Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-02, 19:25   #1381
Kasiorek_L
Raczkowanie
 
Avatar Kasiorek_L
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 297
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Kładź na całość od razu jesteś pewna że końce złapią poziom 7? Skoro mówisz że są ciemniejsze?
cóż, miło mi to słyszeć (czytać) ale niestety wykształcenie mam w zupełnie innym kierunku
No cóż, zrobię to jakoś, wydaje mi się, że i tak będzie lepiej niż jest teraz. Poproszę TŻ o nałożenie farby, on przynajmniej widzi mnie z tyłu :P

Jakbyś zmieniała kiedyś profesję, to zapisz mnie na listę klientek

Dziękuję bardzo za pomoc, trzymaj kciuki!
Kasiorek_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 13:46   #1382
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Kasiorek_L Pokaż wiadomość
No cóż, zrobię to jakoś, wydaje mi się, że i tak będzie lepiej niż jest teraz. Poproszę TŻ o nałożenie farby, on przynajmniej widzi mnie z tyłu :P

Jakbyś zmieniała kiedyś profesję, to zapisz mnie na listę klientek

Dziękuję bardzo za pomoc, trzymaj kciuki!
OK, trzymam
Daj znać ja wyszło nastaw się że dół pewnie bedzie bardziej rudawy niż góra
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 21:26   #1383
Kasiorek_L
Raczkowanie
 
Avatar Kasiorek_L
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 297
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
OK, trzymam
Daj znać ja wyszło nastaw się że dół pewnie bedzie bardziej rudawy niż góra
No i już po Małżonek nie zechciał mi pomóc, więc sama ogarnęłam.. No i nie jest aż tak źle, jak było wcześniej. Dół rzeczywiście ciemniejszy, a góra jasna.. Ale efekt cieniowania mi wyszedł, tylko nie pytaj jakim cudem

Teraz pozostaje tylko czekać, aż będę mogła kolejny raz farbę nałożyć, bo mam nadzieję, że mi się to jakoś wyrówna

Jeszcze raz dziękuję za pomoc
Kasiorek_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 07:35   #1384
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

chciałam zapytać się czy jest szansa, że farba rozjaśni farbę? Mam na mysli farbę rozjaśniającą. Jestem po kąpieli rozjaśniającej. Użyłam potem farb na poziomie 8. Chciałam zejść do poziomu 9, z czasem może nawet 10.

Kiedyś jak byłam blondynką to pamiętam, że z każdym kolejnym farbowaniem blond miałam coraz jaśniejszy. Więc jak to jest z tą zasadą " farba farby nie rozjaśni?"

Dodaję obecny kolor włosów (jeszcze nierówny, nawet zielonkawy ale to etap przejściowy mam nadzieję...)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7486.jpg (49,6 KB, 41 załadowań)
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 08:59   #1385
Elffaran
Przyczajenie
 
Avatar Elffaran
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć Dziewczyny, właśnie się zarejestrowałam na Forum ze względu na ten wątek
Jestem początkującą farbowniczką Farby profesjonalnej używałam tylko raz i to nie na sobie, a na mojej Mamie, z powodzeniem i dla jej włosów i dla portfela
Mam pytanie jednak odnośnie do mnie, a widzę, że macie spoooore doświadczenie.
Otóż mam od bodajże dwóch lat na głowie blond balejaż, mocno blond i mało balejaż (w sensie, że po ostatnim razie mało widzę pasemek, ale kolor nie jest super jednolity, więc mi to pasuje, bo wygląda w miarę naturalnie). No i teraz mam już odrosty w kolorze mysim (kiedyś miałam blond włosy, ale trochę ciemniejsze, po szaleńczym zafarbowaniu niegdyś na czarno, już odrastają mi mysie). Chciałam Was zapytać, czy jestem w stanie sama zrobić sobie te odrosty farbą profesjonalną? Fryzjer mnie rujnuje, stąd chciałabym sama. Sama sobie balejażu nie zrobię i nawet nie specjalnie mi zależy, a skoro mam w miarę jednolity kolor, to pomyślałam, że te odrosty zrobię jakimś jednym blondem, jak przy normalnym farbowaniu (bez folii tip.). Czy to jest możliwe? Czy nie warto ryzykować i iść lepiej się zrujnować? Jeśli by dało radę, to już bym się pewnie zawsze sama farbowała Trochę przydługi ten mój post, ale liczę na Waszą pomoc
Elffaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 11:13   #1386
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
chciałam zapytać się czy jest szansa, że farba rozjaśni farbę? Mam na mysli farbę rozjaśniającą. Jestem po kąpieli rozjaśniającej. Użyłam potem farb na poziomie 8. Chciałam zejść do poziomu 9, z czasem może nawet 10.

