kłykciny kończyste.... prosze o rady. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-25, 13:53   #61
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Cytat:
Napisane przez KarolinaMagdalena Pokaż wiadomość
Po czym wnioskujesz,że mogłabym kłamać?

Mam męża i to od kilku lat. Po co Ci ta informacja?

Po prostu choroby weneryczne niesamowicie mnie brzydzą, są naznaczające.
Brzydzić to może taka pełna pogardy dla drugiego człowieka postawa jak twoja.
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 15:16   #62
KarolinaMagdalena
Raczkowanie
 
Avatar KarolinaMagdalena
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 238
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Uff, całe szczęście, że nie muszę się nad wszystkimi litować. I bez krępacji słowa, mogę wyrazić swe zdanie.
KarolinaMagdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 15:19   #63
akasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

możecie opisać jak to wygląda? i gdzie te krostki właściwie się robią?
zauważyłam u siebie krostki nie bolą, nie swędzą. po wyciśnięciu krwawią
i do jakiego lekarza najpierw się udać? dermatolog czy ginekolog?
akasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 21:45   #64
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Cytat:
Napisane przez akasza Pokaż wiadomość
możecie opisać jak to wygląda? i gdzie te krostki właściwie się robią?
zauważyłam u siebie krostki nie bolą, nie swędzą. po wyciśnięciu krwawią
i do jakiego lekarza najpierw się udać? dermatolog czy ginekolog?
Mnie ginekolog odesłał do dermatologa.

W Lublinie dermatolog weneryrolog dr Marianna Piotrowska Bat przyjmuje na NFZ przy Weteranów w Centramedzie.
Nie chodzilam do niej z kłykcinami, a z cerą.Jest na tyle profesjonalna, że z całym sercem ją polecam. Dużo par do niej na wizyty chodziło - wchodzac razem do gabinteu.
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 11:31   #65
ewela1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Witam Dziewczyny.
Poszłam w pażdzierniku do chirurga, znalazłam dziwną narośl przy odbycie. Lekarz umowł mnie na wycinanie-stwierdził że to polip. Czekałam na wyniki miesiąc. Po miesiącu okazało się że to kłykcina kończysta odbytu. Dramat. Skierowanie do dermatologa. Dermatolog nie stwierdziała żadnych nowych zmian-zresztą sama bym wyczuła-sprawdzam codziennie. Poszłam do ginekologa- USG dopochwowe w normie, cytologia II grupa. Zawsze taką miałam. Wyszło zapalenie pochwy. Leczenie globulkami. Po dwoch tygodniach USg dopochwowe dalej zapalenie i szyjka lekko zaczerwieniona. Dalej leki dopochwowe Fluomizin. Konczę dziś ostatnią 12 tabletkę. Zrobiłam sobie badanie DNA HPV . Grupa niskiego ryzyka-nieobecna, Grupa wysokiego ryzyka-nieobecna. Nie stwierdza sie obecności wirusów brodawczaka ludzkiego. I teraz bądz tu mądry. Przy kłykcinach zazwyczaj występuje typ 6 lub 11. Zgłupiałam. Nadmienie również że partner od razu poszedł do lekarza. Dermatolog nic nie stwierdziła. Miał robione badania na posiew moczu. Wszystko w normie. Chirurg powiedział że może być tak że zmiana przy odbycie była stacjonarna, i nic więcej nie bedzie się z tym działo, żę organizm zwalczył wirusa. Jestem z jednym partnerem od 7 lat. Nie chodzimy na boki, nie uznajemy takiego typu zachowania. I teraz bądz tu mądrym. Znalazłam ciekawy artykuł słynnego DR. Ginekologa Madeja który opisuje przypadki kłykcin kończystych.

W tym miejscu nadmienić trzeba, że zmiany o charakterze kłykcin mogą się także rozwinąć bez udziału wirusa HPV w następstwie przewlekłych procesów zapalnych wywołanych przez chlamydie, a także w przypadku rzeżączki oraz infekcji grzybiczych. Dają one obraz mikrobrodawkowatego zapalenia szyjki macicy i pochwy /cervico-vaginitis micropapillaris/ nazywany też zapaleniem kondylomatycznym i mogą zwłaszcza w ciąży, przybierać wyraźną postać kłykcin kończystych. Przypadki takie obserwuję nierzadko w mojej praktyce klinicznej. Zmiany te ustępują szybko po zastosowaniu leczenia przyczynowego. Dlatego tak ważna jest dokładna diagnostyka bakteriologiczna i mykologiczna w przypadku tego typu objawów.

