Kosmetyki naturalne - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-10, 20:05   #1111
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak wychwalacie ten olejek, że postanowilam zakupić. Weszlam więc na BU w celu rejestracji, a tam przerwa w realizacji zamówień, pisze, że mają ogromną ilość zamówień, aby nadążyć musieli wstrzymać uslugi i planowo dopiero od 12 kwietnia bedzie można ponownie skladać zamóienia. Wy okropne zakupoholiczki
mysle ze warto. poza tym ja nie czekalam tak jak tam napisane ze 10 dni roboczych tylko 3 dni i paczuche mialam w 1 dzien
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:14   #1112
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Falabella, Starcza na bardzo dlugo, ja kupilam go w grudniu, a jeszcze mam ok 1/4 sloika, jestem pewna, że bedziesz z niego zadowlona, ale tak jak pisalam już kiedyś, nie jest to zwykly peeling, on lubi podrazniać i szczypie przy aplikacji, zwlaszcza za pierwszym razem. Musisz więc wziaść to pod uwagę, że po użyciu wieczorem cera będzie wolać o pomstę do nieba, ale za to rano ujrzysz śliczna buźkę w lustrze. No i nie polecam jeśli masz naczynkową cerę.

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Eh... Moje włosy po paru użyciach szamponu Alterry- morela i pszenica są sianowate i matowe

Ja po każdym szamponie mam takie wlosy. A używalaś odżywki?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-10 o 20:16
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:16   #1113
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Falabella, Starcza na bardzo dlugo, ja kupilam go w grudniu, a jeszcze mam ok 1/4 sloika, jestem pewna, że bedziesz z niego zadowlona, ale tak jak pisalam już kiedyś, nie jest to zwykly peeling, on lubi podrazniać i szczypie przy aplikacji, zwlaszcza za pierwszym razem. Musisz więc wziaść to pod uwagę, że po użyciu wieczorem cera będzie wolać o pomstę do nieba, ale za to rano ujrzysz śliczna buźkę w lustrze. No i nie polecam jeśli masz naczynkową cerę.

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------




Ja po każdym szamponie mam takie wlosy. A używalaś odżywki?
tak, zawsze uzywam.
nie wiem, może moje włosy potrzebują SLSów? kiedyś próbowałam szamponu babydreama i miałam podobna sytuację. wtedy doszedł jeszcze łupież...
myślałam o kupieniu Hippa, ale boje się, że będa to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:20   #1114
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
mysle ze warto. poza tym ja nie czekalam tak jak tam napisane ze 10 dni roboczych tylko 3 dni i paczuche mialam w 1 dzien

Dzięki,. to poczekam do wtorku, aż znowu otworzą sklep i zamówię

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
tak, zawsze uzywam.
nie wiem, może moje włosy potrzebują SLSów? kiedyś próbowałam szamponu babydreama i miałam podobna sytuację. wtedy doszedł jeszcze łupież...
myślałam o kupieniu Hippa, ale boje się, że będa to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto

Nie mialam hippa, ale ze skladu wynika, że będzie lepiej oczyszczal, ma więcej detergentów w sobie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:20   #1115
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Mam pytanie odnośnie olejku myjącego z BU. Patrzyłam na ten pomarańczowy i skład ma bardzo podobny do oliwki Hipp. Czy tym olejkiem myje się twarz tak jak żelem? I czy ten glyceryl cocoate daje mu jakieś właściwości myjące?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:25   #1116
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie olejku myjącego z BU. Patrzyłam na ten pomarańczowy i skład ma bardzo podobny do oliwki Hipp. Czy tym olejkiem myje się twarz tak jak żelem? I czy ten glyceryl cocoate daje mu jakieś właściwości myjące?


