menu na parapetówkę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-28, 18:18   #1
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164

menu na obiad z rodzicami tż


Przyszedł moment kiedy muszę zaprosić rodziców TŻ na obiad Problem w tym, że nie umiem gotować (nie liczę tu banałów typu kotlety schabowe czy makaron). Do tego bardzo nie lubię mięsa i nawet przyrządzanie go mnie 'boli'. Niestety rodzina TŻ jest 'mięsna', więc obiad muszę dostosować do gości co dodatkowo mnie dobija. Chciałabym Was prosić abyście podrzuciły mi jakieś sprawdzone i łatwe potrawy na tego typu imprezy. Co przyrządzacie? Chodzi mi o raczej skromny obiad, np. danie główne + 2 surówki do wyboru. Po prostu żeby ich po ludzku przyjąć
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 23:48   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: menu na obiad z rodzicami tż

Może chilli con carne?
Dla siebie będziesz mogła odłożyć trochę bez mięsa, a dla nich możesz zrobić mięsne. Z mielonym mięsem nie będziesz miała za wiele "obróbki", ot wrzucasz na patelnię, smażysz i gotowe.
A bezmięsnego posiłku oni nie zjedzą? Jest sporo bezmięsnych dań które nie powinny chyba wzbudzić ich oporu
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 09:15   #3
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: menu na obiad z rodzicami tż

Możesz zrobić też zapiekankę z ryżem, warzywami i kurczakiem (kurczak dla wielu wege jest mniej obrzydliwy niż inne mięso), beszamelem i serem żółtym. U mnie zawsze jest hitem I fajne jest to, że możesz dowolnie dobierać przyprawy i dodatki
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 10:59   #4
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: menu na obiad z rodzicami tż

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Może chilli con carne?
Dla siebie będziesz mogła odłożyć trochę bez mięsa, a dla nich możesz zrobić mięsne. Z mielonym mięsem nie będziesz miała za wiele "obróbki", ot wrzucasz na patelnię, smażysz i gotowe.
A bezmięsnego posiłku oni nie zjedzą? Jest sporo bezmięsnych dań które nie powinny chyba wzbudzić ich oporu
Sprawdziłam jakiś pierwszy lepszy przepis w necie na ową potrawę i tak się zastanawiam czy jeśli ominę dodanie chilli to potrawa nie straci całego smaku? W końcu chilli to w tym przypadku istota potrawy. Próbowałaś może takiej wersji? TŻ nie lubi ostrego i chciałabym tego uniknąć. Sam pomysł świetny,łatwe do przygotowania i stosunkowo szybkie. Bezmięsny posiłek zjedzą, ale zawsze podśmiewują się z Tż, że marny jego los na moim garnuszku. Oczywiście nie robią tego uszczypliwie, ot taki żarcik, ale wolę ich zaskoczyć

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Możesz zrobić też zapiekankę z ryżem, warzywami i kurczakiem (kurczak dla wielu wege jest mniej obrzydliwy niż inne mięso), beszamelem i serem żółtym. U mnie zawsze jest hitem I fajne jest to, że możesz dowolnie dobierać przyprawy i dodatki
Z jakimi warzywami robisz taką zapiekankę? Chyba spróbuję z brokułami i marchewką - znalazłam przepis w internecie. Z drugiej strony marchewka, brokuły i ryż... nie przekonuje mnie to połączenie
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 13:04   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: menu na obiad z rodzicami tż

Cytat:
Napisane przez Sherminka Pokaż wiadomość
Sprawdziłam jakiś pierwszy lepszy przepis w necie na ową potrawę i tak się zastanawiam czy jeśli ominę dodanie chilli to potrawa nie straci całego smaku? W końcu chilli to w tym przypadku istota potrawy. Próbowałaś może takiej wersji? TŻ nie lubi ostrego i chciałabym tego uniknąć. Sam pomysł świetny,łatwe do przygotowania i stosunkowo szybkie. Bezmięsny posiłek zjedzą, ale zawsze podśmiewują się z Tż, że marny jego los na moim garnuszku. Oczywiście nie robią tego uszczypliwie, ot taki żarcik, ale wolę ich zaskoczyć
Jak całkiem pominiesz to raczej straci na smaku, ale można zrobić z mniejszą ilością - ja często daję mniej, bo rodzina nie lubi bardzo ostrego jedzenia. Robię tak, żeby było lekko pikantne, ale nie ostre, palące. I takie jest dobre Daję np. 1/3 albo połowę zalecanej dawki chilli (najlepiej dać mniej i spróbować, bo dodać zawsze można, a ująć już nie za bardzo), albo w ogóle zamiast chilli daję ostrą paprykę w proszku, też w mniejszej ilości.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2014-06-29 o 13:06
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 16:33   #6
renczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 56
Dot.: menu na parapetówkę

Hej,
A może jakieś pieczone mięso plus do tego sos, ziemniaczki z koperkiem. Dosyć klasyczne, ale wielbiciele mięsa bardzo lubią takie rzeczy, nie jest to trudna potrawa, a elagancka.
Albo devolaj... podpytaj może chłopaka jakie dania jego rodzice lubią.
Ja osobiscie uważam, że lepiej zrobić coś bardziej klasycznego i nie ryzykować, że danie będzie za ostre i pikantne przez chilli. Nie kazdy też lubi takie potrawy.
renczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 08:56   #7
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: menu na parapetówkę

Moim zdaniem powinnaś przygotować karkówkę zapiekaną z pieczarkami. Danie jest bardzo szybkie w przygotowaniu i do tego bardzo smaczne. Zrób z tego przepisu: http://kuchniaaleex.blogspot.com/201...-wg-aleex.html
Siostra na dzień dziecka przygotowała taki obiad i zaskoczyła wszystkich. Niby takie proste a takie smaczne. Zamiast karkówki możesz zrobić schab. Do tego możesz przygotować kaszę lub ziemniaki. Pychota.

