Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-06, 16:24   #1891
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah: czy uwazasz, ze kremy mocno nawilazjace uzywane 2 razy w tyg na noc odzywia skóre i jej nie zapchaja?
mnie zapycha KAZDY krem wiec juz nie wiem co poczac
a skóra odwoniona
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 18:55   #1892
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
Korah: czy uwazasz, ze kremy mocno nawilazjace uzywane 2 razy w tyg na noc odzywia skóre i jej nie zapchaja?
mnie zapycha KAZDY krem wiec juz nie wiem co poczac
a skóra odwoniona

Taka cera wymaga szczególnej troski. Wiem coś o tym, bo sama jestem posiadaczką takiej cery ( mieszana, trądzikowa, wrażliwa, odwodniona). Nawilzanie 2 razy w tygodniu nic jej nie pomoże. Tu trzeba siegnąć po preparaty o delikatnych skladach, bez chemii w skladzie, tak, aby można je bylo stosować często, 2 razy dziennie. A jeśli już muszą zawierać chemię, to należy je stosować zamiennie i oszczędnie. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju odwodnienie to jest. Brak nawilżenia czy natluszczenia? To zasadnicza kwestia. Jeżeli jedno i drugie, to mogę coś doradzić na privie. Przede wszystkim zrezygnuj z chemii w kosmetykach. Jeżeli używasz drogeryjnych i aptecznych kremów, żeli do mycia, peelingów powszechnych, polecanych i reklamowanych firm, to jestem na 90% pewna, że to od nich masz problemy z cerą. W razie czego napisz do mnie, postaram sie pomóc.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 19:44   #1893
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo dziekuje za pomoc, w wolnej chwili napisze na pw
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 00:47   #1894
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam! szukałam czegos o tym kremie, ale nie znalazlam w liscie, wiec bardzo bardzo prosze o pomoc w interpretacji skladu kremu Physiogel

http://www.physiogel.pl/Content.aspx?id=50
i
http://www.physiogel.pl/Content.aspx?id=54

chodzi mi konkretnie o to, czy rzeczywiscie ten krem jest taki nienaladowany dziwnymi skladnikami i czy mozna go stosowac pod oczy, zalezy mi na nawilzzeniu skory (zmarszczki mimiczne itp)
cere mam heh tradzikowa ale jednoczesnie sucha w okolicy T i z tradzikiem rozowatym (pelen serwis)

nie korzystalam do tej pory z tych watkow wiec jesli cos przeoczylam lub w zlym miejscu napislam prosze nie krzyczec (ale wyszukiwarki uzylam )
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 08:40   #1895
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Haegtesse Pokaż wiadomość
Witam! szukałam czegos o tym kremie, ale nie znalazlam w liscie, wiec bardzo bardzo prosze o pomoc w interpretacji skladu kremu Physiogel

http://www.physiogel.pl/Content.aspx?id=50
i
http://www.physiogel.pl/Content.aspx?id=54

chodzi mi konkretnie o to, czy rzeczywiscie ten krem jest taki nienaladowany dziwnymi skladnikami i czy mozna go stosowac pod oczy, zalezy mi na nawilzzeniu skory (zmarszczki mimiczne itp)
cere mam heh tradzikowa ale jednoczesnie sucha w okolicy T i z tradzikiem rozowatym (pelen serwis)

nie korzystalam do tej pory z tych watkow wiec jesli cos przeoczylam lub w zlym miejscu napislam prosze nie krzyczec (ale wyszukiwarki uzylam )


Sklady sa bezpieczne, nie powinny zaszkodzić, mogą być stosowane pod oczy, aczkolwiek physiogel to bardzo delikatne kosmetyki, nie każdego zadowalają w 100% jeżeli chodzi o pielęgnację. Warto jednak je wypróbować.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 13:20   #1896
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Henna Treatment Wax vs. BioVax

Witam. Jestem tu nowa i nie za bardzo jeszcze się łapię. Próbowałam przeszukać forum i oglądałam analizy kosmetyków, ale nie znalazłam satysfakcjonujących mnie informacji. Więc mam pytania:

1. Czy to prawda, że zagraniczny Treatment Wax jest lepszy niż polski BioVax? Słyszałam, że polski bardziej regeneruje a zagraniczny zapobiega wypadaniu. To prawda? Więc:

2. Co takiego dobrego ma w składzie maska Richards & Appleby, Henna Treatment Wax?
Słyszałam, że jest polecana dla ludzi po chemioterapii i bardzo dobrze wpływa na porost włosów i zapobiega wypadaniu włosów.

