Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-04, 19:30   #1
fantaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Exclamation

Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?


1. niewielka ilość mineralnego podkładu Maybelline (nie używam go żeby coś maskować - po prostu świetnie nawilża mi buzię i nadaje zdrowego błysku)
2. na powieki jako baza - korektor mineralny Maybelline
3. jakiś delikatny, matujący transparenty puder utrwalający
4. na powiekach cienie - na całej powiece cielisty, odrobinkę ciemniejszy w załamanie (minimalnie przyciemnia, wygląda naturalnie) i delikatny brązowy na linii rzęs dający efekt przydymionej, roztartej kreski
5. biała kredka na linii wodnej
6. delikatna czarna kredka do brwi (nie używam jej dużo, staram się bardzo naturalnie przyciemnić brwi kredką - mam też brązową, ale wydaje mi się, że brwi są jednak z natury czarne, nie brązowe)
7. bronzer pod kość policzkową i jasny róż imitujący naturalne zaróżowienie - prawie niewidoczny


Wszystko w naprawdę niewielkiej ilości
Włosy mam w kolorze naturalnego ciemnego blondu.
fantaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 19:43   #2
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

Cytat:
Napisane przez fantaaa Pokaż wiadomość
1. niewielka ilość mineralnego podkładu Maybelline (nie używam go żeby coś maskować - po prostu świetnie nawilża mi buzię i nadaje zdrowego błysku)
2. na powieki jako baza - korektor mineralny Maybelline
3. jakiś delikatny, matujący transparenty puder utrwalający
4. na powiekach cienie - na całej powiece cielisty, odrobinkę ciemniejszy w załamanie (minimalnie przyciemnia, wygląda naturalnie) i delikatny brązowy na linii rzęs dający efekt przydymionej, roztartej kreski
5. biała kredka na linii wodnej
6. delikatna czarna kredka do brwi (nie używam jej dużo, staram się bardzo naturalnie przyciemnić brwi kredką - mam też brązową, ale wydaje mi się, że brwi są jednak z natury czarne, nie brązowe)
7. bronzer pod kość policzkową i jasny róż imitujący naturalne zaróżowienie - prawie niewidoczny


Wszystko w naprawdę niewielkiej ilości
Włosy mam w kolorze naturalnego ciemnego blondu.
Fajnie gdybyś zamieściła zdjęcie, ale po opisie widać, że chyba nie jest źle. U tak młodej osoby zasada im mniej tym ładniej, bardzo dobrze się sprawdza. Nie podążaj ślepo za resztą i nie zrób z siebie przemalowanej pudernicy. Maybelline ma fajne kredki do brwi, dla blondynek i brunetek -- możesz zrezygnować z tej czarnej , na rzecz bardziej naturalnego kolorku.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 19:44   #3
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

wydaje mi sie, ze baza pod cienie, wogóle cienie i obie kredki są niepotrzebne
zostawiłabym to na większe wyjścia jeśli nie masz scharatanej buźki przez wypryski i jakieś niedoskonałości to może zamiast podkładu zainwestuj w krem tonujący z Ziai?
jestem zdania, że tonujący, tusz do rzęs i delikatna pomadka czy błyszczyk by wystarczyły. nie trzeba od razu po wyjściu do nowej szkoły sztafirowac sie jak niektóre
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 19:47   #4
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

Cytat:
Napisane przez fantaaa Pokaż wiadomość
1. niewielka ilość mineralnego podkładu Maybelline (nie używam go żeby coś maskować - po prostu świetnie nawilża mi buzię i nadaje zdrowego błysku)
2. na powieki jako baza - korektor mineralny Maybelline
3. jakiś delikatny, matujący transparenty puder utrwalający
4. na powiekach cienie - na całej powiece cielisty, odrobinkę ciemniejszy w załamanie (minimalnie przyciemnia, wygląda naturalnie) i delikatny brązowy na linii rzęs dający efekt przydymionej, roztartej kreski
5. biała kredka na linii wodnej
6. delikatna czarna kredka do brwi (nie używam jej dużo, staram się bardzo naturalnie przyciemnić brwi kredką - mam też brązową, ale wydaje mi się, że brwi są jednak z natury czarne, nie brązowe)
7. bronzer pod kość policzkową i jasny róż imitujący naturalne zaróżowienie - prawie niewidoczny


Wszystko w naprawdę niewielkiej ilości
Włosy mam w kolorze naturalnego ciemnego blondu.
1. skoro nie masz nic do maskowania to zamiast podkladu mozesz uzywac kremu tonujacego, ktory da pozadany przez ciebie efekt, a mniej bedzie obciazal skore i bedzie mega naturalny
2. jako baza mozna uzywac czego sie chce, ale ja bym wybrala normalna baze pod cienie, np Joko, Manhattan, ArtDeco
3. to dobry pomysl
4. naturalny makijaz oka, podoba mi sie
5. jesli lubisz to mozesz uzywac
6. ja bym jednak wybrala brazowa. czarna jest naprawde za ostra. nie sadze, zebys wygladala dobrze w czarnej. lepiej ciemny braz niz czarny
7.


