Zator żylny od tabletek?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-20, 14:21   #1
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164

Zator żylny od tabletek??


Hej, wczoraj zaczęłam odczuwać kłucie pod kolanem, część z niego jest opuchnięta, kłucie nasila się przy poruszaniu nogą. Dzisiaj siedziałam w szkole ok godziny, i po powrocie do domu odczuwam ogromny ból od kolana po stopę, gdy się nie poruszam ból mija po 30-40min. Czy to może być objaw zatorów spowodowanych tabletkami/plastrami, czy któraś z was domyśla się czego to jest objaw? Bardzo proszę o pomoc.
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 15:59   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Weż aspirynę ,ona rozrzedza krew a jutro do lekarza.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 19:57   #3
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Zator żylny od tabletek??

faktycznie do lekarza. Niektóre hormony mogą powodować bóle w łydkach, ale opuchnięcie jest już sygnałem by iść z tym do lekarza.

Ze swojej strony polecam Ci jeszcze określenie na przyszłość tzw. czynnika Leiden i aktywności antytrombinowej, co pozwoli ustalić czy masz problemy z kwestią krzepliwości i czy na pewno możesz stosować antykoncepcję. Badania tanie nie są (prywatnie to wydatek ok. 100-150 zł) ale robi się je raz na całe życie i są bardzo potrzebne
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 11:33   #4
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Dzięki za odpowiedzi Dzisiaj chodzę po lekarzach i jak się dowiem co się dzieje dam znać, może się komuś kiedyś przyda jeżeli będzie miał podobny przypadek
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 19:30   #5
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Zator żylny od tabletek??

I jak tam???

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
... czynnika Leiden i aktywności antytrombinowej, co pozwoli ustalić czy masz problemy z kwestią krzepliwości i czy na pewno możesz stosować antykoncepcję. Badania tanie nie są (prywatnie to wydatek ok. 100-150 zł) ale robi się je raz na całe życie i są bardzo potrzebne
nie słyszałam o takich badaniach, ale może rzeczywiście warto. Śpi się spokojniej.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:16   #6
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Hej, wczoraj zaczęłam odczuwać kłucie pod kolanem, część z niego jest opuchnięta, kłucie nasila się przy poruszaniu nogą. Dzisiaj siedziałam w szkole ok godziny, i po powrocie do domu odczuwam ogromny ból od kolana po stopę, gdy się nie poruszam ból mija po 30-40min. Czy to może być objaw zatorów spowodowanych tabletkami/plastrami, czy któraś z was domyśla się czego to jest objaw? Bardzo proszę o pomoc.
eh, a badań nie robiłaś na krzepliwość hormony biorąc..?
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:31   #7
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
nie słyszałam o takich badaniach, ale może rzeczywiście warto. Śpi się spokojniej.
Są to badania które powinien polecać każdy lekarz przed antykoncepcją, ale niestety tak jak jeszcze wielu ginekologów nie ma w zwyczaju badać porządnie piersi przy każdej wizycie (nie mówię o pomacaniu "po łebkach" i wszystko w porządku), tak jeszcze wielu nie myśli o robieniu badań w kwestii zaburzeń krzepliwości.
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 18:27   #8
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Jak już jedna z dziewczyn napisała - aspiryna i szybko do lekarza, najlepie zażądaj skierowania na usg dopplera, które przy tabletkach powinno się wykonywać choćby co pół roku.
Z tym nie ma żartów - mnie wystarczyło tylko 1 opakowanie tabletek.
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 12:25   #9
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Jak już jedna z dziewczyn napisała - aspiryna i szybko do lekarza, najlepie zażądaj skierowania na usg dopplera, które przy tabletkach powinno się wykonywać choćby co pół roku.
Z tym nie ma żartów - mnie wystarczyło tylko 1 opakowanie tabletek.
Mam rozumieć że też miałaś jakieś z tym problemy?
Stosujesz teraz jakieś hormonki?
Pytam bo też pewności nie mam do stanu moich żyłek... tak sie zastanawiam czy taki incydent nie przekreśla hormonów.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:43   #10
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Hej, miałam usg żył jednak okazało się że to na szczęście nie zator Lekarz chirurg poinformował mnie że przy zatorach cała noga puchnie, jest ogromny ból przy stawaniu na palcach, i łydka zazwyczaj robi się twarda.
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:54   #11
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Hej, miałam usg żył jednak okazało się że to na szczęście nie zator Lekarz chirurg poinformował mnie że przy zatorach cała noga puchnie, jest ogromny ból przy stawaniu na palcach, i łydka zazwyczaj robi się twarda.
Bardzo się cieszę, że wszystko u Ciebie dobrze się skończyło
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 15:56   #12
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Bardzo się cieszę, że wszystko u Ciebie dobrze się skończyło
Bardzo się wystraszyłam, i teraz już wiem że stałe badania są bardzo ważne

