Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-04, 17:17   #4231
_glee_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ja wlasnie umieszalam sobie shea -sahne po naszemu to chyba trzeba przetlumaczyc smietankowe shea. Troche nie wyszlo tak jak chcialam, ale mam fajny tlusty krem. pewnie za krotko miksowalam miksekem i konsystencja nie jest taka puszysta jak ubitej smietany. Ale nic nie szkodzi, mam fajny kremowy krem, szybko sie rozpuszcza w cieple dloni i latwiej sie nabiera od czystego shea, ktore musialam skrobac z pudelka.

Rozpusc maslo w kapieli wodnej i dolej oleju, wymieszaj i przelej do pudelka, albo poczekaj jak przestygnie i ubij mikserem. POtem wstaw na noc do lodowki i rano znow poubijaj. Moze uda ci sie uzyskac taka konsystencje

http://schaum-und-traum.blogspot.de/...sheasahne.html

a jak nie i bedziesz miala jak mieciutkie maslo to tez fajnie. Dla mnie bylo wazne zeby krem nie byl taki zbity jak czyste shea. Wedlu recepty to chyba za krtoko ubiajalam mikserem, ale nie szkodzi ;o)

a bym zapomniala moja mikstura to 50% tluszczy stalych i 50% plynnego oleju, wiecej plnynnych oleji byc nie moze. Mozesz nawet dac do 70% stalych tluszczy, wtedy konsystencja bedzie bardziej stala/twarda
Dziękuję Ci bardzo . Spróbuję tak zrobić.
_glee_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 08:42   #4232
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez _glee_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy jest sens/możliwość "zmieszania" masła jojoba z olejem z pestek malin? Czy można ich używać jednocześnie czy lepiej nie ryzykować?
można bez obaw
Ja często stosuję różne mieszanki

Cytat:
Napisane przez mamaFilipka Pokaż wiadomość
mogłabys zdradzic czego jeszcze uzywałas zeby pozbyc sie przebarwien?
Tak jak pisałam oleje, poza tym wit. C, niacynamid, kw. salicylowy i kw l-mlekowy
Robiłam też (Zwłaszcza na początku, w największej desperacji ) MAseczkę z cebuli (masakra, ale działała), peeling z płątków owsianych
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 20:36   #4233
rokie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Gdzie kupiłeś ten laurowy? Odpowiada Ci zapach? Mam też laurowy i jestem załamana "zapachem".

W sklepie Helfy, zapach może nie jest zniewalający, trochę taki jak sos do sałatki ;p ale da się znieść, stosuje tylko na noc. Dodatkowo jest atomizerem, tak dziwnie, ale się przyzwyczaiłem polecam
__________________
rokie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 22:23   #4234
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja podjarana zamowilam olej brokulowy i tez zapach mnie zabil
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 23:48   #4235
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Ja podjarana zamowilam olej brokulowy i tez zapach mnie zabil
wlasnie to mnie ciekawilo- jego zapach
jak "pachnie"? bardzo zle?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 00:37   #4236
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
wlasnie to mnie ciekawilo- jego zapach
jak "pachnie"? bardzo zle?
Wiesz co ciezko opisac jak pachnie. Jakos az tak bardzo zle to nie,ale troche tak jakby takie podgnile warzywa. Tak jak natka pietruszki juz czasem jest taka wodorostowata i ma taki specyficzny zapach.
Na szczescie ten zapach dlugo sie nie utrzymuje.
Zamowilam sobie na probe jakies 7ml chce zobaczyc jak beda moje wlosy reagowac na ten olej
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 13:36   #4237
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dla mnie do niedawna hitem byl olej z malin na noc, olej z truskawki na dzien w drufazowym mazidle do cery tlustej. Ale od kilku dni uzywam oleju z czarnej porzeczki i jestem zachwycona. Zmieszalam go z olejowa witamina C i nie moge uwierzyc w efekty. Cera jest promienna i bardzo dobrze nawilzona.
Pod olej uzywam toniku z kwasami AHA wg przepisu z ecospa.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 15:53   #4238
rokie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Dla mnie do niedawna hitem byl olej z malin na noc, olej z truskawki na dzien w drufazowym mazidle do cery tlustej. Ale od kilku dni uzywam oleju z czarnej porzeczki i jestem zachwycona. Zmieszalam go z olejowa witamina C i nie moge uwierzyc w efekty. Cera jest promienna i bardzo dobrze nawilzona.
Pod olej uzywam toniku z kwasami AHA wg przepisu z ecospa.

