Kosmetyki naturalne - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-07, 06:24   #1861
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Kosmetyki naturalne

Sekretny, gdzie byłaś jak Cię nie było
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 06:31   #1862
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Sekretny, gdzie byłaś jak Cię nie było
No przecież pisałam posty, wprawdzie bardzo pojedyncze, ale jednak. Cieszę się, że pytasz, to miłe. A co robiłam, hm... jakoś tak po prostu nie siedziałam na komputerze. A jak byłam to tylko posty czytałam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 06:49   #1863
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No przecież pisałam posty, wprawdzie bardzo pojedyncze, ale jednak. Cieszę się, że pytasz, to miłe. A co robiłam, hm... jakoś tak po prostu nie siedziałam na komputerze. A jak byłam to tylko posty czytałam.
No właśnie mało tych Twoich postów ostatnio, a niektóre wątki to właśnie Ty nakręcałaś W każdym razie dobrze, że jesteś.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 09:59   #1864
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

U mnie ostatnio zero organicznych jeśli chodzi o twarz. Co mnie najbardziej zadziwia i zasmuca to to, że musiałam wrócić do kremu Bambino i stan mojej cery zaczął się poprawiać. Jak to możliwe, że dobre, organiczne mnie zapycha, a złe dziadostwo z parafiną, talkiem i innymi zapychaczami jest ok?! Jestem niemiłosiernie zła, bo mam całe mnóstwo kosmetyków, których boję się teraz używać. Czemu moja skóra upiera się przy Bambino?! Proszę o pomoc bo jestem w kropce Czy powinnam znaleźć jakiś krem o krótkim składzie i zacząć od niego? Jaki jest w ogóle krem organiczny, który ma najkrótszy skład i jest nawilżający?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 10:16   #1865
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio zero organicznych jeśli chodzi o twarz. Co mnie najbardziej zadziwia i zasmuca to to, że musiałam wrócić do kremu Bambino i stan mojej cery zaczął się poprawiać. Jak to możliwe, że dobre, organiczne mnie zapycha, a złe dziadostwo z parafiną, talkiem i innymi zapychaczami jest ok?! Jestem niemiłosiernie zła, bo mam całe mnóstwo kosmetyków, których boję się teraz używać. Czemu moja skóra upiera się przy Bambino?! Proszę o pomoc bo jestem w kropce Czy powinnam znaleźć jakiś krem o krótkim składzie i zacząć od niego? Jaki jest w ogóle krem organiczny, który ma najkrótszy skład i jest nawilżający?
Balm Balm ma np. skład, który ma 5 składników tylko.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 10:35   #1866
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio zero organicznych jeśli chodzi o twarz. Co mnie najbardziej zadziwia i zasmuca to to, że musiałam wrócić do kremu Bambino i stan mojej cery zaczął się poprawiać. Jak to możliwe, że dobre, organiczne mnie zapycha, a złe dziadostwo z parafiną, talkiem i innymi zapychaczami jest ok?! Jestem niemiłosiernie zła, bo mam całe mnóstwo kosmetyków, których boję się teraz używać. Czemu moja skóra upiera się przy Bambino?! Proszę o pomoc bo jestem w kropce Czy powinnam znaleźć jakiś krem o krótkim składzie i zacząć od niego? Jaki jest w ogóle krem organiczny, który ma najkrótszy skład i jest nawilżający?
Ja też po tych gorszych kosmetykach miałam twarz bezproblemową,a teraz ja używam wszystkiego co dobre to jak już pisałam mam te kropkico prawda już zaczynają znikać,ale też mnie dziwiło,że mam przy fajnych kosmetykach gorszą cerę
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 10:37   #1867
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio zero organicznych jeśli chodzi o twarz. Co mnie najbardziej zadziwia i zasmuca to to, że musiałam wrócić do kremu Bambino i stan mojej cery zaczął się poprawiać. Jak to możliwe, że dobre, organiczne mnie zapycha, a złe dziadostwo z parafiną, talkiem i innymi zapychaczami jest ok?! Jestem niemiłosiernie zła, bo mam całe mnóstwo kosmetyków, których boję się teraz używać. Czemu moja skóra upiera się przy Bambino?! Proszę o pomoc bo jestem w kropce Czy powinnam znaleźć jakiś krem o krótkim składzie i zacząć od niego? Jaki jest w ogóle krem organiczny, który ma najkrótszy skład i jest nawilżający?
Bo wbrew powszechnym opiniom parafina i jej podobne wcale nie są takimi zapychaczami, większość olejów roślinnych ma większy potencjał do tego. To samo z talkiem, kosmetyki mineralne są "cacy" ale talk jakimś cudem be? Talk zachowuje sie na skórze podobnie do innych mineralnych składników - wszystko też zależy od stopnia rozdrobnienia.
Jezeli Ci Bambino służy ale nie lubisz składników ropopochodnych to możę poszukaj jakichś innych kremów dla dzieci z tlenkiem cynku ale z olejami roślinnymi jak np. słonecznikowy i pochodnymi. Próbowałaś Babydream z cynkiem? pewnie tak, bo to hit, ale spytać nei zaszkodzi
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 11:16   #1868
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Kosmetyki naturalne

