Bulimia - jak wygląda wizyta w psychiatry i psychologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-05, 23:27   #1
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106

Bulimia - jak wygląda wizyta w psychiatry i psychologa


Hej, w końcu przełamałam się i zdecydowałam się zapisać na wizytę u psychiatry, który następnie skieruje mnie do psychologa (a przynajmniej tak przypuszczam). Czy lekarz przepisze mi jakieś leki? Jeśli tak to jakie? Jak wygląda spotkanie z psychoterapeutą i jakie tematy są poruszane?

W skrócie moja historia: 5 lat temu miałam anoreksję (byłam w gimnazjum) moi rodzice są dość "konserwatywni" i nie podjęli żadnych działań mimo zdiagnozowania choroby zarówno przez endokrynologa jak i lekarza ogólnego. Potem to wszytko przeszło w bulimie, gdzie napady obżarstwa rekompensuje przeczyszczaniem się, treningami, tabletkami odwadniającymi, głodówkami itd. I trwa to do dziś kiedy mam 21 lat. Jestem z problemem sama, nikt o tym nie wie, czuje że popadam w coraz głębszą depresję i już nie mam siły samej sobie radzić.

Dajcie znać jak to z wami było, nie chce czuć się tak samotna.
Pozdrawiam was cieplutko <3
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 12:57   #2
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Bulimia - jak wygląda wizyta w psychiatry i psychologa

Hej,
Ja leczyłam się półtora roku u psychiatry, średnio to wspominam. Później chodziłam na terapię zbiorową - również średnio...
Teraz, od półtora roku mam terapię indywidualną. Jest ciężko.
Niestety, nikt Ci nie powie jakie dostaniesz leki - to zależy od lekarza. Również nikt Ci tu nie powie, na jaką terapię dostaniesz skierowanie.
Jest kilka rodzajów terapii - ja chodzę na psychodynamiczną.

Tu raczej średnio dostaniesz wsparcie - większość dziewczyn jest tu: https://www.facebook.com/groups/199924817025909/
No i oczywiście tu: https://wilczoglodna.pl/
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-07 12:57:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.