a ile kropel dajesz?? u mnie niedługo zagości wit. C z Auriga
__________________
rokie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 17:23   #4239
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Dla mnie do niedawna hitem byl olej z malin na noc, olej z truskawki na dzien w drufazowym mazidle do cery tlustej. Ale od kilku dni uzywam oleju z czarnej porzeczki i jestem zachwycona. Zmieszalam go z olejowa witamina C i nie moge uwierzyc w efekty. Cera jest promienna i bardzo dobrze nawilzona.
A ja odwrotnie - malina podeszła mi bardziej niż porzeczka

Cytat:
Pod olej uzywam toniku z kwasami AHA wg przepisu z ecospa.
Jak go robisz?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 20:39   #4240
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Cytat:
Napisane przez rokie Pokaż wiadomość
a ile kropel dajesz?? u mnie niedługo zagości wit. C z Auriga
Nie na krople daje tylko zrobilam sobie porcje 20 gram. Wg proporcji z mazidel. 18g oleju, 2g witaminy.





Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
A ja odwrotnie - malina podeszła mi bardziej niż porzeczka



Jak go robisz?
Przepis jest na stronce ecospa. Nie znajde teraz na telefonie zeby linka wkleic. Ogolnie: hydrolat + aha + odrobina gliceryny i chyba pantenol. Nie pamietam dokladnie.

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 21:27   #4241
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Przepis jest na stronce ecospa. Nie znajde teraz na telefonie zeby linka wkleic. Ogolnie: hydrolat + aha + odrobina gliceryny i chyba pantenol. Nie pamietam dokladnie.
Dzięki, sprawdzę
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 16:53   #4242
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny mam pytanie! Jakie oleje/olejki polecacie na zmarszczki pod oczami? Zależy mi na rzeczywistej skuteczności i silnym działaniu. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, może Wy pomożecie
W krótkim czasie zrobiły mi się pod dolnymi powiekami długie bruzdy, muszę się tego pozbyć
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 21:41   #4243
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez crystalmethod Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie! Jakie oleje/olejki polecacie na zmarszczki pod oczami? Zależy mi na rzeczywistej skuteczności i silnym działaniu. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, może Wy pomożecie
W krótkim czasie zrobiły mi się pod dolnymi powiekami długie bruzdy, muszę się tego pozbyć
Camiellia Sinensis oil, olej z granatu, roza,olej ryzowy.
Ja mysle jednak, ze nie ma takiego ani oleju ani kremu,ktory zlikwidowal by zmarszczki, moze zapobiegac,ale to co sie ma zmarszczyc to sie zmarszczy.Mozesz do tych olejow dodawac HA.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 11:02   #4244
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dokladnie oleje to nie retinoidy. jedynie co to trzeba dbac o dobre natluszczenie/nawilzenie skory i wtedy zmarszczki pojawiaja sie pozniej i sa plytsze. jak skora przesuszona to niestety... zmarszczki beda sie pojawiac, az wkoncu sie utrwala.

ja poki co wieczorem uzywam pod oczy mojej shea-sahne co to sobie umieszalam z shea i oleju jojoba. Klade to na wilgotna skore, ale pod oczami to sie to az za dobrze wchlania, wiec jeszcze ciupke ciapne na sucha skore. Jest fajnie i sie zastanawiam czy domagac sie od chlopa pod choinke balsamu pod oczy Dr. hauschka. Uwielbialam go kiedys, pieknie mi skore natluszczal, ze nawet najmniejsze bruzdki byly wygladzone. Sentyment jest i hctenie po latach bym znow pouzywala, chodzby po to zeby zobaczyc czy nadal tak swietnie by zadzialal, teraz by mial tez wieksze pole do popisu, albo i nie ;o) Tylko ze te 21€ to ja moglabym w polprodukty zainwestowac . Mam wplanach ukrecic sobie mleczko do demakijzau do wrazliwej cery, prosty szampon do wrazliwej skory glowy( moze wkoncu mialabym spokoj ), chce umerdac wlasne massagebar i oliwke do ciala, ale nie mam wystarczajacej ilosci skladnikow w domu, wiec najrozsadniej bylo by zrobic duze zamowienie w sklepie dla mieszaczy i zamiast 21€ na kremik wydalabym 50 albo i wiecej i moglabym mieszac i mieszac, wyszlo by taniej niz kupowanie gotowcow w sklepie, ktore to przez dodatek olejkow eterycznych nie do konca mi pasuja.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 12:40   #4245
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dokladnie oleje to nie retinoidy. jedynie co to trzeba dbac o dobre natluszczenie/nawilzenie skory i wtedy zmarszczki pojawiaja sie pozniej i sa plytsze. jak skora przesuszona to niestety... zmarszczki beda sie pojawiac, az wkoncu sie utrwala.