nie polecam olejku avicenny , pachnie cytryną,a nie olejkiem herbacianym i ma te dodatki różne na L...
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 11:44   #1869
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
nie polecam olejku avicenny , pachnie cytryną,a nie olejkiem herbacianym i ma te dodatki różne na L...
Dlatego dałam, że znakiem zapytania, bo nie byłam pewna.

Tak w ogóle wróciłam właśnie od fryzjera.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 12:08   #1870
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dzięki dziewczyny, patrzyłam na stronę tej avicenny i faktycznie jest napisane że naturalne, a tu się okazuje że ma dodatki. Jakby ktoś coś jeszcze wiedział to niech napisze. Nie chodzi mi tylko o ten z drzewa herbacianego, ogólnie jakaś sprawdzona firma. Bo to co na stronie producenta to jedno a rzeczywistość to drugie.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 12:41   #1871
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio zero organicznych jeśli chodzi o twarz. Co mnie najbardziej zadziwia i zasmuca to to, że musiałam wrócić do kremu Bambino i stan mojej cery zaczął się poprawiać. Jak to możliwe, że dobre, organiczne mnie zapycha, a złe dziadostwo z parafiną, talkiem i innymi zapychaczami jest ok?! Jestem niemiłosiernie zła, bo mam całe mnóstwo kosmetyków, których boję się teraz używać. Czemu moja skóra upiera się przy Bambino?! Proszę o pomoc bo jestem w kropce Czy powinnam znaleźć jakiś krem o krótkim składzie i zacząć od niego? Jaki jest w ogóle krem organiczny, który ma najkrótszy skład i jest nawilżający?
Skoro bambino Ci podchodzi to już nie jest źle chyba. On ma na deugim miejscu paraffinum w końcu? Zresztą, podobnie jak moja najdroższa gęsta nivea - a kremik cudo..



Avicenna fajnie cenowo się przedstawia..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 12:47   #1872
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dlatego dałam, że znakiem zapytania, bo nie byłam pewna.

Tak w ogóle wróciłam właśnie od fryzjera.
a co robiłaś?

Wczoraj byłam u dermatologa i uświadomiłam moją lekarkę co do istnienia firmy Everyday Minerals
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 12:48   #1873
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, patrzyłam na stronę tej avicenny i faktycznie jest napisane że naturalne, a tu się okazuje że ma dodatki. Jakby ktoś coś jeszcze wiedział to niech napisze. Nie chodzi mi tylko o ten z drzewa herbacianego, ogólnie jakaś sprawdzona firma. Bo to co na stronie producenta to jedno a rzeczywistość to drugie.
Mentha jak również i ja, pisałyśmy już kiedyś o tym - limonen i linalool to NATURALNE składniki olejku z drzewa herbacianego i jako alergeny muszą (lub powinny) być wymienione w składzie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 12:49   #1874
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
a co robiłaś?

