Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-14, 20:18   #271
megi156
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 21
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam serdecznie czy mogę prosić o analizę kremu?

Lirene Dermoprogram, Youngy 20+, Kremo - żel z witaminowymi drobinkami do twarzy i pod oczy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-harmonia.html

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Palmilate, Cyclopentasiloxane, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Cyclohexasiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, PEG-70 Mango Glycerides, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Methyl Glucose Sesquistearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Lactose, Tocopheryl Acetate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Ethylhexylglycerin, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Microcrystalline Cellulose, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Sorbitol, Panthenol, Daucus Carota Sativa (Carrot) Extract, Beta-Carotene, Nympaea Alba (Water Lily) Root Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Bambusa Vulgaris (Bamboo) Leaf/Stern Extract, Tocopherol, Phenoxyethanol, Parfum, Limonene, CI 77289

(O matko, ten skład jest straszny, same chemicznie brzmiące składniki)
Przepraszam, jeśli zrobiłam jakiś błąd przepisując skład.
megi156 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 11:59   #272
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witajcie w Nowym Roku!
Zastanawiam się nad tymi kosmetykami:

Apis - Bogactwo Miodu, krem nawilżający
skład: aqua, glycerin, grape seed oil, sunflower oil, carbomer, mel (honey) extract, goat milk, cetearyl alcohol & ceteareth 20, triethanoloamine, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid, tocopherol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl alcohol, parfum, beta carotene

Fitomed - krem nawilżający tradycyjny
Sklad: Aqua, Citrus aurantium dulcis flower water, Panax ginseng root extract, Macadamia ternifolia seed oil, Ethylhexyl stearate, Caprylic/capric triglyceride, Isopropyl palmitate, Glycerin, D-panthenol, Citrus aurantium dulcis peel cera, Cetearyl alcohol, Cetearyl glucoside, Propylene glycol, Tocopheryl acetate, Hippophae rhamnoides fruit oil, Lecithin, Glucose, Sodium hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium lactate, Trilaureth-4 phosphate, Hydroxyethyl acrylate, Sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, Phenethyl alcohol, Caprylyl glycol, Pelargonium roseum leaf oil, Parfum.

Maść propolisowa
skład: Aqua, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Caprylic/ Capric, Trigliceride, Cetyl Alkohol, Cetyl Ricinoleate Propolis Extract, isopropyl Mirystate, Glycine, Soja, Carthamus Tinctorius, Linoleic Acid, Tocopherol, Retinyl Palmitate, methylparaben, Allantoin, D-panthenol

Rabka Spa Minerale - żel
skład: Aqua (modyfikowany roztwór leczniczej wody mineralnej: wodorowęglanowo - chlorkowo - sodowej - bromkowo - jodkowo- borowej z uzdrowiska Rabka S.A.), Aloe vera Extract, Lavandula angustifolia Flower Extract, Propylene Glycol, Glicerine, D'Panthenol, Carbomer, Triethanoloalamine, Allantoin, Polisorbate 20, DMDM Hydantoin

Beauty Formulas - nawilżający krem ogórkowy do ciała
skład: Aqua, PPG-11 Stearyl Ether, Glyceryl Stearate, Betaine, Sodium Styrene Acrylates Copolymer, Cucumis Sativis Extract, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Cl 42090, Cl 19140, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Godne?
Szukam kremu do twarzy dla cery mieszanej z zaleczonym trądzikiem. Do tej pory najczęściej używałam (i chyba tylko z niego jestem zadowolona - nic mnie nie zapchało, ani się nie świeciłam) krem Garniera - Czysta Skóra.
Po długich poszukiwaniach preparatów bez parafiny wygrzebałam te wymienione i nie wiem na co się zdecydować...
__________________
Również szczęścia chodzą parami



Edytowane przez Just_lob
Czas edycji: 2014-01-01 o 12:25
Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 08:52   #273
201703131032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witajcie dziewczyny, mam do Was pytanie - czy zawartość kwasu migdałowego w tym toniku jest w stanie realnie wpłynąć na jakość cery?

