Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-14, 18:21   #1
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Lightbulb

Chce wlasnorecznie ukrecic filtr


Otoz, mam przepis na zrobienie sobie filtru, i chce zapytac nasze ekspertki-wizazanki co o tym sadza. Ostatnio zaczelam robic troche wlasnych kosmetykow, by byly jak najbardziej lagodne, bez szkodliwych skladnikow.

Znazalam kilka przepisow, Do bazy tluszczowej dodaje sie SoFi, vit E acetat, woda dystylowana. Skladniki opcjonalne sa D-Panthenol 75, ekstrakt meristem, Paraben-K
(moge podac dokladne przepisy).

Przepisy roznia sie glownie tym, jaki rodzaj SoFi sie uzywa: SoFiO (rozpuszczalny w oleju), SoFiO Super HT czy SoFi-W 50% (rozpuszczalny w wodzie). W zaleznosci od tego rozni sie baza.

Dla mnie to troche czarna magia... co o tym sadzicie ? Czy taki filtr jest fotostabilny ? Czy warto go zrobic ? Co daja te opcjonalne skladniki ?
Czy ktoras wizazanka robila sobie sama filtr ?

Przepis jest z Hobbytheque, przepraszam jesli cos krece, bo oryginal jest po niemiecku a ja nie szprecham dobrze.

Z gory dziekuje !
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 08:25   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Chce wlasnorecznie ukrecic filtr

Hmm, a może jednak zrób jakiś inny kosmetyk zamiast? Jak szukasz czegoś łagodnego (i niezbyt skutecznego), to kup maść /pastę cynkową za 2 zł.

Większość biochemiczek szuka "wypasionych", wieloskładnikowych (tzn. filtry chemiczne+mineralne), skutecznych! filtrów. Analizują spektrum ochrony UV, podkreślają jak ważna jest ochrona przed UVA i jak niewiele filtrów spełnia wymagania. Nie potrzebujesz skutecznej ochrony przed UVA/UVB?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 13:52   #3
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Chce wlasnorecznie ukrecic filtr

Potrzebuje, wiec dlatego sie pytalam czy taki filtr zrobiony wlasnorecznie da taka ochrone czy nie.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 17:45   #4
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Chce wlasnorecznie ukrecic filtr

zatem odpowiedz brzmi: nie da. da nikłą ochronę. kosmetyki własnoręcznie robione są świetne, ale filtr jest tu wyjątkiem potwierdzającym regułę. lepiej własnoręcznie zrobić krem na noc, serum pod filtr, olejek myjący, szampon, balsam...byle nie filtr.
pozdrawiam
p.s. co to jest to SoFi? czy to ma byc jakis filtr? bo zaden z pozostalych skladnikow filtrem nie jest...
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 19:45   #5
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Chce wlasnorecznie ukrecic filtr

Dzieki za odpowiedz ! Juz sie zaczne rozgladac po wizazu po dobry filtr.
SoFi to ma byc wlasnie jakis filtr, ale nie wiem nic wiecej...
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 22:09   #6
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Forum przejrzalam, z Google skorzystalam. Podobnego tematu nie znalazlam.



Przyznam, ze filtrow nie uzywam. Dziennie nawet kwadransa w sloncu nie spedzam. Na dluzej wychodze minimum po 18, a wtedy jak wiadomo slonce nie jest zbyt zabojcze.

Filtrowac sie nie lubie, bo choc wyprobowalam wiele filtrow to kazdy mnie zapycha, warzy podklad i powoduje image Potwora z Loch Ness. Starosc nie radosc, a mlodosc nie wiecznosc, wiec juz od dluzszego czasu mysle jak filtry ponownie wprowadzic do swojego zywota.



Znalazlam interesujace informacje na temat tlenku cynku i dwutlenku tytanu. Oba sa niby dobrymi filtrami. Nurtuje mnie jednak kilka problemow.

1. Czy ich zdolnosc anty-UV jest porownywalna?
2. Maksymalne dopuszczalne stezenie kazdego z nich to 25%. Nie znalazlam jednak informacji czy moge uzyc 25% tego i tego, czyli lacznie 50%. Moge?
3. Przy uzyciu po 25% jaka moc ochrony dadza?


Probowal ktos takich samorobnych filtrow? Jak wrazenia? Warto?




Bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki i pomoc .


http://www.kolorowka.com/128,tlenek-cynku.html
http://www.kolorowka.com/237,tlenek-...00-110-nm.html
http://www.kolorowka.com/2,dwutlenek-tytanu.html

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-05-31 o 22:11
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 09:39   #7
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Samorobne filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat ze strony sklepu ZSK "Z dostępnych informacji - zastosowanie 12.5% mikronizowanego tlenku cynku pozwala na otrzymanie ochrony przeciwsłonecznej rzędu 15, a w przypadku stężenia 20.5% SPF wzrasta do 30. "

Przepis na krem z filtrem http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Krem-na-co-dzien/24
Olejek do opalania
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ole...a-filtra-UV/27

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2012-06-01 o 09:40
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 09:58   #8
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Samorobne filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Nie jestem fanką filtrów mineralnych więc nie za bardzo pomogę jednak z drugiej strony jakoś nie przekonuje mnie przygotowywanie tego typu preparatu w warunkach domowych.