Wczoraj byłam u dermatologa i uświadomiłam moją lekarkę co do istnienia firmy Everyday Minerals
Podcięłam końcówki i wycieniowałam włosy, bo mam już tak długie, że zaczęła oklapywać. Mam wrażenie, że strasznie dużo mi ścięła, ale długość jest okay, to pewnie przez to cieniowanie mam takie wrażenie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 13:23   #1875
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Mentha jak również i ja, pisałyśmy już kiedyś o tym - limonen i linalool to NATURALNE składniki olejku z drzewa herbacianego i jako alergeny muszą (lub powinny) być wymienione w składzie
No teraz sobie przypominam tą dyskusję W sumie dużego wyboru i tak nie mam biorąc pod uwagę olejki które chcę mieć.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 13:32   #1876
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Balm Balm ma np. skład, który ma 5 składników tylko.
O, super, a gdzie go mogę dostać?

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja też po tych gorszych kosmetykach miałam twarz bezproblemową,a teraz ja używam wszystkiego co dobre to jak już pisałam mam te kropkico prawda już zaczynają znikać,ale też mnie dziwiło,że mam przy fajnych kosmetykach gorszą cerę
U mnie było tak samo. I żeby to jakieś kropki. Pryszcze i zaskórniki, chamy jedne!

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Bo wbrew powszechnym opiniom parafina i jej podobne wcale nie są takimi zapychaczami, większość olejów roślinnych ma większy potencjał do tego. To samo z talkiem, kosmetyki mineralne są "cacy" ale talk jakimś cudem be? Talk zachowuje sie na skórze podobnie do innych mineralnych składników - wszystko też zależy od stopnia rozdrobnienia.
Jezeli Ci Bambino służy ale nie lubisz składników ropopochodnych to możę poszukaj jakichś innych kremów dla dzieci z tlenkiem cynku ale z olejami roślinnymi jak np. słonecznikowy i pochodnymi. Próbowałaś Babydream z cynkiem? pewnie tak, bo to hit, ale spytać nei zaszkodzi
Babydream z cynkiem? Nie miałam pojęcia, że taki jest! Mój synek używa tego z nagietkiem, ale nie sprawdził się w ogóle. Który konkretnie jest ten z cynkiem? Jak w ogóle szukać cynku w nazwie kremu?

