Stanik a karmienie piersia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-14, 15:23   #61
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, ale pytanie jest z innej beczki.
Kiedy kupić stanik do karmienia?

Przed ciążą nosiłam rozmiar 65 E, w czasie ciąży do dzisiaj (28 tc) noszę rozmiar 65 F. Staniki zamawiam w internecie u polskiego producenta, który szyje zgodnie ze sztuka brafittingu. Tyle, że to zamawianie trochę trwa, nawet do tygodnia.
Nie zarzekam się, że będę karmić piersią, tak samo jak nie zarzekam się, że nie będę, jak wyjdzie to fajnie, jak nie, to nie, tylko chcę mieć od razu komfort w postaci stanika do karmienia.

Mogę zamawiać już teraz? Czy czekać? Do którego tygodnia? Sama urodziłam się 20 dni przed terminem, więc nie chcę zwlekać do ostatniego momentu.

Z góry mówię, że w stacjonarnych nie ma takich jakie mnie interesują, i proszę też nie polecać mi żadnych staników z h&m i tym podobnych..
Najlepiej po porodzie.
Tydzień bez stanika przeżyjesz, a nie jesteś w stanie przewidzieć jakie będziesz mieć piersi. Ja miałam w pierwszej ciąży 70D a po ciąży to jakieś giganty nawet w miski E-F się nie mieściły, w drugiej ciąży doszłam do rozmiaru G i H, a normalnie nie mam wcale jakiegoś wielkiego biustu, ot takie powiedzmy 65E/70D zależy jaki producent.

I tych staników też nie kupuj nie wiadomo ile, bo jak będziesz dłużej karmić to biust się zmniejszy po jakimś czasie do w miarę normalnych dla ciebie rozmiarów.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 16:01   #62
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Najlepiej po porodzie.
Tydzień bez stanika przeżyjesz, a nie jesteś w stanie przewidzieć jakie będziesz mieć piersi. Ja miałam w pierwszej ciąży 70D a po ciąży to jakieś giganty nawet w miski E-F się nie mieściły, w drugiej ciąży doszłam do rozmiaru G i H, a normalnie nie mam wcale jakiegoś wielkiego biustu, ot takie powiedzmy 65E/70D zależy jaki producent.

I tych staników też nie kupuj nie wiadomo ile, bo jak będziesz dłużej karmić to biust się zmniejszy po jakimś czasie do w miarę normalnych dla ciebie rozmiarów.
Od razu po porodzie tak urosły?
Bo właśnie czytam, że 2, 3 doby po porodzie piersi się mogą powiększyć.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 16:20   #63
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Od razu po porodzie tak urosły?
Bo właśnie czytam, że 2, 3 doby po porodzie piersi się mogą powiększyć.
Tak, na pewno w pierwszych dobach po, jakby ktoś pompką napompował albo silikony wszczepił , i tak miałam przez ok 2 miesiące, potem stopniowo się rozmiar biustu normował, zmniejszał się. Drugie dziecko karmiłam 7 miesięcy i pod koniec karmienia już miałam w miarę normalny biust, od tego czasu jak przestałam karmić to raczej nie zmalał albo nieznacznie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 21:53   #64
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, ale pytanie jest z innej beczki.
Kiedy kupić stanik do karmienia?

Przed ciążą nosiłam rozmiar 65 E, w czasie ciąży do dzisiaj (28 tc) noszę rozmiar 65 F. Staniki zamawiam w internecie u polskiego producenta, który szyje zgodnie ze sztuka brafittingu. Tyle, że to zamawianie trochę trwa, nawet do tygodnia.
Nie zarzekam się, że będę karmić piersią, tak samo jak nie zarzekam się, że nie będę, jak wyjdzie to fajnie, jak nie, to nie, tylko chcę mieć od razu komfort w postaci stanika do karmienia.

Mogę zamawiać już teraz? Czy czekać? Do którego tygodnia? Sama urodziłam się 20 dni przed terminem, więc nie chcę zwlekać do ostatniego momentu.