To zupelnie coś innego niż hipp, ale jeśli kupisz gdzies np w sklepie zrób sobie krem.pl widzialam glyceryl cocoate, to z hippa możesz zrobić olejek myjący. Ta substancja to jest emulgator, ktory wiąże wodę i w polaczeniu z nia tworzy emulsję myjącą, a jak wiadomo, samego oleju z wodą nie da się polączyć.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:44   #1117
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

A stosuje się ten olejek myjący tak jak typowy żel do mycia? Czy jak mleczko?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-10, 21:07   #1118
Karnite
Przyczajenie
 
Avatar Karnite
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czytam Wasze reakcje na artykuł z Wysokich Obcasów i nie rozumiem dlaczego, tak niewiele z Was chciało udzielić mi wywiadu na ten temat. Nie mogę Wam zagwarantować, że mój materiał pójdzie do druku, ale jeżeli tak się stanie, to Wasze argumenty mają szansę trafić do większej grupy osób niż tylko do Waszego wąskiego grona. Gdyby któraś z Was, która w tym temacie jest już obeznana zechciała skonfrontować się z argumentami, które wymienia p. Ewa Starzyk, to byłby to cenny wkład. Nie obiecuje, że pytania będą łatwe, bo chodzi o konkretne, mocne argumenty. A tych uważam na tym wątku ciągle, jak na lekarstwo. Powtarzacie te same okrągłe zdania i utwierdzacie tylko same siebie w tym, do czego już wcześniej byłyście przekonane. Jeśli chcecie wyjść z tym do ludzi, to artykuł w ogólnopolskiej gazecie daje na to szansę. Powtarzam zatem swoje pytanie: czy któraś z Was chce się z tym zadaniem zmierzyć?
Karnite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 21:22   #1119
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny,
a czy ukręciłyście sobie same kiedyś krem z tego co macie w domu, bez konserwantów? Domyślam się, że okres ważności z 5 dni ale to nic.
Ja coś chyba stworzę, na pewno jako baza oliwa z oliwek extra virgin ale co dalej hmm... jakieś pomysły??
Pozdrawiam
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 21:33   #1120
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
a czy ukręciłyście sobie same kiedyś krem z tego co macie w domu, bez konserwantów? Domyślam się, że okres ważności z 5 dni ale to nic.
Ja coś chyba stworzę, na pewno jako baza oliwa z oliwek extra virgin ale co dalej hmm... jakieś pomysły??
Pozdrawiam
Ja mam przepis na krem do rąk. Jeszcze nie robiłam, więc nic nie mogę o nim napisać, ale jak chcesz mogę podać ci przepis. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 21:55   #1121
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
A stosuje się ten olejek myjący tak jak typowy żel do mycia? Czy jak mleczko?

Naklasz wacikiem wilgotnym na wilgotną buzie, masujesz, zmywasz wodą jak żel do mycia, ewentualnie jeszcze przemasowujesz czystym wacikiem na mokro pod koniec, żeby zebrac wszystkie zanieczyszczenia dokladnie

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-10 o 21:57
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-10, 22:02   #1122
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja mam przepis na krem do rąk. Jeszcze nie robiłam, więc nic nie mogę o nim napisać, ale jak chcesz mogę podać ci przepis. ^^
A chętnie skorzystam i inni może też
A jakiś przepis na krem do twarzy?
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 22:16   #1123
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Funit Pokaż wiadomość
Pytałam w jednym wątku który wyszukałam (dot. kosmetyków własnej roboty) ale dość dawno nikt go nie odwiedzał, więc nie wiem czy ktoś mi odpowie więc spytam też tu- Czy jest jakiś wątek z samymi przepisami na kosmetyki domowej roboty? Nie mogę nic znaleźć


Jakieś wątki się znajdą, ale każdy osobny, o wlosach, kolejny o kremach, mydlach itd. W sklepach internetowych z polproduktami kosmetycznymi znajdziesz receptariusze, warto tez zajrzeć do biblioteki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 22:38   #1124
inez84_13
Wtajemniczenie
 
Avatar inez84_13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 616
GG do inez84_13
Dot.: Kosmetyki naturalne

hej dziewczyny, od niedawna zmieniam pielegnacje na naturalna, mam pytanie odnosnie przedokresowych niespodzianek na twarzy, czym je moge posmarowac, moze jakims olejkiem??

