Dylemat z ćwiczeniami rozciągającymi. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-24, 12:04   #1
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771

Dylemat z ćwiczeniami rozciągającymi.


Czy ćwiczenia rozciągające odgrywają jakąkolwiek rolę w utracie wagi, i polepszeniu kondycji fizycznej, jeśli są wykonywane oddzielnie?

Chodzi mi konkretnie o to, czy jeśli zamienię w któreś ćwiczeń kardio na rozciągające (trwające np godzinę), to nie ucierpi na tym moje dążenie do wysportowanej sylwetki? W końcu to nie kardio, interwał, ani ćwiczenia siłowe...
Po miesiącu ćwiczeń widzę już efekty, i nie chcę tego zaprzepaścić ani spowolnić.

Ewentualnie może robić rozciąganie rano, 3 razy w tygodniu (godzinę wcześniej wstawać?), a treningi pozostaną takie same, które i tak wykonuję po południu, po pracy?

Do celu który sobie postawiłam, doszło, że chciałabym być dobrze rozciągnięta i gibka . Pościągałam już sobie nawet extra ćwiczenia. Czy ktoś ma pojęcie w tym temacie?

Edytowane przez iskralight
Czas edycji: 2016-06-24 o 12:57
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 17:56   #2
emillyrose
rose rose
 
Avatar emillyrose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: CSE
Wiadomości: 220
Dot.: Dylemat z ćwiczeniami rozciągającymi.

rozciąganie nie pomoże w utracie wagi ale jest bardzo pożyteczne dla ciała
emillyrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 21:40   #3
modnakaja
Przyczajenie
 
Avatar modnakaja
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lesznowola
Wiadomości: 20
Dot.: Dylemat z ćwiczeniami rozciągającymi.

Polecam Ci książkę Pavla Tsatsouline "Rozciąganie Odprężone". Kilka zasad stosuję i chwalę sobie. Świetne podejście do tematu rozciągania i ćwiczeń fizycznych. No i jakie ciacho
modnakaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 09:16   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dylemat z ćwiczeniami rozciągającymi.

Cytat:
Napisane przez modnakaja Pokaż wiadomość
Polecam Ci książkę Pavla Tsatsouline "Rozciąganie Odprężone". Kilka zasad stosuję i chwalę sobie. Świetne podejście do tematu rozciągania i ćwiczeń fizycznych. No i jakie ciacho

Ja sobie bardzo cenię ćwiczenia rozciągajace, bez nich nie wyobrażam sobie reszty treningu - jak go dobrze wykonać?
Trzeba być dobrze rozciągnietym , żeby np wykonać prawidłowy podrzut w pełnym zakresie (sztanga nad srodkiem ciezkosci a nie gdzieś przed),pełen przysiad ze sztangą z przodu itp. czy martwy ciąg z prostymi placami a co dopiero w wariancie na prostych nogach.
To wymaga i duzej mobilnosci w stawach i dużej elastyczności mięsni z których wyeliminowano przykurcze.

Rozciaganie daje BARDZO dużo, a w pięknej sylwetce ważna jest też gracja ruchów płynaca z dobrej mobilnosci stawów, braku przykurczy i smukłości mięśni.

Wiele pozycji rozciągajacych, jest dość siłowa , wtedy mięśnie też pracują co łatwo poznać po tym, jak ciało się rozgrzewa. Dobrze to widać na zajęciach grupowych.
Wchodzą ludzie na salę w bluzach i kwękają że zimno, po 15-20 minutach wszyscy rozebrani i im ciepło.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 10:40   #5
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Dylemat z ćwiczeniami rozciągającymi.

Rozciąganie bardzo pomaga w wykonywaniu ćwiczeń i ich prawidłowej formie właśnie głównie w przysiadach, martwych ciągach. Ważne, żeby rozciąganie statyczne, powolne wykonywać jak mięśnie są rozgrzane, a w rozgrzewce postawić na rozciąganie dynamiczne, co przekłada się na trening i też pomaga rozruszać bolące mięśnie przed kolejnym treningiem
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 17:42   #6
moniczek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Dylemat z ćwiczeniami rozciągającymi.

A czy to jest możliwe, żeby po ćwiczeniach rozciągających bolały kolana? Wie ktoś coś w tym temacie?
moniczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 01:39   #7
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: Dylemat z ćwiczeniami rozciągającymi.

Umm, niepamietam zeby kiedykolwiek bolaly mnie kolana po rozciaganiu, a troche tego w zyciu robilam.
Generalnie to chcialam dopisac swoje, ze rozciaganie jest mega wazne. Przyklad- panowie pakerzy, ktorzy to nie rozciagaja sie bo uwazaja ze to nie "meskie", otoz owi panowie nie zdaja sobie sprawy ze powinni to czynic dla swojego bezpieczenstwa. Rozciaganie uelastycznia miesnie (ladnie wysmukla), co minimalizuje ryzyko potencjalnych kontuzji (zerwanie przyczepu miesniowego itd). No i w moim przypadku, poprawia humor.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-04, 08:45   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dylemat z ćwiczeniami rozciągającymi.

Cytat:
Napisane przez moniczek1 Pokaż wiadomość
A czy to jest możliwe, żeby po ćwiczeniach rozciągających bolały kolana? Wie ktoś coś w tym temacie?

Mogą się pojawić bóle kolan.
Wiele pozycji rozciągających uwzględnia często duży zakres rotacji w stawach kolanowych, oraz duży zakres naciągania przyczepów mięśni w okolicach stawów kolanowych..
Np. wszelkie pozycje podobne do pozycji siadu płotkarskiego, czy z rozciąganiem mięśni pośladkowych lub mięśni dwugłowego uda w pozycjach z zgiętym kolanem itp.

Ale jeśli boli, to znaczy ze było za mocno.
Przy rozciąganiu może być ból, ale _LEKKI!!!_, pojawienie się już lekkiego bólu powinno być sygnałem, ze nie "doginamy" dalej, tylko zatrzymujemy na tym etapie lub lekko cofamy.
nie może być bólu który już jest wyraźnym dyskomfortem, tym bardziej, ze zbyt naciągany mięsień zaczyna się bronić i zamiast się rozciągać, zaczyna się przykurczać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2015-12-04 o 08:46
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 11:30   #9
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Dylemat z ćwiczeniami rozciągającymi.

Właśnie to jest najczęstszy błąd: rozciąganie ścięgien zamiast mięśni, nie wolno tego robić! Jeśli czuje się ból pod kolanami przy rozciąganiu lepiej zgiąć nogi i nie prostować na siłę. To mięsień ma się rozciągać, inne struktury nie powinny. Polecam książkę "Rozciąganie odprężone" Pavla Tsatsouline Siad płotkarski to w ogóle jest największa tragedia... Na ból kolan polecam metodę Ergoscue, poprawa postawy ciała niweluje wszelkie bóle.
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-05 12:30:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.