Noga nadal boli, ale już mniej pewnie będę musiała jeszcze raz przejść się do ortopedy jak nie przejdzie. Najważniejsze że to nie zator
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 16:13   #13
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Bardzo się wystraszyłam, i teraz już wiem że stałe badania są bardzo ważne

Noga nadal boli, ale już mniej pewnie będę musiała jeszcze raz przejść się do ortopedy jak nie przejdzie. Najważniejsze że to nie zator
Wiem jak to jest
Ja ostatnio przy plasterkach też się stresowałam. Powychodziły mi żyły na nodze, piersi...taaakie fioletowe. Na razie zrezygnowałam z Evry.

Tak masz rację najważniejsze, że to nie zator. A z nóżką na pewno Ci przejdzie
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 16:15   #14
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Wiem jak to jest
Ja ostatnio przy plasterkach też się stresowałam. Powychodziły mi żyły na nodze, piersi...taaakie fioletowe. Na razie zrezygnowałam z Evry.

Tak masz rację najważniejsze, że to nie zator. A z nóżką na pewno Ci przejdzie
Ja też właśnie jestem po miesiącu Evry także strach był spowodowany przez nie, coś chyba z tymi plastrami jest nie tak, sama też z nich rezygnuję i wracam na tabletki. Również zauważyłam widoczne żyły na ciele
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 16:34   #15
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Ja też właśnie jestem po miesiącu Evry także strach był spowodowany przez nie, coś chyba z tymi plastrami jest nie tak, sama też z nich rezygnuję i wracam na tabletki. Również zauważyłam widoczne żyły na ciele
Ja też po miesiącu zrezygnowałam. Dam odpocząć organizmowi i pomyślę o tabletkach
Ogólnie plastry (gdzieś tak czytałam) uwalniają do organizmu ok 60% więcej hormonów w porównaniu z tabletkami....
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 23:57   #16
apoconie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 32
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Ja też mam podobny problem... od kilku dni dziwnie boli mnie noga. Najpierw czułam jakby drętwienie, dziś natomiast w obu nogach mam uczucie jakby permanentnego skurczu gdzieś tam w środku. I nie wiem czy sobie wmawiam i wymyślam, ale wszędzie (na całym ciele) widzę żyły! :O (mimo, ze moze one zawsze tak wyglądały, ale nie zwracałam uwagi...)

Zrobiłam sobie badanie krwi (takie "zwykłe" podstawowe) - wszystko w normie. Badanie na krzepliwość krwi - w normie.
Byłam u ginekologa - obejrzał nogi, podotykał, ponaciskał, nawet na leżąco mi całe nogi wyginał sprawdzając przy okazji czy nie mam rwy kulszowej. Stwierdził że nie widzi objawów zakrzepicy.