ja poki co wieczorem uzywam pod oczy mojej shea-sahne co to sobie umieszalam z shea i oleju jojoba. Klade to na wilgotna skore, ale pod oczami to sie to az za dobrze wchlania, wiec jeszcze ciupke ciapne na sucha skore. Jest fajnie i sie zastanawiam czy domagac sie od chlopa pod choinke balsamu pod oczy Dr. hauschka. Uwielbialam go kiedys, pieknie mi skore natluszczal, ze nawet najmniejsze bruzdki byly wygladzone. Sentyment jest i hctenie po latach bym znow pouzywala, chodzby po to zeby zobaczyc czy nadal tak swietnie by zadzialal, teraz by mial tez wieksze pole do popisu, albo i nie ;o) Tylko ze te 21€ to ja moglabym w polprodukty zainwestowac . Mam wplanach ukrecic sobie mleczko do demakijzau do wrazliwej cery, prosty szampon do wrazliwej skory glowy( moze wkoncu mialabym spokoj ), chce umerdac wlasne massagebar i oliwke do ciala, ale nie mam wystarczajacej ilosci skladnikow w domu, wiec najrozsadniej bylo by zrobic duze zamowienie w sklepie dla mieszaczy i zamiast 21€ na kremik wydalabym 50 albo i wiecej i moglabym mieszac i mieszac, wyszlo by taniej niz kupowanie gotowcow w sklepie, ktore to przez dodatek olejkow eterycznych nie do konca mi pasuja.
a jaką masz skórę? nie zapycha cię to shea?
Bo ja też rozmyślam nad czymś pod oczy dodatkowym. Teraz używam pod oczy tego co na twarz. Czyli rano serum z wit.c albo serum z ekstraktem z pine bark, a wieczorem oleje w HA (i czasami jakieś dodatki typu wit.e, d-panthenol, algi bioferment). Mam 28 lat i cerę wreszcie unormowaną. Ale kiedyś była mocno problematyczna, i ciągle boję się zapychania. Masło shea nie jest za tłuste?

A co jest w tym balsamie dr Hauschka? Może sobie zrobisz coś na wzór tamtego?
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 18:26   #4246
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Chyba nie. Po 30-tce to sie zrobilam sucharek na potege. Teraz jak rzucilam wszystkie cuda w diably i wrocilam do zwyklej pielegnacji to cery wrocila do mieszanej. Latem w upaly to bardzo sie tluscilam, teraz jak chlody przyszly to musze powiedziec ze chyba moge sie nazwac normalna. W ciagu dnia nie blyszcze sie tak ze trzeba sie odsaczyc i przypudrowac, od taki ladny, naturalny glow mi sie robi.

Mojej mikstury to duzo nie trzeba odrobinke na opuszek palca, rozsmarowac w dloniach i na wilgotna twarz sie obklepac. Wchlania sie to do matu, pod oczami niestety czuje niedosyt, wiec albo to samo juz na sucha skore, albo zwykly krem Nivea, chodz ostatnio nakladam to samo co na twarz. Nivea lezy.

co jest w Hauschce?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...am.html&next=1

tu moja recenzja z przed lat
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...l#review-56247

Mialam rozne kremy, fajny , mniej fajne, ale najlepiej wspominam Hauschke i uzytkowo mi sie on tez podobal. Czasami troche luksusu tez potrzeba. ;o)

A tak wogole to uzywa ktos z was jeszcze cos gotowego ze sklepu? Macie czasami taki moment ze sie wam nie chce niczego nowego wymyslac, ze wspominacie jakis kosmetyk z sentymentem i jednak czasami sie na niego skusicie?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 20:33   #4247
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Pod oczy dobra jest tez kofeina. Ja zrbilam sobie takie serum z HA, maceratem z kasztanow,Shea I hydrolatem z rozy oraz wlasnie kofeina
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 09:29   #4248
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Chyba nie. Po 30-tce to sie zrobilam sucharek na potege. Teraz jak rzucilam wszystkie cuda w diably i wrocilam do zwyklej pielegnacji to cery wrocila do mieszanej. Latem w upaly to bardzo sie tluscilam, teraz jak chlody przyszly to musze powiedziec ze chyba moge sie nazwac normalna. W ciagu dnia nie blyszcze sie tak ze trzeba sie odsaczyc i przypudrowac, od taki ladny, naturalny glow mi sie robi.

