kosmetyki mineralne Lucy Minerals - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-27, 20:04   #2221
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
a dlaczego tak wielu osób zapycha? co jest w tym podkładzie że pewnie z połowa nas musi z nich zrezygnować? jaki składnik?

jak ktoś ma na wydaniu próbki w dość jasnych odcieniach (nie oryginal) to ja z chęcią wypróbuję (targowisko)
Np. alantoina.

Ja znowu wróciłam do Lucy. Mam całe pudełko podkładu i kilka próbek i szkoda mi jej, tym bardziej że świetnie na mnie wygląda.
Na frakcji sojowej się nieładnie ścierała, na HA+płynny ekstrakt aloesu wygląda fajnie.
Z nosem nie mam problemu jak niektóre z Was, ale u mnie z kolei ściera się w okolicach pod-skrzydełko-nosowych. Nie wiem jak z tym sobie radzić.
U mnie Lucy powoduje powstawanie zaskórników zamkniętych, ale używając np pressed EDM też powstają, więc chyba czas najwyższy do dermatologa.
Dodatkowo znów potrzebuję większego krycia bo wyskakują mi takie bolące gule na brodzie, robiłam badania hormonalne i wszystko mam w normie, już nie wiem co począć.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2010-09-27 o 20:05 Powód: literówka
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 14:08   #2222
kika17
Wtajemniczenie
 
Avatar kika17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków
Wiadomości: 2 504
GG do kika17
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cześć dziewczyny, potrzebuje porady, otóż mam zamiar zamówic sobie próbki Lucy na zamówieniu zbiorowym, mam cere suchą, lecz troche skłaniająca sie do mieszanej, bo przetłuszcza mi sie w sferze T, nie wiem czy formuła oryginal bedzie odpowiednia, czy może light?
Kolejny problem to dobór odpowiedniego odcienia, generalnie jestem bladziochem, nie opalam sie zbytnio, zastanawiam sie jaki kolor byłby dla mnie odpowiedni, jestem nastawiona na zamowienie kilku próbek, prosze o pomoc w załaczniku dodam zdjęcie.
kika17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 18:13   #2223
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez RamiStars Pokaż wiadomość
Że niby moje pory wsysają Lusię? Wprawdzie przeczytałam ogromną większość wątku, ale ta teoria jakoś mi umknęła. I jeśli to rzeczywiście wina porów, to

A szkoda, bo mam wrażenie, że Luśka fajne mi ogólnie na cerę działała - kojąco i nawilżająco, serio, po kilku dniach testów zauważyłam poprawę.
Poza tym te podkłady mają jeszcze jedną zaletę: małą ilość odcieni; nie trzeba zamawiać dwudziestu próbek, żeby dobrać sobie kolor, a właśnie to skutecznie odstrasza mnie od innych firm. (Lucy to były moje pierwsze minerały.)

Szkoda
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 18:53   #2224
exotic smile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 366
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

A myślicie, że u każdego Lusia będzie wchodziła w pory? Już zamówiłam sobie próbkę i szkoda żeby się zmarnowały bo mam trochę rozszerzone pory
exotic smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 07:25   #2225
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Obawiam się że moich wielkich cieni pod oczami nic nie zakryje, nawet cud nad cuda jakim jest LM No ale zobaczymy, dam jej szansę. Już się doczekać nie moge, a tu conajmniej 2 tyg. czekania ;(
Lucy original swietnie nadaje sie na cienie pod oczami - ja uzywam odcienia light original- nie wysusza, nie podkresla zmarszczek jak inne minerały
i dobrze kryje - z tym, że mam średnie cienie

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Że niby moje pory wsysają Lusię? Wprawdzie przeczytałam ogromną większość wątku, ale ta teoria jakoś mi umknęła. I jeśli to rzeczywiście wina porów, to