U mnie filtrowanie przeszło niezłe fazy, w różnym stopniu. Od dawna mam zdrowe podejście i przestałam się katować filtrowaniem na co dzień ale ja nigdy nie należałam do ortodoksyjnych filtromaniaczek
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 12:49   #9
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Hej
Do chemika mi daleko, ale trochę doświadczeń w samoróbkach mam... i powiem Ci, że zaskoczył mnie Twój pomysł - wydaje mi się, że to może być trudne, zrobić taki filtr, żeby był łatwy w obsłudze...
Ale to nic nie wnosi do tematu; mam jednak kilka uwag luźnych: po pierwsze jakbyś chciała, to znam 3 całkiem przyzwoite, pielęgnacyjne kremy z mineralnymi filtrami a po drugie: titanium dioxide to często pierwszy składnik podkładów mineralnych (sypkich) - np. podkład TBS ma go na 1wszym miejscu w składzie - puder ten ma SPF określone przez producenta jako 25
A połączenie tych dwóch (kremu z mineralnym filtrem i sypkiego podkładu mineralnego) to już całkiem niezła ochrona - wygląda to też (przynajmniej u mnie) całkiem spoko, żadnej tam tapety i tak dalej...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 12:58   #10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Cytat ze strony sklepu ZSK "Z dostępnych informacji - zastosowanie 12.5% mikronizowanego tlenku cynku pozwala na otrzymanie ochrony przeciwsłonecznej rzędu 15, a w przypadku stężenia 20.5% SPF wzrasta do 30. "

Przepis na krem z filtrem http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Krem-na-co-dzien/24
Olejek do opalania
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ole...a-filtra-UV/27
Dziekuje, juz przeczytalam. Bardzo przydatne informacje .

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie jestem fanką filtrów mineralnych więc nie za bardzo pomogę jednak z drugiej strony jakoś nie przekonuje mnie przygotowywanie tego typu preparatu w warunkach domowych.

U mnie filtrowanie przeszło niezłe fazy, w różnym stopniu. Od dawna mam zdrowe podejście i przestałam się katować filtrowaniem na co dzień ale ja nigdy nie należałam do ortodoksyjnych filtromaniaczek
No wlasnie ja filtrow nie znosze. Probuje znalezc najmniej znienawidzona forme filtrow .

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hej
Do chemika mi daleko, ale trochę doświadczeń w samoróbkach mam... i powiem Ci, że zaskoczył mnie Twój pomysł - wydaje mi się, że to może być trudne, zrobić taki filtr, żeby był łatwy w obsłudze...
Ale to nic nie wnosi do tematu; mam jednak kilka uwag luźnych: po pierwsze jakbyś chciała, to znam 3 całkiem przyzwoite, pielęgnacyjne kremy z mineralnymi filtrami a po drugie: titanium dioxide to często pierwszy składnik podkładów mineralnych (sypkich) - np. podkład TBS ma go na 1wszym miejscu w składzie - puder ten ma SPF określone przez producenta jako 25
A połączenie tych dwóch (kremu z mineralnym filtrem i sypkiego podkładu mineralnego) to już całkiem niezła ochrona - wygląda to też (przynajmniej u mnie) całkiem spoko, żadnej tam tapety i tak dalej...
TBS odpada. Jestem bardzo blada i tam nic dla siebie nie znajde. Poza tym trzeba by nalozyc tego ogromnie duzo (przeliczenie 2ml), aby uzyskac ochrona, ktora deklaruja.

Nie chce robic typowego filtra, do ktorego linka wrzucila wizazanka wyzej. Chce dodac proszki do podkladu - to bylby moj filtr. Do tego uzyc go jako sypkacza. Wiem, ze ochrona wysoka nie bedzie bo nie nakladam az tak duzo podkladu, ale jakas tam bedzie.

Nie potrafie znalezc tylko odpowiednich informacji. 20,5% stezenia tlenku cynku da SPF 30. Ile da maksimum, czyli 25 . Ile moge wtedy dosypac dwutlenku tytanu? Jaki bedzie wtedy filtr .
Jak widzisz brakow w wiedzy mam duzo .

Jesliby dalo sypnac sie i tego i tego po 25% to ochrona powinna byc spora nawet przy niewielkiej ilosci podkladu.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 12:58   #11
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34438204]Forum przejrzalam, z Google skorzystalam. Podobnego tematu nie znalazlam.



Przyznam, ze filtrow nie uzywam. Dziennie nawet kwadransa w sloncu nie spedzam. Na dluzej wychodze minimum po 18, a wtedy jak wiadomo slonce nie jest zbyt zabojcze.