Wersja klasyczna - skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015

Bardzo mnie to nurtuje bo dzisiaj zakupiłam tą maskę i moim zdaniem składem nie powala ... Zdziwiłam się jak przeczytałam skład, jednak jestem fryzjerem i umiem tylko rozszyfrować nazwy i ich działanie, ale może one jakoś się ze sobą łączą i reagują? Sama nie wiem. Ktoś mi to wytłumaczy jak to jest z tym składem a rzekomym cudownym (ach, oh!) działaniem maski?
Czy ona na serio jest taka dobra? Moim zdaniem Polski Biovax ma dużo lepszy skład.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html

'Jego specjalna receptura oparta na ekstrakcie Henny (Lawsonia), pozwala na głęboką penetrację włosa i cebulki włosowej, dzięki czemu odżywcze składniki docierają do miejsc gdzie są najlepiej wykorzystane'. Wiecie o jakie to składniki chodzi? Chyba, ze ten ekstrakt z henny jest taki 'bogaty'?

Mam nadzieję, że nie było takiego wątku. Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie!!!

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-01-07 o 13:39
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 23:01   #1897
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah dziękuje Ci bardzo za konkretne odpowiedzi. Mam jeszcze kilka pytan. Bo widzialam w ktorymś watku ze napisalas iz trzeba okreslic czy ktos potrzebuje nawilzenia czy natluszczenia. Moglbys mniej wiecej w pigulce napisac o co chodzi i doc zego sie odnosi? Kiedy nawilzenie a kiedy natluszczenie? I czy np. naturalny olej kokosowy posmarowany na twarz albo oliwka Hippa o takim skladzie Helianthus annuus seed oil, prunus amygdalus dulcis oil, parfum nie bedzie zatykala, nawilzy i zredukuje stany zapalne?Bo dziwczyny w kwc zachwaly oliwke Hippa ,ze robi cuda,wiec chcialabym wiedziec czy rzeczywiscie wynika to z jej skladu.
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-07, 23:24   #1898
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sklady sa bezpieczne, nie powinny zaszkodzić, mogą być stosowane pod oczy, aczkolwiek physiogel to bardzo delikatne kosmetyki, nie każdego zadowalają w 100% jeżeli chodzi o pielęgnację. Warto jednak je wypróbować.
dziekuje bardzo za pomoc, bo z chemii jestem noga...sama bym sobie nie poradzila krem bedzie na celowniku jak tylko skonczy mi sie svr
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 23:30   #1899
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Henna Treatment Wax vs. BioVax

takich wątków jest mnóstwo w dziale pielęgnacja włosów
poczytaj
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 08:42   #1900
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: Henna Treatment Wax vs. BioVax

Szukałam i znalazłam, ale nie to co mnie interesuje. Zresztą hasło BioVax lub Treatment Vax pojawiało się w każdym wątku, parę ogólnych przewertowałam, ale nie za bardzo mam czas aby szukać w każdym. Oglądałam analizy, opinie, recenzje i nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi. :-(
Widze, że wątek bez odpowiedzi. Szkoda.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

A w ogóle to w temacie pielęgnacji włosów 99% osób zachwala Treatment Wax, dlatego postanowiłam zapytać tutaj o skład osoby, które się znają.
Jak coś co ma w składzie SLS, parabeny może być dobre dla włosów i dlaczego ta maska jest tak bardzo polecana?
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 09:28   #1901
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Korah dziękuje Ci bardzo za konkretne odpowiedzi. Mam jeszcze kilka pytan. Bo widzialam w ktorymś watku ze napisalas iz trzeba okreslic czy ktos potrzebuje nawilzenia czy natluszczenia. Moglbys mniej wiecej w pigulce napisac o co chodzi i doc zego sie odnosi? Kiedy nawilzenie a kiedy natluszczenie? I czy np. naturalny olej kokosowy posmarowany na twarz albo oliwka Hippa o takim skladzie Helianthus annuus seed oil, prunus amygdalus dulcis oil, parfum nie bedzie zatykala, nawilzy i zredukuje stany zapalne?Bo dziwczyny w kwc zachwaly oliwke Hippa ,ze robi cuda,wiec chcialabym wiedziec czy rzeczywiscie wynika to z jej skladu.

