rooooz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-26, 14:22   #1
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Red face

rooooz


czesc.
mam pytanie odnosnie rózu.
Troszeczke naszperałam w wyszukiwarce..ale niczego nie znalazlam...tzn odpowiedzi na moje pytanie.

chcialabym sie dowiedziec jak udaje wam sie tak idealnie ozywic twarz.
tak, ze roz nie ejst widoczy..jako smuga...tylko taka jasna piekne musniecie...
jakas specjalna technika?

nie chodzi mi tu o ksztalt twarzy i nakreslenie idealnych rumeincow(dobranych do twarzy)


tylko o technike
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 14:51   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: rooooz

ja nie robię rumieńców, bo wyglądam wtedy jak mama cypiska albo pyza z dobranocki.

natomiast bardzo delikatna smuga na najbardziej wystającej części policzka w pełnym uśmechu nadaje buzi "trójwymiarowość". ponieważ mam ładny kształt buzi - proporcjonalny owal - nie muszę robić nic więcej.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 15:11   #3
pączek
Raczkowanie
 
Avatar pączek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 331
Dot.: rooooz

Róż na policzki powinien nadawać delikatny połysk i blask (bez tandety) Dobrze jeżeli znajdzie się taki, który by rozpraszał światło wtedy cera będzie taka jakby.. hm.. ożywiona ;D Powinnaś szukać takich które dawałyby delikatną poświatę i lekko pokrywały a nie wyglądały jak na lalce.. wręcz komicznie (taki efekt mogą dawać bardzo ciemne odcienie). Dobrze też mieć dobry pędzel ja nie mam profesjonalnego (jeszcze) ale wiem że profesjonalne np. Sephora potrafią zdziałać cuda nawet jak się nie ma większego doświadczenia. Więc poleciłabym Ci właśnie dobry pędzel. Na codzień dobrze stosować kolory zbliżone do koloru ust na wieczór można nieco mocniejsze... Jednak nie trzeba używać tylko czerwieni albo typowo różowych kolorów - ja np. lubię takie brązowe.. czasem morelkowe wtedy cera jest ładna i promienna bez zbędnej sztuczności
pączek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 16:06   #4
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: rooooz

myślę, że pędzel powinien załatwić sprawę- ja mam taki skośny z Sephory i nim naprawdę trudno się źle umalować
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 16:07   #5
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: rooooz

Też mam ten skośny z Sephory i jestem jego fanką. Naprawdę trudno jest zrobić nim coś nie tak
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 16:11   #6
pączek
Raczkowanie
 
Avatar pączek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 331
Dot.: rooooz

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
myślę, że pędzel powinien załatwić sprawę- ja mam taki skośny z Sephory i nim naprawdę trudno się źle umalować
Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Też mam ten skośny z Sephory i jestem jego fanką. Naprawdę trudno jest zrobić nim coś nie tak
więc widzisz wybór powinien być trafiony
pączek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 16:15   #7
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: rooooz

Ja nakładam róż na szczyty kości policzkowych Osiągam dość fajny, naturalny efekt szminką - najpierw nakłdam na twarz jakiś krem, potem muskam szminką policzek i delikatnie rozcieram. Efekt jest dla mnie naturalniejszy niż przy użyciu tradycyjnych róży.
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-26, 16:18   #8
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: rooooz

ja naladam podlad i na to puder (na cala twarz) lub przypudrowuje podklad tylko na polikach albo na cala twarz klade tylko puder to wazne zeby roz dobrze sie rozprowadzal pozniej robie 'dziobek' i pokazuja mi sie 'rowki' ktore trzeba pokryc rozem nad nimi najczesciej klade rozswietlacz, do rozswietlacza uwyzam okraglego pedla do rozu i brazera scietego zawsze nie wyobrazam sobie inaczej
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 18:34   #9
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: rooooz