Lirene Wybielanie Tonik 3 w 1

Aqua, [B]Mandelic Acid[B], Glycerin, Sodium Carbonate, Panthenol, PPG-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Phenoxyetanol, Methylisothiazolinone, Parfum, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool
201703131032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 05:07   #274
lakeithia
Zadomowienie
 
Avatar lakeithia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 611
GG do lakeithia
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Poproszę o analizę żelu do mycia twarzy, dostałam w prezencie

Cleansers - Simple - Moisturizing Facial Wash

Ingredients
Water (Aqua, Eau), Sodium Laureth Sulfate, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Propylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Anthemis Nobilis Flower Oil, Pelargonium Graveolens Oil, Glycol Distearate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Polyquaternium-39, Laureth-10, Cocamide MEA, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disodium EDTA, Dipropylene Glycol, Methylparaben


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Born in Poland. Living in America.
lakeithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 17:46   #275
zieloneoczy19
Raczkowanie
 
Avatar zieloneoczy19
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 84
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

cześć dziewczyny, ja również proszę o analizę składu, bo totalnie się na tym nie znam.
chodzi mi o Farmona, Natural Herbal Care, Krem normalizująco - matujący na dzień i na noc. Chcę używać go na dzień, bo w nocy stosuję Aknymycin Plus a na dzień dermatolog zaleciła mi lekki krem matujący, nie stać mnie jednak na te drogie, bo aknymycin kosztował ponad 50 zł.. - czy ten skład jest okej, czy wyszperać lepiej na La Roche czy inne SVR?

Oto skład:
Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Ethylhexyl Stearate, Isohexadecane, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Glyceryl Stearate Citrate, Polypropylene, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Camelia Sinesis (Green Tea) Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Zinc PCA, Inulin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.
zieloneoczy19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:00   #276
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez paula412 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, mam do Was pytanie - czy zawartość kwasu migdałowego w tym toniku jest w stanie realnie wpłynąć na jakość cery?

Lirene Wybielanie Tonik 3 w 1

Aqua, [B]Mandelic Acid[B], Glycerin, Sodium Carbonate, Panthenol, PPG-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Phenoxyetanol, Methylisothiazolinone, Parfum, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool
Powinien delikatnie złuszczać skórę, zmniejszyć przebarwienia i blizny, może niestety się lepić na twarzy, raczej na noc.

Cytat:
Napisane przez lakeithia Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę żelu do mycia twarzy, dostałam w prezencie

Cleansers - Simple - Moisturizing Facial Wash

Ingredients
Water (Aqua, Eau), Sodium Laureth Sulfate, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Propylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Anthemis Nobilis Flower Oil, Pelargonium Graveolens Oil, Glycol Distearate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Polyquaternium-39, Laureth-10, Cocamide MEA, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disodium EDTA, Dipropylene Glycol, Methylparaben
Przeciętny żel, nienajgorszy, ma fajne składniki kojące, ale i silne detergenty oraz sztuczne polimery odpowiedzialne za "uczucie" wygładzenia cery, uczucie czyli cera nie jest gładsza, a jedynie sprawia takie wrażenie. Niestety nafaszerowany chemikaliami, konserwantami, poprawiaczami konsystencji i przenikania wgłąb naskórka, niekoniecznie do skóry wrażliwej.

Cytat:
Napisane przez zieloneoczy19 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, ja również proszę o analizę składu, bo totalnie się na tym nie znam.
chodzi mi o Farmona, Natural Herbal Care, Krem normalizująco - matujący na dzień i na noc. Chcę używać go na dzień, bo w nocy stosuję Aknymycin Plus a na dzień dermatolog zaleciła mi lekki krem matujący, nie stać mnie jednak na te drogie, bo aknymycin kosztował ponad 50 zł.. - czy ten skład jest okej, czy wyszperać lepiej na La Roche czy inne SVR?

Oto skład:
Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Ethylhexyl Stearate, Isohexadecane, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Glyceryl Stearate Citrate, Polypropylene, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Camelia Sinesis (Green Tea) Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Zinc PCA, Inulin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.
Nie polecam. Złudna to oszczędność, bo taki skład może zniweczyć działanie tego drogiego leku. Skład bardzo chemiczny, prawie nic dobrego nie zawiera. LRP czy SVR to też nic pewnego. Postaw na krótkie i proste składy, i nie za ciężkie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 10:28   #277
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

nie wiem czy w dobrym watku pisze...
chce kupic hydrolat z róży bułgarskiej i mam do wyboru z konserwantem lub bez i nie wiem który lepszy do twarzy (tonik, mgielka) - możecie mi pomóc?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 10:52   #278
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
nie wiem czy w dobrym watku pisze...
chce kupic hydrolat z róży bułgarskiej i mam do wyboru z konserwantem lub bez i nie wiem który lepszy do twarzy (tonik, mgielka) - możecie mi pomóc?
Prosze podać nazwy i składy. Wiadomo, że bez konserwantu lepszy dla cery, ale i szybciej go trzeba zużyć. Zależy jaki jest konserwant, bo niektóre są łagodne, nieszkodliwe i nieuczulające.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 11:42   #279
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Prosze podać nazwy i składy. Wiadomo, że bez konserwantu lepszy dla cery, ale i szybciej go trzeba zużyć. Zależy jaki jest konserwant, bo niektóre są łagodne, nieszkodliwe i nieuczulające.

