T³uste w³osy po umyciu POMOCY ! - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-10-03, 16:18   #1
Magda987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 4
Exclamation

T³uste w³osy po umyciu POMOCY !


Hej
mam problem z moimi w³osami.
Zawsze my³am w³osy jednym szamponem head shoulders (classic) jakies 2 dni temu musia³am zmienic szampon bo w moim ma³ym miasteczku w sklepach go nie by³o.. i kupi³am head shoulders ( taki migda³owy) i zaczo³ sie problem.. po umyciu moje w³osy sie lepi± i s± t³uste ale tylko prze czubku g³owy a dok³adniej to na grzywce.. próbowa³am juz myc ciep³a i zimn± woda.. (stara³am siê bardzo dok³adnie sp³ukiwaæ w³osy) ale to nie pomog³o kupi³am równiez inny szampon jakis fructis i ten sam efekt ..
jak na razie w sklepach nie ma head shoulders (classic) wiec muszê to jako¶ przeboleæ.. ale mam pytanie dlaczego w³a¶nie tak siê dzieje
za ka¿dym razem gdy próbuje zmieniæ szampon .
(Kilka miesiêcy temu tez mia³am ten problem ale minê³o gdy wróci³am do starego szamponu..) POMÓ¯CIE !
Magda987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-03, 17:03   #2
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 698
GG do trivial
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

Bo ten migda³owy jest nawil¿aj±cy dla suchej skóry g³owy i w³osy s± po nim trochê obci±¿one, a klasyczny przesusza. Przynajmniej w moim wypadku.
__________________

trivial jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-03, 17:13   #3
Magda987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

Cytat:
Napisane przez trivial Poka¿ wiadomo¶æ
Bo ten migda³owy jest nawil¿aj±cy dla suchej skóry g³owy i w³osy s± po nim trochê obci±¿one, a klasyczny przesusza. Przynajmniej w moim wypadku.
Ale zeby az tak.. one wygl±daj± okropnie jakbym je mas³em nasmarowa³a albo z tydzieñ nie my³a poza tym z innymi szamponami mam dok³adnie to samo kiedy¶ dermatolog mi poleci³ taki dosyæ drogi z apteki ( nie pamiêtam nazwy) i tez nie pomóg³..
Magda987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-03, 17:21   #4
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomo¶ci: 3 066
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

Cytat:
Napisane przez Magda987 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale zeby az tak.. one wygl±daj± okropnie jakbym je mas³em nasmarowa³a albo z tydzieñ nie my³a poza tym z innymi szamponami mam dok³adnie to samo kiedy¶ dermatolog mi poleci³ taki dosyæ drogi z apteki ( nie pamiêtam nazwy) i tez nie pomóg³..
A spróbuj go rozrzedzaæ z wod±,przed na³o¿eniem i sp³ukiwaæ w³osy tylko zimnym strumieniem wody. Ale takim naprawdê zimnym. Innych pomys³ów nie mam,jak tylko to oraz zmiana szamponu.
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka li¿±cego ciê po twarzy.






Gregorynka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-03, 17:31   #5
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 827
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

moim zdaniem to nie jest normalne i to jest sprawa dla dermatologa, mo¿esz mieæ zaburzenia hormonalne lub choroby skóry.

po fructisie w³osy s± mega sianowate i wysuszone i skóra g³owy jak pustynia.


id¼ do lekarza... bo a¿ mnie dziwi ¿e sama na to nie wpad³a¶.

P.S. jeste¶ w okresie dojrzewania?
__________________
CZYTAJ SK£AD ! ! !


masz prawo wiedzieæ co jesz.

BJean jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-03, 17:38   #6
Magda987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

Cytat:
Napisane przez BJean Poka¿ wiadomo¶æ
id¼ do lekarza... bo a¿ mnie dziwi ¿e sama na to nie wpad³a¶.