Mojej mikstury to duzo nie trzeba odrobinke na opuszek palca, rozsmarowac w dloniach i na wilgotna twarz sie obklepac. Wchlania sie to do matu, pod oczami niestety czuje niedosyt, wiec albo to samo juz na sucha skore, albo zwykly krem Nivea, chodz ostatnio nakladam to samo co na twarz. Nivea lezy.

co jest w Hauschce?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...am.html&next=1

tu moja recenzja z przed lat
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...l#review-56247

Mialam rozne kremy, fajny , mniej fajne, ale najlepiej wspominam Hauschke i uzytkowo mi sie on tez podobal. Czasami troche luksusu tez potrzeba. ;o)

A tak wogole to uzywa ktos z was jeszcze cos gotowego ze sklepu? Macie czasami taki moment ze sie wam nie chce niczego nowego wymyslac, ze wspominacie jakis kosmetyk z sentymentem i jednak czasami sie na niego skusicie?
ja używam. Przyznam że minął mi ten piewszy szał, kiedy wszystko robiłam sama. Teraz kupuję np balsam do ciała, czy rzeczy do włosów.
I miewam te kryzysy, że mi się nie chce mieszać i kombinować, albo nawet wieczorem iść do tej lodówki, wyjmować te buteleczki i chować potem Dlatego zawsze mam jakiś krem dziecięcy babydreama na wszelki wypadek. Podobnie zresztą na wyjazdach, używam wtedy kosmetyków o prostych skłądach.

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Pod oczy dobra jest tez kofeina. Ja zrbilam sobie takie serum z HA, maceratem z kasztanow,Shea I hydrolatem z rozy oraz wlasnie kofeina
a gdzie kupujesz kofeinę? Jak to się rozpuszcza?
bo może by mi się tez przydało do czegoś ujędrniającego pociążowo
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 10:12   #4249
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

pola jak bym miala codzien krecic i trzymac wszystko w lodowce to tez by mi sie nie chcialo. Dlatego chodz wrocilam do prostego serum wodnego z C&E to po 3 tyg juz mi sie odechcialo. Co tydzien krec nowa porcje, chodz wit. C bardzo mi sluzy i to nawet 20%. Dlatego zrobilam serum z hydrolatu rozanego, HA, ectoin, panteholu, gliceryny, mocznika, niacinamide i exstraktu z lukrecji o poj. 30ml i zakonserowalam wszystko parabenem K. mam spokoj na min 3 m-ce i nie trzemam tego w lodowece, ale w szafce w lazience. Hydrolatu tez nie trzymam w lodowce, tylko ta nieuzywana czesc, to co uzywam stoi w szafce w lazience. Shea-sahe co ukrecilam nie zawiera wody tylko same tluszcze wiec tez nie potrzebuje do przechowywania lodowki. min 8-9 m-cy ta mieszanka wytrzyma. To samo olej jojoba. Porcje mam w lazience, a reszta butelki w barku gdzie mam inne polprodukty ktore nie wymagaja niskiej temperatury do przechowywania.
Na jakies skomplikowane przepisy, ktore maja sporo skladnikow to nie mam ochoty. ja chce cos z krotkim porstym skladem, bo taki mi dobrze sluzy. Do tego najlepiej formuly bez wody wiec moga dlugo postac w normalnej temperaturze,a jak woda to zebym do 3 m-cy umiala zuzyc i moge zakonserwowac, ale im mniej tym lepiej, nie poto zrezygnowalam z drogeryjnych kosmetykow z parabenami, zeby samemu wszedzie parabeny ladowac, wiec jesli juz to mam w planach mleczko i szampon zakonserwowac alkoholem. mam nadzieje ze mi krzywdy nie zrobi. Mleczko Alterra to nieperfumowane mi sie bardzo podoba. Mam porownanie do starej wersji w okraglej butelce. W tamtym az czuc bylo alkohol i jak mialam nos przy dziurkach wysuszony to bardzo szczypalo, a teraz to mleczko jest swietne. Moze uda mi sie cos podobnego ukrecic. Recepte mam z 4 skladnikow

