Studia w Polsce - Dobry pomysł? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-30, 00:54   #1
Nessie162
Przyczajenie
 
Avatar Nessie162
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11

Studia w Polsce - Dobry pomysł?


Witam,
Obecnie mieszkam w Wielkiej Brytanii a dokładniej Szkocji.
W przyszłym roku składałabym papiery na Weterynarię. (I mój wybór padł na: Cambridge, Londyn, Glasgow i Bristol). Aby się dostać oprócz dobrych ocen muszę mieć kilka tygodni tak zwanych Work Experience, czyli inaczej praktyki/wolontariat. Minimum to 10tyg, ale większość dostających się na Weterynarię ma ich ponad 20. Jest to przekomiczna ilość, i żeby to uzbierać musiałabym poświęcić na to prawie każdy wolny dzień od szkoły do Października 2013. Do tego muszę mieć co najmniej 2tyg Work Experience na farmie (Tydzien u krówek, tydzień u owieczek) a że jestem niepełnoletnia i moi rodzice pracują miałabym problem z dojazdem, szczególnie biorąc pod uwagę to że farmerzy zaczynają pracę wcześnie rano.
Wszystko to strasznie mnie dobija i stawia pod tak straszną presją że zaczęłam się zastanawiać nad studiami w Polsce.

Jednak wszyscy mi powtarzają że studia w PL są g**no warte i że nigdzie nie znajdę pracy, ale czy rzeczywiście tak to wygląda? Czy naprawdę aż tak ciężko będzie mi znaleźć pracę?

Chciałabym też zaznaczyć że prędzej czy później planuję otworzyć swój własny gabinet weterynaryjny, więc czy naprawdę jest jakaś różnica w tym gdzie będę studiowała?
Nessie162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 01:31   #2
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Studia w Polsce - Dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez Nessie162 Pokaż wiadomość
Chciałabym też zaznaczyć że prędzej czy później planuję otworzyć swój własny gabinet weterynaryjny, więc czy naprawdę jest jakaś różnica w tym gdzie będę studiowała?
Ze znajomością języka + wkładem finansowym (skoro mowa o czymś własnym) i pochodzenie dyplomu nie będzie miało znaczenia. Tak myślę.

I co jak co, ale weterynaria w Polsce jest (moim zdaniem) naprawdę na dobrym poziomie.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 05:22   #3
szeos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Studia w Polsce - Dobry pomysł?

ogólnie medycyna w polsce nie stoi na złym poziomie , gorzej z zatrudnieniem.
Wszystkie tego typu kierunki są niestety wymagające
szeos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 10:00   #4
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Studia w Polsce - Dobry pomysł?

Studiuj w Polsce, a letnie praktyki możesz sobie robić co roku w Szkocji. Wtedy już na pewno nie bedziesz miała żadnego problemu z wróceniem tam i znalezieniem pracy.

I tak jak dziewczyny wyżej napisały - kierunki medyczne u nas są na dobrym poziomie.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 11:19   #5
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Studia w Polsce - Dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez Nessie162 Pokaż wiadomość
Witam,
Obecnie mieszkam w Wielkiej Brytanii a dokładniej Szkocji.
W przyszłym roku składałabym papiery na Weterynarię. (I mój wybór padł na: Cambridge, Londyn, Glasgow i Bristol). Aby się dostać oprócz dobrych ocen muszę mieć kilka tygodni tak zwanych Work Experience, czyli inaczej praktyki/wolontariat. Minimum to 10tyg, ale większość dostających się na Weterynarię ma ich ponad 20. Jest to przekomiczna ilość, i żeby to uzbierać musiałabym poświęcić na to prawie każdy wolny dzień od szkoły do Października 2013. Do tego muszę mieć co najmniej 2tyg Work Experience na farmie (Tydzien u krówek, tydzień u owieczek) a że jestem niepełnoletnia i moi rodzice pracują miałabym problem z dojazdem, szczególnie biorąc pod uwagę to że farmerzy zaczynają pracę wcześnie rano.
Wszystko to strasznie mnie dobija i stawia pod tak straszną presją że zaczęłam się zastanawiać nad studiami w Polsce.

Jednak wszyscy mi powtarzają że studia w PL są g**no warte i że nigdzie nie znajdę pracy, ale czy rzeczywiście tak to wygląda? Czy naprawdę aż tak ciężko będzie mi znaleźć pracę?

