Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-10-18, 18:52   #271
Brahenn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 56
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

Mysle ze spokojnie mozesz juz zafarbowac, osobiscie polecam Venite
Brahenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-19, 00:46   #272
anna_net
Rozeznanie
 
Avatar anna_net
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 582
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

Cytat:
Napisane przez Brahenn Pokaż wiadomość
Mysle ze spokojnie mozesz juz zafarbowac, osobiscie polecam Venite
dziękuję
anna_net jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-21, 20:14   #273
Motylka
Raczkowanie
 
Avatar Motylka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ZG/Glasgow
Wiadomości: 148
Dot.: chna a stan włosów

Odgrzebuję temat z przed miesiąca.

Dziewczyny - czy jest jakiś minimalny czas trzymania na włosach tej papki?

Czytałam właśnie w kilkunastu wątkach, że można trzymać nawet i 3 godziny jak ma się cierpliwość, ale czasu minimalnego nikt nie określił.

Pytam ponieważ, chciałabym potraktować włosy basmą a zależy mi na chłodnym jasnym brązie. Wykoncypowałam więc, że jeśli czas działania
nie będzie zbyt długi to może nie wyjdzie mi kolor czarny jak u cyganeczki(hmmm mm).

Co o tym myślicie?
Motylka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 10:59   #274
Motylka
Raczkowanie
 
Avatar Motylka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ZG/Glasgow
Wiadomości: 148
Dot.: chna a stan włosów

up
Motylka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 11:17   #275
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: chna a stan włosów

A jaki masz swój kolor włosów?
To prawda że można trzymać chnę tak długo (ja tak robię bo wróciłam znów do tych w proszku)
Kolor się wzmacnia też gdy ogrzewasz turban suszarką. Wtedy też mogą się przyciemnić mocniej- tak więc tego nie rób
No ale ciekawa jestem jaki masz teraz kolor włosów bo teraz nie jestem w stanie powiedzieć Ci ile mogłabyś trzymać tą papkę na włosach.
madie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 11:33   #276
Motylka
Raczkowanie
 
Avatar Motylka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ZG/Glasgow
Wiadomości: 148
Dot.: chna a stan włosów

Mój kolor to jasny szatyn
Motylka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 11:43   #277
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: chna a stan włosów

Ja powiem tak: w ciągu godziny jakiś kolor powinien się wyklarować, nie powinien wyjść za ciemny, ale prawdopodobnie szybciej się zmyje.
Właściwie to mogłabyś zrobić sobie próbę na włosach od spodu i zafarbować pasmo. Jeśli masz jakieś pasemka od słońca czy coś w tym stylu to napewno złapie to inaczej, będą tu ciut jaśniejsze.
Tak ogólnie to po każdym umyciu włosów kolor się zmienia. Ja trzymam bronze trzy godziny, a i tak kolor jest intensywny tylko do 4 myć. Potem włosy wracaja do naturalnego koloru a od chny zostaje lekki odcień brązowy.
Polecam jednak zrobić próbę.
madie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-22, 12:03   #278
Motylka
Raczkowanie
 
Avatar Motylka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ZG/Glasgow
Wiadomości: 148
Dot.: chna a stan włosów

Dziękuję madie
Motylka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-22, 12:12   #279
agaka79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 42
Dot.: chna a stan włosów

Witam,
mam pytanie Obecnie na wlosach ma balejaż-ciemny brąz (wypłukany) rozjasniane pasemka i swój naturalny kolor-ciemny blond. Chciałabym zafarbowac sobie włosy kolorem henna color-orzech laskowy i zastanawiam się czy zafarbuja mi się włosy?? jesli tak to jaki będzie mniej wiecej efekt?

pozdrawiam
Agnieszka
agaka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 12:01   #280
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
chna.. znowu

wiem wiem, było miliony razy ale czytam i czytam i zadnych konkretow.
Ostatni raz farbowalam chnoa kolo poczatku wrzesnia, farbowalam przedtem dosc czesto tak raz na 3-4 tygodnie od okolo 10 miesiecy. I moje pytanie bo przeczytalam wypowiedzi gagi, że:
-'zilowe farby nie sa w stanie zminic koloru farby chemicznej , chyba ze to podobny kolor to moze ja poprostu pokryja, ale zawsze moze wyjsc cos innego'
- '[chna]...uzywana dosc czesto moze dzielac niedobrze na nie,i raczej nie jest do usuniecia...'


a wlasnie postanowilam wrocic do farb chmicznych bo, chna mi sie szybko spolukuje, stosowana tak czesto niestety spowodowala okropne wypadanie wlosow i strasznie z nia duzo roboty jest.