60ml przegotowanej dyst. wody
40ml oleju migdalowego
3 lyzeczki miarowe Fluidlecithin
1/3 lyzeczki miarowej Xanthan

Pewnie zuzyje to zanim sie popsuje. mam nadzieje ze na miesiac mi wystarczy a jak nie to zrobie wieksza porcje i wtedy dodac 10% alkoholu 96%( podobno to najnizsza granica) albo moze jednak pomysle o parabenie K, bo daje sie 1krople na 10ml produktu i 3 m-ce ma sie spokuj, a mleczko to jednak nie zostaje na skorze jak serum, wiec pewnie nawet nie ma co sie za dobrze wchlonac i juz zmywac bede.

Mnie krecenie spawia tylko radoche, jak moge zrobic cos co mi na dluzej starczy. Co tydzien krecic, albo dzien w dzien... to nie moja bajka ;o/
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-09, 17:12   #4250
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Camiellia Sinensis oil, olej z granatu, roza,olej ryzowy.
Ja mysle jednak, ze nie ma takiego ani oleju ani kremu,ktory zlikwidowal by zmarszczki, moze zapobiegac,ale to co sie ma zmarszczyc to sie zmarszczy.Mozesz do tych olejow dodawac HA.
Dzięki poczytam o nich i coś wybiorę.
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 19:35   #4251
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
a gdzie kupujesz kofeinę? Jak to się rozpuszcza?
bo może by mi się tez przydało do czegoś ujędrniającego pociążowo
Mozesz kupic na ZSK http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kof...aceutyczna/221 Ja kupuje z innych zrodel bo nie mieszkam w PL

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Mnie krecenie spawia tylko radoche, jak moge zrobic cos co mi na dluzej starczy. Co tydzien krecic, albo dzien w dzien... to nie moja bajka ;o/
Ja mam na odwrot. Krece male porcje bo lubie experymentowac ciagle
Ale ja tylko krece specyfiki do twarzy. Do wlosow czy ciala nie chcialoby mi sie bo mieszkam w USA i tutaj jest tyle rzeczy do wyboru bez parabenow etc., ze naprawde nie ma co.
Do ciala to tylko jedynie peeling cukrowy czy slynny z kawy.
Krecenie mnie kreci


Cytat:
Napisane przez crystalmethod Pokaż wiadomość
Dzięki poczytam o nich i coś wybiorę.
Nie ma za co
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 22:53   #4252
Natashi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cześć,
tak czytam te wątki o olejach, ale jest strasznie dużo stron tutaj!
Mam nadzieję, że nie obrazicie się i odpowiecie na parę moich pytań odnośnie olejów, bo od kilku dni rozpoczęłam kurację olejami i z moją skóra dzieje się coś dziwnego, ale od początku.

Jakiś czas temu udało mi się po około 8- letniej walce wygrać z trądzikiem, ale przed stosowanie ostrych preparatów moja skóra jest w tragicznym stanie i jest okropnie odwodniona. Próbowałam najpierw stosowanie czystego kwasu hialuronowego w żelu pod krem, ale zauważyłam,że moja skóra było po nim jeszcze bardziej sucha, dlatego postanowiłam przerzucić się na oleje, których od jakiegoś czasu używam na włosy i jestem bardzo zadowolona.

Zrobiłam sobie na twarz mieszankę :
- kupiłam (u dermatologa) serum w płynie z witaminami A,C,E,B1,B6,H,PP,B12,Q10+ ekstrakt z borówki
- do tego dodałam następujące oleje:
1.Jojoba
2.Macadamia
3.Róża
4.Avocado
5.Kiełki przenicy
6.Arganowy
7.Pestki winogron
8. Słodkie migdały

Stosuję tą mieszankę od tygodnia i nie widzę żadnej poprawy (na szczęście nie robią mi się pryszcze), stąd też moje pytania:
1. Czy nie przesadziłam z łączeniem tych olejów i serum, bo czasami ,,co za dużo to niezdrowo"
2. Czy któryś z tych olejów może wysuszać skórę? Słyszałam różne opinie i nie wiem, gdzie szukać informacji na ten temat.
3. Czy oleje można dowolnie łączyć, czy jednak są oleje, które się ,,gryzą"?