A szkoda, bo mam wrażenie, że Luśka fajne mi ogólnie na cerę działała - kojąco i nawilżająco, serio, po kilku dniach testów zauważyłam poprawę.
Nie wiem kto napisał to o wsysających porach (nie było załączonych zdjęć) nie wiem czy o ciebie chodzi i nie pamietam na jakim forum na 100%, ale jesli o mnie chodzi, Lucy nie daje "tego looku" jak po innych minerałach: wykończenie matowe, ale cera promienieje, wygląda na zdrową, bo Lucy własnie wsysa mi sie w te pory (mam na policzkach duże) i żaden finisher nie daje rady tego wygładzić. Możliwe że nie dobrałam idealnego zestawu pod spód, ale w tej materii lucinda jest kapryśna.

Ale świeżynki nie zrażajcie się! : lucinda jest bdb do pierwszych testów bo ma rewelacyjne krycie i potem łatwo możecie sobie porównac z innymi podkładami i określić czego chcecie.
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 08:47   #2226
exotic smile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 366
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez lumtecua Pokaż wiadomość
Lucy original swietnie nadaje sie na cienie pod oczami - ja uzywam odcienia light original- nie wysusza, nie podkresla zmarszczek jak inne minerały
i dobrze kryje - z tym, że mam średnie cienie

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------



Nie wiem kto napisał to o wsysających porach (nie było załączonych zdjęć) nie wiem czy o ciebie chodzi i nie pamietam na jakim forum na 100%, ale jesli o mnie chodzi, Lucy nie daje "tego looku" jak po innych minerałach: wykończenie matowe, ale cera promienieje, wygląda na zdrową, bo Lucy własnie wsysa mi sie w te pory (mam na policzkach duże) i żaden finisher nie daje rady tego wygładzić. Możliwe że nie dobrałam idealnego zestawu pod spód, ale w tej materii lucinda jest kapryśna.

Ale świeżynki nie zrażajcie się! : lucinda jest bdb do pierwszych testów bo ma rewelacyjne krycie i potem łatwo możecie sobie porównac z innymi podkładami i określić czego chcecie.
A może to od formuły zależy? Ja zamówiłam Oil Control bo mam strasznie tłustą cerę.
exotic smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 09:44   #2227
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: kosmetyki mineralne LUCY MINERALS

Widzę że alantoina jest w każdym z tych podkładów (no z wyjątkiem light a tu krycie pewnie mierne?), a pamiętam że chyba tylko org. nas tak zapycha? Czy kogoś zapychają wszystkie podkłady lucy?
nie wiem czy warto ryzykowac i zamawiac te próbki...

Akurat na stronie nie ma zdjęć poglądowych tych kolorów które dla mnie sa odpowiednie, nie moge porównac które by były też podobne, tylko jaśniejsze...

zabieram się za czytanie wątku.

Ingredients~ zinc oxide, titanium dioxide, mica, magnesium stearate, calcium carbonate, iron oxides, allantoin, Apple Poly® polyphenols,trans-resveratrol, green coffee bean extract,
magnesium ascorbyl phosphate. occ

Ingredients~ zinc oxide, titanium dioxide, mica, magnesium stearate, silica dioxide, iron oxides, allantoin, Apple Poly® polyphenols, trans-resveratrol, green coffee bean extract,
magnesium ascorbyl phosphate. ocs

org Ingredients~zinc oxide, titanium dioxide, mica, magnesium stearate, iron oxides, allantoin, Apple Poly® polyphenols, trans-resveratrol, green coffee bean extract, magnesium ascorbyl phosphate.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 09:51   #2228
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: kosmetyki mineralne LUCY MINERALS

Cytat:
Napisane przez gothika
Czy kogoś zapychają wszystkie podkłady lucy?
nie wiem czy warto ryzykowac i zamawiac te próbki...
dopóki nie spróbujesz to sie nie przekonasz. Ja luśce dawałam kilka szans, niestety kazda formuła robiła mi krzywdę ; warto zaryzykować bo proszki dają swietny efekt, a jak nie spróbujesz to nie bedziesz wiedziec co tracisz
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 16:11   #2229
exotic smile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 366
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Która formuła z Oil Control: z Silicą czy z Calcium Carbonate jest lepsza i czym się różnią?
exotic smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 20:45   #2230
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Hej Lucy-maniaczki, czytam o tym zapychaniu i mi się przypomniało co pisała Nanomi w wątku z podstawowymi informacjami o minerałach (jako początkująca w mienerałach, od tego zaczęłam).