Kiedyś jak byłam blondynką to pamiętam, że z każdym kolejnym farbowaniem blond miałam coraz jaśniejszy. Więc jak to jest z tą zasadą " farba farby nie rozjaśni?"

Dodaję obecny kolor włosów (jeszcze nierówny, nawet zielonkawy ale to etap przejściowy mam nadzieję...)
Zależy na czym polegać ma ta farba rozjaśniająca jeśli to farba taka, która ma dodany rozjaśniacz to zadziała, jeśli taka jedynie z wysokim oksydantem to prawdopodobnie nie

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Elffaran Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, właśnie się zarejestrowałam na Forum ze względu na ten wątek
Jestem początkującą farbowniczką Farby profesjonalnej używałam tylko raz i to nie na sobie, a na mojej Mamie, z powodzeniem i dla jej włosów i dla portfela
Mam pytanie jednak odnośnie do mnie, a widzę, że macie spoooore doświadczenie.
Otóż mam od bodajże dwóch lat na głowie blond balejaż, mocno blond i mało balejaż (w sensie, że po ostatnim razie mało widzę pasemek, ale kolor nie jest super jednolity, więc mi to pasuje, bo wygląda w miarę naturalnie). No i teraz mam już odrosty w kolorze mysim (kiedyś miałam blond włosy, ale trochę ciemniejsze, po szaleńczym zafarbowaniu niegdyś na czarno, już odrastają mi mysie).
To ze włosy ciemnieją po farbowaniu to mit albo po prostu ściemniały Ci z wiekiem albo wcześnie były np.rozjaśnione przez słońce
Cytat:
Napisane przez Elffaran Pokaż wiadomość
Chciałam Was zapytać, czy jestem w stanie sama zrobić sobie te odrosty farbą profesjonalną? Fryzjer mnie rujnuje, stąd chciałabym sama. Sama sobie balejażu nie zrobię i nawet nie specjalnie mi zależy, a skoro mam w miarę jednolity kolor, to pomyślałam, że te odrosty zrobię jakimś jednym blondem, jak przy normalnym farbowaniu (bez folii tip.). Czy to jest możliwe? Czy nie warto ryzykować i iść lepiej się zrujnować? Jeśli by dało radę, to już bym się pewnie zawsze sama farbowała Trochę przydługi ten mój post, ale liczę na Waszą pomoc
Ale jak w miarę jednolity kolor? pisałaś że pasemek jest mało, tak?
Jak dla mnie to największym problemem będzie dobranie odpowiedniego koloru, natomiast samo farbowanie oczywiście że możesz sama zrobić, włosy nie farbowane rozjaśni farba z odpowiednio wysokim oksydantem
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 11:34   #1387
Elffaran
Przyczajenie
 
Avatar Elffaran
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziękuję za odpowiedź, nie wiedziałam, że to mit z tym ciemnieniem włosów, no to tak - ściemniały mi z wiekiem, niemniej jednak sporo Załączam bardzo aktualne zdjęcia (przed chwilą robiłam)
1 - to b.widoczny odrost
2 - reszta (kucyk)
W sumie na zdjęciu bardziej widać pasemka niż w rzeczywistości.
A czy można tak, że zrobię odrosty jedną farbą i gdzieniegdzie przeciągnę pasemka, by się tak bardzo nie różniło z całością?
Masz rację, byłam przed chwilą we fryzjerskim sklepie i rzeczywiście nie ma takiej farby jak moje włosy, więc ten dobór to rzeczywiście ciężka sprawa. Kupiłam Cromatone 10 i dziś spróbuje...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 04072012224.jpg (123,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 04072012242.jpg (74,4 KB, 12 załadowań)
Elffaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 23:40   #1388
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

poziom 10 może być ok natomiast ważny jest oksy, myślę że tak nawet 9% można by zrobić
przeciągnąć na część włosów z pasemkami oczywiście możesz, ale staraj się przeciągnąć na te niefarbowane/mało razy farbowane bo inaczej mogą się mocno zniszczyć
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 10:00   #1389
Elffaran
Przyczajenie
 
