Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-06, 10:17   #1
dyzio2k11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9

Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?


Hej
Razem z moją narzeczoną zastanawiamy się nad tabletkami koncepcyjnymi, ale obawiamy się długo terminowych skutków. Alternatywą jest mechaniczna antykoncepcja, ale wolelibyśmy tego unikać.
Zastanawiam się nad kalendarzem dni płodnych. W sieci znalazłem kalkulator w którym sprawdziłem kiedy moja dziewczyna nie ma płodnych i kiedy jest przewidywana owulacja. Wiem, że to mocno orientacyjne wyniki, ale czy ktoś z Was stosuję taką formę antykoncepcji?

mojedni.pl to kalkulator dni płodnych którego użyłem do obliczeń.
__________________
Kalkulator prowizji od sprzedaży Allegro - alleprowizja.pl
dyzio2k11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 17:42   #2
MalarskiSen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 483
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

To o czym piszesz to bzdura np. przy moim cyklu kalkulator wylicza dni płodne od 14 dnia cyklu, prawdziwie zaczynają się ok. 20 dnia. Te wszystkie aplikacje to ruletka albo traficie albo nie, tabletki antykoncepcyjne odpowiednio dobrane nie przyniosą żadnych negatywnych skutków jeżeli ich nie chcecie to stosujcie prezerwatywy + tabletka po przy ewentualnym pęknięciu albo prezerwatywy + globulki plemnikobójcze.
MalarskiSen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 17:50   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Kalkulatorom nie ufajcie. Możecie stosować naturalne metody antykoncepcji, ale z tego co kojarzę, to należy prowadzić najpierw roczne lub półroczne obserwacje. No i ta metoda nie jest dla osób z nieregularnymi cyklami.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 05:30   #4
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Kalkulatorom nie ufajcie. Możecie stosować naturalne metody antykoncepcji, ale z tego co kojarzę, to należy prowadzić najpierw roczne lub półroczne obserwacje. No i ta metoda nie jest dla osób z nieregularnymi cyklami.
Naturalne metody są odpowiednie też dla kobiet z nieregularnymi cyklami. To nie ma znaczenia.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 11:10   #5
wikino1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 105
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Cytat:
Napisane przez MalarskiSen Pokaż wiadomość
To o czym piszesz to bzdura np. przy moim cyklu kalkulator wylicza dni płodne od 14 dnia cyklu, prawdziwie zaczynają się ok. 20 dnia. Te wszystkie aplikacje to ruletka albo traficie albo nie, tabletki antykoncepcyjne odpowiednio dobrane nie przyniosą żadnych negatywnych skutków jeżeli ich nie chcecie to stosujcie prezerwatywy + tabletka po przy ewentualnym pęknięciu albo prezerwatywy + globulki plemnikobójcze.
wiele razy czytalam ze dni plodne zaczynaja sie ok 14-15 dni przed kolejnym krwawieniem. a z tego co mowisz (zakladjac ze cykl jest ok 27-28 dniowy) zaczynalby sie dopiero tydzien przed miesiaczka (gdzie w wiekszosci zrodel ten czas uznaje sie juz za nieplodny). skad wniosek ze dni plodne zaczynaja sie w okolicach 20 dnia cyklu?
wikino1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 12:22   #6
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Cytat:
Napisane przez wikino1991 Pokaż wiadomość
wiele razy czytalam ze dni plodne zaczynaja sie ok 14-15 dni przed kolejnym krwawieniem. a z tego co mowisz (zakladjac ze cykl jest ok 27-28 dniowy) zaczynalby sie dopiero tydzien przed miesiaczka (gdzie w wiekszosci zrodel ten czas uznaje sie juz za nieplodny). skad wniosek ze dni plodne zaczynaja sie w okolicach 20 dnia cyklu?
Nieprawda, 14-15 dni przed "zazwyczaj" jest dopiero owulacja, a dni płodne są też przed nią. Lepiej jest się obserwować, a nie czytać niesprawdzone informacje.
I dlaczego od razu zakładasz, że ma 27/28 dniowy cykl.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 17:42   #7
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Te kalkulatory to ściema , każda kobieta jest inna i każda ma dni płodne w innym terminie . Możecie stosować metode obserwacji i pomiaru temperatury ale tylko usg może wykazać w 100% dni plodne .
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-14, 20:20   #8
Anastazja_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 44
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Pierwsze to co piszą powyższe osoby nie jest prawdą, u kobiet różnie są dni płodne dlatego metody naturalne - to nie jest kalendarzyk ten słynny w sposób negatywyny - stawiają na obserwację i wyznaczenie dni płodnych dla każdej kobiety indywidulanie. Ja mam taki porogram CIitylife w którym nanoszę tylko swoje obserwację i on mi wyznacza dni płodne. Nie wiem z jakich stron korzystasz ale jeżeli chcecie stawiać na naturalne to radzę sobie dokładnie poczytać na stronie www.npr.pl. A jeszcze wrócę do skutków antykoncepcji hormonalnej....każda ingerencja w naturalny cykl kobiety takimi środkami to naruszenie biologicznej równowagi organizmu. Skutki tej antykoncepcji wychodza latami, a czesto nie są wiązane z nią bo to np. zatory żylne, czy złe funkcjonowanie wątroby bo w końcu to przez nią przechodza te setki tabletek. Kiedyś zapytałam mojego narzeczonego , który mnie namawiał na zmianę antykoncepcji na hormonalną , czy sam by ją stosował po przeczytaniu ulotki, powiedział zawstydzony , że nie. Ja brałam tabletki i mam trochę pzez to problemów ale nie łączyłam je z hormonami dopóki po urodzeniu dziecka nie poszłam do lekarza i nie zapytałam jaką formę antykoncepcji wybrać po raz pierwszy usłyszałam "pani kochana, czy koniecznie che pani brać te tabletki, nie szkoda pani zdrowia. Skutków ubocznych jest mnóstwo i nie wszystkie nawet są opisywane w dostępie ogólnym a tylko lekarskim". Rozumiem i jedną stronę,tych co biorą i co nie. Byłam po dwóch.
__________________
życie jest piękne
Anastazja_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 19:09   #9
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Wyliczanie dni płodnych ma sens chyba tylko w warunkach laboratoryjnych - na organizm wpływa stres, choroby, pożywienie, leki, klimat... Większości czynników nie wykluczymy, więc nie ryzykowałabym.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 19:45   #10
MalarskiSen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 483
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Cytat:
Napisane przez wikino1991 Pokaż wiadomość
wiele razy czytalam ze dni plodne zaczynaja sie ok 14-15 dni przed kolejnym krwawieniem. a z tego co mowisz (zakladjac ze cykl jest ok 27-28 dniowy) zaczynalby sie dopiero tydzien przed miesiaczka (gdzie w wiekszosci zrodel ten czas uznaje sie juz za nieplodny). skad wniosek ze dni plodne zaczynaja sie w okolicach 20 dnia cyklu?
Z metody obserwacji śluzu i pomiaru temperatur a także weryfikacji ich u lekarza.
Kiedyś chciało mi się to wszystko robić ale odpuściłam. Faza lutealna to indywidualna sprawa i nie musi trwać 14-15 dni przed krwawieniem.