Cytuję:

Przyzwyczajanie się skóry do kosmetyków mineralnych:

  • Może się pojawić, ale nie musi. Jest to określanie jako "purging" czyli w dosłownym tłumaczeniu oczyszczanie. Opis zjawiska przez wizażankę - vril
  • Należy odróżnić reakcję alergiczną od oczyszczania (każdy zna swoją skórę najlepiej), w przypadku alergii radzę odstawić produkt, spróbować inne formuły, produkty o innych składach lub z innych firm i ewentulanie spróbować znowu, gdy skóra wróci do normy.

Czy możliwe że te reakcje o których piszecie to taki właśnie purging? Jak to rozróżnić od prawdziwego zapychania? Czy to się zdarza tylko u zaczynajacych przygodę z minerałami czy np. właśnie po zmianie firmy może nastąpić?
z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez BothSides
Czas edycji: 2010-09-29 o 20:48
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 20:52   #2231
anonyme
Zadomowienie
 
Avatar anonyme
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 636
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Ja od tygodnia testuję Lucy original i wygląda świetnie ale już drugi raz po nałożeniu swędzi i piecze mnie skóra Jakiś składnik mnie chyba uczula. A zapowiadało się super

Edytowane przez anonyme
Czas edycji: 2010-09-29 o 20:53
anonyme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 07:25   #2232
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez exotic smile Pokaż wiadomość
Która formuła z Oil Control: z Silicą czy z Calcium Carbonate jest lepsza i czym się różnią?
ja się podpinam pod pytanie, wiem że z calcium jest dla tłustych cer a z siliką?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:28   #2233
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
ja się podpinam pod pytanie, wiem że z calcium jest dla tłustych cer a z siliką?
silica czyli krzemionka działa matująco
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:32   #2234
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Mam formułę, odpowiada mi jej krycie, kolor, jednak po dłużej chwili święcę się jak latarnia może dodać do niej krzemionki np. z kolorowka.com? co myślicie? wtedy dalej będzie włazić w pory? Może przestane się świecić?
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:38   #2235
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
może dodać do niej krzemionki np. z kolorowka.com? co myślicie? wtedy dalej będzie włazić w pory? Może przestane się świecić?
Mozesz uzyc też krzemionki jako pudru wykończeniowego Powinno zadziałać, u mnie się sprawdza
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 09:03   #2236
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Hej Lucy-maniaczki, czytam o tym zapychaniu i mi się przypomniało co pisała Nanomi w wątku z podstawowymi informacjami o minerałach (jako początkująca w mienerałach, od tego zaczęłam).

Cytuję:

Przyzwyczajanie się skóry do kosmetyków mineralnych:

  • Może się pojawić, ale nie musi. Jest to określanie jako "purging" czyli w dosłownym tłumaczeniu oczyszczanie. Opis zjawiska przez wizażankę - vril
  • Należy odróżnić reakcję alergiczną od oczyszczania (każdy zna swoją skórę najlepiej), w przypadku alergii radzę odstawić produkt, spróbować inne formuły, produkty o innych składach lub z innych firm i ewentulanie spróbować znowu, gdy skóra wróci do normy.
Czy możliwe że te reakcje o których piszecie to taki właśnie purging? Jak to rozróżnić od prawdziwego zapychania? Czy to się zdarza tylko u zaczynajacych przygodę z minerałami czy np. właśnie po zmianie firmy może nastąpić?
z góry dzięki za odpowiedź
ja napiszę na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji: u mnie właśnie tak było. skóra sie oczyszczała, musiała powyłazić to, co gdzieś głęboko siedziało, a teraz jest duża różnica i skóra naprawdę bardzo sie poprawiła. Jak najbardziej może sie zdarzyć przy każdej zmianie firmy, a co więcej przy zmianie formuły również. Moja skóra tak zareagowała na EDMy, potem było ok, a teraz po przestawieniu sie na Lucy też musiała sie oczyścić i dostosować (choć trwało to dużo krócej niż przy EDMach )Jak odróżnić? Otóż ja stopniowo staram się wyeliminować kolejnych "podejrzanych" o zapychanie. Jeśli nic nie zmieniłam w pielęgnacji i zmiana była tylko podkładu mineralnego, to daję skórze czas na dostosowanie sie do nowego i obserwuję ją. Większość z nas zna swoją skórę by móc ocenić, czy zmiany są alergiczne czy tylko zwykły wysyp. Np. u mnie skóra się oczyszczała, wysypało mnie w kilku miejscach, ale jednak te zmiany znikły dość szybko.

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Mam formułę, odpowiada mi jej krycie, kolor, jednak po dłużej chwili święcę się jak latarnia może dodać do niej krzemionki np. z kolorowka.com? co myślicie? wtedy dalej będzie włazić w pory? Może przestane się świecić?
Ja mam mega tłustą skórę (przy tradycyjnym podkładzie, wykończonym pudrem bambusowym z BU mat trzymał tylko godzinę, poprawki robione Blotem z MACa i za godzinkę koniecznosć kolejnej poprawki i tak w kółko) Po zmianie z EDM na Lucy piewrsze dni były koszmarne. Raz, że nie wiedziałam ile Lucy użyć (brałam malutko jak EDM a to i tak było zbyt dużo jak na Lucy) a dwa, że potwornie się błyszczałam a wszytsko właziło w pory. Nawet kolega z pracy zapytał, czy nie jestm chora, bo źle wyglądam Ale stwierdziłam, ze sie przemęczę. Pohamowałam odruch pudrowania i stopniowo sie poprawiło. Teraz maluję się rano ok 6 i makijaż trzyma sie do ok 20 i to bez pudrowania!!!! Teraz tylko ze dwa razy używam bibułki lub husteczki by delikatnie usunąć błysk i jest ok. Oczywiście nie jest to płaski mat, tak jak bywa po pudreach ale to tylko plus, bo cera nie błyszczy się a wygląda naturalnie. Może spróbuj wiec też przemęczyć sie i dać skórze czas na przywyknięcie? Jeszcze jedno- ja teraz mam formułę OCC i na noc mocno nawilżam skórę, więć to pewnie też ma znaczenie.
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 09:26   #2237
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
ja napiszę na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji: u mnie właśnie tak było. skóra sie oczyszczała, musiała powyłazić to, co gdzieś głęboko siedziało, a teraz jest duża różnica i skóra naprawdę bardzo sie poprawiła. Jak najbardziej może sie zdarzyć przy każdej zmianie firmy, a co więcej przy zmianie formuły również. Moja skóra tak zareagowała na EDMy, potem było ok, a teraz po przestawieniu sie na Lucy też musiała sie oczyścić i dostosować (choć trwało to dużo krócej niż przy EDMach )Jak odróżnić? Otóż ja stopniowo staram się wyeliminować kolejnych "podejrzanych" o zapychanie. Jeśli nic nie zmieniłam w pielęgnacji i zmiana była tylko podkładu mineralnego, to daję skórze czas na dostosowanie sie do nowego i obserwuję ją. Większość z nas zna swoją skórę by móc ocenić, czy zmiany są alergiczne czy tylko zwykły wysyp. Np. u mnie skóra się oczyszczała, wysypało mnie w kilku miejscach, ale jednak te zmiany znikły dość szybko.

