jakiego używacie podkładu? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-05, 12:58   #121
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez intimone Pokaż wiadomość
Co do konsystencji to jest masakra jakaś... wolę troszkę gęstsze podkłady jak np infaillible. Ja natomiat muszę sie troszkę wysilić w rozsmarowanie tego podkładu bo robi mi takie smugi, że masakra, więc wklepanie go jest chyba obowiązkowe. Jak dla mnie lepsze krycie ma infaillible... Zobacze narazie próbuję go dalej, ale nie wiem czy nie wolę infaillible hehe Noo ale człowiek na błędach się uczy
Muszę wypróbować infaillible, moja mam używała go kiedyś, tak samo jak ja ma do ukrycia pajączki i rumień na nosie i policzkach więc powinien dobrze kryć A co do konsystencji, mnie przeraziła na początku ale teraz przyzwyczaiłam się i nawet polubiłam ją bo jest przez to lekki, nie zapycha i na pewno lepiej się go nakłada niż photo finish, który krycie może i miał całkiem niezłe ale był strasznie gęsty co sprawiało mi spore problemy. A czym nakładasz podkład? Bo ja opatentowałam gąbki,pędzle i nic nie sprawdziło mi się tek dobrze jak palce
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 16:10   #122
intimone
Raczkowanie
 
Avatar intimone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 207
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Muszę wypróbować infaillible, moja mam używała go kiedyś, tak samo jak ja ma do ukrycia pajączki i rumień na nosie i policzkach więc powinien dobrze kryć A co do konsystencji, mnie przeraziła na początku ale teraz przyzwyczaiłam się i nawet polubiłam ją bo jest przez to lekki, nie zapycha i na pewno lepiej się go nakłada niż photo finish, który krycie może i miał całkiem niezłe ale był strasznie gęsty co sprawiało mi spore problemy. A czym nakładasz podkład? Bo ja opatentowałam gąbki,pędzle i nic nie sprawdziło mi się tek dobrze jak palce
O ja tez wypróbowałam gąbki i pędzle i jak dla mnie nakładanie podkładu to tylko palcami. Dzis pomalowałam sie kolejny raz true match'em i to ostatni raz! Masakra jakaś jak dla mnie.... Trudno, spodziewałam się czegoś lepszego a zawiodłam się i to bardziej niz myślałam.. Jak dla mnie infaillible o 100 razy lepszy od true match... Eh ;/ I 45 zł poszło w .... a podkład będzie siedział bez sensu... Mogę ci go teraz z chęcią odsprzedać taniej hehe Naprawdę jestem zawiedziona nim bo myslałam, że będzie miał lepsze krycie, tak jak mówiłaś.. ale jak widać każda twarz jest inna i potrzebuje czegoś innego... Najgorsze dla mnie w true match jest to, że okrooopnie podkresla suche skórki... To jest masakra... dziś jak zobaczyłam się w lustrze przed wyjściem do pracy to musiałam migiem go zmywać i nakładac inny podkład.. Użyłam go trzy razy i to były trzy najgorsze razy.. i ostatnie hehehe masakra
intimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 21:00   #123
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez intimone Pokaż wiadomość
O ja tez wypróbowałam gąbki i pędzle i jak dla mnie nakładanie podkładu to tylko palcami. Dzis pomalowałam sie kolejny raz true match'em i to ostatni raz! Masakra jakaś jak dla mnie.... Trudno, spodziewałam się czegoś lepszego a zawiodłam się i to bardziej niz myślałam.. Jak dla mnie infaillible o 100 razy lepszy od true match... Eh ;/ I 45 zł poszło w .... a podkład będzie siedział bez sensu... Mogę ci go teraz z chęcią odsprzedać taniej hehe Naprawdę jestem zawiedziona nim bo myslałam, że będzie miał lepsze krycie, tak jak mówiłaś.. ale jak widać każda twarz jest inna i potrzebuje czegoś innego... Najgorsze dla mnie w true match jest to, że okrooopnie podkresla suche skórki... To jest masakra... dziś jak zobaczyłam się w lustrze przed wyjściem do pracy to musiałam migiem go zmywać i nakładac inny podkład.. Użyłam go trzy razy i to były trzy najgorsze razy.. i ostatnie hehehe masakra
U mnie całkowicie inaczej zachowuje się na twarzy, aż mi ciężko uwierzyć, że to co piszesz jest akurat o nim Chociaż ja o true match dowiedziałam się od koleżanki, która na początku też strasznie narzekała na niego a później tak jej zaczął pasować, że nawet przekonała mnie żebym go kupiła a sama używa go już blisko 2 lata. Ale i na wizażu zdania o nim są podzielone. Zawsze możesz ogłosić go na wizażu, tablicy (za darmo) lub zostawić sobie na mieszanie z za ciemnymi podkładami Ale fakt, każda skóra jest inna, nawet perfumy na każdym pachną inaczej na jednych ładnie, na innych nie, więc i podkład jednym pasuje innym nie pasuje.
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 21:41   #124
intimone
Raczkowanie
 