Z góry mówię, że w stacjonarnych nie ma takich jakie mnie interesują, i proszę też nie polecać mi żadnych staników z h&m i tym podobnych..
Pierwszy stanik do karmienia kupiłam w 8mcu, Royce charlotte 28FF, czarny, bz fiszbin, szybko schnie.
Praktycznie każdy biustonosz możesz sama przerobić na karmnik, ja swój karmnik odkarmnikowałam tzn wyprułam zapięcie i pasek i zszyłam ramiączka i mam teraz normalny.
Jaki rozmiar? Obwód przedciążowy+przedłużka, miska większa od aktualnej o 1-2 w zależności jak ci się zwiększył biust w ciąży.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Najlepiej po porodzie.
Tydzień bez stanika przeżyjesz, a nie jesteś w stanie przewidzieć jakie będziesz mieć piersi.
Dla mnie pierwszym miesiąc był najgorszy jeśli chodzi o wielkość biustu. Nie wyobrażam sobie nie mieć żadnego na ten okres. Tym bardziej, że zamawiany z sieci idzie dłużej, może trzeba wymienić itp to wszystko trwa.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 23:40   #65
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Ja przed porodem zaopatrzyłam się w staniki bezszwowe sportowe i to mi w zupełności wystarczało na chodzenie po domu w okresie karmienia. Na wyjścia miałam coś lepiej podtrzymującego, ale akurat nie kupowałam specjalnie do karmienia, tylko normalne biustonosze. Dla mnie nie było problemem karmić w normalnym staniku.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 08:43   #66
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Glodomorek, ja jestem totalnym beztalenciem manualnym, mi nawet guziki przyszywa mąż, albo zanoszę do krawcowej, no chyba, że faktycznie w razie czego do krawcowej zanieść. )
Wstrzymam się na razie i faktycznie kupię w 8 miesiącu, zwłaszcza, że obie piszecie o większym rozmiarze, to kupię z większymi miskami.
Klarissa, pisałaś, że po ciąży brzuch wygląda mniej więcej na 5 miesiąc, a ja nie mogłam uwierzyć, że zostaje taki wielki, teraz na początku 7 wiele bym dała, żeby mieć wielkość z 5 miesiąca. Nie wiem, kiedy on tak urósł!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 09:47   #67
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Glodomorek, ja jestem totalnym beztalenciem manualnym, mi nawet guziki przyszywa mąż, albo zanoszę do krawcowej, no chyba, że faktycznie w razie czego do krawcowej zanieść. )
Wstrzymam się na razie i faktycznie kupię w 8 miesiącu, zwłaszcza, że obie piszecie o większym rozmiarze, to kupię z większymi miskami.
Klarissa, pisałaś, że po ciąży brzuch wygląda mniej więcej na 5 miesiąc, a ja nie mogłam uwierzyć, że zostaje taki wielki, teraz na początku 7 wiele bym dała, żeby mieć wielkość z 5 miesiąca. Nie wiem, kiedy on tak urósł!
Ja po roku karmienia kupiłam normalny stanik i w tym sklepie za dopłatą przerobili mi go na karmnik. Teraz sama go odprułam i wygląda normalnie. Ja szyć nie umiem, ale 2 kawałki materiału zszyć w miarę łatwo Tak wygląda zapięcie do karmnika http://i.st-firmy.net/9377ycl/zapiec...-bialystok.jpg
a tak przerobiony stanik http://stanikomania.blox.pl/resource...ilaodpiety.jpg
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 12:44   #68
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Glodomorek, ja jestem totalnym beztalenciem manualnym, mi nawet guziki przyszywa mąż, albo zanoszę do krawcowej, no chyba, że faktycznie w razie czego do krawcowej zanieść. )
Wstrzymam się na razie i faktycznie kupię w 8 miesiącu, zwłaszcza, że obie piszecie o większym rozmiarze, to kupię z większymi miskami.
Klarissa, pisałaś, że po ciąży brzuch wygląda mniej więcej na 5 miesiąc, a ja nie mogłam uwierzyć, że zostaje taki wielki, teraz na początku 7 wiele bym dała, żeby mieć wielkość z 5 miesiąca. Nie wiem, kiedy on tak urósł!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Poczekaj jeszcze aż będziesz w 9-tym, na sam koniec to dopiero są giganty jak się porówna do 7 miesiąca
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 13:18   #69
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Stanik a karmienie piersia