I tutaj moje pytanie: kolor ma byc podobny do tego co farbowalam chną - taki rudawy. Ale jezeli stosowalam dlugo i czesto to wg wypowiedzi gagi nie da sie jej kompletnie usunać(???) ale nie chna nie zmienia kolory farb chmiecznych wiec nie powinna martwic mnie to ze po niecalych dwoch miesiacach stosujac farbe chmiczna cos sobie narobie nie tak na wlosach, a moze mam sie martwic???

Czy ktoras z was po dlugim stosowaniu chny uzyla farby chmicznej? i jak bylo?
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-23, 15:24   #281
Edycia15
Raczkowanie
 
Avatar Edycia15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 263
GG do Edycia15
Dot.: chna.. znowu

Ja farbowałam dłuo włosy henna i nagle naszło mnie na farbe chemiczna odczekałam 3 miesiace i nałozyłam średni miedziany blond easy& naturals i wyszedl śliczny noc sie z włoskami nie porobiło ale potem jak sie wypłukiwał to miałam takie matowe włosy wiec odczekałam troche i wróciłam do henny.. T
Edycia15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-24, 20:50   #282
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: chna.. znowu

Zafarbowalam sie dzisiaj. L'Orealem. Mial byc miedzianozloty blond. Miedzianozloty wyszedl ale nie blond. Czyli jest ok
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-30, 17:09   #283
natali2501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1
Red face Dot.: Chna, basma

Hej mam pytanko, bo widzę że na forum jest wiele cennych rad i się znacie na temacie Mam czarna włosy do pasa farbowane chemią odrosty jakieś 3 tyg temu całe włosy około roku temu i...oczywiście pojawiły się odrosty. Chciałabym spróbować basmy ,ale nie wiem czy już mogę , jak długo się trzyma ,czy się nie wypłukuje i czy mi na głowie coś dziwnego nie wyjdzie.Aha i najważniejszę czy basma farbuje na czarno bo pewna nie jestem błagam pomóżcie mi bo za 3 dni wyjeżdzam i muszę coś zrobić do tego czasu a boję się że za kilkanaście lat z mich gętych włosów nieeiele zostanie po tej chemii ????
natali2501 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-30, 18:35   #284
dOminiCka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 128
GG do dOminiCka Send a message via Skype™ to dOminiCka
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

odnawiam wątem bo planuje przyciemnic włoski , tylko nie tak bardzo drastycznie. Jakiś przepis moze, jak to se robi ? bo jestem zielona szczerze mowiac
__________________
1. zapuszczam włosy
2. dbam o paznokcie
3. chudnę !! 55->48

dOminiCka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-31, 09:49   #285
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

Ja juz o tym pisalam... Stosowalam wywal z orzachów- nic. Z kory debu - nic:/ Do tego obrzydliwie matowe i poplatane wlosy:/
Wyprobowalam mieszanke - kora, kawa i herbata- troche pomaga.. nawet wlosy nie wygladaja tak zle, ale ... przy kolejnym myciu bez uzycia mieszanki wszytko sie splukuje i wlosy znow sa jasne:/ dodatkowo cialge uzywal olejku rycynowego, ale to tez srednio dziala. Kiedys ktos na wizazu odpisal mi , ze ma podobnie. Pewnie to jest tak, ze te plukanki osiadaja na wlosch i dlatego wydaja sie one ciemniejsze, ale faktycznie sam kolor wlosow sie nie zmienia
Chcialam kupic sobie balsam Venity, ale boje sie ze wlosy wyjda rude Chyba jednak bede musiala farbowac
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-01, 00:51   #286
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Proszę o pomoc! który kolor HENNY/CHNY(?) do włosów?

