Atrederm - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-09-27, 08:20   #181
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Atrederm

Stosuje atre co 3 dni, skora sie ladnie zluszcza, przebarwienia rozjasniaja sie. Jeszcze nigdy w tak szybkim tempie nie pozbywalam sie przebarwien. Jak najbardziej polecam po wczesniejszym zahartowaniu buzki innymi lagodniejszymi specyfikami.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 16:32   #182
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Atrederm

Atre wyciagnal mi wlasnie 3 piekne syfki, istne wulkany, skora caly czas sie zluszcza. Dzis posmaruje buzke, moze sie wysusza do jutra. Zobaczymy.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 19:33   #183
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Atrederm

Też zaczęłam używac atredermu, udało mi się wydębić w aptece bez recepty
Niestety spasowałam po 4 razie. Do tej pory myślałam, że nie ma takiej rzeczy, która ruszyłaby moją skórę "nosorożca": po nim mnie nie piekło, nie łuszczyło się, nie miałam zaczerwienionej skóry. A używałam tego wiele: Glyco A, Diacneal, Retin A w różnych stężeniach. Miałam po nich ładną cerę, bez żadnych problemów w czasie stosowania. Zoracu nie uzywałam, bo nie mogłam go dostać bez recepty.
1 i 3 (co dziwne, jakby to chodziło parami ) raz z Atredermem były normalne, nie ma o czym pisać.
2 raz to łuszcząca się skóra, zaczerwienienie, pieczenie.
4 raz to już koszmar: obudziłam się, dotknęłam twarzy, spodziewając się mięciutkiej skóry, a miałam po prostu twardą skorupę. Tak jakby spaliło mi całą warstwę wierzchnią skóry. Dodatkowo cała twarz była pokryta mini wypryskami. Nie mogłam się dotknąć, bo tak bolało, tak samo nie mogłam się umyć, bo tak piekło, ani nałożyć najłagodniejszego kremu. Gorzej, pieko mnie nawet po nałożeniu niewinnego oleju. Trochę to wszystko łagodziła woda Avene. Twarz mnie paliła przez cały czas, skóra złaziła jak szalona. Przez pierwsze 2 dni nie pomagało nic. Dopiero 3 i 4 trochę się wszystko złagodziło. Nie mogłam w ogóle wyjść z domu. Dopiero 6 dnia wyglądałam mniej więcej jak człowiek.
Dzisiaj, 10 dni po strasznym poranku moja twarz wygląda super: pory zmniejszone, jest czysta, gładka, koloryt się ujednolicił, mniej się przetłuszcza.
Jak widzę się w lustrze, to mam ochotę znowu na Atrederm, jak przypomnę sobie cierpienia, to już mniej

Dodam jeszcze, że nakładałam Atrederm co ok 5 dni, żeby spokojnie zacząć, a nie na wariata.
Moje wnioski, czemu tak się stało... chyba pomyłka przy nakładaniu. Spieszyłam się i nałożyłam na nie całkiem suchą, mocno ciepłą twarz, na dodatek nałożyłam za dużo.

No... te 10 dni temu to przyrzekałam, że już wiecej Atredermu nie tknę, ale kto wie
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 21:20   #184
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Atrederm

No to ja dzisiaj zaczynam obdzieranko odwloka atredermem. Zobaczymy co bedzie za pare dni. Mam cicha nadzieje, ze pojdzie mi tak samo gladko jak z retinem na twarzy, czyli praktcznie bezproblemowo.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 21:50   #185
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Atrederm

Moj odwlok (dekolt i plecy) praktycznie w ogole nie reaguja na atrederm 0,025 (chodzi mi tu o kwestie podraznienia) Ostatnio smarowalam je 3 noce z rzedu i zero reakcji. Odwlok niewzruszony
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-05, 22:27   #186
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Atrederm

mole plecy rowniez nie reagowaly na atrederm 0,05... a smarowalam chyba przez 2 tygodnie. troszke skórka poschodzila ale to minimalnie i to tylko w jednym miejscu. znów zaczne smarowac plecy i tym razem mam nadzieje ze wiecej tej skorki mi poschodzi
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 21:42   #187
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Atrederm

moj ryjek ciągle sie swieci od atre ;(
nie wiem czy nadal mam go uzywać bo caly czas wyglądam jak chodząca żarówka...
do stosujących atre - dlugo trzeba czekac az skóra sie uspokoi?? w ogole odezwijcie sie uzytkowniczki atre i poradzcie czy warto go stosowac
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 23:48   #188
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Atrederm