Jeśli odpowiedzi na moje pytania już się gdzieś przewinęły to przepraszam, że zawracam głowę, ale w obszernym wątku nie mogłam znaleźć wszystkiego, co chciałam.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Natashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 23:38   #4253
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Natashi Pokaż wiadomość
Cześć,
tak czytam te wątki o olejach, ale jest strasznie dużo stron tutaj!
Mam nadzieję, że nie obrazicie się i odpowiecie na parę moich pytań odnośnie olejów, bo od kilku dni rozpoczęłam kurację olejami i z moją skóra dzieje się coś dziwnego, ale od początku.

Jakiś czas temu udało mi się po około 8- letniej walce wygrać z trądzikiem, ale przed stosowanie ostrych preparatów moja skóra jest w tragicznym stanie i jest okropnie odwodniona. Próbowałam najpierw stosowanie czystego kwasu hialuronowego w żelu pod krem, ale zauważyłam,że moja skóra było po nim jeszcze bardziej sucha, dlatego postanowiłam przerzucić się na oleje, których od jakiegoś czasu używam na włosy i jestem bardzo zadowolona.

Zrobiłam sobie na twarz mieszankę :
- kupiłam (u dermatologa) serum w płynie z witaminami A,C,E,B1,B6,H,PP,B12,Q10+ ekstrakt z borówki
- do tego dodałam następujące oleje:
1.Jojoba
2.Macadamia
3.Róża
4.Avocado
5.Kiełki przenicy
6.Arganowy
7.Pestki winogron
8. Słodkie migdały

Stosuję tą mieszankę od tygodnia i nie widzę żadnej poprawy (na szczęście nie robią mi się pryszcze), stąd też moje pytania:
1. Czy nie przesadziłam z łączeniem tych olejów i serum, bo czasami ,,co za dużo to niezdrowo"
2. Czy któryś z tych olejów może wysuszać skórę? Słyszałam różne opinie i nie wiem, gdzie szukać informacji na ten temat.
3. Czy oleje można dowolnie łączyć, czy jednak są oleje, które się ,,gryzą"?

Jeśli odpowiedzi na moje pytania już się gdzieś przewinęły to przepraszam, że zawracam głowę, ale w obszernym wątku nie mogłam znaleźć wszystkiego, co chciałam.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Jezeli wczesniej podczas kuracji antytradzikowej nie nawilzalas odpowiednio skory to teraz ciezko bedzie uzyskac jakis efekt - w ciagu tygodnia to malo czasu.
Ja nic nie Wiem o "gryzieniu"sie olejow.
Moim zdaniem za duzo tego,Bo nie wiesz,ktory olej bedzie dlaCiebie najlepszy.
Wez dwa oleje np.roze I jojoba po 2-3 krople kazdego w zglebieniu dloni dodaj do tego krople HA I zobacz jak Twoja skora bedzie sie czula. Rezultatow spodziewaj sie po mcu. Tydzien to malo
Dodatkowo pokus sie o jakies serum z pantenolem I B3 . Mozesz tez sobie cos zrobic z aloesem. Nawilzaj duuuuzo
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-11-09 o 23:40
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 15:34   #4254
miks212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Question olej na zaczerwieniona skóre