Avatar intimone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 207
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
U mnie całkowicie inaczej zachowuje się na twarzy, aż mi ciężko uwierzyć, że to co piszesz jest akurat o nim Chociaż ja o true match dowiedziałam się od koleżanki, która na początku też strasznie narzekała na niego a później tak jej zaczął pasować, że nawet przekonała mnie żebym go kupiła a sama używa go już blisko 2 lata. Ale i na wizażu zdania o nim są podzielone. Zawsze możesz ogłosić go na wizażu, tablicy (za darmo) lub zostawić sobie na mieszanie z za ciemnymi podkładami Ale fakt, każda skóra jest inna, nawet perfumy na każdym pachną inaczej na jednych ładnie, na innych nie, więc i podkład jednym pasuje innym nie pasuje.
Raczej wątpię, że się już do niego przekonam, bo nie mam ochoty już go nawet używać kolejne razy... Może poprostu za wiele oczekiwałam hehe To nic.. moje poszukiwania co do idealnego podkładu nadal będą trwały.. I chyba pierwszy w kolejce będzie catrice...
intimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 09:33   #125
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Ja jestem niezadowolona z podkładu z Anabelle Minerals. Spodziewałam się czegoś super, bo ma tyle świetnych opinii. Wchodzi w pory, podkreśla suche skórki, krycie też nie jest doskonałe. Jakoś znika mi z twarzy. A nałożony na inny podkład ciemnieje. W akcie desperacji kupiłam podkład z Bell za 10 zł
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 17:00   #126
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez intimone Pokaż wiadomość
Raczej wątpię, że się już do niego przekonam, bo nie mam ochoty już go nawet używać kolejne razy... Może poprostu za wiele oczekiwałam hehe To nic.. moje poszukiwania co do idealnego podkładu nadal będą trwały.. I chyba pierwszy w kolejce będzie catrice...
Pewnie tak, nie służy Twojej cerze najwidoczniej tak jak mi revlon, po którym piekła mnie twarz chociaż nie mam wrażliwej skóry a dla innych jest świetny.

Cytat:
Napisane przez lusiabambusia Pokaż wiadomość
Ja jestem niezadowolona z podkładu z Anabelle Minerals. Spodziewałam się czegoś super, bo ma tyle świetnych opinii. Wchodzi w pory, podkreśla suche skórki, krycie też nie jest doskonałe. Jakoś znika mi z twarzy. A nałożony na inny podkład ciemnieje. W akcie desperacji kupiłam podkład z Bell za 10 zł
Kiedyś okazyjnie u koleżanki miałam okazję użyć jakiś podkład do 10 zł, nie pamiętam czy to był bell czy essence ale był bardzo dobry, krył przyzwoicie i był dla mnie odpowiednio jasny, bardzo dobrze go wspominam do dzisiaj

To co pasuje innym nie znaczy, że będzie też pasować nam Dowodem tego są te wszystkie zróżnicowane opinie, nie znalazłam jeszcze takiego podkładu z którego każdy byłby zadowolony Zawsze znajdą się jego zwolennicy i przeciwnicy, ale to nie oznacza, że podkład jest do bani. Bo wszystko też zależy od tego jakiego użyjemy (i czy w ogóle użyjemy) kremu pod podkład i pudru na podkład Uświadomiłam to sobie niedawno, kiedy zobaczyłam, że znalazły się osoby, które chwalą podkład (podkład nie puder, puder jest dla mnie bardzo dobry ) rimmel stay matte, który dla mnie był jakimś koszmarem
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!