Ja stosuję, warto pozbyłam się grudek na czole, powoli znikają i te z okolicy żuchwy, teraz pozostaje uporanie się z przebarwieniami po wypryskach. Moja cera przez miesiąc przeszłą już odmianę, a co dopiero będzie później Dodam tylko że używam atredermu co 3-4 dni, inaczej nie uporałąbym sie z łuszczeniem. Przy częstszym stosowaniu efekty mogą być jeszcze szybsze. Do doskonałości i gładkiej cery sporo mi jeszcze brakuje, ale wiem że tutaj wytrwałośc popłaca. Tego co zrobił duet retinoidy+filtry nie udało się wcześniej dokonać dermatologom do których chodziłam. Używam jeszcze toniku z octu jabłkowego - może to też troszkę pomaga
Tak więc nie załamywać się, regularnie stosować retinoidy, do tego delikatna pielęgnacja, nawilżanie, filtry, a z pewnością to zaprocentuje w przyszłości
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 08:38   #189
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Atrederm

A ja chyba rzucę Atrederm i przejdę na Zorac, bo mi wielkie podrażnienie po każdorazowym użyciu nie ustępuje - używam raz na tydzień i za każdym razem koszmar.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 08:54   #190
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Atrederm

margaretka, a jak się objawiaja te podrażneinia? Może jakiś łagodzący, nawilżający krem pomoże? Używałaś wcześneij czegoś pzed Atredermem czy to Twój pierwszy preparat tego typu? Bo to już ciężki kaliber, może przez stopniowe przygotowanie skóry unikniesz podrażnień?
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 09:04   #191
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Dreamgirl Pokaż wiadomość
margaretka, a jak się objawiaja te podrażneinia? Może jakiś łagodzący, nawilżający krem pomoże? Używałaś wcześneij czegoś pzed Atredermem czy to Twój pierwszy preparat tego typu? Bo to już ciężki kaliber, może przez stopniowe przygotowanie skóry unikniesz podrażnień?

Na poprzedniej stronie opisałam dokładnie swoje wrażenia:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=177

Rzecz w tym, że to nie pierwszy preparat z tretinoiną jaki używałam, Retin prawie nie działał, a to jakiś killer. Używam rzadko, żeby nie podrażnić skóry za bardzo, ale to i tak nie pomaga: po każdorazowym użyciu jest tak źle, skóra powinna się choć trochę przyzwyczaić, a tu nic. Ostatnio nałożyłam na 30 minut, potem zmyłam (tak jak kiedyś zalecała Basia Kwiatkowska na BU) i nadal to samo.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-12, 10:29   #192
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Atrederm

ja do mycia twarzy używam żelu oliwkowego Ziaji i bardzo go sobie chwalę
. Natomiast co do kremu to jestem zachwycona kremem nawilżająco-regenerującym z Erisa, który niestety jest tylko w zestawie 3-fazowego peelingu....
Ostatnio wydawało mi się, że nie ma efektów ale wczoraj po chyba 7 ,,linieniu" zauważyłam już ładnie rozjaśnioną i delikatnie wygładzoną buźką, niestety mam wrażenie, że pory sa bardziej widoczne ??!!! :-(
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 09:05   #193
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Atrederm

Posmarowalam buzke 2 dni pod rzad, teraz gdy wychodze strasznie robi sie zaczerwieniona od wiatru i chlodnego powietrza, wiec Atre bede stosowac raz w tygodniu. Na brodzie wiecznie cos wyskakuje, z poziomem hormonow jest wszystko ok, wiec nie wiem co jest przyczyna ich powstawania. Atre ladnie je wysusza.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 12:24   #194
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Atrederm