U mnie na sam koniec powiększyły się z przedciążowego 75G na 75J, ale po kilku dniach jak miałam nawał to nie było mowy, żeby zmieściły się w miseczki stanika + wkładki laktacyjne jeszcze. Co do dziewczyn, które piszą, że karmiły w normalnym staniku - nie wyobrażam sobie jak, często na początku karmienia w czasie karmienia z jednej piersi mleko wręcz leje się z drugiej - jak to wtedy rozwiązać? chyba, że ktoś ma biust na tyle mały, że w ogóle nie rozpina stanika, tylko wyjmuje pierś górą czy dołem, inaczej sobie nie wyobrażam.

W ogóle mnie w sytuacji obolałych piersi w czasie nawału i trochę po zanim laktacja się nie unormowała, ratował też na tyle ciasny top, że mogłam włożyć wkładki laktacyjne i się nie przesuwały - dobre rozwiązanie do spania, bo na dłuższą metę noszenie stanika 24/7 jest dość upierdliwe, a spać bez wkładek latacyjnych się nie da - chyba, że ktoś lubi w kałuży mleka.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 11:23   #70
arielka9
Przyczajenie
 
Avatar arielka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ja po roku karmienia kupiłam normalny stanik i w tym sklepie za dopłatą przerobili mi go na karmnik. Teraz sama go odprułam i wygląda normalnie.
możesz powiedzieć jaka to była dopłata mniej więcej? Ja szukałam biustonosza do karmienia w internecie http://www.tututu.pl/biustonosze-do-...c-137_138.html i chyba zdecyduje się na któryś z ich


Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Co do dziewczyn, które piszą, że karmiły w normalnym staniku - nie wyobrażam sobie jak, często na początku karmienia w czasie karmienia z jednej piersi mleko wręcz leje się z drugiej
też ciężko mi to sobie wyobrazić, ale może mają jakieś swoje sposoby?
arielka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 14:14   #71
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
U mnie na sam koniec powiększyły się z przedciążowego 75G na 75J, ale po kilku dniach jak miałam nawał to nie było mowy, żeby zmieściły się w miseczki stanika + wkładki laktacyjne jeszcze. Co do dziewczyn, które piszą, że karmiły w normalnym staniku - nie wyobrażam sobie jak, często na początku karmienia w czasie karmienia z jednej piersi mleko wręcz leje się z drugiej - jak to wtedy rozwiązać? chyba, że ktoś ma biust na tyle mały, że w ogóle nie rozpina stanika, tylko wyjmuje pierś górą czy dołem, inaczej sobie nie wyobrażam.
Kurcze jak to jak? Normalnie

Wkładki laktacyjne nosiłam na początku, potem się laktacja unormowała i nie ciekło mi z drugiej piersi przy karmieniu. Jak karmiłam prawą piersią to wyciągałam prawą a lewa sobie zostawała w misce biustonosza z wkładką laktacyjną.
Nie mam małego biustu a bez problemu wyjmowałam pierś górą miseczki.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 14:14   #72
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez arielka9 Pokaż wiadomość
możesz powiedzieć jaka to była dopłata mniej więcej? Ja szukałam biustonosza do karmienia w internecie http://www.tututu.pl/biustonosze-do-...c-137_138.html i chyba zdecyduje się na któryś z ich
Ty tak serio?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 14:33   #73
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Kurcze jak to jak? Normalnie