Oliwka Hipp ma tylko 3 skladniki i pod tym względem jest bezpieczna, bo nie uczula. Można sobie doraźnie przy cerze trądzikowej, mieszanej i tlustej go zaaplikować, lecz częste uzycie również może prowadzić do zapychania porów, gdyż olejek migdalowy jest jednym z bardziej komedogennych. Aczkolwiek można go mieszac z innymi kosmetykami, albo np używać go do demakijażu, a przed oczyszczaniem. To czy cerze brakuje nawilżenia czuć po umyciu twarzy delikatnymi środkami. Jeśli jest ściągnięta, szorstka w dotyku, luszczy się, natomiast kiedy jest brak natluszczenia, cera jest taka pergaminowa, traci elastyczność, robi się wiotka i szarawa i uwidocznione są zmarszczki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 13:41   #1902
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Henna Treatment Wax vs. BioVax

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Pokaż wiadomość
Szukałam i znalazłam, ale nie to co mnie interesuje. Zresztą hasło BioVax lub Treatment Vax pojawiało się w każdym wątku, parę ogólnych przewertowałam, ale nie za bardzo mam czas aby szukać w każdym. Oglądałam analizy, opinie, recenzje i nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi. :-(
Widze, że wątek bez odpowiedzi. Szkoda.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

A w ogóle to w temacie pielęgnacji włosów 99% osób zachwala Treatment Wax, dlatego postanowiłam zapytać tutaj o skład osoby, które się znają.
Jak coś co ma w składzie SLS, parabeny może być dobre dla włosów i dlaczego ta maska jest tak bardzo polecana?
ta maska po prostu rządzi się swoimi prawami :P
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 14:58   #1903
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Henna Treatment Wax vs. BioVax

po pierwsze - czemu watek zalozylas na biochemii? to jest dzial o kosmetykach samorobionych.

po drugie - w dziale pielegnacja wlosow jest podwieszony, zawsze widoczny watek pt. wszystko co chcielibyscie wiedziec o waxie.

nie sadze, zeby bylo jakims wielkim wyczynem go znalezc.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 18:52   #1904
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: Henna Treatment Wax vs. BioVax

Dlatego napisałam tutaj:
Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływie na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami. Nie zapomnij o Słowniku składników kosmetycznych

Nic nie było napisane o kosmetykach robionych i tym podobnych. Mi dokładnie chodzi o analizę składu i chęć wyjaśnienia działania tej maski,bo bardzo mnie zastanawia.

Owszem, jest wątek podwieszany na pielęgnacji włosów. Znalazłam tam to co pisze na opakowaniu oraz:

1. do wszystkich rodzajów włosów, uniwersalny - często błędnie nazywany Wax'em do włosów ciemnych, z uwagi na brązowe napisy na opakowaniu. Nadaje się do wszystkich kolorów włosów . [fot.1]

oraz:

Intensywnie regenerująca maseczka do włosów osłabionych z tendencją do wypadania - w opakowaniu z napisami w kolorze brązowym i zielonym [fot.1]

I KWC każdej maski, ale nie interesują mnie opinie na temat ich działania i ocena innych wizażanek, bo tych słyszałam już kilkaset.
Od wczoraj próbuję rozwiązać tajemnicę tej maski oraz jej składu. Ktoś zasugerował mi, że to może henna tak działa 'bo jest jej dużo', owszem, ale przed nią SLS i parabeny. Myślałam, że biochemiczki mi pomogą.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 19:37   #1905
karolkowa
Raczkowanie
 
Avatar karolkowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Szczecinek/Poznań
Wiadomości: 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam serdecznie.... Bardzo proszę o zanalizowanie składu kremu: Oillan krem pielęgnacyjno-ochronny:

Skład:
Aqua, Octocrylene, Dibutyl Adipate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Caprylyl Methicone, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylyl Glcycol, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifables, Ethylhexyl Triazone, Butyrospermum Parkii Butter, Betaglucan, Panthenol, Tocopheryl Alcetate, Artemia Extract, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myrisate, Arginine, Polyester-7, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Allantoin, Carbomer, Disodium Phosphate.