Edytowane przez inez84_13
Czas edycji: 2011-04-10 o 22:47
inez84_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 22:44   #1125
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez inez84_13 Pokaż wiadomość
hej dziwewczyny, od niedawna zmieniam pielegnacje na naturalna, mam pytanie odnosnie przedokresowych niespodzianek na twarzy, czym je moge posmarowac, moze jakims olejkiem??


z drzewa herbacianego, ew azulanem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 22:47   #1126
inez84_13
Wtajemniczenie
 
Avatar inez84_13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 616
GG do inez84_13
Dot.: Kosmetyki naturalne

dziekuję za odp, skuszę się na ten olejek
inez84_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 07:07   #1127
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

a mnie chyba ten Nektar naprawde zapycha - albo raczej podraznia bo rbia mi sie takie dziwne krostki po nim musze odlozyc.. jestem zla bo byl drogi, tam sam jak miod i nie wiem po co wkladaja tam tyle tych zapachowych rzeczy

olejku herbacianego mozna uzywac ile sie chce nie rozcienczonego na buzie? :P ostatnio nakladalam na dwa syfki (ktore i tak juz zrbily sie na dwoch bliznach) i za kazdym razem po nalzeniu i wsiąknięciu olejku skora schodzila mi malymi platkami z tego miejsca (pomyslalam przez chwile ze to dobrze bo pod spodem bedzie nowa naturalna skorka ^^) ale teaz juz nie wiem ?

i nadal szukam idealnego kremu na dzien, na razie bede uzywac milk&lotion


i chyba zrobie parowke - bo mialam wrazenie ze jak robilam to zniknely mi wagry a teraz znowu widze jakies nowe
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 08:51   #1128
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

czym wyleczyłaś ?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 10:12   #1129
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość

olejku herbacianego mozna uzywac ile sie chce nie rozcienczonego na buzie? :P ostatnio nakladalam na dwa syfki (ktore i tak juz zrbily sie na dwoch bliznach) i za kazdym razem po nalzeniu i wsiąknięciu olejku skora schodzila mi malymi platkami z tego miejsca (pomyslalam przez chwile ze to dobrze bo pod spodem bedzie nowa naturalna skorka ^^) ale teaz juz nie wiem ?
Olejek herbaciany można nakładać na skórę w czystej postaci. Oczywiście w przypadku wrażliwej skóry (zapewne taką posiadasz) lepiej zmieszać go np. z hydrolatem, co zminimalizuje ryzyko podrażnienia.
Bardzo lubię olejek herbaciany z powodu mojej trądzikowej cery. Najczęściej nakładam go nierozcieńczonego na zmiany skórne, a gdy moja skóra jest podrażniona, to rozcieńczam hydrolatem.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 10:17   #1130
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

mnie chyba jednak podraznil bo jak spojrzalam na swoja cere w swietle dziennym to miejsca w ktore nakladalam olejek wygladaja az jak poparzone
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 10:23   #1131
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Kupilam sobie krem Organix pod oczy i na szyje. Uzywam go na twarz Jest super! Obudzilam sie ze sliczna cera, a i konsystencja jakas taka milo oleista, a szybciutko sie wchlonal.

W ogole to naturalna pielegnacja dziala: twarz jest niestety jedyna czescia mojego ciala, ktora prawie calkiem jest traktowana naturalnymi kosmetykami ( prawie - koncze stare rzeczy, bo grubo oszczedzamy ). W kazdym razie zniknely mi drobne zamrszczki na czole..najpierw myslalam, ze sa spowodowane przesuszeniem, ale uzywalam mnostwo "zlych" kremow i dalej byly. Stwierdzilam, ze sie starzeje i tyle. No ale patrze dzisiaj w lusterko, a ich nie ma! Czyli jednak byly przesuszeniowe, ale dopiero natura zadzialala
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 10:25   #1132
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

jaki to krem?

moja niestety nadal jest przesuszona, brzydka, szara zmeczona, i mam pelno plamek a naturalne kremy wcale mi nie pomagaja, ehh
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 10:39   #1133
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
jaki to krem?

