co robić z taką cerą?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-26, 22:54   #1
ksiaze-gigi
Przyczajenie
 
Avatar ksiaze-gigi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13

co robić z taką cerą??


Mam problem z cerą. A właściwie to nawet nie z cerą a z kosmetykami. BO tak:jak jej niczym nie smaruję, myję delikatnym żelem do higieny intymnej raz dziennie(czasem nawet rzadziej) to wygląda świetnie. Naprawdę. NIe przetłuszcza się, nie przesusza, nie świeci nadmiernie. Nie wyskakują mi krostki (może ze 2 przed okresem i same znikają dość szybko)Nie mam potrzeby używać podkłady, korektora czy pudru. Mam wrażenie, że jest wtedy cerą tzw.normalną. Ale mam już 21 lat, dużo siedzę przed komputerem, codziennie naciągam skórę wokół oczu, więc jakichś kremów wypadałoby używać. I tu zaczyna się problem. Najpierw wmówiłam sobie, że pewnie mam cerę mieszaną. Zaczęłam używać kremów matujących, antybakteryjnych żeli itd. Wtedy dopiero poznałam co to znaczy przetłuszczona skóra, pryszcze, jakieś podskórne krosty, wiecznie świecący nos i czoło. Po kremach z kwasami było jeszcze gorzej. Popalona i do tego tłusta cera. W dodatku smarowana tłustymi filtrami:/Od znajomej kosmetyczki dowiedziałam się, że cery trądzikowej/tłustej/mieszanej nie powinno się zbyt ostro traktować. W drugą stronę jest już trochę lepiej, bo nie mam trądziku, tylko, że cera jest mieszana/tłusta po tych kremach-tak jakby nie chciały się wchłonąć. No i częściej zapychają mi się pory. Możecie poradzić, co zrobić z takim fantem? Wiem, że cerę powinno się nawilżać, żeby nie mieć zmarszczek, ale teraz też chciałabym dobrze wyglądać..
ksiaze-gigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 14:53   #2
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: co robić z taką cerą??

jakich konkretnie specyfików używałaś?
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 21:38   #3
ksiaze-gigi
Przyczajenie
 
Avatar ksiaze-gigi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 13
Dot.: co robić z taką cerą??

hmmm...najpierw trądzikowych:Clean&Clear, Clerasil, Garnier, L'Oreal, Vichy, Ziaja-żele to mycia, toniki z alkoholem, kremy antytrądzikowe
z kwasami: Effaclar K(wtedy wyglądałam jeszcze w miarę, SVR Lysanel Active(to już była masakra po nim)
tłuste i filtry(po nich miałam mniej wyprysków, ale za to tłustą cerę): Ziaja-Oliwkowy, masło kakaowe, Iwostin na naczynka spf20, Bambino, Soraya-kolagen i elastyna, Happyderm dla cery tłustej i mieszanej, Avene matujący(świeciłam się potem bardziej niż bez kremu)

Jedyna w miarę przyzwoite kreny to LRP Effaclar K i ATW Antystres
ksiaze-gigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.