Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-03, 18:24   #4201
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, od kilku dni stosuję pielęgnację zgodnie z radami Darko1 i już widać efekty. Wymieniłam żel do mycia twarzy, tonik, krem pod podkład i stosuję olejekna twarz na noc. Efekty są zaskakujące.
Już nie mam tak wysuszonej skóry, jak nałożę podkład to nie mam odstających skórek . Co prawda jeszcze twarz mnie piecze, ale na to trzeba jeszcze czasu, żeby stan cery wrócił do normy.

Udało mi się zdobyć próbki podkładów: E.L. DW Light, Max Factora 3w1 i żelowego Rimmelka. Ten pierwszy pięknie wyglądał na twarzy, jeszcze przetestowałam próbkę aptecznego Toleranie La Roche, ale twarz jednak dalej piekła. Najlepiej jednak spisał się żelowy Rimmelek, prawie wcale nie piekł, ale też jest troszkę mało kryjący jak dla mnie.

Nadal będę stosować obecną pielęgnację a z czasem jak wyleczy mi się cera to wrócę na pewno do próbowania podkładów E.L. DW Light i Max Factora 3w1. Podoba mi się ich sposób krycia i wygląd jaki nadają mojej cerze.
Darko1 jeszcze raz pięknie dziękuję za pomoc
...
bardzo sie ciesze,że wszystko idzie ku lepszemu,warto by było dodac do tego kremu i pod olejek jakies serum hialuronowe.
Do rimmelka dodaj korektor na strategiczne miejsca i bedzie git.... wiecie jak mnie ostatnio prawie,ze zachwycił ten korektor z Loreala ''Perfetc Match'' w opakowaniu jak błyszczyk.Jest swietny.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 19:37   #4202
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Czy taki żel hialuronowy 1% z Biochemii Urody by się nadał?
Został mi jeszcze z dawnych zakupów.
Korektor z Loreala ''Perfetc Match'' już zakupiłam.
__________________
Życie bez glutenu.
Zapraszam: https://www.instagram.com/megip1/
Zapisz
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 19:52   #4203
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Czy taki żel hialuronowy 1% z Biochemii Urody by się nadał?
Został mi jeszcze z dawnych zakupów.
Korektor z Loreala ''Perfetc Match'' już zakupiłam.
....
tak,bedzie ok,tylko do zmieszania z oliwką ,tylko dobierz proporcje,żebynie piekło
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 20:45   #4204
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Pokombinuję z proporcjami, bo już nie pamiętam jakie powinny być.
Natrafiłam w necie na Serum Hialuronowe BioDermic, ale drogie
Kusi mnie ta seria oliwkowa z BioDermiki. Myślę o tym kremie na noc, bo na dzień pod podkład na razie mam ten żurawinowy z Apisu.
__________________
Życie bez glutenu.
Zapraszam: https://www.instagram.com/megip1/
Zapisz
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 21:15   #4205
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Pokombinuję z proporcjami, bo już nie pamiętam jakie powinny być.
Natrafiłam w necie na Serum Hialuronowe BioDermic, ale drogie
Kusi mnie ta seria oliwkowa z BioDermiki. Myślę o tym kremie na noc, bo na dzień pod podkład na razie mam ten żurawinowy z Apisu.
....
żurawinowy moze byc na noc,a oliwkowy moze byc na dzien,bo jest lekki...olejek co którąś noc.
Jeżeli znasz biochemie urody,to zdecydowanie warto kupic olejek do mycia,np ten z olejkiem z drzewka herbacianego, mozna go zamiennie stosować z żelem Babydream.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2012-12-03 o 21:34
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 09:43   #4206
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

ja uzywam Max Factora od kilku dni i sama nie wiem co o nim myslec. w weeknd przed imprezami go uzylam i niestety na kremie mi sie zwazyl po pewnym czasie. mam krem psyhogiel(czy jakos tak) stosuje go bardzo bardzo malutko bo jest dosyc tlustawy. mysle ze to moze byc wina kremu wlasnie. podklad niestety podkresla pory, trzeba sie troche namachac zeby ladnie wygladal na twarzy ale pozniej jest juz ok ladnie twarz wygladza i robi sie gladka. co polecacie pod podklad? cos nawilzajacego i najwazniejsze zeby nie zapychalo, bo mam skore sklonna do wypryskow. najlepiej zeby wsiakal do matu


a ten korektor loreala to pod oczy czy na wypsryski? ja na powazne wypsyki stosuje z rossmana synogren bo jest gesty i ladnie zakrywa, ale przydaloby mi sie cos fajnego rozjasniajacego pod oczy
__________________
24.03.2016