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------


Ja mam mega tłustą skórę (przy tradycyjnym podkładzie, wykończonym pudrem bambusowym z BU mat trzymał tylko godzinę, poprawki robione Blotem z MACa i za godzinkę koniecznosć kolejnej poprawki i tak w kółko) Po zmianie z EDM na Lucy piewrsze dni były koszmarne. Raz, że nie wiedziałam ile Lucy użyć (brałam malutko jak EDM a to i tak było zbyt dużo jak na Lucy) a dwa, że potwornie się błyszczałam a wszytsko właziło w pory. Nawet kolega z pracy zapytał, czy nie jestm chora, bo źle wyglądam Ale stwierdziłam, ze sie przemęczę. Pohamowałam odruch pudrowania i stopniowo sie poprawiło. Teraz maluję się rano ok 6 i makijaż trzyma sie do ok 20 i to bez pudrowania!!!! Teraz tylko ze dwa razy używam bibułki lub husteczki by delikatnie usunąć błysk i jest ok. Oczywiście nie jest to płaski mat, tak jak bywa po pudreach ale to tylko plus, bo cera nie błyszczy się a wygląda naturalnie. Może spróbuj wiec też przemęczyć sie i dać skórze czas na przywyknięcie? Jeszcze jedno- ja teraz mam formułę OCC i na noc mocno nawilżam skórę, więć to pewnie też ma znaczenie.

Nadi83 bardzo dziekuję za wypowiedź . Dzięki niej kilka próbek minerałów z pudełka "do oddania" przełożę do "do używania" .Widzę że robiłam błąd zbyt szybko rezygnując z proszków , po których cokolwiek nowego pojawiało się na mojej twarzy . (A przecież kiedyś czytałam post BothSides i vril )
W moim przypadku- cera mieszana ze skłonnością do przesuszania - skuteczną metodą zapobiegania błyszczeniu po minerałach jest dobrze nawilżający krem na noc.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 10:12   #2238
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Mozesz uzyc też krzemionki jako pudru wykończeniowego Powinno zadziałać, u mnie się sprawdza

A sama krzemionka mnie zbyt nie wysuszy? Średnio znam się na tych wszystkich mieszaninach, składnikach ale nie jest droga i chyba się skusze Do zmatowienia i podkładu używałam Jadwigi do skóry trądzikowej, i pudru Bambusowo-jedwabnego,ale to jeszcze nie to.

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
j

Ja mam mega tłustą skórę (przy tradycyjnym podkładzie, wykończonym pudrem bambusowym z BU mat trzymał tylko godzinę, poprawki robione Blotem z MACa i za godzinkę koniecznosć kolejnej poprawki i tak w kółko) Po zmianie z EDM na Lucy piewrsze dni były koszmarne. Raz, że nie wiedziałam ile Lucy użyć (brałam malutko jak EDM a to i tak było zbyt dużo jak na Lucy) a dwa, że potwornie się błyszczałam a wszytsko właziło w pory. Nawet kolega z pracy zapytał, czy nie jestm chora, bo źle wyglądam Ale stwierdziłam, ze sie przemęczę. Pohamowałam odruch pudrowania i stopniowo sie poprawiło. Teraz maluję się rano ok 6 i makijaż trzyma sie do ok 20 i to bez pudrowania!!!! Teraz tylko ze dwa razy używam bibułki lub husteczki by delikatnie usunąć błysk i jest ok. Oczywiście nie jest to płaski mat, tak jak bywa po pudreach ale to tylko plus, bo cera nie błyszczy się a wygląda naturalnie. Może spróbuj wiec też przemęczyć sie i dać skórze czas na przywyknięcie? Jeszcze jedno- ja teraz mam formułę OCC i na noc mocno nawilżam skórę, więć to pewnie też ma znaczenie.
Dziękuje, daje Lusi szansę, bo zaczynam leczyć buzie antybiotykami i wyglądałam przez kilka dni koszmarnie nie mam wyjścia potrzebuje maksymalnego krycia, im więcej się jej da tym gorzej to fakt, najgorzej wygląda nas i okolice nosa, włazi w pory niemiłosiernie.
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 10:30   #2239
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Dziękuję nadi83 za odpowiedź na moje pytania I cieszę się, że nie tylko ja skorzystam. Także testujemy wytrwale, zobaczymy co z tego wyjdzie

