Malować się czy nie, jak myślicie. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-28, 09:13   #181
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;82515311]Odcień właśnie ma kluczowe znaczenie, bo wiadomo, że właściwie dobrany tworzy wrażenie, że nie ma się nic na sobie, tylko ma się idealną cerę
A w kamieniu jak się sprawdzają?[/QUOTE]

Jestem zgaszonym latem o jasnej cerze z różowymi podtonami. Podkłady miałam dobrane właściwie do koloru, nic to nie dawało, bo jak pisałam moja robocza teoria jest taka, że kolorowe tlenki, którym podkłady zawdzięczają krycie, odpowiadają za nadprodukcji sebum i ten brzydki efekt obciążenia twarzy.
Podkłady w kamieniu też zawierają tlenki oraz emolienty, wiec to zdecydowanie nie jest propozycja dla mnie. Toleruję tylko transparentne pudry, ale nie w białym kolorze, tylko z niewielką domieszką innego pudru połtransparentnego dla zlikwidowania bieli. Metodą prób i błędów doszłam do właściwych proporcji takiego pudru, ale nie ma on żadnych właściwości kryjących, co mi zresztą nie przeszkadza. Przykładam się za to mocno do pielęgnacji, żebym po prostu nie potrzebowała maskowania i udaje mi się to.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 15:58   #182
JulittaNovi
Przyczajenie
 
Avatar JulittaNovi
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 10
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Co osoba to inna teoria Ja uwielbiam się malować jest to tez moja praca i pasja, lecz uważam, że nie które kobiety bez makijazu wygladają slicznie. Ja nie wychodząc z domu bądź po przysłowiowe bułki nie maluje sie. Zalezy to tez od stanu mojej cery. Na codzień lubie podkreslać atuty mojej urody, oraz korygować niedoskonałości

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------



---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez TrocheOptymizmu Pokaż wiadomość
Jestem nastolatką, mam cerę normalną bez trądziku i wyprysków. Na codzień się nie maluję, przestałam nawet jeśli jestem bardzo blada, niewyspana. Jednak są wakacje a ja lubię wracać do kremów BB. Moje pytanie brzmi dlaczego odradza się makijaż młodym osobą? Jakie są jego niekorzystne wpływy na cerę?

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Osobom*
Spotykam się często z tym iż młode dziewczyny chętnie się malują makładają cięzkie kryjące podkłady nie dbając o prawidłową pielęgnacje swojej skóry. Chodźby prawidłowy demakijaż i oczyszczenie skóry peeling i krem dobrany do ich wieku i cery
I często się mówi by młode osoby się nie malowały gdyż z własnego doświadczenia wiem ze jak byłam młoda to nie patrzyłam na jakość a na ilość czyli jakieś nawet najtańsze cienie czy podkład nafaszerowane chemią Takie jest moje zdanie
JulittaNovi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 20:45   #183
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Przede wszystkim jest różnica pomiędzy malowaniem się, a zamalowywaniem. Wiele kobiet nakłada zbyt mocny makijaż.
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 03:32   #184
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez lifeofaneta Pokaż wiadomość
Przede wszystkim jest różnica pomiędzy malowaniem się, a zamalowywaniem. Wiele kobiet nakłada zbyt mocny makijaż.
To swoja droga, umiar zawsze jest wskazany.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 13:01   #185
sialkamarta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 11
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Ja bardzo lubię się malować i robię to z przyjemnością, robię to dla siebie, przy czym preferuję lekkie makijaże, nie wyobrażam sobie, żeby chodzi na co dzień w pełnym makijażu z kreskami na oczach oraz cieniami do powiek. Mnie wstarcza tusz do rzęs, kredka do brwi, podkład i rozświetlacz.
sialkamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 19:35   #186
Kasia_V
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 4
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Nie znoszę się malować, a to tylko dlatego, że nie potrafię. Chciałabym nauczyć sie konturowania twarzy i nie wiem, czy jestem taka tępa, czy kosmetyki, które miałam dotychczas też zrobiły swoje. No nie umiem, mimo elementarnych wiadomości. Mam zamiar kupić teraz magnetyczną paletę do konturowania xxx i jeśli tym razem mi nie pójdzie, to oświadczam,że nie będę się malować wcale.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-08-29 o 08:39 Powód: zaprzestań spamowania reklamą forum
Kasia_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 06:49   #187
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Powiem tak z doświadczenia wiem, że nie da się od razu nauczyć wszystkiego. Ja dopiero po latach odkryłam idealny puder i podkład dla siebie. Okazało się, że wcale nie ten z najwyższej półki nawet. Zwykły z rossmana taki w szklanym słoiczku. Jeśli chodzi o kontur to wiem co i jak bo byłam kiedyś w szkole makijażu jako modelka. Jednak oka nadal nie potrafię sobie pomalować tak jakbym chciała. Na dzień makijaż bez problemu zrobię, ale na wieczór to porażka.
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-02, 07:58   #188
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Twierdzenie, że lepiej się wygląda bez makijażu niż ,,z , jest zaklinaniem rzeczywistości.