(powiedział, że gdyby była to zakrzepica, miałabym dużą różnicę objętości łydki - a nie jakieś 1-2 cm, co jest normalną asymetrycznością ciała ludzkiego, odczuwałabym ból przy ruszaniiu stopą a także ból przy "dźganiu" łydki palcem)

Jednak nadal odczuwam dziwny ból... Właśnie taki jakby wewnętrzny skurcz mięśni [?]... Nie wiem o co chodzi...
Mam brać magnez (bo ostatnio nie brałam, a miałam sesję więc mogłam wypłukać go z organizmu i "zużyć" na wytężoną pracę mózgu)

Nadal jednak bardzo się przejmuję... Mam nadzieję, że to zwykłe osłabienie, brak magnezu... Co do antykoncepcji lekarz zmienił mi tabletki na inne, stwierdzając, że być może te które miałam do tej pory (4 miesiące) jednak są nieodpowiednie.

Martwię się...
apoconie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 09:15   #17
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez apoconie Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie badanie krwi (takie "zwykłe" podstawowe) - wszystko w normie. Badanie na krzepliwość krwi - w normie.
Byłam u ginekologa - obejrzał nogi, podotykał, ponaciskał, nawet na leżąco mi całe nogi wyginał sprawdzając przy okazji czy nie mam rwy kulszowej. Stwierdził że nie widzi objawów zakrzepicy.

(powiedział, że gdyby była to zakrzepica, miałabym dużą różnicę objętości łydki - a nie jakieś 1-2 cm, co jest normalną asymetrycznością ciała ludzkiego, odczuwałabym ból przy ruszaniiu stopą a także ból przy "dźganiu" łydki palcem)

Jednak nadal odczuwam dziwny ból... Właśnie taki jakby wewnętrzny skurcz mięśni [?]... Nie wiem o co chodzi...
Mam brać magnez (bo ostatnio nie brałam, a miałam sesję więc mogłam wypłukać go z organizmu i "zużyć" na wytężoną pracę mózgu)

Nadal jednak bardzo się przejmuję... Mam nadzieję, że to zwykłe osłabienie, brak magnezu... Co do antykoncepcji lekarz zmienił mi tabletki na inne, stwierdzając, że być może te które miałam do tej pory (4 miesiące) jednak są nieodpowiednie.

Martwię się...
Z tego co słyszałam w tv w jakimś programie med o zakrzepicy to to że taki badanie na krzepliwość krwi nie wykryje zakrzepicy. Jedynym badaniem jest usg przepływowe kończyn dolnych. Wtedy lekarz może ocenić czy naczynia krwionośne są zwężone lub też czy w krwi są skrzepliny.

Spróbuj z tym magnezem. Warto zaopatrzyć się w magnez z potasem i wit B6. Jest bardzo dużo suplementów zawierających tylko Mg+wit B6 a potas jest równie potrzebny. Łykaj magnez ale staraj się nadal obserwować swój organizm.

Widzisz sam lekarz nie ma pewności od czego tak się może dziać. Najważniejsze, że wykluczył zakrzepicę. Ale dla pewności zmienił Ci tabletki.

Nie martw się. Zakrzepicy nie masz. A jeżeli to nie daje Ci spokoju idż na usg żył kończyn dolnych i wtedy będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Ja sama miałam problemy z nogami po mies plastrów i zrezygnowałam bo to nie było na moje nerwy Mimo, że lekarz twierdził, żebym się nie niepokoiła to mimo wszystko...te żyły, jakieś dziwne ukłucia, drętwienia spowodowały że dałam sobie spokój.
__________________


Edytowane przez Leyla89
Czas edycji: 2011-02-24 o 09:16
Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 13:23   #18
apoconie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 32
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Staram się uspokoić, bo faktycznie - badania krwi w normie, krzepnięcie w normie. Ginekolog jak zobaczył wyniki to stwierdził, że jestem okazem zdrowia. Ciśnienie mi zmierzył - i stwierdził, że tu też idealnie.