Edytowane przez BothSides
Czas edycji: 2010-09-30 o 10:32
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 11:08   #2240
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
A sama krzemionka mnie zbyt nie wysuszy? Średnio znam się na tych wszystkich mieszaninach, składnikach ale nie jest droga i chyba się skusze Do zmatowienia i podkładu używałam Jadwigi do skóry trądzikowej, i pudru Bambusowo-jedwabnego,ale to jeszcze nie to.
Niektóre dziewczyny wysuszyła, u mnie sie sprawdza. Trudno to przewidzieć
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 11:26   #2241
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

spróbować warto na kolorówce kosztuje 8 zł z groszem + przesyłka za 10g
Dziękować
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 11:43   #2242
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
silica czyli krzemionka działa matująco
rozwielitka - dzięki
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 14:33   #2243
RamiStars
Raczkowanie
 
Avatar RamiStars
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 137
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Zamówilam sobie próbki Lucy(ukłony dla Olencjii) no i mam problem.Nie wiem czy ja nakladam ja nierówno czy tez ona nierówno sie wtapia.Jak sie pomaluje rano jest ok po 2h hmm...wyglada to jakos dziwnie jakbym nałozyla w niektórych miejscach za duzo proszku wychodza takie łatki.Pozatym nic sie nie dzieje,nie piecze nie swedzi nie ma wysypki.Może Wy mi doradzicie co zrobic?
RamiStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 14:37   #2244
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez RamiStars Pokaż wiadomość
Zamówilam sobie próbki Lucy(ukłony dla Olencjii) no i mam problem.Nie wiem czy ja nakladam ja nierówno czy tez ona nierówno sie wtapia.Jak sie pomaluje rano jest ok po 2h hmm...wyglada to jakos dziwnie jakbym nałozyla w niektórych miejscach za duzo proszku wychodza takie łatki.Pozatym nic sie nie dzieje,nie piecze nie swedzi nie ma wysypki.Może Wy mi doradzicie co zrobic?
Musisz długo rozcierać proszek i nakładać bardzo małe warstwy. Pomaga tez spryskanie termalką lub hydrolatem.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 15:02   #2245
RamiStars
Raczkowanie
 
Avatar RamiStars
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 137
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Musisz długo rozcierać proszek i nakładać bardzo małe warstwy. Pomaga tez spryskanie termalką lub hydrolatem.
Wiec rzeczywiscie nakladalam go za duzo.Dziekuje slicznie za rade zastosuje i zobacze jak wyjdzie.
RamiStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 21:49   #2246
aniuska18032
Zakorzenienie
 
Avatar aniuska18032
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 4 130
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Dawno mnie tu nie było
Nadal maluję się Lucy bo to moja faworytka, nie ma lepszego podkładu dla mnie. Mimo, że ostatnio moja cera jest kapryśna to Lucy leży idealnie...nawet na tłustym filtrze ! Mam czasami wrażenie, że jest to po prostu moja druga skóra, leży pięknie, wtapia się i daje wrażenie takiej gładkości . Rzadko kiedy muszę poprawiać makijaż bo co nie spojrzę w lustro to jest dobrze. Muszę sobie zrobić zapasy podkładu ..do końca życia.
Rzadko stosuję pod Lucy primer (czasami Diva Defense), czasami na koniec nakładam finishing dust z EDM. Krycie dla mnie jest wystarczające (formuła original) chyba, że wyjdzie mi większa gula to wtedy używam cleara z EDM.