Edytowane przez pepita
Czas edycji: 2013-03-06 o 17:12
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 09:51   #127
intimone
Raczkowanie
 
Avatar intimone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 207
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Na szczęście można taki nietrafiony kosmetyk albo sprzedać na jakimś portalu albo wymienić na naszym wizażu, co mnie zaskoczyło, że tak szybko dostałam odpowiedzi za wymiankę mojego nieszczęsnego true match
intimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-07, 11:41   #128
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Pewnie tak, nie służy Twojej cerze najwidoczniej tak jak mi revlon, po którym piekła mnie twarz chociaż nie mam wrażliwej skóry a dla innych jest świetny.



Kiedyś okazyjnie u koleżanki miałam okazję użyć jakiś podkład do 10 zł, nie pamiętam czy to był bell czy essence ale był bardzo dobry, krył przyzwoicie i był dla mnie odpowiednio jasny, bardzo dobrze go wspominam do dzisiaj

To co pasuje innym nie znaczy, że będzie też pasować nam Dowodem tego są te wszystkie zróżnicowane opinie, nie znalazłam jeszcze takiego podkładu z którego każdy byłby zadowolony Zawsze znajdą się jego zwolennicy i przeciwnicy, ale to nie oznacza, że podkład jest do bani. Bo wszystko też zależy od tego jakiego użyjemy (i czy w ogóle użyjemy) kremu pod podkład i pudru na podkład Uświadomiłam to sobie niedawno, kiedy zobaczyłam, że znalazły się osoby, które chwalą podkład (podkład nie puder, puder jest dla mnie bardzo dobry ) rimmel stay matte, który dla mnie był jakimś koszmarem
Wczoraj użyłam tego z Bell i nawet nieźle. Zobaczę, co będzie później. Zgadzam się z Tobą, że to czy podkład będzie nam pasował zależy też od tego, co używamy pod niego i na niego
Tak przy okazji - dla mnie puder stay matte też idealny, a podkład to tragedia. Ale już od jakiegoś czasu używam pudru z Sensonique za 6 czy 7 zł i nie narzekam
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 16:29   #129
MnemeE
Raczkowanie
 
Avatar MnemeE
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 94
GG do MnemeE Send a message via Skype™ to MnemeE
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez lusiabambusia Pokaż wiadomość
Ja jestem niezadowolona z podkładu z Anabelle Minerals. Spodziewałam się czegoś super, bo ma tyle świetnych opinii. Wchodzi w pory, podkreśla suche skórki, krycie też nie jest doskonałe. Jakoś znika mi z twarzy. A nałożony na inny podkład ciemnieje. W akcie desperacji kupiłam podkład z Bell za 10 zł
Szkoda że się u ciebie nie sprawdził, u mnie okazał się to najlepszy podkład jaki do tej pory używałam. Jak zresztą widać tutaj na forum, jednej podkład pasuje i jest idealny, a dla drugiej będzie to najgorszy podkład jaki istnieje
__________________
Pamiętaj: Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
Pamiętaj: o trzech magicznych słowach: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Mneme - grecka muza pamięci
MnemeE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 21:22   #130
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez lusiabambusia Pokaż wiadomość
Wczoraj użyłam tego z Bell i nawet nieźle. Zobaczę, co będzie później. Zgadzam się z Tobą, że to czy podkład będzie nam pasował zależy też od tego, co używamy pod niego i na niego
Tak przy okazji - dla mnie puder stay matte też idealny, a podkład to tragedia. Ale już od jakiegoś czasu używam pudru z Sensonique za 6 czy 7 zł i nie narzekam
Miałam przyjemność użyć kilka razy pudru sensique i byłam bardzo mile zaskoczona, nie wiem czy mówimy o tym samym ale mam na myśli matt finish, ładne wykończenie makijażu, niska cena, jakoś bardzo dobra, całkiem dobrze krył jak na puder (chociaż nie wymagam tego od pudru) Gdyby nie to, że kupuję kosmetyki w rossmanie, bo żadna natura mi nie po drodze to na pewno gościłby częściej na mojej półce. Ale do stay matte chyba za bardzo się już przyzwyczaiłam bo każdy inny puder już mi nie odpowiada
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 14:15   #131
intimone
Raczkowanie
 