P.S. jeste¶ w okresie dojrzewania?
u lekarza by³am .. stwierdzi³ ze to jest normalne w okresie dojrzewania .. i poleci³ mi kilka szamponów .. ¿aden z nich nie pomóg³..
ale po tym head shoulders (classic) nie mam tak..
Tylko gdy próbuje zmieniæ szampon tak siê dzieje potem wszystko wraca do normy
Magda987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-03, 17:44   #7
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 827
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

Cytat:
Napisane przez Magda987 Poka¿ wiadomo¶æ
u lekarza by³am .. stwierdzi³ ze to jest normalne w okresie dojrzewania .. i poleci³ mi kilka szamponów .. ¿aden z nich nie pomóg³..
ale po tym head shoulders (classic) nie mam tak..
Tylko gdy próbuje zmieniæ szampon tak siê dzieje potem wszystko wraca do normy
- mycie w³osów chocia¿ czasami, raz na jaki¶ czas szamponami o prostym sk³adzie, zio³owymi.
-p³ukanie w³osów wywarami z zió³ (pokrzywa, rumianek), p³ukanie w³osów wod± z octem (zmienia pH) POLECAM
- mycie w³osów letni± wod±, p³ukanie szamponu letni± wod±, nastêpnie koñcowe p³ukanie w³osów zimn± wod±. !!
- masa¿ skóry g³owy ( w necie jest mnóstwo obrazków i poradników jak wykonywaæ takie masa¿e).
- nak³adanie od¿ywki od po³owy d³ugo¶ci w³osów! nie przy skórze!!
__________________
CZYTAJ SK£AD ! ! !


masz prawo wiedzieæ co jesz.

BJean jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-10-03, 17:53   #8
Magda987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

dziêki za rady
postaram siê do nich dostosowaæ i mam nadzieje ze to pomo¿e
bo inaczej bêdê musia³a siê wybraæ do innego dermatologa
Magda987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-09, 23:27   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec ¶wiata
Wiadomo¶ci: 28 112
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

albo zacznij stosowac kosmetyki bez silikonow.
skazana_na_bluesa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-10, 10:11   #10
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 468
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

Mo¿e moja podobna przygoda trochê pocieszy Autorkê w±tku

A wiêc: ja nie mam praktycznie ¿adnych problemów z w³osami: przy regularnym podcinaniu i u¿ywaniu Waxa prezentuj± siê bardzo dobrze. Nie przesuszaj± siê, skóra g³owy ok, ¿adnego ³upie¿u, przet³uszczania siê, ³amania itp. Kontrolnie sprawdza³am kiedy¶ u dermatologa przy okazji wizyty w innej sprawie - wszystko ok.

Szamponu u¿ywam zawsze innego (zwykle lekkiego, bo g³owê myjê codziennie). I jakie by³o moje zdziwienie (i rozpacz), gdy po u¿yciu H&S (pomarañczowy, do w³osów suchych ze sk³onno¶ci± do ³amania siê - tak jakos wysz³o, ¿e kupi³a go mama) mia³am na g³owie 2 t³uste placki u nasady w³osów. Jeden na grzywce, drugi z ty³u g³owy. Wygl±da³am jakby kto¶ mi wyla³ olej na ³eb :/
Najgorsze --- nie sz³o tego zmyæ NICZYM!!! inne szampony, od¿ywki, ¿el do k±pieli, szare myd³o... nic, no koszmar! My¶la³am na pocz±tku, ¿e ¼le sp³uka³am itp, ale nic z tego. Pó³ godziny do wyj¶cia a ja w takim stanie!! W akcie desperacji na³o¿y³am nawet trochê p³ynu do naczyñ na te miejsca i jazda :/ To by³o jaki¶ rok temu.. P³yn pomóg³ znikomo :/ My³am g³owê 3 razy dziennie i oko³o po 2-3 dniach zesz³o. NIGDY nie mia³am po ¿adnym szamponie takiego problemu :/
Nastêpnie wizyta u dermatologa, badania na jakie¶ hormony mia³am, ale nic nie wykaza³o. Dermatolog w Swissmedzie powiedzia³a, ¿e to nie pierwszy raz po tym szamponie kto¶ ma tak± przygodê, ¿e to siê zdarza³o wcze¶niej, ale badania lepiej zrobiæ.
Od tamtej pory OMIJAM JAK NAJDALEJ pó³kê z H&S w rossmanie. Na wszelki wypadek nie u¿ywam te¿ takich ciê¿kich szamponów jak CLEAR, innych z serii H&S itp. Jak wyskoczy mi kiedy¶ ³upie¿, lepiej bêdzie zainwestowa¿ od razu w np. Nizoral.

