Farbowanie henną - część III - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-31, 06:27   #361
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Lisbeth

Takie kombinowanie jest bez sensu, bo i tak trzyma się błoto kilka godzin i nie wiadomo kiedy kolor osiągą tę konkretną intensywność. Już lepiej zrobić dwie porcje papki: jedną rozrzedzoną np. odżywką lub cassją, a drugą standardową. Pierwsza powinna dawać mniej intensywny kolor i ta może iść na odrost.
Inna sprawa, że ta różnica między odrostem a końcami może być spowodowana różnicą w kolorze "pod" henną. Wtedy już ciężko z tym cokolwiek zrobić.
Nie mam nigdy szopy. U mnie ten stan jest niemożliwy Mam tylko trochę szorstkie w dotyku włosy i mija to po pierwszym myciu.

Dzięki za odp.
Zastanawiam sie czy jest możliwość ,rozjasnic tylko odrosty tak jak przy farbowaniu farbą żeby zrównać stopien rozjaśnionych włosów z odrostami i dopiero wtedy położyc henne? Czasami róznica jest spora i czy cos takiego ma negatywne skutki?
Wiem , że Ty nie masz problemu tego typu, ale moze słyszałas o dziewczynach które postepują w ten sposób.
Pozdrawiam i dzieki za odp.
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 08:48   #362
Madzialenka170
Raczkowanie
 
Avatar Madzialenka170
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 61
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja próbowałam nałożyć hennę omijając włosy od skóry, żeby ich nie przyciemnić za mocno (a raczej mój narzeczony mi nakładał ) i nawet nam to wyszło, ale u mnie i tak długości są mniej intensywne. Zdaję sobie sprawę z tego, że one nigdy nie będą takiej samej intensywności (prepigmentację farbami robiłam chyba 3- krotnie i też efekt wyrównania był na trochę).

Co do siana na włosach, to koszmar dla mnie- nie ma opcji uczesania lub nawet przeczesania włosów nawet po wyschnięciu. Mój sposób, to spanie wtedy w warkoczu, i chodzenie w koczku- nawet do pracy tak chodziłam i nikt nie zauważył tego "ula" (nawet bym powiedziała, że ptasie gniazdo jest bardziej ułożone niż moje włosy po hennie ) na głowie, tylko, że kolor piękny

Zauważyłam też, że po każdej następnej hennie jest lepiej na następny dzień- włosy po spaniu bardziej się dyscyplinują, może w końcu będę mogła je chociaż palcami przeczesać po hennowaniu (bo tak w sumie to było moje drugie nakładanie- po pierwszym różnica pomiędzy długościami i nasadą włosów była większa, i nałożyłam kolejny raz w odstępie 3 dni).

Aha- to "ptasie gniazdo" znika po pierwszym myciu włosów i nałożeniu maski lub odżywki pod czepek

Edytowane przez Madzialenka170
Czas edycji: 2012-07-31 o 08:50
Madzialenka170 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 09:45   #363
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Madzialenka170 Pokaż wiadomość
Ja próbowałam nałożyć hennę omijając włosy od skóry, żeby ich nie przyciemnić za mocno (a raczej mój narzeczony mi nakładał ) i nawet nam to wyszło, ale u mnie i tak długości są mniej intensywne. Zdaję sobie sprawę z tego, że one nigdy nie będą takiej samej intensywności (prepigmentację farbami robiłam chyba 3- krotnie i też efekt wyrównania był na trochę).

Co do siana na włosach, to koszmar dla mnie- nie ma opcji uczesania lub nawet przeczesania włosów nawet po wyschnięciu. Mój sposób, to spanie wtedy w warkoczu, i chodzenie w koczku- nawet do pracy tak chodziłam i nikt nie zauważył tego "ula" (nawet bym powiedziała, że ptasie gniazdo jest bardziej ułożone niż moje włosy po hennie ) na głowie, tylko, że kolor piękny

Zauważyłam też, że po każdej następnej hennie jest lepiej na następny dzień- włosy po spaniu bardziej się dyscyplinują, może w końcu będę mogła je chociaż palcami przeczesać po hennowaniu (bo tak w sumie to było moje drugie nakładanie- po pierwszym różnica pomiędzy długościami i nasadą włosów była większa, i nałożyłam kolejny raz w odstępie 3 dni).