Serdecznie pozdrawiam. Liczę na pomoc.
ewela1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 14:23   #66
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Cytat:
Napisane przez ewela1977 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny.
Poszłam w pażdzierniku do chirurga, znalazłam dziwną narośl przy odbycie. Lekarz umowł mnie na wycinanie-stwierdził że to polip. Czekałam na wyniki miesiąc. Po miesiącu okazało się że to kłykcina kończysta odbytu. Dramat. Skierowanie do dermatologa. Dermatolog nie stwierdziała żadnych nowych zmian-zresztą sama bym wyczuła-sprawdzam codziennie. Poszłam do ginekologa- USG dopochwowe w normie, cytologia II grupa. Zawsze taką miałam. Wyszło zapalenie pochwy. Leczenie globulkami. Po dwoch tygodniach USg dopochwowe dalej zapalenie i szyjka lekko zaczerwieniona. Dalej leki dopochwowe Fluomizin. Konczę dziś ostatnią 12 tabletkę. Zrobiłam sobie badanie DNA HPV . Grupa niskiego ryzyka-nieobecna, Grupa wysokiego ryzyka-nieobecna. Nie stwierdza sie obecności wirusów brodawczaka ludzkiego. I teraz bądz tu mądry. Przy kłykcinach zazwyczaj występuje typ 6 lub 11. Zgłupiałam. Nadmienie również że partner od razu poszedł do lekarza. Dermatolog nic nie stwierdziła. Miał robione badania na posiew moczu. Wszystko w normie. Chirurg powiedział że może być tak że zmiana przy odbycie była stacjonarna, i nic więcej nie bedzie się z tym działo, żę organizm zwalczył wirusa. Jestem z jednym partnerem od 7 lat. Nie chodzimy na boki, nie uznajemy takiego typu zachowania. I teraz bądz tu mądrym. Znalazłam ciekawy artykuł słynnego DR. Ginekologa Madeja który opisuje przypadki kłykcin kończystych.

W tym miejscu nadmienić trzeba, że zmiany o charakterze kłykcin mogą się także rozwinąć bez udziału wirusa HPV w następstwie przewlekłych procesów zapalnych wywołanych przez chlamydie, a także w przypadku rzeżączki oraz infekcji grzybiczych. Dają one obraz mikrobrodawkowatego zapalenia szyjki macicy i pochwy /cervico-vaginitis micropapillaris/ nazywany też zapaleniem kondylomatycznym i mogą zwłaszcza w ciąży, przybierać wyraźną postać kłykcin kończystych. Przypadki takie obserwuję nierzadko w mojej praktyce klinicznej. Zmiany te ustępują szybko po zastosowaniu leczenia przyczynowego. Dlatego tak ważna jest dokładna diagnostyka bakteriologiczna i mykologiczna w przypadku tego typu objawów.

Serdecznie pozdrawiam. Liczę na pomoc.
Skąd miałaś pobierany wymaz i na ile typów wirusa? Może być tak, że masz jakiś rzadki typ i badanie, które robiłaś nie wychwyciło go. U mnie w labie robią bodajże aż na 35 typów, ale są też badania tylko na kilka, kilkanaście ,najpopularniejszych'. Samych typów wirusa HPV dotąd zidentyfikowanych jest kilkadziesiąt - ponad setkę bodajże ! Nie tylko te dwa typy, które wymieniłaś, objawiają się się kłykcinami, to by było zbyt proste Ważne jest skąd pobrano wymaz, bo możesz mieć wirusa w okolicach odbytu, a na szyjce ani w pochwie możesz go nie mieć. Przewlekły stan zapalny szyjki może jednak wskazywać, że coś tam może siedzieć. Lepiej porobić dokładniejsze badania w kierunku grzybów, chlamydii, mycoplazmy itd., o których pisze dr Madej.
Generalnie dopóki nie wyjdzie Ci nic poważnego, jakieś neoplazje czy rozsiew kłykcin, to olej temat. Zdrówka życzę

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-01-14 o 19:16
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 16:44   #67
ewela1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Witaj kochana...Wymaz miałam z kanały szyjki macicy. Było to badanie o profilu: Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) -wykrywanie 37 typów wirusa, genotypowanie 19 typów...Zgadza się jest tych typów już chyba nawet ponad 200-Masakra jakaś. Lekarz zrobił mi badanie pod kątem tylko tych najgorszych onkogennych, i tych mniej onkogennych. Powiem Tobie że już Mnie bierze obrzydzenie do samej siebie. Nie mam pojęcia skąd to się u Mnie wzięło...

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez ewela1977 Pokaż wiadomość
Witaj kochana...Wymaz miałam z kanały szyjki macicy. Było to badanie o profilu: Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) -wykrywanie 37 typów wirusa, genotypowanie 19 typów...Zgadza się jest tych typów już chyba nawet ponad 200-Masakra jakaś. Lekarz zrobił mi badanie pod kątem tylko tych najgorszych onkogennych, i tych mniej onkogennych. Powiem Tobie że już Mnie bierze obrzydzenie do samej siebie. Nie mam pojęcia skąd to się u Mnie wzięło...
Dodam że miałam również robione badanie kolonoskopii, nie wyszło nic.
Tzn. są małe żylaczki odbytu. Nic więcej. Chirurg badał mnie również palcem w odbycie. Nic nie znalazł.

