Atrederm - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-18, 21:09   #91
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Tyż prowda Contax
chodzą słuchy, że Limaria szykuje jakąś fajną sprawę dla filtromaniaczek, ciekawe...
Mam pytanie odnośnie serum C+E - czy po tygodniu stosowania 10 % mogę się już pokusić o zwiększenie stężenia? Jak sądzicie?
To 10 % troszkę mnie podszczypuje, zwłaszcza następniego dnia po peelingu z bromelainy, ale to trwa chwilkę.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-18, 21:19   #92
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez AniaM69
Mam pytanie odnośnie serum C+E - czy po tygodniu stosowania 10 % mogę się już pokusić o zwiększenie stężenia? Jak sądzicie?
To 10 % troszkę mnie podszczypuje, zwłaszcza następniego dnia po peelingu z bromelainy, ale to trwa chwilkę.
Po peelingu to normalne. Ja zaczynałam od serum 15 %, trochę mnie szczypało na początku. Teraz robię serum C 10 % + E + FA.
Jak stosujesz serum m. in. na rozjaśnienie przebarwień to możesz zrobić mocniejsze stężenie, ale jak nie to pozostań przy 10 % serum. Wit. C kumuluje się w skórze i serum nie trzeba używać codziennie. U Limarii na przebarwienia jest też pycnogenol => http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-18, 21:34   #93
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Atrederm

hej a czy ktoś używał isotrexin?
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-18, 22:27   #94
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Contax
Po peelingu to normalne. Ja zaczynałam od serum 15 %, trochę mnie szczypało na początku. Teraz robię serum C 10 % + E + FA.
Jak stosujesz serum m. in. na rozjaśnienie przebarwień to możesz zrobić mocniejsze stężenie, ale jak nie to pozostań przy 10 % serum. Wit. C kumuluje się w skórze i serum nie trzeba używać codziennie. U Limarii na przebarwienia jest też pycnogenol => http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
A dziękuję Ci serdecznie

Zostanę zatem przy serum 10 %
Ten Pine Bark widziałam już w jakimś wątku. Jadalny jest ponoć Muszę więcej o nim poczytać.
Ech, kolejne zakupy u Limarii się zbliżają wielkimi krokami.
I lista jakaś taka długa
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-19, 10:18   #95
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Atrederm

AniaM69 Atrederm nakładam po kwasie hialuronowym(1% roztwór) cienką warstwą, delikatnie smaruję nie wcieram, na twarzy zostaje coś w stylu otulającej kołderki; przepis na serum na przebarwienia zaczerpnięty od Basi Kwiatkowskiej.
Serum z vitaminą C na przebarwienia - to wersja serum z NAC (N-acetyl-cysteina).
Sklad serum:
5% N-acetyl cysteine - NAC
20% L-ascorbic acid
70% woda destylowana
5% glikol propylenowy
Uwaga Basi Kwiatkowskiej dotyczyla bardzo silnego dzialania serum, dlatego ze zarowno pierwszy jak i drugi skladnik to kwasy, a kwas askorbinowy wystepuje tu w bardzo wysokim stezeniu (20%), co moze powodowac zluszczanie skory. Dlatego tez sugerowala, aby probowac na poczatek zminiejszyc stezenie NAC do 2-3%, a kwasu askorbinowego do 10-15%.
Powyzsze serum stosujemy na dzien pod filtry, pamietajac ze takze NAC to antyoksydant. Jesli chodzi o przechowywanie, to podobnie jak w przypadku serum z vit. C najlepiej przelac je do butelki z ciemnego szkla.
Warto tez napisac, ze istnieje inna wersja tego serum, czyli vit.C, E, NAC ale bez glikolu, zamiast tego dolewamy kilka kropli alkoholu.
Contax z moimi naczynkami na razie ok, ale dla mnie nawet jakby się zwiększyły byłoby lepiej zamaskować niż paskudne przebarwienia. A profilaktycznie stosuję zamiennie z serum C+E, żel-maseczkę na naczynka FLOS-LEK.
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-19, 13:41   #96
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Atrederm