Edytowane przez Emilcia_1616
Czas edycji: 2012-12-04 o 09:46
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 12:52   #4207
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
ja uzywam Max Factora od kilku dni i sama nie wiem co o nim myslec. w weeknd przed imprezami go uzylam i niestety na kremie mi sie zwazyl po pewnym czasie. mam krem psyhogiel(czy jakos tak) stosuje go bardzo bardzo malutko bo jest dosyc tlustawy. mysle ze to moze byc wina kremu wlasnie. podklad niestety podkresla pory, trzeba sie troche namachac zeby ladnie wygladal na twarzy ale pozniej jest juz ok ladnie twarz wygladza i robi sie gladka. co polecacie pod podklad? cos nawilzajacego i najwazniejsze zeby nie zapychalo, bo mam skore sklonna do wypryskow. najlepiej zeby wsiakal do matu


a ten korektor loreala to pod oczy czy na wypsryski? ja na powazne wypsyki stosuje z rossmana synogren bo jest gesty i ladnie zakrywa, ale przydaloby mi sie cos fajnego rozjasniajacego pod oczy
...
Loreal jes świetny pod oczy,na policzki np przy naczynkach jak i na pojedyncze niedoskonałosci....ale pod oczy jak dla mnie nie ustępuje tym baaaardzo drogim korektorom.
Co do podkładu to ewidentnie wina kremu. Spróbuj może aptecznej serii Sensitia od Iwostinu,jest tam nawilżający krem w tubce,niezły pod makijaż.Krem wcale nie musi się wchłaniac do matu,może miec minimalną wilgotną warstewkę,która wtedy ładnie łączy się z podkładem,ważne żeby nie był tłusty,a ten co uzywasz jest bardzo.
I ważne,podkład trzeba utrwalic pudrem sypkim.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 14:46   #4208
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...wilzajacy.html mam ten z iwostinu ale nie wiem przypadkiem czy mnie nie zapchal i jak narazie stoi na polce......
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 14:50   #4209
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...wilzajacy.html mam ten z iwostinu ale nie wiem przypadkiem czy mnie nie zapchal i jak narazie stoi na polce......
....
a physiogel Cie nie zapycha i tu jest zagadka ja przez ostatnie 2 lata sie naszukałam tego co mnie nie zapcha i nie uczuli,własnie lekkie i pod makijaż też...w razie czego służę pomocą,gdyż niektórych produktów nie kupisz stacjonarnie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 15:52   #4210
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
a physiogel Cie nie zapycha i tu jest zagadka ja przez ostatnie 2 lata sie naszukałam tego co mnie nie zapcha i nie uczuli,własnie lekkie i pod makijaż też...w razie czego służę pomocą,gdyż niektórych produktów nie kupisz stacjonarnie.

czyli mowisz ze to bardziej physiogel powinien mnie zapchac? uzywam go na noc bo uspokoja moje krochy ktore niestety niszcza mnie psychicznie juz. kiedys uzywalam zwyklego podkladu soraya i wygladalam swietnie, teraz musze sie napracowac, naukrywac, zamaskowywac.eh. mysle juz o radykalnej diecie oczyszczajacej jelita, podobno zdrowe jelita to zdrowa cera.
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 16:25   #4211
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
czyli mowisz ze to bardziej physiogel powinien mnie zapchac? uzywam go na noc bo uspokoja moje krochy ktore niestety niszcza mnie psychicznie juz. kiedys uzywalam zwyklego podkladu soraya i wygladalam swietnie, teraz musze sie napracowac, naukrywac, zamaskowywac.eh. mysle juz o radykalnej diecie oczyszczajacej jelita, podobno zdrowe jelita to zdrowa cera.
.....
nooo jest potencjalnym megazapychaczem,jeżeli masz problem z cerą to może warto poszukac innych rozwiązan.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 16:29   #4212
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

