Pigułki a uporczywe plamienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-04, 08:47   #1
Tamaree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2

Pigułki a uporczywe plamienia


Mam następujący problem. Od ponad pół roku biorę pigułki anty (głównie z polecenia dermatologa, ponieważ mój trądzik leczony na wszystkie możliwe sposoby nie dawał za wygraną). Ginekolog przepisał mi najpierw Yaz, ale już od pierwszego opakowania, gdzieś w połowie opakowania zaczęły mi się pojawiać plamienia, takie jakby miał zacząć mi się okres i tak się ciągną i nasilają aż do krwawienia z odstawienia. Po trzech opakowaniach (i ciągłych plamieniach) ginekolog dołączył estrofem na jeden cykl, ale z braku poprawy zmieniono mi na Yasmin. Po trzech opakowaniach nic się nie zmieniło - plamienia pojawiają się ok 8-9 tabletki. Teraz biorę Atywię i... znowu to samo.
Dodam, ze przed wyborem pigułek nie zostałam skierowana na badania hormonalne. Dla mnie jedynym powodem dla którego nie mogę i nie chcę zrezygnować z pigułek jest trądzik, który był koszmarny i z którym walczyłam 10 lat, a ustąpił dopiero po pigułkach.
Mam 23 lata, biorę pigułki regularnie, nie pomijam, nie biorę innych leków...
Tamaree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 16:31   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pigułki a uporczywe plamienia

Niektóre kobiety dopiero przy 5-6 tabletkach czują się dobrze. Musisz próbować dalej! Na pewno trafisz w końcu na takie, które pomogą na cerę i jednocześnie nie będziesz przy tym plamić.

Poza tym wykonałabym podstawowe badania, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Może trzeba zrobić też USG, żeby zobaczyć jak to tam w środku wygląda?
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 22:47   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Pigułki a uporczywe plamienia

Cytat:
Napisane przez Tamaree Pokaż wiadomość
Mam następujący problem. Od ponad pół roku biorę pigułki anty (głównie z polecenia dermatologa, ponieważ mój trądzik leczony na wszystkie możliwe sposoby nie dawał za wygraną). Ginekolog przepisał mi najpierw Yaz, ale już od pierwszego opakowania, gdzieś w połowie opakowania zaczęły mi się pojawiać plamienia, takie jakby miał zacząć mi się okres i tak się ciągną i nasilają aż do krwawienia z odstawienia. Po trzech opakowaniach (i ciągłych plamieniach) ginekolog dołączył estrofem na jeden cykl, ale z braku poprawy zmieniono mi na Yasmin. Po trzech opakowaniach nic się nie zmieniło - plamienia pojawiają się ok 8-9 tabletki. Teraz biorę Atywię i... znowu to samo.
Dodam, ze przed wyborem pigułek nie zostałam skierowana na badania hormonalne. Dla mnie jedynym powodem dla którego nie mogę i nie chcę zrezygnować z pigułek jest trądzik, który był koszmarny i z którym walczyłam 10 lat, a ustąpił dopiero po pigułkach.
Mam 23 lata, biorę pigułki regularnie, nie pomijam, nie biorę innych leków...
Koniecznie przed kolejnymi pigułkami powinnaś zrobić badania hormonalne.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 09:11   #4
Tamaree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pigułki a uporczywe plamienia

No tak, ale z tego co wiem, to rzetelny wynik badań hormonalnych można uzyskać po trzymiesięcznym niezażywaniu antykoncepcji hormonalnej...

Zważywszy na to, że testowałam już trochę pigułek jednofazowych, to może jakimś rozwiązaniem byłoby spróbować dwu lub trójfazowych?
Tamaree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.