podaje skald hydrolatu różanego -bułgarskiego

Destylat wodny z płatków róży
INCI: Rosa Damascena Flower Water, Citronellol, Geraniol, Phenoxyethanol (0,5%)
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 11:50   #280
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
podaje skald hydrolatu różanego -bułgarskiego

Destylat wodny z płatków róży
INCI: Rosa Damascena Flower Water, Citronellol, Geraniol, Phenoxyethanol (0,5%)

Jeśli nie jesteś uczulona na olejki eteryczne ( Citronellol, Geraniol), to fajny
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 12:38   #281
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli nie jesteś uczulona na olejki eteryczne ( Citronellol, Geraniol), to fajny
a ten oststani skladnik nie przeszkadza? bo mam mozliwosc kupienia wody bez ostatniego składnika.
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 12:50   #282
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
a ten oststani skladnik nie przeszkadza? bo mam mozliwosc kupienia wody bez ostatniego składnika.
Myślę, że możesz zaryzykować bez niego, bo olejki eteryczne też konserwują Jeśli będziesz przechowywać produkt w chłodnym i ciemnym miejscu, to spokojnie kilka miesięcy powinien wytrzymać. Z drugiej strony phenoxyetanol nie jest bardzo szkodliwym konserwantem, lepszy od wielu innych, np parabenów czy methylisothiazolinone.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 13:10   #283
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Myślę, że możesz zaryzykować bez niego, bo olejki eteryczne też konserwują Jeśli będziesz przechowywać produkt w chłodnym i ciemnym miejscu, to spokojnie kilka miesięcy powinien wytrzymać. Z drugiej strony phenoxyetanol nie jest bardzo szkodliwym konserwantem, lepszy od wielu innych, np parabenów czy methylisothiazolinone.
dziękuje
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:52   #284
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cześć Dziewczyny
Czy ten krem nadaje się jako krem codzienny na zimę dla cery dojrzałej, suchej,no i czy filtr tam zawarty jest w miarę stabilny i nadaje się pod makijaż?

Diadermine Lift Intense+ Lichtschutz LSF 30
Aqua, Octocrylene, Homosalate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hexanediol, Ethylhexyl Isononanoate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Propylheptyl Caprylate, Silica, Potassium Cetyl Phosphate, Arginine, Behenyl Alcohol, Cetearyl Nonanoate, Disodium Phenyl Dibenzimidazole Tetrasulfonate, Hydrogenated Palm Glycerides, Ammonium Acrylyldimethyltaurate/VP Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, tetrasodium EDTA, Bis-Ethylhexyl Hydroxydimethoxy Benzylmalonate, Pentylene Glycol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, T-Butyl Alcohol, Butylene Glycol, Parfum, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben

Dziękuję
__________________


Edytowane przez Magdalena512
Czas edycji: 2014-01-28 o 18:54
Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:54   #285
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dopiero teraz zajrzalam. Dziekuje za odpowiedz

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 14:26   #286
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Proszę o analizę płynu micelarnego Mixa, głównie czy dobrze zmyje makijaż, nie wysuszy buzi i czy nie będzie zapychał. Z góry bardzo dziękuje

Skład: Aqua/Water, hexylene glycol, glycerin, poloxamer 184, dihydrocholeth-30, disodium cocoamphodiacetate, disodium EDTA, panthenol, polyaminopropyl biguanide, rosa gallica extract/rosa gallica, flower extract, parfum/fragrance
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 14:38   #287
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę płynu micelarnego Mixa, głównie czy dobrze zmyje makijaż, nie wysuszy buzi i czy nie będzie zapychał. Z góry bardzo dziękuje

Skład: Aqua/Water, hexylene glycol, glycerin, poloxamer 184, dihydrocholeth-30, disodium cocoamphodiacetate, disodium EDTA, panthenol, polyaminopropyl biguanide, rosa gallica extract/rosa gallica, flower extract, parfum/fragrance
Kiepski skład, nie ufałabym. Może wzmagać ewentualny trądzik, jakiekolwiek działanie pielęgnacyjne będzie raczej tylko pozorne.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 19:19   #288
Bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 23
Opinie naturalek dot. marek Filorga i SeSDerma