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Skoro bambino Ci podchodzi to już nie jest źle chyba. On ma na deugim miejscu paraffinum w końcu? Zresztą, podobnie jak moja najdroższa gęsta nivea - a kremik cudo....
No właśnie podchodzi mi jeśli chodzi o zapychanie, ale jest bardzo tłusty i w związku z tym często nie sprawdza się z makijażem, dlatego kombinowałam z naturalnymi. Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia co mogło mnie zapchać, bo używałam równocześnie kilku kosmetyków. Mam za to nauczkę i już wiem, że z wprowadzaniem nowości trzeba mega powoli.
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 13:39   #1877
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
O, super, a gdzie go mogę dostać?
Nie do mnie pytanie, ale się wtrącę, bo akurat wczoraj o tym notkę pisałam
Lista sklepów, w którym sprzedają Balm Balm:
http://www.balmbalm.pl/Gdzie_kupic.html
Tylko słyszałam opinię, ze on też jest dość tłustawy, więc nie wiem jak z makijażem.. Trzeba by w necie poszukać, albo ktoś kto ma niech się wypowie.
A o oleju z nasion maliny myslalas? Podobno wchlania sie do matu, a dobrze nawilża.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 13:49   #1878
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Babydream z cynkiem? Nie miałam pojęcia, że taki jest! Mój synek używa tego z nagietkiem, ale nie sprawdził się w ogóle. Który konkretnie jest ten z cynkiem? Jak w ogóle szukać cynku w nazwie kremu?
Sa dwa nagietkowe, jeden z cynkiem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1 a drugi bez https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...zy.html&next=1. Cynk występuje jako tlenek - Zinc Oxide, tego szukaj w kremach dla dzieci.
Teraz sobie przypominam że ponoć ma być lub już jest wycofany
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 13:57   #1879
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A o oleju z nasion maliny myslalas? Podobno wchlania sie do matu, a dobrze nawilża.
Ja mam olej z malin.Wchłania się do matu.Nie święce się po nim.Jednak wyczuwam go palcami na twarzy.Nawilża fajnie.Lubię go bardzo.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 14:10   #1880
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja mam olej z malin.Wchłania się do matu.Nie święce się po nim.Jednak wyczuwam go palcami na twarzy.Nawilża fajnie.Lubię go bardzo.
oo właśnie, wiedziałam, że ktoś go polecał, a to Ty a możesz napisać gdzie go kupowałaś i czy jest z czarnej czy czerwonej mailny?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 14:16   #1881
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Nie do mnie pytanie, ale się wtrącę, bo akurat wczoraj o tym notkę pisałam
Lista sklepów, w którym sprzedają Balm Balm:
http://www.balmbalm.pl/Gdzie_kupic.html
Tylko słyszałam opinię, ze on też jest dość tłustawy, więc nie wiem jak z makijażem.. Trzeba by w necie poszukać, albo ktoś kto ma niech się wypowie.
A o oleju z nasion maliny myslalas? Podobno wchlania sie do matu, a dobrze nawilża.
Ja się wypowiem o Balm Balm
Balsam do twarzy po kontakcie z ciepłą dłonią zmienia się w olej. Nie wchłania się. Nie nadaje się zupełnie ani po makijaż, ani do noszenia w ciągu dnia tylko na noc
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 14:26   #1882
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
oo właśnie, wiedziałam, że ktoś go polecał, a to Ty a możesz napisać gdzie go kupowałaś i czy jest z czarnej czy czerwonej mailny?
Mam go ze zsk.Z czerwonej
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 14:53   #1883
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mam go ze zsk.Z czerwonej
dzięki

Dziewczyny, a znacie jakiś eko krem na powieki/pod oczy ze świetlikiem?
I jeszcze jedno: czy są jakieś męskie linie kosmetyków bio? (znalazłam tylko Argile Province)
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 15:24   #1884
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To ma sens, ogólnie uznaje sie że codzienne picie wody jest dobre dla zdrowia, tylko takiej dostosowanej do potrzeb, nie powinna być ani za słabo zmin. ani za mocno. Muszynianka to faktycznie woda mineralna ale Staropolanka nie
Staropolanka ma 1000 mg/l składników mineralnych, więc formalnie, wg klasycznej definicji i etykiety wodą mineralną jest, ale w porównaniu do innych to rzeczywiście niewiele (Staropolanka 2000 ma dwa razy większą zawartość skł. min.).

Zubra nie piłam Nie widuję go w okolicznych sklepach.



Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ja tam oczywiście jestem sceptyczna
Na stronie Jeleniaj Strugi jest napisane cyt. Obecność aktywnego wodoru, niezwykle efektywnego czynnika eliminującego reaktywne formy tlenu (wolne rodniki) oraz
harmonijna struktura molekularna sprawia, że Potencjałka AOx jest wodą, która nie tylko efektywnie spowalnia proces starzenia organizmu ale także skutecznie wspomaga leczenie wielu chorób cywilizacyjnych!
Woda ta wykorzystywana jest w naszym SPA do wszystkich zabiegów i terapii jak również do przygotowania posiłków.

OK, dajmy na to że ten aktywny wodór tam jest i jeszcze nie zareagował po wydobyciu i zabutelkowaniu, to może ta woda pita z prosto otwartej butelki ma takie działanie - jestem skłonna w to uwierzyć, ale w kosmetykach? NIE? Znalazłam info że aktywny wodór utrzymuje się w wodzie od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od jej zmineralizowania, czyli zawartości minerałów mających zdolność absorpcji wodoru. Czyli ile go może być w kosmetykach?
Ja znalazłam, że woda z aktywnym wodorem jest, np. w Lourdes

Sprawa z tą Potencjałką jest bardziej złożona, a zrozumienie jej mnie przerasta... Pomijając jednak tę cudowną wodę, to w kremie ma być ekstrakt z żurawiny, lukrecji, kocanki, olej z wiesiołka, lnianki, a Aromeda potrafi zrobić fajne kremidło (lubię odżywkę do włosów, mgiełkę, masło, balsam). Niefajna jest tylko cena, pomimo tego, że opakowanie duże.


Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Zamówiłam ten dwufazowy koncentrat AnneMarie Borlind,podkład lavera,maseczkę lavera oczyszczającą,krem lavera z migdałowy i wsio

No fajnie,że dają,bo od razu inaczej zakupy się robii wysyłka gratis robi swoję.
Czy ten koncentrat barwi skórę?


Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
nie polecam olejku avicenny , pachnie cytryną,a nie olejkiem herbacianym i ma te dodatki różne na L...
Już kiedyś podawałam link do porad Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego, ale proszę, jeszcze raz:
http://www.literatura.aromaterapia.p...sien2009st.pdf


Cytat:
W handlu, często pod nazwą olejki, są sprzedawane rozmaite ekstrakty, otrzymywane przy pomocy rozpuszczalników petrochemicznych, i rozcieńczane glikolem dwupropylenowym lub ftalanem (absoluty są na ogół bardzo gęste). Takich „olejków” w aromaterapii stosować nie należy, bo zawsze zawierają resztki rozpuszczalników z ekstrakcji. Ma to znaczenie o tyle, że z wielu roślin olejków eterycznych, ze względów ekonomicznych lub technicznych otrzymać się nie da. Przykładami mogą być kwiat jaśminu, liście i kwiaty fiołka, frezje, konwalie, bez, mchy dębowy i drzewny, większość owoców (figi, daktyle, mango, melony) itd. Produkty przypisywane tym roślinom i sprzedawane jako olejki są albo syntetycznymi kompozycjami albo rozcieńczonymi absolutami (zawartość rozpuszczalnika wpływa na cenę, czyste absoluty są drogie). Tę grupę produktów można stosunkowo łatwo rozpoznać według nazw INCI. Olejki eteryczne powinny mieć w nazwie „Oil”, pozostałe produkty „Extract”. Oczywiście najlepszym sposobem na kontrolę jakości olejki jest wykonanie analiz i zgodności parametrów z normą. Wymaga to jednak dostępu do dobrze wyposażonego nowoczesnego laboratorium. Dobrym kryterium, ale wymagającym profesjonalnego doświadczenia jest zapach, choć coraz łatwiej można go fałszować. W codziennej praktyce można posługiwać się prostymi kryteriami zewnętrznymi i dokładnym czytaniem etykiety. Poniżej podajemy podstawowe informacje, jakie muszą (|”Wymagane”) i mogą („Zalecane”) zawierać etykiety (opakowania – kartoniki) i ulotki informacyjne. ETYKIETA: Wymagane 1. Określenie wyrobu: „Olejek eteryczny”, „Naturalny olejek eteryczny”, 2. Nazwa olejku (rośliny) w języku polskim z dokładnym określeniem części rośliny, z której olejek otrzymano (np. „olejek goździkowy z pąków”) 3. Pełna nazwa olejku według INCI (poprzedzona słowem „Ingredients” lub ”Składniki”), uzupełniona nazwami składników olejku wymaganymi przez 7 poprawkę do dyrektywy kosmetycznej UE (jeżeli występują w olejku). 4. Nazwa i adres producenta lub dystrybutora umożliwiający szybki kontakt 5. Określenie terminu przydatności do użycia 6. Przeznaczenie/Sposób użycia
UWAGA: jeżeli w składzie produktu (Ingredients) pojawią się inne niż sam olejek składniki np. „perfum” (kompozycja zapachowa), rozpuszczalniki (najczęściej Dipropylene Glycol, Ethyl Alcohol, Izopropyl Mirystate) itp. oznacza to że produkt jest albo kompozycją zapachową, albo, jeżeli wymieniono nazwy kilku olejków, mieszaniną olejków i rozpuszczalników, albo olejkiem rozcieńczonym albo kombinacją tych wszystkich możliwości. Nie jest to czysty olejek eteryczny i nie powinien być stosowany w aromaterapii szczególnie, jeżeli zawiera petrochemiczne rozpuszczalniki i syntetyki zapachowe.