Aha- to "ptasie gniazdo" znika po pierwszym myciu włosów i nałożeniu maski lub odżywki pod czepek
Witaj , własnie o to mi chodziło, czy po umyciu i połozeniu odżywki , włosy wracają do normalności. Bo teraz to koszmar, siano jak cholera, wlosy proste , szopa stoi, sztywne i nie zrobic nie moge, o czesaniu nie ma mowy bo ja i tak wogóle nie czesze włosów. Tylko palcami przeczesuje po myciu. Dziś ponownie będe nakładać ale tym razem , po zmyciu umyje i połoze odzywke na włosy, nie da rady w ten sposób.
Oczywiście włosy rozjaśniane i do tego falowane są tym gorszym rodzajem włosów do takich rzeczy , porażka
Dzięki za odp. Będe myślała co dalej , czy równac odrosty do rozjasnionych włosów, czy tak tonowac zeby wrócic do natury , co nie bardzo mi pasuje, bo nie chce tak ciemnych włosów.
Coś trzeba będzie wybrac
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 10:52   #364
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie czy jest możliwość ,rozjasnic tylko odrosty tak jak przy farbowaniu farbą żeby zrównać stopien rozjaśnionych włosów z odrostami i dopiero wtedy położyc henne? Czasami róznica jest spora i czy cos takiego ma negatywne skutki?
Wiem , że Ty nie masz problemu tego typu, ale moze słyszałas o dziewczynach które postepują w ten sposób.
Pozdrawiam i dzieki za odp.
Nie rozjaśnisz włosów henną, ale możesz stosować zamiennie hennę i farby chemiczne. Są na wizażu dziewczny, które tak robiły.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 11:13   #365
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: Farbowanie henną - część III

hej kobietki mam pytanie odnosnie henny bo szczerze mowiac w tym temacie jestem kompletnie zieloona... nic o niej nie wiem nie znam sie kompletnie, a slyszalam zbiezne zdania o niej - jedni mowia ze odzywia wlosy, natomiast reszta ze je niszczy - robia sie suche i sianowate a jak jest w rzeczywsitosci ? Czy henna sie wymywa?? 2 lata zapuszczalam wlosy od zapalki bo wszystkie mi wypadły przez koloryzacje, i teraz trzymam sie z dala od chemicznycvh farb lecz odcien ktory mam naturalny mi nie odpowiada i chcialabym nieco przyciemnic
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 11:56   #366
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35609164]Nie rozjaśnisz włosów henną, ale możesz stosować zamiennie hennę i farby chemiczne. Są na wizażu dziewczny, które tak robiły.[/QUOTE]
Wiem , że nie rozjaśnie henna. Chodziło mi o to że położe farbe chemiczną z oxy ,na odrosty tak jak przy farbowaniu, i póżniej po zmyciu henne albo na drugi dzień.

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamilka24 Pokaż wiadomość
hej kobietki mam pytanie odnosnie henny bo szczerze mowiac w tym temacie jestem kompletnie zieloona... nic o niej nie wiem nie znam sie kompletnie, a slyszalam zbiezne zdania o niej - jedni mowia ze odzywia wlosy, natomiast reszta ze je niszczy - robia sie suche i sianowate a jak jest w rzeczywsitosci ? Czy henna sie wymywa?? 2 lata zapuszczalam wlosy od zapalki bo wszystkie mi wypadły przez koloryzacje, i teraz trzymam sie z dala od chemicznycvh farb lecz odcien ktory mam naturalny mi nie odpowiada i chcialabym nieco przyciemnic

Henna nie niszczy włosów, moze je delikatnie wysuszyć, ale nigdy zniszczyć
popatrz na zdjęcia dziewczyn które po farbowaniu chemia przeszły na henne
Super
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 11:58   #367
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: Farbowanie henną - część III

a czy mozna w razie niewypału ;-) pomalowac potem farba??