Avatar Elffaran
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej, zafarbowałam wczoraj i efekt jak dla mnie jest całkiem zadowalający . Różnica w kolorze jest, ale niewielka, chyba widoczna będzie tylko wtedy, gdy uczeszę się z przedziałkiem i uliżę A tak to ok. Zastosowałam się do Twojej Viki rady i nie przeciągałam po włosach już zafarbowanych. Jako, że nigdy tego nie robiłam, to Oxy po prostu mi dano przy kupowaniu farby, nie ja je wybierałam, ale powiedziałam, że to na moje odrosty i pani mi dała rzeczywiście 9%. Patrząc na efekt, to 6 nie dałaby rady. A teraz się zastanawiam, czy gdybym nałożyła na te moje najjaśniejsze pasemka (prawie białe) samą farbę, bez oxy, to czy to dałoby kolor podobny do tego koloru, który mam z oxy obecnie na odrostach, czy coś zupełnie innego?
Elffaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 11:04   #1390
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Elffaran Pokaż wiadomość
Hej, zafarbowałam wczoraj i efekt jak dla mnie jest całkiem zadowalający . Różnica w kolorze jest, ale niewielka, chyba widoczna będzie tylko wtedy, gdy uczeszę się z przedziałkiem i uliżę A tak to ok. Zastosowałam się do Twojej Viki rady i nie przeciągałam po włosach już zafarbowanych. Jako, że nigdy tego nie robiłam, to Oxy po prostu mi dano przy kupowaniu farby, nie ja je wybierałam, ale powiedziałam, że to na moje odrosty i pani mi dała rzeczywiście 9%. Patrząc na efekt, to 6 nie dałaby rady. A teraz się zastanawiam, czy gdybym nałożyła na te moje najjaśniejsze pasemka (prawie białe) samą farbę, bez oxy, to czy to dałoby kolor podobny do tego koloru, który mam z oxy obecnie na odrostach, czy coś zupełnie innego?
Jak położysz samą farbę bez oksy to ona nie zadziała po prostu przy myciu się zmyje wszytko
Mogłabyś za to spróbować dokupić sam oksydant 3% i wtedy nałożyć - pasemka powinny się przyciemnić
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 11:33   #1391
Elffaran
Przyczajenie
 
Avatar Elffaran
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Tak spróbuję zrobić, dziękuję Ci bardzo A czy wówczas wziąć te pasemka na folię? Ile trzymać na włosach?
Elffaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 15:18   #1392
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, znalazłam swój wymarzony kolor, Chantal 9/04, ale farbowałam prawie miesiąc temu, trochę mi wypłowiał, trochę bardzo, a obiecałam mojemu TŻ, że nie farbuję do Woodstocku. I tak sobie rozważam, czy mi blond szamponetka jakaś to złapie, tak bym sobie zaszaleć chciała ; )

W załączniku kolor orientacyjnie, zdjęcie sprzed ponad 2 tygodni, więc same wiecie, ze to już nie to, kolor mdły i nijaki...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _dsc7422s.jpg (137,7 KB, 67 załadowań)
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 15:23   #1393
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Elffaran Pokaż wiadomość
Tak spróbuję zrobić, dziękuję Ci bardzo A czy wówczas wziąć te pasemka na folię? Ile trzymać na włosach?
Tzn. ogólnie rzecz biorąc to ta farba nie potrzebuje folii żeby zadziałać, to raczej kwestia wygody bo odseparujesz te pasemka od reszty włosów i oczywiście możesz tak zrobić - folia musi być aluminiowa
Trzymać tyle ile jest napisane w instrukcji

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez selena004 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znalazłam swój wymarzony kolor, Chantal 9/04, ale farbowałam prawie miesiąc temu, trochę mi wypłowiał, trochę bardzo, a obiecałam mojemu TŻ, że nie farbuję do Woodstocku. I tak sobie rozważam, czy mi blond szamponetka jakaś to złapie, tak bym sobie zaszaleć chciała ; )

