Ból w pochwie podczas... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-02, 16:18   #1
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465

Ból w pochwie podczas...


To dziwne co za chwilę napiszę. Sama nie ogarniam, co się dzieje i gdyby mi ktoś wyznał taki problem, to bym się w głowę popukała i pomyślała, że to głupi żart, albo że ktoś jest nie do końca normalny. Tymczasem od dwóch dni czuję ostry, kłujący ból, coś w rodzaju skurczu, przy lewej ścianie pochwy podczas... głębokiego wdechu... Jest to o tyle uciążliwe, że ból jest nagły i odruchowo zgina mnie w pół, więc widać, że coś mi się dzieje i wzbudza to zainteresowanie otoczenia. Mówię wtedy, że mam skurcz, nie dodaję lokalizacji tego skurczu Spotkał się ktoś kiedyś z podobnym problemem? Jeśli nie przejdzie za kolejne dwa dni to wybiorę się do lekarza, ale co ja powiem? "Pani, jak oddycham to mnie w cipie boli"?
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 22:10   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ból w pochwie podczas...

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
To dziwne co za chwilę napiszę. Sama nie ogarniam, co się dzieje i gdyby mi ktoś wyznał taki problem, to bym się w głowę popukała i pomyślała, że to głupi żart, albo że ktoś jest nie do końca normalny. Tymczasem od dwóch dni czuję ostry, kłujący ból, coś w rodzaju skurczu, przy lewej ścianie pochwy podczas... głębokiego wdechu... Jest to o tyle uciążliwe, że ból jest nagły i odruchowo zgina mnie w pół, więc widać, że coś mi się dzieje i wzbudza to zainteresowanie otoczenia. Mówię wtedy, że mam skurcz, nie dodaję lokalizacji tego skurczu Spotkał się ktoś kiedyś z podobnym problemem? Jeśli nie przejdzie za kolejne dwa dni to wybiorę się do lekarza, ale co ja powiem? "Pani, jak oddycham to mnie w cipie boli"?
Idź do ginekologa i przecież nie musisz być wulgarna, wystarczy, że powiesz tak jak napisałaś - że co jakiś czas (najlepiej policz, ile razy dziennie, przyjrzyj się, czy ma to np. związek z wysiłkiem fizycznym, seksem, oddawaniem stolca czy moczu) łapie Cię taki bardzo silny ból. Różne mogą być przyczyny takiego bólu, także warto iść i choćby to USG + badanie przez pochwę mieć wykonane.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 19:58   #3
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Ból w pochwie podczas...

Może to być torbiel jajnika, więc lepiej jak najszybciej wybierz się do lekarza
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 12:18   #4
annakwiat1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 9
Dot.: Ból w pochwie podczas...

Moze zacznij zapisywac sobie kiedy dokładnie masz te skurcze, moze to jakies przed owulacyjne albo okresowe? A moze faktycznie to jakas torbiel. Lepiej pojsc i sie zbadac, lekarz na pewno powie CI co i jak i w razie czego przepisze jakies leki
annakwiat1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 15:02   #5
brodzkaannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 18
Dot.: Ból w pochwie podczas...

To może być niestety torbiel na jajniku. Sama miewałam kiedyś takie silne bóle i skurcze, sama nie wiem co częściej. poszłam do gina, powiedział mi że mam torbiel na 4 cm, dał mi tabletki i powiedział, ze jesli po ich zażywaniu torbiel nie zacznie się zmniejszac to będzie potrzebna operacja. na szczęście zeszła juz do 2 cm i mam nadzieję, ze całkiem się wchłonie. Więc nie bagatelizuj i idz póki nic powazżnego się nie wydarzyło!
brodzkaannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-31 15:02:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.