Filtrowac sie nie lubie, bo choc wyprobowalam wiele filtrow to kazdy mnie zapycha, warzy podklad i powoduje image Potwora z Loch Ness. Starosc nie radosc, a mlodosc nie wiecznosc, wiec juz od dluzszego czasu mysle jak filtry ponownie wprowadzic do swojego zywota.



Znalazlam interesujace informacje na temat tlenku cynku i dwutlenku tytanu. Oba sa niby dobrymi filtrami. Nurtuje mnie jednak kilka problemow.

1. Czy ich zdolnosc anty-UV jest porownywalna?
2. Maksymalne dopuszczalne stezenie kazdego z nich to 25%. Nie znalazlam jednak informacji czy moge uzyc 25% tego i tego, czyli lacznie 50%. Moge?
3. Przy uzyciu po 25% jaka moc ochrony dadza?


Probowal ktos takich samorobnych filtrow? Jak wrazenia? Warto?




Bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki i pomoc .


http://www.kolorowka.com/128,tlenek-cynku.html
http://www.kolorowka.com/237,tlenek-...00-110-nm.html
http://www.kolorowka.com/2,dwutlenek-tytanu.html[/QUOTE]
Witam w klubie, możemy sobie przybić piątkę - żadnych filtrów w kremie nie jestem w stanie udźwignąć, moją skórę zawsze skutecznie zapychają. Dowiedziałam się kiedyśś że nawet mineralnej filtry w kremie muszą być umieszczone w dość przyciężkawych (dla mnie) olejach

Stosuję od kilku misięcy bez problemów ze skórą puder z 40% filtrów mineralnych Funky Fresh SPF Powder Nude - kolor jest beżowy, na poziomie powiedziałabym Light Medium u Lumiere. Nie zapycha, dobrze chroni przed słońcem - mimo stosowania cały czas o kilku miesięcy retinoidów i kwasów AHA i az. nie mam żadnych przebarwień ani piegów, które każdej wiosny i lata miałam.

Myślałam jeszcze nad zamówieniem gotowych zestawów pudrów z Kolorówki, ale trzeba mieć do tego młynek lub moździerz i chyba na razie nie chce mi się w to bawić

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Aha - w odpowiedzi na Twoje pytania:
mozesz dać 25 dw.tytanu +25% tlenku cynku, tylko poza tym musisz dać jakieś tlenki "barwne" bo całość bedzie bardzo biała

Podobno filtry mineralne dają nie najlepszą ochronę przed UV A

Jeśli dasz 50% filtrów mineralnych moc ochrony będzie duża, ale tylko pod warunkiem, że nie zetrzesz ich (np. kolejną warsztwą makijażu, nieumiejętnym nakładaniem).
__________________


Edytowane przez kotwilka
Czas edycji: 2012-06-01 o 12:55
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 13:05   #12
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Nie wiem, ile w tym prawdy, ale jak kupowałam krem Phenome z filtrem 15 sprzedająca zapewniała mnie,że ochrona jest 80% (cokolwiek miało by to znaczyć).
Rzeczywiście jednak jest wystarczająca na co dzień - akurat był to długi i bardzo słoneczny weekend, spędziłam sporo czasu na mieście w godzinach największego nasłonecznienia (raz się nawet zgubiłam z powodu remontów i zmian tras komunikacji miejskiej) i nic, żadnego znaku słońca na twarzy; a mam ogromną skłonność do przebarwień.

Także jakbyś próbowała po troszku dosypywać, to pewnie cel swój osiągniesz. Zawsze to trochę tej ochrony będzie. Tylko titanium musi być bardzo drobno zmielone chyba... jest gdzieś wątek o kolorówce.com - pewnie ktoś już kupował...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 13:16   #13
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Witam w klubie, możemy sobie przybić piątkę - żadnych filtrów w kremie nie jestem w stanie udźwignąć, moją skórę zawsze skutecznie zapychają. Dowiedziałam się kiedyśś że nawet mineralnej filtry w kremie muszą być umieszczone w dość przyciężkawych (dla mnie) olejach

Stosuję od kilku misięcy bez problemów ze skórą puder z 40% filtrów mineralnych Funky Fresh SPF Powder Nude - kolor jest beżowy, na poziomie powiedziałabym Light Medium u Lumiere. Nie zapycha, dobrze chroni przed słońcem - mimo stosowania cały czas o kilku miesięcy retinoidów i kwasów AHA i az. nie mam żadnych przebarwień ani piegów, które każdej wiosny i lata miałam.

Myślałam jeszcze nad zamówieniem gotowych zestawów pudrów z Kolorówki, ale trzeba mieć do tego młynek lub moździerz i chyba na razie nie chce mi się w to bawić

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Aha - w odpowiedzi na Twoje pytania:
mozesz dać 25 dw.tytanu +25% tlenku cynku, tylko poza tym musisz dać jakieś tlenki "barwne" bo całość bedzie bardzo biała

Podobno filtry mineralne dają nie najlepszą ochronę przed UV A

Jeśli dasz 50% filtrów mineralnych moc ochrony będzie duża, ale tylko pod warunkiem, że nie zetrzesz ich (np. kolejną warsztwą makijażu, nieumiejętnym nakładaniem).
Dziekuje za odpowiedz. Wygooglalam Twojego Funky Fresha. Na mnie za ciemny niestety (jestem blond wersja Morticii Adams ). Znalazlam jednak sklad tego cudaka: 20% tytanu i 20% cynku. Moze wiec sprobuje zastosowac tyle samo u siebie i nie umre .