W załączniku kolor orientacyjnie, zdjęcie sprzed ponad 2 tygodni, więc same wiecie, ze to już nie to, kolor mdły i nijaki...
Gdzie tam, nic nie złapie na blond

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Btw. miałam kiedyś podobny naszyjnik
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 15:24   #1394
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Nawet z tych ciemniejszych?
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:11   #1395
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez selena004 Pokaż wiadomość
Nawet z tych ciemniejszych?
Na takich włosach złapie Ci tylko brąz
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 22:53   #1396
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

hejka może i mi pomożecie bo namotałam na swej głowie

jak nie malowałam to nie malowałam jak się rzuciłam to skończyć nie mogę, a więc tak wszystko się zaczęło od nieszczęsnego baleyagu w lutym z grupona :P, na moich prawie naturalnych włoskach z dużym odrostem ( zawsze robiłam raz do roku tylko kilka pasemek jasnych żeby rozświetlić ) zachciało mi sie zmiany i walnęłam sobie baleyage, a że pani była średnio doświadczona to walnęła mi rozjaśniacz i brąz który wyszedł prawie czarny efekt borsuka jak nic, a marzyły mi się takie ciepłe blond włoski z nutą karmelu ,przechodziłam tak do maja i zaczęłam kombinować najpierw położyłam kolor sync 10wn i efekt mnie zdziwiło ściemniało i zrudziało , ale nawet mi się podobał później wybrałam 10mm i chyba odcień poszedł w czerwień i zrobiło się jeszcze ciemniej, a że ja z natury zawsze byłam jasną blondynką to coś mi nie grało więc kupiłam w sklepie fryzjerskim farbę fantasia colore by fama z poziomu 9 champan i dopiero wyszła masakra włoski rozjaśniły się mega ale wylazł ten nieszczęsny baleyaż i grzywkja i odrost dziwny miodowy blond a niżej piękny blond ani ciepły ani zimny taki akurat tylko przebijają te nieszczęsne ciemne pasma, więc walnęłam sobie jeszcze mokke na dokładkę żeby tę grzywę jakoś przyciemnić :P efekt jak na zdjęciach ...

I teraz pytanie: chciałabym jakoś uzyskać złoty średni blond z poziomu 9 tylko co zrobić z tym odcieniem mokki i z tymi ciemnymi pasmami z baleyage jak to ogarnąć trochę się boję zaufać fryzjerowi , że mi włosy zniszczy jakimś odbarwianiem a kurcze takie do niedawna dość zadbane były

Co radzicie szalone kobiety

P.S na zdjęciach chyba bardziej rudo niż w rzeczywistości a marzy mi się coś ala jak na zdjęciu 3
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_3661.jpg (68,3 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_3663.jpg (90,8 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 28920.jpg (51,5 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01frank.jpg (60,9 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez Isenia
Czas edycji: 2012-07-09 o 23:05
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:39   #1397
lorelai89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

hej, ja też jestem początkująca jezeli chodzi o farbowanie profesjonalnymi farbami w domu... wybieram sie na koszykową, podobno tam jest profesjonalny fryzjerski sklep, ale w obawie ze nie trafie na nikogo "kumatego" chcialabym sie najpierw Was poradzić.

mam na głowie, przeciętny, wypłowiały brąz (wpadajacy gdzieniegdzie w żółto rudy bleee:P ) a marzy mi się ciemny, głęboki, chłodny brąz coś takiego:

http://superseriale.se.pl/seriale/m-...sc_263913.html
http://www.pudelek.pl/artykul/40401/...cerze_zdjecia/ tu anna mucha

i chcialabym Was zapytac, czy od strony technicznej jakoś różni się nakladanie takiej farby, od tradycyjnej drogeryjnej? i czy znacie moze jakiś numerek/firmę, juz wyprobowana aby uzyskac ten kolor?

przejrzalam duuuzo wpisów ale nie widze tych odpowiedzi
dziękuję wam z góry bardzo,

buźka
lorelai89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 19:09   #1398
missi00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam
Może pare osób zna, tym lepiej, ale chodzi mi mniej więcej o taki kolorek http://aukcjelbn.neostrada.pl/foto/czekolada.jpg ale oczywiście nie mam zamiaru tym farbować, a z względu na dużo pozytywnych opinii o farbach fryzjerskich mam zamiar jej wypróbować. Polećcie coś, z firm myślę o Welli bo dość dużo dobrych opinii słyszałam, ale może być jakaś inna ważne żeby była dobra i w miarę długo trzymała. Dodam, że mój kolor obecny to taki wypłukany brąz (może parę osób zna, przechodzi jakkby w "pomarańcz") z dość dużymi odrostami, ostatni farbowałam z ponad 2 miesiące temu.