[np.: Oriflame, Pure Nature, Organic Tea Tree & Rosemary Purifying Oil (Oczyszczający olejek z drzewa herbacianego i rozmarynu)

Skład: Isopropyl Myristate, Alcohol Denat., Ethylhexyl Stearate, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Aqua, Rosmarinus Officinalis Oil, Limonene.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nu.html&next=1

Zalecane (w zależności od wielkości opakowania):
1. Łacińska nazwa rośliny, z której otrzymano olejek
2. Kraj pochodzenia
3. Zastosowania
4. Istotne przeciwwskazania stosowania, jeżeli występują
5. Numer rejestru w Krajowym Rejestrze Kosmetyków
6. Numer normy przedmiotowej ISO lub CEN ewentualnie FEMA
7. Numer CAS
ULOTKA INFORMACYJNA: Wymagane:
1. Powtórzenie i ewentualne rozszerzenie informacji podanych na etykiecie
2. Pełny opis przeznaczenia i właściwości
3. Dokładny sposób użycia
4. Szczegółowy opis przeciwwskazań
Zalecane:
1. Szczegółowe informacje o pochodzeniu olejku (kraj, region)
2. Ogólne informacje o podobnych olejkach
3. Ogólne informacje o aromaterapii lub innych dziedzinach (kosmetyka, aromamarketing), w których olejek może być stosowany
Jeżeli na etykiecie nie ma składu według INCI to oznacza, że produkt nie jest rejestrowany jako kosmetyk i nie powinien być stosowany w zabiegach na skórę. Może być stosowany do nawaniania powietrza, ale po spełnieniu podstawowego warunku identyfikującego rodzaj produktu tzn. określenia „olejek eteryczny”. Fakt, że nie został zarejestrowany jako kosmetyk powinien budzić wątpliwości, co do jego jakości i autentyczności. Rejestracja taka nie jest procedurą skomplikowaną ani kosztowną, ale wymaga zgodności preparatu z ustawą o kosmetykach i poddania się producenta (dystrybutora) nadzorowi służb sanitarnych, które np. sprawdzają zgodność deklaracji na etykiecie z zawartością opakowania. Określenia „olejek……” lub „naturalny olejek” mogą odnosić się do mieszanek o dowolnym składzie, zawierających substancje syntetyczne lub w przypadku użycia słowa „naturalny” składniki naturalne rozcieńczone np. olejem z nasion winogron lub innym.
Warto również zwrócić uwagę na podawane atesty i wynikający z nich charakter i przeznaczenie wyrobu (dotyczy atestów PZH – por. wyżej, lub jednostek certyfikujących produkty organiczne np. EKOCERT lub podobne). Oczywiście poważne wątpliwości powinny budzić odniesienia do nieistniejących norm, atestów czy nagród lub wyróżnień. Zawsze można i warto sprawdzić w internecie czy przywoływana instytucja istnieje (jeśli ma jakieś znaczenie w branży, to na pewno ma swoje strony internetowe) i czy wydaje atesty lub nagrody za jakość.
Więcej w PDF-ie.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja mam olej z malin.Wchłania się do matu.Nie święce się po nim.Jednak wyczuwam go palcami na twarzy.Nawilża fajnie.Lubię go bardzo.
Ja też go mam. To lekki i bardzo przyjemny w stosowaniu olejek, ale żeby nie wyhodować sobie zaskórników i zapewnić komfort użytkowania mogę go nałożyć niewiele, a wtedy skóra jest odwodniona, wygląda na wymiętą i traci jędrność
Stosuję go tylko dlatego, że domieszałam do niego witaminy C i niecodziennie.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 16:42   #1885
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

kotwilka, czy ty nadal szukasz zestawów Yes to Carrots?

tu są zestawy w promocji na ASOS po 45 zł obecenie niektóre wychodzą i można mieć -10%
zniżki.
Darmowa wysyłka do PL.

http://www.asos.com/Beauty/A-To-Z-Of...aspx?cid=10206
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 16:51   #1886
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Staropolanka ma 1000 mg/l składników mineralnych, więc formalnie, wg klasycznej definicji i etykiety wodą mineralną jest, ale w porównaniu do innych to rzeczywiście niewiele (Staropolanka 2000 ma dwa razy większą zawartość skł. min.).
No tak, teraz widze, że jest kilka tych Staropolanek: zwykła, 2000, zdrój...

