Zalotka - podkręcanie prostych rzęs - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-03-15, 23:24   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

zalotka


Dziewczyny, albo ja cos zle robie, albo moje rzesy nie sa stworzone do zalotki(choc jak spie w dzien, to w wyniku spania na brzuszku, rzesy wyginajace sie od poduszki, same sie podkrecaja)... ale uzywanie tego wynalazku nic mi nie daje...Dlaczego..co ja robie zle... ile trzeba przytrzymywac rzesy?.. a moze wczescniej powinno sie cos na nie nalozyc [img]icons/icon7.gif[/img] tak jak przed modelowaniem wlosow [img]icons/icon7.gif[/img]. Czekam na wasze opinie i doswiadczenia [img]icons/icon7.gif[/img] i czy w ogole jest sens uzywanie zalotki ?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-15, 23:24   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Zalotka - podkręcanie prostych rzęs - zbiorczy

Dziewczyny, albo ja cos zle robie, albo moje rzesy nie sa stworzone do zalotki(choc jak spie w dzien, to w wyniku spania na brzuszku, rzesy wyginajace sie od poduszki, same sie podkrecaja)... ale uzywanie tego wynalazku nic mi nie daje...Dlaczego..co ja robie zle... ile trzeba przytrzymywac rzesy?.. a moze wczescniej powinno sie cos na nie nalozyc [img]icons/icon7.gif[/img] tak jak przed modelowaniem wlosow [img]icons/icon7.gif[/img]. Czekam na wasze opinie i doswiadczenia [img]icons/icon7.gif[/img] i czy w ogole jest sens uzywanie zalotki ?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-16, 07:17   #3
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: zalotka

Hej Nineczko [img]icons/icon7.gif[/img]
Prawde mowiac to nie namawiam do uzywania zalotki na codzien. Mozemy niechcacy za szybko pozbyc sie naszych cennych rzesek. Takie maltretowanie ich na pewno nie wyjdzie im na dobre, jak robimy to za czesto.
Generanie zalotki uzywamy po pomalowaniu oka cieniami ale przed nalozeniem jeszcze tuszu. Ale tak wlasnie chyba to robisz?
Dobrze jest potrzymac takie rzeski w kleszczach dosc dlugo, inaczej faktycznie moze to nie dac zadnego efektu.

Ale jezeli zalezy Ci bardzo na podkreconych rzeskach, to mozesz dodatkowo uzyc tuszu, ktory powinien ten efekt wzmocnic. Albo jeszcze innym rozwiazaniem jest trwala na rzesy wykonywana w niektorych gabinetach kosmetycznych.
Na rzeski naklada sie taki cienki waleczek. Zawija sie na nim rzeski, naklada specjalne plyny do trwalej ale bardzo delikatnie, zeby nie podraznic oka. I rzesy po czyms takim na pewno beda mocno podkrecone. Jak chcesz to dokladnie opisze Ci ten proces tylko musze znalesc w jakiejs fachowej gazecie. [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-16, 07:17   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: zalotka

Hej Nineczko [img]icons/icon7.gif[/img]
Prawde mowiac to nie namawiam do uzywania zalotki na codzien. Mozemy niechcacy za szybko pozbyc sie naszych cennych rzesek. Takie maltretowanie ich na pewno nie wyjdzie im na dobre, jak robimy to za czesto.
Generanie zalotki uzywamy po pomalowaniu oka cieniami ale przed nalozeniem jeszcze tuszu. Ale tak wlasnie chyba to robisz?
Dobrze jest potrzymac takie rzeski w kleszczach dosc dlugo, inaczej faktycznie moze to nie dac zadnego efektu.

Ale jezeli zalezy Ci bardzo na podkreconych rzeskach, to mozesz dodatkowo uzyc tuszu, ktory powinien ten efekt wzmocnic. Albo jeszcze innym rozwiazaniem jest trwala na rzesy wykonywana w niektorych gabinetach kosmetycznych.
Na rzeski naklada sie taki cienki waleczek. Zawija sie na nim rzeski, naklada specjalne plyny do trwalej ale bardzo delikatnie, zeby nie podraznic oka. I rzesy po czyms takim na pewno beda mocno podkrecone. Jak chcesz to dokladnie opisze Ci ten proces tylko musze znalesc w jakiejs fachowej gazecie. [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-16, 09:09   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zalotka

Agnieszka mnie trochę przestraszyła, bo ja używam zalotki prawie codziennie.Mam grube rzęsy opadające w dół i nie mogłabym sie bez niej obejść.Nie wiem dlaczego nie udaje Ci sie ich podkręcić tym narzędziem. może masz niedobrą zalotkę. Ja kiedyś miałam taką plastikową gumową- można było "gnieść" nią rzęsy godzinę i nic. Najlepsze moim zdaniem są metalowe.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-16, 09:09   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zalotka

Agnieszka mnie trochę przestraszyła, bo ja używam zalotki prawie codziennie.Mam grube rzęsy opadające w dół i nie mogłabym sie bez niej obejść.Nie wiem dlaczego nie udaje Ci sie ich podkręcić tym narzędziem. może masz niedobrą zalotkę. Ja kiedyś miałam taką plastikową gumową- można było "gnieść" nią rzęsy godzinę i nic. Najlepsze moim zdaniem są metalowe.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-16, 10:00   #7
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: zalotka