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
myślę, że pędzel powinien załatwić sprawę- ja mam taki skośny z Sephory i nim naprawdę trudno się źle umalować
Ja sie niedlugo wybieram do Sephory i che sie rozejrzec wlasnie za tym scietym pedzlem do rozu. Powiedz prosze jak tego cuda uzywac bo pojecia bladego nie mam Ktora czescia przykladac go do twarzy, ta skosna ? I jak go potem przesuwac ? Sory, moze glupie te pytania ale naprawde nie wiem... Napisz jak sie nim poslugujesz....
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 19:14   #10
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: rooooz

pędzelek jest naprawdę super właśnie dzięki temu, że ma taki skośny kształt

ja robię tak że przykładam go właśnie do policzka po linii ukośnej (część krótsza włosia jest u góry) i omiatam kilkoma ruchami w górę i w dół; czasem robię też tak, że odwracam pędzel odwrotnie (czyli dłuższe włosie u góry) i prostopadle do linii policzka przeciągam

wiesz nie jestem specjalistką, ja nie maluję dołeczków tylko właśnie kości policzkowe może jakaś wizażystka też Ci coś podpowie- wiem, że gdzieś na wizażu były zdjęcia jak nakładać róż pędzlem

dałam Ci poniżej taką małą instrukcję obsługi jak ja to robię- zrobiłam ją dla Ciebie tak na szybko a trzecie to zdjęcie mojego policzka- mam nadzieję, że widać ten róż jak jest nałożony
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg róż1.jpg (79,8 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg róż2.jpg (116,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03973zmg.JPG (45,1 KB, 29 załadowań)
__________________

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2007-09-10 o 14:30 Powód: podpis zdjęcia
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 19:55   #11
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: rooooz

SiSleyS ale masz śliczną twarz,a rzęsy jak marzenie

Niestety w Zamościu ani w Lublinie nie ma Sephory Ale ja mam pędzel do różu Inglota i muszę przyznać, że jest bardzo fajny, taki mięciutki.. przyjemnie się nim mazia twarz

A mam pytanko: czy dla początkujących najlepszy jest róż Bourjouis? Czy może jakiś inny?
Szukam jakiegoś jasnego różu lub brzoskwinki i najlepiej lekko połyskującego i nie wiem jaki będzie najlepszy. Jeśli ktoś może mi poradzić firmę i kolorek ewentualnie..bo zwykle panie w drogerii spzedają mi jakieś ciemne i ceglaste ;(
Szukałam czegoś dla siebie w podobnych wątkach ale jakoś się pogubiłam.
Jestem w zimie dosyć blada, teraz stosuję z Revlona Buff, a w zimie Ivory, mam włoski jasny brąz i ciemną oprawę oczu, jeśli to ma jakieś znaczenie.. bo na różach kompletnie się nie znam, a szukam czegoś na dzień na uczelnię.
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-26, 20:11   #12
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: rooooz

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
pędzelek jest naprawdę super właśnie dzięki temu, że ma taki skośny kształt

ja robię tak że przykładam go właśnie do policzka po linii ukośnej (część krótsza włosia jest u góry) i omiatam kilkoma ruchami w górę i w dół; czasem robię też tak, że odwracam pędzel odwrotnie (czyli dłuższe włosie u góry) i prostopadle do linii policzka przeciągam

wiesz nie jestem specjalistką, ja nie maluję dołeczków tylko właśnie kości policzkowe może jakaś wizażystka też Ci coś podpowie- wiem, że gdzieś na wizażu były zdjęcia jak nakładać róż pędzlem

dałam Ci poniżej taką małą instrukcję obsługi jak ja to robię- zrobiłam ją dla Ciebie tak na szybko a trzecie to zdjęcie mojego policzka- mam nadzieję, że widać ten róż jak jest nałożony
Dzieki za instruktaz Pokombinuje jak juz kupie ten pedzel
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:16   #13
pączek
Raczkowanie
 
Avatar pączek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 331
Dot.: rooooz

Cytat:
Napisane przez malutka86 Pokaż wiadomość
SiSleyS ale masz śliczną twarz,a rzęsy jak marzenie

Niestety w Zamościu ani w Lublinie nie ma Sephory Ale ja mam pędzel do różu Inglota i muszę przyznać, że jest bardzo fajny, taki mięciutki.. przyjemnie się nim mazia twarz