Avatar intimone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 207
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Też jestem zdania, że odpowiedni krem pod podkład musi być. Na zakończenie puder też. Ja osobiście używam tylko dwóch, które są moimi faworytami.. Po pierwsze puder z avonu ideal flawless, którego poprostu kocham, bo utrwala makijaż na baaaardzo długo, ale nie zawsze mam na niego kasę i kupuję go tylko jak jest w promocji, bo normalna jego cena to ok 50 zł, a na promocji można go kupić juz za 25 zł W zastępstwie używam też fajnego pudru transparentnego z Joko virtual z jedwabiem
intimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 14:51   #132
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Miałam przyjemność użyć kilka razy pudru sensique i byłam bardzo mile zaskoczona, nie wiem czy mówimy o tym samym ale mam na myśli matt finish, ładne wykończenie makijażu, niska cena, jakoś bardzo dobra, całkiem dobrze krył jak na puder (chociaż nie wymagam tego od pudru) Gdyby nie to, że kupuję kosmetyki w rossmanie, bo żadna natura mi nie po drodze to na pewno gościłby częściej na mojej półce. Ale do stay matte chyba za bardzo się już przyzwyczaiłam bo każdy inny puder już mi nie odpowiada
Ja mam Naturę koło Rossmana I jak za taką cenę to nie znalazłam lepszego.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 16:28   #133
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez lusiabambusia Pokaż wiadomość
Ja mam Naturę koło Rossmana I jak za taką cenę to nie znalazłam lepszego.
Ja wolę sensique na wesela i inne imprezy bo na co dzień wolę stay matte, lżejszy jest Co nie zmienia faktu, że dalej uważam puder sensique za bardzo dobry
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 16:58   #134
xaggg
Raczkowanie
 
Avatar xaggg
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 351
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Ja wolę sensique na wesela i inne imprezy bo na co dzień wolę stay matte, lżejszy jest Co nie zmienia faktu, że dalej uważam puder sensique za bardzo dobry
Miałam kiedyś ten podkład z sensique i właśnie wydawał mi się za ciężki.
Ostatnio kupiłam podkład z Clinique, anti-blemish solutions i jestem nim oczarowana

a jeżeli chodzi o sposób nakładania, to też aplikuję go palcami, podobno często nawet same wizażystki polecają taki sposób. Nie wiem, jakoś pędzlem wydaje mi się, że aplikacja jest niedokładna, albo po prostu robię to nieumiejętnie gąbeczką za to jak najbardziej efekt mi się podoba, ale i tak wolę rozprowadzać podkład palcami
xaggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 22:52   #135
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez xaggg Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś ten podkład z sensique i właśnie wydawał mi się za ciężki.
Ostatnio kupiłam podkład z Clinique, anti-blemish solutions i jestem nim oczarowana