Nie wiem czy mam jakies dziwne przekonania, ale mam wrazenie, ze podlad z tymi mineralami bylby lepszy jako filtr niz sam mineral bo podkladu nalozysz wiecej, ergo filtra tez bedzie wiecej.

Ta niska ochrona UVA mnie martwi. Nie znalazlam jakichs konkretnych informacji na ten temat. Ciezko w ogole jakies dobre info na temat filtrow znalezc.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Nie wiem, ile w tym prawdy, ale jak kupowałam krem Phenome z filtrem 15 sprzedająca zapewniała mnie,że ochrona jest 80% (cokolwiek miało by to znaczyć).
Rzeczywiście jednak jest wystarczająca na co dzień - akurat był to długi i bardzo słoneczny weekend, spędziłam sporo czasu na mieście w godzinach największego nasłonecznienia (raz się nawet zgubiłam z powodu remontów i zmian tras komunikacji miejskiej) i nic, żadnego znaku słońca na twarzy; a mam ogromną skłonność do przebarwień.

Także jakbyś próbowała po troszku dosypywać, to pewnie cel swój osiągniesz. Zawsze to trochę tej ochrony będzie. Tylko titanium musi być bardzo drobno zmielone chyba... jest gdzieś wątek o kolorówce.com - pewnie ktoś już kupował...
Bede probowac .

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-06-01 o 13:17
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 13:37   #14
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34447481]
Bede probowac .[/QUOTE]
Próbuj, trzymam kciuki
Trochę mnie martwi tylko teoretyczna zmiana koloru pudru... musiałabyś chyba do tych testów wziąć jakiś ciemniejszy chyba masz w zasobach nieco za ciemnie pudry, nie?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 13:41   #15
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Próbuj, trzymam kciuki
Trochę mnie martwi tylko teoretyczna zmiana koloru pudru... musiałabyś chyba do tych testów wziąć jakiś ciemniejszy chyba masz w zasobach nieco za ciemnie pudry, nie?
Swoje puderki i tak juz jasne rozjasniam bialym podkladem albo biala baza. Jak beda rozjasniac prochy za bardzo to najwyzej ze swojego rozjasniania zrezygnuje .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 14:57   #16
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Nie wiem, ile w tym prawdy, ale jak kupowałam krem Phenome z filtrem 15 sprzedająca zapewniała mnie,że ochrona jest 80% (cokolwiek miało by to znaczyć).
Filtr spf 15 blokuje okolo 75% promienowiania uvb z tego co kojarze (nałożony w odpowiedniej ilości itd itp) więc pewnie o to chodzilo
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 00:53   #17
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34447051]


No wlasnie ja filtrow nie znosze. Probuje znalezc najmniej znienawidzona forme filtrow .



[/QUOTE]

Zakładam, że szukasz czegoś wyłącznie do twarzy, tak?
Przeglądałaś może publikacje na PubMedzie? wg mnie warto tam zaglądać

Masz problem z filtrami jako składnikami? bo może zwykły krem na poziomie firm apetcznych, które wypuszczaja tzw. miejskie mógłby byc dobry?

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Witam w klubie, możemy sobie przybić piątkę - żadnych filtrów w kremie nie jestem w stanie udźwignąć, moją skórę zawsze skutecznie zapychają. Dowiedziałam się kiedyśś że nawet mineralnej filtry w kremie muszą być umieszczone w dość przyciężkawych (dla mnie) olejach

Stosuję od kilku misięcy bez problemów ze skórą puder z 40% filtrów mineralnych Funky Fresh SPF Powder Nude - kolor jest beżowy, na poziomie powiedziałabym Light Medium u Lumiere. Nie zapycha, dobrze chroni przed słońcem - mimo stosowania cały czas o kilku miesięcy retinoidów i kwasów AHA i az. nie mam żadnych przebarwień ani piegów, które każdej wiosny i lata miałam.

Myślałam jeszcze nad zamówieniem gotowych zestawów pudrów z Kolorówki, ale trzeba mieć do tego młynek lub moździerz i chyba na razie nie chce mi się w to bawić

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Aha - w odpowiedzi na Twoje pytania:
mozesz dać 25 dw.tytanu +25% tlenku cynku, tylko poza tym musisz dać jakieś tlenki "barwne" bo całość bedzie bardzo biała

Podobno filtry mineralne dają nie najlepszą ochronę przed UV A

Jeśli dasz 50% filtrów mineralnych moc ochrony będzie duża, ale tylko pod warunkiem, że nie zetrzesz ich (np. kolejną warsztwą makijażu, nieumiejętnym nakładaniem).
Zaciekawiłaś mnie tym pudrem, jest podana specyfikacja albo coś więcej ze strony producenta?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 06:55   #18
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34447481]Dziekuje za odpowiedz. Wygooglalam Twojego Funky Fresha. Na mnie za ciemny niestety (jestem blond wersja Morticii Adams ). Znalazlam jednak sklad tego cudaka: 20% tytanu i 20% cynku. Moze wiec sprobuje zastosowac tyle samo u siebie i nie umre .