Hi, hi
Entuzjastko, nie chcialam nikogo przestraszyc [img]icons/icon12.gif[/img] Moze odrobine przestrzec. Ale jezeli uzywsz jej od dluzszego czasu i nie zauwazylas niepokojacych zmian to bardzo dobrze. Widocznie potrafisz wykonac ten zabieg delikatnie bez zbednego obciazania rzesek. Wiec sie nie przejmuj moim zrzedzeniem i stosuj ja dalej [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-03-16, 10:00   #8
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: zalotka

Hi, hi
Entuzjastko, nie chcialam nikogo przestraszyc [img]icons/icon12.gif[/img] Moze odrobine przestrzec. Ale jezeli uzywsz jej od dluzszego czasu i nie zauwazylas niepokojacych zmian to bardzo dobrze. Widocznie potrafisz wykonac ten zabieg delikatnie bez zbednego obciazania rzesek. Wiec sie nie przejmuj moim zrzedzeniem i stosuj ja dalej [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-16, 11:39   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zalotka

Ja mam rzeski podkrecone przez nature, wiec zalotki nie uzywam, ale jestem ciekawa czy naprzykład mozna uzyc zalotki, a potem tylko odrzywki do rzesek i one sie nie zniszczą ? Czy to jest dobre rozwiązanie?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-16, 11:39   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zalotka

Ja mam rzeski podkrecone przez nature, wiec zalotki nie uzywam, ale jestem ciekawa czy naprzykład mozna uzyc zalotki, a potem tylko odrzywki do rzesek i one sie nie zniszczą ? Czy to jest dobre rozwiązanie?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-18, 17:44   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
zalotka-gdzie można ją kupić?

Czy ktoś orientuje się, gdzie mogę zakupić zalotkę? Interesują mnie wskazówki dotyczące rejonu Katowic, ew. Krakowa czy Warszawy. Z góry dziekuję za pomoc
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-08-18, 19:44   #12
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: zalotka-gdzie można ją kupić?

Zalotki można kupić np. w Naturze, ale serdecznie [img]icons/icon30.gif[/img] odradzam. Naprawdę efekt jest niewart [img]icons/icon31.gif[/img] miętoszenia rzęs i trwa krótko, lepiej podkręcać tuszem do rzęs [img]icons/icon37.gif[/img] [img]icons/icon37.gif[/img] [img]icons/icon37.gif[/img]. Co prawda mają różne mięciutkie nakładki, jednak... mnie to i tak nie przekonuje.
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-19, 08:40   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zalotka-gdzie można ją kupić?

Będąc w piątek na zakupach w Galerii Centrum w Warszawie widziałam 2 rodzaje zalotek: metalową i plastikową. Obydwie kosztowały ok 20-25zł.Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 18:37   #14
Agnieszka5002
Gość
 
Wiadomości: n/a
Zalotka - podkręcanie prostych rzęs - zbiorczy

Czy używanie zalotki niszczy rzęsy?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 19:29   #15
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: ZALOTKA/trwała

Moim zdaniem niszczy. Tak wynika z mojej praktyki.

A co kochane sądzicie o trwałej na rzęsy?
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 19:55   #16
oleczka18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 222
Re: ZALOTKA/trwała

co do zalotki to mnnie osobiscie nie podoba się efekt tego cuda ... [img]icons/icon9.gif[/img] użyłam jej tylko kilka razy, więc efektu szkód nie odczułam.
A co do trwałej na rzęski ... też się nad tym zastanawiałam bo cena zabiegu jest bardzo korzystana (ok 20zl w dobrym gabinecie tzn czystym, schludnym z miłą obsługą itd. ALE słyszałam że są też droższe zabiegi tego typu przy użyciu poprostu lepszych preparatów tylko za pierwszym razem, uważam że lepiej wydać mniej pieniędzy [img]icons/icon7.gif[/img] )
Nie zdecydowałam się jednak z obawy, że rzęski skrócą mi się w taki sposób, że nawet wydłużaający tusz mi nie pomoże [img]icons/icon7.gif[/img]i będe wyglądać nienaturalnie
(Wiem, że są różne wielkośći tych wałków, ale i tak stchórzyłam. W te wakacje chyba jednak zdecyduję się ... co mi zależy najwyżej będę się ukrywać [img]icons/icon12.gif[/img]
Właśnie, może któraś w wizażanek robi sobie trwałą na rzęski???
oleczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 20:03   #17
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: ZALOTKA/trwała

a wiecie moze gdzie mozna wykonac trwala na rzesy w warszawie-taka niezbyt droga?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 21:40   #18
|AsiA|
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 38
GG do |AsiA|
Re: ZALOTKA/trwała

wlasnie... tez czekam na odpowiedz jesli ktos cos wie na ten temat
|AsiA| jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-12, 16:15   #19
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Tusz podkręcający