boze, to moze on mnie zapycha? chyba raczej nie, bo krochy od roku mam na brodzie. wogole to ja nawet nie moge ocenic swojej skory, bo zaskorniki, rozszerzone pory to cechy tlustej a ja mam sucha chyba bo ciagle mam naciagnieta, dlatego ciezko mi dostosowac pielegnacje.narazie stosuje effclar duo
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 16:56   #4213
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
boze, to moze on mnie zapycha? chyba raczej nie, bo krochy od roku mam na brodzie. wogole to ja nawet nie moge ocenic swojej skory, bo zaskorniki, rozszerzone pory to cechy tlustej a ja mam sucha chyba bo ciagle mam naciagnieta, dlatego ciezko mi dostosowac pielegnacje.narazie stosuje effclar duo
....
masz cechy skóry Odwodnionej..Effaclar i podobne specyfiki pogłębiają taki stan.Szkoda oczyszczac się effaclarem a potem w ramach ukojenia ładowac ceprylic/capric triglyceride w Physiogelu na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o zapychanie i alergiczne wypryski . Może te krostki które masz są na bazie alergii własnie na dany kosmetyk/składnik kosmetyku, w okolicach brody może tez świadczyć o zaburzeniach hormonalnych.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 17:28   #4214
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
masz cechy skóry Odwodnionej..Effaclar i podobne specyfiki pogłębiają taki stan.Szkoda oczyszczac się effaclarem a potem w ramach ukojenia ładowac ceprylic/capric triglyceride w Physiogelu na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o zapychanie i alergiczne wypryski . Może te krostki które masz są na bazie alergii własnie na dany kosmetyk/składnik kosmetyku, w okolicach brody może tez świadczyć o zaburzeniach hormonalnych.

to mam go odstawic? i znowu bede musiala szukac innego kremu nawilzajacego....effclar kupilam na zlikwidowanie krost/zaskornikow bo prostsze skladniki juz nie dawaly rady, stosuje go tylko na brode
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 18:40   #4215
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
to mam go odstawic? i znowu bede musiala szukac innego kremu nawilzajacego....effclar kupilam na zlikwidowanie krost/zaskornikow bo prostsze skladniki juz nie dawaly rady, stosuje go tylko na brode
...
no ale zlikwidował?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 19:44   #4216
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
ja uzywam Max Factora od kilku dni i sama nie wiem co o nim myslec. w weeknd przed imprezami go uzylam i niestety na kremie mi sie zwazyl po pewnym czasie. mam krem psyhogiel(czy jakos tak) stosuje go bardzo bardzo malutko bo jest dosyc tlustawy. mysle ze to moze byc wina kremu wlasnie. podklad niestety podkresla pory, trzeba sie troche namachac zeby ladnie wygladal na twarzy ale pozniej jest juz ok ladnie twarz wygladza i robi sie gladka. co polecacie pod podklad? cos nawilzajacego i najwazniejsze zeby nie zapychalo, bo mam skore sklonna do wypryskow. najlepiej zeby wsiakal do matu
U mnie tak działa Nivea Soft. I stosuje go właśnie pod podkład MF.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 09:42   #4217
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
no ale zlikwidował?
uzywam go od ponad tygodnia. likwiduje gole szybko ale takze powstaja nowe, moze skora sie oczyszcza, nie mam pojecia. dzisiaj na noc wysmarowalam sie witamina A zeby zagoic troche krostki i jest lepiej.

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
U mnie tak działa Nivea Soft. I stosuje go właśnie pod podkład MF.

poczytam sobie o nim
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 10:43   #4218
panacea
Zadomowienie
 
Avatar panacea
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 320
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Witam się i ja.. Może i mnie się uda dostać jakąś radę..