Cytat:
Napisane przez mentha
Zubra nie piłam Nie widuję go w okolicznych sklepach.
Nie wydaje mi sie żeby można było kupić Zubra w zwykłych sklepach, na pewno widziałam w Herbapolu i jakichś mniejszych aptekach.

Cytat:
Napisane przez mentha
Ja znalazłam, że woda z aktywnym wodorem jest, np. w Lourdes
Tez znalazłam info o jakichś wodach z aktywnym wodorem i pisali że trzeba żłopać prosto ze źródła bo bardzo krótko jest obecny w wodzie w kontakcie z powietrzem

Cytat:
Napisane przez mentha
Sprawa z tą Potencjałką jest bardziej złożona, a zrozumienie jej mnie przerasta... Pomijając jednak tę cudowną wodę, to w kremie ma być ekstrakt z żurawiny, lukrecji, kocanki, olej z wiesiołka, lnianki, a Aromeda potrafi zrobić fajne kremidło (lubię odżywkę do włosów, mgiełkę, masło, balsam). Niefajna jest tylko cena, pomimo tego, że opakowanie duże.
No, trzeba im przyznać że ładne te składy, bardzo bogate w ciekawe i wartościowe składniki, tylko ceny przesadzone, ale zapewne grupą docelową są kobiety które kupują lub dotychczas kupowały np. Diora i Chanel
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 17:22   #1887
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
kotwilka, czy ty nadal szukasz zestawów Yes to Carrots?

tu są zestawy w promocji na ASOS po 45 zł obecenie niektóre wychodzą i można mieć -10%
zniżki.
Darmowa wysyłka do PL.

http://www.asos.com/Beauty/A-To-Z-Of...aspx?cid=10206
O jaaa... Beeets dzięki, że pamiętasz szkoda że wcześniej tego nie widziałam
Zamówiłam tydzień temu na ebayu pełnowymiarowe opakowania żelu pod prysznic, szamponu i odzywki A mogłam sobie stąd zamówić na spróbowanie najpierw, eeech
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 19:13   #1888
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość

Czy ten koncentrat barwi skórę?




Ja też go mam. To lekki i bardzo przyjemny w stosowaniu olejek, ale żeby nie wyhodować sobie zaskórników i zapewnić komfort użytkowania mogę go nałożyć niewiele, a wtedy skóra jest odwodniona, wygląda na wymiętą i traci jędrność
Stosuję go tylko dlatego, że domieszałam do niego witaminy C i niecodziennie.
Nie wiem czy barwi-ale raczej nie.Napisze coś więcej jak mi go przyślą i go wypróbuję.

Ja mogę walić tylę oleju ile mi się podoba.I jego akurat lubię mieć dużo na twarzy.Jest taki nienachalny,bardzo delikatny jak na olej.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 19:24   #1889
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

Balm balm mozna kupic na feelunique - jak mowi Beeets jest bardzo tlusty. ja go jednak nie lubie.

seige jak chcesz moge ci oddac
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 20:28   #1890
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
dzięki

Dziewczyny, a znacie jakiś eko krem na powieki/pod oczy ze świetlikiem?
I jeszcze jedno: czy są jakieś męskie linie kosmetyków bio? (znalazłam tylko Argile Province)
Tak, jest np. jeszcze Lavera, Sante, Logona, Safea, AnneMarie Börlind, Born to Bio, Alva, Weleda (to się tyczy drugiego pytania).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-05-07 o 20:32
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.