Mam kilka pytań
1. od jakiego stężenia zacząć kurację? od 0,025?
2. czy na początku nasilają się zmiany trądzikowe? bo jeśli następuje jakieś pogorszenie to nie jestem pewna, czy się zdecydować...
3. jak długo można stosować ten lek? trzeba robić jakieś przerwy?
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-19, 22:50   #97
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez vincencik
Ostatnio zauważyłam, że jeśli się stosuje atrederm tak jak ja - tzn jako olejek a nie na wacik to płyn jest delikatniejszy - lepiej nawilża i mniej szczypie...nie mam pojęcia czemu....Może ktoś wie? Jak przetarłam sobie buzie wacikiem nasączonym a. to rano wyglądałam jak jaszczurka...skóra mi schodziła płatami- nie żebym narzekała ale strasznie się zdziwilam. Teraz pod oczka stosuję jako olejek a na resztę twarzy wacikiem. Czy miałyście podobne odczucia? Dodam, że nic więcej w pielęgnacji twarzy nie zmieniałam więc to na pewno zmiana sposobu aplikacji spowodowała takie skutki...
wciereanie powoduje zwiekszenie penetracji danej substancji aktywnej w glab skory, im bardziej wcierasz (na zasadzie lagodnego masazu) tym wieksza bedzie penetracja retinoidu i tym skuteczniejsze jego dzialanie. jest to dobry sposob na zwiekszenie efektywnosci.
w przypadku plynu nakladajac go palcami/reka nie uzyska sie takiej penetracji bo plyn wsiaknie w skore zanim zdazy sie go wmasowac.
zamiast wacika polecam platek kosmetyczny - powierzchnia tarcia bedzie wieksza i rowna, a najlepiej zeby platek byl jak najcienszy, najlepiej jeden rozdzielic na dwa ciensze, wtedy mniej plynu wsiaknie w platek, wiecej zostanie do wmasowania w skore

Cytat:
Napisane przez maxiona
Nie wiem czy dobrze robię, ale planuję teraz używać Atredermu codziennie.
jesli tylko skora to toleruje to jak najbardziej mozna
__________________

Edytowane przez scarface
Czas edycji: 2006-08-20 o 01:06
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-19, 23:05   #98
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Atrederm

scarface na razie nie będę się atredermować codziennie, złuszczam się , nawilżam i natłuszczam, filtruję, maseczkuję, peelinguję - wystarczy, bo w końcu się nie połapię; czekam na NAC w mazidłach i ukręcem sobie serum na przebarwienia, bo z tym przede wszystkim walczę; i jakoś tak sobie pomyślałam, że skóra nie nadąży się regenerować jak tak non stop zafunduję jej złuszczanie.
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-20, 00:57   #99
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez maxiona
złuszczam się , nawilżam i natłuszczam, filtruję, maseczkuję, peelinguję - wystarczy, bo w końcu się nie połapię; czekam na NAC w mazidłach i ukręcem sobie serum na przebarwienia, bo z tym przede wszystkim walczę; i jakoś tak sobie pomyślałam, że skóra nie nadąży się regenerować jak tak non stop zafunduję jej złuszczanie.
z tych wszystkich rzeczy jesli chodzi o zachowanie zdrowia i przedluzania mlodosci skory licza sie tylko filtry i retinoidy na recepte, reszta to mniej lub bardziej zbedny dodatek

zluszczanie to wcale nie jest glowny efekt dzialania retinoidow, ich dzialanie jest znacznie glebsze i korzystniejsze, oddzialuja one na odbudowe struktury skory wlasciwej, pobudzaja produkcje kolagenu, powoduja szybszy cykl powstawania i obumierania komorek (dwa tygodnie zamiast miesiaca), normalizuja ich budowe, czyli pobudzaja skore do regeneracji wlasnie, prawidlowego funkcjonowania, a zluszczanie jest tego tylko takim efektem ubocznym. zadna inna substancja nie ma takiego i tak silnego dzialania, dzieki temu sa tez skuteczne na przebarwienia, szybciej sie ich pozbedziesz (chociaz NAC moze byc pomocnym dodatkiem), ponadto pogrubiaja naskorek, uodparniaja z czasem skore na negatyne dzialanie promieni uv(czyli profilaktyka przebarwien i zmarszczek)

mam nadzieje ze to rozwieje twoje obawy, stosowanie retinoidow jak najczesciej sie je toleruje i w jak najwyzszym tolerowanym stezeniu to po filtrach najlepsza rzecz i inwestycja na przyszlosc jaka mozesz zafundowac swojej skorze

dlatego bede zachecac do koncentrowania sie na nich a minimalizowania reszty - nawilzac/natluszczac sie tylko tam gdzie potrzeba i tylko jesli potrzeba (retinoidy poprawiaja nawilzenie w miare ich stosowania), peeling na bazie enzymow jesli skorki sa problemem, maseczki sobie darowac
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-20, 10:58   #100
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Atrederm