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

henna sie wymywa? Tak jak szamponetka ?
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 12:30   #368
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Kamilka24 Pokaż wiadomość
a czy mozna w razie niewypału ;-) pomalowac potem farba??

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

henna sie wymywa? Tak jak szamponetka ?

Prawdziwa henna nie wypłukuje się tak jak samponetka farbowac mozna tylko po prawdziwej hennie , bez innych chemicznych śmieci, tylko troszke czasu trzeba nie na 2 dzień. Poza tym jak nie bedzie sie podobał kolor po zmyciu umyjesz włosy i barwnik nie związe sie z keratyną
A tu odp .na pytania
Farbuję od bardzo dawna, ale przeważnie same odrosty. Właśnie dlatego, że kolor się w ogóle nie zmywa.
Chemią po hennie można farbować zawsze, ale kolor może nie wyjść satysfakcjonujący. Nie znaczy to, że farba "nie złapała". Złapie, bo henna nie ma na to żadnego wpływu. Farba normalnie wprowadzi swój pigment, problem w tym, że nie usunie barwnika z henny. On jest trwale związany z keratyną wiązaniem chemicznym. Wiązanie to bardzo trudno rozerwać. Dlatego jeśli tuż po farbowaniu kolor się nie podoba, to należy od razu użyć 'mocnego' szamponu - wtedy wiązania jeszcze się nie wytworzyły
Tutaj i na long hair community były przeróżne przypadki.
Jedno jest pewne: indygo może chwycić tak mocno jak henna, a wtedy usunięcie barnika wymaga ingerencji w strukturę białka, a to bardzo niszczy włosy.

Moim zdaniem ELD jest niegodny zaufania
Odcień basma barwiący na czarno ma napisaną w składzie samą lawsonię, co musi być bzdurą. Lawsonia barwi tylko i wyłącznie na rudo. Jeśli firma wypisuje takie rzeczy na opakowaniach, to nie można mieć też pewności co do innych składów.


Sante ma taką samą pojemność jak Khadi. Mogę powiedzieć, że u mnie jest tak samo wydajna.

Ważne zeby farbowac odpowiednią henną
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 14:10   #369
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Farbowanie henną - część III

Czyli jak przy zmywaniu henny umyłam włosy szamponem, to zrobiłam źle, tak?
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 14:26   #370
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Czyli jak przy zmywaniu henny umyłam włosy szamponem, to zrobiłam źle, tak?

nic zle nie zrobilas Ja od kilku lat zmywam henne od razu szmponem (jak pisalam juz kiedys , nie wyobrazam sobie nie umyc wlosow szmaponem po farbowaniu od razu), na to nakladam maski tez od razu czy odzywki - kolor lapie mi bardzo dobrze i bardzo dobrze sie trzyma


dzisiaj zrobilam kapiel rozjasniajaca na to nalozylam Sante flame red dla ciekawych kolor jaki wyszedl :

-pierwsze zdjecie robione przy oknie w domu

-drugie na jakie wlosy kladlam w swietle dziennym - odrosty widac

-trzecie co wyszlo w swietle dziennym ( skora glowy przyfarbowana jeszcze troszke )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 30.jpg (30,0 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pojedyncze, 10.07.2012 o 19.24 #3.jpg (65,4 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 34.jpg (37,9 KB, 87 załadowań)
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-07-31 o 15:03
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 15:11   #371
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Czyli jak przy zmywaniu henny umyłam włosy szamponem, to zrobiłam źle, tak?