Jednak wewnętrznie schizuję nadal. Chyba jeszcze gorzej jest ciągle. Nie wiem czemu - ból nóg jest mniejszy. Mam wrażenie jakby mnie mięśnie bolały- teraz głównie z przodu - przy piszczelach.

Biorę magnez z wit. B6, kupiłam też dziś potas. Ale wiadomo, uzupełnienie pierwiastków trochę zajmuje. Nie jest to "hop siup, jedna tabletka i poziom uzupełniony", szczególnie, że nie brałam magnezu przez jakiś miesiąc (zapominałam ciągle kupic nowe opakowanie, a tu akurat sesja, więc jeszcze dodatkowo go wypłukiwałam herbatą, yerbą, kawą, wysiłkiem psychicznym, siedzeniem po nocach itd...)

No właśnie, siedzenie - prawie zupełny brak ruchu plus spadek minerałów... Może faktycznie to spowodowało moje dolegliwości.

Pocieszam się, że ginekolog wykluczył objawy zakrzepicy. Aczkolwiek odkąd mnie zapytał czy noga jest ciepła/gorąca - zaczęłam schizować i mam wrażenie ciepła ale tak w środku. Na zewnątrz temperatura nie różni się od innych części ciała.

Ale nadal widzę wszędzie żyły! Na całym ciele! (nigdy wcześniej nie oglądałam siebie tak dokładnie pod tym kątem...Więc nie wiem czy zaszła zmiana czy nie...)
Na wszelki wypadek kupiłam maść Heparinum - do smarowania obrzęków , także przy zakrzepicy.

Jednak z tego całego stresu i wmawiania sobie, nie mogę skupić się na niczym. Mam wrażenie, że ciężej mi się oddycha i boli mnie klatka piersiowa.
No i znowu schiz - może mam ZATOR PŁUCNY?
(albo poprostu długotrwały stres, bo już od tygodnia schizuję... bo trochę widzę takie objawy stresowe, jak np. przed egzaminami)

sama nie wiem po co to wszystko piszę... Może po to by z siebie to wyrzucić.. albo żeby ktoś mnie uspokoił...

Myślę żeby w przyszłym tygodniu odżałować kasę i zdrobić USG dopplera - dla świętego spokoju. Ale nachodzi mnie paniczny strach, że będę miała jakiś zator i umrę w weekend i nie zdąże zrobić tego dopplera.
Głupie to chyba...
apoconie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 11:52   #19
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez apoconie Pokaż wiadomość
Staram się uspokoić, bo faktycznie - badania krwi w normie, krzepnięcie w normie. Ginekolog jak zobaczył wyniki to stwierdził, że jestem okazem zdrowia. Ciśnienie mi zmierzył - i stwierdził, że tu też idealnie.

Jednak wewnętrznie schizuję nadal.
Chyba jeszcze gorzej jest ciągle. Nie wiem czemu - ból nóg jest mniejszy. Mam wrażenie jakby mnie mięśnie bolały- teraz głównie z przodu - przy piszczelach.

Biorę magnez z wit. B6, kupiłam też dziś potas. Ale wiadomo, uzupełnienie pierwiastków trochę zajmuje. Nie jest to "hop siup, jedna tabletka i poziom uzupełniony", szczególnie, że nie brałam magnezu przez jakiś miesiąc (zapominałam ciągle kupic nowe opakowanie, a tu akurat sesja, więc jeszcze dodatkowo go wypłukiwałam herbatą, yerbą, kawą, wysiłkiem psychicznym, siedzeniem po nocach itd...)

No właśnie, siedzenie - prawie zupełny brak ruchu plus spadek minerałów... Może faktycznie to spowodowało moje dolegliwości.

Pocieszam się, że ginekolog wykluczył objawy zakrzepicy. Aczkolwiek odkąd mnie zapytał czy noga jest ciepła/gorąca - zaczęłam schizować i mam wrażenie ciepła ale tak w środku. Na zewnątrz temperatura nie różni się od innych części ciała.