Edytowane przez missi00
Czas edycji: 2012-07-17 o 19:11
missi00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 14:40   #1399
hellokittyx333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 51
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Heeej kochane ; )
Widze że mowa o wymarzonym kolorze włosów . Może akurat tutaj mi ktoś pomoże .
Chciałam sie dowiedzieć czy może wiecie jaki odcień blondu ma dziewczyna po lewej stronie załączonego zdjęcia ?
Ponieważ marzy mi sie taki kolor i chciałabym taki uzyskać ; )
Mój aktualny ,, Syoss - ( 8 - 6 ) Jasny Blond jak dam rade to wrzuce fotki .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 523931_338942296189134_708803127_n.jpg (69,2 KB, 38 załadowań)
hellokittyx333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 21:04   #1400
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez lorelai89 Pokaż wiadomość
hej, ja też jestem początkująca jezeli chodzi o farbowanie profesjonalnymi farbami w domu... wybieram sie na koszykową, podobno tam jest profesjonalny fryzjerski sklep, ale w obawie ze nie trafie na nikogo "kumatego" chcialabym sie najpierw Was poradzić.

mam na głowie, przeciętny, wypłowiały brąz (wpadajacy gdzieniegdzie w żółto rudy bleee:P ) a marzy mi się ciemny, głęboki, chłodny brąz coś takiego:

http://superseriale.se.pl/seriale/m-...sc_263913.html
http://www.pudelek.pl/artykul/40401/...cerze_zdjecia/ tu anna mucha

i chcialabym Was zapytac, czy od strony technicznej jakoś różni się nakladanie takiej farby, od tradycyjnej drogeryjnej? i czy znacie moze jakiś numerek/firmę, juz wyprobowana aby uzyskac ten kolor?

przejrzalam duuuzo wpisów ale nie widze tych odpowiedzi
dziękuję wam z góry bardzo,

buźka
Ten kolor jest z poziomu 5, więc powinnaś wybrać jakąś farbę (firm jest cała masa, możesz wziąć coś z Welli, Alfaparfu, Allwaves itd...) o numerze 5.0. Do farby profesjonalnej musisz dokupić utleniacz, proponuję 6% na początek jeśli nie masz zniszczonych włosów. Jeżeli efekt będzie za jasny następnym razem weźmiesz 3%. To, w jakich proporcjach nalezy wymieszać farbę z wodą utlenioną powinno być napisane na ulotce, dlatego dobrze sprawdzić w sklepie czy znajduje się ona w pudełku (względnie, czy są informacje na pudełku). Jeśli nie ma powinna Ci to powiedzieć ekspedientka. Reszta jak przy drogeryjnych: mieszasz, nakładasz, przestrzegasz czasu trzymania, spłukujesz. Po wszystkim polecam płukankę octową - świetnie domyka łuski włosa, kolor będzie stabilniejszy.

Cytat:
Napisane przez missi00 Pokaż wiadomość
Witam
Może pare osób zna, tym lepiej, ale chodzi mi mniej więcej o taki kolorek http://aukcjelbn.neostrada.pl/foto/czekolada.jpg ale oczywiście nie mam zamiaru tym farbować, a z względu na dużo pozytywnych opinii o farbach fryzjerskich mam zamiar jej wypróbować. Polećcie coś, z firm myślę o Welli bo dość dużo dobrych opinii słyszałam, ale może być jakaś inna ważne żeby była dobra i w miarę długo trzymała. Dodam, że mój kolor obecny to taki wypłukany brąz (może parę osób zna, przechodzi jakkby w "pomarańcz") z dość dużymi odrostami, ostatni farbowałam z ponad 2 miesiące temu.