Edytowane przez karolkowa
Czas edycji: 2011-01-10 o 15:43
karolkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 07:20   #1906
Nelkomama
Rozeznanie
 
Avatar Nelkomama
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 657
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam. Pomożecie mi rozszyfrować skład maski kokosowej oriflame?
Cytat:
Skład: Aqua, cetearyl alcohol, glycerin, distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, panthenol, datem, ceteareth-20, laureth-3, dipropylene glycol, parfum, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, methylparaben, silicone quaternium-18, bisamino peg/ppg-41/3 aminoethyl pg-propyl dimethicone, propylparaben, cocos nucifera, propylene glycol, trideceth-12, trideceth-6, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, peg-40 hydrogenated castor oil, pentylene glycol, sine adipe lac, sodium hydroxide, trideceth-9, coumarin, oryza sativa bran extract, phenoxyethanol, benzyl benzoate, sodium benzoate, sorbic acid
Warto kupić?
__________________
Nasz ślub 22.09.2007
Nelka urodziła się 06.07.2008
Inia urodziła się 29.02.2012
Nelkomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 14:53   #1907
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Nelkomama Pokaż wiadomość
Witam. Pomożecie mi rozszyfrować skład maski kokosowej oriflame?

Warto kupić?

Nie warto. A do czego ta maska, do wlosów?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 17:51   #1908
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

poprosze o analize glownie pod wzgledem zapychania

Podkład Bobbi Brown Natural Finish (oil free)
Skład: Water ,Cyclopentasiloxane ,Alcohol ,Ethylhexyl Methoxycinamate
Isononyl Isononanoate ,HDI (Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer)
Glicerin ,PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone,Dimethicone Copolyol
Pentylene Glycol ,Titanum Dioxide ,Disodium Stearoyol Glutamane Polyquaternium-51 ,Triethoxycaprylylsinae , Sodium Hyaluronate
Dimethicone , Lecithin ,Tocopherol ,Silica, Isostearyl Sebacte
Aulumina , Magnesium ,Ascobryl Phosphate ,Sodium Chloride ,Sodium Citate
Phenoxyethanol
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 23:58   #1909
Nelkomama
Rozeznanie
 
Avatar Nelkomama
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 657
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie warto. A do czego ta maska, do wlosów?
Tak, do włosów.
Dzięki za opinię, a powiesz coś więcej? jest tam coś pielęgnującego? co jest szkodliwe?
__________________
Nasz ślub 22.09.2007
Nelka urodziła się 06.07.2008
Inia urodziła się 29.02.2012

Edytowane przez Nelkomama
Czas edycji: 2011-01-11 o 00:01
Nelkomama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-11, 10:55   #1910
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Nelkomama Pokaż wiadomość
Tak, do włosów.
Dzięki za opinię, a powiesz coś więcej? jest tam coś pielęgnującego? co jest szkodliwe?

Szkodliwe mogą być przede wszystkim parabeny oraz alkohol na drugim miejscu w skladzie po wodzie, phenoxyetanol. Poza tym żadnych konkretów, malo naturalnych substancji odżywczych, więcej sztucznych zapachów i ich wzmacniaczy oraz konserwantów. Z pielęgnujacych skladników to widzę jedynie glicerynę i odrobinę panthenolu, kokosa tyle, co kot naplakal.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
poprosze o analize glownie pod wzgledem zapychania

Podkład Bobbi Brown Natural Finish (oil free)
Skład: Water ,Cyclopentasiloxane ,Alcohol ,Ethylhexyl Methoxycinamate
Isononyl Isononanoate ,HDI (Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer)
Glicerin ,PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone,Dimethicone Copolyol
Pentylene Glycol ,Titanum Dioxide ,Disodium Stearoyol Glutamane Polyquaternium-51 ,Triethoxycaprylylsinae , Sodium Hyaluronate
Dimethicone , Lecithin ,Tocopherol ,Silica, Isostearyl Sebacte
Aulumina , Magnesium ,Ascobryl Phosphate ,Sodium Chloride ,Sodium Citate
Phenoxyethanol