scarface, nawet nie wiesz jak mnie podbudowałaś tym wspaniałym opisem!
Napisałam wszystko jak leci w tej pielęgnacji, ale ja też stawiam najbardziej na retinoidy, reszta tak jak napisałaś to dodatki; już zdążyłam się przekonać, że nie zawsze konieczny jest krem, maseczka - stosuję je głównie po to, żeby uniknąć dyskomfortu, kiedy złuszczanie osiąga max poziom; pisałam wcześniej , że już jestem zadowolona: zaczęłam rok temu przygodę z Diacnealem, filtry(te z wysokimi faktorami, jestem wierna najwyższym, kiedyś 100, teraz 50+) stosuję od niedawna: 3 lata, z tym, że na początku tylko późna wiosna-lato, teraz od półtora roku już cały rok, niezależnie od nasłonecznienia). Teraz rozpoczęła się moja przygoda z Atredermem, na początek 0,025% - mam zamiar zużyć 2 opakowania, potem przejdę na 0,5%. Jestem cierpliwa i jednocześnie ostrożna: nie chcę fundować mojej skórze hardcorowych doznań. Podstawowa pielęgnacja w zupełności mi wystarcza.
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-21, 09:22   #101
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Scarface, jestem pod wrażeniem, imponująca wiedza.
Jak mawia młodzież - szacun!
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-21, 15:36   #102
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Atrederm

Będę wdzięczna za iodpowiedź na moje wcześniejsze pytania, czy atrederm nasila (początkowo) objawy trądziku?
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-21, 22:46   #103
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Atrederm

bąbelek_82 każda skóra reaguje indywidualnie; zwykle w pierwszym etapie stosowania po nałożeniu występuje szczypanie, swędzenie, podrażnienie -to znak, że preparat działa;kolejnym następstwem działania (po ok.3-4 dni od aplikacji) jest złuszczanie się , mniejsze lub większe, to widzimy kolejną warstwę i jeśli był jakiś stan zapalny to jasne , że się "ujawnia"; ja tak miałam z brodą, skroniami, czołem; moja rada przeczekać, nie wyciskać przede wszystkim, można pomóc sobie doraźnie maścią ichtiolową, tribiotic, olejek herbaciany (ja stosowałam jeśli "nie mogło się to coś "wykluć"), później przekonałam się , że smarowanie Atredermem idealnie podsusza syfka; trzeba się liczyć z wysypem pryszczy, jeśli pod skórą czujemy grudki, nierówności; pogorszenie (chwilowe) to normalna sprawa , przeczekać, potem już może być tylko lepiej (poczytaj w innych tematach , co dziewczyny piszą na temat stosowania retinoidów pod oczy)
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-22, 10:15   #104
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Atrederm

zdecydowalam sie na kuracje Atredermem , wiem ze mam go stosowac pierwszy raz ostroznie co klka dni ,na dzien mam juz kremy z blokerami , planuje jeszcze zakup Aktiv C na dzien pod filtry , ale nie wiem czym sie smarowac w przerwach w stosowaniu Atrederm, mam juz prawie 35 lat , boje sie przesuszenia a jednoczesnie moja skora nie bardzo lubi tluste kremy, doradzcie mi mi cos skutecznego i milego w uzyciu.
grazia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-22, 10:30   #105
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez grazia
boje sie przesuszenia a jednoczesnie moja skora nie bardzo lubi tluste kremy, doradzcie mi mi cos skutecznego i milego w uzyciu.
Polecam ten wątek => http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074
powinnaś tam coś sobie wybrać
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-22, 12:18   #106
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: Atrederm

Grazia, zajrzyj też do www.mazidla.com. Znajdziesz tam mnóstwo przepisów; ja na początek proponuję ci serum z vit. C (jest kilka przepisów-do wyboru do koloru, na początku, jeśli się zdecydujesz, zaczynasz od 5% kwasu L-askorbinowego), którym można i tereny podoczne traktować. A jak wygląda twoja pielęgnacja teraz? Tzn. czym myjesz twarz, czym wycierasz, jakiś toik itp?
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-22, 16:24   #107
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Atrederm

twarz myje plynem do higieny intymnej AA , mam tonik garniera dynamizujacy do cery mieszanej a na dzien emulsje Aven 50+ i na to DRy Flo ,mam problem z kremem nawilzajacym bo co kupie to jestem niezadowolona,ostatni zakup AA przeciwzmarszczkowy tez do bani . Dziekuje za zainteresowanie i podanie stronek zaraz bede studiowac.
grazia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-22, 16:45   #108
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Atrederm

grazia ja ze swojej strony polecam.. Ziaja Calma HCL, HOL Avenki i Physiogel

dodam ze nie używam Atredermu ale Zoracu.. wiec ogólnie tez potrzebuje dużo nawilżenia
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-23, 17:39   #109
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Atrederm

dziekuje moze sprawdze najpierw Avenke -pozdrawiam
grazia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 23:04   #110
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Atrederm

