Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś??? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-31, 21:08   #61
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

To nazywam habitami, i dla mnie one były, są i będą tragiczne... Oczywiście dla młodych dziewczyn, bo z kolei dojrzałym kobietom według mnie one pasują. Kiedyś w takich sukienkach na studniówkę przychodziły nauczycielki, teraz uczennice Pewnie większości one się podobają, nie przeszkadza mi to, ale dla mnie są obrzydliwe, zwłaszcza na młodych, zgrabnych, szczupłych dziewczynach... Brr. A do tego tak popularne, często spotykane że aż nudne. Ale to tylko moje zdanie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukienka.jpg (30,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z12314605M.jpg (13,7 KB, 21 załadowań)
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!

Edytowane przez pepita
Czas edycji: 2013-01-31 o 21:12
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:18   #62
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Wiem,że zaraz ktoś się na mnie rzuci ale co mi tam Jak dla mnie to te wszystkie tegoroczne, studniówkowe sukienki wyglądają jak habity. Są tak skromne, że aż przesadzone... Beznadziejne. Uff, napisałam, ulżyło mi Już sukienki na kołach były lepsze, przynajmniej były różnych kolorów i w ogóle a nie czarne, matowe habity
habit to to co ja pisałam o małych czarnych jak na mature.

Mam wrażenie że wiele osób uważa że jak coś jest czarne to jest eleganckie .Nawet jak jest z jerseyu Dla mnie 'mała czarna' do kolan to zbyt poważny nudny a czesto ponury strój na studniówke. Poza tym jest takich mnóstwo i dziewczyny wyglądają jak kopie.
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:27   #63
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
To nazywam habitami, i dla mnie one były, są i będą tragiczne... Oczywiście dla młodych dziewczyn, bo z kolei dojrzałym kobietom według mnie one pasują. Kiedyś w takich sukienkach na studniówkę przychodziły nauczycielki, teraz uczennice Pewnie większości one się podobają, nie przeszkadza mi to, ale dla mnie są obrzydliwe, zwłaszcza na młodych, zgrabnych, szczupłych dziewczynach... Brr. A do tego tak popularne, często spotykane że aż nudne. Ale to tylko moje zdanie
W drugim fasonie jestem zakochana Ale nie sprawię jej sobie bo pół Polski w niej chodzi (Poza tym mam kilka dobrych lat więcej od maturzystek i zdecydowanie nie uważam tej kiecki za balową/imprezową)

Oglądając wieszaki doszłam do wniosku, że na studniówkach będą trzy rodzaje sukienek; koronkowe, z krótszym przodem, właśnie takie jak z drugiego zdjęcia- z kontrafałdami. Naprawdę maturzystki chcą wyglądać jak klony? Czy to raczej działa tak, że o zdanie w internecie pytają te, które nie mają pomysłu, a pozostała część nie jest tak schematyczna?
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 09:24   #64
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
W drugim fasonie jestem zakochana Ale nie sprawię jej sobie bo pół Polski w niej chodzi (Poza tym mam kilka dobrych lat więcej od maturzystek i zdecydowanie nie uważam tej kiecki za balową/imprezową)

Oglądając wieszaki doszłam do wniosku, że na studniówkach będą trzy rodzaje sukienek; koronkowe, z krótszym przodem, właśnie takie jak z drugiego zdjęcia- z kontrafałdami. Naprawdę maturzystki chcą wyglądać jak klony? Czy to raczej działa tak, że o zdanie w internecie pytają te, które nie mają pomysłu, a pozostała część nie jest tak schematyczna?
Im chyba się wydaje, że owa sukienka jest tak praktyczna, uniwersalna, że na każdą okazję będzie stosowna. Może i tak, chociaż według mnie ona nadaje się bardziej na egzamin czy stypę niż na studniówkę. I zgadzam się z tym o czym ktoś wcześniej wspomniał, że nie wszystko co czarne jest eleganckie. Widziałam sporo studniówkowych sukienek (nie tylko na wizażu), które były po prostu z dżerseju, i dla mnie to już jest przesada trochę Poza tym to nie jest model dla (jeszcze) nastolatek , zwłaszcza w kolorze czarnym, i na dodatek z matowego materiału... Przypomniało mi się też, że ktoś wspomniał tu o fryzurach, a dokładnie o rozpuszczonych włosach... Popełniłam ten błąd I ze względów praktycznych śmiem twierdzić, że nie ma nic gorszego niż rozpuszczone włosy na studniówce. Miałam na studniówce loki, robione prostownicą od połowy długości włosów, na początku wyglądało to ślicznie, ale potem... Nie dość, że po kilku godzinach spędzonych na parkiecie wyglądało to kiepsko to jeszcze włosy zaczęly przyklejać mi się do karku i pleców mokrych od potu, więc i one stały się mokre, koszmar. Nigdy więcej nie zdecyduję się na rozpuszczone włosy na tego typu imprezy Prędzej zwiążę je w najzwyklejszego w świecie kucyka A co do sandałków, hm... Nie jest to dobry wybór, zwłaszcza do rajstop. Chyba, że ktoś zdecyduje się przyjść bez rajstop, chociaż ja bym się nie odważyła, mam trochę do ukrycia ;P Na swojej studniówce (przez pierwszą godzinę ) miałam na sobie satynowe peep toe i mimo tego, że nakleiłam sobie jeszcze tą żelową nakładkę to i tak noga zjeżdżała mi do przodu, chyba w przypadku rajstop/pończoch może to być nieuniknione Dlatego też odradzam.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!

