Choroby genetyczne ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-25, 10:37   #1
kasiapoznan1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Arrow

Choroby genetyczne ;/


Witam Wszystkich !!!

Postanowiłam założyć wątek ponieważ może któraś z Was będzie mogła mi w jakiś sposób pomóc Zacznę od tego że jestem z facetem od 6 lat i myślimy o przyszłości i o dziecku. Tutaj pojawia się problem i moje obawy. Pokrótce przedstawię Wam jego drzewo genealogiczne.

BABCIA DZIADEK - zdrowi
Jego mama - głuchoniema
siostra jego mamy - zdrowa
brat jego mamy - niedowidzący, niedosłyszący, paraliż (zmarł jakiś czas temu)

BABCIA DZIADEK - zdrowi
Jego ojciec - głuchoniemy
rodzeństwo ojca - nie wiadomo ;/ (nie utrzymują kontaktu ponieważ on z nimi nie mieszkał od dzieciństwa tyle wiem)
najbliższy kuzyn- głuchoniemy

Mój facet i jego starszy brat są zdrowi. Jego brat ma 2-kę dzieci i również są zdrowe. Próbuję czegoś doczytać się w internecie ale nic nie mogę znaleźć na temat dziedziczenia głuchoty. Czy któraś z Was orientuje się czy w Poznaniu jest jakiś dobry lekarz do którego moglibyśmy się wybrać? Czy można zrobić jakieś badania aby dowiedzieć się czy odziedziczył jakieś geny które odpowiedzialne są za takie choroby? Wiem tylko tyle że najbardziej narażone jest 2 pokolenie czyli wnuki osób głuchoniemych, w większym stopniu chłopcy. Jak chodzi o wywiady rodzinne to ciężko jest ustalić czy jego ojciec jest głuchoniemy od urodzenia czy nie ;/ matka na pewno już się taka urodziła. Jeśli któraś z Was mogła by mi pomóc to już z góry BARDZOOOOO DZIĘKUJĘ
kasiapoznan1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 11:54   #2
domi1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Choroby genetyczne ;/

Hej. Głuchoty sie nie dziedziczy jako tako samej w sobie,mozna dziedziczyć predyspozycje tak jak np. w alergii, trzeba po prostu zadbac o słuch od narodzin i być pod kontrolą lekarza Myślę,że głuchota w rodzinie mogłabyć następstwem jakiś nie leczonych chorób np. zapalenia ucha. Pozdrawiam
domi1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.