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Mcintosh...A co to za badanie przez odbyt.nie słyszałam jeszcze żeby były badania dna hpv przez odbyt...może są jakieś inne Metody wykrywanie tego jeszcze.Ale wiem że kobietom pobiera się z szyjki.
ewela1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-18, 18:53   #68
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Cytat:
Napisane przez ewela1977 Pokaż wiadomość
Witaj kochana...Wymaz miałam z kanały szyjki macicy. Było to badanie o profilu: Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) -wykrywanie 37 typów wirusa, genotypowanie 19 typów...Zgadza się jest tych typów już chyba nawet ponad 200-Masakra jakaś. Lekarz zrobił mi badanie pod kątem tylko tych najgorszych onkogennych, i tych mniej onkogennych.
Wiesz, z tym badaniem pod kątem obecności wirusa HPV, to swoją drogą są kontrowersje. Niektórzy uznają je za zbędne i jako naciąganie ludzi na spore wydatki. Jako powód podaje się właśnie to, że jest tych typów fąfset odmian, a także, jest on tak specyficzny, że obecny tylko miejscowo. Nie zakaża całej tkanki, tylko tam gdzie akurat wniknie. Później się roznosi, ale może to robić mniej albo bardziej 'intensywnie'. I cały myk polega na tym, że nie zawsze - pobierając wymaz do badania - trafi się na zakażone miejsce (wirus może mieć postać subkliniczną - być w nabłonku, ale nie dawać jeszcze żadnych objawów, że jest ) -w związku z czym kiedy nie widać 'naocznie' zmian typu kłykciny czy kiedy nie wychodzi neoplazja w kolposkopii, to takie badanie robi się właściwie na ślepo, albo się trafi, albo nie.
Ważne w Twoim przypadku jest to, że masz w porządku cytologię i żadnych nowych/innych kłykcin. I tego się trzymaj.
I weź wyluzuj z tym obrzydzeniem do siebie. Nie masz powodów się sobą brzydzić. Choroba jak choroba, nawet bardzo Ci przecież nie dokucza

Cytat:
Napisane przez ewela1977 Pokaż wiadomość
Dodam że miałam również robione badanie kolonoskopii, nie wyszło nic.
Tzn. są małe żylaczki odbytu. Nic więcej. Chirurg badał mnie również palcem w odbycie. Nic nie znalazł.


No i fajnie, i się nie nakręcaj. Wszystko jest OK.


Cytat:
Napisane przez ewela1977 Pokaż wiadomość
Mcintosh...A co to za badanie przez odbyt.nie słyszałam jeszcze żeby były badania dna hpv przez odbyt...może są jakieś inne Metody wykrywanie tego jeszcze.Ale wiem że kobietom pobiera się z szyjki.
Co za odbyt, jaki odbyt, ja mówiłam coś o odbycie ? Pytałam skąd miałaś pobierany wymaz, bo myślałam, że może z miejsca, w którym wyskoczyła sobie kłykcina, wtedy jest szansa, że w 'okolicznym' nabłonku wirus byłby obecny. A może nie, on wredny jest, jak już mówiłam
Chyba nie robią wymazów z odbytu w kierunku HPV - wyobrażasz sobie wsadzić w tyłek tę wielką szczotę jak do pobierania cytologii ?

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2015-12-18 o 19:04
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 20:51   #69
ewela1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Hahahahahahaha....kochana . ..Ale się uśmiałam. Nie masz pojęcia. Aż się splakalam.😆😆😆😆😆😆😆już mi różne rzeczy do głowy przychodzą...paranoja. W poniedziałek gin.Z wynikiem dna hpv i wtedy zrobię badanie moczu z posiewem...mówię tobie masakra jakaś. Już nie wiem co badać. ..jestem przebadane od góry do dołu. ...😆😆😆😆😆😆

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

A co do tej klykciny. ..to ten wycinek był bAdany histopatologicznie.pewnie dlatego chirurg mi powiedział że widocznie była to zmiana stacjonarna.nie mogę przestać się śmiać. ..A już chciałam prosić gina. Żeby pobrał dna hpv z tyłka 😆😆😆😆😆😆

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Mcintosh...kurde ale ty jestes pozytywna...dobrze się "Ciebie czyta" . Wiesz masz racje z tymi badaniami HPV DNA- ale tonący się brzytwy trzyma... Cytologia też nie daje pewności, zawsze lekarz może pobrać wymaz ze "zdrowych tkanek"nie wiedząc o tym. Zdecydowałam się na to badanie, czuje się na pewno psychicznie lepiej po nim...Duzo czytałam informacji na stronie DR. Madeja...Okazuje się ze szcepionka przeciwko HPV....
Szczepionka Gardasil, w Polsce zarejestrowana jako Silgard, nazywana szumnie "szczepionką przeciwko rakowi szyjki macicy" chociaż w rzeczywistości mająca zapobiegać infekcjom tylko 4 typami wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, jest nieskuteczna w zapobieganiu stanom przedrakowym i rakowi szyjki macicy u kobiet między 27 a 45 rokiem życia. Taką informację możemy od kwietnia 2011 roku przeczytać na na amerykańskiej stronie internetowej firmy Merck /MSD/, producenta szczepionki.