Nie wiem czy mam jakies dziwne przekonania, ale mam wrazenie, ze podlad z tymi mineralami bylby lepszy jako filtr niz sam mineral bo podkladu nalozysz wiecej, ergo filtra tez bedzie wiecej.

Ta niska ochrona UVA mnie martwi. Nie znalazlam jakichs konkretnych informacji na ten temat. Ciezko w ogole jakies dobre info na temat filtrow znalezc.



Bede probowac .[/QUOTE]
Może właścicielka tego Funky Fresh zrobiłaby Ci jaśniejszy puder, musiałabyś napisać

A myślałaś o zestawie do zrobienia z Kolorowki?
http://www.kolorowka.com/373,zestaw-...m-uv-10-g.html
http://www.kolorowka.com/374,zestaw-...m-uv-10-g.html
Możesz sobie wybrać najjaśniejszy kolor tlenku i mieć bardzo jasny puder - wszystko odmierzone.

Próbować z rozjaśnianiem swoich pudrów za pomocą tlenku cynku i dwutlenku tytanu też można Będą też bardziej kryjące przez to.

Pewnie wiesz, ale regularne, codziennie używanie witaminy C (np w serum) po kilkunastu dniach zwiększa odporność skóry na promienie UV (więc to też jest jakiś sposób, choć oczywiście bez filtrów się nie obędzie).
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zakładam, że szukasz czegoś wyłącznie do twarzy, tak?
Przeglądałaś może publikacje na PubMedzie? wg mnie warto tam zaglądać

Masz problem z filtrami jako składnikami? bo może zwykły krem na poziomie firm apetcznych, które wypuszczaja tzw. miejskie mógłby byc dobry?

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------



Zaciekawiłaś mnie tym pudrem, jest podana specyfikacja albo coś więcej ze strony producenta?
Ze strony producenta nic więcej poza to nie znalazłam, ale mnie to satysfakcjonuje
SPF Powder 30+
Nude
This lightwieght transclucent powder provides physical broad spectrum UVA & UVB protection of 30+
An ideal choice for those who don't want to wear greasy suncream.
Suitable for all skin types, men, women & children
Due to the high levels of minerals the powder is extremely healing for acne prone & problem skin.
Apply with a kabuki or powder brush after foundation or wear alone, use on the face and body.
Contains: 20% Titanium Dioxide, 20% Zinc Oxide, Mica, Iron Oxides
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 12:22   #19
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zakładam, że szukasz czegoś wyłącznie do twarzy, tak?
Przeglądałaś może publikacje na PubMedzie? wg mnie warto tam zaglądać

Masz problem z filtrami jako składnikami? bo może zwykły krem na poziomie firm apetcznych, które wypuszczaja tzw. miejskie mógłby byc dobry?
Rzecz w tym, ze wszystkie testowane przeze mnie filtry zapychaly pory i sprawialy, ze moj podklad wygladal strasznie. Stad zainteresowanie wlasnymi miksami.

Na PubMedzie nie patrzylam. Nawet nie wiedzialam do tej pory co to . Juz wiem .

Narazie szukam czegos do twarzy, a ja sie sprawdzi to moze i do ciala sie nada.

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Może właścicielka tego Funky Fresh zrobiłaby Ci jaśniejszy puder, musiałabyś napisać

A myślałaś o zestawie do zrobienia z Kolorowki?
http://www.kolorowka.com/373,zestaw-...m-uv-10-g.html
http://www.kolorowka.com/374,zestaw-...m-uv-10-g.html
Możesz sobie wybrać najjaśniejszy kolor tlenku i mieć bardzo jasny puder - wszystko odmierzone.

Próbować z rozjaśnianiem swoich pudrów za pomocą tlenku cynku i dwutlenku tytanu też można Będą też bardziej kryjące przez to.

Pewnie wiesz, ale regularne, codziennie używanie witaminy C (np w serum) po kilkunastu dniach zwiększa odporność skóry na promienie UV (więc to też jest jakiś sposób, choć oczywiście bez filtrów się nie obędzie).

Ze strony producenta nic więcej poza to nie znalazłam, ale mnie to satysfakcjonuje
SPF Powder 30+
Nude
This lightwieght transclucent powder provides physical broad spectrum UVA & UVB protection of 30+
An ideal choice for those who don't want to wear greasy suncream.
Suitable for all skin types, men, women & children
Due to the high levels of minerals the powder is extremely healing for acne prone & problem skin.
Apply with a kabuki or powder brush after foundation or wear alone, use on the face and body.
Contains: 20% Titanium Dioxide, 20% Zinc Oxide, Mica, Iron Oxides
Gotowych przepisow na puder pod uwage nie bralam, bo jak pisalam wole podklad. Sadze, ze taka forma filtra bedzie lepsza bo mocniejsza.