Sklad zapychający, Podklad jest na bazie silikonów. Poza tym sklad oceniam na 4+, dosyć delikatny, bez zbędnej, podejrzanej chemii. Alkohol wysoko w skladzie niestety moze wysuszać, ale nie na 100%. Niektórych alkohol podrażnia i wysusza, na innych nie robi żadnego wrażenia.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-11 o 11:02
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 11:38   #1911
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

poprosze o analize i ocene mleczka do demakijazu zjaja kozie mleko cera sucha sklonna do zmarszczek
sklad
aqua,paraffinum liquidum (mineral oil) glycerin, ceteareth-12, cetyl alkohol, propylene glycol, panthenol, lactobacillus/milk solids/ , glycine soja oil ferment, cyclodextin , tocopheryl acetate, dimethiconee, carbomer, methylparaben , ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ile parabenow diazolidinyl urea, parfum , linalool, butylphenyl methylpropianol , citronellol, hexyl cinnamol, geraniol ,eugenol, benzyl salicylate, alpha-isomethyl lonone, sodium hydroxide.
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 13:51   #1912
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuje za powyższa analizę i poproszę o analize tego kremu:
Nazwa: Estee Lauder
DayWear Plus Multi Protection Anti-Oxidant Creme/Lotion SPF 15

Skład: / lotion - cera tłusta/
active ingredients: octyl methoxycinnammate, homosalate, avobenzone; ingredients: water (aqua purificata) purified, octyl methoxycinnamate, cyclomethicone, pentylene glycol, homosalate, avobenzone, dimethicone, c12-15 alkyl benzoate, pvp/hexadecene copolymer, acrylates copolymer, hydrogenated lecithin, octyldodecyl neopentanoate, trimethylsiloxysilicate, aspalanthus linearis (red tea) extract, camellia sinensis (white tea) leaf ektract, coffea arabica (coffee) seed extract, polygonum cuspidatum root extract, centella asiatica (hydrocotyl) extract, triticum vulgare (wheat germ) extract, betula alba (birch) bark extract, laminaria ochroleuca extract, hordeum vulgare (barley) extract, saccharomyces lysate extract, rosmarinus officinalis (rosemary) extract, vitis vinifera (grape) seed extract, laminaria saccharina extract, ethylbisiminomethylguaiac ol manganese chloride, cholesterol, phospholipids, maltodextrin, ascorbyl tocopheryl maleate, cyclodextrin, sodium hyaluronate, trehalose, nordihydhoguaiaretic acid, palmitoyl hydroxypropyltrimonium amylopectin / glycerin crosspolymer, linolenic acid, oryzanol, lecithin, squalane, glycerin, linoleic acid, sodium pca, urea, caprylic/capric triglyceride, sucrose, polyethylene, ppg-15 stearyl ether benzoate, isohexadecane, acrylamide / sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, butylene glycol, dipropylene glycol dibenzoate, polyquaternium-51, hyorogenated polyisobutene, choleth-24, ceteth-24, polysorbate 80, fragrance (parfum), bht, disodium edta, phenoxyethanol, methylpararen, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, yellow 5 (ci 19140), blue (ci 42090)


-na wizażu recenzje ma średnie 3.75/5
-ale ogólnie jest chwalony jako krem z antyoksydantami, ktory chroni nasza skórę przed wolnymi rodnikami, szkodliwymi czynnikami środowiska, poprawia jej koloryt itp

Chciałabym się dowiedzieć ile w tym prawdy.
Chociaz patrząć wizulanie na długi skłąd wnioskuje, ze moze zapychać....


__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 15:37   #1913
trojaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Poszukuję składu INCI

Witam
Zakupiłam parę kosmetyków. Co prawda sprawdzałam ich skład jednak niektóre ze składników są mi jeszcze dość obce. O to one:

1. Rival de Loop, Clean&Care, trocken und sensible Haut (pianka oczyszczająca z ginkgo i ogórka)
Skład:
aqua, sorbitol, caprylyl/capryl, glucoside, betaine, sodium coco-sulfate, cucumis sativus (cucumber) fruit extrakt, ginkgo biloba leaf extrakt, coco glucoside, glyceryl oleate, glycerin, coco alcochol, sodium sulfate, sodium chloride, citric acid, sodium benzoate, methyloparaben, potasium sorbate, parfum

2. Babydream Shampoo
Skład:
aqua, lauryl, glucoside, cocaamidopropyl betaine, coco-glucoside, glyceryl oleate, sodium lactate, triticum vulgare germ extrakt, panthenol, glyceryl caprylate, lactic acid, chamomilla recutita flowere extract, parfum