Nigdy w życiu bym się nie zaszczepiła...Jezeli cos jest wole leczyć,ewentualnie wyciąc...

https://www.youtube.com/watch?v=UX7NXLpEe7k
polecam- ZASZCZEPIONE DZIEWCZĘTA -POWIKŁANIA PO SZCZEPIONCE HPV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!


A co więcej...
Na Polskiej ulotce nie ma takiej adnotacji...

http://rxed.eu/pl/g/Gardasil/5/

Czytam informacje dziewczyn które zostały zaczepione tą sczepionką, mają zmiany CIN w szyjce macicy...Masakra.

Wychodzi na to że "jesteśmy" królikami doświadczalnymi...Jak we wszystkim...Zresztą ja też poszłam na rzeź...HPV DNA...

Pozdrawiam, Zyczę MIłej lektury i miłego oglądania.Obejrzałam w całosci.

Edytowane przez ewela1977
Czas edycji: 2015-12-18 o 21:41 Powód: dostarczenie wkekszej ilosci informacji
ewela1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 22:21   #70
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Cieszę się, że poprawiłam Ci humor Kłykciny to nie koniec świata, trzeba być czujniejszym, ale nie można dać się zwariować kiedy nie dzieje się nic poważnego. A u Ciebie nie dzieje się, z tego co piszesz.
Jak chodzi o zapalenie na szyjce, to dobrze by było jeszcze zrobić wymaz na posiew w kierunku chlamydii, mykoplazmy, grzybów i bakterii. Kolposkopia też by nie zaszkodziła (poczytaj o tym badaniu, jest ważnym uzupełnieniem cytologii - dr Madej sporo o niej pisze na swojej stronie).
I luzik, żadne tam 'czuję się brudna' i innego tego typu głupoty
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 13:38   #71
ewela1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Wczoraj się dowiedziałam ze 80% powoduje klykciny konczyste typ hpv 6 i 11.co z resztą z tymi 20%...jakie inne typy mogą to powodować.czy są wysokoonkogenne.człowiek już fisiuje.nie mogę nic znaleźć w tym temacie.wyczytałam tylko jakiś typ 26...Ale za co odpowiada?za raka czego...nie znalazlam
ewela1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-23, 16:23   #72
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Cytat:
Napisane przez akasza Pokaż wiadomość
możecie opisać jak to wygląda? i gdzie te krostki właściwie się robią?
zauważyłam u siebie krostki nie bolą, nie swędzą. po wyciśnięciu krwawią
i do jakiego lekarza najpierw się udać? dermatolog czy ginekolog?
To wygląda jak takie łezki zakończone maleńką kuleczką.
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:06   #73
sb25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

A co do leczenia kłykcin to ja polecam maść veregen fakt drogie to lekarstwo ale pomaga ja się o swoich kłykcinach dowiedziałam we wrześniu też byłam załamana i nie wiedziałam co robić ale wyleczylam to i jak na razie na szczęście mam spokój
sb25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 00:34   #74
ancilla2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

