Jaki najlepszy żel pod prysznic i balsam do ciała dla mojej skóry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-04, 19:03   #1
anitaxx
Raczkowanie
 
Avatar anitaxx
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 189

Jaki najlepszy żel pod prysznic i balsam do ciała dla mojej skóry?


Witam. Moim problemem jest to, że po użyciu żelu pod prysznic Nivea Harmony Time i mleczka do ciała Ziaja Masło Kakaowe na dekolcie, plecach i ramionach pojawia się wiele pryszczy ;/ Czy to może być od tego? Ogólnie mam problem z trądzikiem, na twarzy też ale to chyba od dojrzewania (18 lat). Używam tego żelu i balsamu aby nawilżyć skórę. Jaki byłby dobry żel i balsam, który nie działałby tak na moją skórę (te krosty pojawiają się tylko na plecach, ramionach i dekolcie) Proszę o pomoc, pozdrawiam.
anitaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 10:01   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jaki najlepszy żel pod prysznic i balsam do ciała dla mojej skóry?

Możesz sięgnąć po kosmetyki dla alergików, np. Emolium czy inne kosmetyki apteczne ale podejrzewam, że Twoim problemem jest po prostu trądzik. I chyba bardziej niż zmiana kosmetyków pomógłby ci dobry dermatolog i ginekolog endokrynolog.
Ja miałam cysty na jajnikach i wtedy miałam wypryski na dekolcie mimo, że klasycznego trądziku nigdy nie miałam.
Znam wiele osób, które wyleczyły trądzik dopiero po doustnych antybiotykach, więc polecam wizytę u lekarza zamiast obwiniania kosmetyków.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 10:45   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jaki najlepszy żel pod prysznic i balsam do ciała dla mojej skóry?

Myślę że powinnaś leczyć trądzik dermatologicznie o ile to robisz, to może spróbuj np mydła biały jeleń albo żelu biały jeleń jest hypoalergiczny
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 10:59   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jaki najlepszy żel pod prysznic i balsam do ciała dla mojej skóry?

Cytat:
Napisane przez anitaxx Pokaż wiadomość
Witam. Moim problemem jest to, że po użyciu żelu pod prysznic Nivea Harmony Time i mleczka do ciała Ziaja Masło Kakaowe na dekolcie, plecach i ramionach pojawia się wiele pryszczy ;/ Czy to może być od tego? Ogólnie mam problem z trądzikiem, na twarzy też ale to chyba od dojrzewania (18 lat). Używam tego żelu i balsamu aby nawilżyć skórę. Jaki byłby dobry żel i balsam, który nie działałby tak na moją skórę (te krosty pojawiają się tylko na plecach, ramionach i dekolcie) Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Wcale mnie to nie dziwi ze Cię wysypało na dekolcie i ramionach- kosmetyki Ziai sa napchane parafiną a jak na nią ktoś jest wrażliwy, to pierwsze co to pojawiają się pryszcze na dekolcie i ramionach,(lub twarzy jak się wysmaruje kosmetykiem z parafiną po twarzy)
Dla mnie to pierwszy trop jaki pownnas sprawdzić- odstaw wszytkie kosmetyki jakie masz które zawierają parafinę- nawet kremy do rąk, stóp, błyszczyki, pomadki ochronne.
Obszary zajęte przez pryszcze smaruj czymś wysuszającym, np maścią Benzacne 5%
Jak to nie pomoże to zostaje dermatolog.
I niestety, jesli wysyp est spowodowany nadwrażliwością skóry na parafinę to nawet antybiotyki na to nie pomagają, tylko odstawienie kosmetyków z parafiną.

szukaj kosmetyków do ciała bez parafiny - parafina w kosmetykach kryje się pod nazwami:
  • Paraffin Oil
  • Parrafinum Liquidum
  • Synthetic Wax
  • Paraffin
  • Isoparaffin
  • Mineral Oil, czyli olej mineralny (mieszanina ciekłych węglowodorów);
  • Vaseline, Petrolatum, czyli wazelina (mieszanina węglowodorów parafinowych);
  • Ceresin, czyli cerezyna (rafinowany wosk ziemny);
  • Cera Microcristallina, czyli wosk parafinowy;
  • Ozokerite, czyli ozokeryt (wosk ziemny);
  • Isododecane;
  • Isohexadecane;
  • Isobutane, Isopropane - czyli węglowodory alifatyczne – wszelkiego rodzaju gazy powstałe podczas rafinowania oleju mineralnego, często używane w aerozolach.

Nie ma za wiele kosmetyków do ciała bez parafiny, ale da się znaleźć coś w niezabijającej cenie, np. w Rossmanie są masła do ciała kakaowo- winogronowe po około 11 zł , niektóre masła i balsamy ISANY ale trzeba czytać dokładnie składy, niektóre balsamy /mleczka do ciałą FENJAL - ale tez trzeba czytać skład bo jedne mają inne nie, i balsamy do ciała z tej Rossmanowskiej serii ALTERRA, albo jakieś oliwki na bazie naturalnych olei, ALVERDE, HIPP, balsamy do ciała TOŁPY też są wolne od parafiny

Uważaj na serie apteczne, nie jestem pewna czy w Emolium tez nie ma parafiny aby trzeba by sprawdzić na składzie
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 15:03   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki najlepszy żel pod prysznic i balsam do ciała dla mojej skóry?

Cytat:
Napisane przez anitaxx Pokaż wiadomość
Witam. Moim problemem jest to, że po użyciu żelu pod prysznic Nivea Harmony Time i mleczka do ciała Ziaja Masło Kakaowe na dekolcie, plecach i ramionach pojawia się wiele pryszczy ;/ Czy to może być od tego? Ogólnie mam problem z trądzikiem, na twarzy też ale to chyba od dojrzewania (18 lat). Używam tego żelu i balsamu aby nawilżyć skórę. Jaki byłby dobry żel i balsam, który nie działałby tak na moją skórę (te krosty pojawiają się tylko na plecach, ramionach i dekolcie) Proszę o pomoc, pozdrawiam.
spróbuj serie AA
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 09:11   #6
braaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 102
Dot.: Jaki najlepszy żel pod prysznic i balsam do ciała dla mojej skóry?

Ja uwielbiam Tołpe z Amarantusem, ale nie za jego działanie, a za przepiekny zapach. Niestety od kilku miesięcy nie mogę go nigdzie dostać, a szukałam zarówno w Rossmanie jak i SuperPharm.
braaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 16:19   #7
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Jaki najlepszy żel pod prysznic i balsam do ciała dla mojej skóry?

Cytat:
Napisane przez braaap Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam Tołpe z Amarantusem, ale nie za jego działanie, a za przepiekny zapach. Niestety od kilku miesięcy nie mogę go nigdzie dostać, a szukałam zarówno w Rossmanie jak i SuperPharm.
Kosmetyki z tej serii są wycofywane. Można je jeszcze kupić na stronie producenta z rabatem 40%.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-17, 16:41   #8
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Jaki najlepszy żel pod prysznic i balsam do ciała dla mojej skóry?

Balsam to tylko isana z 10% mocznika. Żel pod prysznic jest mi obojętny. Byle dobrze mył i nie wysuszał
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-17 17:41:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.