Witajcie!
Wiele już było o hennie ale niewiele o konkretnych kolorach i efektach po ich zastosowaniu.
zafarbowalam wlosy na czarno ale juz sie spiera kolor i robia sie ciemno brazowe. teraz powoli chcialabym schodzic do brązu. planuję jeszcze raz zafarbować farbą chemiczną na ciemny brąz (żeby czarny miał więcej czasu na wypłukanie) a pozniej chcialabym odczekać troszkę i spróbować henny.
jaki kolor poleciłybyście mi żeby wyszedł dość ciemny brąz? może to być kolor chłodny choć ciepły nie zaszkodzi. chodzi o to żeby kolor po hennie w miare pokrył odrosty - żeby nie odróżniały się za bardzo od części włosów farbowanej chemicznie.
podzielcie się doświadczeniem z nowicjuszką
z góry ogromne DZIĘKI
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-01, 19:59   #287
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Proszę o pomoc! który kolor HENNY/CHNY(?) do włosów?

nikt nie może mi pomoc?
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-01, 20:00   #288
Brahenn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 56
Dot.: Proszę o pomoc! który kolor HENNY/CHNY(?) do włosów?

Osobiście polecam henne w płynie/paście i nie farbowałabym juz włosów farbami chemicznymi. Znane mi sa dwie firmy na rynku polskim które cos takiego sprzedają. Pierwsza to francuska koszt 24zl bardzo dobra i jest w niej kolor czarny. Druga to polska Venita troche grosza jakosciowo ale tez tańsza, najciemniejszy odcień to brąz.
Brahenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-01, 20:52   #289
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Proszę o pomoc! który kolor HENNY/CHNY(?) do włosów?

Cytat:
Napisane przez Brahenn Pokaż wiadomość
Osobiście polecam henne w płynie/paście i nie farbowałabym juz włosów farbami chemicznymi. Znane mi sa dwie firmy na rynku polskim które cos takiego sprzedają. Pierwsza to francuska koszt 24zl bardzo dobra i jest w niej kolor czarny. Druga to polska Venita troche grosza jakosciowo ale tez tańsza, najciemniejszy odcień to brąz.
tak bym właśnie chciała zrobić zastanawiam się tylko czy nie wejdzie w reakcję z barwnikami z chemicznej farby, czy nie wyjdzie coś zielonego lub niebieskiego ;P
Nie wiesz może po jakim czasie od farbowania chemiczną farbą można zastosować hennę?
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-01, 21:32   #290
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: chna a stan włosów

basma jest całkowicie chłodna czy ma troche ciepłych refleksów?
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-02, 12:12   #291
Brahenn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 56
Dot.: Proszę o pomoc! który kolor HENNY/CHNY(?) do włosów?

Musisz odczekać przynajmniej miesiąc. Mysle że warto farbowac włosy to henną bo w ogóle sie nie niszczą, jak nosiłam ciemne włosy to w ogole nie używałam innych farb. Odkąd postanowiłam je trochę rozjaśnić to niestety... henna nie rozjaśnia włosów
Brahenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-02, 19:59   #292
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Dot.: Proszę o pomoc! który kolor HENNY/CHNY(?) do włosów?

Więc henna w paście jest dobra? A jeżeli chcę uzyskać b. ciemny brąz, ale nie czarny to mogę użyć odcieniu Basmy?
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-03, 12:51   #293
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Proszę o pomoc! który kolor HENNY/CHNY(?) do włosów?

Cytat:
Napisane przez amberlinka Pokaż wiadomość
Więc henna w paście jest dobra? A jeżeli chcę uzyskać b. ciemny brąz, ale nie czarny to mogę użyć odcieniu Basmy?
podpinam się pod pytanie. bo ja wlasnie chce bardzo ciemny braz.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-05, 23:24   #294
anna_net
Rozeznanie
 
Avatar anna_net
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 582
Dot.: Re: henna + włoski= brązik- czy tak się da?

Czy basma albo henna ( w proszku) moze nadac moim włosom rudy odcień ?
Mam ciemne włosy ,gdzie niektóre pasma są rozjaśnione od słońca. Troche sie boje zastosować henne ,a szukam alternatywy dla chemii..
__________________
pozdrawiam
A.