Edytowane przez MalarskiSen
Czas edycji: 2015-11-15 o 19:48
MalarskiSen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 02:30   #11
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Cytat:
Napisane przez Anastazja_81 Pokaż wiadomość
Pierwsze to co piszą powyższe osoby nie jest prawdą, u kobiet różnie są dni płodne dlatego metody naturalne - to nie jest kalendarzyk ten słynny w sposób negatywyny - stawiają na obserwację i wyznaczenie dni płodnych dla każdej kobiety indywidulanie. Ja mam taki porogram CIitylife w którym nanoszę tylko swoje obserwację i on mi wyznacza dni płodne. Nie wiem z jakich stron korzystasz ale jeżeli chcecie stawiać na naturalne to radzę sobie dokładnie poczytać na stronie www.npr.pl. A jeszcze wrócę do skutków antykoncepcji hormonalnej....każda ingerencja w naturalny cykl kobiety takimi środkami to naruszenie biologicznej równowagi organizmu. Skutki tej antykoncepcji wychodza latami, a czesto nie są wiązane z nią bo to np. zatory żylne, czy złe funkcjonowanie wątroby bo w końcu to przez nią przechodza te setki tabletek. Kiedyś zapytałam mojego narzeczonego , który mnie namawiał na zmianę antykoncepcji na hormonalną , czy sam by ją stosował po przeczytaniu ulotki, powiedział zawstydzony , że nie. Ja brałam tabletki i mam trochę pzez to problemów ale nie łączyłam je z hormonami dopóki po urodzeniu dziecka nie poszłam do lekarza i nie zapytałam jaką formę antykoncepcji wybrać po raz pierwszy usłyszałam "pani kochana, czy koniecznie che pani brać te tabletki, nie szkoda pani zdrowia. Skutków ubocznych jest mnóstwo i nie wszystkie nawet są opisywane w dostępie ogólnym a tylko lekarskim". Rozumiem i jedną stronę,tych co biorą i co nie. Byłam po dwóch.
Przykro mi ale to ty się mylisz, a nie dziewczyny powyżej. Co innego kalkulator dni płodnych, a co innego program do wyliczania dni płodnych na podstawie obserwacji śluzu czy pomiarów temperatury. O ile te drugie są bardzo skuteczne to taki internetowy kalkulator może się bardzo mylić.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-16, 12:46   #12
Anastazja_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 44
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Ja napisałam, że kalendarzyk jest zawodny i nigdy nie używałam takich wyliczanych przez internet bo to dla mnie nieporuzmienie. Mi chodziło o to, ze jeżeli obserwujesz swoje ciało to jesteś w stanie stwierdzić kiedy masz dni płodne. Ja wspomagam się profesjonalnym programem, ale polegam przede wszystkim na sobie bo jeżeli mam wątpliwość to po prostu wstrzymuje się wnioskami. Myślę, że jeżeli ktoś stawia na ekologię i naturalny styl życia to musi się do tych metod przyłozyć a nie klikać przez internet i wtedy ma stu procentową pewność bo tak nie jest. Żadna metoda nie daje 100% pewności, moja koleżanka urodziła się pomimo tego, ze jej mama stosowała wkładkę domaciczną (niby niezawodną). Dziecko miało wrośniętą w udo. Sama zaszła w ciążę pomimo brania tabelek antykoncepcyjnych ponieważ lekarz jej nie powiedział,że przy zmianie klimatu tabletka może być zawodna. Pojechali na miesiąc miodowy do Egiptu i wrócili już z dzidziusiem. Dopiero wtedy lekarz tłumaczył, ze takie przypadki bywają pomimo brania dokładnego tabletki. Czasami wystarczy choroba i wszystko w kobiecie się zmienia. Dlatego warto znać zasady obserwacji własnego ciała pomimo, że stosuje się inną antykoncepcję bo nigdy nic nie wiadomo.
__________________
życie jest piękne
Anastazja_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 13:37   #13
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