Dziewczyny, przepraszam z góry, bo być może "zaśmiecam" Wasz dział, ale celowo wrzucam to zapytanie tutaj, bo zależy mi na opinii tylko i wyłącznie "naturalek", t.j. zwolenniczek kosmetyków naturalnych i osób doskonale znających się na składach kosmetyków... Otóż sama od jakiegoś czasu stosuję przeróżne mieszanki olejów, witamin z mazideł, naturalisa itp., ale co jakiś czas kusi mnie aby zrobic sobie kurację jakąś gotową chemią, bo jednak efekty są szybsze i lepsze akurat na moje problemy skórne. Zastanawiam się konkretnie nad markami Filorga i SeSDerma. ew. SkineCeuticals. Opinie niektórych kosmetyków tych marek są rewelacyjne, ale jak to wygląda od strony składu?? Ja ekspertką niestety nie jestem, ale będę wdzięczna za ogólna analizę, np. tych kremów:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...50.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...50.html&next=1

Dodam, że sama jakiś czas temu używałam Filorgi i byłam bardzo zadowolona, ale jak to się ma do długofalowych efektów? Czy ta chemia nie pomaga na krótką metę, a na dłużsża jednak szkodzi? Czy jest sens robić kurację chemią, a potem wracać do naturalnych olejów?? Będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc!
Bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 21:58   #289
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Ponawiam prośbę o analizę kremu, którego skład zamieściłam 4 posty wyżej
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-03, 00:04   #290
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Ponawiam prośbę o analizę kremu, którego skład zamieściłam 4 posty wyżej
Nie znam się za bardzo na kremach z filtrami, na ich stabilności, ale ten skład wydaje mi się średni taki, są zacniejsze za mniejsze pieniądze, można naprawdę coś lepszego znaleźć. I do cery suchej niekoniecznie się nada, sama chemia, kilka nawilżaczy gdzieś dalej w składzie, ledwo się przebijają przez te chemiczne nazwy, do tego edta, parabeny, to coś, czego powinno zabraknąć w produktach przeciwsłonecznych. Naprawdę lepsze rzeczy można wyszukać, zwłaszcza do suchej cery. Ten będzie raczej średni, napinający owszem, nawilżający już mniej, może się nadać na dobry krem pod, może też niestety być podrażniający, jeśli skóra jest wrażliwa. Generalnie nie jest najgorszy, ale nie ryzykowałabym zakupu w ciemno. Warto poszukać próbek.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 06:22   #291
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziękuję W takim razie kremu nawilżającego z filtrem, będę szukać dalej.
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 07:28   #292
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Opinie naturalek dot. marek Filorga i SeSDerma

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Czy ten krem nadaje się jako krem codzienny na zimę dla cery dojrzałej, suchej,no i czy filtr tam zawarty jest w miarę stabilny i nadaje się pod makijaż?

Diadermine Lift Intense+ Lichtschutz LSF 30
Aqua, Octocrylene, Homosalate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hexanediol, Ethylhexyl Isononanoate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Propylheptyl Caprylate, Silica, Potassium Cetyl Phosphate, Arginine, Behenyl Alcohol, Cetearyl Nonanoate, Disodium Phenyl Dibenzimidazole Tetrasulfonate, Hydrogenated Palm Glycerides, Ammonium Acrylyldimethyltaurate/VP Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, tetrasodium EDTA, Bis-Ethylhexyl Hydroxydimethoxy Benzylmalonate, Pentylene Glycol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, T-Butyl Alcohol, Butylene Glycol, Parfum, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben

Dziękuję
to ja sie tylko na temat filtrow jeszcze wypowiem. sa stabilne ale co z tego, jak reszta szalu nie robi
Cytat:
Napisane przez Bella Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam z góry, bo być może "zaśmiecam" Wasz dział, ale celowo wrzucam to zapytanie tutaj, bo zależy mi na opinii tylko i wyłącznie "naturalek", t.j. zwolenniczek kosmetyków naturalnych i osób doskonale znających się na składach kosmetyków... Otóż sama od jakiegoś czasu stosuję przeróżne mieszanki olejów, witamin z mazideł, naturalisa itp., ale co jakiś czas kusi mnie aby zrobic sobie kurację jakąś gotową chemią, bo jednak efekty są szybsze i lepsze akurat na moje problemy skórne. Zastanawiam się konkretnie nad markami Filorga i SeSDerma. ew. SkineCeuticals. Opinie niektórych kosmetyków tych marek są rewelacyjne, ale jak to wygląda od strony składu?? Ja ekspertką niestety nie jestem, ale będę wdzięczna za ogólna analizę, np. tych kremów:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...50.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...50.html&next=1