O witaminie C wiem. Probowalam kiedys paru cudakow, ale zapychaly, wiec nie szukalam dalej.

Mam dosc klopotliwa skore.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 16:12   #20
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34463380]Rzecz w tym, ze wszystkie testowane przeze mnie filtry zapychaly pory i sprawialy, ze moj podklad wygladal strasznie. Stad zainteresowanie wlasnymi miksami.

Na PubMedzie nie patrzylam. Nawet nie wiedzialam do tej pory co to . Juz wiem .

Narazie szukam czegos do twarzy, a ja sie sprawdzi to moze i do ciala sie nada.



Gotowych przepisow na puder pod uwage nie bralam, bo jak pisalam wole podklad. Sadze, ze taka forma filtra bedzie lepsza bo mocniejsza.

O witaminie C wiem. Probowalam kiedys paru cudakow, ale zapychaly, wiec nie szukalam dalej.

Mam dosc klopotliwa skore.[/QUOTE]
A w czym chcesz te filtry wymieszać, żeby zrobić podkład? Domieszać do gotowego podkładu? Bo zrobienie własnego podkładu płynnego z filtrami wydaje mi się mega trudne, jeśli w ogóle wykonalne. Trzeba by mieć chyba tlenki w silikonowych otoczkach.. Nigdy nie słyszałam, żeby ktoś zrobił własny płynny podkład i to jeszcze niezapychający Ale jak Ci się uda, to daj znać, bo sama bym chętnie używała!

Z witaminą C polecam samorobione serum: kwas askorbinowy+woda, ewentualnie kwas ferulowy lub alkohol do tego. Nie ma mowy, żeby zapchało, bo to sama woda prawie

Wiem, że nasza moderatorka Lorri ma doświadczenie z samoróbnymi filtrami, ale chyba tylko w pudrze. Na pewno jednak coś o tym wie - hop hop Lorri, jesteś tu?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 16:54   #21
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
A w czym chcesz te filtry wymieszać, żeby zrobić podkład? Domieszać do gotowego podkładu? Bo zrobienie własnego podkładu płynnego z filtrami wydaje mi się mega trudne, jeśli w ogóle wykonalne. Trzeba by mieć chyba tlenki w silikonowych otoczkach.. Nigdy nie słyszałam, żeby ktoś zrobił własny płynny podkład i to jeszcze niezapychający Ale jak Ci się uda, to daj znać, bo sama bym chętnie używała!

Z witaminą C polecam samorobione serum: kwas askorbinowy+woda, ewentualnie kwas ferulowy lub alkohol do tego. Nie ma mowy, żeby zapchało, bo to sama woda prawie

Wiem, że nasza moderatorka Lorri ma doświadczenie z samoróbnymi filtrami, ale chyba tylko w pudrze. Na pewno jednak coś o tym wie - hop hop Lorri, jesteś tu?
Oj, nie nie . Mam swoj jeden niezapychajacy podklad i do niego chcialam dodac proszkow.

Serum wyprobuje, dziekuje . Nakupie kwasu askorbinowego i bede mieszac .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 10:10   #22
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34467795]Oj, nie nie . Mam swoj jeden niezapychajacy podklad i do niego chcialam dodac proszkow.
[/QUOTE]

W ZSK jest dostępny tlenek cynku nanocząsteczkowy, który nie powinien mocno bielić. Tlenek tytanu, np. z Kolorówki, może mocno rozjaśnić podkład, musiałabyś dodać mieszankę kolorowych tlenków żelaza dla przyciemnienia. Oczywiście nie ma gwarancji, że fluid miałby dobre właściwości aplikacyjne po takim tuningu.


Dla osób, które nie tolerują kremów z filtrami, najprostszym rozwiązaniem może być dobry podkład mineralny. Makijaż mineralny czyni zaletę z tego, co przez długi czas - zanim wprowadzono tlenki nanocząsteczkowe - było postrzegane jako wada filtrów fizycznych w kosmetykach promieniochronnych (bielenie, krycie). Warto zwrócić uwagę, że limit stężenia 25% dotyczy użycia tlenków w funkcji filtrów UV. Jeśli producent stosuje je jako pigmenty, to ograniczenie takie nie obowiązuje. Można znaleźć podkłady mineralne z tlenkami na pierwszych miejscach w składzie. Nawet gdy producent nie określa SPF takiego podkładu, to nie znaczy, że nie może on dawać skutecznej ochrony, porównywalnej nawet do kremów z wysokimi filtrami. W tym wypadku istotne jest jednak nie tylko stężenie tlenków i ilość nakładanego podkładu, ale również jego właściwości - przede wszystkim przyczepność i trwałość. Z podkładów łatwo ścierających się, "znikających" z twarzy pożytek będzie niewielki. Warto utrwalać makijaż mineralny dobrym pudrem (u mnie najlepiej sprawdza się Hauschka w kompakcie, dawniej nakładany puszkiem, teraz pędzlem flat-top).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-05 o 16:46
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 10:00   #23
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