Generalnie mój make up często ogranicza się do tuszowania rzęs, ale chciałabym znaleźć jakiś dobry podkład.. więc mam kilka pytań:
1. to prawda, że dla lepszej efektywności makijażu kosmetyki powinny mieć taki sam skład, a najlepiej być z jednej marki?
2. jak dobrać najlepszy kolor podkładu/korektora do kolorytu skóry?
3. mam cerę mieszaną, czasem mega suchą, czasem tłustą. Czy na krem do skóry mieszanej wybierać podkład matujący, rozświetlający, czy jeszcze inny?

Chciałam się jeszcze dowiedzieć o jakiś konkretny produkt, ale jak znam życie, to usłyszę, że trzeba próbować do skutku
__________________
zakochana żona
najszczęśliwsza mama


1.12.13
1.08.14




20.10.15
panacea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 11:30   #4219
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez panacea Pokaż wiadomość
Witam się i ja.. Może i mnie się uda dostać jakąś radę..

Generalnie mój make up często ogranicza się do tuszowania rzęs, ale chciałabym znaleźć jakiś dobry podkład.. więc mam kilka pytań:
1. to prawda, że dla lepszej efektywności makijażu kosmetyki powinny mieć taki sam skład, a najlepiej być z jednej marki?
2. jak dobrać najlepszy kolor podkładu/korektora do kolorytu skóry?
3. mam cerę mieszaną, czasem mega suchą, czasem tłustą. Czy na krem do skóry mieszanej wybierać podkład matujący, rozświetlający, czy jeszcze inny?

Chciałam się jeszcze dowiedzieć o jakiś konkretny produkt, ale jak znam życie, to usłyszę, że trzeba próbować do skutku
Widzę że mam podobny typ skóry co Ty, więc napiszę jak to jest u mnie.

1. Przyznam, że nigdy o czymś takim nie słyszałam. Owszem, mówi się, że kosmetyki pielęgnacyjne powinny być z jednej linii, ponieważ wtedy działają skuteczniej (np. żel do mycia twarzy, tonik, krem). Osobiście nigdy nie stosowałam się do tej zasady, wybieram takie kremy i takie podkłady, które mi odpowiadają i dobrze ze sobą współdziałają. Myślę, że jeśli znajdziesz odpowiednie dla siebie krem, podkład, korektor czy jeszcze coś innego to marka nie będzie miała znaczenia.

2. Jak sama napisałaś najlepiej metodą prób i błędów Na początek spróbuj określić jaki kolor ma Twoja skóra. Czy jest jasna, pośrednia czy może ciemna, jaki odcień ma Twoja cera, ciepły czy raczej chłodny, wpada bardziej w żółć czy w róż, może ma odcień czystego beżu?
Możesz także wkleić zdjęcie swojej cery w dziennym świetle albo napisać jakie kolory podkładów Ci odpowiadały, jeśli jakieś do tej pory stosowałaś.
Dobierając podkład najlepiej starać się o próbki, tak aby można było wypróbować go w domu, nakładając na odpowiedni krem, w dziennym świetle, sprawdzić jak podkład zachowa się na skórze po kilku godzinach. Kiedy nie mamy możliwości zdobycia próbek, wówczas najlepiej testować podkład na twarzy, warto maznąć się 2 - 3 kolorami, które wydaja się najbardziej odpowiednie, sprawdzić kolory w dziennym świetle, ten który stopi się ze skórą i będzie niewidoczny, jest odpowiednim kolorem. Najczęściej stosuję właśnie taką metodę i przy płynnych podkładach zawsze trafiam z odcieniem.
W przypadku korektora staram się, aby jego odcień był jak najbardziej zbliżony do koloru podkładu, wówczas dobrze się z nim stapia i jest niewidoczny.