moja niestety nadal jest przesuszona, brzydka, szara zmeczona, i mam pelno plamek a naturalne kremy wcale mi nie pomagaja, ehh
Organix Eye&neck cream, wstawie do zbiorczego niedlugo. Mysle, ze do suchej itp skory, sama taka mam, obowiazkowo trzeba uzywac jakiegos olejku. A co do kremow, jeden mam tez na bazie olejow, drugi juz nie, zeby skora dostawalam roznych dobroci. I chyba jest idealnie. A moja cera byla straszna, teraz juz jest lepiej - sucha, ciagle sciagnieta, zaczerwieniona, delikatna..Plamki tez mam, ale ja jestem straszny piegus



Czy ktos moze mi pomoc?? Warto toto kupic? Latwo tutaj dostepne i tanie..

Mleczko Organic Surge:
Ingredients: *Aqua (water), *Glycerin, *Urea, *Stearic Acid, *Vitis Vinifera, *Glyceryl Stearate, *Citrus Bergamia, *Citrus Limonum, *Citrus Aurantifolia, *Citrus Aurantium Dulcis, *Cymbopogon Martinii, *Rosmarinus Officinalis, *Camellia Sinensis Leaf, *Chamomilla Recutita Flower Extract, Phenoxyethanol, Citral, Geraniol, Limonene, Linalool, naturally-derived ingredient. From essential oils listed.

Zel do mycia twarzy Organic Surge:
*Aqua (Water), *Aloe Barbadensis Leaf Juice, *Sodium Coco-Sulfate, *Cocamidopropyl Betaine, *Decyl Glucoside, *Glycerin (Veg), *Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, *Coco-Glucoside, *Pelargonium Graveolens Flower Oil, *Sucrose Laurate/Alcohol, *Boswellia Carterii, *Tocopherol, Sorbic Acid, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, *Citric Acid, *Sodium Chloride, Geraniol, Citral, Linalool.* naturally-derived ingredient. From essential oils listed.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.






Edytowane przez henieczka
Czas edycji: 2011-04-11 o 10:43 Powód: dopisek
henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 11:02   #1134
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Podaję skład na kremik do rąk.

Krem do rąk z masłem kakaowym
Skład: Łyżka startego masła kakaowego, po łyżce oleju z migdałów i lanoliny, 1/2 łyżeczki octu.
Przyrządzanie: Wszystkie składniki podgrzać w garnuszku, aż roztopią się, tworząc jednolitą masę. Dolać ocet, całość ubić trzepaczką. Przełożyć do słoiczka, najlepiej z szerokim ujściem.
Stosowanie: Gotowy krem starannie wmasować w dłonie.

Takie pojemniczki dostaniecie w aptece za mniej więcej 50 groszy.

Wygładzająca maseczka do rak z płatków owsianych
Składniki: 1/4 szklanki płatków owsianych, 1/2 szklanki wody, łyżka soku z cytryny, łyżeczka oliwy z oliwek.
Przyrządzanie: Płatki wsypać do wody, odstawić do napęcznienia na ok. 10 minut. Dodać oliwę i sok z cytryny, całość dokładnie wymieszać. Jeszcze na chwilkę odstawić na bok.
Stosowanie: Gotową papkę wetrzeć w dłonie, zostawić na kilak minut, spłukać. Dłonie posmarować kremem.

Mam jeszcze kilka przepisów na np. pastę do zębów. No i żałuję, że nie mam wanny, bo bym mogła tyle rzeczy zastosować.

A to jako ciekawostka:
Kąpiele parowe do każdej cery
1. Jeśli masz normalną cerę, parówka może być gorąca. Nie powinna trwać dłużej niż 5 minut.
Wskazane dodatki: rumianek, kwiat lipowy, świeże listki rozmarynu.

2. Przy cerze suchej kąpiel parowa może być co najwyżej ciepła i nie dłuższa niż 3 minuty.
Wskazane dodatki: koper włoski, świeże płatki różane, rumianek, kwiat lipowy.