A ile podkładu mineralnego trzeba nałożyć, żeby można było mówić o względnej ochronie przeciwsłonecznej?
Ja usiłuję stosować kombo: filtr mineralny (w ilości "nieprzepisowej", jako krem do twarzy) a na to 3 warstwy podkładu mineralnego... na razie walczę o to, by efekt końcowy nadawał się "do ludzi"
Wszelkie uwagi mile widziane
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 10:29   #24
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
A ile podkładu mineralnego trzeba nałożyć, żeby można było mówić o względnej ochronie przeciwsłonecznej?
Nie da się tego ustalić. Tak jak wspomniałam, różne czynniki wchodzą w grę. Proponuję trzymać się następujących zasad:

1) wybierać podkłady, które oprócz tlenku tytanu zawierają tlenek cynku (ten drugi lepiej chroni w zakresie UVA1);

2) wybierać podkłady z wysokim stężeniem tlenków (Titanium Dioxide i Zinc Oxide na pierwszym i drugim, ew. trzecim miejscu w składzie);

3) nakładać więcej niż jedną warstwę podkładu (oczywiście w granicach rozsądku, unikając efektu maski);

4) wybierać podkłady trwałe, o dobrej przyczepności (poza pigmentami i wypełniaczami zawierają najczęściej dodatki, takie jak stearyniany cynku i magnezu, azotek boru, mirystynian magnezu);

5) utrwalać makijaż pudrem, który można aplikować metodą stemplowania (aby nie zmiatać z twarzy nałożonych wcześniej minerałów);

6) poprawiać makijaż w ciągu dnia.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-16 o 15:52
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 12:38   #25
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
A ile podkładu mineralnego trzeba nałożyć, żeby można było mówić o względnej ochronie przeciwsłonecznej?
Ja usiłuję stosować kombo: filtr mineralny (w ilości "nieprzepisowej", jako krem do twarzy) a na to 3 warstwy podkładu mineralnego... na razie walczę o to, by efekt końcowy nadawał się "do ludzi"
Wszelkie uwagi mile widziane
Nie jestem specjalistka w tym temacie, ale mogę powiedzieć o moich doświadczeniach: mam skórę maksymalnie skłonna do przebarwień (z natury jasną, płytko unaczynioną, poza tym non stop przyjmuję leki hormonalne). Z powodu wieku kwasy i retinoidy sa u mnie w pielęgnacji na porządku dziennym; do tej pory używałam aptecznych filtrów 50+ i jako tako wyprowadziłam swoją cerę na prostą - teraz, po przejściu na pielęgnację naturalną używam filtrów mineralnych: 30stek, nawet ostatnio kupiłam krem z mineralną 10 co wg mnie jest skandalicznie niskim faktorem; ale kupiłam po to, by używać tylko w domu, przed wyjściem - nie zawsze muszę od razu rano wychodzić.
No ale jakoś z rozpędu zaczęłam wychodzić z tym kremem+makijażem mineralnym (makijaż robię raczej oszczędny i muszę powiedzieć, że w warunkach miejskich ten filtr jest dla mnie wystarczający, o dziwo.
Testowałam w przesłoneczny weekend majowy. Krem Phenome Ideal (SPF10) i na to proszek z The Body Shop. Proszek może nie jakos bardzo oszczędnie, ale bez przesady, jedna warstwa. Krem zresztą idealnie zwiększa przyczepność...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 16:53   #26
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Może właścicielka tego Funky Fresh zrobiłaby Ci jaśniejszy puder, musiałabyś napisać

A myślałaś o zestawie do zrobienia z Kolorowki?
http://www.kolorowka.com/373,zestaw-...m-uv-10-g.html
http://www.kolorowka.com/374,zestaw-...m-uv-10-g.html
Możesz sobie wybrać najjaśniejszy kolor tlenku i mieć bardzo jasny puder - wszystko odmierzone.

Próbować z rozjaśnianiem swoich pudrów za pomocą tlenku cynku i dwutlenku tytanu też można Będą też bardziej kryjące przez to.

Pewnie wiesz, ale regularne, codziennie używanie witaminy C (np w serum) po kilkunastu dniach zwiększa odporność skóry na promienie UV (więc to też jest jakiś sposób, choć oczywiście bez filtrów się nie obędzie).