Ale nadal widzę wszędzie żyły! Na całym ciele! (nigdy wcześniej nie oglądałam siebie tak dokładnie pod tym kątem...Więc nie wiem czy zaszła zmiana czy nie...)
Na wszelki wypadek kupiłam maść Heparinum - do smarowania obrzęków , także przy zakrzepicy.

Jednak z tego całego stresu i wmawiania sobie, nie mogę skupić się na niczym. Mam wrażenie, że ciężej mi się oddycha i boli mnie klatka piersiowa.
No i znowu schiz - może mam ZATOR PŁUCNY?

(albo poprostu długotrwały stres, bo już od tygodnia schizuję... bo trochę widzę takie objawy stresowe, jak np. przed egzaminami)

sama nie wiem po co to wszystko piszę... Może po to by z siebie to wyrzucić.. albo żeby ktoś mnie uspokoił...

Myślę żeby w przyszłym tygodniu odżałować kasę i zdrobić USG dopplera - dla świętego spokoju. Ale nachodzi mnie paniczny strach, że będę miała jakiś zator i umrę w weekend i nie zdąże zrobić tego dopplera.
Głupie to chyba...
Kochana uspokój się. Jeżeli tak się tym wszystkim denerwujesz tzn antykoncepcją to może daj sobie spokój... odpocznij, ochłoń i obserwuj organizm. Sama nap że nie wiesz czy te żyły były czy nie... może warto poobserwować. masz taki sam charakter jak ja...też sie stresowałam o byle co, odpuściłam na 2 miesiące, obserwuje i teraz wiem co było a co sie pojawiło jestem spokojniejsza. i teraz wiem czy martwiłam sie potrzebnie czy nie.
drugie rozwiązanie to właśnie to usg...
tylko spójrz lekarz wykluczył zakrzepicę a ty sobie cały czas wkrecasz chorobę. Wszystko kosztem nerwów. Jeszcze sie nerwicy nabawisz... Ja bym ci radziła odpoczynek od tego typu lekow... bo mimo diagnozy lekarza cały czas sie denerwujesz co przekłada sie na twój organizm (bole w klatce piersiowej). ale decyzja należy do Ciebie.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 18:32   #20
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Zator żylny od tabletek??

hej hej jak tam?
przeszło troszkę?
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 18:42   #21
ingemona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 205
Dot.: Zator żylny od tabletek??

hej dziewczyny
Pisze z autopsji. Jestem po przebytej masywnej zakrzepicy lewej nogi. Symptomy, ktore opisujecie itd. Jesli znacie wlasne cialo to jemu wierzcie. Mnie omal komowaly lekarze nie zabili, bo ... jestem mloda itd. Nie wykryli ba wykluczyli zakrzepice u mnie. A juz ja mialam bardzo zaawansowana ( tego dowiedzialam sie duzo pozniej u lek, ktory bad mnie prywatnie, jednak w sadzie nie powtorzy tego co mnie powiedzial).
Noga wcale nie musi byc twarda, nie musi mega bolec, nie muszisz miec goraczki, nie musi skrzep wyjsc z badania USG, poniewaz moze nie byc duzy albo lekarz konowal, a choroba sie zaczyna kluc. Za to z D-dimerow jak wyjdzie to masz gdzies skrzepy!!!! Jesli wynik jest powyzej 5tys. Lec po recepte na zastrzyki Clexane i prosto do lekarza badz ostry dyzur w jakims szpitalu. Tyle ode mnie. jesli chcecie wiecej sie dowiedziec, jak to bylo piszcie na priva.
ingemona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 18:49   #22
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez ingemona Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
Pisze z autopsji. Jestem po przebytej masywnej zakrzepicy lewej nogi. Symptomy, ktore opisujecie itd. Jesli znacie wlasne cialo to jemu wierzcie. Mnie omal komowaly lekarze nie zabili, bo ... jestem mloda itd. Nie wykryli ba wykluczyli zakrzepice u mnie. A juz ja mialam bardzo zaawansowana ( tego dowiedzialam sie duzo pozniej u lek, ktory bad mnie prywatnie, jednak w sadzie nie powtorzy tego co mnie powiedzial).
Noga wcale nie musi byc twarda, nie musi mega bolec, nie muszisz miec goraczki, nie musi skrzep wyjsc z badania USG, poniewaz moze nie byc duzy albo lekarz konowal, a choroba sie zaczyna kluc. Za to z D-dimerow jak wyjdzie to masz gdzies skrzepy!!!! Jesli wynik jest powyzej 5tys. Lec po recepte na zastrzyki Clexane i prosto do lekarza badz ostry dyzur w jakims szpitalu. Tyle ode mnie. jesli chcecie wiecej sie dowiedziec, jak to bylo piszcie na priva.
brałaś tabletki antykoncepcyjne?
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 20:11   #23
ingemona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 205
Dot.: Zator żylny od tabletek??