Ja chyba przesadzilam z atre. Mam cały czerwony, piekący i łuszczący sie ryjek. Ale musze przyznać, że bardzo dobrze radzi sobie z syfkami. Ładnie je wysusza i goi... tfu tfu zeby nie zapeszyc
Musze troszeczke przystopowac, bo jak napisala gwazdeczka7 teraz od wiatru i chlodnego powietrza twarz bedzie bardzo podrażniona... Chociaz nawet kiedy używam atre raz w tygodniu to i tak skóra sie złuszcza.
gwazdeczko7 jakiego stęzenia atre używasz?
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 16:41   #195
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Atrederm

Dziewczyny a ile kosztuje ten Atrederm?
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 17:01   #196
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Atrederm

W zależności od apteki ok. 18 - 20 PLN.
agaku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 19:54   #197
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez agaku Pokaż wiadomość
W zależności od apteki ok. 18 - 20 PLN.
Dziękuję za odpowiedź
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-16, 22:02   #198
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Atrederm

leelee ja uzywam 0,05%, teraz to nawet raz w tygodniu uzyty Atre to nie wiem czy nie za duzo bedzie, zobaczymy. A Ty jakiego stezenia uzywasz?
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 09:09   #199
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Atrederm

Dziewczyny a nie lepiej zacząć od niższego stężenia ? Ja używam 0,025 i uważam to za bardzo mocne stężenie.... po uzyciu go na noc, po 2 dniach linieje jak jaszczur a zaznaczam, że mam tłustawą i dosyć grubą skóre.
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-17, 11:50   #200
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Atrederm

gwiazdeczko7 ja tez uzywam 0,05%. Ze względu na to, że nawet po jednym użyciu strasznie lnieje staram sie nie używać go zbyt często.
Goniu ja też mam skórę dosyć grubą... przez długi czas używałam kwasów (przeróżnych) dlatego od razu wziełam większe stężenie. Do tej pory skóra lniała ale nie mialam podrażnien. Ale w sobote chyba przesadziłam. Teraz, gdy zaczeła się szkoła nie mam za bardzo kiedy używać atre, dlatego pewnie tak przesadzilam ostatnio.
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 12:41   #201
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
gwiazdeczko7 ja tez uzywam 0,05%. Ze względu na to, że nawet po jednym użyciu strasznie lnieje staram sie nie używać go zbyt często.
Goniu ja też mam skórę dosyć grubą... przez długi czas używałam kwasów (przeróżnych) dlatego od razu wziełam większe stężenie. Do tej pory skóra lniała ale nie mialam podrażnien. Ale w sobote chyba przesadziłam. Teraz, gdy zaczeła się szkoła nie mam za bardzo kiedy używać atre, dlatego pewnie tak przesadzilam ostatnio.
Ja tez wcześniej uzywałam kwasów , m.in. Glyco A i po nim nie miałam w ogóle podrażnień. Atre wydawał mi się słaby i lekarka przepisała mi 0,5. Na szceście nie było w aptece 0,5 i wzięłam 0,025 i całe szzceście, bo po Atre 0,5 chyba bym z domu nie wychodziła i musiaąłbym do jakiegoś zakonu się zapisac albo co, żeby ludzie nie uciekali ;-)
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 15:17   #202
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Atrederm

Ja dzisiaj zdobyłam recepte i jutro będę miała AtreJuż nie mogę się doczekać aż mi skórka będzie schodzić
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 21:29   #203
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Atrederm

przygotuj sie na wielkie złuszczanie... najlepiej wybierz takie dni kiedy nie bedziesz musiala wychodzic z domu. bedziesz w szoku po pierwszym złuszczaniu . poźniej sie przyzwyczaisz
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 08:26   #204
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Atrederm

A po jakim czasie od posmarowania zaczyna sie liniec??
grazia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 08:45   #205
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Atrederm

graziu, u kazdego na pewno inaczej. U mnie luszczenie nastepuje na 2 badz 3 dzien. Gdy stosowalam Atre czesciej niz raz w tyg, to luszczenie mialam kazdego dnia.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 08:58   #206
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez grazia Pokaż wiadomość
A po jakim czasie od posmarowania zaczyna sie liniec??
u mnie zaczyna się 2 dni potem a takie najgorsze jest w 3 dniu
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 09:17   #207
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Potwierdzam - 2 dnia się zaczyna, apogeum na 3 dzień i czasami trwa nawet tydzień. Przynajmniej u mnie.