nie polecam korzystania z żadnych takich urządzeń i sugerowania się nimi. dni płodne zawsze moga się przesunąć - a bo to stres, a bo to nerwy, a bo to zmiana klimatu. kalkulator Ci wyliczy owulację na 15stego, a tymczasem przesunie Ci się na 20stego a wtedy to już wiadomo co
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 00:57   #14
MalarskiSen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 483
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
Przykro mi ale to ty się mylisz, a nie dziewczyny powyżej. Co innego kalkulator dni płodnych, a co innego program do wyliczania dni płodnych na podstawie obserwacji śluzu czy pomiarów temperatury. O ile te drugie są bardzo skuteczne to taki internetowy kalkulator może się bardzo mylić.
Wizazanki z wątku o staraczkach napisały mi, że często obserwacje temperatury mijały się z prawdą. Żeby być pewną takich wyników trzeba chodzić na usg i sprawdzać.
MalarskiSen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 19:06   #15
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Cytat:
Napisane przez MalarskiSen Pokaż wiadomość
Wizazanki z wątku o staraczkach napisały mi, że często obserwacje temperatury mijały się z prawdą. Żeby być pewną takich wyników trzeba chodzić na usg i sprawdzać.
Pewnie że tak ale to i tak lepsza metoda niż internetowy kalendarzyk.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 23:08   #16
MalarskiSen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 483
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Ja tam w ogóle kalendarzyka nie uznaje za metodę i nigdy nie uznawałam. To jak totolotek.
MalarskiSen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 20:03   #17
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Cytat:
Napisane przez MalarskiSen Pokaż wiadomość
Ja tam w ogóle kalendarzyka nie uznaje za metodę i nigdy nie uznawałam. To jak totolotek.
kalendarzyk owszem. ale metoda objawowo-termiczna jest bardzo skuteczna. w obecnych czasach nie trzeba samej interpretować pomiarów. Są od tego komputery cyklu np cyclotest.
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 08:56   #18
Anastazja_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 44
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Masz rację. Ja używam Citylife i od czterech lat nie miałam nawet cienia wątpliwości odnośnie dni płodnych. To kwestia poznania swojego ciała. Mój sposób antykoncepcji to efekt buntu przeciwko myśleniu facetów. Ponieważ komórka jajowa jest maksymalnie możliwa do zapłodnienia 24 godziny w całym cyklu. Dodając do tego żywotność plemników mówi się, że tylko 6 dni w cyklu trzeba odliczyć na tzw. dni płodne. Ale dla mnie to porażka, bo facet zawsze jest płodny więc dlaczego to my bierzemy tabletki codziennie, które blokują nam komórki jajowe żywotne tylko 24 h (12 h najbardziej a kolejne 12 h tylko o niektórych kobiet) a faceci to co? święte krowy...kiedy powiedziałam o tym mojemu mężczyźnie powiedział,że on by nie brał bo to kobieta ma problem jak zachodzi w ciążę. Faceci to egoiści i odpowiedzialność zrzucają na kobiety. Dajmy facetą tabletki, które będą niszczyć ich plemniki i sprawa się rozwiąże ponieważ to oni cały czas mogą zapładniać, a kobiety trują się w imię czego? dlatego ja po latach brania hormonów powiedziałam nie...zdecydowanie nie dla męskiego szowinizmu i w końcu zaczęłam dbać o siebie... a nie truć siebie i zakłócać całą gospodarkę hormonalną i nabijac kasę farmaceutycznym koncernom. Każdy ma wyjście i swoje decyzje. Odkąd przestałam brać hormony poczułam się lepiej i o dziwo wzrosło moje libido oraz więź z mężem, który po kolejnych miesiącach zrozumiał moją decyzję.
__________________
życie jest piękne
Anastazja_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 13:26   #19
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

