jestem strasznie ciekawa co szykują w dalszych numerach
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:
Kosmetolog
Beauty Coach
Make-up Artist

Karolina Jakubek
Karo_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 23:42   #414
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Karo_J Pokaż wiadomość
Ja również jestem na tak jeśli chodzi o ten magazyn- brakowało tego typu publikacji- zawsze mnie to dziwiło, że np. odnośnie fryzjerstwa jest ogromna ilość periodyków natomiast makijaż moim zdaniem jest mocno niedoceniany. Jeśli wszystko się ułoży, będę malowała dla nich na stoisku na targach łódzkich- wtedy na pewno też więcej dowiem się o magazynie- jestem strasznie ciekawa co szykują w dalszych numerach
Dokładnie, nawet i stylizacja paznokci doczekała się wielu magazynów tematycznych
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 23:53   #415
Karo_J
Raczkowanie
 
Avatar Karo_J
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 164
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Dokładnie, nawet i stylizacja paznokci doczekała się wielu magazynów tematycznych
no właśnie!

Odbiegając od tematu czy widziałyście ten filmik? Nie mam zamiaru tutaj rekamować niczego ale uważam, że film jest zrobiony kapitalnie!! Brawa za kreatywność! Link
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:
Kosmetolog
Beauty Coach
Make-up Artist

Karolina Jakubek
Karo_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 00:25   #416
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Karo_J Pokaż wiadomość
no właśnie!

Odbiegając od tematu czy widziałyście ten filmik? Nie mam zamiaru tutaj rekamować niczego ale uważam, że film jest zrobiony kapitalnie!! Brawa za kreatywność! Link
+ behind the scenes

Genialne

Btw, bez tych tatuaży to naprawdę fajny facet.
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2011-10-21 o 00:28
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 09:20   #417
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez panna mrau Pokaż wiadomość
Masz odpowiedź na każde pytanie

Mogę się pożalić i wypłakać? Jestem zła strasznie, miałam dziś umówione studio, miałyśmy ze stylistką robić metamorfozy - z 3 umówionych modelek zjawiła się jedna... koniec końców sama stanęłam przed obiektywem, bo szkoda było i tak zapłaconych godzin. Ale strasznie mnie wkurza podejście takich gwiazdeczek - ani smsa, ani wiadomości, ani nic... eh, uroki tfp i budowania swojego portfolio...
Brak profesjonalizmu i szacunku... okropność.
Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
Radzę byc bardzo wybrednym, oferujesz usługę, z tego co kojarzę kształciłaś się w tym kierunku i inwestowałaś w siebie, więc pracuj z profesjonalistami. A problem nie zjawiania się na sesji praktycznie zniknie. Także czym lepszy fotograf tym mniejsze ryzyko, że dziewczyna zrezygnuje. Będzie jej zależało


Malowanie - pozowanie za zdjęcia.
Może w ogóle nie warto pisac o istnieniu tego "czegoś" . Moim zdanie o wiele za dużo tego.. Rozpuszczanie nastolatek które są ładne i wierzą że za to wszystko należy im się za darmo.
Okropne to jest... To w zasadzie wykorzystywanie przez agencje- malujesz kilka razy, a potem Ci dziękują i biorą następną na testy. W ten sposób nie płacą wcale pracownikom
Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
A w szkole uczyli nas wręcz przeciwnie, że pierwsze min. 3 lata to praca z free i budowanie portfolio
O masz... oby jak najmniej takich "rewelacji"
Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
Jak Tobie wygodniej. Ja preferuję miesiąc - dwa tygodnie przed ślubem. Klientka niewiele się zmieni i w moim kuferku też nie będzie rewolucji. Dodatki, sukienka ustalone.
Ja też podobny odstęp preferuję.

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Karo_J Pokaż wiadomość
no właśnie!

Odbiegając od tematu czy widziałyście ten filmik? Nie mam zamiaru tutaj rekamować niczego ale uważam, że film jest zrobiony kapitalnie!! Brawa za kreatywność! Link
Karo... Zostawiłam szczękę w podłodze. Rewela!
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 10:43   #418
Karo_J
Raczkowanie
 
Avatar Karo_J
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 164
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość



Karo... Zostawiłam szczękę w podłodze. Rewela!
Ja zbieram szczękę z jądra ziemi od wczoraj Nie "wymundrzając się" ale osoby, które nie znają się na makijażu nie docenią tego, że ten facet ma to wszystko tak nałożone idealnie że głowa mała- na klatkach czarno białych widać idealne rozłożenie kolorów- bo twarz nie jest absolutnie spłaszczona- wygląda wyraziście i naturalnie- po prostu jestem pełna podziwu.
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:
Kosmetolog
Beauty Coach
Make-up Artist

Karolina Jakubek
Karo_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 10:54   #419
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Karo_J Pokaż wiadomość
Ja zbieram szczękę z jądra ziemi od wczoraj Nie "wymundrzając się" ale osoby, które nie znają się na makijażu nie docenią tego, że ten facet ma to wszystko tak nałożone idealnie że głowa mała- na klatkach czarno białych widać idealne rozłożenie kolorów- bo twarz nie jest absolutnie spłaszczona- wygląda wyraziście i naturalnie- po prostu jestem pełna podziwu.
No właśnie... Dużo tu daje mocno kryjący produkt (ile oni go tam nałożyli!), ale więcej tak na prawdę umiejętności, praca, wyczucie. Te drobne niedoskonałości skóry, cień zarostu... Nawet on sam był zaskoczony efektem- widać to na "Behind..."
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 14:34   #420
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

http://www.japonesque.com/catalogue_...ES&item=PP-801

Gdzie w PL kupię podobne coś, spełniające to samo zadanie? Chcę przełożyć do tegogo pojemniczka swoje szminki.

http://allegro.pl/pudelko-oryginalne...838291450.html -> Myślicie że coś takiego się nada?
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2011-10-21 o 14:41
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-16 16:18:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.