3. Babyderm Gesichts-und korpercreme (krem do twarzy i ciała)
Skład:
aqua, caprylic/capric, triglyceride, glycerylsttearate citrate, helianthus annuus seed oil, isopropyl palmitate, glycerin, cetyl alcohol, parfum, cera alba, panthenol, tocopheryl acetate, chamomilla recutita flower extract, bisabolol, xanthan gum, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate, sodium hydroxide

4. Babyderm Seife mit jojobaol
Skład:
sodium palmate, sodium coco-ate, aqua, glycerin, parfum, simmondsia chinensis seedoil, glycine soja oil, bisabolol, chamomilla recutita flower extract, lanolin, sodium chloride, phytic acid ci 77891

Chciałam dodać, że zależy mi na tym aby mieć naturalne składniki w kosmetykach. Mam cerę ze skłonnościami do wyprysków (nielicznych) i zaskórników jednak jest ona sucha, zwłaszcza na policzkach, ale także święcąca na nosie. Czy te kosmetyki są ekologiczne?
trojaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 16:22   #1914
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
dziękuje za powyższa analizę i poproszę o analize tego kremu:
Nazwa: Estee Lauder
DayWear Plus Multi Protection Anti-Oxidant Creme/Lotion SPF 15
Skład: / lotion - cera tłusta/
active ingredients: octyl methoxycinnammate, homosalate, avobenzone; ingredients: water (aqua purificata) purified, octyl methoxycinnamate, cyclomethicone, pentylene glycol, homosalate, avobenzone, dimethicone, c12-15 alkyl benzoate, pvp/hexadecene copolymer, acrylates copolymer, hydrogenated lecithin, octyldodecyl neopentanoate, trimethylsiloxysilicate, aspalanthus linearis (red tea) extract, camellia sinensis (white tea) leaf ektract, coffea arabica (coffee) seed extract, polygonum cuspidatum root extract, centella asiatica (hydrocotyl) extract, triticum vulgare (wheat germ) extract, betula alba (birch) bark extract, laminaria ochroleuca extract, hordeum vulgare (barley) extract, saccharomyces lysate extract, rosmarinus officinalis (rosemary) extract, vitis vinifera (grape) seed extract, laminaria saccharina extract, ethylbisiminomethylguaiac ol manganese chloride, cholesterol, phospholipids, maltodextrin, ascorbyl tocopheryl maleate, cyclodextrin, sodium hyaluronate, trehalose, nordihydhoguaiaretic acid, palmitoyl hydroxypropyltrimonium amylopectin / glycerin crosspolymer, linolenic acid, oryzanol, lecithin, squalane, glycerin, linoleic acid, sodium pca, urea, caprylic/capric triglyceride, sucrose, polyethylene, ppg-15 stearyl ether benzoate, isohexadecane, acrylamide / sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, butylene glycol, dipropylene glycol dibenzoate, polyquaternium-51, hyorogenated polyisobutene, choleth-24, ceteth-24, polysorbate 80, fragrance (parfum), bht, disodium edta, phenoxyethanol, methylpararen, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, yellow 5 (ci 19140), blue (ci 42090)

-na wizażu recenzje ma średnie 3.75/5
-ale ogólnie jest chwalony jako krem z antyoksydantami, ktory chroni nasza skórę przed wolnymi rodnikami, szkodliwymi czynnikami środowiska, poprawia jej koloryt itp

Chciałabym się dowiedzieć ile w tym prawdy.
Chociaz patrząć wizulanie na długi skłąd wnioskuje, ze moze zapychać....



Sklad poniekąd interesujący, bogaty w naturalne sladniki, wyciągi roślinne. Ladnie powinien nawilżać i chronić. Jednak nie dla wrazliwców. Zawiera jakieś akryle, ogólem niezbyt przyjazne skórze, konserwanty chemiczne też, ale na końcu. Jest tez sztucznie perfumowany. Nie musi zapychać, ale u alergicznej cery może powodować niedoskonalości typu zaskórniki i np wyprysk alergiczny, często mylony z zapchanymi porami i trądzikiem

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-11 o 16:27
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 19:09   #1915
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
poprosze o analize i ocene mleczka do demakijazu zjaja kozie mleko cera sucha sklonna do zmarszczek
sklad
aqua,paraffinum liquidum (mineral oil) glycerin, ceteareth-12, cetyl alkohol, propylene glycol, panthenol, lactobacillus/milk solids/ , glycine soja oil ferment, cyclodextin , tocopheryl acetate, dimethiconee, carbomer, methylparaben , ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ile parabenow diazolidinyl urea, parfum , linalool, butylphenyl methylpropianol , citronellol, hexyl cinnamol, geraniol ,eugenol, benzyl salicylate, alpha-isomethyl lonone, sodium hydroxide.