3. Cera zanieczyszczona i tłusta wymaga gorącej parówki, trwającej nie dłużej niż 10 minut.
Wskazane dodatki: pietruszka, mięta, tymianek i rozmaryn.

4. Kąpiel parowa dla cery mieszanej powinna być ciepła i nie przekraczać 5 minut.
Wskazane dodatki: szałwia, rumianek, kwiat lipowy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-11 o 11:22
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 11:14   #1135
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
mnie chyba jednak podraznil bo jak spojrzalam na swoja cere w swietle dziennym to miejsca w ktore nakladalam olejek wygladaja az jak poparzone
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post24706565

Warto poczytać mądry wywód Lorri.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 12:40   #1136
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny powiedzcie mi czy jeśli używam różnych "dobrych"oleji do twarzy,hydrolatów,natural nych masek i jak do tego używam kremu do twarzy o średnim składzie to czy to się ze sobą nie gryzie?mam problem z wybraniem kremu odpowiedniego i cały czas używam nienaturalnego.I tak się zastanawiam czy to ma sens?czy tym jedym kremem nie kopie reszty natury?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 12:47   #1137
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi czy jeśli używam różnych "dobrych"oleji do twarzy,hydrolatów,natural nych masek i jak do tego używam kremu do twarzy o średnim składzie to czy to się ze sobą nie gryzie?mam problem z wybraniem kremu odpowiedniego i cały czas używam nienaturalnego.I tak się zastanawiam czy to ma sens?czy tym jedym kremem nie kopie reszty natury?
Ostatnio o tym pisałam. Ja do końca teraz zużywam zło, bo uważam, że zło wyprze dobro. Są produkty, które mają skład (jak to powiedziała Korah) płynu do mycia naczyń. Nie sądzę aby dobre rzecz miały szansę ze złem.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 12:56   #1138
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ostatnio o tym pisałam. Ja do końca teraz zużywam zło, bo uważam, że zło wyprze dobro. Są produkty, które mają skład (jak to powiedziała Korah) płynu do mycia naczyń. Nie sądzę aby dobre rzecz miały szansę ze złem.
Ten mój krem analizowała Korah i nie jest straszny.Średniak taki.

SekretnyWachlarz a Ty jaki masz "dobry"krem?


Ja znowu myślę,że lepiej jest nakładać na twarz 5 rzeczy fajnych i jedną gównianą niż pakować wszystkie niefajne
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 13:18   #1139
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czytając wasze posty stopniowo zmieniłam kosmetyki na: olejek myjący BU, hydrolat oczarowy BU, ziaja med fizjoderm krem naprawczy zamiennie z lotionem babydream, olejek z drzewa herbacianego, zielona glinka argiletz, dermogal oraz puder bambusowy (podkład niestety został "zwykły" gdyż mam sporo do ukrycia, ale w dni kiedy jestem w domu używam podkładu mineralnego z Pixie Cosmetics). Kosmetyki te wprowadzałam stopniowo. Kapsułki dermogal stosuje co 3 noc a kremu ziaji codziennie wieczorem i czasami też rano gdyż często mam przesuszoną skóre (kuracja differinem). Na czole które zawsze było bez skazy teraz mam sporo zaskórników i kilka niewielkich pryszczy i zastanawiem się czy skóra jest zapchana tymi kosmetykami czy jest to proces oczyszczania i przezwyczajania jej do braku chemii. Badzo prosze o opinie.
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 13:21   #1140
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ten mój krem analizowała Korah i nie jest straszny.Średniak taki.

SekretnyWachlarz a Ty jaki masz "dobry"krem?


Ja znowu myślę,że lepiej jest nakładać na twarz 5 rzeczy fajnych i jedną gównianą niż pakować wszystkie niefajne
Obecnie jestem biedną studentką i nie stać mnie na drogi krem, więc kupiłam z babydream. ^^ Kończę już tonik i jak go skończę to wywalam i będę już używać samo dobro. Bo do twarzy to ostatnia zła rzecz, którą mam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.