3. Mam cerę mieszaną, przetłuszczającą się zwykle w strefie T, ostatnio pod wpływem pogody stała się strasznie sucha, swędząca. Do tej pory stosowałam lekkie kremy przeznaczone do cery mieszanej, żeby nie obciążać i nie zapchać skóry, ale nie nawilżały one dostatecznie. Dlatego postanowiłam przerzucić się na bardziej treściwy krem, który będzie lepiej nawilżał. Obecnie mam Nivea Soft i jestem z niego bardzo zadowolona. Dobrze nawilża, nadaje się pod podkład, a dodatkowo zauważyłam, że moja twarz przestała się świecić (nadal pojawia się jakieś błyszczenie, ale nie jest to takie nadmierne przetłuszczanie).
Staram się wybierać raczej podkłady matujące (obecnie mam MF Facefinity All day flawless), ponieważ te rozświetlające podkreślają niedoskonałości.
Myślę, że najpierw powinnaś zapanować nad swoją cerą odpowiednią pielęgnacją, regularne peelingi, odpowiedni krem, maseczka, a dopiero potem, kiedy Twoja cera się ustabilizuje wybierać podkład.
Piszesz, że Twoja cera jest mieszana - przydałby się podkład matujący, podobnie jak w przypadku cery tłustej
raz Twoja cera jest sucha - tu przydałby się podkład rozświetlający.
Wybieram podkłady matujące, ponieważ lubię kiedy moja cera jest całkiem matowa, nie błyszczy się, ale znam osoby, które mimo mieszanej cery wybierają podkłady rozświetlające i mocny błysk na twarzy im nie przeszkadza. Myślę, że wybór podkładu (matujący czy rozświetlający) zależy od osobistych preferencji.
Ostatnio sama mam taki problem, mimo, że mam cerę mieszaną to każdy podkład podkreślał suche skórki, a moja twarz się świeciła. Dopiero kiedy wdrożyłam odpowiednią, regularną pielęgnację udało mi się to zmienić.


Odsyłam także do KWC, tam zawsze możesz poczytać opinie dziewczyn z podobnym typem cery co Twój na temat konkretnych produktów
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 12:49   #4220
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
U mnie tak działa Nivea Soft. I stosuje go właśnie pod podkład MF.
....
Dziewczyny,trzymajcie sie z daleka od kremów zawierających parafine,<tutaj na samym przodzie składu> zwłaszcza jak ktos ma problemy z zapychaniem i alergią.Ponad to takie kremy nie zawsze dobrze łącza się z niektórymi podkładami.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 12:55   #4221
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
Dziewczyny,trzymajcie sie z daleka od kremów zawierających parafine,<tutaj na samym przodzie składu> zwłaszcza jak ktos ma problemy z zapychaniem i alergią.Ponad to takie kremy nie zawsze dobrze łącza się z niektórymi podkładami.
Z pewnością masz rację, ale nie należy uogólniać. Wielu osobom krem dobrze służy, m. in. mi a mam skórę bardzo podatną na zapychanie, jak dotąd nie wyrządził mi krzywdy. Z rozprowadzaniem podkładu także nie mam problemu.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 13:02   #4222
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez panacea Pokaż wiadomość
Witam się i ja.. Może i mnie się uda dostać jakąś radę..

Generalnie mój make up często ogranicza się do tuszowania rzęs, ale chciałabym znaleźć jakiś dobry podkład.. więc mam kilka pytań:
1. to prawda, że dla lepszej efektywności makijażu kosmetyki powinny mieć taki sam skład, a najlepiej być z jednej marki?

3. mam cerę mieszaną, czasem mega suchą, czasem tłustą. Czy na krem do skóry mieszanej wybierać podkład matujący, rozświetlający, czy jeszcze inny?

Chciałam się jeszcze dowiedzieć o jakiś konkretny produkt, ale jak znam życie, to usłyszę, że trzeba próbować do skutku
....
.1, absolutnie nie musisz sie tego trzymać,czasami to wręcz szkodliwe uzywanie całej serii jednocześnie< serie dla skór problemowych np.>
Wybieraj jak najdelikatniejsze oczyszczanie,tonizowanie bez alkoholu,i nawilżanie bez zapychania<czyli generalnie należy unikac w kremie takich składników jak: PARAFINA!!! TrójglicerydY,PEG'I,parab eny bo często uczulają...to jest odpowiedz również na 3cie pytanie,jaki krem wybrać...najlepiej nawilżający/niezapychający...unikamy nadmiernego matowienia,gdyż to powoduje odwodnienie naskórka i jeszcze wieksze wydzielanie sebum.Podobnie z podkładem,lepiej żeby nie był na blache matujący,aczkolwiek dobrze utrwalony sypkim pudrem.
Dziewczyny jeszcze raz o tej parafinie....mówiąc obrazowo to tak jakbyście sobie nałozyły na twarz woreczek foliowy,skóra nie oddycha i zaczynają się rozwijać bakterie beztlenowe,<podskórne gule itp...> Krem z parafiną tylko i wyłącznie dla skóre megasuchych..jak ktos juz sie bardzo uprze.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 13:08   #4223
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