Kolor, który pokazujesz to jak dla mnie poziom 6 na wodzie 3% (ale może być nieco jaśniejszy), albo (i to bardziej) pół na pół poziom 5 i poziom 6 na wodzie 6%. Jeśli chodzi o brązy rzeczywiście polecam Wellę Koleston.

Cytat:
Napisane przez hellokittyx333 Pokaż wiadomość
Heeej kochane ; )
Widze że mowa o wymarzonym kolorze włosów . Może akurat tutaj mi ktoś pomoże .
Chciałam sie dowiedzieć czy może wiecie jaki odcień blondu ma dziewczyna po lewej stronie załączonego zdjęcia ?
Ponieważ marzy mi sie taki kolor i chciałabym taki uzyskać ; )
Mój aktualny ,, Syoss - ( 8 - 6 ) Jasny Blond jak dam rade to wrzuce fotki .
Po pierwsze: jaki masz naturalny kolor włosów, od tego zależy wiele. Po drugie, bardzo przydałoby się zdjęcie obecnego koloru. Ja kolor taki, jak na zdjęciu, uzyskiwałam Wellą Koleston z poziomu 11. Bardzo dużo zależy od tego jaki masz kolor i jak rozjaśniają Ci się włosy (trudno, łatwo), bo w zależności od tego możesz pokazywany efekt uzyskać poziomem 10, a może być też tak, że konieczny będzie jakiś rozjaśniający poziom 12. Super blondy ma Alfaparf

Edytowane przez 201709121022
Czas edycji: 2012-07-18 o 21:50
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 15:38   #1401
missi00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziękuję Melina. Teraz już chyba sobie w miarę poradzę.
Mam jeszcze takie pytanie, duża różnica jest w trwałości koloru między wellą koleston a color touch?
missi00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 17:29   #1402
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez missi00 Pokaż wiadomość
Dziękuję Melina. Teraz już chyba sobie w miarę poradzę.
Mam jeszcze takie pytanie, duża różnica jest w trwałości koloru między wellą koleston a color touch?
Color Touch nie zawiera amoniaku, z definicji jest to raczej krem tonujący niż farba. Rozrabiamy ją z niskimi stężeniami oksydantów - do wyboru 1,9% lub 4%. W związku z powyższym kolor może mieć nieco mniejszą trwałość niż w przypadku Kolestonów, ale moim zdaniem to dobra linia i ma ciekawą gamę brązów. Farbowałam włosy kilku koleżankom, brązy wychodziły pięknie i przy odpowiedniej pielęgnacji nie było skarg na trwałość Pozdrawiam!
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 20:40   #1403
missi00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Color Touch nie zawiera amoniaku, z definicji jest to raczej krem tonujący niż farba. Rozrabiamy ją z niskimi stężeniami oksydantów - do wyboru 1,9% lub 4%. W związku z powyższym kolor może mieć nieco mniejszą trwałość niż w przypadku Kolestonów, ale moim zdaniem to dobra linia i ma ciekawą gamę brązów. Farbowałam włosy kilku koleżankom, brązy wychodziły pięknie i przy odpowiedniej pielęgnacji nie było skarg na trwałość Pozdrawiam!

Dziękuję
Zawsze słyszałam, że farby bez amoniaku lepsze bo mniej niszczą włosy, dlatego właśnie tak mnie kusi CT. Chyba wypróbuję teraz tą, a jak się nie spiszę to następnym razem użyję Kolestonu.
Można jeszcze mniej więcej wiedzieć jakich konkretnie kosmetyków używały Twoje koleżanki do pielęgnacji?

Edytowane przez missi00
Czas edycji: 2012-07-20 o 20:42
missi00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 22:42   #1404
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez missi00 Pokaż wiadomość
Dziękuję
Zawsze słyszałam, że farby bez amoniaku lepsze bo mniej niszczą włosy, dlatego właśnie tak mnie kusi CT. Chyba wypróbuję teraz tą, a jak się nie spiszę to następnym razem użyję Kolestonu.
Można jeszcze mniej więcej wiedzieć jakich konkretnie kosmetyków używały Twoje koleżanki do pielęgnacji?