Niestety tak , odcien zostanie taki jak masz, a co do wypłukiwania to trudno powiedzieć. Przez 48 godz nie powinno się myc włosw tylko wypłukac i nic nie kłaść. Odczekac i dopiero

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Ja również zawsze zmywałam , żeby co kolwiek nałożyc na włosy, bo nie mogłam przetrwać z puszem który mi się robi z racji włosów falowanych. Ale raz nie umyłam , faktycznie kolor po 1 dniu zrobił się intensywniejszy tzn ściemniał. I dalej juz nie dałam mu sie rozwinąć

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Siedzę z henną Eld na włosach Zobaczymy co z tego wyniknie. Nakładanie to była masakra, nigdy więcej sama tego nie zrobię. Poległam na całej linii, na końcu już nakładałam gdzie się dało, bez ładu i składu. Okazało się, że jestem wyjątkowo niezgrabna przy nakładaniu sobie czegoś na włosy.

To teraz mam się spodziewać suchości tak?

chyba juz nie skoro zmyłaś ja tez tak zrobiłam , bo nie cierpie tego.

fotki wstawiałaś?
ja tez eldem robiłam i fotki wrzucę
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 16:46   #372
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
nic zle nie zrobilas Ja od kilku lat zmywam henne od razu szmponem (jak pisalam juz kiedys , nie wyobrazam sobie nie umyc wlosow szmaponem po farbowaniu od razu), na to nakladam maski tez od razu czy odzywki - kolor lapie mi bardzo dobrze i bardzo dobrze sie trzyma


dzisiaj zrobilam kapiel rozjasniajaca na to nalozylam Sante flame red dla ciekawych kolor jaki wyszedl :

-pierwsze zdjecie robione przy oknie w domu

-drugie na jakie wlosy kladlam w swietle dziennym - odrosty widac

-trzecie co wyszlo w swietle dziennym ( skora glowy przyfarbowana jeszcze troszke )
U mnie też dosyć mocno widać kolor, mimo, że zmyłam szamponem. Może byłby jeszcze intensywniejszy połysk jakbym zostawiła spłukane. Ale mam naturalnie tak suche włosy, że jakby je jeszcze henna przesuszyła to by się przez te kilka dni łamały jak zapałki.

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Niestety tak , odcien zostanie taki jak masz, a co do wypłukiwania to trudno powiedzieć. Przez 48 godz nie powinno się myc włosw tylko wypłukac i nic nie kłaść. Odczekac i dopiero

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Ja również zawsze zmywałam , żeby co kolwiek nałożyc na włosy, bo nie mogłam przetrwać z puszem który mi się robi z racji włosów falowanych. Ale raz nie umyłam , faktycznie kolor po 1 dniu zrobił się intensywniejszy tzn ściemniał. I dalej juz nie dałam mu sie rozwinąć

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

[/B]
chyba juz nie skoro zmyłaś ja tez tak zrobiłam , bo nie cierpie tego.

fotki wstawiałaś?
ja tez eldem robiłam i fotki wrzucę
Mi się wydaję, że i tak kolor zciemniał, ale może mi się tylko wydawać
Nie pomyślałam o tym, żeby wstawić fotki. Pójdę poszukać karty do aparatu, to by była moja pierwsza odsłona na wizażu Od razu mówię, że mam naturalnie czarne włosy, więc nie ma spektakularnych efektów jeśli chodzi o kolor.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 17:36   #373
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
U mnie też dosyć mocno widać kolor, mimo, że zmyłam szamponem. Może byłby jeszcze intensywniejszy połysk jakbym zostawiła spłukane. Ale mam naturalnie tak suche włosy, że jakby je jeszcze henna przesuszyła to by się przez te kilka dni łamały jak zapałki.