Chciałabym też zaznaczyć że prędzej czy później planuję otworzyć swój własny gabinet weterynaryjny, więc czy naprawdę jest jakaś różnica w tym gdzie będę studiowała?
Przede wszystkim to strasznie przykre, że piszesz na polskim forum w tak paskudny sposób. Rozumiem, że cytujesz znajomych, ale można było napisać, że "nie polecają". Poza tym mogę się założyć, że g**no wiedzą
Jesteśmy w Unii, więc dyplom z Polski będzie honorowany, być może będziesz musiała dorobić jakieś uprawnienia, ale myślę, że nie będzie to dużym problemem. Zwłaszcza, jeśli Twoim marzeniem jest własny gabinet. Próbuj
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 11:23   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia w Polsce - Dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Studiuj w Polsce, a letnie praktyki możesz sobie robić co roku w Szkocji. Wtedy już na pewno nie bedziesz miała żadnego problemu z wróceniem tam i znalezieniem pracy.

I tak jak dziewczyny wyżej napisały - kierunki medyczne u nas są na dobrym poziomie.
nie do konca. praktyki praktykami, ale musi miec cos na zasadzie nostryfikacji dyplomu. a nie kazda uczelnia z weterynaria w polsce ma akredytacje, po ktorej z automatu mozna pracowac w innych krajach UE.

kierunki medyczne sa na dobrym poziomie, ale weterynaria jeszcze raczkuje i jest daleko w tyle krajami europy zachodniej. nie powiem, poziom jest wysoki, ale brakuje sprzetu i jest mniej praktyki.
sama studiuje weterynarie i planuje jechac na erazmusa do Cambridge. radzilabym zrobic praktyki, nawet gdybys miala stracic rok i startowac wlasnie na uczelnie w Cambridge. wez tylko pod uwage, ze niezaleznie od kraju na weterynarii jest duzo nauki.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 23:28   #7
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Studia w Polsce - Dobry pomysł?

Medyczne w Pl są na świetnym poziomie, masa zagranicznych studentów u nas robi studia, np. z Norwegii bo taniej i lepiej.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-31, 13:54   #8
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Studia w Polsce - Dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez Nessie162 Pokaż wiadomość
Jednak wszyscy mi powtarzają że studia w PL są g**no warte i że nigdzie nie znajdę pracy, ale czy rzeczywiście tak to wygląda? Czy naprawdę aż tak ciężko będzie mi znaleźć pracę?
A te teorie pochodzą zapewne od sfrustrowanych polaczków, którzy nie radzili sobie w Polsce i wyjechali, więc teraz plują na nią na prawo i lewo.

BTW ja znam opinie pracowników naukowych zagranicznych uczelni, którzy są zadowoleni ze swoich doktorantów, którzy studia mgr kończyli w Polsce i bardzo chwalą poziom ich wiedzy.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 13:44   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia w Polsce - Dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Medyczne w Pl są na świetnym poziomie, masa zagranicznych studentów u nas robi studia, np. z Norwegii bo taniej i lepiej.
z lepiej bym sie klocila. przede wszystkim TANIEJ, bo zagraniczni studencji placa (dla nich tylko, dla nas az) okolo 40 tys. zl/rok.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 11:15   #10
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Studia w Polsce - Dobry pomysł?

Koleżanka z Norwegii twierdzi, że u nas lepiej i taniej... Mówiła, że świetne wykształcenie dają polskie uczelnie i dlatego studiuje u nas.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 22:07   #11
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Studia w Polsce - Dobry pomysł?

A pomyśl czy to nie jest zaleta: zaczynasz zdobywać JAKIEKOLWIEK doświadczenie, jeśli nie specjalistyczne to w pracy z ludźmi, zwierzętami itp. Pomyśl, może warto poświęcić czas wolny? Z tego co słyszę od znajomych studiujących w UK to różnica polega na tym że u nas teoria, tam praktyka (niektórzy potwierdzają: więcej wiedzy zdobędziesz w Pl, to czy ona będzie potem wykorzystana to inna bajka).

U nas jest bida z praktykami, bo albo ich nie ma albo bierzesz to co jest.

Tak na marginesie to słyszałam że nawet jeśli nasze dyplomy są mniej cenione (prędzej wezmą Cambridge niż UJ...) to polscy specjaliści są na prawdę cenieni poza granicami kraju .
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 11:15   #12
ibuz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: Studia w Polsce - Dobry pomysł?

Rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia na innowacyjny kierunek Inżynieria Biomedyczna UZ trwa do 16 września !
Więcej informacji na stronach www.zib.uz.zgora.pl oraz www.uz.zgora.pl
ibuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.