A ja Wam powiem, że przeszłam przez bardzo dziwną sytuację. Jak pisałam wcześniej, ginekolog zdiagnozował u mnie klykciny konczyste w czerwcu i kazał poddać się leczeniu u wenerologa. Byłam tak przerażona tą chorobą i perspektywą tego, że już nigdy się z tego nie wyleczę, że chyba przeszłam jakieś załamanie nerwowe i nie poddałam się leczeniu. Po jakimś czasie sama zauważyłam, że zmiany ustąpiły, następnie postanowiłam iść do ginekologa, skontrolować to dziadostwo i w końcu poddać się leczeniu. Poszłam do innego ginekologa, bo poprzedni tak mnie potraktował, że nie miałam ochoty do niego wracać. Opowiedziałam lekarzowi o wcześniejszej diagnozie, zostałam zbadana i lekarz nie stwierdził żadnych klykciny. Zrobił mi rownież cytologię, która wyszła prawidłowa. Sama nie wiem, czego wynikiem były te zmiany i czy ta choroba się gdzieś nie ukrywa. Dziwna sprawa. Tak czy siak, nadal jestem tym wszystkim przerażona.
ancilla2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 09:16   #75
akasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Cytat:
Napisane przez WhySoSerious Pokaż wiadomość
To wygląda jak takie łezki zakończone maleńką kuleczką.
a z tego coś wypływa?
miałam / mam? tego kilka.. takie wystające. po wyciśnięciu, a bolało jak chol..., leciała krew, bardzo ciemna.
akasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 16:41   #76
miszka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Cytat:
Napisane przez ancilla2 Pokaż wiadomość
A ja Wam powiem, że przeszłam przez bardzo dziwną sytuację. Jak pisałam wcześniej, ginekolog zdiagnozował u mnie klykciny konczyste w czerwcu i kazał poddać się leczeniu u wenerologa. Byłam tak przerażona tą chorobą i perspektywą tego, że już nigdy się z tego nie wyleczę, że chyba przeszłam jakieś załamanie nerwowe i nie poddałam się leczeniu. Po jakimś czasie sama zauważyłam, że zmiany ustąpiły, następnie postanowiłam iść do ginekologa, skontrolować to dziadostwo i w końcu poddać się leczeniu. Poszłam do innego ginekologa, bo poprzedni tak mnie potraktował, że nie miałam ochoty do niego wracać. Opowiedziałam lekarzowi o wcześniejszej diagnozie, zostałam zbadana i lekarz nie stwierdził żadnych klykciny. Zrobił mi rownież cytologię, która wyszła prawidłowa. Sama nie wiem, czego wynikiem były te zmiany i czy ta choroba się gdzieś nie ukrywa. Dziwna sprawa. Tak czy siak, nadal jestem tym wszystkim przerażona.


ancilla2 może to nie było to?
weszłam na ten post ponieważ znalazłam Twoje pytanie chyba z czerwca 2015 "gdzie leczyć kłykciny" też jestem z Wa-wy, u mnie podobna diagnoza chociaż to wszystko nie do końca jest jasne...
Od 4 lat jestem z tym samym mężczyzną, nigdy nie zdarzył nam się skok w bok-nie uznajemy takich relacji, cytologię robię co roku
( wiem wiem wynik prawidłowy o niczym nie świadczy) nigdy nie miałam żadnych dolegliwości, na ostatniej wizycie byłam w grudniu 2015 lekarz stwierdził małe zapalenie, przepisał globulki jak twierdził,żeby pobrać i za miesiąc "na czysto" zrobić cytologię. Tydzień temu na cytologii położna zauważyła kłykciny, byłam przerażona, położna zdziwiona że gin. nie zauważył, na usg transvag. Pani doktor stwierdziła, że to nie to, poszłam na dermatologa który stwierdził, że nie wie bo rzadko się z tym spotyka. Wróciłam więc do tego samego gina który w grudniu kłykcin nie widział, obejrzał i stwierdził, że są -kilka małych.
No cóż sama mu to zasugerowałam...
Mój mąż był u urologa który nic nie stwierdził, prawdopodobieństwo zarażenia drogą płciową w naszym przypadku nie istnieje.
To mój pierwszy post, nigdy się w coś takiego nie "bawiłam" boję się jak cholera, zaczęliśmy starania o dziecko ale w tym przypadku odpuściliśmy, muszę być pewna że jestem zdrowa, Czy któraś z Was leczyła kłykciny w Warszawie?
będę wdzięczna za info. Teraz czekam na wynik cytologii, tak polecił lekarz, dopiero potem wymrażanie gdzieś w Lux-medzie,

To forum napawa mnie optymizmem, super babeczki z Was!!!
miszka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 19:46   #77
PsychoCap
Raczkowanie
 
Avatar PsychoCap
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 90
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Cytat:
Napisane przez miszka123 Pokaż wiadomość
ancilla2 może to nie było to?
weszłam na ten post ponieważ znalazłam Twoje pytanie chyba z czerwca 2015 "gdzie leczyć kłykciny" też jestem z Wa-wy, u mnie podobna diagnoza chociaż to wszystko nie do końca jest jasne...
Od 4 lat jestem z tym samym mężczyzną, nigdy nie zdarzył nam się skok w bok-nie uznajemy takich relacji, cytologię robię co roku
( wiem wiem wynik prawidłowy o niczym nie świadczy) nigdy nie miałam żadnych dolegliwości, na ostatniej wizycie byłam w grudniu 2015 lekarz stwierdził małe zapalenie, przepisał globulki jak twierdził,żeby pobrać i za miesiąc "na czysto" zrobić cytologię. Tydzień temu na cytologii położna zauważyła kłykciny, byłam przerażona, położna zdziwiona że gin. nie zauważył, na usg transvag. Pani doktor stwierdziła, że to nie to, poszłam na dermatologa który stwierdził, że nie wie bo rzadko się z tym spotyka. Wróciłam więc do tego samego gina który w grudniu kłykcin nie widział, obejrzał i stwierdził, że są -kilka małych.
No cóż sama mu to zasugerowałam...
Mój mąż był u urologa który nic nie stwierdził, prawdopodobieństwo zarażenia drogą płciową w naszym przypadku nie istnieje.
To mój pierwszy post, nigdy się w coś takiego nie "bawiłam" boję się jak cholera, zaczęliśmy starania o dziecko ale w tym przypadku odpuściliśmy, muszę być pewna że jestem zdrowa, Czy któraś z Was leczyła kłykciny w Warszawie?
będę wdzięczna za info. Teraz czekam na wynik cytologii, tak polecił lekarz, dopiero potem wymrażanie gdzieś w Lux-medzie,