Witam
jestem posiadaczka cery z AZS i mam zaczerwienione policzki zastanawiam sie na kupnem oleju lnianego a może arganowego jest tez dużo dobrych opinii na temat oleju makadami może mogłybyscie mi pomóc, coś doradzic bo tyle juz przeczytałam tematy olei ze nie moge sie zdecydowac
Ciumek
miks212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 16:40   #4255
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Samantha, teraz zrobila sie propaganda na parabeny i wiele firm zmienilo swoje formuly i wywalilo te parabeny ze skladu, wiec i u mnie moge sobie sporo rzeczy kupic, ale jednak ten sklad to nie 3-4 skladniki i na tym koniec. Gotowe massagebar jak kupie od takiej babki ktora robi mydla i inne takie rzeczy i sprzedaje w swoim online sklepie czy nawet rzeczy od Lush, chodz te nie maja ladnych prostych skladow i pelno zapachu w nich, to musze kilka euro zaplacic, a przeciez moge sobie sama umerdac takie kostke z balsamem w postaci stalej i uzyje tylko 3 skladnikow.
Mnie sie wlasnie to podoba ze przy pomocy takiego minimum moge miec pieknie natluszczona skore. W drogerii to ja czegos takiego za pare centow nie kupie, w drogerii to bedzie to mialo liste bez konca, nawet jesli formula produktu nie bedzie wymagala parabenow ( wsadza napewno inne konserwanty, ale nie wazne).
Mam w domu krem do rak Weleda za niecale 6€ tubka i co? Dlonie mam lepiej wypielegnowane mieszanka mojego shea i jojoby. Ta sama mieszanke moge ciaplnac na pysk, pod oczy i na cialo. Nie perfumowalam tego, wiec sie swietnie nadaje na twarz u mnie. Niestety o wiekszosci naturalnych kosmetykow tego powiedziec nie moge. Nawet jak swietnie pielegnuja mi cere to musze z nich zrezygnowac bo mi rumien wraca. Od kiedy zrezygnowalam z perfumowanych kosmetykow do twarzy, nie wiem co to cera naczynkowa.
I jakos mi ostatnie lepiej ze mniej wydaje na kosmetyki. Ile ja kasy zmarnowalam na gotowce a i tak mi nie pasowalo. Mam nadzieje ze zime przezyje w dobym stanie. Mam jeszcze kilka gotowych rzeczy, ktore trzeba wykonczyc i bardzo je lubilam, ale niestety niektorych rzeczy juz nie zakupie, bo je wycofano. No i powiem ci, ze jak wczesniej myslalam ze moje kremy/ balsamy mnie nie obklejaja. Nie czulam zebym byla zaklajstrowana tymi miksturami, to teraz przyznaje raceje mojemu chlopu. Kiedys moj chlop mi powiedzial, ze mumifikuje sie juz za zycia. Teraz jak smaruje sie oliwka/ czy ta moja mikstura z shea i jojoby na wilgotna skore, to wchlania mi sie to wszystko, nie mam tlustej powloczki na skorze i mam takie wrazenie ze skora oddycha a mimo to dostaje to czego jej potrzeba. I to mowie ja osoba ktora uwielbia silikony itp w balsamach i nie czulam sie zaklajstorwana, a jednak teraz powiem ze owszem klajstrowalam sie hihihihi co nie znaczy ze nie uzyje juz nigdy czegos z drogerii. A owszem mam duza butle mojego ulubionego mleczka granatowego NIvea i kiedys je zuzyje i pewnie czasami zakupie ponownie, od tak dla odmiany ;o)

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Przy atopii sprawdzaja sie oleje ktora zawieraja duzo kwasow omega, w przypadku mojego dziecka byl to wiesiolek. Co prawda nie sparowalam go czystym olejem, ale uzywalam gotowych kosmetykow z tym olejem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 17:00   #4256
Mruczka1981
Przyczajenie
 
Avatar Mruczka1981
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 12
Jeśli zapycha Was shea, można wypróbować delikatniejsze masło mango.

Cytat:
Napisane przez Natashi Pokaż wiadomość
Cześć,
tak czytam te wątki o olejach, ale jest strasznie dużo stron tutaj!
Mam nadzieję, że nie obrazicie się i odpowiecie na parę moich pytań odnośnie olejów, bo od kilku dni rozpoczęłam kurację olejami i z moją skóra dzieje się coś dziwnego, ale od początku.

Jakiś czas temu udało mi się po około 8- letniej walce wygrać z trądzikiem, ale przed stosowanie ostrych preparatów moja skóra jest w tragicznym stanie i jest okropnie odwodniona. Próbowałam najpierw stosowanie czystego kwasu hialuronowego w żelu pod krem, ale zauważyłam,że moja skóra było po nim jeszcze bardziej sucha, dlatego postanowiłam przerzucić się na oleje, których od jakiegoś czasu używam na włosy i jestem bardzo zadowolona.

Zrobiłam sobie na twarz mieszankę :
- kupiłam (u dermatologa) serum w płynie z witaminami A,C,E,B1,B6,H,PP,B12,Q10+ ekstrakt z borówki
- do tego dodałam następujące oleje:
1.Jojoba
2.Macadamia
3.Róża
4.Avocado
5.Kiełki przenicy
6.Arganowy
7.Pestki winogron
8. Słodkie migdały

Stosuję tą mieszankę od tygodnia i nie widzę żadnej poprawy (na szczęście nie robią mi się pryszcze), stąd też moje pytania:
1. Czy nie przesadziłam z łączeniem tych olejów i serum, bo czasami ,,co za dużo to niezdrowo"
2. Czy któryś z tych olejów może wysuszać skórę? Słyszałam różne opinie i nie wiem, gdzie szukać informacji na ten temat.
3. Czy oleje można dowolnie łączyć, czy jednak są oleje, które się ,,gryzą"?