Dodam, że sama jakiś czas temu używałam Filorgi i byłam bardzo zadowolona, ale jak to się ma do długofalowych efektów? Czy ta chemia nie pomaga na krótką metę, a na dłużsża jednak szkodzi? Czy jest sens robić kurację chemią, a potem wracać do naturalnych olejów?? Będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc!
trudno cokolwiek zanalizowac, jak nie ma podanych skladow... wrzuc pelne sklady i sie zobaczy (no i dwa razy ten sam link wrzucilas ).
a jesli chodzi o kremy z retinolem np. to mozna znalezc naprawde ciekawe "gotowce" z naturalna baza, bez zbednych wypelniaczy, a duza iloscia wlasnie retinolu i innych skladnikow aktywnych.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 09:16   #293
Bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 23
Dot.: Opinie naturalek dot. marek Filorga i SeSDerma

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
to ja sie tylko na temat filtrow jeszcze wypowiem. sa stabilne ale co z tego, jak reszta szalu nie robi

trudno cokolwiek zanalizowac, jak nie ma podanych skladow... wrzuc pelne sklady i sie zobaczy (no i dwa razy ten sam link wrzucilas ).
a jesli chodzi o kremy z retinolem np. to mozna znalezc naprawde ciekawe "gotowce" z naturalna baza, bez zbednych wypelniaczy, a duza iloscia wlasnie retinolu i innych skladnikow aktywnych.
Dzięki za odp. Rzeczywiście wrzucił mi się dwa razy ten sam link, choć jestem pewna, że kopiowałam drugi.. Chodziło mi o ten krem Filorgi:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-and-peel.html

A skład jest następujący:

Skład (INCI):aqua (water)glycolic acid, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, cyclopentasiloxane, glycol palmitate, cetearyl alcohol, ceteareth 20, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, isononyl isononanoate, glycerin, aloe barbadensis leaf juiceleaflactic acid, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, sodium hydroxide, malic acid, chondrus crispus (carrageenan)extract, pyruvic acid, azelaic acid, lecithin, xanthan gum, atelocollagen, sodium chondroitin sulphate, butylene glycol, carbomer, polysorbate-20, palmitoyl oligopeptide, palmitoyl tetrapeptide-3, caprylic/capric triglyceride , laminaria ochroleuca extract, sucrose palmitate, glyceryl linoleate, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oilsodium hyaluronate, tocopherol, calcium chloride, potassium chloride, magnesium sulfate, sodium acetate, sodium chloride, sodium phosphate, amino but acid, glucosamine, glucose, glucuronolactone, glucuronic acid, glutathione, 5-methyl 2’ deoxycytidine, thiamine pyrophosphate, coenzyme A, sodium flavin adenine dinucleotide, nicotinamide adénine dinucléotide , sodium nicotinamide adénine dinucléotide phosphate, sodium uridine triphosphate, alanine, arginine, asparagine, aspartic acid, cystine, glutamine, glutamic acid, glycine, histidine, hydroxyproline, isoleucine, leucine, lysine, methionine, ornithine, phenylalanine, praline, serine, taurine, threonine, tryptophan, tyrosine, valine, ascorbic acid, PABA, biotin, calcium pantothenate, folic acid, inositol, niacin, niacinamide, pyridoxal, pyridoxine, riboflavine, thiamine HCL, tocopherol phosphate, tocopheryl acetate, cobalamine, desoxyadenosine, desoxycytodine, desoxyguanosine, desoxythymidine, salicylic acid, disodium EDTA, arbutin, parfum (fragrance)
Bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 10:44   #294
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Opinie naturalek dot. marek Filorga i SeSDerma

Cytat:
Napisane przez Bella Pokaż wiadomość
Dzięki za odp. Rzeczywiście wrzucił mi się dwa razy ten sam link, choć jestem pewna, że kopiowałam drugi.. Chodziło mi o ten krem Filorgi:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-and-peel.html

A skład jest następujący:

Skład (INCI):aqua (water)glycolic acid (na drugim miejscu kwas glikolowy - to chyba on tu glownie dziala), propylene glycol dicaprylate/dicaprate, cyclopentasiloxane, glycol palmitate, cetearyl alcohol, ceteareth 20, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, isononyl isononanoate, glycerin, aloe barbadensis leaf juiceleaflactic acid, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben (no, tutaj masa konserwantow, wszystko potem to juz sladowe ilosci), sodium hydroxide, malic acid, chondrus crispus (carrageenan)extract, pyruvic acid, azelaic acid, lecithin, xanthan gum, atelocollagen, sodium chondroitin sulphate, butylene glycol, carbomer, polysorbate-20, palmitoyl oligopeptide, palmitoyl tetrapeptide-3, caprylic/capric triglyceride , laminaria ochroleuca extract, sucrose palmitate, glyceryl linoleate, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oilsodium hyaluronate, tocopherol, calcium chloride, potassium chloride, magnesium sulfate, sodium acetate, sodium chloride, sodium phosphate, amino but acid, glucosamine, glucose, glucuronolactone, glucuronic acid, glutathione, 5-methyl 2’ deoxycytidine, thiamine pyrophosphate, coenzyme A, sodium flavin adenine dinucleotide, nicotinamide adénine dinucléotide , sodium nicotinamide adénine dinucléotide phosphate, sodium uridine triphosphate, alanine, arginine, asparagine, aspartic acid, cystine, glutamine, glutamic acid, glycine, histidine, hydroxyproline, isoleucine, leucine, lysine, methionine, ornithine, phenylalanine, praline, serine, taurine, threonine, tryptophan, tyrosine, valine, ascorbic acid, PABA, biotin, calcium pantothenate, folic acid, inositol, niacin, niacinamide, pyridoxal, pyridoxine, riboflavine, thiamine HCL, tocopherol phosphate, tocopheryl acetate, cobalamine, desoxyadenosine, desoxycytodine, desoxyguanosine, desoxythymidine, salicylic acid, disodium EDTA, arbutin, parfum (fragrance)
no wiec... ja bym nie tknela. nawalone tam tego pelno, ale wszystkiego mini-mini ilosci. praktycznie to kwas glikolowy, troche wypelniaczy i konserwanty, plus ten dlugasny ogon mieszanki nie wiadomo czego... przewijaja sie tam ciekawe skladniki, ale no ilez moze tam tego byc?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 11:44   #295
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Opinie naturalek dot. marek Filorga i SeSDerma

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no wiec... ja bym nie tknela. nawalone tam tego pelno, ale wszystkiego mini-mini ilosci. praktycznie to kwas glikolowy, troche wypelniaczy i konserwanty, plus ten dlugasny ogon mieszanki nie wiadomo czego... przewijaja sie tam ciekawe skladniki, ale no ilez moze tam tego byc?
Rzeczywiście makabra, czy jeszcze w dzisiejszych czasach są cery, które by zniosły taką litanię składników bez uszczerbku? Czemu takie składy mają służyć, nie wiem. Nawalone wszystkiego po trochu, a jak jest po trochu to jest do niczego, taka prawda.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 20:30   #296
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny, wielka prośba z mojej strony.
Oczywiście chodzi o analizę składu.

Tytułem nakreślenia tła.
Mam (miałam?) cerę trądzikową, zarazem naczynkową. Obecnie jestem na kuracji izotretinoiną (doustnie). Dawka jest mała, dlatego cery nie mam suchej, tylko wreszcie normalną. Za chwilę kończę kurację, stanów zapalnych się pozbyłam, chciałabym również blizn i przebarwień. Po bardziej inwazyjne zabiegi (peelingi czy laser) będę mogła sięgnąć dopiero za pół roku (na jesieni), natomiast już teraz chciałabym spróbować jednak "ruszyć" choć trochę przebarwienia (zdaję sobie sprawę, że blizny to cięższa sprawa i poczekają na jesień).

I tak. Koleżanka poleciła mi tymczasowo do stosowania taki krem: General Topics, Synchroline, Thiospot Intensive (Krem rozjasniający przebarwienia).

Niestety nie mogę znaleźć jego składu, widzę tylko, że aktualnie jest nowa wersja, o taka: General Topics, Synchroline, Thiospot Intensive Cream (Krem do skóry z przebarwieniami) (nowa wersja).
Jej skład:
Skład: Aqua, Ethyl Linoleate, Acetyl Glucosamine, Alcohol Denat., Glycerin, Steareth-2, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenylethyl Resorcinol, Ferulic Acid, Polymethylsilsesquioxane, Steareth-21, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Polyisobutene, Heliotropine, PPG-2 Methyl Ether, Phenylpropanol, Pentaerythrytyl Tetra-Di-t-Butyl, Hydroxyhydrocinnamate Coconut Ether, Disodium EDTA, Silica, Parfum.