Teraz czaję się na pędzle z Lucy
aniuska18032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 13:28   #2247
Paulkabe
Raczkowanie
 
Avatar Paulkabe
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Zamówiłam próbki Lucy, testuję ją juz 5 dni i chyba nic z tego Krycie jest super, mat także. Ale zapycha mnie w ciągu 3 dni 4 pryszczowe grudki Gdyby nie to byłabym zadowolona Nie weim czy jeszcze próbowac,moze skóra sie przyzwyczai, a też nie cche sobie cery pogarszac
Paulkabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 14:29   #2248
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez Paulkabe Pokaż wiadomość
Zamówiłam próbki Lucy, testuję ją juz 5 dni i chyba nic z tego Krycie jest super, mat także. Ale zapycha mnie w ciągu 3 dni 4 pryszczowe grudki Gdyby nie to byłabym zadowolona Nie weim czy jeszcze próbowac,moze skóra sie przyzwyczai, a też nie cche sobie cery pogarszac
Moim zdaniem odstaw, ewentualnie testuj inną formułę. Jeśli to maleńkie krosteczki to możesz zaryzykować, jeśli normalne pryszcze to nie ryzykuj, nie wiem jakie Ty masz skłonności do blizn, ale mnie takie testy(różnych kosmetyków naturalnych i minerałów), w których liczyłam, że wysyp minie kilka blizn i przebarwień kosztowały, więc nie warto. Jak maleńka krosteczka można próbować dalej, jak coś konkretnego to kosmetyk pa pa ,nie ma na co czekać.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 15:24   #2249
Paulkabe
Raczkowanie
 
Avatar Paulkabe
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem odstaw, ewentualnie testuj inną formułę. Jeśli to maleńkie krosteczki to możesz zaryzykować, jeśli normalne pryszcze to nie ryzykuj, nie wiem jakie Ty masz skłonności do blizn, ale mnie takie testy(różnych kosmetyków naturalnych i minerałów), w których liczyłam, że wysyp minie kilka blizn i przebarwień kosztowały, więc nie warto. Jak maleńka krosteczka można próbować dalej, jak coś konkretnego to kosmetyk pa pa ,nie ma na co czekać.
no wlasnie dwie duże, i dwie małe, ale bolą, więc to takie typowe podskórne pryszcze ehh A tak super kryje i w sumie niedrogo wychodzą te minerały...
Paulkabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 15:34   #2250
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez lumtecua Pokaż wiadomość
Nie wiem kto napisał to o wsysających porach (nie było załączonych zdjęć) nie wiem czy o ciebie chodzi i nie pamietam na jakim forum na 100%, ale jesli o mnie chodzi, Lucy nie daje "tego looku" jak po innych minerałach: wykończenie matowe, ale cera promienieje, wygląda na zdrową, bo Lucy własnie wsysa mi sie w te pory (mam na policzkach duże) i żaden finisher nie daje rady tego wygładzić. Możliwe że nie dobrałam idealnego zestawu pod spód, ale w tej materii lucinda jest kapryśna.

Ale świeżynki nie zrażajcie się! : lucinda jest bdb do pierwszych testów bo ma rewelacyjne krycie i potem łatwo możecie sobie porównac z innymi podkładami i określić czego chcecie.
Ja tam się nie znam , ale coś w tym może być, że pory wsysają minerały i zaczynają produkować sebum. No bo mówię - nigdy, przenigdy się nie świecę, a po Lucy na policzkach tak, i to okropnie. I podkład znika - przecieram twarz wacikiem z mleczkiem kosmetycznym i wacik jest czysty.
A poza tym Lusia to ideał - nic mi po niej nie wylazło, ma kojący wpływ, ślicznie kryje i w dodatku odkryłam, że mizianie się flat topem sprawia mi niewyobrażalną przyjemność
Ale nie to mnie zniechęca do minerałów - zniechęcają mnie ilości odcieni, które trzeba przetrzepać, zanim się znajdzie ten idealny
Buu

Edit: I się zastanawiam, czy lusiowy finishing powder mógłby mi tutaj pomóc - w końcu kosmetyki tej samej firmy powinny ze sobą jakoś współpracować
__________________

Edytowane przez Germini
Czas edycji: 2010-10-01 o 15:38
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-12 00:45:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.