Jeśli odpowiedzi na moje pytania już się gdzieś przewinęły to przepraszam, że zawracam głowę, ale w obszernym wątku nie mogłam znaleźć wszystkiego, co chciałam.
Z góry dziękuję za odpowiedź
oleje się nie gryzą,ale faktycznie jest ich dużo. Moim zdaniem powinny być max 3 oleje na raz na twarzy, z doświadczenia wiem, że skóra nawet do miesiąca przestawia się na naturalną pielęgnację. Co do wysuszania, to akurat te oleje na pewno nie. Jest pojęcie tzw suchych olejów np arganowy jest taki,ale chodzi oto, że się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-10 o 21:41 Powód: Post pod postem
Mruczka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 00:22   #4257
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Monika ja nie mam problemow ze skora, na ciele. Rownie dobrze moge sie maslem spozywczym nasmarowac Zakupy zazwyczaj robie na iherbie. W drogeriach nic dla siebie nie widze. No I zazwyczaj jednak wole jakikolwiek olej czy wlasnie Shea. Ostatnio ukrecilam Tz krem z lanolina I sobie tym nogi po goleniu wysmarowalam
Rozumiem Ciebie Bo ja mam problemy z buzia wiec tez nic drogeryjnego czy innego co se sama nie ukrecilam bym nie uzyla.
A to Shea co ukrecilas tez musze sobie zrobic
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 08:56   #4258
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej!
Mam do Was, jako specjalistek trzy pytania:

Czy mogę dodać witaminę E po prostu do mieszanki oleju i żelu hialuronowego i stosować jako serum?

Czy witaminę C można dodawać do hydrolatu do spsikiwania buzi?

Czy maseczkę aspirynową można zastąpić kwasem salicylowym dodawanym do jogurtu?
Jaki inny kwas nadałby się do maseczek (nie chce stosować kwasów codziennie).

Bardzo proszę o podpowiedzi. Zamówienie z mazideł czeka już od dwóch tygodni na realizacje a ja wciąż nie mogę się zdecydować!
karamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 21:05   #4259
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karamba Pokaż wiadomość
Hej!
Mam do Was, jako specjalistek trzy pytania:

Czy mogę dodać witaminę E po prostu do mieszanki oleju i żelu hialuronowego i stosować jako serum?

Czy witaminę C można dodawać do hydrolatu do spsikiwania buzi?

Czy maseczkę aspirynową można zastąpić kwasem salicylowym dodawanym do jogurtu?
Jaki inny kwas nadałby się do maseczek (nie chce stosować kwasów codziennie).

Bardzo proszę o podpowiedzi. Zamówienie z mazideł czeka już od dwóch tygodni na realizacje a ja wciąż nie mogę się zdecydować!
1. wit E rozpuszcza się w olejach - będziesz mieć serum2-fazowe
2. Witaminę C można dodawać do wody destylowanej lub lepiej do iniekcji, jeśli do hydrolatu, to musisz też dodać jakieś chelatory metali inaczej hydrolat "zabije" witaminę
3, Pytanie czy kwas salicylowy rozpuści Ci się w jogurcie? wątpię, zwykle trzeba go podgrzać, żeby się rozpuścił np w wodzie. Dużo zależy też od stężenia. Prędzej zrób sobie peeling lub tonik z kwasem.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 03:28   #4260
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
1. wit E rozpuszcza się w olejach - będziesz mieć serum2-fazowe
2. Witaminę C można dodawać do wody destylowanej lub lepiej do iniekcji, jeśli do hydrolatu, to musisz też dodać jakieś chelatory metali inaczej hydrolat "zabije" witaminę
3, Pytanie czy kwas salicylowy rozpuści Ci się w jogurcie? wątpię, zwykle trzeba go podgrzać, żeby się rozpuścił np w wodzie. Dużo zależy też od stężenia. Prędzej zrób sobie peeling lub tonik z kwasem.
Kwas salicylowy nie rozpusci sie w wodzie. Rozpusci sie w oleju I alkoholu.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.