To forum napawa mnie optymizmem, super babeczki z Was!!!
Ja pozbywam się kłykcin na własną rękę, w sumie wielu lekarzy stosuje tą metodę - chodzi o wymrażanie ciekłym azotem. Niestety kłykciny mają to do siebie, że lubią powracać ze zdwojoną siłą po jakimś czasie od usunięcia. Można też stosować specjalne maści, ale ja wolę azot - efekty są już po paru dniach widoczne.
Zamierzam przeprowadzić sobie zabieg laserowego usunięcia tego badziewia, ponieważ mam już dość użerania się z tym tematem... walcze z nimi od paru lat. Do zarażenia może dojść przez zwykły pocałunek lub kontakt z kwią osoby zarażonej. Ten wirus ma to do siebie, że może w uśpieniu (bezobjawowo) siedzieć w człowieku nawet 2 lata lub więcej, więc może złapałaś to od poprzedniego partnera?
PsychoCap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 20:21   #78
Lara0406
Przyczajenie
 
Avatar Lara0406
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 5
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Mi najbardziej pomógł warticon. Nie bój się zajścia w ciążę, ja zaszlam mając już ledwo widoczne klykciny, nie powiekszyly mi się w trakcie ciąży a po 38 tygodniach urodziłam zdrowego synka. Wirus zostaje w Tobie i pewnie ma go sporo ludzi bo jakoś się o tym mało mówi. U mężczyzn często nie widać klykcin dlatego tak dużo kobiet jest zarażonych. Wracając do ciąży. Jeśli lekarz będzie widział w wirusie niebezpieczenstwo dla dziecka, wtedy zrobi cesarskie cięcie. Dziecko ma bardzo dużo przeciwciał i to go ratuje przed zakażeniem. Oczywiście o wszystkim trzeba powiedzieć lekarzowi. Ja polecam prof. Sawickiego, który przyjmuje na ul. Niskiej 11/26 w Warszawie. On prowadził moja ciążę i uspokajal jeśli chodzi o hpv. Jest ginekologiem i onkologiem.

Edytowane przez Lara0406
Czas edycji: 2016-02-03 o 20:24
Lara0406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 21:32   #79
emilly9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Witam !
Ja również mam ten problem. Po nieudanym leczeniu condylina zdecydowałam się na laser za który zapłaciłam 500 zł;/ niestety problem dość chybko powrócił, Jestem załamana i ciągle zdołowana. Zabieg był bardzo nieprzyjemny, ale pójdę dalej tą drogą i umówię się na kolejny..
Pozdrawiam i życzę wytrwałości, której mi juz brakuje...
emilly9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-05, 21:19   #80
papayka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 128
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