Edytowane przez pepita
Czas edycji: 2013-02-01 o 09:31
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 10:34   #65
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

Czarna nie, z matowego materiału nie, prosta zwykła bez udziwnień nie.
Jaka sukienka Waszym zdaniem jest ok na studniówkę?
Jestem ciekawa, dajcie jakies zdjęcia.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 11:29   #66
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

Nigdzie nie napisałam, że czarna nie, ani z matowego materiału nie, ani też, że prosta, bez udziwnień nie nadaje się na studniówkę... Nie nadaje się taka, która ma te wszystkie cechy naraz (a to już znaczna różnica, tylko trzeba dokładnie przeczytać to co napisałam) czyli owy habit, takie jest moje zdanie. A tak na szybko wybrałam takie 4... Na pewno znajdzie ktoś jakieś "ale" , ale cóż... Jak dla mnie każda z nich jest lepsza od habitu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 538589_390170141020197_1857179794_n.jpg (30,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1090843234.jpg (27,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1090843234_1.jpg (18,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1948958_8.jpg (139,5 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9679196_5.jpg (178,7 KB, 7 załadowań)
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 11:54   #67
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Czarna nie, z matowego materiału nie, prosta zwykła bez udziwnień nie.
Jaka sukienka Waszym zdaniem jest ok na studniówkę?
Jestem ciekawa, dajcie jakies zdjęcia.
Gdzieś wcześniej były już podawane przykłady eleganckich sukienek. Wieczorem mogę poszukać czegoś co do mnie przemawia.

Poza tym to nie chodzi o to, że czarna nie, ale czarna bawełniana, biurowa czy codzienna w kroju zdecydowanie nie. I nie chodzi o to, że prosta nie, ale krótka tuba nie jest elegancka. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Aż poszukałam przykładów. Niezależnie od tego czy ktoś by na siebie te kiecki założył czy nie widać różnicę pomiędzy nimi. I może to taki przykład w końcu będzie, że nie każda czarna sukienka jest elegancka. I to, że sukienka jest ładna nie znaczy, że pasuje na wszystkie okazje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Charming-Evening-Dress-Prom-Dress-DJ4588-.jpg (149,4 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg little-black-dress-patterns.jpg (47,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_m0d9005WwK1rossngo1_500.jpg (114,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BlackOfficeDressLalylulu.jpg (29,7 KB, 12 załadowań)
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 12:10   #68
Lilotron
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotron
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 303
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