kurcze, przegladam tak Wizaz i patrze ze watkow o kremach, nawilzeniu jest coraz mniej. wszedzie watki o olejach i tradziku. chyba tradzik zaatakowal wszystkich bo jest mnostwo tych watkow...
szkoda ze nie znalazlam watku o skorze odwodnionej....
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 13:49   #4224
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
kurcze, przegladam tak Wizaz i patrze ze watkow o kremach, nawilzeniu jest coraz mniej. wszedzie watki o olejach i tradziku. chyba tradzik zaatakowal wszystkich bo jest mnostwo tych watkow...
szkoda ze nie znalazlam watku o skorze odwodnionej....
....
bo oleje też dają radę przy trądziku i wspomagają nawilżanie....czyli koncepcja jest wspólna...najłatwiej trzymać się wytycznych czego unikać w kremach<i innych kosmetykach>,bo przy nawilżaniu problemem podstawowym jest to jak nawilżyć żeby nie zapchać<potocznie mówię zapchać,bo czasem te cięzsze kremy tez alergizują kontaktowo>
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 14:30   #4225
Bullet18
Przyczajenie
 
Avatar Bullet18
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cześć Wam!
W poszukiwaniu odpowiedniego podkładu, by ukryć jak najwięcej ropnych króst, wągrów, przebarwień tudzież innych paskudstw, jakimi "obdarzyła" mnie natura, udałam się do Sephory. Poprosiłam panią o dobranie czegoś odpowiedniego. Wybrała dla mnie dwa podkłady - Double wear Estēe Laude i Clinique Anti-blemish. Podchodziłam do obydwu dość sceptycznie, bo jak wiadomo, taka cera nie jest łatwa w dokładnym pokryciu i późniejszym obyciu. Mam na myśli "trzymanie" na sobie podkładu, ścieranie, świecenie, itp.
Ku mojemu zaskoczeniu, jeden z nich okazał się naprawdę bardzo dobry. Double wear ma według mnie dobre właściwości kryjące, matujące. Po całym dniu nie jest "zrulonikowany", a skórki, tworzące się podczas obierania się króst są ładnie przykryte.
Daję link do podkładu: http://www.esteelauder.pl/makijaz_po...r_stay-in.html

Ode mnie duży plus, polecam! Jedyny minus to cena -ok. 180 zł.

Jeśli chodzi o Clinique, to tu już jest nieco gorzej, dlatego nie będę się o nim wypowiadać xDD