Z tym brakiem amoniaku i nieniszczeniem włosów to nie ma się co zbytnio podniecać, bo niestety przy trwalej koloryzacji w każdej farbie musi być COŚ, co będzie nośnikiem koloru i jeśli nie jest to amoniak to bywa wcale dużo od niego nie lepsza monoetyloamina albo jakiś inne substancje... No ale mniejsza z tym, farbowanie to farbowanie, miodem i mlekiem się tego nie zrobi. Jeśli chodzi o pielęgnację to po farbowaniu warto zainwestować w maskę/odżywkę zakwaszającą np. LEO, FAROUK (znajdziesz na Allegro), fajnie sprawdza się Biovax do włosów farbowanych, seria Artego Magical Color. Generalnie polecam testować i sprawdzić, co dla Twoich włosów najlepsze i jaką pielęgnację preferujesz, nie wiedząc tego ciężko mi Ci doradzić konkretnie, bo wiem że zwolenniczki naturalnej pielęgnacji skreślają produkty z silikonami, z kolei inne dziewczyny nie wyobrażają sobie olejowania włosów i pichcenia maseczek z żółtka etc.... Każdemu według potrzeb
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 23:45   #1405
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Piszę po raz drugi,może ktoś tutaj mi szybko odpowie::

HEJ!
Mam ważne pytanie.Właśnie chcę pofarbowac włosy kolorem miodowa czekolada WELLATON.Czy jest ona mocno szkodliwa dla włosów?
dodam,że wcześniej - PÓŁ ROKU temu farbowałam kolorem blond miedziano złocisty.I wyszedł ciemny-bo mam ciemne włosy
PYTANIE NR 2
Czy CHI Farouka jest w odcieniu miodowej czekolady ?

Byłabym wdzięczna za odpowiedzi
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 09:23   #1406
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Isenia Pokaż wiadomość
hejka może i mi pomożecie bo namotałam na swej głowie

jak nie malowałam to nie malowałam jak się rzuciłam to skończyć nie mogę, a więc tak wszystko się zaczęło od nieszczęsnego baleyagu w lutym z grupona :P, na moich prawie naturalnych włoskach z dużym odrostem ( zawsze robiłam raz do roku tylko kilka pasemek jasnych żeby rozświetlić ) zachciało mi sie zmiany i walnęłam sobie baleyage, a że pani była średnio doświadczona to walnęła mi rozjaśniacz i brąz który wyszedł prawie czarny efekt borsuka jak nic, a marzyły mi się takie ciepłe blond włoski z nutą karmelu ,przechodziłam tak do maja i zaczęłam kombinować najpierw położyłam kolor sync 10wn i efekt mnie zdziwiło ściemniało i zrudziało , ale nawet mi się podobał później wybrałam 10mm i chyba odcień poszedł w czerwień i zrobiło się jeszcze ciemniej, a że ja z natury zawsze byłam jasną blondynką to coś mi nie grało więc kupiłam w sklepie fryzjerskim farbę fantasia colore by fama z poziomu 9 champan i dopiero wyszła masakra włoski rozjaśniły się mega ale wylazł ten nieszczęsny baleyaż i grzywkja i odrost dziwny miodowy blond a niżej piękny blond ani ciepły ani zimny taki akurat tylko przebijają te nieszczęsne ciemne pasma, więc walnęłam sobie jeszcze mokke na dokładkę żeby tę grzywę jakoś przyciemnić :P efekt jak na zdjęciach ...

I teraz pytanie: chciałabym jakoś uzyskać złoty średni blond z poziomu 9 tylko co zrobić z tym odcieniem mokki i z tymi ciemnymi pasmami z baleyage jak to ogarnąć trochę się boję zaufać fryzjerowi , że mi włosy zniszczy jakimś odbarwianiem a kurcze takie do niedawna dość zadbane były

Co radzicie szalone kobiety

P.S na zdjęciach chyba bardziej rudo niż w rzeczywistości a marzy mi się coś ala jak na zdjęciu 3