Wkładki laktacyjne nosiłam na początku, potem się laktacja unormowała i nie ciekło mi z drugiej piersi przy karmieniu. Jak karmiłam prawą piersią to wyciągałam prawą a lewa sobie zostawała w misce biustonosza z wkładką laktacyjną.
Nie mam małego biustu a bez problemu wyjmowałam pierś górą miseczki.
to chyba bardzo rozciągliwe staniki nosisz i bez fiszbin, bo ja górą miseczki nie wyjmę
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 19:27   #74
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
to chyba bardzo rozciągliwe staniki nosisz i bez fiszbin, bo ja górą miseczki nie wyjmę
Z fiszbinami noszę, nie wiem czy rozciągliwe, raczej nie za bardzo, bo ja tylko usztywniane nosze (nie mylić z push-upem ). Tu nie chodzi o rozciągliwość materiału tylko chyba o model, ja wszystkie noszę w typie "balkonetka" z pełną miską bo w innych źle wyglądam. Z takiego biustonosza łatwo wyjąć piersi górą, kurcze, nawet przed chwilą sprawdzałam totalnie nie ma z tym żadnego problemu. Miskę zaginasz do środka i już masz pierś do karmienia gotową odsłoniętą w całości.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 20:45   #75
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez arielka9 Pokaż wiadomość
możesz powiedzieć jaka to była dopłata mniej więcej? Ja szukałam biustonosza do karmienia w internecie http://www.tututu.pl/biustonosze-do-...c-137_138.html i chyba zdecyduje się na któryś z ich




też ciężko mi to sobie wyobrazić, ale może mają jakieś swoje sposoby?
20-25zł, nie pamiętam dokładnie. Cena obejmowała usługę krawcowej (nie z firmy, tylko taka która przychodzi raz na jakiś czas na kilka zleceń, poprawek) i odpowiednie zapięcie.
Te biustonosze z linku który dałaś to szmata a nie biustonosz do karmienia. Nie warto, serio. Oglądałam je w sklepie i to tragedia.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 20:52   #76
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
20-25zł, nie pamiętam dokładnie. Cena obejmowała usługę krawcowej (nie z firmy, tylko taka która przychodzi raz na jakiś czas na kilka zleceń, poprawek) i odpowiednie zapięcie.
Te biustonosze z linku który dałaś to szmata a nie biustonosz do karmienia. Nie warto, serio. Oglądałam je w sklepie i to tragedia.
miałam podobny jeden, po kilku dniach noszenia mogłam się nim owinąć dookoła 3x
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 15:19   #77
magdap2109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Sory ze tutaj pisze ale mam pytanie. Mam odciagniety pokarm na dwa karmienia i mam takie przyjęcie czy mogę spożywać alkohol?
I ewentualnie ile? Dzięki z gory.
magdap2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 17:03   #78
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Stanik a karmienie piersia

A musisz pić? Pamiętaj że przy niemowlaku zawsze musi być ktoś kto nic nie pił (niechby dziecko się rozchorowało i musiałabyś jechać do szpitala albo jakiś wypadek i problem gotowy). Ja na okres karmienia w ogóle nic nie piłam. Niektórzy piją niewielkie ilości. Zależy od dziecka, w jakim wieku, czy podjada w nocy. Na pewno pierwsze mleko po piciu bym wylała i dopiero później karmiła.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 10:36   #79
arielka9
Przyczajenie
 
Avatar arielka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Stanik a karmienie piersia

a dlaczego źle?
arielka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 18:16   #80
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Ja kupiłam ostatnio taki : http://sklep.lupoline.pl/product,pl,...del-1334,.html
z tym, że w sklepie stacjonarnym i tam był o dziwo dużo tańszy.
Nosi się bardzo wygodnie

Mierzyłam też jakiś zwykły bawełniany (miękki i bez fiszbin, nie pamiętam firmy) ale mimo odpowiedniego rozmiaru totalnie źle leżał na mnie Bardzo spłaszczał biust i ogólnie mnie zniekształcał
Nie wiem, moze dlatego że mam spory biust a co za tym idzie, jest on ciężki
A wy jakie staniki na czas ciąży/karmienia preferujecie? Z fiszbinami czy bez?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 19:35   #81
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ostatnio taki : http://sklep.lupoline.pl/product,pl,...del-1334,.html
z tym, że w sklepie stacjonarnym i tam był o dziwo dużo tańszy.
Nosi się bardzo wygodnie