i tak i nie.
Jeśli masz na myśli zjedzenie nie całych 2 opakowań to tak, brałam. Nigdy wcześniej nie brałam hormonów i gdy z nogą dziwnie się zaczęło dziać to wyrzuciąlam tabsy.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Czasem ma się predyspozycje do takich dziadostw. U mnie okazalo sie ze mam, wiec dlugosc brania tabletek nie miala wielkiego znaczenia raczej. Za to zanim zaczelam je brac robilam bad czy moge i wbrew pozorom wyszlo ze nie ma przeciwskazan. A jednak ... byly. Leczylam sie pol roku. Noga do dzis boli, puchnie, naczynia pozrywane, niewydolna zyla. Zostalo mi po "tej przyjemnosci" jaka jest zakrzepica.
ingemona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 21:28   #24
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez ingemona Pokaż wiadomość
i tak i nie.
Jeśli masz na myśli zjedzenie nie całych 2 opakowań to tak, brałam. Nigdy wcześniej nie brałam hormonów i gdy z nogą dziwnie się zaczęło dziać to wyrzuciąlam tabsy.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Czasem ma się predyspozycje do takich dziadostw. U mnie okazalo sie ze mam, wiec dlugosc brania tabletek nie miala wielkiego znaczenia raczej. Za to zanim zaczelam je brac robilam bad czy moge i wbrew pozorom wyszlo ze nie ma przeciwskazan. A jednak ... byly. Leczylam sie pol roku. Noga do dzis boli, puchnie, naczynia pozrywane, niewydolna zyla. Zostalo mi po "tej przyjemnosci" jaka jest zakrzepica.
Rozumiem....ja miałam miesiąc przygody z Evrą. Strasznie bałam się zakrzepicy i zrezygnowałam z kilku powodów.
Niestety czasem ma się to "pechowe szczęscie" do wszelkich przypadłości. Najważniejsze, że zdiagnozowano u Ciebie zakrzepice gdy jeszcze nie było za późno.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 21:51   #25
apoconie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 32
Dot.: Zator żylny od tabletek??

No ja przestałam panikować jak narazie Miałam jakiś fatalny czas i panika przesłoniła mi racjonalne myślenie
Nadal mam jakieś obawy , ale już bardziej na spokojnie.

Za tydzień idę na badanie - USG doppler.
Wczoraj skończyłam 7 dniową przerwę od tabletek i powinnam zacząć nowe opakowanie, nowych tabletek.

Zadzwoniłam jednak do ginekologa mojego i poradził mi, że na wszelki wypadek mogę narazie ich nie brać - na spokojnie zrobić badanie i jeśli wszystko będzie ok to zacząć je brać od nowego cyklu.
(ogólnie takie przerwy nie są wskazane, ale są dopuszczalne, o ile są uzasadnione)

No, więc więcej będę wiedziała za tydzień.
Jak narazie nie myślę o tym, choć noga mnie pobolewa - ale już nie wmawiam sobie, że umieram, tylko że być może to braki magnezu czy potasu itd.