Ze strony producenta nic więcej poza to nie znalazłam, ale mnie to satysfakcjonuje
SPF Powder 30+
Nude
This lightwieght transclucent powder provides physical broad spectrum UVA & UVB protection of 30+
An ideal choice for those who don't want to wear greasy suncream.
Suitable for all skin types, men, women & children
Due to the high levels of minerals the powder is extremely healing for acne prone & problem skin.
Apply with a kabuki or powder brush after foundation or wear alone, use on the face and body.
Contains: 20% Titanium Dioxide, 20% Zinc Oxide, Mica, Iron Oxides

Zaciekaiłaś mnie tym podkładem. Bardzo Muszę poczytać

Lorri, a może warto przygotować ściągę na ten temat?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 19:28   #27
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Czyli można używać sypkich podkładów mineralnych jako filtra? Bo od jakiegoś czasu mnie to kusi. Mysłałam o kupieniu składników np. na kolorówce i umieszaniu sobie takiego podkładu, bo oprócz filtra chciałabym też jasny, matujący podkład. "Bielenie" mi nie przeszkadza, uważam wręcz że to ładnie rozświetla skórę. Nie wiem tylko jak dobrać barwniki.

A czy na ciało przypudrowanie się takim podkładem na balsam do ciała by dobrze działało?
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 13:23   #28
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W ZSK jest dostępny tlenek cynku nanocząsteczkowy, który nie powinien mocno bielić. Tlenek tytanu, np. z Kolorówki, może mocno rozjaśnić podkład, musiałabyś dodać mieszankę kolorowych tlenków żelaza dla przyciemnienia. Oczywiście nie ma gwarancji, że fluid miałby dobre właściwości aplikacyjne po takim tuningu.

Najprościej używać podkładów mineralnych (w proszku). Limit 25% dotyczy zastosowania tlenków w roli filtrów. Jeśli producent stosuje je jako pigmenty, to ograniczenie takie nie obowiązuje. Można znaleźć podkłady mineralne z tlenkami na pierwszych miejscach w składzie. Nawet gdy producent nie określa SPF takiego podkładu, to nie znaczy, że nie może on dawać skutecznej ochrony, porównywalnej to kremów z wysokimi filtrami. W tym wypadku istotne jest jednak nie tylko stężenie tlenków i ilość nakładanego podkładu, ale również jego właściwości - przede wszystkim przyczepność i trwałość. Z podkładów łatwo ścierających się, "znikających" z twarzy pożytek będzie niewielki. Warto utrwalać makijaż mineralny dobrym pudrem (u mnie najlepiej sprawdza się Hauschka w kompakcie, dawniej nakładany puszkiem, teraz pędzlem flat-top).

A czy są podkłady takie jak opisałaś z filtrami mineralnymi, które można by zakupić w jakiejś drogerii lub perfumerii i nie kosmicznie drogie? Mam cerę wrażliwą i trądzikową, z zapchanymi porami i zaskórnikami. Mogłabym takiego podkładu używac na jakiś krem z filtrem i to na przykład zwiększyłoby ochronę? Chociaż ja i tak podkładu używam niewiele, ale zawsze może być by to pomogło.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-05 o 15:56 Powód: Edycja cytatu
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 17:08   #29
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
A czy są podkłady takie jak opisałaś z filtrami mineralnymi, które można by zakupić w jakiejś drogerii lub perfumerii i nie kosmicznie drogie? Mam cerę wrażliwą i trądzikową, z zapchanymi porami i zaskórnikami. Mogłabym takiego podkładu używac na jakiś krem z filtrem i to na przykład zwiększyłoby ochronę? Chociaż ja i tak podkładu używam niewiele, ale zawsze może być by to pomogło.
Obawiam się, że stacjonarnie nie znajdziesz takiego miejsca. Niestety.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 14:18   #30
Diolana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witajcie dziewczyny
Nie wiem czy w dobrym wątku piszę. Jak nie to proszę poradźcie gdzie powinnam napisać.
Długo już czytam wizaż ale dopiero teraz się odważyłam napisać. Mam pewien problem. Ponieważ moja skóra nie za dobrze znosi filtry chemiczne a mineralne w kremie są za ciężkie to chciałabym sobie zrobić własny podkład mineralny w filtrem przynajmniej ok spf 30. Nigdy jeszcze nie robiłam kosmetyków mineralnych choć już kosmetyki pielęgnacyjne robię od kilku lat i tylko takich używam. Produkcja kosmetyków mineralnych wydaje mi się o wiele trudniejsza. Przeczesałam już kolorówkę pl ale tam są przepisy tylko na podkład z filtrem o słabym kryciu a mi zależy na dobrym kryciu. Tylko chciałbym by tlenek cynku i dwutlenek tytanu w takim podkladzie nie był nanocząsteczkowy tj.żeby był o cząsteczkach większych niż 100 nm. Wiem że na kolorówce jest taki cynk. Podobno Lorri robi sobie właśnie podkład z filtrem. Mogłabym prosić Was o pomoc w stworzeniu takiego podkładu który będzie dobrze krył, będzie miał filtr przynajmniej spf 30 i będzie dobry dla cery mieszanej?
Aha i jeszcze pytanie. Wiecie może dlaczego w podkładach w których jest sporo tlenku cynku i dwutlenku tytanu nie jest napisane, że posiada on filtr?
Diolana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.