Ja rok temu mialam taka, wtedy jeszcze takie szyfonowe, przeswitujace doly nie byly supermodne wiec sie w jakis sposob wyroznialam obnizylam tylko odrobine wciecie w talii, zeby nie wygladalo jak sukienka ciazowa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image1xxl.jpg (149,9 KB, 40 załadowań)
Lilotron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 12:37   #69
niewygrzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 70
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
To nazywam habitami, i dla mnie one były, są i będą tragiczne... Oczywiście dla młodych dziewczyn, bo z kolei dojrzałym kobietom według mnie one pasują. Kiedyś w takich sukienkach na studniówkę przychodziły nauczycielki, teraz uczennice Pewnie większości one się podobają, nie przeszkadza mi to, ale dla mnie są obrzydliwe, zwłaszcza na młodych, zgrabnych, szczupłych dziewczynach...
Zgadzam się. A najbardziej rozwalają mnie typowe wizażowe stylizacje: skromna czarna sukienka, równie proste i skromne pantofelki, delikatna biżuteria (obowiązkowo TYLKO kolczyki-wkrętki i delikatny łańcuszek), a do tego makijaż w beżach, bo ma być "skromnie" Zawsze mnie to smuci - kurde, to są młode dziewczyny, mogłyby przy niewielkim nakładzie sił wyglądać zjawiskowo, a robią z siebie stare katechetki, bo uwierzyły, że zakonna skromność to jedyna alternatywa dla znienawidzonej "tafty" To jest właśnie zabawne, że nasze matki psioczyły na granatową spódniczkę i białą bluzkę, marząc o pięknych wieczorowych sukniach, a teraz dziewczyny mają TYLE możliwości i dobrowolnie skazują same siebie na jakieś worki pokutne
niewygrzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 14:16   #70
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

Cytat:
Napisane przez niewygrzana Pokaż wiadomość
Zgadzam się. A najbardziej rozwalają mnie typowe wizażowe stylizacje: skromna czarna sukienka, równie proste i skromne pantofelki, delikatna biżuteria (obowiązkowo TYLKO kolczyki-wkrętki i delikatny łańcuszek), a do tego makijaż w beżach, bo ma być "skromnie" Zawsze mnie to smuci - kurde, to są młode dziewczyny, mogłyby przy niewielkim nakładzie sił wyglądać zjawiskowo, a robią z siebie stare katechetki, bo uwierzyły, że zakonna skromność to jedyna alternatywa dla znienawidzonej "tafty" To jest właśnie zabawne, że nasze matki psioczyły na granatową spódniczkę i białą bluzkę, marząc o pięknych wieczorowych sukniach, a teraz dziewczyny mają TYLE możliwości i dobrowolnie skazują same siebie na jakieś worki pokutne
Dlaczego uważasz, że mała czarna musi być nudna? Dziwne, obecnie jest tyle modeli sukienek, że wcale nie są "workami pokutnymi", a dodają elegancji. Czarny jest kolorem na tyle stonowanym, że moim zdaniem nadaje się na studniówkę, zważając też na porę roku. Co roku królują czarne sukienki i mów co chcesz, ale ich kolor nie dyskwalifikuje "zjawiskowego wyglądu".
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 14:35   #71
Tallan
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 522
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

Cytat:
Napisane przez maszToCoChcesz Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że mała czarna musi być nudna? Dziwne, obecnie jest tyle modeli sukienek, że wcale nie są "workami pokutnymi", a dodają elegancji. Czarny jest kolorem na tyle stonowanym, że moim zdaniem nadaje się na studniówkę, zważając też na porę roku. Co roku królują czarne sukienki i mów co chcesz, ale ich kolor nie dyskwalifikuje "zjawiskowego wyglądu".
Czasem mam wrażenie, że z całego wątku czytany jest tylko ostatni post

Czarna sukienka nie dyskwalifikuje "Zjawiskowego wyglądu". Proponowane przez dziewczyny bardzo skromne sukienki też. Będą wyglądać fantastycznie w skromnej czarnej sukience i perłach - na egzaminie na studiach, a na bal niech założą czarną wyjściową sukienkę i dobraną do okazji biżuterię. Kilka postów wcześniej pokazywałam różnicę pomiędzy czarną sukienką a czarną sukienką- zerknij i wtedy może zauważysz, że nie chodzi o samą czerń.
Tallan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 17:51   #72
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Studniówkowa elegancjo, gdzie się podziałaś???

Byłam ma studniówkach dawno temu bo w 2003 i 2004 roku- wtedy królowały długie kiecki i żadna nie narzekała, że tańczyć nie wygodnie a modne były inne materiały niż te lekkie i zwiewne które teraz można kupić.
Jak oglądam zdjęcia teraźniejszych studniówek to nie widać, żeby były to stylizacje balowe, większość skromna, bez polotu i taka nijaka znikająca w tłumie. Z tych zaprezentowanych na szafie kilka było owszem pięknych, eleganckich i szkoda, że większość dziewczyn nie potrafi albo nie chce się wyróżnić.
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.