I pytania: czy ten krem ma potencjał, żeby rozjaśnić przebarwienia? czy nie będzie zapychał (wiem, że to indywidualne, ale po kuracji będę dmuchać na zimne)? czy może szkodzić cerze naczynkowej (chyba niestety odpada przez alkohol?)?

I może przy okazji - co sądzicie o tym produkcie?
General Topics, Synchroline, Thiospot SR Skin Roller (Roller do skóry z przebarwieniami do stosowania punktowego) (nowa wersja)
Skład: Alcohol Denat., Dimethyl Isosorbide, Ethyl Linoleate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Thioctic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Octadecenedioic Acid, Salicyloyl Phytosphingosine, Salicylic Acid.

Ten jak wnioskuję mogłabym stosować tylko bardzo ostrożnie i punktowo z uwagi na naczynka.

Ewentualnie czy polecacie coś innego dla mnie o podobnym działaniu?
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-02-04 o 20:31
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 21:05   #297
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wielka prośba z mojej strony.
Oczywiście chodzi o analizę składu.

Tytułem nakreślenia tła.
Mam (miałam?) cerę trądzikową, zarazem naczynkową. Obecnie jestem na kuracji izotretinoiną (doustnie). Dawka jest mała, dlatego cery nie mam suchej, tylko wreszcie normalną. Za chwilę kończę kurację, stanów zapalnych się pozbyłam, chciałabym również blizn i przebarwień. Po bardziej inwazyjne zabiegi (peelingi czy laser) będę mogła sięgnąć dopiero za pół roku (na jesieni), natomiast już teraz chciałabym spróbować jednak "ruszyć" choć trochę przebarwienia (zdaję sobie sprawę, że blizny to cięższa sprawa i poczekają na jesień).

I tak. Koleżanka poleciła mi tymczasowo do stosowania taki krem: General Topics, Synchroline, Thiospot Intensive (Krem rozjasniający przebarwienia).

Niestety nie mogę znaleźć jego składu, widzę tylko, że aktualnie jest nowa wersja, o taka: General Topics, Synchroline, Thiospot Intensive Cream (Krem do skóry z przebarwieniami) (nowa wersja).
Jej skład:
Skład: Aqua, Ethyl Linoleate, Acetyl Glucosamine, Alcohol Denat., Glycerin, Steareth-2, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenylethyl Resorcinol, Ferulic Acid, Polymethylsilsesquioxane, Steareth-21, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Polyisobutene, Heliotropine, PPG-2 Methyl Ether, Phenylpropanol, Pentaerythrytyl Tetra-Di-t-Butyl, Hydroxyhydrocinnamate Coconut Ether, Disodium EDTA, Silica, Parfum.

I pytania: czy ten krem ma potencjał, żeby rozjaśnić przebarwienia? czy nie będzie zapychał (wiem, że to indywidualne, ale po kuracji będę dmuchać na zimne)? czy może szkodzić cerze naczynkowej (chyba niestety odpada przez alkohol?)?

I może przy okazji - co sądzicie o tym produkcie?
General Topics, Synchroline, Thiospot SR Skin Roller (Roller do skóry z przebarwieniami do stosowania punktowego) (nowa wersja)
Skład: Alcohol Denat., Dimethyl Isosorbide, Ethyl Linoleate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Thioctic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Octadecenedioic Acid, Salicyloyl Phytosphingosine, Salicylic Acid.

Ten jak wnioskuję mogłabym stosować tylko bardzo ostrożnie i punktowo z uwagi na naczynka.