Stop rzezi fok w Kanadzie!
Podpisz petycję, zamów pakiet kampanii...działaj !!

http://www.ratujfoki.pl/
anna_net jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-05, 23:54   #295
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Dot.: henna + włoski= brązik- czy tak się da?

Ja napiszę tak... moje włosy dużo przeżyły... Ale ostatnio skusiłam się na hennę w proszku o kolorze brązowym. Pomijając fakt, że niezły niewypał z tym był to włoski mi się zafarbowały na taki.. "niby kasztan", więc stwierdziłam... ja chcę mieć ciemniejsze! Poszłam do mojego ulubionego sklepiku zielarskiego i zakupiłam 'basmę' ... nałożyłam dzisiaj nawłoski tak jak trzeba potrzymałam 30 min. (aż się bałam, że czarna będę!)... i co?! Dalej brąz... ale już taki ładny, bez odcieni 'złota' tylko tak mi się podoba ciemniejszy kolor... nie czarny, ale taki prawie jak czarny Nic... najwyżej na następny raz dłużej potrzymam Ogólnie polecam Włoski po tych preparatach fajnie się błyszczą i są mięciutkie
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 15:23   #296
Jezebeth
Wtajemniczenie
 
Avatar Jezebeth
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 417
Arrow Henna Do Włosów

WITAMmam pewne pytanie odnośnie farbowania włosów henną.chcę sobie poraz pierwszy zafarbowac włosy i nie wiem jakiego koloru mam oczekiwac.moje włosy są kasztanowego koloru a kolor henny to czarny.nie wiem czy kolor mi wyjdzie czarny czy lekko przyciemnia mi sie wlosy.
pozdrawiam
Jezebeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 15:17   #297
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Henna Do Włosów

Cytat:
Napisane przez Jezebeth Pokaż wiadomość
WITAMmam pewne pytanie odnośnie farbowania włosów henną.chcę sobie poraz pierwszy zafarbowac włosy i nie wiem jakiego koloru mam oczekiwac.moje włosy są kasztanowego koloru a kolor henny to czarny.nie wiem czy kolor mi wyjdzie czarny czy lekko przyciemnia mi sie wlosy.
pozdrawiam

Jakiej firmy jest ta henna? czarnej henny nie ma w naturze jest tworzona sztucznie i jest bardzo szkodliwa totez nie używa się jej a w pewnych krajach jest zakazana w ogóle, w związku z tym większośc produktów nazwanych czarna henna do koloryzacji włosów daje efekt ciemnego brazu lub fioletu i raczej czegos w tych dwóch wersjach powinnas się spodziewac.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 13:56   #298
cobraverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Henna Do Włosów

farbuję włosy henną już jakies 20 lat.Kolory jakie mozesz osiagnąć to od miedzianego(jasne włosy)po ciemny kasztan.generalnie będą to odcienie ciepłe,z czerwonawym połyskiem.Ciemniejsze kolory osiaga się dodając do henny indygo.Gotowe mieszanki(np.Eld lub Venita)w kolorach bakłażana,śliwki itp.zawieraja oprócz ziół syntetyczny barwnik.jeżeli chodzi ci o 100%natury to tylko henna(chna)lub basma spełnia te kryteria.osobiscie polecam ten sposób farbowania,mimo pewnych niedogodnień istnieje fajna stronka poświęcona hennie:www.hennaforhair.com znajdziesz tam mnóstwo inspirujacych przepisów.pozdrawiam:roza :
cobraverde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-22, 21:28   #299
g.paula
Raczkowanie
 
Avatar g.paula
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 62
Venita henna do włosów - kto używał?

Musze natychmiast pozbyć się mojego koloru buraczkowo-różowego (jakby kogoś interesowała historia mojego farbowania
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=163670) który stworzyła mi bardzo fajna (:/) szamponetka bordo. Próbowałam szamponetką kasztanową i kompletne nic. Farby nie chce bo i tak mam siano na głowie; Jak myślicie czy henna brązowa Venity poradzi sobie z tym? Pokryje ten kolor?
__________________
Inność rodzi złość...
g.paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 09:02   #300
g.paula
Raczkowanie
 
Avatar g.paula
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 62
Dot.: Venita henna do włosów - kto używał?

Podnosze. Może ktoś jednak używał?
__________________
Inność rodzi złość...
g.paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.