Wszystko to brzmi faktycznie dosyc naturalnie, ale nie wiem czy w gimnazjum wolno sie malowac. Jesli nie bedziesz miala z tego powodu nieprzyjemnosci to czemu nie
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 20:04   #5
fantaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

U mnie w szkole można się malować - ale tylko tak żeby pan dyrektor się za nas nie wstydził Powiedział że jak się malujemy to mamy poczytać jak to się robi a nie przesadzać z cieniami, bo on na to patrzeć nie może, dzięki niemu mamy świetną szkołę

Nie lubię kremu tonującego, podrażnia mnie, mam idealną cerę, zero wyprysków, ale po prostu ten mineralny jest świetny, nawilża mi skórę.

Dobrze, w takim razie będę używać brązowej. Zapomniałam dodać że ten brązowy cień na linii rzęs to efekt blendowania czarnej kredki - ale naprawdę wszystko jest delikatne, w stonowanych kolorach. Może wam się to wydać śmieszne, ale naprawdę nie mam dziecięcej buzi, zero powodu do dumy, ale wyglądam na starszą w związku z tym mam chociaż tyle szczęścia że nie wyglądam jak wymalowana małolata.

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Oczywiście nie maluję się tak znowu codziennie, czasami tylko
podkład, tusz, kredka do brwi oraz bronzer z różem.
fantaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 07:43   #6
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

A rzęs nie tuszujesz?
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 09:57   #7
fantaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

Oczywiście, że tuszuję Wypadło mi z głowy
Rzadziej używam cieni do powiek przyznam. Ostatnio używam tylko niewielkiej ilości podkładu - mineralnego na czoło i policzki i czasami takiego który podobno rozświetla i ukrywa zmęczenie - w każdym razie jeden jest jasny a drugi w odcieniu mojej cery. Na to puder, bronzer i róż. Tuszuję rzęsy oczywiście i czasami używam tej jasnej kredki na linię wodną.
fantaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 13:44   #8
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

Cytat:
Napisane przez fantaaa Pokaż wiadomość

Dobrze, w takim razie będę używać brązowej. Zapomniałam dodać że ten brązowy cień na linii rzęs to efekt blendowania czarnej kredki - ale naprawdę wszystko jest delikatne, w stonowanych kolorach. Może wam się to wydać śmieszne, ale naprawdę nie mam dziecięcej buzi, zero powodu do dumy, ale wyglądam na starszą w związku z tym mam chociaż tyle szczęścia że nie wyglądam jak wymalowana małolata.
nie słuchaj tego. brązowa kredka wygląda tragicznie przy czarnych brwiach. sama mam czarne brwi i kiedyś słuchałam takich porad i wyglądałam jak kretynka. mam kuzynkę, która używa brązu do czarnych brwi- strasznie się to rzuca w oczy: czarne włoski na brązowym tle i w efekcie dwukolorowe brwi.

czarna kredka umiejętnie użyta idealnie zlewa się z kolorem brwi i jest niewidoczna.
poza tym chyba niektórym się wydaje, że kredki do brwi są smoliście czarne, a w rzeczywistości są bardzo subtelne i trudno uzyskać nimi przesadny efekt
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 18:38   #9
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

Jak dziewczyna jest ciemną blondynką to nie ma siły na świecie żeby miała brwi w kolorze czarnym naturalnie. Żadnej blondynce nie powinno się radzić czarnej kredki do brwi bo wygląda to jednym słowem- śmiesznie O_O
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 20:15   #10
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
Jak dziewczyna jest ciemną blondynką to nie ma siły na świecie żeby miała brwi w kolorze czarnym naturalnie. Żadnej blondynce nie powinno się radzić czarnej kredki do brwi bo wygląda to jednym słowem- śmiesznie O_O
moje 2 siostry są mysimi blondynkami o niebieskich oczach, a mają tak samo smoliście czarne brwi i rzęsy jak ja- brunetka o oliwkowej skórze. widziałam zreszta sporo takich przypadków.