Te¿ my¶la³am, ¿e to nienormalne, oznaka choroby itp. Badania, tak jak radz± dziewczyny wy¿ej, lepiej zrobiæ, ale prawdopodobnie Twoja skóra g³owy tak kapry¶nie zareagowa³a. Polecam zmieniæ szampon, widocznie "taki hit" jak H&S nie s³u¿y ka¿demu Przy tak szerokiej ofercie z pewno¶ci± znajdziesz co¶ równie dobrego, pozdrawiam
Trelek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-11, 22:21   #11
andzia619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomo¶ci: 217
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

Wiadomo, ¿e H&S i Clear to do¶æ ciê¿kie szampony. Mam t³uste w³osy i u¿ywa³am wielu. Do¶æ dobry jest z loreala elseve taki ró¿owy. kiedy¶ kupi³am najprostszy z Barwy pokrzywowy i trzy zio³a. Oba oko³o 3-4 z³. Niedawno mia³am z avonu z mango i imbirem oraz z mandarynk± i kiwi. Warto spróbowaæ szamponu Babydream z Rossmanna kosztuje chyba 2.99, ale po nim warto co jaki¶ czas stosowaæ od¿ywkê bo mo¿na mieæ na g³owie siano :p
__________________

andzia619 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-20, 00:01   #12
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomo¶ci: 4 248
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

od jakiego¶ czasu u¿ywam szamponu przeciw³upie¿owego La roche posay kerium i od 2óch myæ mam u nasady tluste w³osy!! czemu tak siê dzieje? w³osy my³am nawet 2 razy i s± t³uste,
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

w³osomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie dra¿ni jak brak sk³adów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-24, 21:46   #13
apoli
Raczkowanie
 
Avatar apoli
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

hej dziewczyny!
mam ten sam problem Myjê w³osy 6 razy pod rz±d i s± brudne, t³uste, lepkie i sztywne, to nieprawdopodobne. Mam w³osy raczej normalne, d³ugie, cienkie ale jest ich sporo. Nie mia³am nigdy ¿adnych problemów tego typu. Problem zacz±³ siê kilka dni temu, ka¿de mycie to koszmar.Próbowa³am zmieniaæ szampon, p³uka³am w³osy ch³odn± woda, p³uka³am te¿ butelkow± ¼ródlan±, p³ukalam przegotowan± i nic! Raz siê uda³o umyæ jakim¶ cudem, ale kolejne mycia to znów kompletna pora¿ka.
Farbujê w³osy henn± z venity raz na jaki¶ czas, poza tym nie prostujê i nie u¿ywam suszarki, nie mam pojêcia co siê dzieje.
Umówi³am siê na wizytê do dermatologa, ale dopiero w przyszlym tygodniu, by³am dzi¶ w aptece po jaki¶ szampon lecznicy ( chcialam spróbowaæ te¿ tego) i akurat trafilam na dermokonsultankê. Poleci³a mi szampon Phytopanama+ firmy PHYTO (45z³). Podobno ten szampon odblokowuj jakies kanaliki ktore mog± sie zatkaæ przez stosowanie szamponów z SLSem. Tak czy inaczej, zastosowa³am i efekt raczej marny. Mo¿e która¶ z was te¿ spotkala siê z tak± przypad³o¶ci± i wie sk±d siê wzie³a?
apoli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-24, 22:03   #14
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie siêga wzrok;)
Wiadomo¶ci: 1 818
Dot.: T³uste w³osy po umyciu POMOCY !

Nie wiem, czy to podzia³a, ale mo¿e spróbowaæ by tak wody brzozowej...? Mo¿e ona zmniejszy przet³uszczanie?
__________________
M³odo¶æ to...
prettysimple jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.