Mierzyłam też jakiś zwykły bawełniany (miękki i bez fiszbin, nie pamiętam firmy) ale mimo odpowiedniego rozmiaru totalnie źle leżał na mnie Bardzo spłaszczał biust i ogólnie mnie zniekształcał
Nie wiem, moze dlatego że mam spory biust a co za tym idzie, jest on ciężki
A wy jakie staniki na czas ciąży/karmienia preferujecie? Z fiszbinami czy bez?
Rozmiarówka tak okrojona, że pewnie 90% nic nie znajdzie.
Jeśli masz odczucie sporego i ciężkiego biustu to nie wiem jaki rozmiar kupiłaś Bo te rozmiary wcale duże nie są.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 23:57   #82
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ostatnio taki : http://sklep.lupoline.pl/product,pl,...del-1334,.html
z tym, że w sklepie stacjonarnym i tam był o dziwo dużo tańszy.
Nosi się bardzo wygodnie

Mierzyłam też jakiś zwykły bawełniany (miękki i bez fiszbin, nie pamiętam firmy) ale mimo odpowiedniego rozmiaru totalnie źle leżał na mnie Bardzo spłaszczał biust i ogólnie mnie zniekształcał
Nie wiem, moze dlatego że mam spory biust a co za tym idzie, jest on ciężki
A wy jakie staniki na czas ciąży/karmienia preferujecie? Z fiszbinami czy bez?
z typowych do karmienia miałam tej firmy http://sklep.alles.pl/kolekcja,mama,1,1.html ,ale ogólnie używałam takich staników jak zawsze -miękkich,z fiszbinami,dobrze dopasowanych,te typowo do karmienia miałam dwa i szału nie robiły,karmiłam ponad 2 lata w normalnych
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 16:27   #83
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Rozmiarówka tak okrojona, że pewnie 90% nic nie znajdzie.
Jeśli masz odczucie sporego i ciężkiego biustu to nie wiem jaki rozmiar kupiłaś Bo te rozmiary wcale duże nie są.
Mnie się wydaje, ze wcale rozmiarówka nie jest zła bo obwody mają już od 65 do 100 cm a miski bodajże do K.

Ja kupiłam 75F To jest spory biust, choć oczywiście wiem, że są i większe

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
z typowych do karmienia miałam tej firmy http://sklep.alles.pl/kolekcja,mama,1,1.html ,ale ogólnie używałam takich staników jak zawsze -miękkich,z fiszbinami,dobrze dopasowanych,te typowo do karmienia miałam dwa i szału nie robiły,karmiłam ponad 2 lata w normalnych
Ja z kolei na co dzień nosze semi softy- najwygodniej mi w tym kroju. Mam ten defekt, ze mam sporą asymetrię biustu (nawet wg brafitterki) i wiele krojów źle na mnie leży

Myślałam o zakupie stanika do karmienia bo to chyba wygodniej niż w zwykłym, prawda?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:57   #84
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, ze wcale rozmiarówka nie jest zła bo obwody mają już od 65 do 100 cm a miski bodajże do K.

Ja kupiłam 75F To jest spory biust, choć oczywiście wiem, że są i większe

Myślałam o zakupie stanika do karmienia bo to chyba wygodniej niż w zwykłym, prawda?
Nie zauważyłam miski więcej niż E ech, racja, rozmiarówka nie jest taka zła, choć dla mnie nic nie ma (obwód 60).