Mi się wydaję, że i tak kolor zciemniał, ale może mi się tylko wydawać
Nie pomyślałam o tym, żeby wstawić fotki. Pójdę poszukać karty do aparatu, to by była moja pierwsza odsłona na wizażu Od razu mówię, że mam naturalnie czarne włosy, więc nie ma spektakularnych efektów jeśli chodzi o kolor.
Wydaje mi się, że po Eldzie raczej nie ściemniał, jak umyłaś.Ta henna ma troszkę chemii w sobie( ponoć)
Właśnie , chciałam prosić żebys fotki wstawiła

Dawaj , zrobimy odsłone wizażanki , potem bedzie juz łatwiej
Musisz miec fajne włoski, jak masz czarne z natury to było moje marzenie kiedyś, i używałam właśnie basmy żeby czarnośc mieć na głowie

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504604

tu wstaw fotki
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 19:54   #374
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: Farbowanie henną - część III

rozumiem ;-) a po czym poznac ze henna jest prawdziwa? Jak z jej wyplukiwaniem? to jest prawdziwy zamiennik farby?
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 20:47   #375
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Farbowanie henną - część III

Eld miał w składzie ziele lawsonii + barwnik, jeśli wierzyć opisowi na opakowaniu. Zrobię to zdjęcie, ale jak umyję włosy, bo mam kręcone włosy, których nie czeszę i teraz wstyd się pokazywać z takim poplątaniem chyba, że zrobię warkocz, ale nie wiem czy wtedy będzie dobrze widać. A, i nie mam zdjęcia wyjściowego koloru
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 01:14   #376
SzatanSerduszko
Przyczajenie
 
Avatar SzatanSerduszko
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość

Tę prawdziwą naturalną hennę także powinnaś dorwać bez problemu. Ja niestety kupiłam tę Venitę zanim się dowiedziałam o tym więcej i nie wiem jeszcze czy ją zużyję. Jestem 2 dzień po hennie eld i włosy są rewelacyjne
O, kolejne mile wiesci! Czyli mowisz, ze Eld dostalas w jakims zielarskim sklepie, czy sie myle? Taa, ja tez kupilam Venite, zanim sie dowiedzialam i stoi sobie biedna na szafce, juz sie kurzy Musze sie koniecznie wybrac, bo juz nie chce straszyc tymi wlosami
SzatanSerduszko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 05:19   #377
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Kamilka24 Pokaż wiadomość
rozumiem ;-) a po czym poznac ze henna jest prawdziwa? Jak z jej wyplukiwaniem? to jest prawdziwy zamiennik farby?
Kupuj w sprawdzonych sklepach i konkretną hennę np. Khadi , masz 100% pewnosc ze czysta, a Eld ma dodatki


Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Eld miał w składzie ziele lawsonii + barwnik, jeśli wierzyć opisowi na opakowaniu. Zrobię to zdjęcie, ale jak umyję włosy, bo mam kręcone włosy, których nie czeszę i teraz wstyd się pokazywać z takim poplątaniem chyba, że zrobię warkocz, ale nie wiem czy wtedy będzie dobrze widać. A, i nie mam zdjęcia wyjściowego koloru
Właśnie chodzi o te dodtakowe barwniki, gdzie tu wcześniej Lisbeth pisała o tym i nie tylko o tej hennie, trzeba by było poczytac posty
Co do włosów to masz kręcone super ale pisałaś ze umyłas po hennie włosy?
I nie ma co sie wstydzić, a zdjęcia przed nie musisz wstawiac, jestem ciekawa jak wyszło


Cytat:
Napisane przez SzatanSerduszko Pokaż wiadomość
O, kolejne mile wiesci! Czyli mowisz, ze Eld dostalas w jakims zielarskim sklepie, czy sie myle? Taa, ja tez kupilam Venite, zanim sie dowiedzialam i stoi sobie biedna na szafce, juz sie kurzy Musze sie koniecznie wybrac, bo juz nie chce straszyc tymi wlosami
Eldy mozna prawie we wszystkich zielarskich dostac. Ja raz jeszcze uzyje elda i znów przeskocze na khadi , zobaczymy jak tu kolor bedzie się wypłukiwał, słyszałam że eld ze względu ze ma dodatki sztuczne szybko sie wypłukuje zobaczymy
A Ty farbuj i wstaw zdjęcia
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 10:59   #378
akusia548
Przyczajenie
 
Avatar akusia548
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Farbowanie henną - część III