a jeżeli chodzi o sposób nakładania, to też aplikuję go palcami, podobno często nawet same wizażystki polecają taki sposób. Nie wiem, jakoś pędzlem wydaje mi się, że aplikacja jest niedokładna, albo po prostu robię to nieumiejętnie gąbeczką za to jak najbardziej efekt mi się podoba, ale i tak wolę rozprowadzać podkład palcami
Hm, nie wiem czy ja gdzieś się pomyliłam czy Ty źle mnie zrozumiałaś albo pomyliłaś ale mówię o pudrze sensique, nie podkładzie A odnośnie gąbeczki to używałam gąbeczki przez kilka lat, dopiero przy podkładzie affinitone zaczęłam używać palców, z czasem uświadomiłam sobie, że gąbeczka zawsze wchłaniała sporą część podkładu i była po prostu nieekonomiczna, ale muszę przyznać, że dobrze nakładało mi się nią podkład A odnośnie pędzla to oglądając filmiki na youtube uznałam używanie pędzla do podkładu bardziej za trend ale to tylko moje fanaberie
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 13:12   #136
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Hm, nie wiem czy ja gdzieś się pomyliłam czy Ty źle mnie zrozumiałaś albo pomyliłaś ale mówię o pudrze sensique, nie podkładzie A odnośnie gąbeczki to używałam gąbeczki przez kilka lat, dopiero przy podkładzie affinitone zaczęłam używać palców, z czasem uświadomiłam sobie, że gąbeczka zawsze wchłaniała sporą część podkładu i była po prostu nieekonomiczna, ale muszę przyznać, że dobrze nakładało mi się nią podkład A odnośnie pędzla to oglądając filmiki na youtube uznałam używanie pędzla do podkładu bardziej za trend ale to tylko moje fanaberie
A ja od lat używam palców i się sprawdzają. Czasem jak jest coś nie tak to poprawiam gąbką. Z pędzlem nawet mi się nie chce próbować.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 14:47   #137
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Hej, Dziewczyny
Czy mogę prosić o oświecenie? Używałam do tej pory dwóch "podkładów": fluid VIPERY oraz krem BB z podkładem. Każdy z nich podkreśla suche skórki, które bez użycia tych specyfików nie są widoczne. W ramach codziennej pielęgnacji używam oleju jojoba (lub innego jak ten mi się skończy), a po jakimś czasie wsmarowuję fluid. Czy to wina braku nawilżenia mojej cery, czy tych podkładów? Lepiej zainwestować w jakieś inne cudeńka, czy dopracować codzienną pielęgnację twarzy?
Z góry dziękuję za odpowiedź .

Trochę wydaje mi się to wszystko podejrzane, ponieważ krem BB sam w sobie jest nawilżający, więc jak posmaruję go na twarzy potraktowanej trochę wcześniej olejem to teoretycznie powinnam mieć cerę lepiej nawilżoną, a nie widzę zadnej róznicy między VIPERĄ a BB.

Dziękuję za odpowiedź
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 20:20   #138
intimone
Raczkowanie
 
Avatar intimone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 207
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Mnie wydaje się że to tylko wina podkładów, a to że na podkładzie pisze "nawilżający" to czasem tylko chwyt marketingowy.. Ja też jak mam zły podkład to podkresla suche skórki niemiłosiernie, co przy innych moich podkładach nigdy sie nie zdarza i nawet bez makijazu i kremu nie mam suchych skórek...
intimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 20:23   #139
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez intimone Pokaż wiadomość
Mnie wydaje się że to tylko wina podkładów, a to że na podkładzie pisze "nawilżający" to czasem tylko chwyt marketingowy.. Ja też jak mam zły podkład to podkresla suche skórki niemiłosiernie, co przy innych moich podkładach nigdy sie nie zdarza i nawet bez makijazu i kremu nie mam suchych skórek...
Dziękuję bardzo za odpowiedź. To już wiem, w czym rzecz .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 09:08   #140
intimone
Raczkowanie
 
Avatar intimone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 207
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź. To już wiem, w czym rzecz .
Ja ci tylko powiedziałam moje zdanie, jak jest w moim przypadku
To też może być sprawa indywidualne prawda Ale jeśli mówisz, że na co dzien nie masz problemu z suchymi skórkami to wydaje mi się że to wina podkładu.. I pamiętaj, że nie jest też tak, że im podkład droższy tym lepszy, bo ja nie raz już się na tym sparzyłam, ( i pewnie nie tylko ja ).
intimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 10:59   #141
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez intimone Pokaż wiadomość
Ja ci tylko powiedziałam moje zdanie, jak jest w moim przypadku
To też może być sprawa indywidualne prawda Ale jeśli mówisz, że na co dzien nie masz problemu z suchymi skórkami to wydaje mi się że to wina podkładu.. I pamiętaj, że nie jest też tak, że im podkład droższy tym lepszy, bo ja nie raz już się na tym sparzyłam, ( i pewnie nie tylko ja ).
Każda opinia jest ważna, a że nikt inny w temacie nie zabierał głosu, to posilę się Twoją opinią .