Ja staniki do karmienia miałam 3 różne, jeden nosiłam prawie non stop z przerwami na pranie przez 3 miesiące, był największy i bez fiszbin. Potem brałam już z fiszbinami. Jeden po przeróbce noszę nadal (obprułam taśmę i zapięcie i przyszłam ramiączka bezpośrednio do biustonosza).
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 15:28   #85
olka9_3
Przyczajenie
 
Avatar olka9_3
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 25
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Czyli Alles bardziej na plus czy na minus, bo przymierzam się właśnie do zakupu tego: http://sklep.alles.pl/produkt,mama-coral-m,776.html
Któraś z Was kupiła? Jakie opinie?
olka9_3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 17:56   #86
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Ładną bieliznę ma Alles ale jeszcze nie miałam okazji nosić

Dziewczyny, czy podczas karmienia piersi powiększają sie jeszcze bardziej niż w ciąży?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 18:00   #87
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Tylko podczas nawalu i do ustalenia laktacji. U mnie to byla kwestia ok 2-3 miesiecy. Potem rozmiar mniejszy juz do konca karmienia. Do biutonosza z 8-9mca ciazy dodalam jwdna miske wiecej

z telefonu
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 19:05   #88
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Stanik a karmienie piersia

dziewczyny a karmniki effuniaka (ewy michalak) ktoras uzywala? jakie sa? ja bardzo lubie staniki tej marki, nosze prawie same effuniaki wiec pewnie i ten do karmienia wyprobuje (za jakies 7 miesiecy )
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 12:46   #89
Beata322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez olka9_3 Pokaż wiadomość
Czyli Alles bardziej na plus czy na minus, bo przymierzam się właśnie do zakupu tego: http://sklep.alles.pl/produkt,mama-coral-m,776.html
Któraś z Was kupiła? Jakie opinie?
Allesy bardzo fajne, ale lepiej zaniżyć obwód bo rozciągają się na początku. Ja miałam model Letizia. A w ich sklepie firmowym kosmiczne ceny
Sama kupiłam tutaj:http://www.lovemum.pl/products/biust...s-mama-letizia taniej, a dodatkowo można poradzić się brafitterki co do rozmiaru

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, ale pytanie jest z innej beczki.
Kiedy kupić stanik do karmienia?

Przed ciążą nosiłam rozmiar 65 E, w czasie ciąży do dzisiaj (28 tc) noszę rozmiar 65 F. Staniki zamawiam w internecie u polskiego producenta, który szyje zgodnie ze sztuka brafittingu. Tyle, że to zamawianie trochę trwa, nawet do tygodnia.
Nie zarzekam się, że będę karmić piersią, tak samo jak nie zarzekam się, że nie będę, jak wyjdzie to fajnie, jak nie, to nie, tylko chcę mieć od razu komfort w postaci stanika do karmienia.

Mogę zamawiać już teraz? Czy czekać? Do którego tygodnia? Sama urodziłam się 20 dni przed terminem, więc nie chcę zwlekać do ostatniego momentu.

Z góry mówię, że w stacjonarnych nie ma takich jakie mnie interesują, i proszę też nie polecać mi żadnych staników z h&m i tym podobnych..
Kup w 8 miesiącu z większą miseczką niż masz.
Ja polecam Hotmilki bardzo dobrze podtrzymują piersi i mają 6 stopniową regulację obwodu.
Beata322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 12:18   #90
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez Beata322 Pokaż wiadomość

[/COLOR]

Kup w 8 miesiącu z większą miseczką niż masz.
Ja polecam Hotmilki bardzo dobrze podtrzymują piersi i mają 6 stopniową regulację obwodu.
oo.
ja myslalam, zeby kupic w 8 miesiacu dwa jeden z miseczka taka jak mam i jeden miseczke wiekszy - mowisz, ze biust na 100% sie powiekszy i ten mniejszy nie ma sensu?

a hotmilki nie sa czasem bezfiszbinowe? slyszalam opinie, ze trzymaja niezle ale ogolny ksztalt biustu pod ubraniem jest taki sobie, prawda to?
kusza mnie bo sa ladne (effuniak ma karminiki: czarny, bialy i bezowy zastanawiam sie nad kupnem bialego i ufarbowanie ma na rozowo/czerwono )
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-21 19:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.