Spora ilość wypadających włosów po rozczesaniu na mokro - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-26, 21:19   #1
Nathalie_Ghost
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 30

Spora ilość wypadających włosów po rozczesaniu na mokro


Witam,

Mam włosy bardzo falowane, a może to już raczej są kręcone. W każdym razie ja je często czesałam i na sucho, i na mokro, bo tak mi po prostu pasowało, choć wiedziałam, że włosy kręcone powinno się czesać tylko na mokro. 3 dni temu coś mi nagle strzeliło i po umyciu włosów stwierdziłam, że nie będę już ich czesać na sucho. I dziś, po tych trzech dniach bez czesania, po umyciu i nałożeniu odżywki rozczesałam dokładnie włosy szeroko rozstawionym grzebieniem, bardzo się zdziwiłam ile ich wypadło. Wypadła ich garść, musiałam zbierać z wody i odkładać na wannę. Czy to normalne, że po trzech dniach bez czesania włosy tak bardzo wypadają? Bardzo mi odpowiada ta metoda czesania włosów tylko na mokro, bo loczki ślicznie się kręcą i tak nie puszą, ale również przeraża mnie perspektywa, że za każdym razem przy myciu miałoby mi wypadać tyle włosów. Nie mam problemów z nadmiernym wypadaniem włosów na ogół.

Proszę o odpowiedź.
Nathalie_Ghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 21:44   #2
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Spora ilość wypadających włosów po rozczesaniu na mokro

To normalne bo nie czesząc włosów codziennie nie usuwasz z głowy za każdym razem tych martwych włosów, a jedynie tylko wtedy kiedy je czeszesz raz na jakiś czas. Nie wypada Ci ich więcej, po prostu przez kilka dni się ich uzbiera a potem to wyczesujesz przy myciu na mokro.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 09:03   #3
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Spora ilość wypadających włosów po rozczesaniu na mokro

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
To normalne bo nie czesząc włosów codziennie nie usuwasz z głowy za każdym razem tych martwych włosów, a jedynie tylko wtedy kiedy je czeszesz raz na jakiś czas. Nie wypada Ci ich więcej, po prostu przez kilka dni się ich uzbiera a potem to wyczesujesz przy myciu na mokro.

To ja się też upewnię po myciu włosów, kiedy dłonią ściągam z nich nadmiar wody, zawsze mi taki malutki, ale jednak kłębek z włosów zostaje na dłoni. Czy jest się czego bać? Fryzjerki mają podzielone zdania, a ja mam delikatne włosy
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 09:27   #4
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Spora ilość wypadających włosów po rozczesaniu na mokro

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
To ja się też upewnię po myciu włosów, kiedy dłonią ściągam z nich nadmiar wody, zawsze mi taki malutki, ale jednak kłębek z włosów zostaje na dłoni. Czy jest się czego bać? Fryzjerki mają podzielone zdania, a ja mam delikatne włosy
Zależy jak długie są włosy, czy usuwasz martwe włosy przy regularnym, codziennym szczotkowaniu czy tylko przy myciu raz na kilka dni, czy codziennie i ile włosów jest w tym kłębku. Oczywiste że przy długich włosach kłębek może być spory, nawet jeśli nie wypadło dużo włosów Mi codziennie wypada taki niewielki kłębek włosów przy długości do ramion i nic się złego nie dzieje.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 10:27:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.