Co do jakości kosmetyków a ich ceny to wiem, że niestety bywa różnie. Dlatego zacznę od studiowana opinii na KWC. Nie mam gwarancji, że polecany podkład akurat mi podpasuje, ale to zawsze jakiś trop .

Dzięki wielkie jeszcze raz .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 11:04   #142
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Ja używam Maybelline Affinitone 24h, dla mnie jest bardzo dobry, szybko, łatwo się rozprowadza, rozprowadzając go pędzlem daje niesamowity efekt! Trzyma się w sumie zależnie od dnia i tego co robimy,ja mam tendencję do świecenia się, więc nie potrafię tego ocenić. Wystarczy bibulka matujaca i po sprawie
Dobrze kryje, ładnie się wtapia,ale -uwaga - trzeba uważać na kolor, ja mam niestety lekko za ciemny i czasem po prostu wyglądam pomarańczowo.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 11:58   #143
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Hej, Dziewczyny
Czy mogę prosić o oświecenie? Używałam do tej pory dwóch "podkładów": fluid VIPERY oraz krem BB z podkładem. Każdy z nich podkreśla suche skórki, które bez użycia tych specyfików nie są widoczne. W ramach codziennej pielęgnacji używam oleju jojoba (lub innego jak ten mi się skończy), a po jakimś czasie wsmarowuję fluid. Czy to wina braku nawilżenia mojej cery, czy tych podkładów? Lepiej zainwestować w jakieś inne cudeńka, czy dopracować codzienną pielęgnację twarzy?
Z góry dziękuję za odpowiedź .

Trochę wydaje mi się to wszystko podejrzane, ponieważ krem BB sam w sobie jest nawilżający, więc jak posmaruję go na twarzy potraktowanej trochę wcześniej olejem to teoretycznie powinnam mieć cerę lepiej nawilżoną, a nie widzę zadnej róznicy między VIPERĄ a BB.

Dziękuję za odpowiedź
...
dodaj do jojoby niezapychający krem nawilżający,mozna tez jakieś serum z kwasem hialuronowym..do tego regularnie peeling enzymatyczny....skoro suche skórki uwidacznia podkład,to znaczy,że one generalnie tam są na nawilżenie z bbkremu bym nie liczyła,tam jest dodatkowo tyle'' syfu'' przesuszającego skórę,że niweluje to jego działanie nawilżające ..to tak generalnie... a jeszcze istotne czym myjesz buzie?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-03-18 o 11:59
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:28   #144
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
dodaj do jojoby niezapychający krem nawilżający,mozna tez jakieś serum z kwasem hialuronowym..do tego regularnie peeling enzymatyczny....skoro suche skórki uwidacznia podkład,to znaczy,że one generalnie tam są na nawilżenie z bbkremu bym nie liczyła,tam jest dodatkowo tyle'' syfu'' przesuszającego skórę,że niweluje to jego działanie nawilżające ..to tak generalnie... a jeszcze istotne czym myjesz buzie?
Do tej pory nie udało mi się znaleźć nic bardziej nawilżającego niż olej jojoba. Próbowałam kwas hialuronowy i skwalan ale też nie pomogło. Inne oleje i kremy też nie dawały takich rezultatów jakich bym sobie życzyła. Ostatnio zakupiłam coś takiego: http://www.ecospa.pl/baza-kremowa-ek...zna-p-226.html Jeszcze nie próbowałam, ale może jak wymieszam z jojobą, to będzie lepiej. No i te peelingi enzymatyczne to dobry pomysł .

Dzięki za podpowiedzi . Pokombinuję
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:42   #145
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Do tej pory nie udało mi się znaleźć nic bardziej nawilżającego niż olej jojoba. Próbowałam kwas hialuronowy i skwalan ale też nie pomogło. Inne oleje i kremy też nie dawały takich rezultatów jakich bym sobie życzyła. Ostatnio zakupiłam coś takiego: http://www.ecospa.pl/baza-kremowa-ek...zna-p-226.html Jeszcze nie próbowałam, ale może jak wymieszam z jojobą, to będzie lepiej. No i te peelingi enzymatyczne to dobry pomysł .