Przepraszam jesli się powtarzam, ale dośc długo szukam kogoś takiego kto mógłby mi doradzić co do koloryzacji włosów szamponetką czy henną. Jestem brunetką lecz moje włosy nie do końca SA czarne, bardziej wpadają w mocny brąz ciemny. Chciałabym pogłębić kolor brązowy tak aby wyszedł efekt średniego brązu. Tylko nie wiem jakiego kosmetyku użyć? Czy jest to możliwe również henną? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
P.S. Chodzi mi o koloryzacje na kilka myc szamponem nie stała
akusia548 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 11:06   #379
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez akusia548 Pokaż wiadomość
P.S. Chodzi mi o koloryzacje na kilka myc szamponem nie stała
To henna odpada.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 12:49   #380
Rumianek8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 75
Dot.: Farbowanie henną - część III

Mam pytanie. Jak mam włosy farbowane farbą chemiczną na średni brąz- nie jest za jasny, ale też nie typowo czarny. To henna Khadi naturalna- red chwyci coś na moje włosy? Czy będą choć trochę rude/czerwonawe ? Czy tylko taką będą mieć poświatę ?
Rumianek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 13:24   #381
akusia548
Przyczajenie
 
Avatar akusia548
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Farbowanie henną - część III

jaki kosmetyk w takim razie radzisz? nie chce mieć efektu jeszcze ciemniejszych włosów.

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35631775]To henna odpada.[/QUOTE]
Jaki kosmetyk w takim razie radzisz? Nie chciałabym miec efektu jeszcze ciemniejszych włosów.
akusia548 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 16:29   #382
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Właśnie chodzi o te dodtakowe barwniki, gdzie tu wcześniej Lisbeth pisała o tym i nie tylko o tej hennie, trzeba by było poczytac posty
Co do włosów to masz kręcone super ale pisałaś ze umyłas po hennie włosy?
I nie ma co sie wstydzić, a zdjęcia przed nie musisz wstawiac, jestem ciekawa jak wyszło
Tak, umyłam, ale już są brzydkie od spania i w ogóle, jak umyję następnym razem to zrobię fotę Naprawdę mam specyficzne włosy, będziesz zdziwiona Znalazłam aparat i kartę


Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Eldy mozna prawie we wszystkich zielarskich dostac. Ja raz jeszcze uzyje elda i znów przeskocze na khadi , zobaczymy jak tu kolor bedzie się wypłukiwał, słyszałam że eld ze względu ze ma dodatki sztuczne szybko sie wypłukuje zobaczymy
A Ty farbuj i wstaw zdjęcia
Ja kupiłam w zielarskim, więc nie ma się co martwić, na 100% będzie. Eld mocno odstaję od prawdziwej henny jeśli chodzi o włosy po? Te barwniki na dłuższą metę będą szkodziły moim włosom? Bo szczerze efekt po eldzie jest niesamowity ( po 1 umyciu), włosy mięciutkie, gładkie (chyba, że to sprawił jedwab + suszarka ), jak tak będzie po następnym umyciu, to już będę hennować stale.
Powiedźcie mi, czy dla efektu gładkich i grubszych włosów warto mi kupować tą hennę khadi, czy mogę zostać przy Eldzie?

Akusia, spróbuj szamponetek Marion ( ja używam farby na mamie i są bardzo fajne) lub Joanna. A, i jak tu dziewczyny piszą venita się dość szybko wypłukuje.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 16:32   #383
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Farbowanie henną - część III