Mialam to mleczko. Sklad nieciekawy. Ladnie nawilżalo, dobrze oczyszczalo, wygladzalo zmarszczki: do czasu- potem zapchalo. Oprócz parabenów, dimethicone, carbomer, parfum, parafina. Nie dla wrazliwców i uczuleniowców. Do suchej cery tak, ale do wrażliwej i tlustej lub mieszanej nie. Musicie dokladnie dowiedzieć sie jaką macie cerę, zanim dobierzecie kosmetyki. Odwodniona cera nie znaczy sucha. Moze być mieszana lub tlusta odwodniona i wtedy takie kosmetyki zapychają.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-11 o 19:24
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 09:57   #1916
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzieki mam pytanie skad gdzie moge sie dowiedziec jaka mam skore??? bo oceniam ze mam sucha odwodniona i do tego wrazliwa i czesem pojawia sie jakas krostka... czy tlusta skora to taka ze jest tlusta?? bo moja taka po dotknieciu nie jest wogole zero tluszczu nawet po nocy czy pod pudrem podkladem nic mi nie splywa z twarzy??
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 10:51   #1917
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Henna Treatment Wax vs. BioVax

Cetearyl alcohol - Emolient, pośrednio nawilża (ogranicza TEWL), kondycjonuje włosy,
SLS ma w składzie po to by dobrze się spłukiwała.
Methylparabeny konserwują, ma szerokie działanie przeciwdrobnoustrojowe, podane na nieuszkodzoną skórę nie wykazuje działania drażniącego,

Znam osoby, które używają zagranicznego waxu zamiast szamponu i widać efekty.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 17:13   #1918
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
dzieki mam pytanie skad gdzie moge sie dowiedziec jaka mam skore??? bo oceniam ze mam sucha odwodniona i do tego wrazliwa i czesem pojawia sie jakas krostka... czy tlusta skora to taka ze jest tlusta?? bo moja taka po dotknieciu nie jest wogole zero tluszczu nawet po nocy czy pod pudrem podkladem nic mi nie splywa z twarzy??

Najlepiej jeśli typ cery określi specjalista np dyplomowana kosmetyczka, taka która nie tylko spojrzy na cerę, ale takze przeprowadzi szczególowy wywiad z klientką. Cieżko powiedzieć nie widząc struktury skóry, jaki masz typ. Tlusta skóra może być odwodniona i wtedy nie wyglada jak tlusta, ani nawet w dotyku taka nie jest. Jeśli zdarza sie, że Twoja sucha skóra się blyszczy bez kremu oczywiscie, to pada podejrzenie, że masz cerę normalną, tlustą lub mieszaną, ale odwodnioną i może się okazać, że blednie sie sugerujesz, iż jest to cera sucha.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-12 o 17:16
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 17:17   #1919
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziekuje nie nie blyszczy sie nawet pod koniec dnia z podkladem na twarzyuzywam wszystkiego co natluszcza i nawilza w sumie jak bede miec pytania to skieruje na prv zeby tu nie zasmiecac
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 20:52   #1920
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Uśmiecham się o ANALIZĘ prosze

Iwostin, Krem intensywnie nawilżający SPF 20

Zdecydowanie poprawia stan nawilżenia skóry, koi, wygładza, zapobiega przesuszeniom. Chroni przed codziennymi dawkami promieniowania UVB (SPF20) oraz UVA ( IPD25/PPD14), przyspieszającymi starzenie się skóry.
Dzięki zawartości fotostabilnych fitrów UVA i UVB krem gwarantuje wysoki poziom ochrony przeciwsłonecznej, która jest zalecana przez cały rok.

Skład: Skład: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl, ethoxydiglycol, polyglyceryl-3 methylglucose, distearate, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, glycerin, mineral oil (paraffinum liquidum), octocrylene, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, sodium acrylate/acrylodimethylta urate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum


-czy moze zapychac?
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.