autorka napisała, że jej brwi są czarne, więc czarna kredka jest bardziej logicznym wyborem. ewentualnie szara lub grafitowa. zresztą zawsze mozna sprawdzić w praktyce co lepiej wygląda
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 20:20   #11
fantaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

Nie kochane, nie mam czarnych brwi! Po prostu ja dochodzę często do takich głupich wniosków jak to że w naturze nie występuję brązowe tylko czarne brwi
fantaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 22:05   #12
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

Cytat:
Napisane przez fantaaa Pokaż wiadomość
1. niewielka ilość mineralnego podkładu Maybelline (nie używam go żeby coś maskować - po prostu świetnie nawilża mi buzię i nadaje zdrowego błysku)
2. na powieki jako baza - korektor mineralny Maybelline
3. jakiś delikatny, matujący transparenty puder utrwalający
4. na powiekach cienie - na całej powiece cielisty, odrobinkę ciemniejszy w załamanie (minimalnie przyciemnia, wygląda naturalnie) i delikatny brązowy na linii rzęs dający efekt przydymionej, roztartej kreski
5. biała kredka na linii wodnej
6. delikatna czarna kredka do brwi (nie używam jej dużo, staram się bardzo naturalnie przyciemnić brwi kredką - mam też brązową, ale wydaje mi się, że brwi są jednak z natury czarne, nie brązowe)
7. bronzer pod kość policzkową i jasny róż imitujący naturalne zaróżowienie - prawie niewidoczny


Wszystko w naprawdę niewielkiej ilości
Włosy mam w kolorze naturalnego ciemnego blondu.
Autorka nie napisała że jej brwi są czarne tylko "brwi z natury są czarne" a to jest głęboko dziwnym założeniem bo czarny bardzo rzadko występuje w naturze.
Ja sama jestem ciemną blondynką i o ile moje brwi na pewno nie sa brązowe o tyle do czarnych im daleko(to właśnie taki grafit, chłodny odcień) i za swojego życia jeszcze nigdy nie widziałam blondynki nawet ciemnej która ma naturalnie czarne brwi.

Edytowane przez Arrianna
Czas edycji: 2011-02-05 o 22:09
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 18:46   #13
Karo_lka
Raczkowanie
 
Avatar Karo_lka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 301
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
nie słuchaj tego. brązowa kredka wygląda tragicznie przy czarnych brwiach. sama mam czarne brwi i kiedyś słuchałam takich porad i wyglądałam jak kretynka. mam kuzynkę, która używa brązu do czarnych brwi- strasznie się to rzuca w oczy: czarne włoski na brązowym tle i w efekcie dwukolorowe brwi.

czarna kredka umiejętnie użyta idealnie zlewa się z kolorem brwi i jest niewidoczna.
poza tym chyba niektórym się wydaje, że kredki do brwi są smoliście czarne, a w rzeczywistości są bardzo subtelne i trudno uzyskać nimi przesadny efekt
Zgadzam się!!!!
Ja nawet mam taki patent.
Robie sobie kreski na lini rzes czarnym cieniem na mokro MAC carbon.
I to co zostało już na pędzelku maluję brwi - ale brwi- nie ciało. Tak jak pisała poprzedniczka umiejętnie zrobiony zabieg jest praktycznie niewidoczne. Polecam też hennę - nie będziesz musiała ich malować. Tylko czatnego uzywaj bardzo delikatnie! BARDZO! Zrob grafitową przy blond wlosach zeby efekt nie byl zbyt mocny

Czarnym kolorem powinno się farbować wlosy brwi, a nie malowac luk brwiowy po ciele- to wyglada okropnie.

Edytowane przez Karo_lka
Czas edycji: 2011-02-07 o 18:48
Karo_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:41   #14
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

kredki bym wyrzuciła od razu!
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:55   #15
Pilar1899
keep calm and contour on
 
Avatar Pilar1899
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 256
Dot.: Kończę gimnazjum, czy jest to odpowiedni makijaż?

troche nie rozumiem tego podkreslania: minimalnie, delikatnie,odrobine. przeciez nakladanie podkladu w normalnej ilosci nie jest zbrodnia. Twoj makijaz jest bardzo subtelny takze nie widze nic przesadzonego.
__________________
It's a little bit horrifying just how quickly everything can fall to crap.

Oh, screw beautiful. I'm brilliant.
If you want to appease me, compliment my brain.
Pilar1899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.