Spozniajacy sie okres po odstawieniu vibinu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-19, 00:17   #1
pauline0404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2

Spozniajacy sie okres po odstawieniu vibinu


Hej dziewczyny. Nerwy mnie juz biorą i nie mam kogo sie poradzić o nie mam jak dostać sie do gina. Otóż, miesiąc temu przestałam brać tabletki anty VIBIN, 21+7. Po skończonym ostatnim blistrze dostałam tego okresu "z odstawienia" normalnie tak jak zwykle, tyle ze przez pierwsze 3 dni zamiast zwykłej krwi miałam brazowe plamienie i pierwszy raz straszne skrzypy!(z tym wyjątkiem ze wzięłam o tabletkę mniej, nie wzięłam ostatniej ale jak zwykle okresu dostawałam w piątek tak wtedy dostałam w czwartek wiec było ok). Odkąd skończyłam ostatni blistrze nie doszło do żadnego zbliżenia. Teraz okresu juz tego normalnego powinnam dostać 4 dni temu A mnie nawet brzuch nie boli! Dziewczyny, mam sie czym martwić?
pauline0404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 07:52   #2
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Spozniajacy sie okres po odstawieniu vibinu

Cytat:
Napisane przez pauline0404 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Nerwy mnie juz biorą i nie mam kogo sie poradzić o nie mam jak dostać sie do gina. Otóż, miesiąc temu przestałam brać tabletki anty VIBIN, 21+7. Po skończonym ostatnim blistrze dostałam tego okresu "z odstawienia" normalnie tak jak zwykle, tyle ze przez pierwsze 3 dni zamiast zwykłej krwi miałam brazowe plamienie i pierwszy raz straszne skrzypy!(z tym wyjątkiem ze wzięłam o tabletkę mniej, nie wzięłam ostatniej ale jak zwykle okresu dostawałam w piątek tak wtedy dostałam w czwartek wiec było ok). Odkąd skończyłam ostatni blistrze nie doszło do żadnego zbliżenia. Teraz okresu juz tego normalnego powinnam dostać 4 dni temu A mnie nawet brzuch nie boli! Dziewczyny, mam sie czym martwić?
Po odstawieniu to normalne. Nieregularne miesiączki możesz mieć nawet i pół roku, bo organizm musi wrócić do stanu równowagi.
Jeśli nie uprawiałaś seksu w czasie 7-dniowej przerwy i później, w ciąży na pewno nie jesteś. Musisz po prostu cierpliwie poczekać. Gdyby miesiączka bardzo się spóźniała, wybierz się do ginekologa.
Tutaj masz wątek zbiorczy dziewczyn, które odstawiły tabletki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=448698
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 12:54   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Spozniajacy sie okres po odstawieniu vibinu

Nic dziwnego, że okres się spóźnia po odstawieniu anty. To nic takiego, nie martw się! Poczekaj jeszcze tydzień, dwa. Jak się nie pojawi to idź do ginekologa.

I zrób test ciążowy przed wizytą, jeśli współżyłaś.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 22:17   #4
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Spozniajacy sie okres po odstawieniu vibinu

To normalne. Niektórym się wydłużają cykle o kilka dni a innym nie. Generalnie normalna długość cykli (taka jaką miałaś przed antykoncepcją) powinna wrócić w przeciągu 6 miesięcy. Zazwyczaj jest to szybciej.
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 22:56   #5
pauline0404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Spozniajacy sie okres po odstawieniu vibinu

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedź, już jestem spokojniejsza
pauline0404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 22:27   #6
MyDream166
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 71
Dot.: Spozniajacy sie okres po odstawieniu vibinu

Ja prawie 2 miesiace temu odstawilam Vinin mini. Od czasu ostatniego krwawienia z odstawienia, okres sie nie pojawil. Rowniez czekam
__________________
I don't ever wanna feel like I did that day.
But take me to the place I love, take me all the way
MyDream166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 13:55   #7
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: Spozniajacy sie okres po odstawieniu vibinu

To wszystko zależy od tego jak szybko wraca płodność pod odstawieniu tabletek, czyli kwestia organizmu, jednym kobietom wraca po kilku tygodniach innym po kilku miesiącach, więc to nic takiego, ale dla pewności należałoby się skonsultować z lekarzem.
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-21 14:55:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.