A mam pytanko: czy dla początkujących najlepszy jest róż Bourjouis? Czy może jakiś inny?
Szukam jakiegoś jasnego różu lub brzoskwinki i najlepiej lekko połyskującego i nie wiem jaki będzie najlepszy. Jeśli ktoś może mi poradzić firmę i kolorek ewentualnie..bo zwykle panie w drogerii spzedają mi jakieś ciemne i ceglaste ;(
Szukałam czegoś dla siebie w podobnych wątkach ale jakoś się pogubiłam.
Jestem w zimie dosyć blada, teraz stosuję z Revlona Buff, a w zimie Ivory, mam włoski jasny brąz i ciemną oprawę oczu, jeśli to ma jakieś znaczenie.. bo na różach kompletnie się nie znam, a szukam czegoś na dzień na uczelnię.
tak jak pisałam dla naturalnego efektu dobrze jest dobrać kolor odcieniem podobny do naszych ust.. Bardzo naturalny jest "koral" . Kieruj się tonacją cery.. Do chłodnych typów cery stosuje się chłodne odcienie i do ciepłych tonacji cery, ciepłe odcienie jednak zawsze można lekko odbiegać od tego Może poradź się pani w sklepie .. powinna Ci pomóc żeby w sztucznym świetle nie wybrać złego koloru. Bourjois nie jest trudny w obsłudze nie nabiera się go zbyt dużo i właśnie duży wybór ułatwia trafny wybór Wg mnie warto. Aha i mają delikatne drobinki, które nie dają tandetnego efektu.. Nie pamiętam czy w ofercie są róże bez drobinek ... ale chyba tak
pączek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:21   #14
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: rooooz

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193995
Polecam ten wątek

A dla początkujących wydaje mi się tańszy róż(no chyba,ze finanse nie ograniczają) by móc wypróbować jaki odcień jest dla nas najlepszy.

Koral nie jest kolorem naturalnym,a na pewno nie dal wszystkich.
Nie każda stylistka nawet w sklepach typu Sephora dobrze doradzi niestety-mnie panie tak umalowały,ze wyglądałam wulgarnie
Róź to nie kosmetyk dla klauna i ma tylko delikatnie podkreślać urodę

SisleyS piękny efekt Bardzo mi się podoba.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:21   #15
czarnaorchidea
Rozeznanie
 
Avatar czarnaorchidea
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 745
Dot.: rooooz

Cytat:
Napisane przez malutka86 Pokaż wiadomość
Niestety w Zamościu ani w Lublinie nie ma Sephory Ale ja mam pędzel do różu Inglota i muszę przyznać, że jest bardzo fajny, taki mięciutki.. przyjemnie się nim mazia twarz
Malutka, jak to nie ma Sephory? w Lublinie jest, w Plazie
__________________
"Natura jest niewygodna. Trawa jest twarda, wilgotna, pełna obrzydliwych insektów. Gdyby natura była wygodna, ludzkość nie wymyśliłaby architektury."
Oscar Wilde

czarnaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:26   #16
pączek
Raczkowanie
 
Avatar pączek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 331
Dot.: rooooz

Dlatego też dodaję kolory Bourjois. Wybór jest naprawdę duży od jasnych do ciemnych ... przez wiele wiele innych. Ja używam Brun Cuivre 03 Efekt mi pasuje chociaż nie przesadzam z nakładaniem bo byłby niezbyt.. Jest taki lekko brązowy z drobinkami. i ma bardzo ciemne - mylące opakowanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bourjois.JPG (35,6 KB, 50 załadowań)
pączek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:32   #17
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: rooooz

Cytat:
Napisane przez malutka86 Pokaż wiadomość
SiSleyS ale masz śliczną twarz,a rzęsy jak marzenie

Niestety w Zamościu ani w Lublinie nie ma Sephory Ale ja mam pędzel do różu Inglota i muszę przyznać, że jest bardzo fajny, taki mięciutki.. przyjemnie się nim mazia twarz