Zgodzę się, ze może tak być w przypadku bardzo młodych dziewcząt, którym natura dała bardzo wiele, ale pozostałe kobiety z dobrze dobranym podkładem, tuszem, jakimś błyszczykiem-wyglądają o wiele lepiej.
Dla mnie makijaż jest relaksem, fajną zabawą i chociaż na urodę nie mogę narzekać, to jednak nie wyobrażam sobie być nieumalowaną w pracy, na imprezie.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-02, 09:39   #189
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Twierdzenie, że lepiej się wygląda bez makijażu niż ,,z , jest zaklinaniem rzeczywistości.

Zgodzę się, ze może tak być w przypadku bardzo młodych dziewcząt, którym natura dała bardzo wiele, ale pozostałe kobiety z dobrze dobranym podkładem, tuszem, jakimś błyszczykiem-wyglądają o wiele lepiej.
Dla mnie makijaż jest relaksem, fajną zabawą i chociaż na urodę nie mogę narzekać, to jednak nie wyobrażam sobie być nieumalowaną w pracy, na imprezie.
No ja akurat z podkładem wyglądam gorzej i coś takiego jak dobrze dobrany podkład w przypadku mojej cery nie istnieje. Ale służy mi lekkie przyciemnienie brwi i rzęs henną, tusz do rzęs, odrobina różu, a koniecznością jest korektor pod oczy (a w zasadzie 3 różne korektory).
Tak więc wszystko jest kwestią tego, co właściwie oznacza makijaż dla danej kobiety.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 01:18   #190
Styylove96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Malowac się ale z umiarem, da się pomalowac tak żeby było naturalnie bez tzw. Tapety
Styylove96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 12:51   #191
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

kochana, malowanie jest nieodłączną częścią naszego życia. oczywiście naturalne jest piękne, jednak czasami nawet naturze trzeba pomóc. Sztuka nie jest poprostu pomalowac sie, sztuka jest pomalować tak, by podobało sie innym i zeby nie przesadzic.
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-11, 10:20   #192
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez moniamarzec85 Pokaż wiadomość
kochana, malowanie jest nieodłączną częścią naszego życia. oczywiście naturalne jest piękne, jednak czasami nawet naturze trzeba pomóc. Sztuka nie jest poprostu pomalowac sie, sztuka jest pomalować tak, by podobało sie innym i zeby nie przesadzic.
Może Twojego, bo mojego na pewno nie
Maluję się jeśli już dla siebie, a nie dla obcych. Jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 10:33   #193
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Może Twojego, bo mojego na pewno nie
Maluję się jeśli już dla siebie, a nie dla obcych. Jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził
Wizazowe madrosci, nie?
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 11:05   #194
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wizazowe madrosci, nie?
"Kobiety do garów i malować się"
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 13:04   #195
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
"Kobiety do garów i malować się"
Tylko tak, zeby innym sie podobalo
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 20:16   #196
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Malować się czy nie, jak myślicie.

Wiem, że post już jest w miarę stary ALE przykro mi dziewczyny, że niektóre same się tak szufladkujecie
Co to za podejście, że kobieta MUSI się malować, żeby dobrze wyglądać?
Faceci też mają worki pod oczami, pryszcze, przebarwienia, tylko nikt na to nie zwraca uwagi i ich nie goni do makijażu z tego powodu... A kobietę, która się nie maluje traktuje się często jak jakąś fleję
Może niech każdy robi to co mu sprawia przyjemność i przestańmy kogokolwiek w ten sposób szufladkować
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-11 21:16:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.