Skoro zalotka nie, trwała ryzykowana, to może właśnie takie cudo? Jeśli znacie jakiś tusz, który faktycznie podkręca, to proszę o wpis.
Prawdę powiedziawszy nigdy nie kupowałam takich kosmetyków, to nie dawałam wiary w ich skuteczność. Teraz mam możliwość zapytać o to wiele fajnych laseczek i może mnie do nich przekonacie.
Mam długie rzęsy i dlatego chcę je podkręcić. Jeśli ten tusz byłby przy okazji pogubiający, byłoby bosko, ale to nie jest konieczność.
Tak więc drogie wizażanki, czekam na wasze posty!!!
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-12, 18:29   #20
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: ZALOTKA/trwała

hymm, wiem ze w Wawie taka trwała na rzeski ok 50 pln ogolnie rzecz ujmując starcza na jakies 3 m-ce czyli w sam raz na wakacje po zabiegu efekt,jest dosc przerysowany,ale to trwa pare dni- trzeba sie przyzwyczaic do pokreconych rzes Po zabiegu przez 5 dni nie malujemy rzes ( ale w sklad zabiegu wchodzi tez henna, wiec nie ma takiej koniecznosci) Pielegnacja- olej rycynowy lub oliwa z oliwek -przecieramy paluszkiem po rzeskach Innych tłuszczów raczej unikamy i to samo sei tyczy płynów do demakijazu - lepiej zeby były beztłuszczowe - osłabia to skręt

big cmokasy
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-12, 18:32   #21
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Tusz podkręcający

niusiu ja uzywam raczej tyulko pogrubiających, ale zdarzyło mi sie popełnic kilka podkrecających w młodosci trafiłam na kiepskie okazy, ale w KW napewno jest troche informacji na ten temat looknij zanim Ci laski napiszą mała
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 10:36   #22
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Tusz podkręcający

Moja koleżanka miała na to patent - do podkręcania rzęs używała odrobinki żelu do układania włosów. Rozcierała troszkę na koniuszku palca i to wcierała w rzęsy, od razu je modelując. Pamiętam, że zazdrościłam jej tych błyszczących i cuuudnie podkręconych rzęs. Może warto spróbować (z góry mówię, że nie próbowałam, bo nigdy w życiu w moim staniu posiadania nie znalazł się żel do włosów. No i stwierdziłam, że kupować całe opakowanie tylko na rzęsy by było lekką przesadą - na ileż wcieleń w końcu by mi to starczyło?) ?
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 17:57   #23
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: Tusz podkręcający

jestem urażona: jak mogłaś pomyśleć, że nie zajrzałam!!!
Oceny na KW jednak mało mi powiedziały i dlatego chciałam pogadać o tym! Po to jest forum. Bo inaczej miałybyśmy tylko KW. A tak możemy się jeszcze upewnić, popytać, wybadać.
No laseczki, stuknijcie w klawiaturkę i mi tu doradzić proszę!
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-29, 16:51   #24
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
zalotki

hejka
powiedzcie mi dziewczyny czy lepsze są zalotki metalowe czy te z plastiku?
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-29, 18:11   #25
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Re: zalotki

Szarka ja uzywam metalowej zalotki od ponad roku i musze przyznac, ze moje rzesy po tych zabiegach upiekszajacych sa znacznie oslabione. Chetnie wiec poczytam opinie na temat zalotek plastikowcyh
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-29, 21:56   #26
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Re: zalotki

Miałam 2 zalotki metalowe i 1 plastikową.
Polecam metalowe,sa zdecydowanie trwalsze.Plastikowe są strasznie badziewne,szybko się psują i raczej nie są zbyt wygodne.Używam zalotki codziennie od jakiś 6,może 7 lat i nie zauważyłam by moje rzęsy były jakos specjalnie zniszczone.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-29, 22:25   #27
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
czy one naprawde dzialaja?

Mam cos takiego gdzies gleboko w kosmetycze ale jakos wczesniej gdy
staralam sie to uzywac, to nie widzialam roznicy wiec odlozylam to.. od
razu mowie, ze nie mam sztywnych rzes.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-01, 23:06   #28
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: zalotki

Ja używam metalowej i jestem zadowolona.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-02, 00:53   #29
kiah
Raczkowanie
 
Avatar kiah
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 119
Re: zalotki

Ja również używam metalowej zalotki, od 7 lat, i przy "sprzęcie" dobrej jakości nic złego nie powinno mieć miejsca. Choć raz miałam zalotkę, której warstwa gumowana (ta do której przyciska się rzęsy metalową gilotynką) rozdwoiła się, przez co moje spojrzenie nieco zubożało , jednak był to odosobniony przypadek. Na szczęście!
kiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-02, 09:48   #30
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: zalotki

Ja mam metalowa od 3 lat jest trwała bardzo, nie nieszczy mi rzęs ale nakładam na noc odżywkę! jadnak najstraszniejsze jest to że czasem w metalową przypadkiem moze zacisnąć sie kawałek powieki czego nie lubię i lekko boli, nie wiem jak z plastikami ale bym nie ufała tak bardzo!
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-10 17:43:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:58.