Kremy pielegnacyjne do twarzy dla mezczyzn - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-07, 18:53   #1
lentro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1

Kremy pielegnacyjne do twarzy dla mezczyzn


Witam sznowne Panie, Jestem chyba jednym z niewielu mężczyzn odwiedzających to forum

Od 3 dni szukam informacju na temat pielegnacji twarzy, ponieważ mam problem z decyzją wyboru kosmetyków do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn.


Mam 28 lat. Mniej więcej od pół roku zaczęły mi się pojawiać malutkie zmarszczki promieniujące od kąta oczu na boki, gdzie mam skórę dośc cienką. Z każdym dniem wydaje mi się że są większei dłuższe. Pod oczami nie ma żadnych zmarszczek. Skórę mam szarawą, zmęczoną i dość suchą(czasami mnie piecze), pod oczami występują czerwone przebarwienia. Rok temu nie miałem z cerą żadnych problemów. Wyglądała zdrowo, uprawiałem także sport. Od tego czasu mam nową pracę, niestety muszę siedziwć przy komupterze po 8 godziń dzinnie. Więc podejrzewam, że to spowoodowało przyśpieszone starzenie i zmęczenie skóry.


Moja wiedza praktyczna na temat pielegnacji twarzy jest prawie zerowa. Używam jedynie toniku, mydła no i balsamu po goleniu.

Po przeglądnięciu x stron wymiśliłem sobie następującą kombinację. Miesięcznie jestem w stanie wydać do 320 zł na poprawę skóry twarzy.


- NIVEA aktywny żel do mycia twarzy (NIVEA ma fajny konfigurator na stronie, dlatego wybrałem)
- NIVEA Regenerujący krem Q10 (niewiem tylko czy nie użyć jescze nawilżającego, a może tylko ten wystarczy do nawilżania)

- Biotherm Homme Age Fitness Yeux - pod oczy żeby usunąć chodz troche czerwone przebarwienia i zniwelować troszke boczne zmarszczki (czytalem dosc dobre opnie o nim, ale nie wiem czy nie bedzie za silny?)

- no i cos z witaminą c zeby troche odszarzyc skore, może Active C La Roche-Posay


Jaka inna kombinacja byłaby lepsza
Kiedy należy stosowąc który kosmetyk - dzień, noc?
Czy któryś będzie za słaby lub za silny?

Bardzo prosze o kontrpropozycje i opinie.


Z góry bardzoe dziekuję za wszystkie opinie i pozdraiwam.
Łukasz
lentro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 19:29   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kremy pielegnacyjne do twarzy dla mezczyzn

Mój TZ chwali sobie trzy kroki Clinique. Z tego co napisałeś masz skórę przesuszoną, odwodnioną z pierwszymi oznakami starzenia. Spróbuj może 3 kroków Clinique dla skory suchej lub stzrzejacej sie. W skład 3 kroków wchodzi mydełko, tonik/ płyn zluszczajacy + zel nawilzajacy lub lotion [w zaleznosci od programu pielegnacyjnego]. Konsultantki powinny dobrac program odpowiedni dla Twojej skory.
A poza tym - firmy kosmetyczne często "oszukują" klientelę męską. Płacicie za kremy więcej, a skład ten sam co w naszych babskich kremach

Jesli chodzi o krem pod oczy Biiotherm - moj TZ stwierdzil ze cena nie znajduje odzwierciedlenia w jakosci. On ma skore mieszana [lat 24] a krem zupelnie sie u niego nie sprawdzil, tzn. zmarszczki mimiczne sie nie zmniejszyly, skora slabo nawilzona - posiłkowal sie moimi kremami [filtr avene].

Krem LRP z wit. C - swietny. Polecam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 23:48   #3
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kremy pielegnacyjne do twarzy dla mezczyzn

Zgadzam się z L V, Active C jest bardzo dobry- na noc albo na dzień, jest jeszcze wersja Active C XL z filtrami przeciwsłonecznymi, są one co prawda niewielkie, ale zawsze coś.
Kremy Biotherm Age Fitness wiele osób sobie chwali, ale można też mieć wątpliwości czy rzeczywiście są tyle warte.

Jeżeli jesteś w stanie wydać miesięcznie aż tyle, to może zainwestuj sobie w jakieś dobre filtry apteczne? Filtry to podstawa jeśli chodzi o pielęgnację przeciwzmarszczkową, ale wiele osób nie wiedziec czemu odstraszają.

Żel do mycia twarzy to raczej jakiś łagodny, skoro masz przesuszoną skórę. Dobre są Fitomedu (w sklepach zielarskich, albo przez internet) i Eris z serii Pharmaceris i Apotheker Scheller (moje ulubione ).

Do nawilżania bardzo dobry jest Physiogel z apteki, wielu dziewczynom odpowiada też Iwostin C+E, Vichy Thermal Fix. Ja w ogóle to polecam bardziej robić zakupy w aptece, tam panie farmaceutki są bardziej kompetentne niż dziewczyny w Sephorach no i towar dużo lepszy .
Kosmetyki apteczne są często nieperfumowane i przez to też łagodniejsze dla skóry, które może byc podrażniona i wysuszona od siedzenia przed komputerem (to akurat znam aż za dobrze z autopsji ).

Aha, i nie ma sensu kupować oddzielnego kremu pod oczy, wystarczy ten co do całej twarzy, jeśli tylko nie podrażnia.

Na odszarzenie skóry to najlepsze by były kwasy- na noc, na początek małe stężenia, ale przy tym to na dzień obowiązkowo wysokie filtry , dobrze jest zrobić taką kurację na wiosnę, albo poczekać do jesieni.

Z kremów przeciwzmarszczkowych i jednocześnie złuszczających to godny uwagi jest Ystheal (też z apteki)

Fajne, łagodne kremy ma też firma L'Occitane- mają też serię dla mężczyzn.

Ja osobiście najczęściej nawilżam się kremami Apotheker Scheller (świetny jest wiesiołkowy chociaż bardzo tłusty), albo Neutrogeny z soją.

Ale polecam przede wszystkim wysokie filtry- jest tu o nich sporo wątków i artykułów jeśliby cię zainteresowały

pozdrawiam
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:17.