Dzięki za podpowiedzi . Pokombinuję
....'
bo z tymi olejami to jest tak,że ...Bo czym w kosmetyce jest olej jojobaczy każdy inny? Emolientem. Czyli substancją, która tworząc film na skórze zapobiega odparowaniu wody, zmiękcza, wygładza.one uzupełniaja lipdy,odtwarzaja płasz tłuszczowy skóry,co powoduje trudniejsze odwodnienie,ale i tak jak dla mnie trzeba je uzupełniać/łączyć z typowym nawilżaczem...ja serdecznie polecam np.kremy z Apisa'a ,ROC'a,galaretki-maski z Orientany,kremy<w ogóle całą marke Biodermic> i te kremiki łączyc na dłoni z olejkiem i na buzie...co do samego kw.hialuronowego takiego jak np z biochemii urody mam mieszane uczucia,jest on taki ''surowy'' mi niespecjalnie odpowiada nawet w mieszance z olejem,jakby podsusza i sciąga....natomiast gotowe sera z hialuronem i dodatkami np aloesem jakby mi lepiej odpowiadają,bardzo lubie takie serum własnie z Biodermic'a

Tą baze ECO spokojnie mozna przemieszac własciwie ze wszystkim i jojobą i hialuronem...fajnie by było tez dodac koncentrat nawilżający z FITOMEDU.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-03-18 o 14:58
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:53   #146
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....'
bo z tymi olejami to jest tak,że ...one uzupełniaja lipdy,odtwarzaja płasz tłuszczowy skóry,co powoduje trudniejsze odwodnienie,ale i tak jak dla mnie trzeba je uzupełniać/łączyć z typowym nawilżaczem...ja serdecznie polecam np.kremy z Apisa'a ,ROC'a,galaretki-maski z Orientany,kremy<w ogóle całą marke Biodermic> i te kremiki łączyc na dłoni z olejkiem i na buzie...co do samego kw.hialuronowego takiego jak np z biochemii urody mam mieszane uczucia,jest on taki ''surowy'' mi niespecjalnie odpowiada nawet w mieszance z olejem,jakby podsusza i sciąga....natomiast gotowe sera z hialuronem i dodatkami np aloesem jakby mi lepiej odpowiadają,bardzo lubie takie serum własnie z Biodermic'a

Tą baze ECO spokojnie mozna przemieszac własciwie ze wszystkim i jojobą i hialuronem...fajnie by było tez dodac koncentrat nawilżający z FITOMEDU.
Akurat tych firm, które podałaś nigdy nie miałam przyjemności używać. Muszę zrobić rozeznanie .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 16:33   #147
KatarzynaAnnaRoza
Raczkowanie
 
Avatar KatarzynaAnnaRoza
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: jakiego używacie podkładu?

U mnie to jest aktualnie Bourjois flower perfection. Krycie dobre, kolor jasny. Jestem zadowolona. Myślałam żeby przetestować maybelline dream satin liquid albo Dax Cosmetics, Perfecta, Mat Make - Up (Kremowy fluid matująco - kryjący). Ten drugi ma dobre opinie. Czy któraś używała któryś z nich?
__________________
Mój kanał:
https://www.youtube.com/user/katarzynaswiazdek/featured

Szczęśliwa mama i żona

Wymianka kosmetyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=791095
KatarzynaAnnaRoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 08:55   #148
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Ja cały czas zastanawiam się nad Bourjois, bo czytam i słyszę strasznie skrajne opinie. Ale może zaryzykuję
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 09:41   #149
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Hej, ja używam L'Oreal Lumi Magique i True Match L'Oreala, a od wczoraj krem BB Idealia Vichy, więc zobaczymy jak się będzie sprawował. Z tych dwóch pierwszych jestem bardzo zadowolona, a mam mieszaną cerę.
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 10:52   #150
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 741
Dot.: jakiego używacie podkładu?

Ja używam Rimmel Match Perfection i jestem bardzo zadowolona
__________________
3.06.2010

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-22 18:41:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.