U mnie podczas cytologii gin zauważyła te paskudne zmiany, wysłała mnie na wulwoskopię, która potwierdziła kłykciny.. Z wynikiem poszłam do swojej gin i zostałam skierowana na leczenie do tej samej gin, która wykonywała to badanie. Pojechałam na wizytę i narazie ustaliłyśmy, że mam mieć jeszcze pobrany wycinek, żeby się upewnić, 'czy to na pewno to'. Trochę mnie to zaniepokoiło, bo robiąc wulwoskopię była o tym przekonana, a teraz już nie jest.. Czekam na koniec okresu i zobaczymy co dalej.. Jestem podłamana, bo czytam w necie o zarażaniu, mam jednego partnera, teraz już narzeczonego od ponad 8 lat, a tu nagle takie zmiany..
__________________
If you can dream it
You can do it
papayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 09:59   #81
juju3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Z gory przepraszam, ze nie uzywam polskich znakow, ale taka mam dostepna klawiature i mi najprosciej. Mam nadzieje, ze nikogo tym i nie uraze
Postanowilam napisac z wlasnego doswiadczenia o historii z moimi klykcinami, zeby pomoc innych chorym popatrzec na walke z tym wirusem pod innym katem. Ja postawilam na czas. Po zrozumieniu dzialania i mechanizmow wirusa, przeczytaniu setki art, wizytach u roznych lekarzy ( ginekologa, wenerologa, dermatologa..), zdecydowalam sie wzmocnic organizm witamina C i dostarczyc jak najwieksza dawke bioflawonoidow. Przedstawie pokrotce swoj sposob dziennego postepowania z tym chorobskiem.
Mialam stwierdzone zakazenie wirusem HPV 6 i 11, klykciny na odbycie i wejsciu do pochwy. Zaproponowano mi laser bo zmian bylo duzo. Lekarz przepisal mi tez condyline, ktora wykupilam.
Czulam wew. przerazenie i niepokoj, zeby poddac sie zabiegowi czy posmarowac sie tym condyline. Postanowialm poczytac, zbudowac wlasne zdanie i zabrac sie do dziela
Postawilam na diete, a nie suplementacje. Dzien zaczynalam od szklanki wody mineralnej z sokiem ze swiezo wycisnietej calej cytryny. Pilam 2 litry wody dziennie( z dodatkiem duzej ilosci soku z cytryny badz grejpfruta). Jadlam tylko i wylacznie surowe owoce, warzywa, gotowy na parze kurczak badz ryby z ziemniaki i brazowym ryzem przez okres 3 tyg. Kupilam sok z aronii i granata ( w sklepie ze zdrowa zywnoscia i pilam 3 szklanki dziennie). Nie spozywalam cukru bialego i bialej maki.
Z samym klykcinami ...smarowalam je 4 razy dziennie olejkiem herbacianym. Na wacik nakladalam sporo olejku i przykladalam obficie do klykcin. Pieklo lekko, ale to da sie wytrzymac i mozna sie przyzwyczaic.Po nasmarowaniu klykcin olejkiem, traktowalam je sokiem z bialego grejpfruta, zeby dostarczyc jak najwieksza dawke witaminy C na to chorobsko. Rozcinalam grejpfruta na pol i za pomoca wacika do uszu, ktory moczylam w owocu, nakladam ten sok na klykciny raz dziennie.
Zawsze po oddaniu moczu i stolca podmywalam sie woda i plynem do higieny intymnej. Jak nie mialam mozliwosci sie podmyc , nosilam ze soba nawilzony papier toaletowy. Podczas tej infekcji nie podcierajcie sie papierem, to najgorsze co mozna robic!
Po 3 tyg rygorystycznej diety ( ale nie bojcie sie, mozna jesc do syta, wazne zeby tylko te produkty, ktore wymienilam) i smarowaniu klykcin, same ustapily! Minely juz dwa lata i nie bylo nawrotow. Nie jestem lekarzem, ale dziele sie swoim doswiadczeniem, moze komus z was pomoze. Mi pomoglo bez nawrotu. Powodzenia

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

W sprawie partnera/partnerki. Badzmy uczciwi. To wirus przenoszony droga plciowa i moim zdaniem obydwoje partnerzy powinni sie poddac leczeniu ( jesli nie ma objawow, to wzmocnic system odpornosciowy i smarowac miejsca intymne olejkiem herbacianym). Lepiej zapobiegac niz czekac na wysyp klykcin. Widze, ze tutaj niektorzy z was zapewniaja, ze zadne z partnerow nie skacze na boki. Ja nie chce oceniac bo to nie moja rola, ale drogie panie i panowie...nikt z nas nie moze byc pewny co robi drugi czlowiek. Zaufanie jest wazne i to podstawa zwiazku, ale badzmy realistami. Jesli sami nie skoczylismy w bok, to mogl to zrobic partner i nie ma sie czego wstydzic i wypierac. To choroba przenoszona droga plciowa! Sa przypadki ( ale rzadkie), ze osoby nieaktywne plciowo zakazaja sie wirusem, ale radze postawic na dbalosc o siebie i popatrzec na sprawe realnie. Wirus rozwija sie pare miesiacy, czasem pozostaje w utajeniu przez lata, ale wysyp klykcin jak powiedzial mi lekarz to okres od kilku tyg do max 6 miesiecy od zakazenia. Kazdy z was moze wiec sobie policzyc z kim w tym czasie spal i przygladac sie partnerowi. Ograniczone zaufanie w tej sytuacji to nic zlego. I prosze nie piszcie mi, ze chce podwazac wiernosc waszych partnerow. Po prostu chce zebyscie spojrzeli uczciwie na sprawe i zadbali przede wszytskim o siebie, poniewaz o odpornosc w naszej sytaucji trzeba dbac z podwojna sila juz do konca zycia
juju3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 18:41   #82
ewusik87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Małpoplska
Wiadomości: 68
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Witam,
Mam do odsprzedania jedną szczepionkę przeciwko HPV-
ewusik87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 18:27   #83
papayka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 128
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Dziewczyny, pomóżcie
ostatnio miałam biopsję przedsionka pochwy, wcześniej diagnozowano u mnie kłykciny kończyste. Dziś odebrałam wynik biopsji, wyszło:
Vestibular papillomatosis, odczyn p16 (-) co przemawia przeciwko infekcji HPV.
Co mam o tym myśleć? Co oznacza ten wynik?
__________________
If you can dream it
You can do it
papayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 21:48   #84
johndeere
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Witam . Chiałbym prosic o poradę. zrobiło mi sie cos takiego przy odbycie(foto) po zdrapaniu leci krew a ta kuleczka jest biala . jak kaszak.. czy to są kłykciny czy cos może innego? gdzie z tym się udać? z góry dzięki za porady..