A mam pytanko: czy dla początkujących najlepszy jest róż Bourjouis? Czy może jakiś inny?
Szukam jakiegoś jasnego różu lub brzoskwinki i najlepiej lekko połyskującego i nie wiem jaki będzie najlepszy. Jeśli ktoś może mi poradzić firmę i kolorek ewentualnie..bo zwykle panie w drogerii spzedają mi jakieś ciemne i ceglaste ;(
Szukałam czegoś dla siebie w podobnych wątkach ale jakoś się pogubiłam.
Jestem w zimie dosyć blada, teraz stosuję z Revlona Buff, a w zimie Ivory, mam włoski jasny brąz i ciemną oprawę oczu, jeśli to ma jakieś znaczenie.. bo na różach kompletnie się nie znam, a szukam czegoś na dzień na uczelnię.

co prawda na nakładniu rózu się nie znam, ale chciałam tylko powiedzieć, że w Lublinie w Plazie jest Sephora
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:58   #18
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: rooooz

czarnaorchidea i *angel1710** dziękuję za uświadomienie z tą Sephorą
No tak.. w Plazie byłam przelotem tylko na dole 2 miesiące temu i dlatego jestem taka niedoinformowana, ale w październiku to w końcu poszaleję

pączek W drogeriach to mi panie dobierały z tych tańszych jedna jakiś wściekły ciemny róż, bo niby miał być delikatny, ale wyszedł w malutkich ilościach za ciemny, jedna mi dobrała coś w stylu rudawym, że niby będzie dobrze, a trzecia ceglasty.. ;|

kaledoniamam nadzieję przekopać się przez ten wątek chociaż raz próbowałam i się pogubiłam..
pączek dziękuję też za kolorki
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 15:45   #19
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: rooooz

Cytat:
Napisane przez malutka86 Pokaż wiadomość
SiSleyS ale masz śliczną twarz,a rzęsy jak marzenie

Niestety w Zamościu ani w Lublinie nie ma Sephory Ale ja mam pędzel do różu Inglota i muszę przyznać, że jest bardzo fajny, taki mięciutki.. przyjemnie się nim mazia twarz

A mam pytanko: czy dla początkujących najlepszy jest róż Bourjouis? Czy może jakiś inny?
Szukam jakiegoś jasnego różu lub brzoskwinki i najlepiej lekko połyskującego i nie wiem jaki będzie najlepszy. Jeśli ktoś może mi poradzić firmę i kolorek ewentualnie..bo zwykle panie w drogerii spzedają mi jakieś ciemne i ceglaste ;(
Szukałam czegoś dla siebie w podobnych wątkach ale jakoś się pogubiłam.
Jestem w zimie dosyć blada, teraz stosuję z Revlona Buff, a w zimie Ivory, mam włoski jasny brąz i ciemną oprawę oczu, jeśli to ma jakieś znaczenie.. bo na różach kompletnie się nie znam, a szukam czegoś na dzień na uczelnię.
Dziękuję za komplement
Moim pierwszym różem był właśnie Bourjois, myślę że nim krzywdy nie można sobie zrobić (w sensie placków na twarzy).
Także róż L'oreal jest łatwy w nakładaniu

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Dzieki za instruktaz Pokombinuje jak juz kupie ten pedzel
Nie ma za co Pędzel warto kupić Powodzenia
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-27, 18:13   #20
pączek
Raczkowanie
 
Avatar pączek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 331
Dot.: rooooz

Cytat:
Napisane przez malutka86 Pokaż wiadomość
W drogeriach to mi panie dobierały z tych tańszych jedna jakiś wściekły ciemny róż, bo niby miał być delikatny, ale wyszedł w malutkich ilościach za ciemny, jedna mi dobrała coś w stylu rudawym, że niby będzie dobrze, a trzecia ceglasty.. ;|

dziękuję też za kolorki
U, to jakieś niekompetentne :/ Ważne jest żeby nie dać się porwać szaleństwu przy tym sztucznym świetle gdzie wszystko wygląda piękniej i ciekawiej.. A i dobrze iść do sklepu mając już jakiś pomysł na kolor i tylko przekonać się czy rzeczywiście będzie nam odpowiadał
pączek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 18:20   #21
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: rooooz

mam nadzieję, że teraz uda mi się trafić w odcień narazie zaopatrzyłam się 2 tygodnie temu w perełki rozświetlające Sensique, użyłam ich trzeci raz i w końcu efekt jest taki jak powinien, ale na czuelnię raczej przyda się coś spokojniejszego.. chociaż nie zawsze
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.