Zaintrygowały mnie te D-dimery
Co to jest dokładniej za badanie? Czy można je wykonać w każdym laboratorium? Ile kosztuje prywatnie?

ps. Leyla89 - dziękuję za zainteresowanie
apoconie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 23:37   #26
ingemona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 205
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Fakt, mialam bardzo duzo szczescia w calym nieszczesciu (mimo, ze lekarze obawiali sie u mnie juz zatoru plucnego, bo mialam objawy-to leczenie przeciwzakrzepowe dostalam w takiej dawce ze nic duzego sie nie oderwalo).


A co do D-Dimerow. Kosztuja ok 35zl i zrobisz w prawie kazdym laboratorium. najlepiej zrob rano, gdy jestes na czczo. Niby to nie ma znaczenia ale spotkalam sie z roznymi szkolami. Mozesz sobie tez zrobic INR czyli wskaznik krzepliwosci krwi, koszt ok 8,50zl. U osoby nie bioracej lekow przeciewzakrzepowych powinien wynosic ok 0,9-1,3 INR, a D-dimery do 5tys, jesli sa ponad to ozn, ze gdzies w Twoim ciele kraza skrzepy.
D dimery – fragmenty fibryny powstające w procesie degradacji fibryny przez plazminę.
Oznaczenie stężenia dimerów D we krwi włośniczkowej, żylnej lub tętniczej znajduje zastosowanie w rozpoznaniu klinicznie istotnej żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej i zespołu rozsianego krzepnięcia wewnątrznaczyniowego.


Mam nadzieje, ze pomoglam.
Jesli masz sie zamartwiac to lepiej zainwestowac 30 zl i zbadac krew. Bedziesz mogla spokojnie w nocy zasnac. Powodzenia
ingemona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 10:18   #27
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Cytat:
Napisane przez ingemona Pokaż wiadomość
D-dimery do 5tys, jesli sa ponad to ozn, ze gdzies w Twoim ciele kraza skrzepy.
Nie koniecznie jest tak jak piszesz. D-dimery w normie pozwalaja wykluczyc zakrzepice, natomiat wynik d-dimerow ponad norme MOZE oznaczac skrzepy, ale nie musi.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:32   #28
ingemona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 205
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Masz racje . Tylko, ze nie chcialam straszyc dziewczyny. Skoro ma taka schize z zakrzepica, po co pisac ze to przy nowotworach tez jest podwyzszone np ?
ingemona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 13:08   #29
apoconie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 32
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Heh Dzięki za odpowiedź ;D

Już mi schiza minęła - miałam lekkie przyćmienie racjonalnego myślenia i pierwszy raz w życiu taki obłęd Mam nadzieję, że nigdy więcej
apoconie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 15:22   #30
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Zator żylny od tabletek??

Właśnie tak to jest, że lekarze wrzucają wszystkich do jednego wora.

Ja też nie wiem czy bym żyła, gdyby nie to, że zrobiono mi D-Dimery, które wyszło sporo ponad normę, ale jeszcze nie bardzo dużo. Jednak wykonano mi rtg płuc, w ktorym widać było, że coś się dzieje. Mogłam mieć od razu zator płucny.

Trzeba żadać skierowania na wszelkie możliwe badania.
Obecnie, jak i w ogóle, już nie będę brała hormonów bo przez te kłopoty jakie miałam po prostu nie mogę.
Aha, i bardzo ważna rzecz - mam bardzo dobre wyniki krzepliwości krwi, a jednak byłam zagrożona zatorem. Także jeśli mamy dobrą krzepliwość, wcale nie oznacza, że nie wystąpi u nas zakrzepica od hormonów. Wytłumaczył mi to lekarz, gdy właśnie leżałam w szpitalu.
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.