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2016-11-25 o 19:01
johndeere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 13:25   #85
foxi1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Przede wszystkim należy udać się do lekarza.Dość dobrze rozeznany jest ten temat chorobowy na xxx
Jest to dość uciążliwa i niebezpieczna przypadłość.Lekarz przede wszystkim ale można się też pokusić o zrobienie sobie testów na wirusa HPV , który można właśnie dostać w Gdańsku - Lifemedica - jest to
placówka zatrudniającą ponad 50 lekarzy .

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-08-29 o 12:21 Powód: reklama
foxi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 11:14   #86
rozenma
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Wiecie jaki ja mam na nie sposób? Owijam je niteczką, po 2-3 dniach odpadają same.
rozenma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 14:18   #87
dominika2345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 53
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Hej dziewczyny, odświeżam wątek.

Opowiem Wam moją historię. We wrześniu na wizycie i ginekologa zdiagnozowano u mnie kk. Od razu zdecydowałam się na laser. Niestety po ok miesiącu zmiany ponownie się pojawiły, znowu laser i tak już 4 lub 5 razy... w międzyczasie zaszczepiłam się Gardasilem, który ma pomóc organizmowi pobudzić odporność do walki z wirusem. Jestem po pierwszej dawce. Moja gin twierdzi że rzadko ale zdarzały się jej przypadki, że po pierwszej szczepionce nawroty jeszcze były ale druga dawka już powinna konkretniej zadziałać.

Na początku zmiany miałam w obrębie ujścia do pochwy oraz na tej błonie pomiędzy pochwą a odbytem. Ostatnio pojawiły mi się w okolicach odbytu i tak jakby bardziej na pośladkach twarde płaskie brodawki, które (pewnie ze względu na miejsce) zaczęły uwierać. Kolejna diagnoza: kk. Ponieważ chwilowo moja gin ma zepsuty laser, smaruję zmiany Condyline, zostały mi jeszcze do posmarowania dziś wieczorem i jutro rano. Odkąd nakładam ten płyn odczuwam większą bolesność ale zauważyłam że brodawki najpierw zrobiły się bielsze a teraz pojawiają się na nich pojedyncze malutkie brązowe kropeczki tak jakby miał się tworzyć na nich strupek (to chyba dobrze więc mam nadzieję, że tak jest) natomiast nie do końca ufam temu lekowi i czekam na naprawiony laser... Od 9ciu miesięcy mam stalego partnera, który został obejrzany przez dermatologa we wrześniu i nie stwierdzono żadnych zmian. Żaden lekarz nie zalecił nam testów, mówiąc zgodnie że zarażamy dopóki są zmiany. Nie dając się zwariować kochaliśmy się przez ten czas bez zabezpieczenia (oczywiście pomijając okresy gojenia po laserze) i teraz zauważyliśmy u niego kilka drobnych brodawek, na które on stosuje teraz Codyline. Proszę powiedzcie mi czy ktoraś z Was ma doświadczenia w tak długiej walce z kk... pomimo zapewnień lekarza że to się w końcu skonczy ja tracę nadzieję na normalne życie...

Bardzo dziękuję!
dominika2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 11:06   #88
DlaCiebieWszystko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 32
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Witam
Ja również mam kłyciny za tydzień dostanę skierowanie na zabieg czego mogę się spodziewać?Będę robić na NFZ czy długo będę musiała czekać jestem strasznie przerażona
DlaCiebieWszystko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 20:50   #89
lilbossy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

DlaCiebieWszystko w jaki sposób będziesz miała usuwane kłykciny? Ja jestem po elektrokoagulacji. Mogę podzielić się wrażeniami.
lilbossy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 11:45   #90
DlaCiebieWszystko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 32
Dot.: kłykciny kończyste.... prosze o rady.

Cytat:
Napisane przez lilbossy Pokaż wiadomość
DlaCiebieWszystko w jaki sposób będziesz miała usuwane kłykciny? Ja jestem po elektrokoagulacji. Mogę podzielić się wrażeniami.
Muszę czekać na wyniki cytologi wtedy z wynikami do szpitala,mam przyjść wcześnie rano żeby był ordynator i będą mi proponować leczenie.Napisz mi proszę na priv jak to wygląda bo ja to tak się boję tego co mnie czeka.
DlaCiebieWszystko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-08 08:45:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.