Czy któraś z Was może porównac działanie atredermu i zoracu?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-24, 02:20   #111
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Czy któraś z Was może porównac działanie atredermu i zoracu?
Atrederm jest silniejszy od Zoraca, dzięki innemu podłożu. Atrederm 0,025 odpowiada Zoracowi 0,05 .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-24, 09:43   #112
rudarybcia
Raczkowanie
 
Avatar rudarybcia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Halberstadt
Wiadomości: 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do rudarybcia
Dot.: Atrederm

hm,witam,tak poczytalam posty i napalilam sie na atrederm, zorac, retin a, normalnie nie wiem na co mam sie zdecydowac!!
rudarybcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-24, 09:46   #113
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Atrederm

hm... wiec jeśli chciałabym po zakończeni Zoracu 0,1 przejść na coś mocniejszego w postaci Atrederm to jakie stężenie powinnam wybrac?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-24, 11:17   #114
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Atrederm

Ja przez ok. pół roku stosowałam Zorac, najpierw ten słabszy, później 0,1. Niedawno przeszłam na Atrederm 0,05.
Zorac powodował u mnie lekkie łuszczenie i mrowienie (to ostatnie zwłaszcza przy silniejszej wersji).
Atrederm 0,05 to dla mnie prawdziwy killer. Wyraźnie czuję jego działanie w postaci złuszczonego naskórka, który schodzi płatami. Dodam, że moja twarz "widziała" już tony leków przeciwtrądzikowych i złuszczających i jest do nich przyzwyczajona.

Obydwa leki (i zmiana pielęgnacji cery ) przyczyniły się u mnie do ograniczenia ilości wyprysków, nie wpłynęły jednak na przetłuszczanie twarzy.
Ostatnio zaobserwowałam jeszcze zwiększenie wrażliwości twarzy (rzecz dla mnie nowa ), która boli nawet przy aplikowaniu kremu nawilżającego . Nie mam pojęcia czy wiązać to ze stosowaniem retinoidów.

Aha, w Atredermie denerwuje mnie, że nie ma jakiegoś aplikatora - ja nie stosuję wacików, płyn wylewam na rękę i przenoszę na twarz, paćkając przy okazji lustro i umywalkę.
agaku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-24, 19:56   #115
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez agaku
Ostatnio zaobserwowałam jeszcze zwiększenie wrażliwości twarzy (rzecz dla mnie nowa ), która boli nawet przy aplikowaniu kremu nawilżającego . Nie mam pojęcia czy wiązać to ze stosowaniem retinoidów.
może zrób większe przerwy między aplikacjami atredermu.


Cytat:
Napisane przez agaku
Aha, w Atredermie denerwuje mnie, że nie ma jakiegoś aplikatora - ja nie stosuję wacików, płyn wylewam na rękę i przenoszę na twarz, paćkając przy okazji lustro i umywalkę.
Jak nie chcesz wacików, to może spróbuj aplikować pipetką.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-24, 21:05   #116
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez AniaM69
Scarface, jestem pod wrażeniem, imponująca wiedza.
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-24, 22:37   #117
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Atrederm

Tak się zastanawiam czy moja zwiększona wrażliwość nie jest spowodowana połączeniem Atredermu i Acnedermu (stosuję je na przemian z nawilżaczem). Na sam Zorac lub Atrederm cera nie reagowała w ten sposób.

Contax a taką pipetę można kupić w aptece (sklepów ze sprzętem laboratoryjnym w moim mieście brak)?
agaku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-25, 07:00   #118
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Atrederm

agaku prawdopodobnie nie służy Ci połączenie retonoidów i kwasów. Na mnie osobiście takie połacznie działa masakrycznie.
Pipetkę szklaną kupisz w aptece, albo u Limarii.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-08, 11:32   #119
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Atrederm

Piszcie dziewczyny jak tam wasze postepy w zwiazku ze stosowaniem Atredermu
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-09, 19:56   #120
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Atrederm

witam
chcialam sie was zapytac czy atrederm poradzi sobie z malymi wypuklymi bliznami?? mam kilka takich na plecach po trądziku... nie wiem czemu mi sie takie zrobily... wiem ze trzeba zluszczac takie blizny ale czy to dlugo musi trwac?? bardzo bym chciala sie tego wreszcie pozbyc

czekam na odpowiedz
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.