dziewczyny, najlepszym kalkulatorem jest Wasza obserwacja i poznanie wlasnego ciala. Zadna metoda z internetu, zaden kalkulator nie bedzie dobrze dzialal, bez znajomosci waszego ciala. na to trzeba lat, aby wiedziec kiedy ma sie owulacje, kiedy cykl sie opoznia, kiedy mozna sie spodziewac miesiaczki.
kalkulatory moga byc pomocne, gdy wiecie jak wyglada sluz plodny, kiedy wiecie czy was wtedy brzuch pobolewa, czy wiecie na przyklad kiedy przy chorobie moze sie cos przesunac.

wiadomo, ze kobiety, ktore miesiaczkuje nieregularnie i sa pod opieka lekarzy specjalistow maja utrudnione zadanie i sama obserwacja wtedy nie wystarcza.
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-30, 18:39   #20
MalarskiSen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 483
Dot.: Kalkulator dni płodnych, a jego skuteczność?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Kalkulatorom nie ufajcie. Możecie stosować naturalne metody antykoncepcji, ale z tego co kojarzę, to należy prowadzić najpierw roczne lub półroczne obserwacje. No i ta metoda nie jest dla osób z nieregularnymi cyklami.
Na całe szczęście biorę tabletki i jedyne czym się przejmuję to żeby nie zapomnieć na co rozwiązanie proste bo mam budzik ustawiony
MalarskiSen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-30 19:39:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.