Dziewczyny, ale ja sobie narobiłam w ubiegłym tygodniu!
Mocno (aż się lało z wacika) wysmarowałam Atre 0,05% ramiona, ręce i plecy dwa dni z rzędu.
Wyglądałam jakbym się wychłostała z umartwiania i dodatkowo jakby mnie stado kotów zaatakowało
"Przepiękny" efekt!
Na szczęście krótkotrwały, po tygodniu ładnie zeszła skóra, po krwawych podbiegnięciach (przepraszam wrażliwców) nie pozostało śladu ni popiołu.
Skóra jest dużo ładniejsza niż przed całą akcją!
Teraz używam o,o5 dużo ostrożniej, co dwa trzy dni.
Na buzię stosuję lżejsze stęzenie. Właśnie mam linienie, ale dość przyjemne, daje się ukryć pod filterkiem.
Jedyna zasada - łapy precz, choć wiem doskonale, że odstające skórki doprowadzają do szału.
Używam Atre ponad 2 miesiące i naprawdę widzę efekty.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 10:43   #208
Jamajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 63
Dot.: Atrederm

Hej. Ja używam Atredermu 3 albo 4 miesiąc. Na plecy stosuję 0,05% co 2 noc, a na buzię 0,025% też co drugą noc. Jak zaczynałam kurację plecy miałam całe w ropnych krostach, z mnóstwem przebarwień, nie mogłąm na nie patrzeć. Teraz przebarwienia zniknęły, na plecach pojawiają się pojedyncze krostki. Podrażnień raczej nie miewam, buzia czasami się lekko złuszcza, jak się zaczerwieni to przerywam kurację na parę dni. A właśnie - kiedyś rozmawiałam z pewną dermatolog i ona powiedziałą,że złuszczanie przy retinoidach powinno być takie, jakby ktoś twarz posypał mąką, jak skóra schodzi płatami to znaczy,że działanie jest zbyt silne(to tak apropos waszych opisów o łuszczeniu). pozdrawiam
Jamajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 10:50   #209
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale ja sobie narobiłam w ubiegłym tygodniu!
Mocno (aż się lało z wacika) wysmarowałam Atre 0,05% ramiona, ręce i plecy dwa dni z rzędu.
Wyglądałam jakbym się wychłostała z umartwiania i dodatkowo jakby mnie stado kotów zaatakowało
"Przepiękny" efekt!
Na szczęście krótkotrwały, po tygodniu ładnie zeszła skóra, po krwawych podbiegnięciach (przepraszam wrażliwców) nie pozostało śladu ni popiołu.
Skóra jest dużo ładniejsza niż przed całą akcją!
Teraz używam o,o5 dużo ostrożniej, co dwa trzy dni.
Używam już jakiś czas atredermu 0,025 % na cały przód, ręce i plecy, codziennie;
i nawet mi nie schodzi skóra, a nie ukrywam, że na to liczyłam; nieraz tylko mnie strasznie swędzi.
Ale kłamię skóra mi zeszła, ale z dłoni, między palcami prawej ręki wyjrzało mi na krótko mięsko, ale już jest w porządku.
Niedawno dołożyłam jeszcze sercum z wit. C + NAC i nadal zero podrażnień.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-18, 12:02   #210
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Atrederm

trche mnie przeraza to co piszecie ale w koncu musze sie odwazyc ,jestem obecnie na urlopie wychowawczym wiec mam dobrze bo jak sie nie bede nadawala do ludzi to przesiedze ten czas w domku.
grazia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.