Mi się ten kolorek podoba. Osobiście zmieniłabym jedynie grzywkę i oprawki.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 09:31   #1407
missi00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Z tym brakiem amoniaku i nieniszczeniem włosów to nie ma się co zbytnio podniecać, bo niestety przy trwalej koloryzacji w każdej farbie musi być COŚ, co będzie nośnikiem koloru i jeśli nie jest to amoniak to bywa wcale dużo od niego nie lepsza monoetyloamina albo jakiś inne substancje... No ale mniejsza z tym, farbowanie to farbowanie, miodem i mlekiem się tego nie zrobi. Jeśli chodzi o pielęgnację to po farbowaniu warto zainwestować w maskę/odżywkę zakwaszającą np. LEO, FAROUK (znajdziesz na Allegro), fajnie sprawdza się Biovax do włosów farbowanych, seria Artego Magical Color. Generalnie polecam testować i sprawdzić, co dla Twoich włosów najlepsze i jaką pielęgnację preferujesz, nie wiedząc tego ciężko mi Ci doradzić konkretnie, bo wiem że zwolenniczki naturalnej pielęgnacji skreślają produkty z silikonami, z kolei inne dziewczyny nie wyobrażają sobie olejowania włosów i pichcenia maseczek z żółtka etc.... Każdemu według potrzeb
No dlatego właśnie się tak zastanawiam którą wybrać, zrobię właśnie tak jak mówiłam najpierw sprawdzę CT a jak się nie sprawdzi to wypróbuję Kolestonu. Bo najlepiej chyba sprawdzić samemu na sobie jakie "składniki" bardziej włosom do gustu przypadną, bo tak jak mówisz i to i to COŚ musi mieć.
Dziękuje bardzo, jak wybiorę się w przyszłym tyg. do jakiegoś sklepu fryzjerskiego po farbą to porozglądam się za tymi odżywkami, poczytam, popytam i coś zakupię
missi00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 11:16   #1408
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez missi00 Pokaż wiadomość
No dlatego właśnie się tak zastanawiam którą wybrać, zrobię właśnie tak jak mówiłam najpierw sprawdzę CT a jak się nie sprawdzi to wypróbuję Kolestonu. Bo najlepiej chyba sprawdzić samemu na sobie jakie "składniki" bardziej włosom do gustu przypadną, bo tak jak mówisz i to i to COŚ musi mieć.
Dziękuje bardzo, jak wybiorę się w przyszłym tyg. do jakiegoś sklepu fryzjerskiego po farbą to porozglądam się za tymi odżywkami, poczytam, popytam i coś zakupię

Jeszcze dodam, że zarówno do Kolestonu, jak i Color Touch (szczególnie do tego ostatniego) polecam oryginalne oksydanty. Nie wiem dlaczego, bo nawet nie przyglądałam się składom, ale te farby z innymi oksydantami nie dawały tak dobrych efektów.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 17:52   #1409
missi00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Jeszcze dodam, że zarówno do Kolestonu, jak i Color Touch (szczególnie do tego ostatniego) polecam oryginalne oksydanty. Nie wiem dlaczego, bo nawet nie przyglądałam się składom, ale te farby z innymi oksydantami nie dawały tak dobrych efektów.
Dzięki. Nawet nie myślałam, żeby kupować jakiś inny niż oryginalny Wolę nie ryzykować
missi00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 19:13   #1410
anja25238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
stosowanie farb fryzjerskich

czesc wszystkim!

Mam pytanko. od niedawna postanowilam poeksperymentowac z srodkami koloryzujacymi fryzjerskimi.
i w zwiazku z tym mam pare pytan do kogos kto zajmuje sie tym na codzien. generalnie mam wlosy w odcieniu sredniego brazu (farbowanego). marzy mi sie odcien cieplego orzecha laskowego tylko nie bardzo wiem jak do tego dojsc. ostatnio kupilam farbe royal igora w odcieniu ciemnego blondu i do tego utleniacz 9% liczac na to ze wlosy troche mi sie rozjasnia bo generalnie doczytalam ze utleniacz 9% rozjasnia wlosy do 4tonow. niestety nie podzialalo to u mnie. pytanie moje brzmi w jakich proporcjach mieszac te farbe i utleniacz? czy gdybym zmieszala 1:1.5 lub 1: 2 to wtedy bylby efekt rozjasnienia czy tez nie? i kolejne pytanie: czy mozna mieszac utleniacz jednej firmy z farba innej? wczesniej uzywalam kolestonu welli z utleniaczem 6% ale tez efekt nigdy nie byl taki jakbym chciala. doradzcie cos prosze...
anja25238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.