Pozdrawiam!
__________________
„Standardowa edukacja zapewni Ci przeżycie. Samokształcenie - fortunę.”
Jim Rohn
Potrzebujesz motywacji? Zmotywuj się!
Podziel się z nami swoimi pasjami! http://nasze-pasje.phorum.pl
Bullet18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 16:43   #4226
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Hej
Pielęgnacja wg porad Darko1 zdaje u mnie rezultaty. Pomimo, ze moja skóra był wysuszona to na brodzie miałam kilka krost. Odstawiłam wszystkie przeciwtrądzikowe maści a pozostawiłam nową pielęgnację. Pryszcze poznikały, jeszcze trochę czasu musi minąć, żeby cera wróciła do normy -> czyli, żeby mnie nie piekły podkłady.
Wczoraj nałożyłam podkład Rimmelka podróbką BB ale nie pokrył mi przebiarwień na czole więc machnęłąm jeszcze palcami kolejną warstwę. Niestety pojawiły się pomarańczowe smugi, pomimo, że mam najjasniejszy odcień 100.
Dzisiaj nałożyłam go palcami i przypruszyłam pudrem, nawt nie używałam korektora, ale niestety piecze mnie twarz
Próbowałam jeszcze kilka dni temu toleriane teint, przypomniało mi się ze w aptece dostałąm próbkę koloru 11:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html
Trochę taki różowy na twarzy się robi i też troszkę pieczę.
Darko1, moje guru, co o tym podkładzie sądzisz?
__________________
Życie bez glutenu.
Zapraszam: https://www.instagram.com/megip1/
Zapisz
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 17:09   #4227
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Hej
Pielęgnacja wg porad Darko1 zdaje u mnie rezultaty. Pomimo, ze moja skóra był wysuszona to na brodzie miałam kilka krost. Odstawiłam wszystkie przeciwtrądzikowe maści a pozostawiłam nową pielęgnację. Pryszcze poznikały, jeszcze trochę czasu musi minąć, żeby cera wróciła do normy -> czyli, żeby mnie nie piekły podkłady.
Wczoraj nałożyłam podkład Rimmelka podróbką BB ale nie pokrył mi przebiarwień na czole więc machnęłąm jeszcze palcami kolejną warstwę. Niestety pojawiły się pomarańczowe smugi, pomimo, że mam najjasniejszy odcień 100.
Dzisiaj nałożyłam go palcami i przypruszyłam pudrem, nawt nie używałam korektora, ale niestety piecze mnie twarz
Próbowałam jeszcze kilka dni temu toleriane teint, przypomniało mi się ze w aptece dostałąm próbkę koloru 11:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html
Trochę taki różowy na twarzy się robi i też troszkę pieczę.
Darko1, moje guru, co o tym podkładzie sądzisz?
...
co do podkładu la rocha...hmmm ,jak dla mnie za mocny i obciązający,bardziej jako korektor na przebarwienia lub ukrycie naczynek....ale jeżeli nie będzie Cie piekł,to mozna go próbowac cieniutko nałożyć tą gąbką...na ten okres przejściowy.
Co do żelka....on jest bardzo specyficzny...nie lubi się z innymi podkładami<nie da sie go wymieszac z innym,tak jak ja to często robię> i nie lubi też warstwowego nakładania....Czyli nakładasz od razu odpowiednia ilosć i koniec...na przebarwienia,plamki itd..dajesz korektor.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 17:21   #4228
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Dziękuję Darko1
Jeszcze potestuję żelka Rimmelka i Max Factora 3 w 1. Ten ostatni mnie też kusi. Miałam próbki z Rossmana i z Douglasa i wydaje mi się, że trochę się od siebie różnią te podkłady, czy ktoś to jeszcze zauważył?Z Douglasa ładniej wyglądał na twarzy, ale za to ciemniał, z kolei ten z Rossa wyglądał przyzwoicie i kolor był w miarę dobrany.
__________________
Życie bez glutenu.
Zapraszam: https://www.instagram.com/megip1/
Zapisz
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 17:25   #4229
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Dziękuję Darko1
Jeszcze potestuję żelka Rimmelka i Max Factora 3 w 1. Ten ostatni mnie też kusi. Miałam próbki z Rossmana i z Douglasa i wydaje mi się, że trochę się od siebie różnią te podkłady, czy ktoś to jeszcze zauważył?Z Douglasa ładniej wyglądał na twarzy, ale za to ciemniał, z kolei ten z Rossa wyglądał przyzwoicie i kolor był w miarę dobrany.
....
różnią się? może to kwestia przechowywania testera w sklepie,niestety ale często kosmetyki o zgrozo! nagrzewaja sie od tamtejszego oświetlenia i poprostu szybciej psują.
Tak z ciekawości Megan,gdzie kupiłas stacjonarnie żurawinowego Apisa? bo ja go nie moge nigdzie trafic stacjonarnie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 18:27   #4230
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...arganowym.html
o tym kremie piszecie? Darko myslisz ze ja tez moglabym sie na niego skusic? czy dla mojej odwodnionej skory bedzie za slaby? kusi mnie tez fitomed ma dobre recenzje na KWC
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.