Ewentualnie czy polecacie coś innego dla mnie o podobnym działaniu?
Ten pierwszy na moje oko nie będzie dobrze nawilżał, ale na przebarwienia może być niezły, dlatego warto poszukać drugiego kremu, który by miał substancje, które rzeczywiście tej skórze pomogą, nawilżą, a nie tylko poprawią jej wygląd. Bo z samym GT to tak jak poddać się liposukcji, zamiast przejść na trening i dietę. Jeśli koleżanka poleca, to może warto, a pod jakim kątem zachwala produkt? Nawilżania, poprawy kolorytu? Na moje oko będzie to produkt, który niestety daje tylko nawilżenie pozorne, taki full serwis, pod którym jednak skóra dusi się i pogarsza się jej stan na dłuższą metę, bo w kremie jest za mało czynników pomagających skórze, a więcej takich wypełniaczy, żeby tylko dobrze skóra wyglądała. Na przebarwienia jednak może okazać się niezły, ale raczej tylko na to.
A słyszałaś o toniku pietruszkowym? Można samemu ukręcić, bardzo łatwo się go robi, super na przebarwienia Poczytaj w google, ale są też gotowce. No i produkty z witaminą C są zachwalane przez osoby z podobną do Twojej cerą, jakieś serum z wit. C wskazane
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 16:36   #298
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ten pierwszy na moje oko nie będzie dobrze nawilżał, ale na przebarwienia może być niezły, dlatego warto poszukać drugiego kremu, który by miał substancje, które rzeczywiście tej skórze pomogą, nawilżą, a nie tylko poprawią jej wygląd. Bo z samym GT to tak jak poddać się liposukcji, zamiast przejść na trening i dietę. Jeśli koleżanka poleca, to może warto, a pod jakim kątem zachwala produkt? Nawilżania, poprawy kolorytu? Na moje oko będzie to produkt, który niestety daje tylko nawilżenie pozorne, taki full serwis, pod którym jednak skóra dusi się i pogarsza się jej stan na dłuższą metę, bo w kremie jest za mało czynników pomagających skórze, a więcej takich wypełniaczy, żeby tylko dobrze skóra wyglądała. Na przebarwienia jednak może okazać się niezły, ale raczej tylko na to.
Przede wszystkim dziękuję za szybką odpowiedź.
W ramach wyjaśnienia - nie zależy mi aby ten krem nawilżał, mam do tego inne. I jeśli chodzi o nawilżenie cery to nie mam większego problemu. Koleżanka poleciła mi GT Thiospot na przebarwienia (że niby rozjaśnia). Nie chcę sobie jednak zaszkodzić, a to co piszesz o "duszeniu" i "pogorszeniu" trochę mnie martwi. W takim razie warto czy nie? Przede wszystkim nie chcę sobie zaszkodzić. Czy stosowanie punktowo byłoby jakimś rozwiązaniem?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A słyszałaś o toniku pietruszkowym? Można samemu ukręcić, bardzo łatwo się go robi, super na przebarwienia Poczytaj w google, ale są też gotowce. No i produkty z witaminą C są zachwalane przez osoby z podobną do Twojej cerą, jakieś serum z wit. C wskazane
Czytałam o tym toniku, ale jakoś słaba moja wiara w jego działanie. Ale skoro polecasz, to spróbuję, pietruszka nie powinna zaszkodzić. Z wit. C kiedyś kombinowałam, dziękuję za wskazówkę.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 17:26   #299
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Przede wszystkim dziękuję za szybką odpowiedź.
W ramach wyjaśnienia - nie zależy mi aby ten krem nawilżał, mam do tego inne. I jeśli chodzi o nawilżenie cery to nie mam większego problemu. Koleżanka poleciła mi GT Thiospot na przebarwienia (że niby rozjaśnia). Nie chcę sobie jednak zaszkodzić, a to co piszesz o "duszeniu" i "pogorszeniu" trochę mnie martwi. W takim razie warto czy nie? Przede wszystkim nie chcę sobie zaszkodzić. Czy stosowanie punktowo byłoby jakimś rozwiązaniem?

Czytałam o tym toniku, ale jakoś słaba moja wiara w jego działanie. Ale skoro polecasz, to spróbuję, pietruszka nie powinna zaszkodzić. Z wit. C kiedyś kombinowałam, dziękuję za wskazówkę.
Myślę, że punktowe stosowanie byłoby z pewnością dobrym wyjściem i na pewno na początek tak zastosowany by się sprawdził, mniej więcej byś wiedziała czy ma w miarę dobrą konsystencję, żeby go nałożyć na całą twarz i czy nie zaszkodzi. A może są jakieś próbki do zdobycia, to by też było dobrą opcją? Powiem tak, są gorsze składy, są kremy, które potrafią zniweczyć wszystko po jednej aplikacji, całe leczenie. Ten nie wydaje się takim kilerem, ale czy na pewno warto to Ci nie mogę zadeklarować, bo każdy reaguje inaczej.

Co do pietruszki to zdecydowanie warto, jest z tym trochę ceregieli, no i efekty może nie są od razu, ale na pewno by nie zapychał porów, nie szkodził.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 19:47   #300
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Korah dziękuję ci serdecznie.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-02-05 o 19:48
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.