Polecam też schab po cygańsku.
http://www.wielkiezarcie.com/recipe6690.html
http://kuchniaaleex.blogspot.com/201...-wg-aleex.html
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 10:37   #8
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: menu na obiad z rodzicami tż

Cytat:
Napisane przez Sherminka Pokaż wiadomość


Z jakimi warzywami robisz taką zapiekankę? Chyba spróbuję z brokułami i marchewką - znalazłam przepis w internecie. Z drugiej strony marchewka, brokuły i ryż... nie przekonuje mnie to połączenie
Zwykle robię ją z warzywami z bulionu (tzn. zapiekankę robię przy okazji gotowania rosołu i kroję warzywa w kostkę), z brokułem (podzielonym na małe główki), dodaję podsmażoną cebulkę, podgotowane pieczarki i trochę świeżego czosnku. Jeśli chcesz poszaleć możesz skorzystać z gotowych mieszanek mrożonych (np. 9-składnikowej lub 7-składnikowej). No... tylko do zapiekanki ryżowej trzeba mieć sporu arsenał przypraw. Jeśli boisz się eksperymentować połączenia brokuł + ryż + kurczak to możesz zamienić go np. na cukinię i bakłażana (też jest smaczna). Składniki naprawdę można dobierać "pod siebie" i nie trzeba korzystać z gotowych przepisów
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:02   #9
grazza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 64
Dot.: menu na parapetówkę

A może jakaś ryba? Łosoś? Pstrąg?
grazza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 14:52   #10
calawskowronkach
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 57
Dot.: menu na parapetówkę

Ja mogę polecić z doświadczenia:
- naleśniki np. z farszem meksykańskim (mielone, kukurydza, cebula, fasola, sos pomidorowy, papryka, przyprawy)
- zapiekankę ryżową gyros
- filet z kurczaka pieczony inaczej, np. w sezamkach, z pieczarkami, z ananasem
- chilli con carne
- zapiekanki makaronowe
calawskowronkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 11:01   #11
jokasiu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: menu na parapetówkę

Myślę że pstrągi pieczone z warzywami beda ok. Do tego jakąś sałatkę i kanapeczki jako przekąski tez bedą ok.
jokasiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-13, 21:14   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: menu na obiad z rodzicami tż

Mysle ze spokojnie mozesz zrobic danie rajskie, skoro jestes wegetarianka. Zrob dwa dania i upiecz ciasto oraz postaw na stol nalewke. Nic im nie bedzie jak zjedza cos innego niz na codzien.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 09:58   #13
jokasiu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: menu na parapetówkę

Przecież nie musi to być dwudaniowy obiad jak to zwykle bywa Jakaś zapiekanka ziemniaczana albo po prostu makaron z janym sosem np. brokułowo- serowym a na deser ciasto i kawka
jokasiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 08:44   #14
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: menu na parapetówkę

4 pszenne tortille
1 kubeczek kremowego serka o dowolnym smaku
ok. 100 g wędzonego łososia
ulubiony mix sałat
świeży koperek
Tortillę dokładnie posmaruj kremowym serkiem. Nie zostawiaj pustych przestrzeni na brzegach, by po zwinięciu roladki bez problemu się skleiły. Na połowę tortilli wyłóż plastry łososia i liście sałaty. Na środku ułóż wzdłuż gałązki świeżego koperku (nie musisz siekać). Tortillę ciasno zroluj zaczynając zwijanie od części z rybą. Uzyskany rulon pokrój (lekko na skos) w paski, które układaj horyzontalnie lub wertykalnie na talerzu.

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

widowiskowa rolada złosoai
Składniki:

450g mrożonego (rozdrobnionego) szpinaku
4 jajka rozmiar L
2 ząbki czosnku
szczypta soli
szczypta pieprzu
szczypta gałki muszkatołowej
300 g serka kremowego (np. Almette chrzanowy)
ok. 140 g wędzonego łososia w plastrach


Szpinak rozmrażam na głębokiej patelni. Duszę na niewielkim ogniu dotąd, aż woda z niego odparuje. Dodaję sól, pieprz i zmiażdżony czosnek. Odstawiam do ostudzenia. Do zimnego szpinaku dodaję żółtka. Całość dokładnie mieszam. Białka ubijam ze szczyptą soli na sztywną pianę. Ubite białka dodaję do masy i delikatnie mieszam.
Powstałą masę wylewam na dużą blachę z piekarnika (36 cm na 44 cm) wyłożoną papierem do pieczenia. Piekę w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez ok. 10-15 minut. Wyjmuję z pieca i pozostawiam do ostudzenia.
Serek rozcieram i smaruję nim ostudzone ciasto szpinakowe. Wzdłuż krótszego boku układam plastry wędzonego łososia. Całość zawijam w roladę. Owijam w folię spożywczą. Wkładam do lodówki na kilka godzin. Przed podaniem kroję rolady na plastry
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-07 08:44:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.