zrobilam wczoraj mix: 100 g henny + mocny napar z hibiskusa + 5 lyzek oleju (rozpuszczone maslo kakaowe). Kolor wyszedl instensywny, a wlosy nie sa takie suche.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 16:52   #384
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Rumianek8 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Jak mam włosy farbowane farbą chemiczną na średni brąz- nie jest za jasny, ale też nie typowo czarny. To henna Khadi naturalna- red chwyci coś na moje włosy? Czy będą choć trochę rude/czerwonawe ? Czy tylko taką będą mieć poświatę ?
Raczej będzie widać tylko poświatę.
Cytat:
Napisane przez akusia548 Pokaż wiadomość
jaki kosmetyk w takim razie radzisz? nie chce mieć efektu jeszcze ciemniejszych włosów.
To wtedy coś zmywalnego: szamponetka, Venita albo Delia w tubie. (Venita i Delia to jest to, co często ludzie mylą z henną)
Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ja kupiłam w zielarskim, więc nie ma się co martwić, na 100% będzie. Eld mocno odstaję od prawdziwej henny jeśli chodzi o włosy po? Te barwniki na dłuższą metę będą szkodziły moim włosom? Bo szczerze efekt po eldzie jest niesamowity ( po 1 umyciu), włosy mięciutkie, gładkie (chyba, że to sprawił jedwab + suszarka ), jak tak będzie po następnym umyciu, to już będę hennować stale.
Powiedźcie mi, czy dla efektu gładkich i grubszych włosów warto mi kupować tą hennę khadi, czy mogę zostać przy Eldzie?
Jeśli Eld ci odpowiada, to nie ma co zmieniać. Te dodatkowe barwniki (wymienione w składzie) nie są szkodliwe same w sobie. Problem może się pojawić przy farbowaniu chemicznym jeśli takie sobie zaaplikujesz.
Ja jeszcze obawiałabym się rzeczy niewymienionych w składzie, bo Eld sądząc po składzie 'basmy' jednak nie ujawnia wszystkich informacji
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 19:23   #385
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35639379]
Jeśli Eld ci odpowiada, to nie ma co zmieniać. Te dodatkowe barwniki (wymienione w składzie) nie są szkodliwe same w sobie. Problem może się pojawić przy farbowaniu chemicznym jeśli takie sobie zaaplikujesz.
Ja jeszcze obawiałabym się rzeczy niewymienionych w składzie, bo Eld sądząc po składzie 'basmy' jednak nie ujawnia wszystkich informacji [/QUOTE]

W takim razie i ile będę cały czas zadowolona z efektów, to zostanę przy eldzie, bo jest tańszy, tylko będę czujna, czy czasami mi coś złego nie robi z włosami. Farbować chemią nie mam absolutnie zamiaru, bo nie mam po co (chyba, że do chemii zaliczymy Venitę, którą muszę jeszcze zużyć)
Chociaż w sumie chętnie bym się zobaczyła w jasnym brązie, ale gra jest niewarta świeczki
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-01, 22:39   #386
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
W takim razie i ile będę cały czas zadowolona z efektów, to zostanę przy eldzie, bo jest tańszy, tylko będę czujna, czy czasami mi coś złego nie robi z włosami. Farbować chemią nie mam absolutnie zamiaru, bo nie mam po co (chyba, że do chemii zaliczymy Venitę, którą muszę jeszcze zużyć)
Chociaż w sumie chętnie bym się zobaczyła w jasnym brązie, ale gra jest niewarta świeczki
powiem Ci tak: farbowałam sobie spokojnie Eldem 4 lata, ale od kilku miesięcy mam wrażenie, że coraz mniej łapie i coraz szybciej się wypłukuje, dlatego będę próbowała z czymś innym.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 21:01   #387
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Farbowanie henną - część III

Może skład zmieniony, że jest gorszy?
Ja sobie dokupiłam drugi burgund rubina, tylko się martwię, że muszę najpierw użyć tą venitę.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 22:50   #388
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Farbowanie henną - część III

dziewczyny, a nakładacie hennę na mokre czy suche włosy?
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 22:52   #389
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Zawsze na suche. Tak mi wygodniej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-03, 16:53   #390
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Lisbeth

Mam pytanie , może trochę dziwne, czy po amli jeśli będe chciała położyć j. brąz czy bedzie efekt tego koloru? Czy raczej zostaje po amli farbowanie już w tonacji ciemniejszej?
Nie ukrywam , że i j. brazu chciałabym wypróbować. Tylko nie wiem , czy kolejność położenia koloru ma znaczenie( bo wiadomo ze nie ma możliwości powrotu henną do jasnych włosów)
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.